TV GEEN EDISONS OP HET GRAND GALA RADIO Commentaar Ingrijpend besluit CCGC na rumoer en geroddel Spion aan de muur Te weinig gegevens, geen conclusies ANW wil nog meer toeristen trekken r WOENSDAG I JIM 1966 en Aan de vooravond van de gemeen- te raadsverkiezingen heeft de NTS een aflevering van de serie Inburge-1 ren gewijd aan de afstand welke be- j staat tussen gemeentebestuur en bur gerij en met de grootte van de ge meente opvallend toeneemt. Om dit; juist toe te lichten kozen de samen-1 stellers een kleine gemeente (Elburg) waar men elkaar allemaal kent, waar de burgemeester ook burgervader is, blijken van persoonlijke belangstelling j schenkt bij familiegebeurtenissen in zijn dorp en waar men niet alleen po- litiek stemt maar ook bewust perso- nen kiest die men eert en vertrouwt. j Gesprekjes van Hedda van Gennep (die nog altijd moeite heeft met de uitspraak van de Nederlandse taal) met burgemeester en een der wethou ders (tevens groentekweker) van El- burg werden gevolgd door toelichtin gen van een Hilversumse wethouder: hier is de afstand al wat groter tus sen bestuurders en bestuurden. Al houden de wethouders spreekuur, er wordt toch niet voldoende gebruik van gemaakt omdat men elkaar niet Hoe geheel anders de problemen liggen in de grote stad waar de totale burgerlijke gemeenschap niet meer kan bestaan en men dus de toevlucht neemt tot het tussenelement van de wijkraad plus het bestuurscontact ten gemeentehuize, vernamen wij o.m. uit gesprekken met hoofdstedelijke wijk raadsleden: deze kunnen de zorgen van de inwoners wel beter opvangen, maar bij het doorgeven naar de be stuurstop draaien toch weer twee ver dragende schijven méér mee en de papierwinkel wordt er niet minder Persoonlijker en directer was tot besluit een vraaggesprek met mevr. dr. F. T. DiemerLindeboom, ge meenteraadslid (ARP) in Rotterdam, die opmerkte „dat in een grote stad de mensen als het ware vermalen kun nen worden in de bestuursmolen". Ook gaf zij toe, dat de contacten tussen raadsleden en bevolking ver uiteen liggen en dikwijls via het papier tot stand komen. Zij zou dat gaarne anders zien en daarom verheugt het haar, wanneer ingezetenen persoonlijk zich tot haar wenden om hulp en raad: „En dat ge beurt gelukkig veel". Mevrouw DiemerLindeboom zou nog meer willen verbeteren en liefst vereenvoudigen, zij is van mening dat de wijkraden nog niet genoeg kunnen corrigeren. Op de vraag of zij het niet nodig zou vinden als het raadslidmaatschap werd gehonoreerd (omdat er behalve het houden van de openbare vergaderingen nog fractie- en commissievergaderingen zijn, het geen tezamen toch wel enige dagen arbeid per twee weken kost) ant woordde mevrouw Diemers ontken nend: „Honorering? Neen, dit is werk dat men voor de gemeenschap doet. Ik beschouw het als een ereambt en ik doe het uit een geloofshouding van naastenliefde, daar ben ik thuis al in opgevoed: een mens moet verder kij ken dan zichzelf". Jammer, dat deze uitzending zo laat op de avond op het scherm kwanv met het oog op de verkiezingen van vandaag had de totale informatie veel nuttigheid. NTS zendt mogelijk maanfoto's uit (Vu radio- en tv-redactie) HILVERSUM Indien de Ameri kaanse Surveyor volgens de plannen donderdagochtend een zachte landing op de maan maakt, zal een aan het ruimte vaartuig bevestigde robotcamera vlak voor de landing een groot aantal beelden van de maan naar de aarde zenden. De Ameri kaanse televisie zal via de satelliet Early Bird 1 zorgen voor direct relay naar Europa en indien alles goed gaat zal de NTS de beelden meteen op ons scherm brengen. De beelden zullen, indien het experi ment gelukt al in de zeer vroege ochtend worden uitgezonden. De Amerikaanse Deel van jury overweegt aanklacht i. v. m. verdachtmakingen Relatie van jurylid verkocht lijst met winnaars aan krant (Van een onzer verslaggevers) (zaterdag 1 oktober) wordt een platenfeest zonder de traditio nele uitreiking van Edisons. De Commissie Collectieve Grammo foonplaten Campagne (CCGC) heeft gisteren besloten, geen Edi- son-beeldjes toe te kennen na het rumoer en het geroddel, ontstaan door de voortijdige publikaties van Edison-winnaars. juryleden, die de namen van de prijswinnaars aan De Telegraaf heb ben gegeven voordat het CCGC-be- stuür van de uitslag op de hoogte was gebracht. (Volgens onze informaties heeft een relatie van een jurylid de lijst voor 100 aan het ochtedblad verkocht. Red.) verzekering, dat de toekenning van Edisons reglementair is geschied en dat er van zelfs maar enige pressie beslist geen sprake is geweest. OMGEKOCHT Volgens hen zijn de namen van de Edison-winnaars voortijdig in de publi citeit gekomen, omdat één van de jury leden zich voor honderd gulden heeft laten omkopen door een journalist van De Telegraaf. Hierdoor ontstond de si tuatie, dat het CCGC-bestuur in dit Amsterdamse ochtendblad moest lezen welke artiesten voor een Edison in aanmerking kwamen. Het officiële ju ryrapport was toen nog niet naar de de (onvolledige) l\jst van namen CCGC onderweg. Overigens was de door middel van corruptie verkregen 1 lijst niet juist. De naam van Frank Sinatra ontbrak er namelijk op... Twee gebeurtenissen in de afgelo-jning van populaire Edisons een aange- pen dagen zijn voor de CCGC aanlei- legenheid is. die boven alle verden- Het protesterende drietal, dat de ding geweest, deze rigoureuze beslis- king moet zijn verheven. CCGC zijn ontslag heeft aangeboden, sing te nemen: I I heeft er ondanks alles op aangedron- ELEGANT ?en' beeldjes u't ie reiken op De loslippigheid van één of twee Voor de artiesten, die door het besluit van de CCGC een Edison hun neus voorbij zien gaan. is deze gang van zaken het vervelendst. Commen taar van directeur Piet Beishuizen: „De CCGC zal zich beraden welk ele gant gebaar zij alsnog tegenover de artiesten kan maken". t door John le Carré •i OVictor Gollanc^J Het interview in Het Vrije Volk met jurylid Leo Nelissen, die de rest van de jury er min of meer van beschuldigt, steekpenningen van de platenindustrie aan te nemen. Hoewel beide voorvallen in de eerste plaats de jury raken, heeft de CCGC toch ingegrepen. Zij wil met deze stap demonstreren, dat de toeken- Ageeth Scherphuis niet meer op het tv-scherm (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM AVRO's televisieom roepster Ageeth Scherphuis heeft de wens te kennen gegeven om haar televi,siewerkzaamheden, die zij tien jaar lang ononderbroken heeft verricht, vöor onbepaalde tijd te beëindigen. Het spijt de AVRO. maar zij meent deze wefts te moeten respecteren en heeft het ontslag van mevrouw Scherphuis aanvaard. Ageeth kwam op 12 september 1956 als televisieomroepster bij de AVRO in dienst. Af en toe heeft zij ook enig radiowerk gedaan. Op het ogenblik was zij ook gastvrouw in het Televisiemagazin ..Kijk". Het is voor de AVRO geen piettige er varing kort na het vertrek van omroep- ster Elisabeth Moov nu ook haar eerste omroepster Ageeth Scherphuis te moeten verliezen. Ageeth is inmiddels met vakantie naar het buitenland vertrokken en zal in het geheel niet meer op het scherm terugkeren. In een brief aan de CCGC hebben drie van de vijf juryleden, Lex Karsemeijer, Ton van der Horst en Skip Voogd, ernstig geprotesteerd te gen de beschuldiging aan hun adres van Leo Nelissen in het HW-inter- view. Zij verzoeken de CCGC de justitie in te schakelen, omdat zij zich in hun eer en goede naam voe len aangetast. De commissie voelt I hier echter niet voor, omdat zij op I het standpunt staat, dat de drie jury- leden zelf naar de justitie moeten I gaan. Leo Nelissen. die vijf jaar zitting in de jury heeft gehad, zegt in het inter- view. dat d« andere juryleden onvol doende weerstand hebben geboden te- gen de financiële druk die de platenin dustrie op hun uitoefende. Hij trekt 1 ook hun bekwaamheid in twijfeL het platenfeest in de Amsterdamse RAI. Directeur Beishuizen, spreekbuis van het CCGC-bestuur, is vooral ver ontwaardigd over de houding van Leo Nelissen, die het interview in het HW heeft gebruikt om een onjuiste en onwaarachtige voorstelling van za ken te geven én om ziin vertrek als jurylid bekend te maken. Officieel weet de CCGC nog niets over het besluit van het jurylid Nelissen. Zij heeft getracht, hem om opheldering te vragën, maar hij is onvindbaar! WATERDICHT Buiten haar schuld heeft de broze image van de platenwereld een flinke deuk gekregen. Zij wil proberen, zich hiervan in het vervolg te vrijwaren met een nieuw, waterdicht reglement, dat indiscretie uitsluit. Tevens zal dan van de gelegenheid gebruik worden gemaakt, meer differentiaties en gra duaties bij de toekenning van Edisons aan te brengen. Op deze manier wil de CCGC voorkomen, dat een man als Maurice Chevalier dezelfde Edison krijgt als een zangeresje, dat haar f incjpxamen Ulo nog moet doen. De uitreiking van de bronzen Edi- son-beeldjes op het klassieke Grand Gala gaat uiteraard gewoon door. Dezer dagen hebben Schiphol-reizigers kunnen ge nieten van een ongewoon schovjwspel: een televisie team was bezig met opnamen voor de niewwe NCRV- serie Stiefbeen en zoondie in het najaar gaat lopen. Nederlandse reizigers hadden gauw door wat er aan de hand was: Toon en Dirk Stiefbeen (Rien van Nunen en Piet Römer) zijn bij ons zulke bekende figuren, dat iedereen ze geanimeerd herkent. Buitenlandse toeristen zullen wel even vreemd hebben opgekeken van dat merkwaardige tweetal dat zo in de tv-belangstelling stond! Maar Toon en Dirk gaven nergens om. Zij lieten, zoals het spel voorschrijft, aan de balie hun heerlijk-ouderwetse koffertje als bagage inboeken en bedreven daar de nodige drukte bij. want zij gingen een vliegreisje naar Brussel ma ken". Na de zomer ziet u er wel meer van maanv^rkenner moet omstreeks 6 30 uur Nederlandse tijd op de maan aankomen. Daarom zal Nederland 1 morgenochtend ermoedelijk reeds van 6.15 uur af in de lucht zijn. Volgens de plannen zou de uitzending duren tot 8.30 uur. Nadere bijzonderheden, o.a. over het juiste tijd stip vaft uitzending, zal de N.T.S. zonodig vanavond nog op het scherm bekend maken. Het ligt in de bedoeling donderdag avond van 18 tot 18.30 uur. eveneens via Nederland 1. een samenvatting van de reportage uit te zenden. Onderzoek nut van school-tv Nog geen 3 pet. van de scholen kijkt VIJFJARENPLAN OPGESTELD Hoop op grotere steun van het bedrijfsleven (Van een onzer verslaggevers) VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.05 uur Franse les. 7.35 uur (NCRV) The Beverly Hillbillies en de kerst- cadeaux. 8.20 tot 12 uur uitslagen verkiezingen gemeentera den uit Believue en diverse zalen in Am sterdam en uit Den Haag. Ned. 2 VARA 8.01 uur aflevering van Cox (NTS): Het verdachte huis; is het een speelhol? 8.55 uur speelfilm (boven 14 jaar) „Er groeit, een boom in Brooklyn", de geschiedenis van een VANAVOND TE HOREN 7,10 tot 12'uur uitslagen en commentaren "gemeen teraadsverkiezingen, afgewisseld met pla ten en (ander) ff f5 7.30 tot ev. 1 uur uitslagen, commentarèn en korte reportages, alles gewijd aan de gemeente raadsverkiezingen, afgewisseld' met -lichte! muziek. 93 „Precies wat Karl Riemeck deed. Hij heeft dezelfde fout gemaakt." „Sprak Leamas ooit over zichzelf?" vervolgde Karden. „Nee." „Weet je niets van zijn verleden?" „Nee. Ik wist <lat hij iets in Berlijn had gedaan. Iets voor de Regering." „Dus dan sprak hij wel over zijn verleden, niet waar? Heeft hij je verteld dat hij getrouwd is geweest?" Er volgde een langdurige stilte. Liz knikte. „Waarom heb je hem niet meer gezien nadat hü uit de gevangenis kwam? Je had hem toch kunnen bezoeken?" „Ik dacht r.iet dat hij dat op prijs zou stellen." „Juist. Heb je hem geschreven?" „Nee. O ja, eens alleen maar om hem te vertellen dat ik op hem zou wachten. Ik dacht niet dat hij daar be zwaar tegen zou hebben." „Je dacht dat hij het ook niet op prijs zou stellen?" „Nee." „En toen hij zijn straf had uitgezeten in de gevangenis, heb je toen niet geprobeerd je met hem in verbinding te stellen?" „Nee." „Wist hij waar hij heen kon gaan, lag er een baan op hem te wachten waren er vrienden die hem zouden hebben willen opnemen?" „Ik weet het niet... ik weet het niet." „Dus je had genoeg van hem, is dat het?" vroeg Karden honend. „Had je een andere minnaar gevonden?" „Nee! Ik wachtte op hem... ik zal altijd op hem wach ten." Ze beheerste zich. „Ik wilde dat hij terug zou ko- „Maar waarom heb je dan niet geschreven? Waarom probeerde je dan niet uit te vinden waar hij was?" „Dat wilde hij niet, kunt u dat nou niet begrijpen? Hij liet me beloven hem nooit te volgen nooit te..." „Dus hij verwachtte naar de gevangenis te gaan, is het niet?" vroeg Karden triomfantelijk. „Nee.... ik weet niet. Hoe kan ik u vertellen wat ik niet „En op die laatste avond", hield Karden aan. met ruwe en donderende stem, „op die avond voordat hij de kruide nier aanviei liet hij je toen die belofte hernieuwen?... Kom, vooruit, deed hij dat?" Dodelijk vermoeid knikte ze met een aandoenlijk gebaar van overgave. „Ja." „En toen namen jullie afscheid?" „Toen namen we afscheid." „Na het eten natuurlijk. Het was al laat. Of bleef je die nacht bij hem?" ..Na het eten. Ik ging naar huis... niet rechtstreeks naar huis.... ik ging eerst een eind lopen, ik weet niet waarheen. Alleen maar lopen." „Wat voor reden gaf hij op voor het verbreken van jullie verhouding?" „Die heeft hij niet verbroken", zei ze. „Nooit. Hij zei dat er iets was dat hij doen moest; dat er iemand was met wie hij moest afrekenen, wat dat ook kosten mocht, en daarna, op een goede dag misschien, als het allemaal voorbij was... zou hij.... terugkomen, als ik er dan nog was en...." „En jij zei", opperde Karden ironisch. ..ongetwijfeld dat je op hem zou wachten? Dat je hem altijd zou bemin nen?" „Ja", zei Liz eenvoudig. „Zei hü dat hy je geld zou sturen?" „Hij zei.... hij zei dat de dingen niet zo erg waren als ze leken... dat er voor me... gezorgd zou worden." „En daarom heb je later, toen de een of andere weldadig heidsinstelling in de City je duizend pond gaf, maar ner gens naar geïnformeerd, is het niet?" „Ja! Ja, dat is juist! Nou weet u alles u wist het toch al. Waarom hebt u me laten halen als u toch alles al wist?" Onverstoorbaar wachtte Karden tot haar snikken «be daard was. „Dit", merkte hij tenslotte tot het tribunaal op, ,(is de bewijsvoering ven de verdediging. Het spijt me dat een jonge vrouw wier waarnemingen zo sterk worden beïnvloed door sentimentaliteit en wier waakzaamheid door geld wordt afgestompt, door onze Britse kameraden geschikt wordt geacht voor een functie in de Partij." Wordt vervolgd (Van onze radio- en tv-redactie) DEN HAAG/HILVERSUM Het is spijtig voor de Ned. Onderwijs-televlsie (NOT) maar een gehouden opinie-onder zoek n^ar ontvangst, waardering en toe passing van vijf serieprogramma's, uitge zonden in de periode van september /m december 1965 heeft onvoldoende gege vens opgeleverd om tot conclusies te kun- De invulformuüeren met vrij eenvoudi ge vragen zijn lang niet allemaal terug gestuurd. zodat het geheel geen juist in zicht doch slechts „een aantal indicaties over het verschijnsel televisie in het on derwijs" geeft. De bevindingen welke het verslag ver meldt worden, aldus bericht ons de NOT. onder voorbehoud gegeven en dienen met voorzichtigheid te worden geïnter preteerd. De reeks „Alles over gezondheid" werd het gunstigst gewaardeerd met .,wat meer dan goed" (het gemiddelde cijfer 5.2). maar dit oordeel werd niet eensge zind gegeven. Over het algemeen werd de serie „Bronnen van de geschiedenis" met „iets meer dan goed (5,1) gewaardeerd en de Engelse conversatielessen Smile, please" haalde gemiddeld „goed", a.i. 5. Belangrijk lager was met 4,2 de gemid- zeggen valt. Eerstgenoemde serie werd op de meeste scholen voorbereid en verwerkt, daartoe diende een onderwijzersbockjc en een werkboekje voor de leerlingen. Met een werkboekjev oor de leerlingen werd .Smile please" voor de helft voor bereid en in iets grotere mate verwerkt, DEN HAAG De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer heeft een vijfjaren-plan opgesteld om in de naaste toekomst het aantrekken van meer buitenlandse toeristen te stimuleren. De vereniging ziet het toeristenverkeer als een zo'n belangrijke bron van inkomsten (het brengt per jaar thans een miljard gulden aan deviezen bin nen, of wel 1,7 pet. van ons natio naal inkomen of 3,3 pet. van de totale uitvoer van goederen en diensten), dat men uitbreiding van de activiteiten gewenst vindt. Ook al vanwege de concurrentie, die elk jaar toeneemt. „Bij wij- ;n kwar! I In details is het plan dezer dagen naar de staatssecretaris van economische za ken gestuurd met een verzoek om subsi die. Maar naast die jaarlijkse bijdrage van de overheid, hoopt de vereniging in de toekomst, meer dan thans het geval is, steun te krijgen van het bedrijfsleven. de geschiedenisserie werd weinig voorbe reid en weinig verwerkt en „Bij wijze van zien" bleef in de klassen vrijwel tot de uitzending beperkt. Uit deze uitslagen van het onderzoek maakt de NOT op, dat het verstrekken en hanteren van begeleidend didactisch materiaal, met name bestemd voor de leerlingen, nodig is voor het functione ren van schooltelevisieprogramma's in de Uit het verslag krijgen wij de indruk, dat het onderwijs over het geheel noj niet hard wegloopt met de schobl-tv. Het gebrek aan reacties op het opinie-onder- zoek is teleurstellend en de waardering voor de programma's met 4,2 tot 5,2 ls vrij laag. Begin september 1965 waren ongeveer 500 scholen in het bezit van een tv-toestel en bijna de helft daarvan zijn de scholen voor GLO. In totaal telt Nederland 17.000 onder wijsinstellingen. zodat nog geen 3 pet. daarvan in staat is, onderwijstelevisie te Dat het bedrijfsleven zélf ook belang heeft bij uitbreiding van het toerisme is duidelijk uit cijfers gebleken. Een onder zoek heeft uitgewezen, dat in 1962 alleen al het midden- en kleinbedrijf 600 mil joen gulden door buitenlandse toeristen ontving. En er zijn tal van andere bedrij ven. die eveneens een belangrijk deel van de op deze manier binnenkomende deviezen aantrekken. Onder meer ook de vervoersbedrijven, wier inkomsten niet zijn begrepen in de 1 miljard aan di versen (men raamt ze op ruim 600 min. de buitenlandse vervoersonderne mingen meegerekend). Een onderdeel van het plan vormt een intensief marktonderzoek, in te stellen in verscheidene landen. Voorts wil men een grotere spreiding van het toerisme in tijd en ruimte bewerkstelligen, een bin nenlands apparaat opbouwen voor uit breiding van de dienstenverlening aan het toerisme (met inschakeling van het1 VW-wezen en de instelling van een reserveringsdienst in daarvoor in aanmer king komende landen. Orti dit plap uit te voeren, zal het apparaat 'van de ANW zowel in het binnen- als in het buitenland worden uitgebreid en wel zo. dat in 1971 het eindstadium is bereikt. De kosten, ver bonden aan de uitvoering, zullen oplopen van 7.7 min volgend jaar tot ongeveer 14 min. in 1971. Van de grootte va fondsen, waarmee deze kosten moeten worden gedekt, hangt af of de plannen kunnen worden verwerkelijkt. Speciale aandacht zal in het vijfjaren plan worden besteed aan de Verenigde Staten, die 10 tot 11 pet (plus aanzien lijke inkomsten uit het vervoer) van d« inkomsten aan deviezen leveren. Een per centage. dat elk jaar, stijgt. Vorig jaar bereikte het Amerikaanse bezoek aan Eu ropa een nieuw record: rond 1.6 miljoen Amerikanen namen de vakantiesprong over de oceaan. Ongeslagen staat, wat Nederland betreft. Duitsland nog steeds bovenaan met 42,5 procent van de devie- zeninbreng al is de laatste jaren eer. kleine teruggang merkbaar. Daarna volgt België met 17.3 pet. Op de vierde plaats staat Engeland met .9 tot 10 pet. Frank rijk, Zwitserland en Scandinavië volgen met resp. 5, 2.4 en 3.3 pet. De propaganda in Duitsland wordt vooral gericht op de Zuidelijke en zuid oostelijke delen van het land. Bij effi ciënte propaganda is verdubbeling van het bezoek uit Engeland in de komende vijf jaar mogelijk, verwacht de ANW. terwijl het toerisme uit- het noordelijk deel van Frankrijk en .-de omgeving van Parijs met 50 tot 100 pet. kan worden vermeerderd. Reportages -vlucht Gemini-9 (Van i radio- en televisieredactie) BUSSUM Vanmiddag tussen 17.25 en 17.55 uur zal de N.T.S., indien alles op Cape Kennedy volgens plan verloopt, opnamen vertonen van het afschieten van Je ATDA-doelsatelliet. Van de terugkeer van de Gemini-9 en het opvissen van bemanning en capsule kan men zaterdag 4 juni tussen 4 en 5 uur op Nederland 2 een reportage zien. De samenvatting van de film die de astronauten tijdens hun vlucht maken, wordt zondag 5 juni van 18.45 tot 19.00 uur op Nederland 1 uit- gezonden. Hilversum I. 492 m. VARA: 18 00 Nieuws 18 15 Artuallte.- ten :8.20 Uitzending van de KVP 18.30 Lichte grammofoon. 22.30 -2 2.4 0 Nieuw 23 55-24.00 Niet i II. 298 m. NCRV: sr. afgewisseld met lichte grammofoonmuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-01.00 Eventu eel vervolg uitslagen Gemeen teraadsverkiezingen 1966 met commentaar, afgewisseld met lichte grammofoonmuzlek. IIJIVISUK VANAVOND Nederland I. N ac De Attische 11). 19.00 Nieuw 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les. (les 34 en herh. les 33). NCRV: 19.35 De Beverly HUlbil- lles. TV-film NTS: 20.00 Jour naal. 20.20-plm. 24 00 Uitslagen :rkiezingen gemeenteraden im plm. 22.30 Journaal). Nederland II. NTS: 20.00 ieuws In het kort 20.01 Co*.... ingenaam TV-film. VARA: .30 Achter het nieuws. 2053. r groeit een boom in Brook- - speelfilm. NTS: 23.00-23 05 many splendored thing; Crying in the chapel; Maria from Ba- hia; No can do; South of the border: On a slow boat to Chi na; Sugar blues; Scoubldou; Impatient lover; II n'y a plus d'amandes; El milllonario: Amour de Saint Tropez; La complalnte des Infidèles; Un peu si peu; Ce serait dom ma ge: Y'avalt dix marlns; Pas sion flower: Deux escargots Chsiieston; Skokiaai.. L'nlgullle Le danseur namite Sandy: Ghana; Blues on my mind: Stablemates Cal gary. Alice ir. wonderland: foonmuziek. VPRO: 7.50 Dago pening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. (830-8.35 De Groenteman). 850 Morgenwijding. 9 00 Moderne pianomuziek (gr). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Lichte grammo foonmuziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen Om 11.00-11.02 Nieu- 2.00 listen. 1237 Mededelingen t reo: Piam Huishoudelijke zaken 14.30 Stereo: Fluit II. 298 m. KRO 8.30-8.32 N^uwsmen°0Jakantle- tips). 8.40 Voor de huisvrouw 10.00 Operettemuziek. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Zangrecital. 12.10 Leven op het land. gesprek. 12.27 Mededeiin- gen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12.40 Deze week, praatje 12.45 Actualiteiten. 13.00 Pro memorie, praatje door Zijn geest, studiodienst de kleuters. 1750 Sportrubriek. 18.0C Promenade-orkest en zangaolist, 18.40 'n Beetje ty pisch. cabaretprogramma. Hilversum III. 240 tn. en FM-kanalen. NRUA'ARA: 9.00 Nieuws 9.02 Gevarieerd mu ziekprogramma en tips. (Om 10.00 en 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Radio concertorgel. 12.30 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.03 Actualitei ten. 13.05 Gevarieerd muziek programma (opn.). 14.00 Nieuws 14.02 Actualiteiten. 14.05 Platen en tips voor de vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Ac tualiteiten. 15.05 Licht Instru mentaal trio. 15.25 Gevarieerde lek. 16.00 Actualiteiten, tieners. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten 17.05-18.00 Gevarieerd platen- nuvisii: MORGEN 14.30-15.05 Voor rte v

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9