VLEET Reder Meerburg: voor visserij te streng Hog e winst Billiton Brand Katwijks flatdak Sociale werkplaats gaat ruim een miljoen kosten Stil, maar prijshoudend Valkenburgse muzikanten in de concoursprijzen VERKOOPSTER Enthousiast bel canto in Oranjezaal te Katwijk Zes gasten bespelen Katwijkse beiaard Visserij nieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 1 JUNI 1966 Afslag nieuwe haring DEN HAAG Gisteren hebben de i van 's morgens zon worden aangeboden. Sehevenlngse reders een spoedvergade-1 waarbij niet zozeer zou worden gelet op ring gehouden met het bestuur van hethet pekelgehalte als wel op de toestand Produktschap over de moeilijkheden die van de vis zelf. waren gerezen b(J de afslag van de nieu we haring. Men kwam na overleg met het ministerie na twee uur overleg tot het compromis dat 's middags om vier uur opnieuw een afslag zou worden ge houden, waarbij ook de afgekeurde vis Vrachtauto kantelde- twee gewonden BENTHUIZEN Doordat de be stuurder van een vrachtauto met aan hanger van de Verzinker ij te Weert op de Provincialeweg bij de Benthui- zerweg de bocht met te grote snelheid nam. verloor hij de macht over het stuur. Het wagenstel kwam daardoor dwars op de weg met alc gevolg, dat het gevaarte driemaaJ om de lengte as kantelde en ten slotte vernield en van de lading ontdaan weer op de wie len kwam te staan. De aanhanger kan telde gedeeltelijk in de langs het rij wielpad lopende sloot. De bestuurder raakte tussen de wrakstukken bekneld en werd ernstig gewond naar het academisch zieken huis te Leiden gebracht. De bijrijder wist zichzelf te bevrijden, maar is voor observatie eveneens naar het Leids ziekenhuis gebracht. Het wagenstel werd vrijwel totaal vernield. DEN HAAG De Billiton Mij heeft over 1965 (1964) f 10.13 (7.5) miljoen winst geboekt, waartoe vooral mijn bouw en metallurgie hebben bijgedra gen. Alle noodzakelijke voorzieningen tegen economische en politiek risico zijn getroffen. Zij verwacht dat de winst in 1966 niet zal achterblijven. Reeds voorgesteld is 20 (17) pet. divi dend op aandelen LLde en 25 (22) pet. LLde rubriek, waarvan 7% en \2Vt in terim. Het geconsolideerde exploitatie, saldo was f37,91 *<31,63) min., waarvan f10,63 (11,27) min. wordt afgeschreven, baten minderheidsbelangen f0.7 (0.04). min., diversen f0,35 (0,09) min. tegen over beheerskosten f 2 (1,63) min., speurwerk en ontwikkeling f 3,39 (2,53) min belasting en cijns f 11.34 (7,28) min, rente f 0,87 (1,74) min, derdenaan- deel f 0,59 min. De loonkosten zijn gestegen, in het bijzonder in Neder land, waar te werkstelling van buiten landers extra-kosten bracht. Vergroting van arbeidsproduktiviteit maakte dit ten dele goed, maar prijsverbetering is door concurrentie onmogelijk. De bauxletwinning in Suriname steeg 10 pcL. tot 1,62 min. ton. hoewel een graaf- wielbagger door grondverschuiving werd beschadigd. De afzet is voor lange tijd verzekerd. De levering van aluinaarde aan Delfzijl en Phelps Dod ge is In 1966 begonnen. Gestreefd wordt naar meer concessies. Kamativi produceerde slechts bovengrondse erts van laag gehalte. Het in volle produk- tie komen van de ondergrondse mijn met aanzienlijke ertsreserves is ver traagd, doch zal de mogelijkheden be langrijk versterken. Mogelijkheden voor tin worden onderzocht in Bolivia en Brazilië. Vergunningen voor tinexplora tie voor de kust van Maleisië zijn ge vraagd voor gebruik van de erva ringen bij onderzoek op zee voor ci vieltechnische werken is Ces co NV op gericht. Verwacht wordt dat het wereld tekort aan tin nog jaren zal aanhou den. Hierin is slechts te voorzien uit strategische voorraden. Arnhem ver werkte meer tinerts. waaronder grote hoeveelheden uit Indonesië. In verband met tinsmelters in Thailanden Indone sië werd de capaciteit voor loodver- werking uitgebreid. De chemische af deling toonde verheugende vooruitgang. De verkoop van tinmetaal bleef even groot Tiofine boekte al beter resul taat Zij Is niet meer in de consoli datie opgenomen .docht als minderheids belang. De reserves van Billiton worden verhoogd tot f 121,7 (117,4) min. De li quiditeit is verbeterd doordat de me- taalvoorraden tot normale omvang zijn teruggebracht Olivetti Nederland: Dr. M. Bortolus- si (verkoopleider te Frankfort) is d«- noemd tot directeur in plaats van ar G. Sacco, die managing director van British Olivetti Ltd. te Londen wordt Gevonden en verloren Gevonden: binnenband: contactsleutel; bloedkralen; step rood; brailleschrift; bos sleutels. portemonnee: blauwe step zilveren kettinkje; JP| Hiren kettinkje met 7 bedeltjes"; lederen tabakzak; heren- flets merk Foenlx; zilveren kettinkje met 1 bedeltje; polshorlogi band; hond Schotse Collie; portemonnee bruin leer Inhoud f 2.5S; portemonnee brult leer met ritssluiting inhoud f«; kinder drlewlelertje rood. De heer D. Meerburg uit Katwijk, voorzitter van de redersvereniging voor de Nederlandse Zeevisserij, was vrij ge sloten over deze vergadering. „Wij zien het als iets onafwendbaars, deze dwang- wetten, net zoals de fiscus. Wij zijn ech- an mening, dat men voor de visserij wel erg zware regels heeft opgesteld". Hij vergeleek hierbij de veel grotere ge il. die roken en drank voor de be volking hebben en waartegen zijns in ziens minder zware maatregelen worden genomen. Hoofdzaak echter, ook volgens de heer Meerburg, is. dat de vis voor de consument totaal onschadelijk zal zijn. De heer L. W. Leenman, voorzitter van de Redersvereniging Scheveningen, die bij* het overleg was betrokken, zei: „Ik blijf er bij, dat het zoutgehalte van de haring zelf maatgevend moet zijn". Het gehalte van de pekel is volgens hem secundair, gezien onder andere de moei lijkheden. die optraden bij de verlenging de tijdsduur, die immers in het voor deel was van de kwaliteit van de vis. „Adeste musica" naar Le Bourget SASSENHEIM De vereniging „Adeste musica" is door 't stadsbe stuur van Parijs uitgenodigd in com binatie met het Rotterdamse majo rettekorps deel te nemen aan een festival dat in de voorstad Le Bour- get wordt gehouden. Wedvlucht De Blauwband SASSENHEIM De Blauwband heeft zaterdag een wedvlucht gehou den van Creil af over 360 km. In con cours 263 duiven; los 7.50 uur. Eerste duif 12 uur, 57 minuten, 18 seconden; snelheid 979 meter per min- nuut. Laatste duif 13.43.52; snelheid 868 meter per minuut. J. v. d. Krogt 1-3-5-7-14-18-31-39; Gebr. Mohlman 2; L. Slikkerveer 4- 20-37-43; C. Vonk 6-25; L. J. Drost 8- 47-63; Th. Onderwater 9-13-59-61; Th. v. d. Krogt 10-24-53-58. VERZOEK Ondergetekende verzoekt alle Anti-Revo lutionaire kiezers te Katwijk om vandaag te stemmen op No 1 van Lijst 4 de Heer N. PARLEVLIET Mr. J. VAN DER PLAS Boulevard 122 Katwijk aan Zee. KATWIJK In de raadsvergade- werkplaats in totaal vergen een bedrag ring van 31 oktober 1963 besloot de gemeenteraad in principe in te stem men met de voorgestelde opzet voor de bouw van een nieuwe sociale werk plaats. geprojecteerd op een terrein van ongeveer 3300 m2, gelegen op de hoek Jan Evertsenlaan-Industrieweg. Toen werden de kosten begroot op f 750.000. Nu worden de bouwkosten geraamd op f 895-300. De kosten voor eerste inrichting erbij gerekend, zal de totstandkoming van een nieuwe KATWIJK Gistermiddag half vier is bij dakwerkzaamheden aan de in aanbouw zijnde BMB-flat- woningen aan de Hoorneslaan de as- faltketel in brand geraakt De op het dag liggende asfalt en rollen asfalt- papier vatten vam, waardoor een ge weldige rookontwikkeling ontstond. De te hulp geroepen brandweer had weinig moeite het vuur te bedwingen. De schade bedraagt f 500. Foto Kruyt Katwijkse reders ook tegen de te strenge regels KATWIJK AAN ZEE Ook de Katwijkse reders hebben vergaderd over de moeilijkheden bij de afslag van de nieuwe haring. Ze zullen stappen ondernemen om de huns inziens al te stringente zoutbepalingen van het pro duktschap ongedaan te krijgen. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORD WIJK GEBOREN: tc 's-Gra- venhage: Maxine, d v Alexander, M en van Williams, I D L: te Leiden: Ronald Jan Paulus, z v v Rijn, L H en Kemfers, M L; Jan. z v van Os. Q N en Bergsma. N; te Leiden: Lucas Anton, z v v d Geest A A P en Mulder, J P; Sylvia Catharina Maria, d v Hoogkamer. J F en de Haas. L E M: Herman, z v v d Meulen. H en Droogers, J P; Dirk Jan. z v Barnhoorn. en Nijs, C A. GETROUWD: te Katwijk: Bovendeert. W J en van Roon, G T, Katwijk;; Los. J A en van der Zwart, C; Seller, H en Roeleveld, T H G; Vlieland, G en Vink. J; Haasnoot, A, Katwijk en Barnhoorn. M C; Romijn, J en Bedijn, J. OVERLEDEN: te Leiden: Ruijs, G C; te Leiden: van Berckel. G F W; Giesen. P: Broekhof, wed van Bergman, J; Ver loop. wed van: van der Lujjt, H; Salier. H. Beursoverzicht AMSTERDAM 31-9. De surseance .an betaling van het Amsterdamse ban kiershuis Teixeira de Mattos was van middag onderwerp van gesprek in de beurszaal. Voor de effectenwereld kwam het nieuws als een volkomen verrassing en bezag met het als een uitvloeisel van de huidige situatie waarin de schaarste op de kapitaalmarkt en de hoge rente stand vele problemen doen ontstaan, die niet overal voor oplossing vatbaar zijn. Bij opening van de markt werd onder grote aandacht kennis genomen van het bericht omtrent de benoeming van be windvoerders in de surseance. Voorlo pig zal op de incourante markt geen notering tot stand komen in de beidt door de betrokken bankiersfirma ter beurze geïntroduceerde fondsen: het binnenlands beleggingsfonds vastgoed en de aandelen VAT (volks aandelen trust> Een en ander kon niet verhinderen dat de internationale concerns hun vrij vas te tendens van de vorige week voortzet ten. Vooral Philips was gevraagd en liep op tot 110.80 waarmee een koerswinst van bijna 1.5 gulden werd behaald. Het verhoogde niveau bleef niet geheel ge handhaafd. Ook Unilever was aan de vaste kant evenals AKU maar Kon. Olie kon moeilijk meekomen en bleef bene den het peil van vrijdagmiddag. De affaire bleef overal van beperkte om vang. Het bericht omtrent de dividendver laging met twee procent door Amster dam Rubber lokte groot aanbod uit. Het fonds werd in open hoek verhandeld te gen dalende prijzen. Ingezet op 90 liep. de koers geleidelijk naar 80 terug waar mee een verlies van 13 punten werd geleden. Daarna volgde een licht herstei tot 83. Over circa een maand verschijnt het jaarverslag. In de scheepvaarthoek kwamen praktisch geen noteringen tol stand. Er was hoegenaamd geen animo De Nederlandse staatsfondsen lagen over de gehele linie gedrukt. De staffellening ging terug naar 71, de 6V< pet lening kor de 96 maar nauwelijks halen. Vandaag was het de laatste dag van de handel in claims Twentsche kabel. Tevens begon de handel in de claims Homburg c hoofde van de uitgifte van ruim f min. 6% pet converteerbare obligaties pari voor houders van claims. Inlevering van een claim geeft recht op toewijzing van één obligatie van f 500. van rond f 1-026.000. Het huidige pand in de Rijnstraat is niet toereikend de ervoor in aan merking komende arbeidskrachten te herbergen. De capaciteit van dat ge bouw is 61 personen, die behoren tot de A-regeling en 15, die behoren tot de B-regeling. De maximum capaciteit van het nieuw te stichten gebouw be draagt 125 personen. Winkelsluiting KATWIJK B. en W. stellen de raad voor adressen van Albert Heyn N.V. en het Supermarkt Instituut Ne derland inzake de verplichte winkel sluiting voor kennisgeving door te nemen. De adressanten hebben ernstige be varen tegen die verplichte winkel sluiting. B. en W. stellen voor de regeling, zoals die werd vastgesteld bij besluit van 4 juni 1956, ongewijzigd te hand haven. Meer subsidie voor de reddingsbrigade KATWIJK De subsidie aan de Kat wijkse reddingsbrigade is voor het lo pende jaar geraamd op f 6.060. Tengevolge van de voortschrijdende be bouwing van de Hoornes en de uitbrei ding van het kampeerwerk is het aantal bezoekers op het noorderstrand aanmer kelijk toegenomen. Op grond van deze situatie vraagt het bestuur van de K.R.B. extra subsidie van f 1.900. B. en W. adviseren dit goed te keuren. Aan- en verkopen KATWIJK In de raadsvergadering van donderdagavond komen ook enkele aan- en verkopen aan de orde. In 't Heem willen B. en W. aankopen een perceel grond, groot 74.90 are, van de dames M. en N. Verdoes, thans in ge bruik als tuinland. Het pand Waaigat 7, staande op of bij :n tweetal percelen, kan worden aange kocht van de erven A. Haasnoot. Aan de heer L. C. de Vries, Valken- burgseweg 36, willen B. en W. verkopen perceel bouwgrond bij de zelfde weg, groot 77 m2. EXTRA AANBIEDINGEN van DE SPAR - RIJNSBURG Koop er veel van, want volgende week zijn wij gesloten 1 liter KOFFIEMELK 139 cent GEVULDE WIENERS. 200 gram 49 cent 3 gezinsflessen GAZEUSE 100 cent 2 gezinsflessen VRUCHTENSINAS 89 cent 3 KWARTJESROLLEN50 cent 200 gram BOTERHAMWORST59 cent Zak heerlijke NOBO BIESJES85 cent DUBBEL ZEGEL AANBIEDINGEN THEEBUILTJES 1 0,95 19 zegels PINDAKAAS 1.22 24 zegels SOEPBALLETJES 1 0.75 15 zegels LIMONADE S U9 28 zegels Deze reklame is geldig Lm. zaterdag. v. d. MEY's ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN VALKENBURG „Valkenburgs Harmonie" heeft op 2e Pinksterdag weer een mooi succes behaald op het Groot-Nationaal muziekconcours te Vaassen (GUL), uitgaande van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelchappen. Onder leiding van dirigent W. F. de Zwart uit Delft heeft zij in de afdeling Uitmuntendheid een eerste prijs behaald met 108 punten. Dit was het hoogste puntenaantal in deze af deling. De „Drumband. Valkenburg" behaal de op dit zelfde'concours een tweede prijs met 61 punten. Instructeur is de heer Van der Does, tambourmaitre de heer H. Slootweg. Door de grote verkeersdrukte was FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graa Uitgesproken: H Bennink (Laslnd. Valkens- waard). van Hoornstraat 14. Valkenswaard, cur. mr. J Schuyers, Eindhoven; A Kamp (Metaalind. MIKA). Langeweg 22. Apel doorn. cur. mr. R A James; E D J R Smeets (fabr. rubber- en schuimplasUc). Zoomstraat 33 EI, Amsterdam, cur. Arp Jr.; F Kazema (Bur. Cotracto, export machines), BUJd< lofs iteliüaan 9. Hil- E Broekroe- H. de Grootlaan 19. Lo- K Wotters. Winterswijk; J J 'loerbedrijf), BI de Zaan, thans Dorpsstraat 865a. Assendelft, cur mr. C J DoorenDos; J van Ispelen (Techn. bur. l.f.ï, Staaistraat 1. Haarlem, cur. mr. J A Berg-Houdljk (Camping Ind. Haarlem, kam- peertenten), Doelstraat 10, Haarlem, cur. mr. L S Römellngh; Aannemersbedrijf Tlmbo N.V., Hoofdsraat 69. Val" Loorbach, Emmen. Uitgesproken: N.V. v.h. Uitgeverij De Nieuwe Emigrant. Stadhoudersweg 105. SgA terdam. cur. mr. A F Duyi deren (fa. Fishco HoUan Man. uitvoei innepkade 10). privé "B v d Brinkhof 9. Amsterdam, cur mr. H A Bouman; N.V. Noord-Ned. Tijd- schrlftencentrali Ultgesproki Westerhaven.' Ned. Computer Programme- rings" College CPC (Neth. Computer Pro gramming College) N.v.. 's-Gravendljkwal WAP Smit: W er groothandel afval) Klnsbergenstraat 151. Rottei A Alsemgeest N.V. Haag. cur mr. J Ekelmans: J v d Berg-Penseel 18. Den Haag cur. mr m r. j van Aane: C v Es (classlflceerbedrijf). Escamplaan 52 Idem. cur. mr. J Y Groeneveld. Opgeheven: H J J van Vliet M van VUet- Helllg (fa. Pollyplast). v.h. A. Paulownastr 81. Den Haag. thans Aqulnogasse 14. Keu len. Vernietigd: W v d Peet (böllenhandel) Geëindigd; R j van Yperen (ouderhoud ketels tuinderUen). Pippelingstraat 45. Den Haag. Surséance: Ingetrokken van N.V Han- delsond MeUers Metselbedrijf. Mlchaelpleln 7. Dulvendrecht; verlengd tot 13/10 1967 van N.V. Mach.fabr. Boro. Kanaalstraat 62. As sen. bewlndv. mr H C v d Weerdt, Meppel Surseance: aan Ind. en HandelmU Telex N.V (onderdelen auto's, enz Wegastraat 34-Ma. Den Haag. kantoor Sluis 9. Leld- schendam. voorlopig, bewlndv. mr. F C H M Robbers. Den Haag. verhoor 9/« 11 aan N V Davo Haardenfnbr.. St. Olafstraat 3. Deventer, en N.V Deventer Ijzergieterij Hanzeweg 12. bewlndv. mr. G J van Fran- kenhuyzen en mr RAF van Lonkhuljzen verhoor 18/10 10 uur, het reeds nacht, voordat men in de beste stemming weer in Valkenburg arriveerde. Ogentest in Valkenburg Valkenburg op z en 3 juni zal het Mobiele Teststation van het Verbond voor Veilig Verkeer twee da gen in Valkenburg gestationeerd zijn. In deze testwagen wordt een complete apparatuur voor ogencontrole en reac tievermogen meegevoerd. Personen van 18 jaar en ouder kun nen in deze wagen gratis zonder enige verplichting en onder geheimhouding hun ogen laten testen op gezichtsveld, gezichtsscherpte, afstandwaarneming en verblinding, terwijl tevens de re actiesnelheid wordt beproefd. De testwagen wordt geplaatst voor de politiepost op de Broekweg en is op beide dagen geopend van 10-13 en van 14-18 uur. Ook van de zomer op de schaats Ook in de zomermaanden zit het bestuur van de Hazerswoudse IJsclub niet stil. Het wil alles in het werk stellen voor de leden die tot behoor- lHke prestaties komen in de hardrij derij mogelijkheden te scheppen deze prestaties tot grotere hoogte op te voe- Een tweetal leden van het bestuur heeft ziting in de Ned. Vereniging tot Bevordering Hardrijden op de Schaats, afdeling Aliphen en Omstreken. Door deze vereniging worden trainings avonden gegeven en daar er onder de leden dier ijsclub vele goede rijders zijn, worden ook zij in de gelegenheid gesteld aan deze droogtraining op het terrein van de voetbalvereniging Al phia te Alphen aan den Ryn deel te nemen. Behalve droogtraining staat ook schaatsen op de Jaap Edenbaan op het programma. Leden die voor deze training voelen kunnen zich tot het bestuur wenden voor nadere inlichtingen. Zij kunnen zich tot 8 juni opgeven. De droogtrai ning begint op 10 juni. Het bestuur overweegt de mogelijkheid bij vol doende deelneming een bus te laten rijden. gevraagd bij H. PLANJE NOORDEINDE 6 KATWIJK Geen avondverkoop KATWIJK AAN ZEE Negen leerlingen van de Haagse zangpedagoge Dany Zonewa zongen op het podium van de (voor dat doel te kleine) Oranjezaal opera-aria's en liederen. Er was aardig wat publiek en dat lang en uitvoerig met velerlei moois uit de bekende literatuur bezig ge houden. Deze zingende jonge mensen zijn geen vaklieden. Maar wat ze deden, lag, zonder uitzondering, op een tech nisch en muzikaal verantwoord niveau. Mevrouw Zonewa is een kundige, muzikale en vertrouwenwekkende pe dagoge, deze leerlingen waren er de levende bewijzen van. De volmaakt heid werd natuurlijk nergens bereikt, wel hier en daar op een afstand bena derd. Een duet uit Don Giovanni (door Carinne Gerdes en Wilco Breimer) en een uit Le Nozze di Figaro (door Jaska Göbel en Bojoura van Meizen) verdie nen lovende vermelding, evenals Ros sini's Gondelied, door José van Ginkel en Ans Noord ijk levendig en klankvol, zij het wat te snel, gezongen. Jaska Göbel trof „Letzer Früh- ling" van Grieg heel goed; Wilco Breimers sonore bas beeldde Schu- manns „Die beiden Grenadiere" treffend uit; Willy Liesveld zong met duidelijk begrip o.a. een aria van Handel en bleek later zeer wel te kunnen samenwerken met de ty pisch Italiaanse tenor Mario Bas- tiani in een duet uit II Trovatore. Gerard van Ommen zong enkele Schubert-liederen lang niet onver dienstelijk. De tdtspraak zou nog aan duide- KATWIJK Gedurende de maan den juni, juli en augustus zullen 23 zomeravondbespelingen worden gege ven op de beiaard te Katwijk aan Zee. De uitvoeringen vinden plaats iedere zaterdagavond van acht tot negen uur. Bovendien wordt in juli en augustus de beiaard ook op woens dagavonden, eveneens van acht tot negen uur bespeeld. Zes uitvoeringen worden gegeven dpor gastbeiaardiers. Lw. Arie Pe ters. beiaardier te Haarlem en Nij megen (zaterdag 23 juli); H. K. J. Jaeger, beiaardier te Deventer, Zut- phen en Lochem (woensdag 27 juli); M. Bruinzeel, beiaardier te Naaldwijk (zaterdag 30 juli); Rien Ritter, bei aardier te Delft. Leiden en Alphen aan den Rijn (woensdag 3 augustus); Cor Don. beiaardier te Vlaardingen en Schiedam (zaterdag 6 augustus). Piet Broerse. beiaardier te Middel burg, Vlissingen en Veere (woensdag 10 augustus). De overige zeventien bespelingen worden gegeven door de eigen beiaardier Hessel H. de Har der. Deze zal de cyclus op zaterdag 4 juni openen met het volgende pro gramma. 1. Four pieces for a „Musical clock" van G. F. Handel; 2. Drie stu dentenliederen: Io vivat, Ergo biba- mus, Gaudeamus igitur; 3. Für Elise van Ludwig van Beethoven; 4. Friih- lingsglaube van Fr. Schubert; 5. Drie Afrikaanse liedjes: Sarie Marijs, Die ontroue Sannie, Die Afrikaanse pos; 6. Impromptu van F. Timmermans, oud-stadsbeiaardier van Rotterdam 7. Vier provincieliederen: Lied van Zuid-Holland, Mijn Drente, Ons Gel derland, Limburg mijn vaderland; 8. Eigen improvisatie. Orgelconcert in St. Agathakerk LISSE Onder auspiciën van de Orgelkring Bollenstreek geeft de Fran se organiste Marie Thérèse Michaux zaterdag 4 juni een orgelconcert in de St. Agathakerk. Op het programma staan werken van Bach (Preludium en fuga in a, Koraalvoorspel „O Mensch bewein Dein Sünde gross), Haendel, Franck. Vierne, Messiaen en Alain. Marie Thérèse Michaux, die in Parijs is geboren, behaalde in 1955 de eerste prijs aan het conservatorium te Rouen; daarna verwierf zij nog een groot aantal andere diploma's en prij zen. Haar programma van zaterdag is afgestemd op het orgel in de St. Agathakerk. Het concert, dat om kwart over acht 's avonds begint, is georganiseerd in samenwerking met het Nationaal cen trum voor kerk- en orgelconcerten te Den Haag. Chr. politie-ambteiiaren bijeen in Noordwijk NOORDWIJK De afdeling Kat- wijk-Noordwijk van de Band van Chr. Politie-ambtenaren hield een vergade ring ter voorbereiding van het op 14 en 15 juni in Apeldoorn te houden congres. De voorzitter schonk in zijn openingswoord aandacht aan de kri tiek, waaraan de politie tegenwoordig bloot staat. Bepaalde elementen mani festeren daarmee hun strever naar een normloze maatschappij, aldus de voorzitter. Op de algemene vergadering zal de afdeling worden vertegenwoordigd door de heren C. A. de Graaff, C. Leeflang, H. L. M. Boom en J. Vor- ding. 100 gram LEVERKAAS van 59 nu 49 Ltr. blik APPELMOES 65 1150 gram GELDERSE HAM98 2 Fles VRUCHTENSINAS 98 100 gram ZURE ZULT 29 GOUD-DESSERT KOFFIE 210 100 gram LEVER 69 2e pak deze week 129 1150 gram HAMWORST89 250 gram GOUD THEE van 159 NU 139 S. de Vries Centra Zelfbediening VLIET N.Z. 77 - RIJNSBURG TELEFOON 3742 lijklieid kunnen winnen. Een paar solisten moeten wel voor een door enthousiasme hier en daar dreigen de grofheid op hun hoede zijn. Rob Sperling (viool) en Kees van der Ben (piano) begeleidden vaardig en duidelijk maar vaak wat te hard en te weinig genuanceerd. Na de pauze volksliederen en weer opera-fragmenten. Joh. van Wolfswinkel Nieinv voetbalveld voor KRV KATWIJK AAN DEN RIJN De voetbalvereniging KRV zit in moeilijk heden, daar z(j haar velden achter de Wllbert per 1 september moet verlaten. De vereniging heeft bijna 40 jaren na genoeg zonder hulp van de gemeente kunnen spelen. B. en W. willen enkele percelen grond ten oosten van de Provincialeweg in de nabijheid van het marinevliegkamp ge reed maken voor speelvelden, wat een bedrag van totaal f 220.000 zal vergen. De commissie van openbare werken is niet eenstemmig in het advies. Enkele leden van deze commissie hebben bezwa ren tegen het op zondag spelen. B. en W. adviseren het gevraagde toe te staan. KATWIJK Donderdagavond heeft de gemeenteraad te besilissen over een kredietverlening van f 23-900 ter ver wezenlijking van ëen drietal kinder speelplaatsen namelijk aan de Bos- huijsenstraat, de Conradstraat en de Boekhorstslraat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 2.12 en 14.39 uur; laag water 10.26 en 22.54 uur. Verpleegster gewond bij botsing Katwijk KATWIJK Gistermorgen om tien voor half negen zyn op de hoek Zwarteweg-Hoornseslaan een brom fiets en en personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bestuurster van de bromfiets, de 30-jarige ver pleegster mejuffrouw A. van Duijtr, Varkevisserstraat 283, klaagde over pijn in een heup. Zij is naar het acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht. De voertuigen werden flink bescha digd. IJMUIDEN Aan de IJmuider markt namen op de kop af 100 vaar tuigen een aanvoer van 9860 kisten vis voor hun rekening, waarvan 1980 kis ten schelvis, 1520 kisten wijting, 300 kis ten gul en kabeljauw, 450 kisten klei ne gul, 10 kisten koolvis, 610 kisten haring, 1720 kleine kisten haring, 480 kisten makreel, 900 kleine kisten ma kreel, 1680 kisten schol, 110 kistep tar bot, 620 kisten diversen, 1020 stuks stij ve kabeljauw en 55.000 kilo tong. De schelvisaanvoer bestond voorname lijk uit de kleinere soorten. Die brach ten dan ook weinig op. De braadschel- vis deed f21 tot f15, de pennen ston den er met een notering van f 23 tot f20 evenmin best op. De grootste be langstelling richtte zich op de grootste soort. Deze haalde eerst een notering van f63 en daarna een koers van f61. Ook de grootmiddel ging tegen een notering van f56 tot f53 vlot van de De wijting was ruim vertegenwoor digd. Dit bracht een sterke prijsval met zich mee, waarvan vooral de dich te soort het slechtoffer werd. Na een inzet van f 15 belandde men spoedig op het minimum van f 10 en dat be tekende behoorlijk wat werk voor de kattencentrale. De gestripte wijting stak met éen koers van f23 niet eens zo slecht van wal, maar moest weldra met het lage peil van f 15 genoegen nemen. De gro te gul haalde een hoogste natering van f47 en dat was enigszins een tegen valler, vooral na het herstel op de laatste dagen van de voorgaande week. De middel gul zat tussen de f40 en f35 de kleinste soort tussen f33 en f26 KABELJAUW Dc regels grote kabeljauw waren bij zonder duur. Op de eerste afslag was men bereid tot f 150 te gaan. De afwachtes konden later voor f 144 te recht Ook de regels kleine kabeljauw waren meer in trek. Met een notering van f75 tot f66 mochten de aanvoer ders niet mopperen. De kisten grote kabeljauw eisten als inzet een notering van f 144 voor zich op en' dat was lang niet slecht. Op de laatste afslag betaalde men f 128. De kisten middel kabeljauw gingen eerst voor f 120 van de hand en daarna voor f108. De koolvis was met tien kisten bij zonder schaars. Slechts een paar han delaren konden aan hun trekken ko men. Zij moesten eerst f 122 en later f 118 betalen. De grote lenig won een groot stuk van het verlies van de voor gaande week terug en liet zich met een koers van f104 tot f90 behoorlijk be talen. De grote wolf deed f86 en dat was minder dan men had verwacht. De loggers zorgden weer voor een fikse hoeveelheid tong waarbij de klei nere soorten in de meerderheid waren. Toch hielden die zich op redelijke wij ze staande. De tong 1 deed f2.99 tot f2,92 de slips deden f 1,91 tot f 1,71. De hoogste notering was met f 5.60 voor de grootste soort SCHOL Voor de schol was de belangstelling minder. Voor de grote en de grootmid del had men op de eerste afslag niet meer over dan f44. Later zakte deze koers nog met zes gulden. De klein- middel en de schol waren met een note ring van f40 tot f36 eveneens aan de goedkope kant. Opmerkelijk was het grote verschil bij de schol 2 tussen de eerste en de laat ste afslag. Aanvankelijk was men bereid voor deze soort f40 te betalen. Later betaalde men niet meer dan f 15. De makreel was schaarser dan men de laatste tijd gewend was. Toch werd niet alles door de handel opgenomen zodat de vismeelfabriek er weer eens aan te pas moest komen. De kleine kisten haring konden de goedkeuring niet erg wegdragen. De koers van f8 tot f6.50 was bijzonder laag. VANDAAG AAN DE MARKT. Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de KW 49 Ant- je met 1400 kisten en 220 stuks stijve kabeljauw, de IJM 36 Kemphaan met 1200 kisten, de VL 153 Liesje en Rut- ger met 365 kisten en de KW 99 Maria Theresia met 459 kisten. IN SCHEVENINGEN In Scheveningen werden aangevoerd 300 kisten schelvis, 150 kisten wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 130 kis ten haring, 1340 kleine kisten haring, 60 kisten makreel, 60 kisten schol, 400 stuks stijve kabeljauw, 1600 kilo tong en 1800 kantjes haring. Te koop aangeboden: Vrije eengezinswoning met zomerhuis en groot erf. Koopsom 28.000.-. In ruil voor huurwoning of flat. 's Avonds tussen 7-8 uur aan de WaaJ Malefijtstraat 34, Katwijk aan Zee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4