TV RADIO «H Historisch verhaal over Russisch-Pools verzet JUNKERS V PufOlbrengf Spion aan de muur Portret van Russische tonee l-vernieuwer ;i 1966 11 DINSDAG 24 MEI 1966 en In Beieren geen transistors (Van onze radio- en tv-redactie) Was U misschien van plan Uw va kantie te gaan doorbrengen in het mooie Ck West-Dultsland dat Beieren heet? n moet u uw transistorradio maar net jes thuis laten. De Beierse regering heeft verboden, ransistorradio's, en platen of bandenspe- iers te gebruiken op openbare wegen, op publieke plaatsen (zoals bijv. perrons of tafés), in de vrije natuur en in strandba- Of campings bij „publieke plaatsen" lan wel onder „vrije natuur" worden gerangschikt staat er niet bij, maar daar E het evengoed verboden ongevraagd liuziek te produceren. Hiermee heeft Beieren wèl de kat de bel aangebonden... welke Duitse deelstaat tn welk ander land zal volgen? In elk jeval zal men in Beieren nu meer kun nen genieten van vakantie„rust". Een scene uit de Russische ver- zetsfihn „Wij trékken vuur": d'e befaamde actrice Izolda Izvitz- kaya in de rol van Pasha de serveerster, die de Duitse officie ren bedient en zo achter belang rijke gegevens voor de Partizanen poogt te komen. JÉÉ Sow jet-films op ons scherm (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Langzaam maar zeker beginnen ook Russische filmprodukties in de Nederlandse televisie voet aan de grond te krijgen. Kort geleden vertoonde de NCRV een film waarin werd her innerd aan het deel dat de Rus sische legers hadden aan de be vrijding van het Westen en nu heeft de VARA (evengoed over de Duitse muur heen) een serie van drie lange films, gebaseerd op het Russisch-Pools verzet in de Tweede Wereldoorlog, aangekocht. Zij zal deze trits in september (donder dag 15, vrijdag 16 en dinsdag 27) via Ned. 1 op het scherm brengen. „Wij trekken vuur" is de titel van| de enorme produktie die in drie delen' van elk 95 minuten wordt uitgezon den. Wij .krijgen dan de op historische gegevens gebaseerde geschiedenis te zien van een partizanen- en ver zetsgroep in de buurt van Brjansk, een belangrijk spoorwegknooppunt ten zuidwesten van Moskou. Het is bekend, dat daar grote partizaneneen- heden tegen de bezettende Duitsers hebben gesaboteerd. „Wij trekken vuur" is geen docu mentaire, maar een speelfilm, waarin de historie is gereconstrueerd. Het geldt hier de vriendschap en eensge zindheid van Russen en Poolse dwang arbeiders in hun strijd tegen de Duit se indringers. Het authentieke ver haal, dat twee Russische schrijvers hierover publiceerden en opdroegen aan de nagedachtenis van twee man nen en een vrouw die bij deze ver zetsactiviteiten in dit gebied zijn om gekomen, is later tot filmscenario om gewerkt. Aiet onbekend gedwee alle Duitse bevelen en maatre gelen uitvoert, maar in voortdurend contact met het verzet staat. Duidelijk wordt aangetoond, dat zo wel mannen als vrouwen in de onder grondse strijd riskant werk deden. Veel meer zullen wij u voorlopig nog niet van deze serie laten weten, omdat het nog een hele zomer duurt eer de vertoning een feit wordt. Wel moet u alvast weten, dat de Russische regisseurs Kolosov en Chernetsov de beste acteurs en actrices uitkozen om de belangrijkste rollen te vervullen. De serie heeft enorm succes gehad in In grote trekken komt de voorstel-1 ling van zaken overeen met het weini- J aa"eekwhl door deBBC. ge wat in het Westen bekend is gewor-1 den aangaande het Russische verzet tijdens de Duitse bezetting. Lange tijd heeft men zich hierover, gezien de spanningen tussen Oost en West, niet meer geïnteresseerd, maar via export] I van televisieprodukties uit de Sowjetu- Afrikaners op het Binnenhof door Vjctor Gollancz John ie Carré nie blijkt dit nu te veranderen. U ziet in deze filmserie als een van i hoofdpersonen Fyodor, Russische officier, die aan een execu tie is ontsnapt en de bossen in vlucht. Van daar uit leidt hij de partizanenac- ties. Verder is er Anya Morozova, leidster van een verzetsgroep, die bij een Duitse vliegbasis opereert. Zij heeft op deze basis voor de bezetting als typiste bij het Rode Leger gewerkt en beschikt zodoende over waardevol le gegevens. Een andere vrouw die gevaarlijk werk doet, is Pasha, ser veerster in een Duitse officiersclub, die tersluiks belangrijke inlichtingen voor de partizanen inwint. En Lida, vrouw van een Poolse dwangarbeider, die op de vliegbasis is tewerkgesteld en samen met een aan tal andere Polen sabotagedaden ver richt. Een markante figuur is ook de dorpsoudste, die ogenschijnlijk heel Tweede Kamer vergadert vanaf vandaag tot en met vrijdag de zg. paritaire com missie uit de parlementaire conferentie van de associatie tussen de EEG en de geassocieerde Afrikaanse Staten en Mada gascar. Aan deze vergadering neemt aantal Afrikaanse politici uit de betrok ken staten deel. Meer vroege vogels in de ruimte (Van c e radio- en tv-redactie) Konstantin Stanislawsky (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Russische literatuur is „in"... dat behoeven we nauwelijks meer te constateren. Vooral die van de laatste Tsarentijd. Niet alleen verschij nen er herdrukken en nieuwe vertalin gen van romans en talloze korte verha len, ook de televisie biedt telkens dra matische programma's (meestal eenak ters) van Russische herkomst. De NCRV acht het daarom juist, vanavond een lange documentaire over leven en werk van de Russische toneelvernieuwer Konstantin Stanis lawsky, in zijn vaderland gemaakt, uit te zenden. Niemand zal het u kwalijk nemen, wanneer u de figuur van Sta nislawsky, die leefde van 1863 tot tische opvattingen, aanstellerij en ste reotiepe overdrijving bij acteurs en actrices. ^Toen zij in 1905 zijn eerste doel had bereikt, ontplooide hij een tweede acti viteit: nu liet hij licht en beweging op het toneel mede een suggestieve rol spelen en op deze wijze legde hij de grondslag voor het voelbaar maken van het onderbewuste over het voet licht heen. Om de expressie te vervolmaken voerde hij zelfs Yoga-oefeningen in. De revolutie van 1917 maakte echter een einde aan zijn artistiek streven. Hij bleef werken, maar bracht geen nieuwe ideeën meer op. Een tijdlang zag het er in de Sovjet Republiek drei gend voor hem uit, maar wantrouwen en waardering hieven elkaar op en zo 1938, niet zo gauw kunt plaatsen. Wist i werd hij gehandhaafd in zijn functie. NEW YORK Ruimtesatellieten en jgeen eindeIn augustus zal de Ameri- j kaanse maatschappij ComSat nog twee I kunstmanen van het type Early Bird op een „vaste" standplaats in de ruimte I brengen, d.w.z. vast ten opzichte van de j I draaiende aarde. Dat worden dus de vroe- ge vogels 3 en 4. Hiermee zijn de plannen nog lang niet; uitgeput: in 1968 wil ComSat nog zes' Early Birds van een groter en sterker: type, die talloze telefoongesprekken en 5 televisieprogramma's tegelijk zullen kun nen doorgeven, lanceren. U ziet, het wordt geweldig druk in de ruimte. Tevens bouwt Amerika nieuwe bo demstations voor ontvangen en relayeren van transatlantische communicatie per sa telliet. Reeds volgend jaar moet in Moore- feild, West-Virgina, een nieuw bo- flemstation klaar zijn om dat van Ando- ver te ontlasten. Een tweede station wordt eveneens met bekwame spoed ge bouwd en geïnstalleerd op de Maagdenei landen in de Caraïbische zee, voorname lijk ter verzorging van de telecommuni catie met Zuid-Amerika. Samen kijken in Renesse Als Jac. Schots echt bas gaat spelen, legt hij na tuurlijk zijn sigaret wel even neer. Nietals hij heel flatteus met dit grote instrument poseert. Hedenavond leidt hij samen met de Zweed Lars Bagge het optreden van de Zweedse vocal-group „Galis and Pais" voor de AVRO-televisie (9.50 uur, Ned. 1). Zijn combo zorgt voor d<e begeleiding. 1 Jac. Schots treedt ook op in Boys Big Band en is een graag geziene gast bij diverse jazz-orkesten. De „Gals and Pais" zingen morgenavond swing and sweet en af en toe ook een beetje klassiek: een menuet van Boccherini („hef' menuet mogen we wel zeggen!) en een fuga van de altijd-welkome Vivaldi. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS EN NCRV 7.05 uur journaal voor gehoorgestoorden. 7.32 uur Engelse les. 8.20 uur slotaflevering „Huwelijksvoorwaarden". 8.50 uur Russische documentaire over Konstantin Sta nislawsky. 10.10 uur actualiteiten. Ned. 2. VARA Aan hem is het te danken, dat niet alleen vele klassieke werken een nieuw en aanvaardbaar gezicht kre gen, maar ook dat de natuurlijkheid en losheid op het toneel de drama tische kunst de levensechtheid ontving welke zij nu bezit en die ook in de film- en televisiekunst onmisbaar is geworden. Twintig miljoen briefkaarten (Van onze radio- en tv-redactle) MAINZ Op 9 oktober startte in het programma van ZDF (tweede Duitse tv-programma) de actie „Vergeetmij- niet", die later uitgroeide tot de „opera tie zorgenkind". Veertien uitzendingen Tiidenc een iarenlanve ervarinr als Iwerden' gewijd aan een geldinzameling Tijdens een jarenlange ervaring ais voor geesteiijk en lichamelijk gehandi- regisseur en leider van het wereldver- |Capte kinderen. maarde Russische Kunstenaarstheater De kijkers konden briefkaarten aan heeft hij de toneelspeelkunst zeer fijn ZDF richten, waarop zij door bijplakken ontleed. Hij legde zijn studies vast in van extra postzegelwaarde hun bijdragen meer dan 12.000 notities, welke later i konden geven. ZDF heeft nu bekend door deskundieen werden verwerkt ^^V^hrt^^ken^jrabUeOt tot de „methode-Stanislawsky". mpf" u alles van hem af, dan zou de docu mentaire overbodig zijn. „Bladzijden uit een groot leven" is de ondertitel van deze film, die in 1963 werd gemaakt door J. Miromow en W. Morgenstern naar een scenario van Victor Komissarzjewski. Allemaal namen, die moeilijk zijn om uit te spreken en u wellicht niet zoveel zeg gen. Stanislawsky, die Konstantin Alexe- jew heette, is van onschatbare beteke nis geweest voor de dramatische kunst: hij kan worden beschouwd als dé grote toneelvernieuwer, van wiens ideeën nog steeds wordt geprofi- teerd en die ook in Rusland nog ten- volle erkenning geniet. Voor de gehele internationale toneelwereld is hij een begrip gebleven. Zijn uitgangspunt was zijn afkeer van de verstarde theaterconventies en de opgeblazen algemeenheden die in het laatst van de 19de eeuw de to neelspeelkunst kenmerkten. Drama- i tisch gegalm, brede onechte gebaren, wanhoopskreten en geijkte uitdrukkin gen die de emoties moesten vertolken waren hem een doorn in het oog. Al heel jong trok hij daartegen van leer: hij brak met die conventies en wilde dat alles wat op het toneel ge beurde volkomen natuurlijk zou zijn. Vele boeken, gewijd aan zijn methode, tonen aan wat hij wilde: geen opsmuk, I geen valse schijn, maar waarheid. Dank zij hem verdwenen, nadat men wél even had moeten wennen aan de ze voor die tijd hoogst moderne drama-1 meer dan 20 miljoen briefkaarten inzond, Een schitterend succes, waaruit blijkt dat niet alleen Nederland goedgeefs als het op hulp aankomt. (Van o s radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV-televisie zendt in het zomerseizoen een serie docu mentaire films over Nederlandse steden dorpen uit. Hierbij is donderdagavond (28 mei) het Zeeuwse kustplaatsje Renesse aan de beurt. Jan Schaper han teerde de camera en zo zullen wij alle maal samen kunnen kijken naar dit Schouwense dorp-in-ontwikkeling. Vroeger was Renesse een oord van rust, dat half dommelde in vergetelheid, waar een slimme vakantieganger werd getroffen door de schoonheid van de bosrijke natuur, de wijde velden en het brede, doodstille strand. In de laatste jaren echter wordt Renes- i van vroeg in het voorjaar tot diep in september overstroomd door toeristen, zo- :er, dat het inwonertal er in het hoogsei- >en vele malen verdubbeld is. Toeristen komen er uit Nederland, maar evengoed uit België, Duitsland en Frankrijk, en de trek naar Schouwen zal door de fraaie nieuwe brugverbinding al groter worden. Steeds hechter krijgt de commercie nesse in haar greep.... een opvallende toeristenindustrie groeit snel. Het oude isolement is voorgoed doorbroken, de sla perige rust is voor altijd verjaagd. Hoe Renesse het nu dan wel maakt....? De film geeft U het antwoord, donderdag op Ned. 2. BOLZANO Een Italiaanse douane beambte is bij een bomexplosie omgeko men toen hij de Passo di Vizze-berghut aan de Oostenrijkse grens wilde binnen- De hut ligt in Zuid-Tyrol waar extre misten die grotere autonomie wensen de afgelopen jaren herhaaldelijk aanslagen pleegden en andere incidenten veroor zaakten. NIEUW DELHI. Een woordvoer der van het Indische ministerie van de fensie heeft gisteren in Nieuw Delhi mee gedeeld, dat de Chinese troepen in La- dafeh, waar in 1962 Chinese en Indische troepen met elkaar slaags zijn geweest, „op onheilspellende wijze" versterkt zijn. China had 20.000 man in dit gebied sa mengetrokken ofwel tweemaal zoveel a's ip 1962. De Chinezen zouden ook aanvoer- wegen door Tibet naar Ladakh aanleg- DüSSELDORF Vele afgevaardig den hebben zondag op de jaarvergade ring van de centrale raad van de Joden in Duitsland, die in Düsseldorf werd ge houden „uiterste waakzaamheid geëist te genover de anti-Joodse propaganda die de afgelopen tijd in de bondsrepubliek door rechtse extremisten is bedreven". Verscheidene sprekers vonden dat men deze ontwikkeling niet moest bagatelüise- Kruiswoord-puzzel over 'n béste geiser gesproken Beknibbel niet op 'n radiator. één Junkers cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél huis. Warm in een wip, goedkoop f in aanleg en tevreden met een plaatsje in een kast! Verwacht u anders van Junkers (met 86 iaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers Horizontaal. 1. plaats in Utrecht, baan voor balspel, 8. foefje (Ind.), 9. Europeaan, 10. voorzetsel, 11. plaats in Over., 12. Europeanen. 13. lidwoord, 16. de gouden bul (afk. Lat.), 18. gebod, 20 lengtemaat, 22. verkeerd, 24. lusthof, 25. plaats in Zeeland, 26. kippenloop, 27. hin- deren. Vertikaal. 1. dof. 2. stad in Duitsland. 3. bijb. figuur. 4. Royal licence (afk.), 9. kever, 6. is een cirkel. 7. alvorens, 9. nachtgewaad, 11. kan men uit drinken, 14. werktuig, 15. water in België, 17. sme- I kend woord, 18. mandje. 19. vreemde munt, 21. voorzetsel, 23. vreemde munt, 125. votre excellence <afk.). Oplossing vorige puzzel Horizontaal. 1. Geesteren. 2. antoon-o- re. 3. Ria-er-toom. 4. nel-part.-se. 5. larak-melis. 6. arg-ree-oei. 7. Lee-ei-vlas. 3. air-ed-Eede. 9. as-eteras. Vertikaal. 1. garnaalaa. 2. en-Ier-reis. 3. etalage-re. 4. i soep-kreet. 5. tor-Ameide. 6. entree-ver. j7. r.o.-Ot-lol-er. 8. Eros-i.e.-Ada. 9. Neme- r aflevering uit de detectiveserie „Cox", ar nieuw avontuur van twee jonge agenten (NTS) BBC-documentaire over Alaska. VANAVOND TE HOREN HILVERSUM I AVRO 7.05 uur Nederlandse muziek. 7.30 uur amusementsmuziek van eigen bodem. 8.05 uur gevarieerd programma uit vakantieoord De Bey- aard in Hulshorst. jur optreden van het Cosmopolitain orkest, uur kunstrubriek. 10 uur pianowerkjes van Moskowski (stereo). ar romantische late platen. HILVERSUM II KRO i.30 uur instructief concert door de Luchtmachtkapel. documentair programma „Het ambt": drie >riesters spreken over ervaringen in hun ar- bSdS' in de huid gezondheid en zuiverheid 87 Wij hebben ook een getuige". Hij knikte vriendelijk naar het Hof. „Ja, ook wij hebben een getuige. Want dacht u nou werkelijk dat al die tijd kameraad Mundt onbekend is gebleven met het koortsachtig intrigeren van Fiedler? Ver onderstelt u dat nu heus? Al maanden was hij op de hoogte van Fiedlers waandenkbeelden. Het was kameraad Mundt zelf die toestemming gaf tot het benaderen van Leamas in Engeland, dacht u soms dat hij zulk een krankzinnig risico gelopen zou hebben als hij er zelf bij betrokken kon worden? En toen de rapporten van Leamas' eerste ondervraging in Den Haag het Presidium bereikten, dacht u soms dat kameraad Mundt zijn exemplaar toen ongelezen had wegge gooid? En toen er, nadat Leamas in ons land was aangeko men en Fiedler met zijn eigen ondervraging begon, geen verdere rapporten meer verschenen, dacht u dat kameraad Mundt toen zo achterlijk was dat hij niet wist wat Fiedler aan het uitbroeden was? Toen de eerste rapporten van Peters uit Den Haag binnenkwamen, hoefde Mundt alleen maar even naar de data van Leamas' bezoeken aan Kopen hagen an Helsinki te kijken om zich te realiseren dat de gehele geschiedenis een val was een val om Mundt zelf in discrediet te brengen. Die data vielen inderdaad samen met de bezoeken van Mundt aan Denemarken en Finland; ze waren juist om die reden door Londen gekozen. Mundt was van die „eerdere aanduidingen" even goed op de hoogte als Fiedler onthoudt dat. Mundt zocht ook naar een spion in de rangen van de Abteilung... En zo keek Mundt, omstreeks de tijd dat Leamas in Democratisch Duitsland kwam, gefascineerd toe hoe Leamas Fiedlers verdenkingen voedde met hints en terloopse aanduidingen - nooit overdreven, begrijpt u, nooit nadrukkelijk, maar hier en daar geplaatst met verraderlijke sluwheid. En te gen die tijd was de toestand rijp...de man in de Libanon, de fantastische primeur waarop Fiedler doelde, die beide sche nen te bevestigen dat er een hooggeplaatste spion in de Abteilung aan het werk was... Het was verwonderlijk knap gedaan. Het had de neder laag die de Britten geleden hadden door het verlies van Riemeck kunnen doen omslaan dat zou het nog kunnen in een opmerkelijke overwinning. Kameraad Mundt nam één voorzorg, terwijl de Britten, met behulp van Fiedler, zijn dood voorbereidden. Hij liet uiterst nauwkeurige naspeuringen instellen in Londen. Hij onderzocht elk klein detail van het dubbele leven dat Leamas daar in Bayswater geleid had. Hij zocht, ziet u, naar de een of andere menselijke fout in een plan van bijna bovenmenselijk vernuft. Hij was van mening dat gedurende het lange verblijf van Leamas in die wildernis, deze toch wel ééns zou falen in het nakomen van zijn belofte van armoede, dronkenschap, gedegenereerdheid en bovenal eenzaamheid. Hij zou behoefte hebben aan ge zelschap, misschien wel aan een vriendinnetje; hij zou verlangen naar warm menselijk contact, verlangen de ande re ziel in zijn borst te kunnen openbaren. En weet u, kameraad Mundt had gelijk. Leamas, die bekwame, erva ren werker, beging inderdaad een fout, zo elementair, zo menselijk, dat..." Hij glimlachte. „U zult de getuige horen, maar nu nog niet. Die getuige is hier; opgespoord door kameraad Mundt. Het was een bewonderenswaardige voor zorgsmaatregel. Later zal ik die getuige oproepen". Hij keek een beetje schalks, als om te beduiden dat men hem zijn kleine grap maar moest gunnen. „Intussen zou ik, als u me toestaat, een of twee vragen willen stellen aan die onwillige aanklager, meneer Alec Leamas." „Vertelt u me eens," begon hij, „bent u een bemiddeld „Doe niet zo idioot," zei Leamas kortaf, „je weet hoe ik eraan toe was toen ik werd opgepikt." „Ja, inderdaad," verklaarde Karden, „dat was meester lijk. Ik mag dus aannemen dat u helemaal geen geld hebt?" „Dat mag je." „Heeft u vrienden die u geld zouden willen lenen, mis schien zelfs geven? Of die bereid zouden zijn uw schulden te betalen?" „Als ik die had, zat lk nu niet hier." „Geen enkele? U kunt zich niet voorstellen dat de een of andere vriendelijke weldoener, misschien iemand die u al bijna vergeten bent, zich de moeite zou geven u weer op de been te helpen...af te rekenen met schuldeisers en zo?" „Nee." Wordt vervolgd RADIO VAN.VVOM» Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Aktualitei- ten. 18.30 R.V.U.: Internatio naal begrip door uitwisseling van ervaringen. 19.00 Gespro ken brief uit Parijs. 19.05 Ste reo: Nederlandse muziek week Blaaskwintet. 19.30 Neder landse amusementsmuziek 20.00- Nieuws. 20.05 Vakantie toeslag. gevarieerd program ma. 21.05 Lichte orkestmuziek. 21.30 Kunstkroniek. 22.00 Ste reo: Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktualiteiten. 23.00 Ro mantische muziek (gr.). 23.55- 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO: 19.00 Nieuws 19.10 Actualitei ten. 19.30 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 19.50 Moder ne orkestmuziek (gr.). 20.45 Drie priesters spreken over hun persoonlijke beleving van het priesterschap, (herh. van 23 november 1965). 21.30 Klas sieke muziek (opn.). 22.00 De zingende Kerk. 22.25 Boek bespreking. 22 30 Nieuws. 22 40 TELEVISIE VIWVIIM) NTS: 19.00 les. (les 34 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Hu welijksvoorwaarden. TV-spel. 20.50 Konstantin Stanislaw sky: Russisohe documen taire. 22.10 Attentie. NTS: 22.30 Journaal. 22.35-23.05 Teleac: Lo- - Moord in Piste. detectivefilm. VARA. 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Z-Cars: Op verdenking van NTS: 22.40-22.45 Jourr 7.00 Nieuws JPHP nastiek. 7.23 Lichte grammo- reportages. 8.00 Waterstanden. Schoolradio. VARA: 10.00 Lich te grammofoonmuziek. 10.45 Radiokamerkoor. 12.00 Licht instrumental 1 platte ledelingen 13.00 Nie land- pole-oi -JMMHHI Aktualiteiten en kalender. 13.30 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Week van de Ne derlandse muziek: moderne muziek (gr). 14.35 Kerkorgel- 15 00 voor de jeugd. 0-16.02 i solisten Hilversum H. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 7.10 Dagope ning. 7.20 Oude muziek (gr.). (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radio- krant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewij de muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 832 Lichte grammofoonmuziek. de zieken. 9.40 Voor 10.10 Nederlandse :k 1966: NCRV-Vo- nble en solist. 10.30 Studiodienst. 11.00 Oude orgel muziek (gr.). 11.15 Schoolradio. 11.45 Lichte grammofoonmu ziek. 1237 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Hervormde kerk dienst. 13.00 Parade: Instrumen- ■okaal programi ziek week 1966: Pianorecital. 14.45 Nederlandse Muziekweek 1966: Moderne kamermuziek. 15.55 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmu ziek. 17.15 Zuid-Amerikaanse klanken (gr.). 17.50 Overheids voorlichting. 18.00 Meisjeskoor 18.20 Klassieke grammofoonmu ziek. 18.30 Uit de protestants christelijke organisaties. 18.50 Lichte grammofoonmuziek. Hilversum UI. 204 m. en FM-kanalen. N RU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht gevarieerd platenprogramma. 1030 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Licht platenprogramma 11.00 Nieuws. 11.02 Actualitei ten. 11.05 Licht platenprogram- ■■■■I 12.00 Nieuw.' 12.02 Actualiteiten. 12.05 Hol- plaatj' 13.00 Nieuws 13 02 Actualiteiten. 13.05 Geva rieerd platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14 02 Actualiteiten. 14.05 Gevarieerd muziekpro gramma (gr.). NRU/AVRO 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte gram mofoonmuziek. 16.00 Nieuws 16.02 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 17.02-18.00 Platenpro- automobilisten Nederland L KRO: 17.00-4735 Voor de kindi

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11