TV RADIO Amerika lanceert nieuwe communicatiesatelliet Enorme voetbal de ruimte in Kanttekening bij de film voor vanavond Kinderen selectieve televisie-kijkers Spion aan de muur Puzzelhoek en MAANDAG 23 MEI 1966 Alweer afscheid Nog altijd gaat het seizoen j ether zoetjesaan dood: zaterdagavond was het op de beeldhuis ook weer afscheid van dit en van dat. De laatste uitzending van „The Thunderbirds" met een geweldig avontuur dat opper best afliep, de laatste show van Corry Brokkenwaarin zij nog eens enkele van haar bijzonder mooie japonnetjes liet zien en meertalige liedjes zong. j Toby Rix was ditmaal de gevierde gast; hij sloeg in zijn enthousiasme de beroemde „toeiterix" (na de ramp met de eerste weer volledig opgebouwd dank zij schenkingen uit het hele land) ondersteboven en toonde zich j vaardig op de mondaccordeon. En wij intussen maar afscheid ne men ook van deze vertrouwd gewor- den winterprogramma's. Het spelletje „Wie van de drie?" schijnt eindeloos te zijn, want het i komt over vier weken weer terug. j ..Ik pas" daarentegen hield ook al zomer opruiming: er werden, tot op- zichtig genoegen van spelleider Nand Baert, enkele winkeldochtersver kocht en aan het slot kregen we de mededeling „misschien komen we nog wel eens terug". Alzo een televisie-avondje dat van de kijker heel weinig inspanning vroeg. Intussen vertoonde de KRO op Ned. 2 een Duitse Bavaria-produktie van- Shakespeares „Hamlet". Zoals altijd fraai van opzet en van spel, rijk gemonteerd en tochverre van ideaal door het gebruik van de Duitse taal. De kreet van de vertwijfelde Hamlet ,JSein oder nicht sein" stond wel een eind af van de wereldbekende bespiegeling „To be or not to be" sommige klassieken kan men veel beter niet vertalen. (Van onze radio- en tv-redactie) NEW YORK Er wordt voort- de durend gewerkt aan vereenvoudi ging van communicatiesatellieten, want deskundigen zijn ervan over tuigd dat de kabelverbindingen voor geluid en beeld tot het verle den gaan behoren en de toekomst van wereldomspannende ethercom- Hier de nieuwe satelliet opgeblazen in een hal van het laboratorium, waarin hij werd ontvnkkeld. municatie is gelegen in een waar net van kunstmanen, die als even- zovele trilling-voortstuwende sta tions kunnen worden gebruikt. Daarom zal in juli a.s. (volgens de plannen) in Californië een enor me „voetbal" de ruimte in gejaagd worden en die dient dan als proef voor een nieuw-ontwikkelde me thode voor de toepassing van sa tellieten op dit gebied. Al heeft deze kunstmaan een diameter van 10 m. en is het dus een kolossaal geval voor wie er zo tegenop staat te (Van o s radio- en tv-redactie) Mee raden De kennismaking met de nieuwe] VARA-reeks voor de zondagavond „Del laatste vijf minuten" is niet tegenge-1 [vallen. Laten wij in het midden of het verhaal op zichzelf erg verheffend was. het werd in elk geval voortreffelijk ge- j speeld met alle charme van de Franse filmkunst, het gevoel voor detail en de unieke persoonsuitbeeldingen waar-1 door deze zo befaamd is geworden. De beide inspecteurs gaan hun weg, hard \en onverzettelijk, op het laatste mo ment toch veel menselijk gevoel to nend. Boven verwachting bleek de op lossing niet gewrongen te zijn maar voor de hand te liggen, al zullen toch weinigen op de idee zijn gekomen. De beide kijkers in de studio had den inderdaad iets te zeggen en die onderbreking was dus wel aardig. Voor Nederland betekent het weer eens iets nieuws op de beeldbuis, een nieuwtje dat goed. zal doen. Het muzikale programma, gewijd -aafi de kortelings overleden. Ameri kaanse ster Sophie Tucker, viel zwaar der te verteren. Waarom Milly Scott Ien Tonny Huurdeman nu bepaald j moesten optreden in een tot in de [puntjes nagebootst leeg etablissement jmet opgepakte stoelen als décor, ivas lons niet duidelijk. De vertaalde bijdra gen uit het repertoire van Tucket smaakten ons weinig, de onvertaalde iiets beter. Van het geheel ging voor de beide optredenden bedroevend weinig |cfiarme uit: wij kunnen ons nauwelijks voorstellen dat het bekijken van de 'band haar zelf artistiek genoegen heeft igedaan. Sneu voor die twee. Nog iets eerder op de avond maakte [de Zweedse gouvernante via een ver gassende jeugdliefde op eigen initiatief een stapje voorwaarts bij de aarzelen de congresman Morley Er werd weer gekust, maar toen was het ver- haaltje meteen uit. Katy zal wel weer |ivachten, want wij hebben nu geleerd] Daarom kon het in juli 1925 dat zij daarin een meesteres is - zal ivind erven BUSSUM De speelfilm (bedoeld voor volwassen kijkers) welke de NTS vanavond tussen 9 en 11 uur op Ned. 1 uitzendt .zal wind erven", behoeft wel enige toelichting, wil men haar met goed begrip kunnen bekijken. Het spel is nl. gebaseerd op het Ameri kaanse „Apenproces" uit 1925: de toen hevig geldende kwestie aangaande het erkennen van de leer van Darwin. Bekijkt men de film zonder de achter- dan ziet men er licht een verdediging .van deze leer tegen aanklagers, die op Bij belse gronden daar fël tegèniri gaan. Toch is dit in feite niet zo, want het hele proces werd tenslotte een prestige kwestie tussen elkaar in de haren vlie gende advocaten en talloze mensen, die in of buiten de zaal op eigen manier de ontwikkeling van het negen dagen duren de proces volgden. Er is sinds 1925 veel veranderd in de denkwijzen, waarmee men het al dan niet eens kan zijn: Darwins evolutieleer betekende toen een voor alle christenen onaanvaardbare verwerping van het in de Bijbel geboekstaafde scheppingsver haal, waarvan geen letter mocht worden gekrenkt op straffe van totale afvallig heid. De toen allerwege geldende te genstelling in uitersten, waarmee ieder een zich bemoeide, is sindsdien voor een groot deel uit de belangstelling wegge vaagd. De woorden zijn gezegd, de beto gen gehouden, het evenwicht is hervon den: Darwin betekent geen direct gevaar meer vqoi- de Bijbelse leer. Toen wèl. toestand worden in de Amerikaanse stad Verslaafden zijn minder intelligent i dan liever voor uitzendingen van Bo nanza. Swiebertje en de Flintstones; de meisjes voor de Lucy Ballshow en de Dick van Dykeshow. Intelligente kinderen noemden een voorkeur voor het journaal en voor documentaire uitzendingen. Ongeveer de helft van de kinderen jgaf op, dat zij bij hen thuis onder het eten juist vaak de televisie aanstaat; jop dat uur van de dag vooral voor het MIMFGFN Kinderen Dassen zich Westduitse programma „Hier und heu- MJMEGEN Hinderen psu>sen zien Veel kinderen yan twaaJf tm veer_ oyer het televisie in tien jaar zeiden het meest naar de nieuwe .-- - „,5.1,-,, ,«i j televisie te kijken tussen half acht en huis komt. De eerste tijd maken zij >s a^onds. Qp zaterdagavon- hun huiswerk nog in de kamer waar wordt het meestal noe later het toestel staat. Na ongeveer een den wordt het meestal nog later. jaar ruimen zij zelf het veld en £r werd bij het onderzoek maar een gaan in een rustig vertrek hun werk betrekkelijk kleine groep aangetroffen afmaken. dje aan te televisie „verslaafd" is. De- ze „zware kijkers" behoren in het alge- Bil Is gebleken uit een wetenschapmefn lot de mlnder in,e]ligenten. die Ujk onderzoek, dat een '""J, d» moeilijkheden hebben in hun omgang Nijmeegse universiteit heeft met andere kinderen, voerd onder leerlingen van de zesde klassen van enkele lagere scholen. Dayton. Tennessee, tijdens dat proces te gen de onderwijzer Scopes, die in zijn klas had verklaard dat de mens van de apen afstamt. Een bekende politicus, William Bryan die toen 65 jaar was en nog in hetzelfde jaar overleed, pacifist en calvinist, stelde zich aan het hoofd van een aantal christe nen, die Scopes aanklaagde. Dit trok ge weldig de aandacht in Tennessee en ver daarbuiten. Gedurende het proces was het buiten, de rechtszaal dolle kermis: handige koop lieden trachtten Bijbels aan de man te brengen en vertoonden levende apen te gen geld, en aangezien Bryan (een bril jant advocaat) in zijn betogen heel wat Bijbelse citaten hanteerde, verliep de Bij belverkoop best, al ging het allemaal in eön soort kermissfeer. Hoe het proces tenslotte afliep, zal de film mede laten zien. Want in 1960 maak te regisseur Stanley Kramer een drama tische reconstructie van het Apenproces, waarvan in 1925 de hele wereld hoorde. Deze regisseur wil in al zijn films „een boodschap aan de mensen" verpakken. lit de film die wij vanavond (welks titel titel aan een bijbeltekst is ontleend) is dat: leert verdraagzaam jegens elkaar. U zult bekende gezichten zien in de diverse hoofdrollen. Kramer heeft de au thentieke namen van de voornaamste bij het gebeuren betrokkenen veranderd: Scopes wordt Cates genoemd, Bryan Bra dy, Scopes advocaat Darrow, heet nu Drummond. Laatstgenoemde rol brengt de witharige Spencer Tracy in het ge weer. In Scopes zult u Dick York (bij ons bekend als de echtgenoot van „De schone heks") herkennen en Bryan/Bra dy wordt gespeeld door de befaamde ac- teur Friedrich March. Een andere authen- tieke figuur uit het proces is de journa- list Mencken (hier Hornbeck geheten), die destijds veelgelezen artikelen over het Apenproces schreef en in de film I wordt gespeeld door de danser Gene Kei-1 ,iy- „Lotto-handelaren" bij grens gepakt NIJMEGEN Vier handelaren in Duitse lotto-formulieren zijn zaterdag avond bij een incidentele controle aan de douanepost te Wyler gearresteerd. Een van hen had vierhonderd formulieren bij zich. Vooral in het oosten van ons land vindt de Westduitse Lotto nog steeds veel aftrek. Sigarenwinkeliers en café houders belasten zich hoofdzakelijk met het innemen en het over de grens bren gen van de formulieren. Om de controle te omzeilen gaat men er steeds meer toe over de formulieren per post naar Duitsland te zenden, maar omdat het uit vallen van de Hemelvaartsdag verschei dene handelaren in tijdnood heeft ge bracht hebben velen van hen het afge lopen weekeinde geprobeerd de formu lieren zelf weg te brengen. Nederlandse film onderscheiden kijken, toch is het ding maar „een proef ballonnetje" en deze betiteling slaat won derwel op het wezen van de satelliet. Het is nL een opblaasbare, passieve bol, die op een hoogte van 540 mijl om de aarde moet gaan cirkelen. Hij bestaat uit een raster van staaldraad, is zuiver rond wanneer hij tot zijn goede geraakt, maar gaat in elkaar geschoven en in film verpakt de ruimte in. De lancering moet geschieden met OV1 raket van de Amerikaanse lucht macht. op de Va sis in Californië. De Goodyear Aerospace Corporation heeft van de Amerikaanse luchtmacht opdracht ontvangen, twee van deze lieten te leveren. De sleutel tot de genotnen lancering Is een door deze fir ma ontwikkelde film, welke in de ruimte j zichzelf oplost en verdwijnt onder In vloed van de ultraviolette stralen. De kunstmaan wordt afgeschoten in opgevouwen toestand, geborgen in de neus van de raket. Als de vastgestelde hoogte is bereikt, wordt het ding opgebla zen en spant zich het metalen raster, j De film lost op en verdwijnt na enige tijd en het metalen raster moet dan die nen als reflector voor radiogolven. I U ziet eenvoudiger kan het al niet (zeggen wij met ons lekenverstand). De bedoeling is na te gaan, of in de toe- i komst ook grotere exemplaren van satel lieten. volgens deze nieuwe methode uit- I gevoerd, in een baan om de aarde kun- I nen worden gebracht. Grote voordelen 1 Het nieuwe systeem omvat grote voor- delen, vernemen wij. Nu het metalen j raster niet meer afhankelijk behoeft te zijn van gasdruk om de oorspronkelijke vorm te handhaven, zal het ook geen ernstige schade ondervinden van meteo rieten. Evenmin zal de hitte van veel Invloed zijn op de vorm van de satelliet, 1 die zo constant mogelijk gehouden dient i te worden. Als derde voordeel wordt genoemd dat de kunstmaan door het verdwijnen van de film veel minder weerstand zal onder vinden tijdens het rondcirkelen om de aarde, hetgeen de stabiliteit van de af te leggen baan bevordert en de kans op omloopstoring sterk reduceert. Hebt u niet voldoende technische ken nis om dit allemaal helder te begrijpen, neemt u dan maar zonder meer aan, wat |de wereldfirma Goodyear er over vertelt. I Duidelijk moge hierbij wezen, dat het exploiteren van de ruimte voor transat lantische en straks wereld-omspannende communicatie (telefoon, radio en tele visie) gestadig vordert. Wat ons nu nog dikwijls fantastisch j voorkomt, gaat meer en meer gewennen! en in een niet zo verre toekomst wordt het allemaal gewoonte.... 't is mm je 't bekijkt. „Da sind wir wieder" hebben de allebei 26-jarige cabaretiers Gerard Cox en Jan Willem ten Broeke hun programma van acht liedjes, dat de NCRV-tele- visie zaterdagavond a.s. (28 mei) op Ned. 1 uitzendt, genoemd. De opnemen werden gemaakt in het Rotterdamse Piccolo-theater, waar ze de laatste tijd avond aan avond optreden in het programma ..Weivraat". Het tweetal heeft nu drie jaar lang samengewerkt. Zij begonnen in de Delftse „Prinsenvloot" met het cabaret „Van de prins geen kwaad", een seizoen daarna speel den zij met nog meer succes in Delft en Utrecht „Moeilijk doen" en na Utrecht en Amsterdam geniet nu Rotterdam de eer van „Weivraat". Tussen al deze bedrijven door heeft de NCRV het kijkerspubliek met hen laten kennismaken en ook in België vonden zij de weg naar radio en televisie. Hun programma bestaat voornamelijk uit wat zij zelf noemen „dichterlijke liedjes" en met het NCRV- optreden zaterdag a.s. besluiten zij voorlopig hun samenwerking. Jan Willem ten Broeke gaat zijn chemische studie in Utrecht afmaken, want afgelegde tentamens tijdens de studie hebben maar een beperkte levensduur en dienen door examens gerzolgd te worden. Vóór zijn candidaats dus geen cabaret meer! Gerard Cox, van wie hier een nieuwe foto, gaat volgend seizoen deel uitmaken van het Lurelei- cabaret. „Maar later vinden wij elkaar weer", hebben VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.06 uur (CVK/IKOR) programma over de Praagse vre desconferentie. 7.35 uur ^Flipper.en de fouten makende nieuwe assis- 8.30 uur herinneringen aan de goudzoekers rondom 1900 (documentair filmpje). 9.00 uur speelfilm voor volwassenen: .zal wind er- Ned. 2 AVRÓ 8.01 uur „Niet op mooi": inzichten van Kees van Iersel O betreffende modern toneel. 8.35 uur gefilmd portret van de componist-pianist Hans Henkemans. o'on uur optreden van Los Paraguayos 9.30 uur bezoek aan de Sterrenwacht in Utrecht met een blik op de zon. VANAVOND TE HOREN Zweedse tv weigert juni-festival (Van onze radio- en tv-redactie), STOCKHOLM De Zweedse televisie heeft haar medewerking geweigerd aan het televisie-festival voor vrije producen ten, dat voor juni a.s. in de Zweedse hoofdstad was gepland. Zonder hulp van de (staats) televisie wordt het voor de organisatoren een niet-haalbare kwestie, reden waarom men het plan heeft moeten opgeven. De Zweedse omroep heeft zijn stand punt in deze nauwelijks gepreciseerd, maar het is hem blijkbaar niet welgeval lig, te moeten meewerken aan het bestu deren van programma's, die firma's aan omroepen willen verkopen. Kruiswoord-puzzel Hilversum I VARA I «2 uur Down Town Jazzband speelt. 8.05 uur gevarieerd muziek- en zangprogramma bij het vijfjaarlijks congres van de Alg. Ned. Bouwbe- drijfsbond. 9.00 uur in Dat is nou mijn opinie" meningen over de oorlog in Vietnam. •««5 uur joternationale chansons. 10.00 uur Oud-Nederlandse en -Franse volksliederen in be- werkig van Pijper uitgevoerd door Rijkje Wol- leswinkel, alt, Gerard de Zwaan, bariton en Dia- nist Hans Schouwman, IO.53 uur -.jaw-magazine. *>Jw >ihi?bï -- Hilversum II NCRV - het Savoy Hotel in Londen. 8.30 uur achtste deel in de reeks „Strijd tegen het lij den medische onderzoekingen in de laatste de cennia. in'cn uur voortzetting van „De cellosonates van Regër". 10.50 uur disco-diversen! 11.25 uur voortzetting van Kreneks „Reisjournaal uit de Oostenrijkse Alpen": Herbert Brauer, bariton, en Felix de Nobel, piano. 8.00 1 En bovenal kon hij wantrouwen ogenblikkelijk doen verstillen door juist dat wapen tegen de mensen te gebrui ken" Fiedlers stem beefde van woede „dat bedoeld was voor hun bescherming." Zonder moeite terugvallende in zijn vorige kalme spreektrant, vervolgde hij: „U kunt nu zien wat Londen deed. Ze hielden Mundts identiteit nog steeds strikt geheim, lieten oogluikend toe dat hij Riemeck in dienst nam, en maakten het aldus mogelijk dat er tussen Mundt en het Berlijnse bureau indirect contact werd ge legd. Dat is de betekenis van Riemecks ontmoeting met De Jong en Leamas. Zo moet u het getuigenis van Leamas interpreteren, daarnaar moet u het verraad van Mund afmeten." Hij draaide zich om, en terwijl hij Mundt pal in het gelaat keek, riep hij uit: „Daar zit de saboteur, de terrorist! Daar zit Je man die het recht van het Volk verkocht heeft! Ik ben nu bijna aan het einde. Slechts één ding moet nog gezegd worden. Mundt verwierf de reputatie van een loya le en geslepen beschermer van het volk, en hij legde voor eeuwig het zwijgen op aan hen die zijn geheim zouden hebben kunnen verraden. Aldus doodde hij in naam van het volk om zijn fascistisch verraad te dekken en zijn eigen loopbaan binnen onze Dienst te begunstigen. Het is piet wel mogelijk zich een verschrikkelijker misdaad dan deze voor te stellen. En daarom uiteindelijk na alles wat in zijn vermogen was gedaan te hebben om Riemeck te beschermen tegen de achterdocht die hem langzamerhand omringde, gaf hij opdracht Riemeck ter plaatse neer te schieten. Dat is ook de reden waarom hij de moord op Riemecks vriendin organiseerde. Wanneer het zover is dat gij uw oordeel aan het Presidium kenbaar moet maken deins er dan niet voor terug de ontstellende beestachtig heid van de misdaad van deze man te erkennen. Voor Hans-Dieter Mundt is de dood een genadig vonnis." DE GETUIGE De voorzitster wendde zich tot de kleine man in het zwarte costuum die recht tegenover Fiedler zat. „Kameraad Karden, u pleit voor kameraad Mundt Wenst u de getuige Leamas te ondervragen?" „Ja, ja, dat zal ik straks zeker doen," antwoordde hiL moeizaam overeind komende, terwijl hij de veren van zijn gouden bril achter zijn oren bevestigde. Hij was een vrien delijke man, een beetje boers, en hij had wit haar. „De bewering van kameraad Mundt," begon hij zijn zachte stem had een prettige klank „is dat Leamas liegt; dat kameraad Fiedler, hetzij willens en wetens, hetzij bij toeval, betrokken is geworden in een komplot om de Abtel- lung te doen uiteenvallen en op die wijze de verdedigings organen van onze socialistische staat in discrediet te bren* gen. We betwisten niet dat Karl Riemeck een Britse spion was de bewijzen daarvoor zijn aanwezig. Maar w| betwisten wel dat Mundt met hem samenspande of geld accepteerde om onze Partij te verraden. Wij beweren dat er geen objectieve bewijzen zijn voor deze beschuldiging, dat kameraad Fiedler verblind is door zijn dromen over macht en niet in staat is redelijk te denken. Wij houdea vol dat Leamas, vanaf het ogenblik dat hij van Berlijn naar Londen terugkeerde, een rol heeft gespeeld, dat zijè plotselinge verwording tot een aan de drank verslaafde dégénéré die zijn schulden niet betaalde gesimuleerd was, dat hij een winkelier in het publiek een pak slaag heeft gegeven en anti-Amerikaanse gevoelens heeft voorgewenS alles uitsluitend en alleen om de aandacht te trekken van de Abteilung. Wij zijn van mening dat de Britss Geheime Dienst weloverwogen een uitgebreid net van be wijzen heeft gesponnen rond de persoon van kameraad Mundt het storten van gelden op buitenlandse banken, opgenomen op een datum samenvallende met de aanwezig heid van Mundt in dit of dat land, het terloopse mondeling overgebrachte getuigenis van Peter Guillam, de geheime ontmoeting tussen Control en Riemeck waarbij zaken wer den besproken die Leamas niet kon horen: al deze punte» vormen een bedrieglijke keten van bewijzen, en kameraad Fiedler, op wiens eerzucht de Britten zo terecht speculeeï* den, aanvaardde dit alles; en daardoor werd hij betrokken! bij het monsterachtige complot tot de vernietiging tot het vermoorden in feite, want er bestaat een kans dat Mundt het leven erbij inschiet van een van de meest bekwame verdedigers van onze Republiek. Wordt vervolgd Horizontaal: 1. dorp in Gelderland; 2. jongensnaam - vreemde munt; 3. j meisjesnaam bijwoord - teugel; 4. troef-i kaart - deel scheikelement (afk.); 5. rijstbrandewijn - witte suiker; 6. verou derd woord voor kwaad - buitenhaven uitroep; 7. water in Z.-H. voedsel -I grondstof voor het linnen: 8. schijn ofj voorkomen bekende afkorting - plaats! in Zeeland: 9. spil van een wiel gast Vertikaal: 1. schaaldiertje - water in! N.-Br.: 2. voegwoord - Europeaan tocht 1 of uitstap; 3. uitstalling - muzieknoot; 4.| vloeibaar voedsel - gil: 5. kever plaat» in Z.-H.: 6. ingang - afgelegen; 7. radio; omroep (afk.) - jongensnaam pret -; 1 bijwoord; 8. god der liefde - dat is (afk Lat.) - meisjesnaam; 9. myth, figuur - Oplossing vorige puzzel Hilversum I. 402 m. VARA 1800 Nieuws: 18.15 Aktualitei- ten; 18.25 Licht instrumentaal trio: 18.45 Promenadeorkest en zangsolist: 19,20 Jazzmuziek: 19 50 Parlementair overzicht: 20.00 Nieuws: 20.05 Internatio naal zang- en muziekprogram- ma: 21,00 Meningsvormen over de oorlog in Vietnam: 21.25 Zigeunerorkest (gr.): 21.35 Ca baretliedjes; 22 00 Alt. bariton en piano: 22.30 Nieuws: 22.40 Aktualiteiten; 22.55 Jazzmaga- zine: 23.30 Voordracht van ge dichten: 23.55-24.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant: 19.^^Neder landse Muziekweek 1966; 19.55 af. praatj gr.t. KV 297. II. Ludwig van Beethoven: Concert voor plano en orkest in Bes gr.t. op. 19; piano. III. An- tem: visie VWAVOM» Nederland 1. NTS 19.00 Nieuws In het kort: 19 01 Klaas Vaak. CVK/IKOR/RKK 19.06 Kenmerk. NTS: 19.35 Flipper TV-film voor de ieugd: 20.00 Journaal en weeroverzieht; 20.20 Uitzending van het GPV; 20.30 Goudzoekers, filmreporta ge: 21.00 ....Zal wind erven, speelfilm, (beide keuringen 18 (Om 8.30-8.35 De gi 8.50 Morgenwijding; 9.00 Ne derlandse muziekweek (gr.) J(9.35-9.4 Voor de (gr.): 1.00-11.02 Nieuws 12.00 Lichte orkestmuziek zangsoliste; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Voor de landbouw: 12 40 Lichte orkestmuziek (opn.): 13.00 Nieuws: 13.10 Journaal en beursberichten; 13.30 Stereo: 't Muzikantenuur: I. Internationa le Orgeldagen Rijnstreek te Arnhem. II. Amsterdams Pia nokwartet; 14.40 Schoolradio: 15.00 Stereo: Alt-mezzo en pla no: 15.30 Voor de vrouw: 16.00 Nieuws: 16.02 Lichte grammo- foonmuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 New York calling; 17.20 Grammofoon muziek voor ziek; 13.35 Voor de plattelands- fooomuziek; 15.10 lezing: 15.20 Er was eens....: variaties op het thema Show; 16.00 Voor de zieken; 16.40 Voor oudere luisteraars; 17.00 Voor de jeugd: 17.40 Boekbe spreking voor de kinderen; 17.50 Overheidsvoorlichting; 18.00 Licht instrumentaal sep tet: 18.20 Uitzending van de PvdA; 18.30 Nederlandse en Duitse cabaretliedjes: 18.50 Voor en over het midden- en kleinbedrijf. Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. NRU/NCRV: 9.00 Nieuws: 9.02 Lichte grammo- foonmuziek; 10.00 Nieuws; 10.02 Licht muziekprogramma (gr); (Om 11.00 Nieuws): 12.00 Nieuws; 12.02 Volksliedjes; 12.30 Licht muziekprogramma rond een populaire ster of groep: 13.00 Nieuws, eventueel actualiteiten; 13.02 Elektronen parade (opn.): 13.30 Klanken van eigen bodem (gr.): 14.00 Nieuws: 14.02 Lichte vocale muziekjes; 15.00 Nieuws: 15.02 Licht gevarieerd platenpro- Sramma: 16.00 Nieuws; 16.02 evarieerd muziekprogramma (opn.); 15.30 De Top Tier. van leze week (gr.): NRU/VARA: 17.00 Nieuws: 17.02-18.00 Ver- zoekplatenprogramma. (Van de kunstredactie) Horizontaal: 1. reiger - les: 2. order HILVERSUM De film „Elementen oase: 3. steek os - pi: 4. toen Essen: 5. trotseren elementen over de bouw van reder eelt: 6. Assen - darre: 7. ster - Zonder televisie zouden ze de vijf kilometer lange Oosterschelde- ene o.e.; 8. lelie - edel; 9. ar -sa- waarschijnlijk verslaafd lijn aan iets brug in Zeeland, vervaardigd door de ci- leest. „nnnctni,.,.! dat i Andere neasten Joop Burcksen en Ruurd Herblot. en heeft voorts geconstateerd1 jan e aldn« Ha nndorrn» is op de viifde internationale Triënnale Vertikaal: 1. rostra - sla; 2. ert - kinderen van veertien jaar prak-j In het algemeen, aldus de onderzoe- van de arbejds_ en nijverheidsfilm in oester: 3. idee - deels; 4. geen en - Ri tisch geen waardering meer kunnenkers, zjjn kinderen selectiever en ma- Antwerpen onderscheiden met de ver- 5 erker deel: 6. roos ca nee: opbrengen voor de specifieke kinder-1 ken zij een beter gebruik van de tele- melding „uitmuntend". De film werd ge- lasser - Ede; 8. Espel roes: 9. sein programma's. De jongens tekenen I visie dan menige volwassene. produceerd door Mundofilm, Amsterdam.teelt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7