w-nmt RIANT „Er blijft niets over van geestelijke basis kabinet" RITMEESTER Uit de Haagse hof geplukt ■nfcrow s„V.S. gebruiken zeer j veel zelfbeheersing" *i srcrssss.5rsrsïïs G emeenschapsgeest is weer in EEG Internationale oplichters aangehouden SS Roosevelt jr. na 12 jaar weer in de politiek Radio -amateur redt meisje het leven ei li 1™ E LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 N1F.T 1966 Geen mens is autonoom. Ook de kunstenaar niet. Vertrappen van normen leidt tot de dictatuur van de brutaliteit ,gg,j!jDit is Nancy Finlay, 25 jaar oud. :lpalpaar hobbies zijn skiën, onderwater- iet «sport en zweef vliegtuigen. Nancy is et ^in dienst van de Britse Ford. Haar ten officiële baan is export-ambassa- nodgd"0*- is verantwoordelijk voor at-gn'sn goede verstandhouding tussen l(i. fabriek en buitenlandse klanten. I IjAmbtenaren verdacht J van belastingfraude etó' MAASTRICHT Vier ambtenaren san de gemeente Valkenburg, BochoCtz fn Vaals zullen 23 mei terecht staan voor e meervoudige kamer van de rechtbank Maastricht. Zij worden beschuldigd het verzwijgen van aanzienlijke be- Iragen aan extra inkomsten voor de be lasting. Samen zouden zij voor tiendui- enden guldens belastingfraude hebben jepleegd. r Me ir aawS drag DEN HAAG „De minister heeft de formule voor de geeste lijke basis van dit kabinet zo vrij blijvend geïnterpreteerd, dat er niets van overblijft.'' Zo reageerde een verontwaardigde heer Algra (a.r.) gistermiddag in de Eerste Kamer op het betoog van minister Vrolijk over het subsidiëren van schrijvers als G. K. Van het Reve. Het aanvankelijk rustige debat over dit probleem tussen de minis ter en de a.r. senator (dr. Beere- kamp van de c.h. fractie kon de vergadering gisteren niet bijwonen) kreeg bij de replieken van de be grotingsbehandeling nog geen venij nig staartje. De heren pakten elkaar stevig aan. De heer Algra verweet d« bewinds man, dat hij nauwelijks onderscheid had gemaakt tussen zijn persoonlijke inzichten en het regeringsbeleid. Niet de minste waardering kon de aj. af gevaardigde ook opbrengen voor de stelling van de minister, dat het de taak van de kunstenaar is te schokken en te provoceren. De heer Algra nam echter vooral aanstoot aan de opmerking van mr. Vro lijk, dat de betekenis van een kunste naar kan zijn gelegen in het feit, dat hij ons opschrikt uit onze gezapigheid Felle kritiek over subsidie Van het Reve (Van onze parlementsredactie) men over de voorstellen van de Recla- I mestichting voor de invoering van recla- televisie. Er zal nader i nader kabinetsberaad noodzakelijk is. In dit verband herinnerde de minister nog aan de bezwaren van de vereniging de Nederlandse Dagbladpers tegen de voorstellen van genoemde stichting. Johnson ontzenuwt kritiek agtl jTii n? WASHINGTON President Johnson heeft gisteren de kritiek "lie de laatste tijd in hoge Ameri- :aanse kringen op zijn beleid in take Vietnam is uitgeoefend, ont- ïenuwd door te verklaren dat de Ver. Staten hun grote militaire t met zeer veel zelfbeheer sing gebruiken. „Welk land heeft ^d^oit dergelijke beperkte doelein- len bekendgemaakt of verklaard •oorbereid te zijn zijn militaire macht rwVJeru'g *e trekken wanneer het doel neenmaal bereikt is? De uitoefe- ing van macht in deze eeuw heeft oor de VS geen arrogantie bete end maar pijn, wij hebben onze acht niet roekeloos gebruikt iaar aarzelend en met terughou- louding", aldus de president. Het was vooral senator Fulbright, voorzitter van de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van de Amerikaanse senaat, die zich steeds een fel tegenstander heeft ge toond van het Amerikaanse optreden in Vietnam. Hij beweert dat de VS arrogant optreden in Zuidoost-Azië. „Wij worden niet gedreven door blind militairisme leidend naar ver nietigende agressie", zo zei president Johnson gisteren. Een van de lessen - die in de afgelopen jaren zijn ge- ,ng' leerd, is dat militaire kracht voor eerj beperkte doeleinden beheerst moet 5etfl worden toegepast, an i Erkenning van het feit dat vrijheid nog |e tfteeds ondeelbaar is en nog tegenstanders ir vormt zeker geen visie op de plaats van Amerika in de wereld die getuigd van grootheidswaanzin. De vrede moet stap voor stap. met moeite en geduld worden opgebouwd, aldus Johnson. McNamara Volgens Johnsons minister van defen sie. McNamara. is de Vietcong bezig de steun van <je Zuidvietnamese bevolking te verliezen. Uit verklaringen van gevan gen genomen communisten blijkt dat de voedselvoorraad van de Vietcong door de lucht- en grondaanvallen zijn vermin derd, dat het moreel is gedaald en dat de inlichtingendienst erdoor wordt gehin derd. door de politieke moeilijkheden is echter het verliescijfer van de tegen stander lager geworden, zei de minister ren in de Senaatscommissie voor buitenlandse zaken. in Vietnam zich uitbreidt. Ondanks de aanvallen op de verbindingslijnen met Noord-Vietnam blijven er manschappen en materiaal naar het zuiden komen. „Dat kan ik alleen maar opvatten als vastbe slotenheid van hun kant om hun mili taire aanval op het volk en de belangen van Zuid-Vietnam voort te zetten." vind", aldus de a.r. senator, „het gemakkelijke en geen honorabele wijze van behandeling als men voor hetgeen de christen bovenal dierbaar is, de term „heilige huisjes" gebruikt, 't Is ons niet om heilige huisjes begonnen, maar om iets wat oneindig veel hoger is: de eerbie diging van Gods heilige naam. Heb ik de i 'i;_. j,,„i ti sawriscne programma uuur ut uur kamp (c.h.) bepleit, wees de minister van de hand. Dat zon volgens hem een „gevaarlijke weg" zijn. HIJ was het in dit opzicht eens met de heer Broeksz (voorzitter VARA), die had gesproken van „langs een omweg in troduceren van censuur". minister goed begrepe~h, dan is de kunste naar volgens hem een autonoom mens, die, omdat hij nu eenmaal schokken moet, desnoods God in de hemel en zijn zoon bespotten en honen mag. Maar geen mens is autonoom, ook de kunstenaar niet. Wij allen zijn gebonden aan de eeuwige normen, die God ons heeft gege ven. Het vertrappen van die normen leidt tot de dictatuur van de brutaliteit en uiteindelijk tot de dictatuur van de barbarij." De heer Algra constateerde tenslotte geen antwoord te hebben gekre- UIT VERBAND GERUKT dit probleem door te discussiëren. „De moeilijkheid bij vaardigde is, dat hij meent te moeten dicteren hoe een ander mag discus- uviii sieren", aldus de bewindsman, die degen! heer Algra verweet zijn opmerking over de taak van de kunstenaar en de „heilige huisjes" uit het verband van het betoog te hebben gerukt. „Ik heb alleen gezegd, dat het een veelvoorko mend verschijnsel is, dat kunstenaars schokken." Mr. Vrolijk erkende het bestaan van normen, maar ontkende de mogelijkheid dat één persoon zou kun nen uitmaken wat die normen voor iedereen in de Nederlandse samenle ving zouden moeten inhouden. Hoe verschillend er ook in protestantse kring over het vraagstuk wordt gedacht, trachtte de minister te verduidelijken aan de hand van een citaat uit een rede van ds. R. Kaptein, secretaris Hervormde Raad voor de Herderlijke Zorg en van de Raad voor Kerk en Gezin: „De heer Algra is niet alleen een antiquiteit, hij is ook gevaarlijk". Mr. Vrolijk voegde daaraan toe: „Het kan nooit de bedoeling van de heer Algra zijn geweest om als antiquiteit, laat staan als gevaarlijk te worden beschouwd, maar het geeft toch te den ken, dat vanuit hem geestverwante kring dit soort geluiden worden gehoord". PvdA-senator Broeksz mengde zich nog in de discussie met de opmerking: „De heer Algra maakt de indruk zijn eigen kring voor het hele Nederlandse volk te houden". De heer Broeksz vond, dat de regering in haar subsidiebeleid alleen met de kunstzinnige waarde van kunstwerken rekening dient te houden. Begeeft ze zich op ruimer terrein, dan komt ze op glad ijs. De rest moet nl de rechter worden overgelaten. De minister keerde zich echter tegen de bewering van de heer Broeksz, dat de voorstellen van de Reclamestichting, wier voorzitter oud-minister Andriessen is, zouden neerkomen op het achteraf geüjkgeven van de VVD- en CH-stand- punten in het kabinet-Marijnen over het reclamevraagstuk. De voorstellen verdie nen volgens de minister „zeer serieuze overweging". BIJSTANDSWET Staatssecretaris Eg:as deelde mee, dat overleg gaande is over de vraag of de uitkeringen krachtens de Algemene Bijstandswet niet kunnen worden gekop peld aan het wettelijke minimumloon of een soortgelijke grootheid. Aan een der- gelijke welvaartsvaste koppeling gaf de de geachte^ afge- staatssecretaris de voorkeur boven het rijkswege afkondigen van minlmum- □en voor de rtmeentelljke uitkerin- SPRINGT ER VÈR BOVEN UIT! Niet voorniets de meest verkochte sigaar in zijn klasse... geurig licht vól aroma Riant: de sigaar voor kenne RADIO Marjolin meent: :rd i- ZAANDAM De rijksrecherche is T jeen belangrijke oplichtingszaak op het spoor gekomen. Verdacht van flessen- trekkerij zijn in het politiebureau te "16Alkmaar ingesloten de 27-jarige J. G. M. B. uit Zaandam, de 56-jarige C. B. w Cl uit Assendelft en de 44-jarige J. R. M. uit Alkmaar. Sinds 1963 heeft het drietal verschil lende n.v.'s opgericht welke n.v.'s na asJ korte tijd weer failliet zijn gegaan Het beleid van het drietal was er op ge- on( richt zoveel mogelijk goederen aan te rbr k°Pen welke leveranties nimmer wer den betaald. Het onderzoek heeft reeds uitgewezen dat door het drietal voor minstens een miljoen gulden aan goederen is betrokken en nimmer is betaald. De gedupeerden zijn leveran ciers in Duitsland, België, Oostenrijk en Frankrijk. In Nederland is slechts één slachtoffer; van deze man had het drietal een aantal adresboeken van buitenlandse handelshuizen betrokken. De rijksrecherche is nog bezig met een onderzoek in verschillende landen. Het drietal dat de directie vormde van de n.v.'s zal dezer dagen worden voor geleid voor de officier van justitie te Alkmaar. Prins onthult beeld van Venezolaan Bello STRAATSBURG Het ak- koord van de Europese minister raad over het Europese land bouwfonds betekent een grote vooruitgang voor de Gemeen schap. Er z^jn vaste data vastge steld voor de invoering van de gemeenschappelijke markt voor landbouw- en industrieprodukten en andere belangrijke data voor de weg daarheen. De EEG-com- missie kan zich nu volledig con centreren op kwesties als de ge meenschappelijke landbouwprij zen, nog openstaande marktrege lingen en de Kennedyronde. Dit heeft de fungerend voorzitter van de EEG-commissie, Robert Mar jolin. woensdag tegenover het Euro pees Parlement in Straatsburg ver klaard. Marjolin toonde zich ver heugd dat de instellingen van de Gemeenschap volledig hebben kun nen functioneren ondanks het feit dat de ministers destijds in Brussel niet alle problemen rond de EEG-crisis hebben kunnen oplossen. Hij betoogde dat de gemeenschapsgeest weer werkt. In harde onderhandelingen accoord tot stand gekomen omdat aar zijn mening, bereid was weder zijds concessies te doen. Bij haar voorstellen heeft de EEG Commissie er op toegezien dat een evenwicht van we zenlijke belangen werd gerespecteerd, al dus Marjolin. De fracties in het Europees Parlement zullen, naar verwacht wordt vanmiddag op het akkoord van Brussel ingaan. De Nederlandse afgevaardigde Vredeling was teleurgesteld dat het Europees Parle ment niet meer in deze kwestie betrok ken was. Hij had namens de Landbouw- commissie in het Parlement, een advies opgesteld over bepaalde voorstellen van de EEG-Commissie voor het Landbouw fonds. Nu de besprekingen in Brussel beëindigd waren, kon hij niets anders doen dan zijn verslag terugnemen UTRECHT Prins Bernhard heeft woensdagmiddag in het Spaans-Portu- Sees en Ibero-Amerikaans Instituut van de Rijksuniversiteit te Utrecht een beeld onthuld van de Venezolaan Andres In de Verenigde" Staten toonde mcu «ello. Deze dichter, filosoof, staatsman zich gematigd optimistisch over de in en journalist leefde van 1781 tot 1965. An-.Brussel bereikte resultaten. Er werd op ®re« Bello heeft op het politieke, gewezen dat de Kennedyronde enkele maatschappelijke en culturele leven in I maanden op het schema achter ligt. Het de Zuid-Amerikaanse landen grote in-'tempo van deze besprekingen zal naar Vloed uitgeoefend. bun mening versneld moeten worden. Of ficieel commentaar wilde men in Washington pas geven als de volledige tekst van de overeenkomst beschikbaar Vermeld zij nog, dat het me ningsverschil tussen de staatssecretaris i en de heer Algra over de positie van de kerk teruggebracht werd tot een misverstand. De heer Algra bleek zich te hebben gebaseerd op een onjuiste weer gave van de rede van de heer Egas in het orgaan van.het departement. V-raad spreekt dinsdag over Rhodesië IN Dc oROENE DOOS Myv. Bekkers Wie zegt dat de wereld een groot verlies leed met het sterven van mgr. Bekkers heeft gelijk. Wanneer men zou zoeken naar een leider in de r.k. kerk die op gelijke wijze reageerde on anderer overtuiging zou men geen tweede vinden als hij. Hij was 2iele- herder voor parochianen en geestelij ken. Zijn mens-zijn acht ik even groot als dat van paus Joannes. Zijn reactie op de problematiek voortvloei ende uit het celibaat, zijn omgaan met protestanten, kortom zijn hele le vensstijl kan voor ons allen een voor beeld zijn. Godvrucht, wijsheid, huma niteit zijn begrippen die door hem voor velen weer zijn gaan leven. Den Haag S. B. van Pakker VIet consequent (2 Duidelijk is het de heer v.d. Waal uit Schiedam dat de SGP tegen sa menwerking met roomsen e:i socia listen is; onduidelijk echter waarom de SGP de samenwerking met AR en CH verbrak. Vraag: wat is tegenwoor dig het verschil tussen Rooms en soci alist, en AR en CH. toch niets meer? AR en CH schreeuwen om oecumene, met alle Godonterende zaken die hier in liggen opgesloten. De heer v.d. W. verwacht nadere uitleg over de beslis sing. Ik meen, dat Gods Woord hiero ver voldoende zegt. Of zullen wij het kwade doen, opdat daaruit het goede voortkome! Waar zijn zij die het op de Heere durven wagen en geen bere kening voorai maken? Eén ware bid der in Schiedam is duizendmaal meer dan een prot. chr. groep ook op het politieke terrein. Esther zeide: „Kom ik om, dan kom ik om". De SGP is verplicht om met een eigen lijst uit te komen om te protesteren tegen het beleid dat thans wordt gevoerd en dat indruist tegen Gods Woord en Heilige Wet. Zou het consequent geweesc zijn om door de samenwerking ons Be ginsel te verzaken? Schiedam C. A. den Uijl NEW YORK De drie Afrikaanse leden van de Veiligheidsraad (Mali, Nigerië, Oeganda) hebben deze orga nisatie een ontwerp-resolutie voorge legd, opgesteld door de groep landen in de Verenigde en handelend over de situatie desië. De veiligheidsraad komt dinsdag bij een om de behandeling van de kwestie te hervatten en dit ontwerp-resolutie te bespreken. In de Afrikaanse reso lutie wordt Engeland verzocht, een werkelijke blokkade van Rhodesië in te stellen om zijn bevoorrading over land. door de lucht of over zee te ver hinderen. Voorts worden Portugal en Zuid-Afrika uitgenodigd de economi sche en handelsbetrekkingen met Rho desië te verbreken en de nodige maat regelen te nemen om voorziening van het gebied met olie te verhinderen. In het ontwerp-resolutie wordt de aandacht van Engeland gevestigd op de schadelijke gevolgen, die de huidige onderhandelingen (tussen Engeland en Rhodesië) in Londen kunnen hebben voor de vestiging in Rhodesië van een bewind gegrondvest op algemeen kies- Campagne voor gouverneurschap itie in Rho- J J (Van onze correspondent) WASHINGTON Franklin D. Roosevelt jr., de zoon van wijlen de president, die eens lid van het Congres geweest is en al dikwijls zijn ambities voor de post van gouverneur van New York heeft laten blijken, heeft gisteren niet voor een verrassing gezorgd door bij president Johnson zijn ontslag in te dienen als directeur van de Equal Employment Oppor tunity Commission (Commissie n voor gelijke werkgelegenheid voor Boeillgs 707 van HU AL. alle rassen). Hij zal naar New York gaan om in november tegen gou verneur Rockefeller de strijd om het gouverneurschap aan te bin den. weer in bedrijf LONDEN Alle Boeing 707 straalpas- azierstoestellen van de BOAC. die we gens haarscheurtjes in de staart voor nader onderzoek aan de grond moesten blijven, zijn weer in bedrijf genomen. Dit deelde gisteren de Britse minister luchtvaart. Mulley, mee in het parle- Dit ontslag houdt geenszins in, dat hU de kandidaat voor New York zal worden van de Democratische Partij, die op nog tenminste twee DE KWALITEITS TANDPASTA tanden rein en blank; adem fris als morgendauw DOOR In het vervolg zal ik benalve sleu tel- een portemonnaie en de onver mijdelijke rompslomp aan papieren, dit ik pleeg mee te slepen, ook een dir.eaal in mijn tas behoren te hebben Zender die lineaal zal de kopende •hu. s vrouw niet de ere-toevoeging „prijsbewust" meer voor haar naam mogen schrijven. Sn een niet-prijsbe- wuste huisvrouw is een onverant woordelijke verbrasser van de (dik wijls) zuurverdienle centjes. De lineaal is uitgevonden en in de handel gebracht door de Nederlandse Huishoudraad en rekent prompt (door wat heen en weer schuiven) uit hoeveel 100 gram van het een of an- de kost. Dat uitrekenen hebben de huisvrouwen zelf immers al lang opge geven. Behalve de rekenwonders dan, die zo weten wat duurder is: 120 gram voor ƒ0,74 of 75 gram voor ƒ0,49. Ondanks de ijverig gemaakt Slechts een paniekerig gevoel van br de neus genomen te zijn en niet te weten hoe te ontsnappen beving mii altijd bij dergelijke vergeliik.ngen. li het vervolg echter zal ik zelf- en prijsbewust de iineaal trekken en on verwijld die fabrikant bevoordelen die mij het minst berekent. Gesteld dan dat prijs en kwaliteit geen binding met elkaar hebben want die puzzel Kar zelfs ae lineaaj of de fles des niet uitrekenen. Om dat te bereiken zal nog een zaklaboratorium ter beschikking gesteld moeten worden De huisvrouA-en zouden dan eer. soort vreedzame James Bonduit- rusting krijgen. Niet gek. Een geiger- te"ertje, een kieurstoffenverradertje een door-het-blik-erwtjes-metertje. De slag is begonnen Dat alles ontbreekt ons noR om hele maal honderd procent, verantwoord en zuinig de boodschappenmand te Bovendien moeten we ons veel meer verdiepen in de psvchologiestu- di v die de fabrikant in toepassing b-er.gt Hoe groter de verpakking, zo wordt ons verteld en zo is het ook des te goedkoper het produkt. Maar... die hyperreuze verpakkingen ziju geen liefdadigheid. De psycholo- giheeft geleerd en de ervaring heeft he. bewezen, dat hoe groter het pak Natuurlijk '<ar. onze hu.shoudline- aa. dat niet 'ncalculeren. Een tikkel tje zelf denken blijft er d'is wel bij. Cverigens zal het interessant zijn na verloop van tijd eens te bekijken of de controle van de huisvrouw op de prijzen ook invloed op de markt heeft. Dus, of de minder-grammen- voor-meer- geldpakjes in de rekken zullen blijven slaan, of de fabrikan ten van de minder-grammen-voor- meer-geld pakjes hun prijs zullen wij zigen, of... alles zal blijven zoals het was en is. Een merkwaardig verscnijnsel is ook. dat de drang naar piijsbewust- zijn zo sterk wordt in een tijd. waar in men veronderstelt in een algemene welvaart te leven. Het is niet zo verschrikkelijk lang geleden, dat men dacht in een winkel te imponeren, door niet het beste te vragen maar ..h(« duurste". Vragen naar het goed- korpste was een biina roekeloze daad want daar verspeelde men alle aan- Er. nu zal het bon-ton zijn om met de lineaal zo niet te velde dan toch naar de winkel te trekken. In feite is de slag tussen de consu ment en de producent hiermede pas goea begonnen. andere kandidaten het oog heeft laten vallen. Of heter gezegd, de voor malige burgemeester van de stad New York, Robert F. Wagner en de voorzit ter van de Newyorkse gemeenteraad. Frank O'Connor hebben zelf hun oog op het gouverneurschap laten vallen. De kansen van nog twee andere kandi daten, een districtsleider en een indus trieel, zijn nihil. De democraten, wier in vloed in de stad New York is vermin derd door de stevige greep van de repu blikeinen op de noordelijke districten er het gouverneurschap, plegen een rumoeri ge staatsconventie te hebben, waarop men zo genadeloos tegen elkaar ageert, dat men zelden nog iets van de verlie zers hoort. Bitter Niemand heeft dat de laatste twaalf jaar op een zo bittere wijze ervaren als Franklin D. Roosevelt jr.. die er op de conventie van de staat New-York in 1954 in slaagde het grootste deel van de noor delijke districten voor zich te winnen, maar op het allerlaatste ogenblik niet de steun kreeg van Carmine Di Sapio. de sindsdien in diskrediet geraakte democra tische leider. Bij de beslissende stemmingen verliep alles ten gunste van Franklüi D. Roose velt totdat de vertegenwoordigers van ae kiesdistricten van de stad New York aan de beurt kwamen. Op een v enk van Di Sapio brachten zij hun stem uit op Roose velt's teenstander, die tot dan meer als een aristocratische diplomaat dan als po liticus beschouwd werd. Hij was de voor malige ambassadeur van de Verenicde Staten in Engeland en de Sowjetunie \verell Harriman. Hij kreeg de gunst en de stemmen en zoals alle gouverneurs New York richtte hij zijn blik naar het Witte Huis. Vredesprijs voor Visser 't Hooft FRANKFORT De Vredesprijs van de Duitse boekhandel Is voor het eerst toegekend aan twee personen. Het zijn dr. Visser 't Hooft, de scheidende secreta- I rls-generaal van de Wereldraad van ker- ken en dc Italiaanse kardinaal Bea. De prijs is hun verleend vanwege hun grote verdiensten voor de toenadering tussen de christelijke belijdenissen. Door hun persoonlijke bemoeienis en door talrijke publikaties hebben zij het gesprek tussen de gescheiden christenen in bijzondere mate bevorderd en daar mee tot de godsdienstige vrede bijge dragen. De Vredesprijs wordt op 25 sep tember te Frankfort uitgereikt. Hittegolf teistert India: 21 doden VIJAYAWADA Eenentwintig mensen zijn in de afgelopen dagen om het leven gekomen bij een reeks bran den in de Indiase plaats Vijayawada waarbij meer dan duizend huizen en hutten zijn verwoest. In het gebied heerst een temperatuur van 44 graden Celsius en door waternooti is het blus sen van branden zeer moeilijk gewor den. ger van een automobielconcern, oefende af en toe zijn advocatenpraktijk uit, werd ervan beschuldigd een Zuidameri- kaanse dictator te vertegenwoordigen en leek In alle opzichten een gaande man. Hij werd nog eens op een pijnlijk® wijze aan zijn politieke terugval herin nerd toen hij eind 1960 tijdens het uiterrecrnum Eisenhower-Kennedy naar Palm Beach ging om bij de president te solliciteren naar een federale functio Toen hij zich verontschuldigde voor OJJt vrijpostigheid zei Kennedy, wiens politieke geheugen even scherp was als zijn humor: ..Vergeet het maar, Frank, als je in 1954 je benoeming gekregen had en gouverneur geworden was. zou je nu president zijn en dan was ik naar jou toegekomen om een baan- moeilijker. De democraten zullen rie forums houden, die de schijn moeten wekken, dat de kandidatuur voor ieder een open staat en de beschuldiging de republikeinen moeten ontzenuwen, dat de kandidaten van de democraten door de bonzen worden aangewezen. Ook moeten ze dienen om de bonzen (senator Robert F. Kennedy en Wagner) hun ve tes te laten uitvechten en hen eensge zind op de nationale conventie te doen verschijnen. Als senator Kennedy hem steunt zal Franklin Delano Roosevelt jr. zijn star weer kunnen zien stijgen. Is dat niet het geval, dan zal Roosevelt, die nu 52 i* weer wegzinken in de vergetelheid, waar aan een oude. maar nog levendige ambi tie hem heeft ontrukt. Twaalf 'aar is een lange periode om op een come-back te wachten. Voor de veteranen in de partij RnACAvaii I- li^kt het wel een eeuw. Een hunner zei Koosevelt jr., die toen aloin onlangs: „Stel ie voor dat die ionae beschouwd werd als de ..komende man" k" J-:zl°ÏÏL.2!5AeJon?! de partij, daar hij pas 38 jaar was. stelde zich vervolgens kandidaat post van procureur-generaal van dc staal U J werd verslagen door Ja cob Javits, nu senator voor de staat New York. F. D. Roosevelt jr. was als polltl- e"« uitgerangeerd, werd vertegenwoordi- kwam echter op die uitspraak terug, toen men hem er aan herinnerde, dat toen Roosevelt sr. even oud was als de „jonce" Roosevelt thans, hij al halverwe ge zijn eerste ambtsperiode als president van de Verenigde Staten was. MOSKOU Een staal- onmiddellijk nodig. Het sarcolisine met een toe tje van internationale is Marti Yatamlyaki. Wij stel van de Britse lucht- samenwerking heeft de- hebben haar zojuist vaartmaatschappij BEA zo naar Londen kon worden gestuurd, waar het medi cament aan boord van 1aar- een toestel met bestem- dagen het leven ge- het 17-jarig Ar gentijns meisje, Marti Yatamlyaki. Onmiddellijk Naar het Russische schuwde de Italiaan het ming Zuid-Amerika blad Izwestia gisteren internationale telefoon- werd gebracht schreef begon de wed- kantoor in Rome, dat loop met de dood toen contact opnam met Mos- De volgende dag ving Italiaanse radio- kou. Daar belde de dezelfde Italiaanse ra- centralist dio-amateur weer een amateur in Brescia des dienstdoende avonds laat schap van te Bxienos Aires opving, sische bood- na snel overleg met een boodschap ,«et. *ltr- ziekenhuis ambtenaar van het Rus- henhuis in Buenos Aires ministerie op, welke hij doorgaf een naar Moskou. Daarin waarin dringend werd volksgezondheid verzocht om sarcolisine, een medicament dat al leen in Rusland verkrijg- voor zorgde dat'de vol- haar Russische baar is. „WH hebben het gende ochtend een dosis den".

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5