Van leuke op-artjurken tot allersnoezigste babydolls 1 buk yifft Feestelijk onthaal van bejaarden na uitstapje Nationaal Concert het Katwijk's Chr. Mannenkoor JUBILATE" FLINKE KRACHT voor de bakkerij en NETTE MEISJES en JONGENS voor inpakwerk VISSERIJNIEUWS f! Rijnmondtoernooi Katwijk Goed gespaard behalve RPS NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 MEI 1 Modeshoiv in Katwijkse school KATWIJK Leerlingen van de tweede christelijke huishoud- en in dustrieschool hebben gistermiddag een modeshow en een tentoonstelling gehouden. Op de modeshow lieten de leerlingen de naar eigen keuze ont worpen en vervaardigde modellen Er was werkelijk voor elk wat wils, variërend van pyjama's tot op-art jur ken en van babydolls tot kleuterpakjes. Tijd noch moeite is voor de leerlingen Katwijkse ambtenaren gingen samen op pad KATWIJK De personeelsvereni ging van de gemeentesecretarie en van het kantoor van de gemeente-ontvan ger heeft het jaarlijkse uitstapje ge maakt. Per bus ging het in de morgenuren richting Utrecht. In Maarssen werd koffie gedronken. Een bezoek aan het autamuseum in Driebergen volgde, waarna de koffiemaaltijd werd ge bruikt in die Britse Hoek. In de middaguren reisde men via Soestdijik, Ba am, Laren en Bussum, naar Muiden voor eert bezoek aan het Muiderslot. In Amsterdam stond een heerlijk diner klaar in ,,Het Brouwers Wapen". Na theaterbezoek werd do terugreis aanvaard. Ds. Moerenhout zal ds. Van Ieperen 5 juni bevestigen KATWIJK AAN ZEE Zoals wij gisteren meldden, doet ds. .1. G. van Ieperen uit Ter Heyde zondag 5 juni ïfjn intrede in de Nieuwe Kerk, 's mor gens om tien uur. In dezelfde dienst wordt hy bevestigd door ds. P. Moeren hout uit Rotterdam. Op het ogenblik is voor ds. Van Iepe ren een huis in aanbouw oo de hoek Nachtegaallaan-Kievitlaan. Zolang deze woning nog niet klaar is. zal hij zijr. intrek nemen in het bejaardenhuis in Overduin. Hallo, hier is Japie VRIJDAGMARKT Net herensportgoed 2,98 nu 1,98. Grote geborduurde twee persoons lakens 10,98 nu 7.98. Eenpersoons 6.98. Geborduurde slopen 2,98 nu 2,25. Damesslips tot 50 nu 98. Bij aankoop dames- herenpyama, jon gens- of meisjespyama leuke speldjes cadeau. Zie borden JAPIE. LET OP LET OP verse en gerookte viswaren Naast de groentehandel v. Dam aan de Piet Heinlaan. Kwaliteit is onze reclame. Beleefd aanbevolen TEUN VAN RIJN LET OP LET OP de Prinses Margrietschool tevee. geweest. Achttien leerlingen kregen de opdracht een creatie voor een tiener te ontw pen. De kosten mochten hooguit f 12 bedragen en de beste drie zouden worden bekroond. Aan deze opdracht hadden de leerlingen in de Paasvakantie gewerkt. Een andere leerling maakte een zo merse katoenen jurk met fijne grijsmé- langeachtige streepjes die door drie ge neraties kan worden gedragen. Deze jurk kostte zegge en schrijve f 7,50 Onder grote hilariteit liet directrice mejuffrouw H. Z v.d. Weed hoogst persoonlijk de „oudste" generatie zien. De tot in de puntjes verzorgde show. Overzicht van een deel van de aantrekkelijke tentoonstelling in de Prinses Margrietschool te Katwijk. Foto Kruyt van commentaar voorzien door mejuf frouw G. Bakker, werd door een lief tallig bruid besloten. De tentoonstelling geeft een indmk van de uiteenlopende activiteiten van de leerlingen. Zij is ook vanavond nog te bezichtigen, van zeven uur tot half KATWIJK AAN ZEE Zoals we al meldden, hebben 315 bejaarden gis teren een gezellig uitstapje gemaakt. Aan het diner in Groenedaal te Heem stede voerde penningmeester Chr. Verplancke het woord namens de voorzitter burgemeester H. Duiker, die wegens ziekte verhinderd was van de partij te zijn. king voor haar offervaardigheid. In de dank werden eveneens betrokken de politie, de autobezitters, ds. en me vrouw Jac. de Vos. dokter en mevrouw Louwerse en zaïster Van Meeteren. De gevoelens van de bejaarden wer- Driejarig kind op zebra aangereden KATWIJK AAN ZEE Gistermid dag om half vijf is de 3-jarige Jacob Haasnoot, wonende Hoorneslaan 139, door een personenauto aangereden op het zebrapad Zeeweg-Karei Doorman laan. Over de aard van eventueel letsel van het kind was bij de politie niets bekend. De moeder heeft het jongetje in een wandelwagentje mee naar huis genomen. De auto die het kind aan reed, botste vervolgens tegen een voor gesorteerd staande auto. Beide voer tuigen werden beschadigd. Bromfietser valt over een bal KATWIJK AAN ZEE Gistermid- dag om zes uur kwam de heer K. R. A. Schaap, wonende Varkevisserstraat 68, in zijn eigen straat met zijn bromfiets te vallen over een bal, die spelende kinderen op de rijweg gooiden. De heer Schaap liep geen letsel op, maar zijn kleding werd beschadigd. De re paratiekosten voor zijn bromfiets be lopen tweehonderd gulden. Forum Geref. Gein. school LISSE Vandaag wordt in de school aan de Schoolstraat, uitgaande van de Gereformeerde Gemeente ouderavond gehouden. De heer M. J. Roeleveld zal een lessen-potpourri ge ven. De heer B. N. de Jongh spreekt over „Uw kind, ons kind, het kind in de wereld van nu". Voorts is er een forum waarin zitting hebben ds. W. Suyker en B. N. de Jongh namens de school en de heren P. G. Segers en L. de Visser namens het gezin te geven door m.m.v. de Marinierskapel der Koninklijke Marine op vrijdag 13 mei a.s. in de Nieuwe Kerk, Voorstraat te Katwijk aan Zee. AANVANG 8 UUR ENTREE ƒ2,— r direkt gevraagd Aanmelden ta. H. v. TONGEREN, Noordilraat 1 Katwijk i i Zee. Telefoon 5544 den vertolkt door de heer G. J- Minnee. Ds. De Vos sprak een slotwoord. Omstreeks half negen 's avonds ar riveerden de reizigers bij het raadhuis, waar zij werden opgewacht door drum band Amicitia. Begeleid door tromge roffel en trompetgeschal trok de vrolij ke stoet door de gemeente, van de zijde der bevolking veel belangstelling ondervindend. ,A Ónder de deelnemers aan het uit stapje bevond zidh ook mevrouw Deutekom van hotel Riohe, het hotel dat de bejaarden tweemaal per jaar een gratis maaltijd aanbiedt BB-vrijwilligers kregen diploma's LISSE Woensdag is in het Paro chiehuis aan de Bondstraat een bin dingsavond gehouden voor de leden van de Bescherming Burgerbevolking te Lisse. Het hoofd van deze dienst, de heer J- Osephius, had de leiding. Onder de aanwezigen bevond zich burgemees ter mr. Th. M. J. de Graaf, die evenals de voorzitter stil stond bij het overlij den van de heer J. M. Willemsem. De burgemeester reikte alle B.B.-ers die 10 jaar vrijwillig dienst hadden ge daan het diploma, behorende bij de ere-medaille uit. Dat waren mej. A- Spaargaren, mevr. E. H. Baars-van Ruiten, mevr. N. J. H. van Kampen van Ruiten en de heren A. J. Duy- maer van Twist, L. P. Tanis. K. A. Nieuiwenhuis. C. W. van der Mark, J. Langeveld, N. C. van Kampen, C. G- van den Aardweg, J- van Duynhoven, H. Franssen, C. Groenewegen, D. K. A. Guldemond, W. F. Hoogkamer, K. Hooijmeijer, J- H. Ippel, T. B. van Kampen. H. P- Langeveld, J. N. van der Lans, P. van der Lans, P. van der Lans, G. Lubbers. J- J- Overwijk, J. Pollé, J. J. Rijken-berg. P. Tibboel, H. L. Tijssen. A. van der Voet en A- van der Zaal. Bloembollencultuur Lisserbroek tril ook beurs in Hillegom LISSE In de woensdag gehouden vergadering van de afd. Lisserbroek van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur werd eenparig gestemd vóór de vestiging van een beursge bouw in Hillegom. Men zou het absurd vinden in Haarlem hoge kosten te ma ken, waar Hillegom zoveel voordelen biedt. Voorzitter A. J. Mesman stelde in zijn openingswoord, dat het met het bloembollenvak niet zo best gaat. Met name is de tulpenhandel momenteel het kind van de rekening. Ook het gewas zal veel zorgen baren. Verlo ting van kamerplanten besloot de ge animeerde vergadering. Jaarfeest christenvrouwen LISSE Woensdagavond heeft de afd. Lisse van de Ned. Christenvrou wenbond in gebouw Rehoboth een feestelijke jaarvergadering gehouden onder leiding van presidente mevr. B. G. Nieuwenhuis-Tromp. Zij hield voor af een meditatie over „Bedenkt de dingen die boven zijn". De secretaresse meldde in haar jaar overzicht dat het ledental 166 be draagt. Het financieel verslag maakte melding van een saldo van f 249. Het dameskoortje zong verdienste lijk, waarna het toneelstukje „Terug keer" werd opgevoerd onder regie van mevr. Daudeij-De Graaf. Eeuw volksonderwijs LISSE Ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum van de vereiiiging „Volksonderwijs" hield de openbare school een buitengewoon goedbezochte ouderavond in de Witte Zwaan te Lisse. De heer P. van Tuil, oud-secretaris vaii „Volksonderwijs", gaf eéïikort overzicht van het werk van de ver eniging. De avond kreeg zijn hoogte- ïmnt'iri' het "optreden van alle kinde ren, die verschillende stukjes opvoer den. Bewaking strand te Noordwijk begint op Hemelvaartsdag NOORDWIJK Onder leiding van voorzitter B. de Jong bespraken leden van de Noordwijkse Reddingsbrigade gisteravond de komende werkzaamhe den, speciaal de bewaking van het 9 km lange strand tijdens het bijna vier maanden durende badseizoen. Het bestuur is teruggekomen op het besluit 20 trainingspakken ter beschik king te stellen van de instructeurs. Ieder werkend lid kan nu zelf een uni form trainingspak kopen en 40 pet. van de kosten bij het bestuur decla- Raadsagenda Hillegom HILLEGOM De gemeenteraad vergadert op woensdag. 18 mei. om acht uur 's avonds. De agenda vermeldt o.m. eer voorstel tot aanleg van een „buiten speelplaats" aan de oostzijde van de Prinses Marijke-kleuterschool. Deze kleuterschool heeft tot heden geen eigen buitenspeelgelegenheid. Verder stellen B. en W. voor in het „doorstromingsfonds" jaarlijks een aanvulling te verlenen van 25 pet op de rijksbijdrage en een -.Ver ordening doorstroming woningen" vast te stellen. Deze rijksbijdrage be staat uit een bedrag van f50 per gereedgekomen woning en een bedrag van f0,50 per inwoner. In verband met ingrijpende ver bouw i-n-gs- en uitbreidingsplannen van de exploitanten van het hotel-res taurant Flora stellen B. en W. voor een herziening van de regeling van ..Centrum II". waarin dit bedrijf is gelegen. De voorbereiding van deze partiële herziening vraagt een krediet van f3000. Omdat de verlichting van de Beek laan en het Wilhelminaplein onvol doende is, stellen B. en W. voor deze te vernieuwen. Langs de Beeklaan komen 30 nieuwe lichtmasten en bij en op het Wilhelminaplein vijf nieuwe. Kosten f39.500. Christenvrouwen keken naar „Het blanke negermeisje" VALKENBURG Gisteravond heeft de afdeling van de christenvrouwenbond in het dorpshuis haar feesteiyke jaarver gadering gehouden. Negen dames van d< afdeling Badhoevedorp vertolkten het to neelstuk „Het blanke negermeisje". Het stuk had betrekking op de rassendiscri minatie en werd met zoveel zwier ge bracht. dat dc speelsters een spontane huldiging ten deel viel. De bijeenkomst stond onder leiding presidente mevrouw Van der Nagel-de Mooij. Secretaresse mevrouw Barnhoorn- de Wit bracht het jaarverslag op rijm uit. Penningmeesteresse mevrouw Kuijt-de Mooij meldde een batig saldo van f268,81. Vervolgens brachten afgevaardigden uit de omliggende gemeenten gelukwensen over. Mevrouw Van der Nagel-van der Ven werd gelukgewenst met haar gouden huwelijksfeest In de pauze werden pakjes verkocht en ook hield men een verloting. Me vrouw Mizee-Blok omrankte de avond met pianomuziek. IJMUIDEN In de Noord werd min der makreel gevangen. Helemaal mis lukte deze dag niet, maar men was het de laatste dagen beter gewend. Ook de schelvis liet zich niet zo gemakkelijk verschalken. Haring werd helemaal niet aangetroffen. Voor dc byvis moest men het voornameiyk hebben van wat gul, kabeljauw en wyting. De loggers en kot ters onder de Nederlandse kust lieten gemiddelde trekken aantekenen van 30 kilo tong en vyf manden andere vis, voornameiyk schol en wyting. Ook dit maal bereikte men de beste resultaten in de nachtelyke uren. De schepen die zich een stuk verder uit de vaderlandse kust bevonden, kwamen eveneens tot bevredigende resultaten. Hier was het assortiment ook uitgebrei der. Behalve tong. schol en wijting haal de men ook gul en kabeljauw aan boord. De tongkotters in de Sylt gingen rustig hun gang en konden de netten regelmatig uitzetten. Over het gehele etmaal no teerde men behoorlijke totalen. De tong over het algemeen klein van stuk. Ook werd weinig andere vis gevangen. De Urkse schepen waren in de meerderheid doch de laatste dagen zijn ook heel wat loggers en kotters uit andere Nederlandse havens op dit visgebied afgekomen. De handel houdt dan ook rekening met een ruime voorziening voor de komende da- Visaanvoer In maart van dit jaar werd in IJ mui den 92 ton makreel aangevoerd tegen 1755 ton in dezelfde maand van 1965 .'n Scheve- ningen daalde de aanvoer 961 ion tot 71 In eerstgenoemde haven steeg de gemiddelde kg-prijs van f 0,27 tot f0,61 3 in Scheveningen van f 0,25 tot f 0,39 In IJmuiden kreeg men in de verslag- maand 915 ton verse haring te verwer ken tegen 1700 ton in maart 1965. In Scvheveningen daalde de aanvoer van 884 ton tot 429 ton. De gemiddelde kilo prijs steeg van f 0,37 tot f 0,42 en in IJmuiden van f 0,40 tot f 0,50. De schelvisaanvoer in IJmuiden daalde van 1892 ton tot 1259 ton en in Scheve ningen van 612 ton tot 2838 ton. In IJmui den liep de gemiddelde kiloprijs op van f 0,37 tot f 0,51, in Scheveningen van f 0.38 tot f 0.46. De kabeljauwaanvoer bedroeg in IJ muiden 935 ton tegen 1075 ton in maart 965. In Scheveningen steeg de aanvoer an 207 ton tot 395 ton. De gemiddelde prijs was in beide plaatsen f 0,72 tegen respectievelijk f 0,65 en f 0.74 in maart 1965. De koolvisaanvoer in IJmuiden steeg van 696 ton tot 1020 ton maar daalde iD Scheveningen van 519 ton tot 191 ton. De gemiddelde prys was met f 0,46 ge lijk aan die van maart 1965. In IJmuiden steeg de scholaanvoer van 1465 ton tot 1561 ton en in Scheveningen van ton tot 495 ton. De gemiddelde prijs in beide plaatsen evenals vorig jaar geveer f 0,55. De tongaanvoer steeg in IJmuiden 256 ton tot 984 ton en in Scheveningen van 66 ton tot 353 ton. De gemiddelde prijs daalde in IJmuiden van f 6,717 tot f 3,20, en in Scheveningen tot f 3.27. In het eerste kwartaal exporteerde men in totaal 50.370 ton aan vis en produkten voor een waarde f 64.460.000. De totalen voor dezelfde pe riode in 1965 waren 59.200 ton er f 54.600.000. De invoer over dit tijdvak be droeg 13.640 ton tegen 11.250 ton in 1965. De waarde steeg van f 18.380.000 tot f 18.820.000. In maart 1966 werden 17.000 hele vaten gezouten haring uitgevoerd tegen 1 vaten in dezelfde maand van 1965. De export van verse haring was in "maart 1966 tengevolge van de schaarse aanvoer aanmerkelijk lager: deze bedroeg 500 ton tegen 1980 ton in 1965. De invoer van verse haring was vrij hoog: 1400 ton, waarvan 640 ton uit Engeland en 59C uit Denemarken. De uitvoer van zeevis bedroeg in de verslagmaand 6.200 ton tegen 5100 ton in 1965. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in LJmuiden on der meer aan de markt de KW 123 Hol land met 900 kisten. 580 kleine kisten makreel en 400 stuks stijve kabeljauw, de KW 149 Arie Jacob met 815 kisten en 175 stuks stijve kabeljauw en de IJM 82 Rotterdam met 1100 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 70 kisten wijting, 80 kisten gul en kabel jauw, 350 kisten schol en 155.000 kilo tong. Marktoverzicht Aan de IJmuider markt namen 34 vaartuigen een aanvoer van 4720 kisten vis voor hun rekening, waarvan 340 kisten schelvis, 120 kisten wyting. 150 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten kleine gul, 50 kisten koolvis, 100 kisten haring, 2520 kisten makreel, 1600 kleine kisten makreel. 650 kisten schol, 20 kisten tarbot, 120 kisten diversen, 360 stukas stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. De rondvis was betrekkelijk 9chaars en dit leidde onmiddellijk tot een betere prijs vorming. De grote gul die weken achter elkaar geen goed had kunnen doen zat nu op de eerste afslag met een notering f 67 op een ongekend hoog peil. Weliswaar zakte dit later tot f 40 m het gemiddelde was beter dan lange tijd het geval was. De middel gul liet een hoogste notering aantekenen van f 50 en ook dit was een streep aan de prijzenbalk. De kleinste soort ging op de eerste afslag voor f37 de hand en dat was meer dan een paar dagen geleden voor de grote gul betaalde. De wijting volgde dezelfde lijn. Voor de gestripte soort had men als hoogste bod f43 over. Alleen de slechtere kwaliteit moest met minder genoegen nemen maar een slotkoers van gaf geen enkele reden tot klagen. De dicht wijting trok met een koers var f 39 tot f 30 eveneens een goede be langstelling. De schelvisaanvoer bestond alleen uit braad. Deze vissoort die dagen achter een met de kattencentrale kennis maakte ging nu tegen een notering van f 44 tot f 26 vlot van de hand. De kisten kabeljauw bevonden zich ook de lift. De grootste soort haalde op de eerste afslag een notering van f 138. De slotkoers lag op f 102 zodat men niet onder de honderd gulderigrens kwam. De middelkabeljauw deed het een notering van f 122 tot f 114 ook heel goed. De grote zwarte koolvis sloot zich hierbij uitstekend aan met een koers van f112 tot f98 Zelfs de grote leng die men de laatste weken links liet liggen herstelde zich kranig en was onder de f 92 niet te koop. Voor de regels kabeljauw werd ook een grotere interesse aan de dag gelegd. De regels grote deden eerst f122 en daarna f94 de regels kleine Heten zich op de eerste afslag met een notering van f79 goed betalen en kwamen niet onder eten koers van f 65. Uitzonderingen dienen er te zijn om de regel te bevestigen Vandaar dat de kleinere tongsoorten tegen een lagere koers van eigenaar verwisselden De slips belandde zelfs onder de twee gulden per kilo met een notering van f2,26 tot f 1,89. Hieraan zullen de e tongvangsten in de Sylt niet vreemd z.yn geweest. De schol hield zich beter. Dat kwam onder meer tot uitdrukking in een hoogste bod van f52 voor de grote en de grootmiddel. Later moest men slechts vier gulden prysgeven. De kleinmiddel en de schol 1 zaten tussen f46 en f42 De goede kwaliteit tweetjes haalde de goede koers van f 50 maar de mindere soort bracht het niet verder dan tot notering van f20. ring van Noordwijk als badplaats zal N.R.B. een extra demonstratie geven. Op Hemelvaartsdag wordt be gonnen met de bewaking va*j hel strand. Wisselbeker Op 28 mei en 27 augustus zullen respectievelijk junioren en senioren deelnemen aan districtswedstrijden. De heer E. de Groot wees op de on rustbarende stijging der kosten, vooral omdat steeds meer aan recreatie wordt gedaan en er steeds meer strand moet worden bewaakt. Hij was dankbaar voor de gemeentelijke subsidie maar hy vroeg zich af of het nu geen tijd wordt dat het rijk gaat bijspringen de kosten. Spr. stelde een wisselbeker beschikbaar voor het meest verdien stelijke lid. Noordwijker lid KJVBRD-bestnur UTRECHT De heer M. P. Viool te Noordwijk is benoemd tot bestuurslid van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. De heer Viool is voorzitter van de technische commissie van de NRB. NOORDWIJK Vrijdagavond wer den de wisselmedailles van de vereni- gng Blijf voor 't Land gewonnen door: le kl. J- Plug 49 pnt; 2e kl. A. C. v- d. Berg 46 pt; 3e kl. J. Wassing 38 pnt. In de 2e klasse behaelden A. C. v. d- Berg en G. v. Went beiden 46 punten r eerstgenoemde werd winnaar. In de KSO-afd. was de verdeling der me dailles: le kl. L. Wassing sh- 57 pnt; 2e kl. Jac Plug 55 punten. Bromfietser onder vrachtauto en overleden ALPHEN Omstreeks kwart ov gen gisteravond is de 17-jarige fletser H. Rietveld uit de Zuifltr-Ni straat door een vrachtauto met aanl wagen overreden en enkele in het Acad. ziekenhuis te Leiden De jongen reed in de Thorbeckei richting Hooftstraat. Hij wilde de v: combinatie, afkomstig uit Zwammei <J] gaan passeren, maar deze reed lii het Thorbeckeplein op. De doorgang versperd en de bromfietser kwam sen de trekker en de aanhangwagei recht. Zwaar gewond werd hij naar den overgebracht, waar hy is overl Leuke slioiv van schoolmeisjes ALPHEN Zowel gisten als -avond heeft een groot belangstellenden in de Juhan; genoten van de onder leiding vaj lerares naaldvakken mejuffrouw N. Speelman gehouden mode De meisjes toonden tijdens deze zelfvervaardigde werkstukken, bij vele japonnen en zelfs zeer slaagde avondjurken en mantelpak0 Sommige meisjes kwamen met verrassende vondsten over het licht. Voorts werden resultaten \°ff handenarbeid getoond. De mode^"1 poppenafdeling en de beat-gn deden het eveneens uitstekend. fa KATWIJK In de eerste ronde van het gisteravond begonnen Rijn- mond-schaaktoernooi heeft de Noord- wijker J. Turk zonder grote inspan ning een vlotte overwinning behaald op Th. P. v. d. Berg. Reeds in de opening verlooor de met zwart spelende Philidor-speler een pion welk nadeel langzamerhand werd uitgebuit en uiteindelijk resul teerde in een winstpunt voor de Kat wijkse kampioeiv H. S. Martojo verloor in zijn partij tegen G. Haasnoot op zijn vijfde zet reeds een pion. kreeg daarna een nog al wankele stelling, maar slaagde er desondanks in, mede door tijdnood var zijn tegenstander, de volle winst bin nen te halen. De derde partij uit de hoofdgroep, bestaande uit zes deelnemers, die tus sen M. v. d. Plas en W. G. Demmendal, eindigde in een overwinning voor DEN HAAG. De Haagse Nulsspaar bank heeft over april f2,43 (vorige maand 3.94. vorig jaar 0,29) miljoen spaaroverschot 'geboekt;' inleg wa.' f46,54 (v, j. 25,99)'miljoen, de terugbe taling f44,11 (25.7) miljoen. Het spaar tegoed nam'toe tot 523,38 (472,16) mil joen. het aantal spaarders met 1448) tot 389.297 (371.472). In de eerste 4 maanden was spaaroverschot f 18,95 (15) miljoen. Bij spaarbank voor de stad Amsterdam in april f2.3 (0.8) miljoen gespaard de eerste 4 maanden f21,1 miljoen, bij de spaarbank te Rotterdam f 1.7 (1) miljoen in april, bij de Centrale Volksbank f 1.70 (O.81 miljoen, de Nuts- spaarbank Amersfoort f 1,4 (tekort 0.4) miljoen, te Groningen daarentegen te kort 0.2 (0.1) miljoen, spaarbank te Hilversum overschot f 0,7 (0,2) miljoen Bij de Rijkspostspaarbank bracht apr. f 13.1 (4.1) miljoen achteruitgang tot f4240.9 3943,7) miljoen. De inleg f97.6 96.5) miljoen, de terugbetaling f 110,7 (100.6) miljoen. Geslaagden voor verkeer sexamen BENTHUIZEN Gisteren werden de geslaagden bekendgemaakt van het schooliverkeersexamen. dat op 6 mei werd afgenomen. De gelulkkigen op de School met de bijbel zijn: Jaap Bakker, Aadje Breg- man, Nel Bregmam, Kees Brerwmer. Bastiiaan v d Does, Nel van Dijke, Klaas Francken, Geetje de Groot, Adries Leune, Janna La-ban, Joop Mets, Tiny van Noort, Ineke v Noort, Maarten van Noort, Lenie Pos. An neke v Pijlen, Kees Schellingerhout, Corrie Veen. Henny Verheul, Frits Vermeulen, Marijke Voorwinden, Atie Arn. van Osschool: Gerard Hommer som. Arie Graper. Cor van Veen, Han- neke de Goeje, Astrid Runsink, en Ma- De diploma's zullen binnenkort wor den uitgereikt. BURGERLIJKE STAND SASSENHEIM GEBOREN: Bart v J Teun en C A de Vries, Sport park 12; Maria J d v J Barnhoorin en M Duijn, Emmalaan 13: Maria J E d NHL Smits en E W A Beijersber- gen. Friezen-horst 27b; Eelco R z v R Nijholt en G de Vries, Frank van Bor- selenstra-a-t 7; Miohaël M z v A M A M Aelen en H M Th. Bren-ndnikmeijev, Hoofdstraat 18. ONDERTROUWD: Petrus J Schou- n, 27 j, Leiden en Emelie M A El- fer-imk, 22 j. BenrUhardstraat 3. GEHUWD: Andreas C Padden-burg, j. Noordwij-k en Adr-ia-na A M Blom. 22 j Hoofdstraat 284; Henidrikcus J van Slot, 41 j. Burchtstraat 9 en Elisabeth J Woeltjes. 35 j Burchtstraat 9; Pieter Bloemendaa-1, 28 j. Bijweglaan 31 Diederica P E Niemeijer, 21 j. Hoofd straat 353: Johannes J M Zandvliet,18 Warmond en Teupkéa G Bisschop, j. Arend Verkleystraat 19: Fran- gois Cubelier, 24 j. Alkemade en Wil- helmina Braam. 24 j. Zuidenstraat 8: Pet-rus J Huyts, 25 j, Kerklaan 63. en Theodora J Duyndaim. 21 j. Hoog en laag Mater te KatMijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog 'ater 949 en 22.27 uur; laag water 5.05 m 17.49 uur. eerstgenoemde, nadat de zwarts™ in de opening reeds ongestraft ta M alle regels van het schaakspel badL^ zondigd. wn De oud-LSB kampioen verloor ede r ter in het eindspel enig materiaalvan daardoor de partij. pan last! Vrouwen moeteip meewerken aan vrede op aarde SASSENHEIM Met een uitst* naar Heemstede, veel vriendeÜ woorden en zilveren geschenkjes h( de Christenvrouwenbond dinsdagn dag en -avond het 45-jarig bestaan 1 vierd. Aan de koffietafel verwelkomdei presidente, mevrouw Brandertb het bijzonder de erepresidente, WesterbeekKlijn, en mevrouw Tol-Van Wieringen, eveneens de op-richting lid. In haar openingswoord merkl op dat vooral de vrouw in deze tiji belangrijke taak Ikan vervullen, eraan mee te werken dat deze een vredige aarde wordt. Met enkele hartelijke wool speldde mevrouw Van Kleunc presidente een orchidee op, w een aan,tal leden diat zidh verd-iew - lijik heeft gemaakt voor de bond P veren kandelaren, vaasjes en lefP€1 tjes kreeg aangeboden. Ook voorbei presidente zelf was er een zilv«ter k-andeliaar, die werd overhandigd Ve de erepresidente. Mevrouw Westerbeek haalde P11 wat herinneringen op uit de beguiVOf van de oprichting, toen activitekei van vrouwen als het stichten van lJa bond als een ontstellende gebeurtr werden gezien. ma Na de koffiemaaltijd vertelde M&01 Winters, redalktrice van het dan) weekblad Prinses, het een en ad over haar werk. De toespraakjesi v causerieën werden afgewisseld l het zin-gen van liedijes, op teksten 1 d mevrouw Faber. 1 s Om tie-n uur arriveerde het gei schap weer in Sassenheim. J 11 Huisvrouwen naar de appelbomen 5 SASSENHEIM De Vereniging 1 1 Huisvrouwen ging dinsdag weer l: excursie. Maar eerst werd de Bett bezocht, waar men genoot van 1 E bloeiende appelbomen. Langs de j£tei peldijk reed de bus naar Ochten. het historische stadje Buren werd i— weeshuis bezocht, gesticht door Ma van Buren, dochter van de Vader I 1 Vaderlands. I Vandaar ging het over Ameroni Austerlitz naar Zeist, waar de dai werden ontvangen door de directie Van Kempen en Begeer. Het bleek 1 vakmanschap nog een grote rol spi bij het vervaardigen van serviesgo Dit werk, is zeer arbeidsintensief.) kost een broodsehaal 18 uren en t theepot wel 70 uren werk. In Harmeien werd het diner irJ bruikt. Cl C. H. Erbrink besttp Saseeuheimse schakeE SASSENHEIM Dinsdagavond de laatste en beslissende ronde vJL onderlinge competitie van de Sass»„ heimse Schaakclub gespeeld. H' Dit seizoen werd na enkele roix spelen al duidelijk, dat C. H. Erbi een serieuze kandidaat was voor trtel. Met s-lechts punt verschil bi J- J. den Bak de tweede plaats. In de tweede groep is A. Maas bedreigd kampioen geworden; C. 1 ment werd tweede. Beide spelers moveren naar de eerste groep. De eindstanden van de compet luiden: le groep: C- H. Erbrink 13% p J. J- den Bak 12; F. van Dijk 10; A. Koppenaal 9; C- Kamer 8%; C d .Lip 7%; C. van Nieuwkoop 6; v. d. Wil Uk 6; J. Boogerd 5%; 2e gro A. Maas 10%; C- Clement 9%; C. Daudey 9; J. Bouwmeester 7%; J. Jonge 7; J. Zondc-van 7; E. J. Bo 6%; G. Marinus 6; P. Wssenaar E. van Dük 5; A. van Pijpen 2. SASSENHEIM Maandag word: het KSA-gebouw de sluitingsavc van de Vereniging va.i huisvrouw gehouden. Voor de pauze zingt koor enkele liederen en wordt foundationshow gehouden. Na pauze staan een modeshow en een monstratie van haarverzorging op programma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4