TV RADIO Commentaar Damestas met veel ruimte Ook kerken opnemen in de Omroepstiehting Püzzelhoek Spion aan de muur t 1964 en DONDERDAG 12 MEI 1066 Vermaak en ernst I Nadat de voetballiefhebbers gister avond goed aan hun trekken waren gekomen bleef er voor de KRO nog tijd over om een aflevering van Piste te laten zien. Daarin was het de ge adresseerde olifant die de hoogste ogen gooide. Brand-punt kwam na al dit luchtig amusement met een heel goed getrof fen, commentaarloze reportage uit Den Bosch, waar lange rijen mensen afscheid nemen van mgr. Bekkers, die de St. Jan ligt opgebaard. Sr was ook weer een beeldwerslag uit Indonesië, waar het team nu wat zoeken moet r.aar aansprekende on derwerpen: dat van gisteravond |fcu;am maar gedeeltelijk uit de verf. Intussen vertoonde de AVRO op Nederland 2 een reportage uit Viet nam, waar krijgsgevangen Amerika nen in het nauw gebracht werden bij door eigen landgenoten afgenomen interviews met vragen, waarop zij nauwelijks antwoord konden geven omdat zij de strategen niet zijn, en voor de camera's moeilijk hun oor deel over het Amerikaanse oorlogs- 'beleid kunnen uitspreken. Wel had den zij uiteraard nare verhalen ovei htin belevenissen. Aan het slot van de nogal slordig gemaakte reportage dook de president van Noord-Vietnam op, die in moeizaam Engels mede deelde, dat zijn land nimmer zal toe geven aan ,/de agressors", maar blij ven vechten „voor de democratie van 'het volk". Zo werd het gisteravond een scher pe afwisseling in vermaak en ernst, waarbij het wel eens wat moeilijk \overschakelen was. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM De stichting Lederwarenmode heeft met een goed verzorgde expositie in het Carltonhotel de nieuwste mode in tassen en koffers getoond. De damestas is een onontbeerlijk at tribuut. De moeilijkheid is, dat één tas nooit voldoende is, want iedere vrouw stelt voor iedere ge legenheid weer andere eisen aan haar tas. Eerste eis is altijd, dat i deze voldoende ruimte biedt en, tegenstrijdigheid, dat de tas niet al te groot is. zorgen over de bagage. De grootste mokka en bruin, ruiten, donkerblauw zorg is bij vele kleinbehuisden hoe na j en nog wat zwart-wit in opart zijn de reis de koffer op te bergen. Heel evenzeer in trek. slim bedacht is daarom het „koffer- j nest", een set van koffers, die ieder 5 cm in maat schelen en dus in elkaar! opgeborgen kunnen worden. Handig! ook het opvouwbare koffertje (vanl vijftien tot dertig gulden), dat bijna; helemaal geen ruimde inneemt. Ideaal verder voor souvenirskopers. De opge vouwen koffer gaat in de gewone en j wordt pas bij de terugreis als extra koffer gebruikt. Beauty-case van kunststof; moiré voering aan één zijde afgeschermd met doorzichtig plastic. De oplossing is nu gevonden door de harmonicatas. Een ietwat dikbui kig geval van overigens beperkte af metingen. Maar wordt de tas ge opend, dan ontvouwt zich onver wacht veel bergruimte. Hoe duurder de tas, des te meer vakjes. Als materiaal raakt het plastic op de achtergrond, wie geen echt leer wil of kan betalen, vindt keus genoeg in skai. Voor sportief of jeugd zijn er bovendien de fantasiegevallen in ruiten, met bloemen of in combina ties van materiaal. Met het reisseizoen komen ook de Zaterdag aangepast KRO-programma (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO zal zaterdag .s. vanzelfsprekend een groot deel van het radioprogramma od Hilversum n wij den aan de uitvaart en begrafenis van mrg Bekkers. 7. I Er zal daarom die ochtend geen (Jnhanaie Djinn-programma rijn. Van 8.10 tot 10.50 O 1 word; ernstige muziek uitgezonden, dan De vierkante beautycase raakt er I volgt tot 12.30 uur een directe reportage uit. Die vorm bleek nogal onhandig teui£de Bossche kathedraal, zijn, terwijl de in de case verkochte Tussen 12.30 en 1.30 uur blijft het pro. dozen en flacons dikwijls niet beant- ..Canonca woorden aan de speciale eisen van de 0„geveer half twee begint de re bezitster. Daarom nu platte cases met portage van de begrafenis in St Oedenro- ingebouwde vakjes, elastieke banden de. e.d. om dozen en flacons vast te zet-! ten. Bovendien is er nog wel ruimte voor een bescheiden weekend gardero be. Prachtig zijn de koffers voor een uitgebreide garderobe met klerenhan gers en klémmen, waarbij de japon nen of pakken zonder gevaar voor kreuken gehangen en gevouwen kun nen worden. Wie een vele landen tour gaat ma ken moet zich beslist een viervakkige portefeuille aanschaffen. Voor elk land een eigen bankbiljet- tenvakje. Ook op handschoenengebied werden enige snufjes getoond. Voor heel chic ellebooglange glacéhand schoenen in wit of zwart met een inzet van Brussels kant op de rug van de hand tot over de pols. Was- bare autohandschoenen, met een palm van dubbelzeemleer voor hen, die de gewoonte hebben hun ruit met de handschoen schoon te vegen. 'Zowel op tassen- als handschoenen- gebied veel zachte pastelkleuren, voor de eerste ook in lakleer. Maar beige, Tas van rundleder, in gesloten en open toestand. Door de gunstige vakverdeling, de rundlederen souf- flets en beklede dakbeugel biedt deze kleine tas veel ruimte. Blad Hervormd Nederland DEN HAAG Ook de kerken behoren in de Nederlandse Om roep Stichting vertegenwoordigd te zyn. De Tweede Kamer dient het ontwerp Omroepwet van mi nister Vrolijk in deze zin te amen deren. Deze opvatting is te vinden in het deze week verschenen nummer van het weekblad „Her vormd Nederland". Het blad vindt het een goed ding dat het recht op zendtijd voor de kerken wettelijk wordt vastgelegd. Het is echter doet u goed, elke dag wéér teleurgesteld dat de bewindsman de ker ker. niet tot ie Nederlandse Omroep Stichting wil toelaten. Hervormd Nederland is dankbaar dat er geen commerciële televisie komt. Zij betreurt het echter d3T. ruimte is gescha pen om reclameboodschappen uit te zen den. „Wij wachten af, of de gewenning daaraan zal afstompen dan wel straks steeds grotere groepen zullen zeggen dat die toelating fout was, aldus Hervormd Nederland. NTS-ainusement op Hemelvaartsdag (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM Voor de niet-uitgaan- dcrs zaï de NTS op de middag van He melvaartsdag via Ned. 1 op de beeldbuis verschijnen met films en sport. Om 3.05 uur begint een tekenfilmpji dat getiteld is „Vrouwenzaken"' en waar in afgunst onder vrouwen met betrek king tot kleding, sieraden e.d. aan d( kaak wordt gesteld. Daarna volgt een laats o aflevering van de serie „Margie", waarii Cynthia Pepper ditmaal de rol, van vamp" vervult. Of het ook leuk en aardig is voor de kinderen, heeft de NTS as nog niet verteld. De filmvertoning duurt tot kwart voor 4. On. 4 20 uur is de NTS weer terug met rechtstreekse Eurovisiereportage van de wielerwegwedstrijd Bordeaux-Parijs. Men zal de aankomst in Parijs kunnen zien (tot ongeveer 5 uur) en Barend Barendse is erbij om al'es te vertellen. I „Platenbijbel" gaat zondag weer dicht (Van o s radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zondagmorgen zal de C. Rijnsdorp voor de laatste maal zijn „Platenbijbel" openen om die dan voor goed te sluiten na de 34ste uitzending. In deze laatste aflevering van de serie zult U kunnen luisteren naar fragmenten uit het oratorium „Christus" van Franz zo'n trein-tukje.... .dat lukt je, als je goed moe bent en de N.S. je met een hoekplaats verwent. Hoe echter wordt men wakker: uitgeslapen? H'm, mis schien een beetje. Maar uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. DRAKACEL R31 Drs. Nederhorst o* er situatie PvdA (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA zal zater dag a.s (14 mei) haar middag-radiopro gramma wijzigen in verband met een ingelaste uitzending. Dit betreft een di recte weergave van de rede welke drs. Nederhorst dan houdt in de partijraad van de PvdA in Amsterdam. Hij spreekt over de positiebepaling van zijn partij in de huidige politieke situatie. Vanwege de belangrijkheid van het on derwerp laat de VARA de program ma-onderdelen „Met naald en slinger" en „Vragenvuur" vervallen en zendt tussen 4.02 en 4.40 uur bedeelde reportage uit. Tot 5 uur wordt de tijd volgemaakt met gramn.ofoonplaten-draaien. „Na tion aal"-ge vaar KRO-kritiek op wetsontwerp (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VPRO mag in het ontwerp-omroepwet de kansen op een nationale omroep verdwenen zien, de KRO denkt daar anders over en geeft in een hoofdartikel in zijn pas-verschenen programmablad hartige kritiek op het feit dat de minister zoveel zendtijd van radio- en televisie (resp. 25 en 40 pet. van het totaal) door de in JNRU resp. NTS verenigde „gezamenlijkheid" laat verzorgen. „Een ministerieel decreet om ev. nog meer zendtijd tot gezamenlijk program ma te bombarderen zou wel eens een gevaar- voor het welslagen daarvan kun nen inhouden: „Wijsheid gebiedt hier maat te houden en wij hopen dat Den Haag dit al beseffen". Willen de uitgangspunten blijven: vrij heid van meningsuiting en goede samen werking tussen vrije zendgemachtigden, dan moet men die niet in gevaar bren gen door overtrekking van een gezamen lijkheidsgedachte, aldus het artikel. Naar mate de zendtijden in.de loop der jaren nog zullen toenemen moeten de percenta ges voor NRU en NTS juist bescheidener worden, wil men de samenwerking en de goede zaak van een gezamenlijk program ma niet kapot maken. En verder: „Regering en parlement zijn tegenstander van een nationale om roep met, een randversiering van secta- rische-olnroepjes, die.dan, in zo'n positie teruggedrongen, hun boodschap nog maar aan weinigen zouden kunnen over brengen. Maar dan moet men het gevaar van een onevenwichtige zendtijddosering welke de gekozen uitgangspunten zou sohaden, ook niet oproepen." „Als er," zo besluit het artikel, „sprake was geweest van enig overleg tussen mi nister en omroep, dan had de be windsman van de nieuwe programmara den al kunnen vernemen dat het niet zo eenvoudig is om vele uren per week een zinvol gezamenlijk programma te bren- '*gen. En waarom zou de minister alhans in dit opzicht nie t zijn voordeel doen met de praktijk van de overgangsfase?" Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. jongensnaam, 4. water ketel (ZN). 7. lidwoord, 8. bende, 10. boom. 12. zangstem, 14. voorvoegsel, 15. hoenderachtige vogel, 16. bijwoord, 18. voorzetsel. 19. Nederl. schilder, 22. stuk geschut, 24. Water in Nederland, 25. Rund, 26. bergketen op de grens van Europa en Azië, 28. water in Friesl., 30. rechten inbegrepen (afk), 31. boomloot, 33. vruchtje, 35. priem, 37. rivier in Italië, 38. dwaze gewoonte. 40. jongens naam, 41. plaats in Zeeland, 42. spleet. Vertikaal: 1. achting, 2. voegwoord (Fr), 3. bid (Lat), 4. voorzetsel, 5. voor zetsel. 6. koor van zangers, 7. buisvor mig ingewand, 9. gewicht 11. tweetal, 13. witte mier, 15. vogel, 17. persoon om wie men algemeen lacht, 18. korter, 20. bastaarduitgang. 21. straat (afk), 22. ra dio omroep vereniging (afk). 23. familie lid. 25. vloeibaar voedsel, 27. vracht, 29. mandje, 32. bijwoord, 33. zangstem, 34. geit, 36. oude lap, 38. voornaamw.. 39. voedsel. In AVRO's Studio Stalles, morgenavond om 7.05 uur op Ned. 1, treden vier studenten van de Rotterdamse Kunstacademie op. Zij vormen sinds ruim drie jaar het groepje Quast en stonden al vele malen op de planken. O.a. in De Steeg en in Den Haag en tijdens de Amster damse Vondelparkfeesten. Vorig jaar wonnen ze de tweede prijs van het AMVJ-cabaretconcours en zij namen ook met succes deel aan een talentenjacht van de AVRO: vandaar dit optreden. Op de foto (met tv-presentatrice Mireille Bosch) links Jan Vetli en rechts Wouter Stips, twee van de vier. „Quast" heeft overigens grote plannen: „Straks", vertelt Jan Veth, „doen we eindexamen en daarna wor den we beroeps. Dan willen we een eigen theater heb ben, liefst in Rotterdam, dat is zo'n beetje „onze" stad, maar gemakkelijk is het niet om iets te vinden." In de uitzending morgen zingen Wouter en Jan twee liedjes: „Wij zijn de jongens" en ,Jlad en Jet". Pianist Gerard Tombroek schreef de muziek. Will Bakker speelt gitaar en dat zijn ze dan alle vier. Jan Veth vertelt nog dat zijn teksten licht hekelend zijn Hij hoopt „dat ze het zullen doen bij het televisie debuut. Radio is het viertal niet vreemd: zij stonden al voor de Belgische microfoon en hebben goede hoop op een optreden voor de Vlaamse tv. VANAVOND TE ZIEN Ned. I VPRO 7.15 uur gewestelijk journaal. 7.35 uur Mensen kijken, met Heieen van Meurs en Henk Teeuw. 8.20 tot 10.40 uur: rechtstreekse reportage uit Frascati in Amsterdam, waar Nederlandse kunstwerken worden geveild ten bate van de actie „Een ton d'r op" (voor slachtoffers van de apartheidspoli tiek in Zuid-Afrika). Ned. 2 VARA 8.01 uur eersie aflevering (afgerond verhaal) van de detec- tieveserie „Cox... aangenaam!" 8.55 uur aflevering in de reeks „Dan O'Brien", avonturen VANAVOND TE HOREN Hilversuml AVRO 7.05 uur sportrubriek. 7.30 programma van Jan Brusse uit Pt., „s. 8.05 uur concert door het Omroeporkest (werken van Von Gluck. Beethoven en Brahms), stereofonisch. hoorspel „Het zwijgende dorp", oorlogsverhaal. Hilversum II NCRV 7.30 uur geestelijke liederen. 8.10 slot van de serie „Boeren en burgers in Buiten- 8.50 uur studiouitvoering van fragmenten uit de opera-co- mique van Lecocq „Le petit due". 10.45 uur orgelbespeling door Feike Asma in de Ev. Lu therse kerk in Den Haag. 11.15 uur Muziekperiodiek Toonkamer. Victor Gollancr Het vertrek was beter dan het schoollokaal in Bayswa- ter, maar zelfs dat was geen troost. In Bayswater was het leuk geweest alleen al te proberen een kamer te vinden. In de allereerste dagen hadden ze voorgewend iets anders te zijn, helemaal niet de Partij. Ze hadden achterkamers gehuurd in kroegen, een vergaderzaaltje in het „Ardena café", of hadden elkaar in het geheim ontmoet in eikaars huizen. Toen was Bill Hazel van de Lagere School lid geworden en ze hadden zijn klaslokaal gebruikt. Zelfs dat was riskan; de hoofdonderwijzer dacht dat Bill een toneelgroepje leidde, zodat ze, tenminste in theorie, er nog steeds uitgesmeten konden worden. Op de een of andere manier deed dit beter aan dan deze Vredeshal van gietbe- ton met scheuren in de hoeken en de foto van Lenin. Waarom hadden ze dat dwaze ding om die foto heen?. Bundels orgelpijpen die uit de. hoeken van de lijst uitsta ken en die stoffige vlag. Het leek wel op iets uit een fascistische begrafenis. Soms dacht ze dat Alex gelijk had je geloofde in dingen omdat je er behoefte aan had; de ideeën waarin je geloofde hadden op zichzelf geen waarde^ geen functie. Wat had hij ook weer gezegd? „Een hon^ krabt zich daar waar hij jeuk heeft. Verschillende honden hebben jeuk op verschillende plaatsen." Nee, dat was ver keerd, Alec had ongelijk dat waren feiten, natuurlijk waren ze dat. En hoe stond het met de geschiedenis al die wetten die de Partij herzien had? Nee, Alec had onge lijk, waarheid bestond buiten de mensen, de geschiedenis had dat gedemonstreerd en individuen moesten daarvoor buigen of desnoods erdoor verpletterd worden. De Partij was de voorhoede van de geschiedenis, de speerpunt in het gevecht om de Vrede... een beetje onzeker ging ze het ritueel nog eens na. Ze wou dat er meer mensen gekomen waren. Zeven was zo weinig. Ze zagen er zo nijdig uit, nijdig en hongerig. Nadat de vergadering afgelopen was, wachtte Liz totdat mevrouw Ebert de onverkochte litera tuur die op de zware tafel bij de deur lag, bijeengegaard, had, haar presentielijst had ingevuld en haar mantel had aangetrokken, want het was koud die avond. De spreker was nogal onbeleefd, vond Liz vertrokken voor de algemene discussie. Mevrouw Ebert stond bij de deur met haar hand op de lichtschakelaar, toen een man uit het donker van de deuropening naar voren kwam. Een ondeel-1 baar ogenblik dacht Liz dat het Ashe was. Hij was lang en blond en droeg zo'n zelfde regenjas met leren knopen. „Kameraad Ebert?" vroeg hij. „Ja?" „Ik ben op zoek naar een Engelse kameraad, Gold. Is die bij u?" „Ik ben Elizabeth Gold," zei Liz, en de man kwam de gang in en sloot de deur achter zich, zodat het licht vol op hem scheen. „Ik ben Holten van het districtsbestuur." Hij toonde mevrouw Ebert, die nog steeds bij de deur stond, een papier en zij knikte en keek ietwat bezorgd naar Liz. „Mij is door het Presidium verzocht kameraad Gold een boodschap over te brengen," zei hij. „Het betreft een veran dering in uw programma; een uitnodiging om een speciale bijeenkomst bij te wonen." „O", zei Liz, nogal onthutst. Het leek fantastisch dat het Presidium zelfs maar van haar gehoord zou hebben. „Het is een gebaar", zei Holten. „Een gebaar van good will." „Maar ik maar mevrouw Ebert..." begon Liz hulpe loos. „Ik ben ervan overtuigd dat onder de gegeven omstandig heden kameraad Ebert u graag zal excuseren." „Natuurlijk", zei mevrouw Ebert haastig. „Waar wordt die bijeenkomst gehouden?" „U zult vanavond nog moeten vertrekken," antwoordde Holten. „We moeten nog een heel eind reizen. Bijna naar Görlitz" „Naar Görlitz... Waar is dat?" „Naar het oosten," zei mevrouw Ebert vlug. „Op de Poolse grens*'. „We kunnen u nu naar huis rijden. U kunt dan uw spullen ophalen en dan vervolgen we onze reis meteen." „Vanavond? Nu?" „Ja." Holten scheen niet te denken dat Liz veel keuze was overgebleven. Een grote zwarte wagen wachtte op hen. Er zat een chauffeur in het voorgedeelte en er stond een vlaggestok op de motorkap. De wagen zag er nogal militair uit. Wordt vervolgd IK KAN HlEfc IK HE© TE NIET LAN- JHOCSöE- ÖEEei'J- ZICHT. H'J VEN) VEePLAATST ZICH NU TE Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. baars, 4. motet, 8. ra, 10. re, 12. Son, 15. emelt, 17. Empel, 19. kind, I 20. arm, 22. ent. 23. aleer, 24. are, 26. les, 27. ark, 29. rente, 30. imker, 31. sas, 33. j eg, 37. de, 38. leest. 39. poort. I Vertikaal: 1. broek. 2. Aa, 3. rij. 5. of.' 6. er, 7. teelt, 9. do. 11. pen, 12. stajles, 13. J Nemesis, 14. Epe, 16. mirre, 18. entre. 21. i ree, 24. Arkel. 25. eng. 27. aks, 28. kreet. I 32. as, 34. ge, 35. os. 36. Po, 37. dr. RADIO VANAVOND TELEVISIE VWAA'OYD PSP. 18.30 Lichte orkestmuziek (opn), 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit New York. 19.05 Sportparade. 19.30 Licht programma uit Parijs. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Om- st. 20.55 Het zwijgende 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Bas en piano. 12.00 Stereo: VValsorkest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- tuinbouw. 12.30 Voor de AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 ken. 20.20 Veiling s Tour door Nederlai ïstmuziek. VPRO: 16.00 chische volksmuziek (gr). 22.30 I Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws. 22.40 Aktualiteiten Nieuws in het kort. VARA: lofoonpla-120 01 Cox. aangenaai tivefilm. 20 30 Achter 19.00 Nie 19.10 Radiokrant. 19.30 Geeste lijke liederen (gr). 19.15 Op c radlokoc Licht instrumentaal kwartet. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 17.30 Nieuwe grammofoonpla ten. 17.50 Aktualiteiten. versum II, 298 ni. NCRV: Nieuws en herhaling 7.10 Dagope- 22.45 Kerkorgelconcert. 23.15 j foonmuzlek. (7.30-7.35 Van Muziekperiodiek ln klank, voorpagina. praatje). 8 23.55-24.00 Nieuws. I Nieuws. 8 10 Lichte gramm PHPHHHHHHztek (gr). (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Gewijde muziek (gr), j 10.30 Morgendienst. 11.00 Ope- ra-aria's (gr). 11.15 Voor oude- j re luisteraars. 12.00 Lichte w. 12.30 Nieuws. 12.40 Aktu- 1 aliteiten. 12.50 Stei eerd instrumentaal en vokaal muziekprogramma (opn gr). 14.05 Schoolradio. 14.25 Volksliedjes. 14.45 Voordracht. 15.05 Muzikale herinneringen. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Ou de grammofoonmuziek. 16 AO Praatje over planten. 16.45 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Orgelspel. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrumentaal sextet. 18.20 Stereo: Licht instrumentaal trio. 161.35 Har monie-orkest. 18.55 Op het woord af, praatje. Hilversum IO. 240 m. en FM-kanalen. NRU/AVRO: 9.00 9.02 Vrolijk platenpro- Muziek uit bekende musicals (gr). NRU/KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Gevarieerd muziekpro gramma (gr). (Om 14.00 en 15.00 Nieuws). NRU/AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Licht geva rieerd platenprogramma. 17.00 fijjg—vs. 17.02-18.00 Platenpro- ma voor automobilisten. TELEVISIE MÓRGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13