OEL v Opbouwdag—is mei krijgt een speciale noti tie in Rotterdams his torie. Op die dag neemt heel Rotterdamhet gigantische complex in gebruikdat in zijn naam „De Doelen99 her innert aan vooroorlogse glo rie. Met „De Doelenheeft dé Maasstad alle denkbare mogelijkheden in handen om een vooraanstaande rol te gaan spelen in het interna tionale muziekleven en ook een eerste plaats te verove ren als coiigresstad. Doelen-directeur P. Verbist tegen de achtergrond van één van de monumentale marmeren opgangen naar de concertzalen. Foto onder: Dirigent Eduard Flipse, die een tientallen jaren vurig gekoes terde wens in vervulling ziet gaan. 7. Inrit parkeergarage. 2. Controlepost. 3. Kaartverkoop parkeren. 4. Bovenste par» keerkelder. 5. Onderste parkeerkelder. 6. Trappenhuis garage. 7. Verbinding garag» en „De Doelen". 8. Voetgangerstunnel naar „De Doelen". 9. Trap naar hal en kaartver» koop. 10. Naar restaurant. 11. Toegang restaurant. 12. Lounge restaurant. 13. Terras. 14. Winkels. 15. Hoofdingang Grote Zaal. 16. Kassabalie. 17. Informatiebalie. 18. Hal van Grot» Zaal. 19. Trappen van garderob» naar foyer Grote Zaal. 20. Foyer Grote Zaal. 21. Pauzebuffetten. 22. Zitplaatsen foyer. 23. Toegang naar Grote Zaal. 24. Trappen naar Grote Zaal. 25. Grote Zaal (2232 plaat» sen). 26. Concertpodium. 27. Akoestisch» reliëfwand. 28. Podiumlift voor vleugels etc. 29. Toegang podium. 30. Akoestisch» klank» kaatsers. 31. Hier komt later het grote con certorgel. 32. Toegang Grote Zaal. 33. Akoestische wanden en plafonds Grote Zaal. 34. Zitplaatsen achter podium (o.a. voor koren). 35. Technische cabines. 36. Loges, bereikbaar via apart trappenhuis. 37. Dak foyer met toegang loges. 38. Dakterras. 39. Lift naar dakfoyer. 40. Toegang binnenhof. 41. Ingang voor bijzondere gasten. 42. Naar foyer Kleine Zaal. 43. Toegang Klein» Zaal. 44. Trap en toegang amfitheater van Klein» Zaal. 45. Foyer Kleine Zaal. 46. Podium Kleine zaal. 47. Akoestische reliëfwand Kleine Zaal. 48. Technische cabines Klein» Zaal. 49. Expositiezaal. 50. Separatiewan» den. 51. Personenlift. 52. Trap naar feest zaal, expositiezaal en bordes. 53. Balkon bordes. 54. Keuken en andere dienstruimten. 55. Feestzaal. 56. Ingang kleine zalen. 57. Kassa's kleine zalen. 58. Garderobehal klein» zalen. 59. Kantoren Congresburaau. 60. Winkels. 61. Kantoren Rotterdamse Kunst stichting. 62. Gevelbeplating roestvrij staal. 63. Gevel cristallino-marmer. 64. Koperen beplating kappen Grote en Klein» Zaal. 65. Ingang Karei Doormanstraat. 66. Uitrit par keergarage. Imponerend is de Grote Concertzaal van het Doelencomplex. Als inzet: de architecten H. M. Kraaijvanger (rechts) en R. H, Fledderus. Weinig plaatsen ter wereld kunnen musici en andere uitvoeren den een zo voortreffelijke accommodatie bieden als Rotterdam In zijn Doelencomplex. Reeds voor de opening bleek dit een grote stimulans te zijn, Wie in de gi gantische en te gelijk zo feeste lijke foyers ver toeft, moet zijn alledaagse be slommeringen wel vergeten. Hier kan de stad Rotterdam haar gasten sfeervol en met allure ontvangen. De ondergrondse verbinding tussen ,,De Doelen" en de onder het Schouwburgplein gebouwde parkeergarage is wel een unieke service. Élört" Links: boeiend is het lijnen-, licht- en kleurspel van de Kleine ^Concertzaal. Boven: de bezoeker voelt onmiskenbaar het uit- nodigend karakter van de architectonisch interessant gecon cipieerde hal, waar vele honderden elkaar in feestelijke sfeer kunnen ontmoeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11