Dr. Albeda: inflatie grote vraagstuk van onze tijd HOGESCHOOL TOERISTISCHE VOOR „TOP" Buit van overvallers: boterham Snellere verbindingen in N S-diei str egel ing Liizern en Salzburg In navolging van Rome Geen bewijs van moord op twee kinderen Stakingsverbod in het ambtenarenreglement Rilha tfimnninn NIEUWELEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MEI 1966 MAIDSTONE Gemaskerde mannen hielden gisteren een auto aan die 10.000 pond sterling (100.000 gulden) naar een bank in Maidstone (Engeland), vervoer de. Zij graaiden een zak weg die op de achterbank lag en maakten zich uit de voeten. Hun buit was echter teleurstel lend: de middagboterhammetjes van de bankbedienden. Het geld lag in de geslo ten kofferruimte van de auto. Onderzoek in Span je naar vestiging Nederlands pastoraat UTRECHT Ds. H. van den Brink heeft zich thans in El Atabal in Spanje gevestigd bij de Indische Nederlanders, die daar wonen. Op het ogenblik wordt onderzocht of het mogelijk is een Neder lands protestants pastoraat in Spanje te vestigen. Uit recente gegevens blijkt, dat vrij veel Nederlanders in dit land wonen. Men schat hun aantal op ruim tweedui zend. In El Atabal en bij Malaga in zuidelijke Spanje hebben zich bovendien grote groepen Indische Nederlanders ge vestigd. Dit is ook het geval op de Kana rische eilanden. Ds. Van den Brink zal ter zijner tijd rapporteren aan de Gereformeerde Ker ken^ en aan de Hervormde Kerk in ons Ouderlingen 't laatst bij avondmaal ROTTERDAM In de Gereformeerde Kerk van Hillegersberg-Terbregge is het besluit gevallen, dat bij de avond maalsviering eerst de gemeente aan tafel gaat en daarna de kerkeraad. De kerkeraad heeft zich namelijk be ziggehouden met de vraag: aan welke tafel gaan de kerkeraadsleden aanzitten? Voor de diakenen was dat meestal de laatste, omdat zij door hun dienst in beslag genomen worden. De ouderlingen gingen tot nu toe het eerst aan tafel. Daar wordt nu verande ring in gebracht. Ook zij zullen aan de laatste tafel de viering van het avond maal meemaken. De gemeente gaat dus Oude vrouw wilde brandend huis niet verlaten ADORP Pas na veel aandringen ge lukte bet gisteren de Groningse brand weer om de 87-jarige bewoonster van een woning in Adorp, waar brand was uitgebroken, uit haar huis te krijgen. Hoewel de vlammen al naar buiten sloe gen weigerde zij aanvankelijk haar wo ning te verlaten. De brand ontstond in de keuken. Deze en een aangrenzende kamer brandden geheel uit. Taak voor overheid en sociale partners UTRECHT Het voortbe staan van ons economisch sys teem is afhankelijk van het antwoord op de vraag of we de oplossing zullen vinden voor het inflatieprobleem. Hier ligt een grote taak voor de overheid en de sociale partners in het maatschappelijk overleg. Nog niet één westers land is er na de (Van oorlog in geslaagd een sterke economische groei met volledi ge werkgelegenheid te verwer kelijken zonder een omvangrij ke inflatie. Introduceren planmatigheid in economie sociaal-economische redactie) Dr. W. Albeda, buitenland-secreta ris van het CNV en per 1 september benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Economische Hogeschool in Rot terdam ziet maar één oplossing voor de inflatie, namelijk het intro duceren van een planmatigheid in de westerse economie. De econo mische plannen zouden een Euro pees en geen nationaal karakter moe ten dragen en bovendien zouden ze moeten gelden op middellange ter mijn, zodat op korte termijn geen grote schokken verwerkt behoeven te worden. Dr. Albeda ziet bij zijn terugblik op vijftien jaar vakbewegingswerk en er varing bij het bedrijfsleven de inflatie als het grote allesomvattende pro bleem, waarmee overheid en bedrijfsle ven te maken hebben en in de toe komst nog veel meer te maken zullen krijgen. Het is voor hem het onopge loste vraagstuk, dat het meest met zorg vervult. Ons economisch systeem van verde ling van verantwoordelijkheden is on voldoende uitgerust gebleken om bij een sterke economische groei van 4 5 procent per jaar inflatie te voorko- Hier en, daar wordt als oplossing aangegeven, dat de wal het schip wel zal keren, of anders gezegd, de ec mische groei zal wel gevolgd worden door inflatie en de inflatie zorgt weer voor een economische omslag, bestedingsbeperking en werkloosheid meebrengt. Deze cyclus zou zich zo eindeloos moeten voortzetten. Dr. Albe da noemt dit echter de meest primitie ve oplossing, en eigenlijk vindt hij het helemaal geen oplossing. tie bepalen en dat deze factoren el kaar onderling beïnvloeden en dus niet los van elkaar gezien kunnen wor- Deze facotren zijn: de overheidsbe stedingen, de loonpolitiek van de vak beweging, het monetair beleid om hel geld gezond te houden en de inflatie in het buitenland. Zou de loonsverhoging beperkt wor den, dan zou de winstinflatie en daar mee het zwarte loon toenemen. Zou den de investeringen in de woning bouw met minder dan 17 pet. zijn toe genomen dan zou de overbesteding sterker zijn gevoed door een (te) gro te export. Van een eenzijdige maatre gel om de inflatie te bestrijden is dus geen enkel heil te verwachten. Deze bestrijding zal integraal, Europees over een reeks van jaren aangepakt moeten worden. Elk van de vier ge noemde factoren is werkzaam e zijn eikaars oorzaak. In dit verband is dr. Albeda ook van mening, dat tie geleide loonpoli tiek in Nederland na de oorlog eer vrij ongelukkige zaak is geweest. Hij meent dat thans het faillisse ment van deze loonpolitiek ook wel getekend kan worden. VEEL PLEZIER Dr. Albeda betreurt zijn vertrek bij de vakbeweging niet. Hij heeft er met veel plezier gewerkt, in het bij zonder de laatste vijf jaar, toen hij als buitenland-secretaris de gelegen heid kreeg op Europees niveau vol op mee te spelen in het internatio nale sociale en economische beleid, Hij was een jaar lang afgevaardigde voor de Nederlandse vakbeweging bij de UNO. hij had zitting in het Economisch en Sociaal Comité van PROGRAM Hij ziet een democratische program mering in Europees verband als de beste oplossing. De overheid zal daar bij haar voorgenomen investeringen en haar uitgaven voor woningbouw moeten inbrengen en het bedrijfsleven zal op dezelfde wijze zijn plannen voor lonen en sociale verzekering op tafel moeten leggen. Programmering van deze wensen over een bepaalde periode zal besparingen en bestedin gen, inkomsten en uitgaven in even wicht kunnen houden en daarmee de inflatie buiten de deur doen blijven. Dr. Albeda erkent, dat een gunstig resultaat hiervan alleen te wachten is, indien de andere Europese landen hier eveneens aan mee doen en dus ook import van inflatie wordt tegenge gaan. Zou op den duur deze oplossing niet; worden gevonden dan vreest dr. Albe-; da dat dit ernstige gevaren zal gaan opleveren voor ons systeem van onder- nemingsgewijze produktie, althans wanneer men wil vasthouden en een sterke economische groei en een volle dige werkgelegenheid. Op korter termijn vreest dr. Albeda! reeds ernstige gevolgen van de inflatie j voor particuliere instellingen, die moe- ten leven van contributies. De vakbon den hebben hiervan reeds te lijden en zullen deze gevolgen nog meer gaan ervaren. Belangrijk oordeel UTRECHT Ter gelegen heid van z{)n benoeming tot ge woon hoogleraar aan de Rot terdamse Hogeschool hadden wij een vraaggesprek met dr. W. Albeda. Het grote vraag stuk op maatschappelijk terrein, dat ver boven alle andere uit steekt, is naar zijn mening dat van de inflatie. Niet alleen voor degenen, die moeten leven van een vast in komen vindt hij dit een onver teerbare zaakmaar ook voor onze toekomstige welvaart. Hij vreest, dat wanneer aan deze inflatie (met behoud van onze economische groei en volledige werkgelegenheid) niet op de een of andere wijze een halt wordt toegeroepen, ons hele economische stelsel van onder nemingsgewijze produktie in gevaar komt. In een vraaggesprek gaf dr. Albeda zijn visie op de meest wenselijke oplossing van dit vraagstuk. Hij weet zich hier bij geruggesteund door zijn 15- jarige ervaring in het organi satie- en bedrijfsleven. Zijn er varing en zijn wetenschappe lijke vorming maken zijn oor deel tot een bijzonder belang wekkende zaak. UNIEKE KANS Albeda zelf vindt, dat hij unieke kansen heeft gehad en benut. Hij heeft de unieke kans gehad het econo misch leven te bestuderen vanuit d« boeiende gezichtshoek van het sociale leven. Vooral de laatste vijf jaar heeft hij veel geleerd. Hij voelt zich een bevoorrecht mens. „Vijftien jaar lang heb ik gewerkt juist in de dingen, die mij interesseerden en thans wordt de ze periode afgesloten met een leerop dracht, die daarop precies aansluit". Zijn leeropdracht omvat onderwer pen als arbeidsmarktpolitiek, medezeg genschap. bezitsvorming, sociale aspec ten van het midden- en kleinbedrijf, loonpolitiek. arbeidsonderzoek enz. Prachtig sluit dit ook aan op het proefschrift: De rol van de vakbewe ging in de moderne maatschappij, waarop de heer Albeda in 1957 promo veerde. Hij ziet zijn leeropdracht niet als een typisch economische, wat zij ook niet is. Bij zijn leeropdracht gaat het om het gezamenlijk inbrengen van de economische, de sociologische en de juridische aspecten. Een dergelijke leerstoel bestaat in Nederland nog nau welijks. Albeda, die 40 jaar geleden in Rotterdam geboren werd, keert met enthousiasme naar de Maasstad terug, zowel omdat het de stad is, waar hij zijn jeugd doorbracht als om het werk dat hij hier thans gaat aanpakken. NED. BANK Grote waardering heeft dr. Albeda voor het jaarverslag van de presi dent-directeur van de Nederlandsche Bank. Hij is het er volledig mee eens, dat er vier factoren zijn, die de infla- Met ingang van 22 mei Nieuwe stations in Bussum en Den Haag (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van 22 mei gaat de N5 volgens nieuwe dienstregeling rijden: frequenties worden ver hoogd, verbindingen versneld, er komen meer treinen in de spits uren, late avonduren en op zon dag, terwijl tevens nieuwe sta tions worden geopend en nieuw modern materieel wordt ingezet. Bussum-Zuid en Den Haag-Maria- hoeve zijn de twee nieuwe namen in de lijst van ongeveer 300 spoorweg stations. Met Bussem-Zuid doet het eerste parkeerstation in Nederland zijn intrede. Het aan de rand van Bussum gelegen station biedt ruimte voor het parkeren van enige honder- De treinen, die elk uur van Am- sterdam uit via Den Haag en Rotter-1 dam naar Eindhoven rijden (in beidei richtingen) zullen bijna alle in Rijs wijk en Barendrecht stoppen, zodat voor deze laatste stations een halfuur-1 dienst ontstaat. Nog meer dan thans DR. W. ALBEDA de EEG, had een aandeel in de werk zaamheden van het internationaal Arbeidsbureau te Genève en de GATT-conferenties over internatio nale handel en tarieven, om nog maar niet te spreken over de leiding gevende rol die hij speelde binnen het Internationaal Christelijk Vak- J verbond. In 1945 begon hij zijn studie aan de Economische Hogeschool in Rotter dam. Van 1947 tot 1951 werkte hij reeds aan het Economisch Instituut in Rotterdam, in 1950 legde hij zijn doctoraal af en van 1951 tot was hij werkzaam als economisch medewerker van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Hout en Bouw. Tot 1962 werk te hij bij Philips aan de voorberei ding van nieuwe vestigingen, waar bij het vooral ging om arbeidsmarkt onderzoek. In dat zelfde jaar nog volgde zijn benoeming tot buiten land-secretaris bij het CNV. in wel ke periode hij belangwekkende pu blicaties pleegde in tijdschriften en weekbladen. Zijn wetenschappelijk werk is thans bekroond met de be noeming tot hoogleraar aan de socio logische faculteit in Rotterdam. Hij zal gaan doceren: sociaal econo misch beleid bij de overheid, de maatschappelijke organisaties en de bedrijven. DEN HAAG De Nederlandse Stu denten Raad heeft de minister van bui tenlandse zaken. mr. Luns verzocht bij de totstandkoming van het culureel ver drag met de Sowjetunie ook rekening te houden met de NSR en de raad in het verdrag op te nemen als het gaat universitaire contacten. Start (in september) met zestig kandidaten in Bredaas klooster (Van een onzer verslaggevers) BREDA Na Italië, Oostenrijk en Zwitserland krijgt ook Nederland zijn „hogeschool" voor het toerisme. En Breda wordt de stad, waar straks de toekomstige top van toeristische organisaties zal worden opgeleid. Zestig jongeren zijn al „ge- recruteerd" voor de eerste in september beginnende en twee- en-een-half jaar durende cursus. De naam van de hogeschool: Ne- Het gaat ten slotte om toekomstige derlands Wetenschappelijk Insti- staffunctionarissen. tuut voor het Toerisme. Het lijkt op die van Rome, Salzburg en Lu- zern, zegt directeur dr. L. van Ege- De gemiddelde leeftijd van de eerste cursisten is 22 jaar. Als zij straks zijn afgestudeerd, zullen zij op de commercieel toeristische afde lingen van bedrijven als de KLM en de HAL. In binnen- en buiten- Een noodzaak? Ja, zegt de direc- land- "'L1™ daaI kunneJ! ..self-made" deskundigen Dat hoeft ^rfeHIvonden^e^df^V?nEk niet bezwaarlijk te zijn, alleen: hoe gevonden, zegt dr. Van Ege- zal hun „nakomelingschap" zijn? Nu het toerisme een zo belangrijk facet in onze samenleving is gewor den, is een wetenschappelijke oplei ding zeker op haar plaats. Dr. L. van Egeraat, directeur en een van de vier stafdocenten van de Bredase „hogeschool". door de overheid apart wordt Van de totale studieduur zitten gesubsidieerd omdat zij er zelf ook de cursisten twee jaar op school, belang bij heeft. Als overheidsorga- Een half jaar lopen zij stage bij een van de toeristische organisaties. In die periode krijgen zij een vrij bied van de recreatie zal dat hier Het instituut is een erkend uitgebreid programma te verwer- kunnen gebeuren. Evenals toe schooltype in de zin van hoger be- ken. Naast talen (ook Spaans, Itali- ristische organisaties dit hier kun- roepsonderwijs. Het wordt ook aans en Russisch), wordt college ge- nen laten doen. door de overheid gesubsidieerd geven in o.m. sociale geografie, cul- (voor het eerste jaar met vier ton) tuurgeschiedenis, psychologie, fi- en de cursisten kunnen rfjksbeur- losofie, economie en recht, terwijl ir Selectie hotel- en restaurantwezen, over heid en toerisme, transport- en reisbureauwezen, de communicatie- Het geheel staat nog maar in de kinderschoenen, zegt dr. Van Ege raat. We moeten onze definitieve vorm nog vinden. Maar het begin is er. De eerste groep van zestig gaat in september van start. Aan de Bre dase Haagweg wordt op het ogen- media. Hiervoor is een groot aantal ^hk druk gewerkt aan de verbou- gastdocenten aangetrokken. Tot de winS va.n een ou.° klooster. De belangstelling voor de eerste cursus was tront. ErkwraenKUs ?JSJ0centen £horen"nMst dr"'vim da_ cursisten onderdak zullen vin- Egeraat, de heer A. van der Meiden (adjunct-directeur van Kerk en We reld), drs. P. Huilmand, die als de caan optreedt en het contact tussen toeristische organisaties en leerlin- aanvragen binnen uit het buiten land. We hebben scherp moeten se lecteren, zegt dr. Van Egeraat, want lang niet iedereen kan wor den toegelaten. In de naaste toe- komst zal er Jaarlijks slechts voor gVn legt m d"rs* F.'vln der Grift.' veertig nieuwe topfunctionarissen plaats zijn, dus moesten wij hoge eisen stellen.Een middelbare school opleiding alléén is meestal niet vol doende. Buitenlandse ervaring daar voor de eerste cursus zijn dat meest dames. Mannelijke studenten zijn in de minderheid. Dr. Van Ege raat: zolang het instituut geen be grip is, zullen ouders hun zoon lie ver naar een universiteit sturen, als hij toch moet gaan studeren. We hopen dat dat verandert. Rome, Salzburg en Luzern hebben het Behalve als opleidingscentrum voorbeeld gegeven. Ook hier zal ir Research naast is haast een eis. Een jaartje zal het instituut in de toekomst ook blijken, dat toerisme een industrie Parijs. Londen, Oxford of Lausanne gaan fungeren als research- en do- is. die wetenschappelijk, geschool- bijvoorbeeld is bepaald een pré. cumentatiecentrum. Een taak, die den vraagt. Verdedigers in veenmoordenproces j TOIlSCldC CHESTER De verdedigers John Kilbride en Lesley Ann van de beklaagden Ian Brady en Downey. Myra Hindley in het sensationele veenmoordproces hebben de jury gisteren voorgehouden dat zij het tweetal niet kunnen veroordelen wegens moord op de kinderen (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Naar wij verne men is de regering van plan het bekende artikel in het wetboek van strafrecht dat betrekking heeft op het stakingsverbod voor ambtenaren en spoorwegperso neel te schrappen. De regering zou dit verbod echter weer willen ment, zodat in de positie van het j in bepaalde opzichten zijn rechten. Ilij overheids- en spoorwegpersoneel staat in een gezagsverhouding tot zijn feitelijk niets verandert. (werkgeefster, de overheid, wier werk n,mmer mag stagneren. De ambtenaar volgens het reglement, gehouden De pleiter voor Brady zei, dat iswaar vaststaat dat Ian en Myra porno grafische foto's van de kinderen hebben gemaakt, maar dat dit nog geen bewijs is dat zij ze ook zouden hebben vermoord. De verdediger, Emlyn Hooson, meende dat het geluidsbandje met de stem Lesley Ann evenmin een bewijs moord was. De getuige Smith achtte hij volledig onbetrouwbaar, en hij meende dat deze j getuige een groter aandeel heeft gehad j in de moord op het derde kind (Edward Evans) dan hij wil toegeven, (zoals be kend heeft Brady bekend Edward met een bijl te hebben gedood). Op een stok van Smith is bloed aangetroffen ais de .„deze vakbonden weigeren j SSMTrtfifS S&te" °m commentaar te leveren. I De NCBO schrijft deze week in zijn ONSOLIDE bondsorgaan dat personeel in dienst van de overheid of semi-overheids lichamen nooit mag slaken. De voor zitter van de bond, de heer J. ten Heuvelhof merkt op, niet te kunnen inzien, dat er sinds 1903, het jaar van de spoorwegstaking, die leidde tot het opnemen van het stakingsverbod in de met je mogelijkheid dat de beklaagden EINDHOVEN De politie is een onderzoek begonnen naar de praktij ken van een 26-jarige Turk, die naar zij met zekerheid meent te weten zich schuldig maakt aan het clan destien binnenbrengen van Turken uit Duitsland in Nederland. Deze man, zelf een ongewenste vreemdeling, is op het ogenblik „ondergedoken". De zaak kwam aan het licht, toen donderdag v(jf Turken werden aange houden, die enkele uren tevoren de Nederlands-Duitse grens illegaal hadden overschreden. Zij waren per taxi uit Muenchen opgehaald en tot dicht bij de grens gebracht. Bij de grenspost Maal- broek onder Maastricht waren zij uit de taxi gestapt om te voet Nederland bin nen te komen. Later werden zij weer door de taxi „opgepikt" en naar Eind hoven gereden. Het was de bedoeling, dat zij daar op enkele adressen zouden onderduiken. Op dat ogenblik greep de politie in. Zij was er nl. van op de hoogte gebracht, dat in Eindhoven een chauffeur werd vermist. Die chauffeur had arbeiders moeilijk kon vinden. Er werd dus naar hem uitgekeken. Intussen is ook een uitgebreid onder zoek ingesteld naar de lijnen, waarlangs de laatste weken tientallen vreemde lingen, Turken en ook Marokkar en Nederland zijn binnengesmokkeld. De vijf Turkse arbeiders is inmiddels aan het verstand gebracht, dat zij in Ook de verdediger van Brady's liefje, j "iet7jtU^Pr de asblonde stenografe Myra, betoogde ^rdenewet dat het bewijsmateriaal tegen haar van! ge onsolide structuur is. In het eerste deel van zijn samenvatting van de zaak gaf ITT* de rechter de geheel uit mannen bestaan- I/I*. rl. JLl 11IICl 11 £11111 lOt de jury de raad geen rekening te houden hoogleraar benoemd Valkenburg en rijdt dan extra door al het geval is, zullen in de spitsuren naar Schin op Geul, waaar hij om 12.56 treinen worden ingelegd zodat over 1 J" c~' ,-J- ijverig te een langere periode van de dag kwartierdienst tussen Amsterdam en Dordrecht wordt geboden met om en om snel- en stoptreinen. Op het traject AmsterdamRotter dam wordt de reisduur van treinen naar en van Vlissingen en België met 4 tot 5 minuten bekort. Ook in België worden reist ij dwinsten geboekt, ter wijl de Beneluxtreinen tussen Rotter dam en Antwerpen worden vergroot. Zes nieuwe sneltreinen tussen Vlis singen en Roosendaal, die dagelijks in de late middag en vroege avond gaan rijden, brengen met doorgaande ver bindingen Zeeland dichter bij de Randstad. VAKANTIETERREINEN Aan de bestaande reeks Valkenburg- Mariahoeve is de aangewezen plaats naar en van Den Haag rijdt. Van 25 voor bewoners van de gelijknamigejuni tot en met 27 augustus vertrekt stadswijk en voor velen uit Leidschen-deze vakantietrein iedere zaterdag om dam en Voorburg. 19.25 uur uit Den Haag, is om 12.-18 uur uur aankomt. Nieuw is ook de Schelde expres, die in hetzelfde tijdvak en ook alleen op zaterdagen van Amsterdam naar Vlissingen en terug rijdt (vertrek Amsterdam 8.13 uur, aankomst Vlis singen 11.03 uur). Van Den Haag en j Rotterdam rijdt in het seizoen op za- terdagen de Veluwe-expres naar 't Harde, onderweg op vrijwel alle Ve- luwestations stoppende. Naast de don- j derdagse Schagermarktexpres en dej vrijdagse Kaasexpres zal op woensda- i gen van 29 juni tot en met 31 augus- j tus voor bezoekers Bij het rijksoverleg is de zaak nog volop in discussie. De Nederlandse Christelijke Bond van Overheids personeel is voorstander van het r» n i regeringsstandpunt, maar andere ,Dat *Iles maakt hem geenszins rech- bonden hebben een afwykende me-£L00s'nz0 ^eent de heer Ten Keuvel- ning. Zowel de betrokken ministeries ,De, «ntoviduele ambtenaar is verzekerd van een nauwkeurig geregeld procesrecht, dat ver uitsteekt boven dat van het vrije bedrijf. Hij geniet daar door een grote mate van individuele bescherming. Weliswaar worden voor de collectiviteit de arbeidsvoorwaarden uiteindelijk eenzijdig vastgesteld door de regering, doch dit geschiedt volledig onder de ministeriële verantwoordelijk heid. De Staten-Generaal houdt hierop toezicht Vragen over omstreden PTT-nota een extra trein rijden, die om 9.0 uur uit Amsterdam vertrekt en om j 9.42 ih Hoorn aankomt. Voor de toeristen, die de grens over gaan: in plaats van naar Avignon. I gaan twee autoslaaptreinen naar St. Raphaël en Narbonne als eindpunt resp. uitgangspunt voor de Rivièra en Spanje. De van Hoek van Holland naar Villach rijdende autoslaaptrein zal via Den Bosch gaan rijden zodat men ook daar de reis kan beginnen of eindigen. Hoornse markt DEN HAAG De Tweede Kamerleden Schuitemaker en Wieldraaijer hebben de minister van Verkeer en Waterstaat vragen gesteld over de man in Enschede, die aan de PTT 500 heeft jnoeten betalen voor een niet door hem gevoerd, noch gewenst ge sprek met Washington. Zij willen o.m. weten op welke wijze gesprekken met Amerika worden vast gelegd en welke bewijsmiddelen over gelegd kunnen worden dat een gesprek werkelijk op verzoek van de aangeslo tene tot stand is gebracht. Ook vragen zij of er een mogelijkheid bestaat van restitutie der kosten. De bondsvoorzitter wijst in dit ver band ook nog op het afleggen van de ambtseed. „Het niet-staken door het overheidspersoneel is voor de christen ambtenaren geen juridisch gebod, maar vloeit voort uit onze opvatting over de overheid als dienaresse Gods", aldus de heer Ten neuvelhof. Amsterdam. Promotor het opzienbarend nieuwe HUISKAMER-ORGEL met de GOUDEN KLANK Speciale uitvoeringen voor studerende organisten I 1395,- ook in huur met recht van koop (zonder eerste storting) PIANO EN ORGELHANDEL DORDRECHT GORINCHEM Grote Markt 1 Langendijk 54 Tel. 01850-35411 Tel. 01830-3023 DEN HAAG Het Institute of Soci al Studies in Den Haag heeft dr. H. Linnemann benoemd tot gewoon hoog leraar om onderwijs te geven in de economie. Dr. Linnemann, geboren in 1931 in Rotterdam, promoveerde 29 april aan de Nederlandse Economische Ho geschool op het proefschrift An econo metrie study of international trade flows. Promotor was prof. dr. J. Tin bergen. Dr. Linnemann was reeds bui tengewoon lector aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Fulbright: Saigon is Amerikaans bordeel WASHINGTON De Amerikaanse se nator Fulbright, die bekend staat als een fel tegenstander van Johnson's politiek in Vietnam, heeft gisteren als mening gegeven, dat de stroom Amerikaanse mi litairen naar Saigon de stad veranderd heeft in een Amerikaans bordeel. ..Als gevolg van deze toevloed zien -animeer- meisjes, prostituees, caféhouders en taxi chauffeurs hun welstand groeien. Ziiid- vietnamese mannen leuren met hun vrou wen en dochters bij de Amerikaanse mili tairen zo verklaarde de senator in een toespraak op een universiteit in Washing-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9