8 Weekagenda Consternatie bij tewaterlating: genodigden zakken door podium Feijenoordamateurs kansloos bij LFC Scheepswerf doet leuke hond cadeau Tetman Hette werd Bertus Rotterdamse schotloosheid gaf doorslag NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 MEI 1966 Woensdag Hooigracht 60, 8 uur: 'ring Fhiilajd'eliphlia, Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Marekerk, 7.30 uur: herdenkingsbij eenkomst t.g.v. Dodenherdenking, ope- kingjeugdkamerorkesrto.Lv. Henk Briër. dracht van Helene Oosthoek, medewer king jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Brië Half 9: stille tocht naar het monument bij De Valk, opstelling Oude Singel bij Lakenhal. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3.30 uur: filmventonding „Het woud der sche mering" en, ,,De Zambesi getemd". Kin deren onder de twaalf slechts toegang onder geleide. Leiderdorp: aula chr. ulo-school, Van Geerstraat 2, 7.30 uur: bijeenkomst voor herdenking gevallenen. Donderdag Wiitte Singel 13a, 10.30 uur: huldi ging jubilarissen boekbinderij P. M. Jansen. Antonius-clubhuis, 8 uur: volksdansbal LJA. Molen De Valk, 2.30 uur: vertrek wandel-speurtochten (L.J.A.). Zeemanlaan 7 uur nam.: herdenking 5 mei door buurt- en speeltuinver. De Pro. fesscremwijk. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisver.: dag- tocfh naar Brusesl, vertrek van statioin Leiden 7 uur, uit Noordwijk 6.30 uur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Prol Bern- Den Haag: Diligentaa, 8.15 uur: de Nieuwe Komedie met „De gevierde Den Haag: Zuiderpark, 11 u. jeugd- cirous Elleboog. Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: Zuid- hollands Operakoor. Vrijdag Rapenburg 10, 8 uur: tienersoc. 't Venster, bevrijddrugsbal, medew. van The CoLLs. Petruszaaltje I iarrnTripri.ichanCT.vftg, 8 uur: alg. ledenvergadering „De Natuur- briend". De Ruif, Jiamvossensteeg 59, 8 uur: Café-charütanrt. Pieterskerk, 8 uur: Feike Asma or gel en Caroline Kaart zang. De Doelen, Rapenburg 2, 8 uur: leden vergadering Drie-October-Vereniging. Oegstgeest: toneelzaal Endegeest, 8 uur: afd. Oegstgeest K en O., Heieen Pimentel draagt voor en speelt. Den Haag: Diligenitia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Zaterdag (7 mei) Rapenburg 10, 8 uur: soc. De Spil, oranjebaL medew. van The Sunny-Si- de-jazzband. Soc. Minerva (ingang Vrouwensteeg), 3.30 tot 5.30 uur: receptie 40-jarig ju bileum mej. T. Steffelaar bij Brunhil- de. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: excursie naar landgoederen Harte- kamp en Wiltsangh te Wassenaar. De Ruif, Janvossensteeg 59, 8 uur: café chanfant Rijnsburg: gemeentehuis, 2.30 uur: alg. ledemverg. Het Spinozahuis, mr. J. den Tex over Spinoza over de tolerantie. BOLLENSTREEK: Bloemencorso, 10.30 u. vertrek bij Warmonderdam Sas- senheim, 11 u. Hereweg Lisse, 12 u. Hil- legom,1.15 u. Bennebroek, Terug 3 u. uit Bennebroek, 4.15 uur uit Lisse, 5.20 uur in Sassenheim (Hoofdstraat—krui sing prov. weg 3). Den- Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Lessen in las ter". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Are na met De Spelers. Den Haag: Gemeentemuseum, 3 uur: Willem Talsma, orgel. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Res.- Orkest, met solisten, Ned. Kamerkoor en Ned. Danstheater. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraai-Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het wie- gebed van een lijk (18 jaar); zaterdag 30 april om 11, 12, 1, 2, 3, 4 en 5 uur; film over de koninklijke familie. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Een man met zes vrouwen (18 jaar). Luxor (2.30, 7, en 9.15 uur): Verboden lading (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De hel van Duinikerken (14 jaar), (Van, een onzetr verslaggevers) LEIDEN Bij de tewaterlating van de KW 74 Tetman Hette heelt zich gistermiddag op scheepswerf Boot een merkwaardig incident voorgedaan: juist nadat het schip was gedoopt, stortte het platform voor genodigden gedeeltelijk in. Er ontstond een grote consterna tie. Gelukkig waren de gevolgen van het ongeluk omgekeerd even redig aan de schrik. Alleen het Katwijkse echtpaar Mirmee moest zich wegens lichte verwondingen onder medische behandeling stel- Op de receptie bij Van der Heijden bood directeur Boot zijn verontschul digingen voor het gebeurde aan. „Dit was een onvergeeflijke fout. Het is met die dingen zo: het gaat een hele tijd goed en dan wordt men een beetje onachtzaam. Wij zijn er even wel van overtuigd, dat de construc tie van het schip heel wat deugde lijker is dan die van het platform." Twaalf T\e heer Boot merkte verder op, dat de KW 74 het twaalfde door zijn bedrijf voor de visserijmaatschappij Kennemerland gebouwde schip is. De eerste, de KW 39 Helena, kwam in 1932 in de vaart. De bouwkosten bedroegen in totaal slechts f49.000. Na de oorlog volgden: KW 41 Aafke Jacoba (1948). KW 40 Everard Christina (1949), KW 74 Hette Mar- garetha (1955), KW 81 Alberta Hen- drika (1955), KW 80 Dirk Marie (1956), KW 82 Stad Enkhuizen (1956), KW 32 Sakina Martine (1959). KW 49 Antje (1959). KW 39 Wilhelmina Johanna (1960) en de KW 41 Elizabeth Christina (1963), eerste hektreiler, die wat inrichting betreft ongeveer gelijk is aan het vaartuig dat nu van stapel is ge- Karakter TVfaar aanleiding van het feit, dat de 1 KW 74 de voornamen draagt van de onlangs afgetreden directeur van de rederij, de heer T. H. Meyering, onderstreepte de heer Boot wat diens jongste dochter, mevrouw A. C. van der Bank-Meyering, bij de tewater lating over de karaktereigenschap pen van haar vader had gezegd. „Wij vertrouwen er op, dat deze eigen schappen op het schip zullen over gaan. Dan zal het beslist een voor spoedige vaart hebben." Als geschenk voor tewaterlaatster me vrouw Van der Bank haalde de scheepswerfdirecteur uit een mand een leuke hond te voorschijn, die kwispelstaartend in de armen van zijn nieuwe bazin werd gelegd Pronk, de maatschappij onlangs door de dood is ontvallen. ,,Wij hadden hem er vanmiddag zo graag bij ge had." Hij vestigde vervolgens de aandacht op de voortgaande modernisering van de vloot. „Van de voor ons na de oorlog gebouwde schepen zijn er nog maar vijf voor onze rederij in de vaart. Om de visserij lonend te kun. nen blijven uitoefenen, moeten de schepen steeds moderner en krachti ger zijn. Wij zijn daarom buitenge woon gelukkig met de financierings regeling van de overheid. Men moet hopen dat die van kracht blijft want op de vrije kapitaalmarkt bestaat ge. woonlijk weinig interesse voor in vesteringen in het visserijbedrijf.' Bemanning Tie heer Noordenbos prees zich ge lukkig voor de nieuwe hektreiler een capabele bemanning te hebben gevonden onder leiding van een eer ste klas gezagvoerder, schipper Arie Jonker. De heer Jonker was gisteren weer -naar zee gegaan, zodat hij de plechtigheid niet kon bijwonen. Hij werd bij de tewaterlating vertegen woordigd door zijn vrouw. Oud-directeur T. H. Meyering drong evenals de directeur op snelle afle vering van de treiter aan. „Eén maand vertraging in de zomer kaï ons honderdduizend gulden schelen.' De heer Meyering maakte voorts wat schertsende opmerkingen over zijn voornamen Tetman Hette, die res pectievelijk hoofdman en de gewel dige betekenen. Als directeur was hij het eerste geweest, maar wat het tweede betreft, de geweldige, meen de hij in gebreke te zijn gebleven. Hij hoopte nu maar, dat het schip D Jammer \irecteur M. Noordenbos van de Kennemerland betreurde het, dat de oudste commissaris, de heer J. C. Dit kan....maar voor de afwas Zijn ze ideaal! DDDDD theedoeken, een product van Hedeman-Almelo Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Leve de liefde (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Thun- derball (18 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): donder dag, zaterdag en zondag: Gisteren, van daag en morgen (18 jaar); maandag (2.30, 7 en 9.15 uur): De vader van een soldaat; 24 uur: Storm over Azië. Dins dag (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik wandel door Moskou; 24 uur: Pantserkruiser Potem- kin. Woensdag (2.30a 7 en 9.15 uur): Drie en Twee; 24 uur: De eenenveertigste. Donderdag (2.30, 7 en 9.15 uur): Volwas sen kinderen: 24 uur: Het huis waarin ik woon. Vrijdag (2.30. 7 en 9.15 uur): De dame met het hondje: 24 uur: De brief die nooit werd verzonden. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): X 117, vrou wenjacht in Beiroeth (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Help, Hein. Help (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De man met zes vrouwen (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Thundex- ball (18 jaar). Tentoonstellingen Rapenburg 127 (sociëteit Horusj: loto- ten rstellirg (van 28 april tot 13 me 47 uur, behalve zaterdag en zondag) De Ruif, Janvossensteeg 59 tentoon stelling grafische werken van Fred D van Batenburg. 16 april tot en met i" mei, dag geopend van 10 tot 5.30 uur bovendien zaterdags en zondigs van t tot 12 uur nam. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: cleanart van Hans frisch (van 23 april tot 25 mei) dag. yan 11J—18 uur; zon dags gesloten. Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ook in BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Even behangen: Vijfduizend gulden brandschade ALPHEN De heer B. Ooms, Heemskerkstraat 12, wilde gisteravond1 zijn woonkamer behferogen. Om het oude behang te verwijderen, gebruikte hij een stoomapparaat, dat was aan gesloten op een fles propaaingas. Ter wijl hij even in de keuken bezig was en zijn vrouw met een kennis in de te behainigetn kaïmer vertoefde ontplofte de gascilinder plotseling, wat met een- enorme steekvlam gepaard ging. Vrouw en kennis bleven ongedeerd maar in een minimum van tijd was de hele kamer met inventaris, waar onder een televisietoestel, een radio toestel en een bankstel, volledig uit gebrand. De schade bedraagt circa f 5.000. Er loopt een verzekering. Buren hadden de vuurmassa al met emmers water bedwongen toen de brandweer arri veerde. VOLKSDANSBAL LEIDEN Het volksdansbal van donderdagavond, 8 uur, is niet in het Volkshuis maar in het Antoniusclub- huis aan de Mare. Geen lintje voor MOEDER maar zü wordt toch beloond met GOUD. Goud edel van GOUD maakt haar zo biy. U weet 't Uw geld is nu best besteed in GOUD. PIERROT JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 Twee miljoen T\e KW 74, die ongeveer twee miljoen gulden kost. is straks het zesde voor de Kennemerland varende schip. Begin juli zal het worden op geleverd. Enige technische gegevens: Hoofdafmetingen: lengte o.a. 45,70 m, breedte 8,50 m, holte hoofddek 4.34 m, holte schutdek 6,60 m. Brandstof capaciteit: 115.000 liter, idem drinkwater 25.000 liter, snelheid 13 knopen, visruimcapaciteit 400 m3. Hoofdmotor: Deutz 1200 pk, 8 cyl., winchmotor: MWM 320 pk, hulpset: Volvo Penta 117 pk, havenaggregaat: Samofa 30 pk, electr. winch, evenals stuurmachine en ankerlier. Transportbanden voor vervoer van de naar het ruim. Het schip wordt voorzien van warm en koud water en centrale verwarming. De dekken en vloeren te voorzien van asfalt. Tewaterlating en receptie werden on der meer bijgewoond door verschei dene Katwijkse reders, de oud-direc- Op hef instorten van het plat form na had de tewaterlating van de KW 74 een feilloos ver loop. De machtige hektreiler gleed soepel in zijn élement. Foto Van der Horsit teur van de Katwijkse visserijschool, de heer C. Varkevisser, en vertegen woordigers van Produktschap, Vts- serijschap en Scheepvaartinspectie. LEIDEN De KW 74 heeft een wat wonderlijke naam gekregen. Het zijn de voornamen van de oprichter en oud-directeur van de Kennemerland, de heer Tet man Hette Meyering. Op de receptie bij Van der Heijiden werd van vele kanten gezegd, dat het zulke mooie na men waren, maar de heer Meye ring zelf zei. dat hij het vooral in zijn jeugd helemaal niet zo leuk had gevonden Tetman Hette te heten. „De medescholieren verbaster den de namen en wanneer je er gens voor het eerst kwam, moest je ze wel drie of vier keer noe men en ten slotte nog spellen op de koop toe. Toen ik in het Westland ging werken, was ik het beu en ik liet me daar fijn „Bertus" noemen. Dat ging goed tot m'n vader eens bij m'n baas kwam informeren, hoe het met Tetman Hette ging. „Die werkt hier niet", zo zei m'n baas. „We hebben hier alleen een Bertus Meyering". MÊ' ZONDAG Moederdag .JbeM-lflH Stalen Band gaat nachtwandelen LEIDEN De Leidse wandelsport- vereniging De Stalen Band houdt van zaterdag 14 mei op zondlag 15 mei voor ,de tienide irmaaiL een niachtwandefltocht over een acEstandi van 60 tan. Het par cours voert de deelnemers Langs bos, dtuin en strand. De start is zaterdagavond tussen 22 23 uur bij de recreatiezaal van HCW en NEM. De deelneming staat open voor per- >nen van 16 jaar en ouder. Inschrijf adressen: Hoflaan 325 en Seringenstraat 61, Leiden. Inschrijving aan de start nog mogelijk tot 23 uur. Academische examens LEIDEN, 3 mei Geslaagd: kand. ex. W. sociologie: de heer J de Bres (Voor schoten): doet. ex. wijsbegeerte: mevr. C J Dessaur (Lelden); kand. ex. A" W en N: de heer C T C Heijning (Leiden): idem L: mej. M M L R T S Beljaars (Leiden) en heer H J J Vergouwen (Leiden); idem de heer J A Konter (Leiden); idem F: de heren R P Beunder (Leiden) en J van Reek (Leiden): idem H: de heer J J M W Hubregtse (Leiden): doet. ex. wiskunde: de heer S W C van Egmond (Rotterdam); doet. ex. scheikunde: de heren H P J M Dekkers (Leiden) en W O Bryan (Leiden). Voor MOEDERDAG naar PRONONCE (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met aan duidelijk heid niets te wensen over latende cijfers heeft LFC zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het (eigen) Zilveren-Molen- toernooi. De Leidenaars versloe gen aan de Boshuizerkade het eer ste amateurelftal van het roem ruchte Rotterdamse Feijenoord na een 30 ruststand, met 60. De LFCers verdienden de ning ten volle, maar toch geeft de 6-0 eindstand de krachtsverhouding niet geheel weer. De Rotterdamse roodwit-1 ten deden qua spel niet veel voor de Leidenaars onder, maar toonden aan vallend een ontstellend gebrek schotvaardigheid Het aanvalkwintet Van Dongen-De Jonge-Zwaal-Verheul- Smit liet door het veel te ver doorge voerde combinatiespel vele doelrijpe kansen onbenut. Steeds gaf het de Leidse defensie kans zich te herstellen. Maar hoe paradoxaal het misschien ook klinkt, LFC had desondanks een veel grotere overwinning moeten boeken. Want al scoorden de Leide naars zes treffers, het aantal kansen dat Reinier de Wit, Piet Gübler, Hans van der Starp en Wim Nieu- wenburg heeft laten liggen is niet op de vingers van beide handen te tellen succes Het eerste succes van LFC kwam al vlug. De wedstryd was nauwelijks één minuut oud, toen Reinier de Wit vrij voor doelman Meijer kwam en be heerst scoorde. Nadat De Wit en Güb- Vlug Ier twee „niet-te-missen" kansen tochi hadden gemist, besliste Hans van de Starp in de achttiende minuut de strijd. Na aangeven van Piet de Jong scoorde hij 2-0. Het was toen reeds duidelijk, dat de technisch goed spelende Rotter dammers het niet tot een doelpunt zou den brengen. Zelfs vrij voor doelman Leen de Hoed faalden zij I LFC miste ook veel kansen, maar schoot af en toe nog wel eens raak. Eén van die keren was in de 41ste minuut, toen Piet Gübler met een fraaie kopbal de stand op 3-0 bracht. Na de hervatting was er van strijd eigenlijk geen sprake. Feijenoord werkte weliswaar hard, maar kon geen vuist maken. Rietkerken en Hans van Halverwege de tweede helft moest de LFC-stopper Leo de Jong zich wegens een blessure laten vervan gen door Piet de Bolster. LEIDEN Voor LFC-aanvoerder Gilles van der Heijden was het gis teren een bijzonder gedenkwaardige dag. Niet alleen won zijn ploeg de eerste ronde van het Zilveren Mo- lentoernooi tegen Feijenoord met niet minder dan 60, maar tevens werd voor de aanvang van die wed strijd het feit herdachtdat de nu 28-jarige Leidenaar reeds 350 maal het LFC-shirt over zijn schouders had getrokken voor een officiële KNVB-wedstrijd als lid van het eer ste elftal van LFC, waarin hij als vijftienjarige debuteerde. LFC-aanvoerder werd gehuldigd voor 350ste KNVB-wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) De voorzitter van LFC, de heer F. v. Waveren, overhandigde Gilles van der Heijden een werphengel (met molen), hij namens de kantinecommis sie een krantenbak (met asbak) aan- Ook Feijenoord had een presentje voor de jubilerende Leidse aanvoerder meegenomen, een wandbord met af beelding van het Feijenoord-stadion. Als laatste bood spil Leo de Jong namens de spelers van het eerste elf tal Gilles van der Heüden een aanste ker aan. Er was nog iets bijzonders: een vrouw op een voetbalveld. Dat was mevr. Van der Heijden, door voorzit ter Frits Waverijn extra hartelijk in de bloemetjes gezet. Per slot van reke ning laten de vrouwen hun mannen altijd maar weer vrij. (Foto N. <L Horst)

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3