vleesconserven Dr. Mclntire op doorreis naar India in ons land Bisschop Robinson laat definitie schieten Instituering van kerk in Kerala op 5 mei Gymnasium en hbs klaar met schriftelijk Veel verzet in Kamer tegen studentenstop R.Iv.-kerk in Polen viert jubileum Men moet bereid zijn offers te brengen Medeburgers zijn vanuit ons christen-zijn Miele er is geen betere! Een woord voor De heiligen moeten toegerust worden tot dienstbetoon en opbouw van het Lichaam vati Christus, zegt Paulus. Wat be tekent dat, opbouw van het Lichaam van Christus''? Onlangs vroegen we het een aantal predikanten tijdens een vergadering, en stuk voor stuk zeiden ze dat het sloeg op de innerlijke en geestelijke groei van de gelovigen. Maar waarom schreef Paulus dan niet „de opbouw van de gelovigen"? Trouwens ook opbouwzelf is een woord, waarbij je de groei ziet. Steen wordt op steen gelegd tot het bouwwerk compleet is. Hoe groeide Christus? „In genade bij God en de mensen", zegt een van de evangelisten. Dat heeft dus betrekking op de innerlijke groei. Maar dezelfde evangelist schrijft ergens anders: Het kind groeide op en werd krachtig en het werd vervuld met wijsheid." De innerlijke groei kan niet zonder de uiterlijke groei. Ook het Lichaam van Christus, de gemeente, kan niet geestelijk groeien als zij niet ook in getalsterkte toeneemt. Het laatste is eenvoudig een consequentie van het eerste. Naarmate de gemeente tot een dieper geloofsleven komt, zal zij ook haar roeping beter verstaan en zal zij door God beter gebruikt kunnen worden om mensen tot Christus te brengen. In de opbouw van het Lichaam van Christus" gaat het zowel om groei in wijsheid en genade bij God als om groei in grootte. Het is de taak van Gods heiligen om getuigend, evangeliserend ,in de wereld te staan, opdat mensen gewonnen worden voor Christus en toegedaan tot de gemeente. We lezen vandaag: Numeri 23 1-15. Vrouwen met veel te lange werkdagen Iedereen weet dat moeders de langste werkdagen maken, de meest vermoeiende en veelzijdige taak hebben en geen enkele aanspraak op salaris maken. Al les wat zjj doen (en dat is heel wat) vinden zU vanzelfsprekend en daarom is het Juist zo goed dat er een Moederdag bestaat - de ideale gelegenheid om moeder extra en verdiend te verwennen. Het is dan ook een heuglijk feit dat ledereen moeder méér kan geven dan bij of zU misschien van plan was: door geschenken op de markt te kopen. Marktkoopman en straathandelaar bieden een royale keus in praktische en mooie verrassingen, tegen prUzen die lager zlJn dan wéar ook. Ge zellig en gul Moederdag winkelen doet iedereen het best op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARDI Meer afkeuringen DEN HAAG Hoewel er vorig jaar minder dienstplichtigen gekeurd zijn (94.762) dan in 1964 (98.324), werden er meer afgekeurd, nl. 22.600 tegen 21.909 ir 1964. De algemene lichamelijke gesteld heid was vorig jaar slechter dan ir 1964. zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook het aantal afgekeurden wegens neurosen en psychopathieën, alsmede astma, sterk gestegen. Minder afgekeurden ren er wegens intellectsstoornissen en hartafwijkingen. Felle aanval Sir Grubb op ICCC (Va nonze kerkredactie) SCHIPHOL Op doorreis naar India heeft dr. Carl Mclntire. president van de International Council of Christian Churches (ICCC), vergezeld van zijn echt- 1 genote een kort bezoek aan ons land gebracht. Samen met bis- j schop James P. Dees van de Anglican Orthodox Church en ds. J. C. Maris. Europees secretaris van de ICCC vertrokken zij giste ren naar India in verband met de instituering van de Onafhankelijke; Anglicaanse Kerk op 5 mei. I Zoals bekend heeft deze kerk zich in februari losgemaakt van de Kerk: H van Zuid-India. Nadat reeds lang be- j denen te steunen, zwaren waren gerezen tegen enkele i geloofszaken en de liturgie en men Terwijl dr. Carl Mclntire op Schip- zich achtergesteld voelde, hebben de hol gisteren zijn visie over de te bemiddelen zodat de kerkelijke I eigendommen aan de afgescheiden j kerk worden teruggegeven. In Ame-! rika heeft dr. Mclntire ruim 350.000 i gulden ingezameld om de afgeschei- j de zuidelijke provincie Kerala ge legen bisdommen Travancore en Co chin van de Anglicaanse afdeling van de Kerk van Zuid-India alle betrekkingen met deze kerk verbro ken. Aansluiten Spoedig daarop heeft men gevraagd zich te mogen aansluiten bij de ICCC. de tegenhanger en bestrijder van de wereldraad van Kerken. Dr. Mclntire en bisschop Dees hebben daarom een uitnodiging gehad een bezoek aan India te brengen om op de grote vergadering op 5 mei de instituering van de Onafhankelijke Anglicaanse Kerk bij te wonen. Zij: zullen tevens op verschillende plaatsen spreekbeurten vervullen. Dr. Mclntire noemde het een histo risch gebeuren, dat 80.000 christenen zich door de afscheiding van de On afhankelijke Anglicaanse Kerk heb ben teruggetrokken uit de Wereld raad van Kerken en zich aansloten bij de ICCC. De leider van de nieuwe kerk is ds. V. J. Stephen. Naar zijn zeggen ver keert de afgescheiden kerk, ge vormd door 269 plaatselijke ge meenten. onder zware druk. Hij schrijft: Tegenover onze men sen wordt een steeds toenemen de ernstige en wrede oppositie ge voerd. Bijna alle plaatsen van sa menkomsten zijn voor ons gesloten. Wij houden kerk in huizen en tijde lijke schuren. Nog wreder is de maatregel, die de Kerk van Zuid-In dia tegen ons heeft genomen, dat zij ons onze begraafplaatsen heeft afge nomen*'. te stichten kerk gaf. deed Sir Ken neth Grubb, het hoofd van de afde ling voor buitenlandse aangelegen heden van de Wereldraad van Ker ken een scherpe aanval op de Gisteren stond dr. Carl Mc lntire, president van de ICCC, op Schiphol de pers te woord. In verband met de instituering van de Onafhankelijke Anglicaanse Kerk vertrok hij naar India in gezelschap van bisschop James Parker Dees, ds. J. C. Maris uit Haarlem en mevrouw Mclntire. Beroepingswerk BBROEPINGSWERK NED. HERV. KERK Beroepen te Rijnsaterwoude: L. Emmer zaal tc Rotterdam-Pernis. Bedankt voor Wouterswoude: S. P. v. Assenbergh te Hedel. Fout bij wiskunde (Van onze onderwijsredactie) ROTTERDAM Voor de gymnasias ten en HBS-ers zit het schriftelijk I eindexamen er op, de handelsdag scholen gaan nog even door. Voor de beide eerste scholen is gisteren ook bekend geworden welke vakken zullen uitvallen voor het mondeling examen. Bij het gymnasium-a valt voor Grieks Homerus uit, voor La- tijn het proza. Voor gymnasium-b valt het vak biologie uit. Voor libs- a vervallen Duits en geschiedenis, voor hbs-b natuurkunde. Frans en Engels. Het mondeling eindexamen hbs-b omvat dus maar twee vakken, namelijk scheikunde en Duits; de hbs-a afdeling houdt voor het mon deling drie vakken over, te weten Frans. Engels en aardrijkskunde. De wiskunde-examens van gisteren hebben nog al wat. moeilijkheden opgeleverd. In een van de opgaven stond een zetfout. Toen de fout ont dekt was zijn de inspecties van al le kanten opgebeld. Men kreeg spoe dig officieel toestemming de leerlin gen op de fout attent te maken. Het wiskundewerk bevatte ook een ty pografische onduidelijkheid. Veel ICCC. Hij uitte de beschuldiging, dat de raad niet gespecialiseerd i het bevorderen van broederschap en kracht, maar van zwakte en ver deeldheid. God niet langer Grond van ons bestaan (Van onze kerkredactie) WABASH, INDIANA De bekende Engelse bisschop, dr. John A. T. Robinson heeft een van zijn centrale gedachten uit zijn geruchtmakend hoek „Eerlijk voor God" laten vallen. Tijdens een con ferentie met Amerikaanse theologen heeft hij erkend dat hij niet langer wil spreken over God als „the ground of our being". In het Nederlands werd die uitspraak vertaald met „de grond van ons be staan". Robinson schreef in zijn boek, dat we God niet langer kunnen beschrij ven met termen van het supematura- lisme: „We weten natuurlijk dat Hij niet in de ruimte bestaat. Maar toch blijft Hij in onze voorstelling gedefi nieerd en afgebakend van andere we zens, alsof Hij in de ruimte bestaat. En daar komt het op aan. Wc denken over Hem als over een Wezen, wiens zelfstandig bestaan tegenover en bo- voetspoor zijn verder gegaan tot de uiteindelijke consequentie. Hij meende dat de radicale theologie van de jonge theologen die zoveel stof opwerpen in wezen een zeepbel is, die spoedig uit elkaar zal barsten. Volgens hem vertegenwoordigden de jongere theologen als Harvey Cox, William Hamilton en Paul van Buren een christelijk protest en moest men naar hen luisteren. Met deze drie theo- ven de totaliteit van de dingen bewe- logen had hij contact, maar hij meen- zen en vastgesteld moet worden." En op een andere pagina vraagt hij zicli af: „Is het noodzakelijk voor het bijbels geloof dat het tot uitdrukking wordt gebracht in termen van deze wereldbeschouwing, die op haar ma nier filosofisch even primitief is als de Genesisverhalen wetenschappelijk pri mitief zijn? Zou de waarheid van het christelijk geloof niet zowel van het een als van het ander losgemaakt kun nen worden en is het misschien niet minstens even belangrijk om dit te doen wanneer we de waarheid in onze tijd willen verdedigen zoals het be hoort?" GEFAALD In die poging koos Robinson voor de definitie van de Duits-Amerikaanse fi- losoof-theoloog Paul Tillich „de grond van ons bestaan". Hij wilde daardoor op een voor de moderne mens beter te begrijpen wijze spreken over God. In Amerika heeft hij nu moeten erken nen dat hij op dit punt volkomen ge laaid heeft. de dat Altizer die nog een stapje ver der gaat dan deze drie een ketter is. Volgens het blad Christianity Today vonden de Amerikaanse theologen Ro binson tweeslachtig en vaag. Telkens weer weigerde hij te zeggen wat zijn criterium is als hij zoekt naar geeste lijke waarheden. Prof. Langmeda Cas- serly zei zelfs dat hij zich afvroeg of bisschop Robinson zijn theologisch huiswerk wel heeft gemaakt (Ro binson op zijn beurt klaagde dat de Engelse predikanten niet lezen). En ondanks het feit dat Robinson moest erkennen dat zijn poging om op een nieuwe wijze over God te spreken heeft gefaald., bleef hij vasthouden aan de gedachte dat onze taal van vandaag, als wij spreken over God, zijn betekenis verloren heeft en dat we moeten proberen woorden als „God" en „Christus" weer een nieuwe inhoud te geven. Tijdens een gesprek zei hij dat hij uitdrukking „grond van ons bestaan" had laten vallen, omdat deze te veel misverstanden had opgeroepen. Hij erkende dat hij nog altijd superna- turalistisch dacht en wilde denken, ook al bleef hij veel waarde hechten Twaalf alternatieven DEN HAAG Het voorstel van minister Diepenhorst om een studentenstop af te kondigen voor de medische faculteiten heeft in Tweede-Kamercommissie voor onderwijs en wetenschappen zeer veel verzet ontmoet. Men acht dit een zeer ingrijpende en ernstige zaak, die zeer moeilijk aanvaardbaar is. De commissie noemt niet minder dan twaalf al- de termen uit het anti-supernatu-ueTnaiieven die tot een oplossing -me van-Tillichs denken over Gods u. anscendentie. van het probleem kunnen leiden. I Zo pleit de commissie onder meer voor Robinson zei dit tijdens een forum-leen wijziging van de propadeutische op- gesprek waaraan onder anderen deel- j leiding en het propadeulisch examen. De genomen werd door de vroegere hoofd-1 Kamerleden vragen of het „teveel" aan redacteur van Christian Century, proC1 dr. Martin E. Marty en_.de hoofdredac- enhet optrekken van noodgebouwen niet tot een spoedige leniging van de ruimtenood kan bijdragen. Zij achten het inschakelen van meer niet-academische ziekenhuizen bij de universiteiten ten behoeve van medische kandidaten zeer wenselijk, evenals het vrijstellen van herhaling van het zg. prakticum door studenten, die hun eerste jaar moeten overdoen, mits althans het prakticum in het eerste jaar wel voldoende is geweest. Ook zouden ouderejaars-studenten bij medische prac tica kunnen worden ingeschakeld. Een gedeeltelijke oplossing wordt gezien in een intensievere bestrijding van het te kort aan verpleegsters. Ook wordt een vermindering van het aantal hoorcolle ges bepleit. Voorts wordt aangedrongen ALTERNATIEF Tijdens het gesprek zei de theoloog van het Western theologisch Seminari um, prbf. dr. J. W'Langmead Casserly tot Robinson: „He£ zou allemaal een voudiger zijn als p eenzelfde definitie zou geven van supernaturalisme als andere mensen doen." Tijdens een ander gesprek zei dr. Robinson, dat hij Tillichs ontologie (zijnsleer) niet met huid en haar wil de slikken. Hij voegde er aan toe: „Ik distantieer me er meer en meer van". Carl Henry zei, dat hij blij was te horen dat Robinson de formule „de grond van ons bestaan" heeft laten vallen en vroeg hem of dat betekende dat hij nu weer geloofde in de boven natuurlijke, zelf-geopenbaarde God van de bijbel, of dat hij een ander alternatief had voor de christelijke dienst? Robinson bleef echter in ter men van Tillich spreken. Maar hij wilde niets weten van de „God is dood" theologen, die in zijn op het met spoed stichten van een acht ste medische faculteit. In het voorlopig verslag van de Ka mercommissie wordt aangedrongen op het verstrekken van meer inlichtingen over de noodzaak van de voorgestelde maatregel. Het is volgens de commissie niet uitgesloten dat het voorstel van de minister een precedentswerking zal hebben: de toeloop naar andere facultei ten zal waarschijnlijk groter worden. Als een ander ernstig bezwaar tegen het voorstel wordt aangevoerd, dat daaarmee „het grote goed van de vrijheid van stu diekeuze" zal worden aangetast. De consequenties van deze numeris clausus zijn verstrekkend. De maatregel ociaal gezien ernstige gevolgen heb ben: de jongelui uit de laagste inkomens groepen zullen er het eerst de dupe van worden, want zij hebben geen uitwijk mogelijkheid om in het buitenland te gaan studeren. Tenslotte wijst de com missie er op, dat het huidige artsen-te kort door de voorgestelde maatregel niet wordt opgelost, maar eerder wordt yer- Onderscheiding voor prof. Geyl (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG De Nederlandse ge schiedkundige prof. dr. P. Geyl zal op 21 mei als eerste een nieuwe door de universiteit van Havard in te stellen prijs, de Macvaneprijs, in ontvangst nemen voor wat hij heeft gedaan op het terrein van het onderzoek van de Europese geschiedenis. De deken van genoemde universiteit. Franklin L. Ford zal de onderscheiding in Utrecht overhandigen. Ford zei dat prof. Geyl een van de grootsten onder de Euro pese geschiedkundigen is. WOENSDAG 4 MEI 1966 (Van onze kerkredactie) CZESTOCHOWA Het verzet van de Poolse regering tegen het jubile um van de Rooms Katholieke Kerk in dat land heeft duidelijk invloed op de feestelijke samenkomsten die gis teren zijn begonnen. Het aantal aan wezigen was niet groter dan jaarlijks in augustus als de bedevaarten plaats vinden naar de „zwarte madonna". Niet Christus maar Maria wordt cen traal gesteld in dit feest, getuige de grote „M" achter het hoogaltaar. Po len werd ook plechtig onder de be scherming van Maria gesteld „voor de vrijheid van de kerk". Slechts 52 rooms-katholieken uit Chicago en een aantal journalisten vormden de groep van buitenlandse gasten die een visum voor dit dui zendjarig feest hadden gekregen. In de" nabijgelegen fabrieksstad Kato wice werden de arbeiders opgeroepen om een groot herdenkingsfeest bij te wonen ter ere van de derde Silezi- sche opstand die 45 jaar geleden plaats vond. Daar zou Gomoelka spreken, maar hij kwam niet opdagen. Bedevaartgangers naar Czestochowa werden telkens door controleposten van de politie aangehouden. Eigenaars van auto's moesten zich dan persoon lijk melden, anders mochten de wa gens niet doorrijden. Vele stations verkochten geen treinkaartjes naar Czestochowa. Op hun beurt protesteerden de rooms-katholieken tegen het feit dat de paus het feest niet kon bijwonen. Bij het hoogaltaar hoog boven de me nigte stond een lege pauselijke troon met een krans van gele rozen en een portret van de paus. Hoogtepunt van de plechtigheden was de plaatsing van een gouden kroon op het eeuwenoude schilderij van de madonna met Kind die door Polen erkend wordt als „koningin van Polen". doet u goed, elke dag wéér Smallenbroek tot a.r.-bestuurderen: (Van onze parlementsredactie) LUNTEREN Wanneer men een bepaalde belasting wil ver lagen zullen andere belastingen verhoogd moeten worden. De re gering wil diverse belangrijke voorzieningen treffen. Het is in- konsekwent wanneer men het ene stelt en het andere niet wil. Het bereid zijn tot offers functioneert echter niet erg in een welvaarts staat. burgemeesters, wethouders en ge meentesecretarissen. De bewinds man kwam tot deze uiteenzetting toen hij over de financiële positie van de gemeenten sprak. Hij wees er op dat we wellicht de uitgaven iets moeten temporiseren. De doel einden die de regering zich gesteld heeft moeten echter onveranderd blijven, omdat ze noodzakelijk zijn voor het gemeenschappelijk welzijn, aldus de heer Smallenbroek. Ds. Steenbeek voor hervormde vrouwen Heerlijkwarm tussen 'n broodje! GERF.F. KERKEN Beroepen te Utrecht-oost fwyk^Over- vecht): K. Sierink te Ede: kand.Tj. Ausma H G. Boswijk te De Glind Wormerveer: A. Bakker te Hemelum. Bedankt voor Klundert (2e p.p.): Herlaar te Rockanje. leerlingen hebben een wortelteken Streekje mosterd er over en u hebt de fijnste hot-dog °ijiUvïïtiilpëntebfirlhetr opioss!"rdvïn die u zich maar kunt denken. Die knakworstjes stonden het vraagstuk. al lang bij de hand in uw 'keukenwinkeltje' met vlees- conservenl Met zorg bereid en hygiënisch verpakt. U haalt er méér hot-dogs uit dan u denkt. Ook zo ge makkelijk voor weekend en vakantie! CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Scheveningen vac J C. Ravcnswaaii' M. Baan te Zeist G. Blom te Meerkerk. ifiSüU" Elburg: De hbs-a moest gistermorgen nog een Maarnfte Paramaribo: Duits Opstel schrijven aan de hand van gegevens over Neurenberg, dat een heel genoegelijk stadje moet zijn mei allerbeminnelijkste mensen, 's Middags bracht voor alle afdelin gen een Duitse vertaling. Bij de hbs ging het over het te water laten van een fregat in Amsterdam. Algemeen was men van oordeel dat het stuk niet moeilijk was. De gymnasiasten vertaalden een beschouwing over de geschiedenis van de film, ook niet Is uw'keukenwinkeltje óók zo welgevuld met blikjes (Van onze Delftse redactie) DELFT „Wij moeten mede burgers zijn vanuit ons christen zijn. In de huidige situatie is men nog niet goed geïntegreerd*', al- !dus ds. N. O. Steenbeek uit Amersfoort tijdens de gisteren ge houden toogdag van de hervorm de vrouwengroep CJVF. De pre dikant sprak voor een volle Stads Doelen over hedendaags christen zijn in een snel veranderende we reld". Hij betoogde dat er een geweldige beweging aan de gang is in technische en economische zin. Hij had alle lof j voor deze ontwikkeling, maar vroeg zich af, of de mens in staat is alles bij te houden. Volgens hem wordt de kloof tussen deze en de geestelijk- culturele evolutie langzamerhand groter. Om deze dreiging uit de weg te gaan, achtte hij het raadzaam zich op dit probleem te bezinnen, in het bijzonder als christen. Kwantiteit Ds. Steenbeek beperkte zich tot het voorbeeld van de IJ-mond, waar hij bekend is. Het fel kloppende tech- nisch-economische hart zorgt slechts voor een uitdijen in kwantiteit in dit gebied. De snelle groei van bijvoor beeld een bedrijf als de Hoogovens dat scherp koerst naar een telkens j grotere omzet, doet verontrustend aan. Voor het natje en het droogje is j gezorgd, maar verder gaat het niet i en kan het niet gaan, want de mens moet zelf zijn levensvorm kiezen. In' De minister van binnenlandse zaken gaf duidelijk te verstaan dat de finan ciële toestand geen reden tot optimisme gaf. Hfj hoopte echter dat de situatie op Dit zei minister Smallenbroek d® kapitaalmarkt over enkele maanden gij,eren in Lunteren_op het congres Uitkering De bewindsman deelde de leden van ..Groen van Prinsterer" mee dat in de loop van 1966 voor de gemeenten 150 miljoen beschikbaar zal komen, als ge volg van te lage schattingen van de onderwijsnormen. Als de Wet Uitkering Wegen in de Eerste Kamer is aangeno men. zal eveneens 150 miljoen naar de lagere organen toevloeien, aldus de heer Smallenbroek. Hij herinnerde er aan dat de raad voor gemeenteflnanciën aan een nadere regeling van de financiële voorhoudings- wet werkt. Volgens de minister zoekt men een nieuwe verdeelsleutel door het verschil in grondsoort dat van belang is voor de bouwprijzen, door te berekenen. Voorts zullen de kosten die de gemeente moet maken ten behoeve van de sociale zorg nader bekeken worden. Een ver sterking van de financiële positie der gemeenten door opeenten te heffen op de loonbelasting achtte de heer Smallen broek ongewenst. Het is technisch heel moeilijk omdat de belastingheffing deel rite het conjunctuurbeleid. dit verband wees de predikant op de toegenomen vrije tijd. „Dat betekent niet alleen meer tijd om te consume ren, maar ook om te produceren. Dat klinkt vreemd, maar voor ons chris tenen is het zeer belangrijk dat wij aan „sjaloom-arbeid" doen. Sjaloom is het bijbelse woord voor vrede, het samen goed hebben met de ander. Het leven van de mensuit maakt dient volgens ds. Steenbeek de dialoog j betoogde de bewindsman. tot uitgangspunt te hebben, een open oog, oor en hart voor de ander. „De monoloog eindigt in dictatuur ofwel gekakel", zei hij. De toogdag, waarop veel werd gezongen, werd besloten met een spel door de toneel groep „Marjon", getiteld „De Gouden Kooi" van Hans Nesna. De Nederlandse hervormde bond voor inwendige zending op gereformeerde grondslag heeft-de laatste maanden een, viertal legaten ontvangen. Hieronder gingen was er een uit Vlaardingen van 15.000 gulden en een uit Goedereede van 7.500 gulden Grenswijzigingen De minister noemde de bewering dat op zijn departement alle gemeenten be neden 2.000 inwoners systematisch wor den opgeruimd, onjuist. Hy legde er de nadruk op dat by ieder voorkomend ge val van opheffing alle aspecten van deze zaak nauwkeurig worden bekeken. De heer Smallenbroek zei de indruk te heb ben dat de laatste jaren by de betrokken gemeentebesturen meer begrip is nnt- de noodzaak van grenswyzl- gemeentclijke herindeling. De bond van mannenverenigingen op gereformeerde grondslag houdt haar I jaarlijkse bondsdag op woensdag 8 juni de Noorderkerk te Leeuwarden. I 150.000 gulden voor een koe ONTARIO Op een markt in Oakvil- s Morgens spreekt ds. C. J. Smelikj le (Canada) is een tien jaar oude Holstêi- n Bunschoten en 's middags drs. A. ner melkkoe verkocht voor 150.000 gul- i drs. D. Ded-1 den, de hoogste prijs die voor zover 1 bekend ooft voor een koe is betaald. VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 BIJ MIELE. GOUDSESINGEL 92. ROTTERDAM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2