Jeugdhaven Ridderkerk 11a brand in zak en Een woord voor vandaag Ook clubwerk slachtoffer van pyromaan? Nieuwbouw enige uitweg maar het geld ontbreekt Puzzelhoek Oecumenische raad wil vrede in Vietnam Chefarine ,4 Beatmuziek actueelste onderwerp voor opstel In 6V2 jaar HPI 50% rente Rentespaarbrieven B.N.G. Medische terminologie in staat van verwarring DINSDAG 3 MEI 1966 De heiligen moeten toegerust wordenzegt de apostel Paulus. Toegerust tot dienstbetoon in de eerste plaats. In dat woord zit oorspronkelijk de gedachte van „diaiconie". Te veel nog denken wij bij het woord diakonieaan de zorg voor de eigen armen. We hebben van „diakonie" een binnenkerkelijke aan gelegenheid gemaakt. Tegen de zorg voor eigen noodlijdenden is niets in te brengen. Maar we mogen het dienstbetoon van de gemeente niet daarop verengen. De gemeente en ieder kind van God moet dienend in de wereld staan. Waar nood is moet in de naam van Christus geholpen worden. Dat zal altijd de taak van de gemeente blijven, want dienstbetoon is een wijds begrip, iemand de weg wijzen is ook „dienstbetoon". Waar wij de mensen maar kunnen helpen en in welk opzicht ook, altijd is dat een vorm van dienstbetoon. Want ook „nood" mogen we niet verengen tot „geen geld hebben" honger hebben of ver dreven zijn. Zulke mensen zijn er nog veel, maar ook op andere wijze kunnen en moeten mensen geholpen worden, want iedere vooruitgang brengt altijd weer bepaalde mensen vn de knel. Hoe kunnen we dienend in de wereld staan? Hoe kunnen we helpen? Het kon goed zijn,om te getuigen tegen de atoombom, want die vormt een afschuwelijke bedreiging. Maar het praten over de atoombom wordt wat goedkoop als er ouden van dagen bij ons in de straat in een veel te groot huis wonen, dat zij niet meer kunnen schoonhouden omdat er geen plaats is in het bejaardentehuis waar ze al zes jaar op de wachtlijst staan. Dan kan het christelijker zijn om daar te gaan helpen schoonmaken in plaats van een protestdemonstratie te houden. Helpen kunnen we vaak heel dicht bij. We "lezen vandaag: Numeri 22:21-41 Kruiswoord-puzzel zonder zwart Tijdelijk is het werk onderge bracht in het nieuwe Jeugd havengebouw te Bolnes, maar dit ligt te ver van Slikkerveer vandaan om de jongens en meisjes vast te houden. Een nieuw gebouw in Slikkerveer is noodzakelijk. 0 (Van een onzer redacteuren) RIDDERKERK De „Stichting Jeugdhaven Ridderkerk" zit in zak en as! In de geruchtmakende serie Ridderkerkse branden werd in de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 april -ook het clubgebouw- te Slikkerveer een prooi der vlammen en sindsdien ligt het evange- lisch-sociale werk onder de ongeorganiseerde jeugd van het sterk groeiende dorp eenvoudig plat. F het de beruchte Ridderkerk- organisatie met Jeugdhavens In flikker- se pyromaan was die ook in Slikkerveer zijn ziekelijke lusten botvierde weet natuurlijk nie mand. Wel staat het voor het stichtingsbestuur vast dat ook hier van moedwillige brandstichting sprake was. En juist dat geeft aan de droeve situatie van het ogen blik een kwalijk verteerbare ach tergrond, want het Jeugdhaven- werk, dat in de gemeente Ridder kerk (waarvan Slikkerveer deel uitmaakt) al lang de kinderschoe nen is ontgroeid, heeft zidh daar binnen en buiten de kerk een uit stekende naam verworven. De grote promotor van het evangelisa tie-jeugdwerk was wijlen ds. M. Heuze- veldt, die van 1946 tot 1956 te Slikker veer stond. Zijn werk groeide uit tot een Horizontaal 1. het uitspansel - jongensnaam. 2. rivier in Engeland - water ln Friesland - Jongensnaam. 3. kledingstuk - riem. 4. water in Z.H. - hetzelfde. 5. land in Europa - muzieknoot. 6. bedrog (barg) - wat gesproken wordt - 7. plaats in Gelderl. - muzieknoot. 8. lusthof - hoog bouwwerk. 9. broedplaats v. vogels - muggenlarve. Vertikaal. 1. plaats in Friesland. 2. jubelkreet bij Bacchusfeesten - dorp in N. Brab. 3. soort hamer - huisdier. 4. hemelgeest - kraam. 5. jongensnaam - bekende afkorting - hoekpijler. 8. stad in Zwitserland - voorzetsel - duikereend. 7. telwoord - de dato (afk) - inhoudsmaat (afk) vreemde munt. 8. werkelijk - nobel. 9. speelgoed - soort - voorvoegsel. Oplossing vorige pozzo' Horizontaal. 1.hond - Maarn. 2. evoë ed - mei. 3. de - pet - es la. 4. eren - el - tas. 5. lans - re - elk. 6. el - stellig. 8. opeens - rai. 9- sen - lat - esp. Vertikaal. 1.Hedcl - Enos. 2. overal - Epe. 3. nopens - gen. 4. Deen - steel. 5. Meteren - na. 6. Adèle - last. 7. Amstel - are. 8. rel - alikas. 9-Nias - kg - lip. - kl. Beroep op Nederlandse regering Beroepingswerk N'ED. HERV. KERK Beroepen te Ouderkerk aan den IJssel (toez.). C. Treure te Hasselt. Aangenomen naar Barchem, C. J. Pak te Assen: naar Willige Langerak, kand. W. A. Vlasblom te Rotterdam, die be dankt voor Babeloniënbroek, Jaarsveld. Noordeloos en Poederooijen. Bedankt voor Piershil, C. Mulder te Hien. GEREF. KERKEN Beroepen te Hellevoetsluis. A. Bakker te Hemelum. Bedankt voor Koog aan de Zaan en voor Waarder, E. Grenen berg te Oppen huizen. Emeritaat verleend m.i.v. 1 oktober aan H. Torenbeek te Den Ham <Ov.). GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Tweetal te Winschoten, A. C. Haitsma te Heerde en F. F. Pels te Huizum (Fr.) Beroepen te Leerdam (vac. werking, zowel in het openbaar ten over staan van hen die politieke verantwoor delijkheid dragen, als in privé-gesprekken uitdrukking te geven aan de verontrus ting over deze oorlog en aan het verlan gen naar vrede voor het volk van Viet- weerhC. J. Smelik te Bunschoten CBR. GEREF. KERAKEN Tweetal te Groningen ivac. A. C. Noort», H. W. Eerland te Amersfoort en J H. Velema te Apeldoorn-centrum: te Meppel-Sint Jansklooster. M. de Boer te Amsterdam-Noord en T. Harder te Korn- horn. T Bedankt voor Vlaardingen. G. Leen- dertse te D rogeham. Geref. Kerken in Ned. Bedankt voor Opheusden en voor Vlaardingen. F. Mallan te Veenendaal. Zomerconferentie van Zakbijbelbond HAARLEM Aanstaande zaterdag houdt de Zakbijbelbond haar zomer-, conferentie in de Zuiderkapel. Zui- j verklaringen ten slotte derstraat 15 te Haarlem. In de ochtend- bijeenkomst, die om half elf begint, wordt gesproken door ds. N. W. van der Bent van het Nederlands Bijbelge nootschap en de heer J. Kits van het Brandpunt te Doorn over „Hoe kan Gods Woord in ons leven tot zijn doel kom?", 's Müdags zal onder andere een geluidsfi' i over het zendingswerk ln Vietnam v rden vertoond. DEN HAAG In een vandaag uitgegeven verklaring over de oorlog in Vietnam zegt de oecume nische raad van kerken in Neder land. dat het Nederlandse buiten landse beleid, veel meer dan tot nu toe, gericht moet zijn op het daadwerkelijk bereiken van vrede. De raad tekent hierbij aan, dat hij zich niet vereenzelvigt met enige partijpolitiek. Als christenen in Nederland, aldus de verklaring van de oecumenische raad kerken, doen wü een beroep op ons volk en op onze regering al het mogelijke te doen, om de partyen er toe te bewegen hun strijd in Vietnam te beëindigen. De oecumenische raad van kerken gt er in zijn verklaring allereerst de aandacht op, dat beide partijen conflict volhouden, dat het recht a kant is. „Juist deze overtuiging van beide partijen, dat zij voor een goede zaak strij den, maakt het conflict zo tragisch. Daar- wordt het volk van Vietnam het slachtoffer." De raad brengt stappen in herinnering, die het centrale comité van de Wereld raad van kerken onlangs voorstelde, om de weg naar de vrede in Vietnam te vin- 1. stopzetting van de bombardementen in Noord-Vietnam en van de infiltratie in Zuid Vietnam; 2. bereidverklaring van de Verenigde Staten hun troepen geleidelijk terug te trekken op aanwijzingen van een inter nationale autoriteit: 3. deelneming van vertegenwoordigers van Vietnam en van het nationaal bevrij dingsfront en onderhandelingen: 4. bereidheid van Noord- en Zuid-Viet- nam om te onderhandelen; 5. wederzijdse bescherming van de bur- I gerbevolking en maatregelen om het ver- AMSTERDAM De Kerk van oOTiaakte leed te verlichten; 'Christus in Afrika, een anelicaanse SOESTDIJK In de ouderdom VletnameTêlg'ufmakenSvaenrS'Saï ïroep in Kenia' hee" het 'Wmaat-1 van ruim 89 jaar is te Soest over- revoïutie en dat zowel Zuid- 7ls Noord- schap aaneevraagd van de internat,»-,eden ds. A. J Eijkman. emiritus- Vietnam straks zelfstandig over hun lot nale raad van christelijke kerken. De-predikant der Nederlandse Hervorm- het geheel van Zuid-Oost-Azië moeten ze aansluiting betekent een belangrijke de Kerk. Ds. Eijkman werd 26 januari 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Bolnes en Ridderkerk, de drie dor pen die samen met Rijsoord de thans 35.000 inwoners tellende gemeente Rid derkerk vormen. Het werk gaat uit van de gezamenlijke Gereformeerde Kerken van Slikkerveer, Bolnes en Ridderkerk en is aangesloten bij de landelijke overkoepelende stich ting Evangelisch Herstel en Opbouw. El ke van de drie jeugdhavens heeft één eigen full-time-leider en een staf yan vrijwillige medewerkers. ONTPLOOIING Vooral dank zij de goodwill die men allerwegen ontmoette heeft het Jeugdha venwerk zich zegenrijk ontplooid. In het dorp Ridderkerk kreeg men al vrij spoe dig een eigen gebouw en in Bolnes kwam men twee jaar geleden even met een fraai nieuw clubhuis. Voor de afdeling in Slikkerveer was dat nog niet direct nodig. Men had daar de beschikking over een gehuurd gedeel te van een voormalige school, waarin elke avond de clubs werden gehouden en een bijbehorende kapel, waarin men des zondags speciale Jeugdhavendiensten hield. Er waren enkele verbouwingen uit gevoerd waaraan veel vrije tijd en zelf werkzaamheid ten koste was g< het meubilair, deels door aankoop deels door schenkingen verkregen, was eigen dom van de stichting. Maar nu is alles verloren en ook al zou de school worden hersteld, daarover bestaat alleminst zekerheid, zal zij zeker niet in de oude staat worden gebracht en blijft de dan beschikbare ruimte absoluut onvoldoende voor Jeugdhavenwerk. De laag verzekerde inboedel Is op venduizend gulden geraamd, maar schade die men lijdt Is niet in geld uit te drukken. De punters, de vlotters, de sche pers, de coasters en welke clubs er nog meer bestaan lijden schipbreuk omdat hun haven verloren ging. ADVISEUR voor de Jeugdhaven te Slikkerveer is ds. J. J. Tissink (38), die sinds november 1964 in Ridderkerk staat, maar als gevolg van de woning nood buiten eigen gemeente een als pastorie dienstdoende flat in Slikkerveer bewoont. Ds. Tissink een evangelisatieman in hart en nieren, ziet in zijn gemeente de duidelijk aanwijsbare vruchten van bij na vijftien Jeugdhavenwerk groeien. Hij constateert dat de vormende invloed van het clubwerk zowel in maatschappelijk als in geestelijk opzicht bij velen van blijvende waarde is geweest, ontmoet op allerlei posten in het bedrijfs- en zakenle ven mensen die zich nu nog met dank baarheid hun Jeugdhaventijd herinneren en ontdekt bij de Jeugdhaven-moeder- kringen herhaaldelijk jonge vrouwen dis vroeger trouwe bezoeksters van ds meisjeschis waren. NOODSITUATIE Met veel passen en meten zijn de Slik- kerveerse clubs voorlopig ondergebracht en ingepast bij de Jeugdhaven in Ridder- kerk en Bolnes. Dat is een noodsituatie j die allerlei problemen heeft opgeroe- 1 Het grootste daarvan is het voor de hand liggende risico dat men de jongens en meisjes op den duur zal kwijt raken. Het clubwerk vervult nu eenmaal in ster ke mate een buurtfunctie en het mag niet worden verwacht dat de kinderen en de moeders de reis van drie a vier kilometer naar Ridderkerk of Bolnes blij- 1 vend voor lief zullen nemen. Het verlies van de Slikkerveerse Jeugd i haven heeft het stichtingsbestuur dan ook j met de handen in het haar gebracht. Heeft enerzijds de spontaniteit van de jeugd zelf, die onmiddellijk na de brand I een collecte bij alle Jeugdhavens in land organiseerde hartverwarmend I werkt, anderzijds is men er zich ten veel minder, maar een andere weg bleek uitgesloten. Men achtte het onverant woord het werk te staken. Het bestuur, dat men dit besluit handelde overeen komstig het advies van Evangelisch Herstel en Opbouw, gaat nu optie vragen op een stuk grond dicht bij de uitgebran de school. Het behoeft geen betoog dat dit een moeilijke beslissing is geweest. De exploi tatie van de Jeugdhavens in Ridderkerk en Bolnes (vooral de rente en aflossing van het nieuwe gebouw in Bolnes) stelt het bestuur toch al voor zeer zware lasten. Subsidies voor bestaand werk zijn vrij gemakkelijk te krijgen, maar voor een kapitale investering als nieuwbouw ligt dit erg moeilijk. Ds. Tissink, zelf evangelisatie-deputaat van de partikuliere synode van Zuid-Hol land-Zuid zegt, dat zelfs al zouden alle daarvoor in aanmerking komende kerke lijke en overheidsorganen hun subsidie kranen wijd openzetten er geen sprake n is dat de stichting het resterende lf zou kunnen bekostigen. Dat klinkt allemaal erg ontmoedigend i op de vraag hoe het dan moet in Slikkerveer weet niemand een antwoord te geven. Het enige dat men wel weet it er in Slikkerveer zo spoedig mo- een nieuw Jeugdhavengebouw moet KERK IN KENIA UI) VAN ICCC MOEDIG BESLUIT En toch heeft het stichtingsbestuur een daad gesteld toen het begin vorige week het moedige besluit nam in Slikkerveer een nieuw Jeugdhavengebouw te stich ten. Een uitgewerkt plan voor de nieuw bouw bestaat nog niet en geld is er nof Ds. A. J. Eijkman overleden kunnen beslissen: 7. erkenning door alle partijen, dat in plaats van militair optreden omvangrijke ontwikkelingsprogramma's de oplossing moeten geven van de politie, sociale en economische problemen van Vietnam: 8. herziening van de Amerikaanse póli- tiek van „containment" (tegenhouden van het communisme zulks om de internatio nale spanning te verminderen): 9. opneming van de volksrepubliek China in de gemeenschap der volkeren, opdat ook dit land medeverantwoordeijk- heid kan dragen voor vrede en veilgheid in de wereld; 10. een spoedig „staakt het vuren", dat lang genoeg kan duren om onderhande ling op gang te brengen. De oecumenische raad dringt in zijn op alle mede- MOSKOU Een Russische fabriek van landbouwmachines heeft een oogst- machine ontworpen met een ingebouwd ultra-violet stralingsapparaat. Onmiddel lijk na het dorsen krijgt het graan een douche van ultra-violette stralen, die alle bacteriën doden. Daardoor zou het graan aanzienlijk langer bewaard kunnen blij den. versterking voor de ICCC in Afrika. 11877 te Groningen, waar zijn vader, De kerk telt ongeveer 400 gemeenten met ongeveer 60.000 leden, die geleid worden door twee bisschoppen en 63 predikanten. Tot dusverre bestond de ICCC vrij wel geheel uit kerken van calvi nistische, methodistische of bap tist ische belijdenis. Deze week rei zen, zoals bekend, dr. Carl Mclntire en ds. J. C. Maris naar India, waar ook een anglicaanse groep belangstelling toont voor de ICCC. Vorig jaar berichtten wij, hoe bis schop Ajuoga van de Keniase kerk in contact kwam met de ICCC. Met een studiebeurs van de Wereldraad stu deerde hij een jaar in New York, waar hij op de collegebanken terloops de naam van de ICCC hoorde. Uit ae universiteitsbibliotheek las hij alles, wat hij over deze organisatie te pak ken kon krijgen, wat tot resultaat had, dat hij persoonlijk contact zocht met!se Hervormde kerk. Ds. Eijkman was dr Mclntire en het congres van de een warm aanhanger van de theolo ,ICCC in Genève meemaakte. 'gie van dr. H. F. Kohlbrugge. de later bekende Amsterdamse ds. A. Eijkman, toen predikant was. Hij studeerde theologie aan de universi teiten van Amsterdam en Utrecht er werd kandidaat in 1904 in Noord- Holland. Op 6 augustus 1905 beves tigde zijn vader hem te Meliskerke het ambt. Ds. Eijkman diende de gemeenten van Hattum, Sebaldeburen (Gr.) en Zoeterwoude, waar hij 3 november 1942 met emeritaat ging en zich ves tigde te Soestdyk. De overledene be hoorde in 1921 tot een van de oprich ters van de voormalige Hervormde (Gereformeerde) Staatspartij HGS) Hij was ook medewerkers aan het orgaan van deze partij „Staat en Kerk" Zijn biddagpreek over het ware communisme gaf destijds de stoot tot de aktie tot verbetering van de pre- dikantstractementen in de Nederland- En zolang dat er niet staat blijven de Slikkerveerse vlotjes en sche pers en coasters en loodsen een op drift geraakte vlootformatie. Een vloot zonder veilige thuishaven. Maar, en dat is de overtuiging van „de rederij", het werkend thuisfront is gebleven! (Gironum mer 34470 ten name van de Stich ting Jeugdhaven Ridderkerk). BIJ DE FOTO De muren bleven staan, maar dat is ook alles wat er over bleef van het clubgebouw van de stichting Jeugdhaven in Slikkei-veer, dat door brand stichting verloren ging. Het werk is enorm gehandicapt omdat men nu geen onderdak meer heeft voor de verschillen de clubs. Legerpredikanten in dienst DEN HAAG Gisteren zijn tal van predikanten als reserve-legerpredikant onder de wapenen gekomen, de meesten voor de tijd van een jaar en zes weken, sommigen als zogenaamd langverbander. Alle vacaturès zijn thans vervuld. Van de zijde van de hervormde predi kanten is weer een opmerkelijke belang stelling voor onze strijdkrachten. Van de 24 nieuwe legerpredikanten behoort de helft tot de Nederlandse Hervormde Kerk. Ruime keus bij eindexamens (Van onze ondenvijsredactie) ROTTERDAM Een van de lastigste klippen voor menige examenkandidaat, het opstel, is achter de rug. Vooral voor de serieuze zwoegers, die zich het laatste jaar avonden lang over hun boeken hebben gebogen, betekent dat kleinste examen papiertje met fels enige houvast slechts een aantal titels, vaak een nachtmerrie. Je kimt je niet prepareren door formules paraat te hebben, grammaticale regels bieden geen uitkomst; je moet Verkoop Rentespaarbrieven 1966 begonnen Voor elke 100,- daarin belegd, ontvangt U na 6Yi jaar 150,- (honderdvijftig gulden) terug. Verkrijgbaar bij alle bankiers en commissionairs in effecten in Nederland. N.V. Bank voor Nederïandsche Gemeenten, L.Vgverberg 10, Den Haag Voor één ziekte dertig namen AMSTERDAM De medische terminologie verkeert in een staat van verwarring en in bepaalde takken van de geneeskunde gaat de situatie bedenkelijk veel op een chaos lijken, zo heeft een interna tionale groep deskundigen betoogd op een bijeenkomst van de raad voor internationale organisaties van medische wetenschappen. De deskundigen noemden ook enkele voorbeelden. Veel ziekten staan soms in een en dezelfde taal bekend onder wel tien of meer totaal verschillende namen en van één, nl. myeolofibrosis, kent men zelfs dertig verschillende namen. Onder dergelijke omstandigheden kunnen ge leerden er niet zeker van zijn of zij over dezelfde dingen met elkaar praten. Onderzoekingen die heel veel tijd. inspanning en geld kosten, kunnen wel eens grotendeels tevergeefs worden ver richt als de noodzakelijke informatie niet snel ka worden opgezocht in de wetenschappelijke literatuur. Aanbevolen werd een internationaal coördinatie-kantoor voor medische termi nologie en lexicografie te stichten om de medische taal te bestuderen, deze te zui veren van onnodige woorden en internati onaal aanvaardbare termen en definities te kiezen. iets gaan beweren over een on derwerp dat je net onder ogen hebt gekregen en je hebt de vaak beangstigende vrijheid om na een uur alles te verscheuren en iets heel anders uit de doe ken te doen. De gokkers, die er ieder jaar zijn, en die rekenen op een actueel onder werp, hebben bij de hbs een fijne dag gehad. Zij mochten schrijven over beat. De toelichting luidde: „De beatmuziek is bij een groot deel van de moderne jeugd populair. Welke verklaring kun je daarvoor geven? Is er verband tussen deze muziek en andere moderne levensuitingen?" Er waren meer actuele onderwerpen, zoals de Heijermans-herdenking. Schouwburg en televisie hebben rui me aandacht aan deze schrijver geschonken. De samenstellers van de opgaven zijn er kennelijk van uit gegaan dat voor een Heijermans-op- voering het huiswerk moet wijken. Een aardige toevoeging aan dit on derwerp was de vraag of de proble matiek van Heijermans werk door de tijd achterhaald is. VERHANDELING De gymnasiasten hebben de kans ge kregen een complete wetenschappe lijke verhandeling te schrijven over het onderwerp: „De betekenis van het onderwijs in de geschiedenis" De toelichting hielp een handje met de opsomming van politieke, culture le, economische en sociale aspecten. De jeugdige filosofen hadden een he le kluif aan het laatste onderdeel van de vraag, namelijk of het ge schiedenisonderwijs slechts waarde heeft voor de algemene ontwikke ling of dat wij er ook onze houding in de huidige wereld door kunnen laten bepalen. Meer gebruikelijke ti tels waren: Mijn moeder heeft een baan en De waarde van het opi nie-onderzoek. Een op het oog ge makkelijk onderwerp als Zondag morgen lijkt ons een levensgrote val kuil. Alleen een geboren cursief jes-schrijver kan daar misschien iets lezenswaardigs over schrijven. STEDEN Bij de mms varieerden de titels van duidelijk tot bijzonder pittig. Een voorbeeld van een gemakkelijk rn- derwerp: „De toekomst van onze s-e- den", met als toelichting: het cen trum van veel steden wordt geleide lijk ontvolkt. Wat zijn daarvan de oorzaken, welke nieuwe functie krijgt de binnenstad en welke maat regelen zijn nodig om die bin nenstad bet best aan deze functie te laten beantwoorden? De alinea's voor zo'n opstel worden er in de toelichting eigenlijk al bij cadeau gegeven. VAGER Veel moeilijker (en vager) was een andere keuzemogelijkheid voor de meisjes: Volgens Frederik van Ee- den heeft de mens drie karakters: het karakter dat hij heeft, het karak ter dat hij voorgeeft te hebbn en het karakter dat hij graag zou heb ben. Jeugdige lezeressen van onze krant hebben een heel wat gemakke lijker opgave kunnen hebben aan Dienstplicht voor meisjes, een onder werp dat de vorige maand in ons Zondagsblad in de rubriek Dialoog uitvoerig aan de orde kwam. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM VU - Kand. theol.: D. de Bruijn, Amsterdam; G. Burger. Rotterdam; kand. Frans: H. Y. v. Popta, Rijswijk (Z.H.): kand. wisk. en na- tuurw: R Boschuizen (k), Bussu J. M. G. v. Damme (i). Huizen; J. Vedder (a), Diemen; G. J. de Vries (e), Zaandam; doet. geologie: A. Bosscher, Haarlem, doet. scheik.: H. R. Leene. Hilversum; doet natuurk.: G. D. Thijs. Den Haae en doet. scheik.: K. A. Zachariasse. Badhoe- vedorp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2