GROENTEN IN BUK Modelaetie Brief P.v.d.A. Studenten eisen nu vrije verkiezingen Brady bekent één der drie moorden Bedrijf Bruynzeel naar Bergen op Zoom Eerste kennismaking met Opera-Studio Nieuwe winst Petrosjan lijkt beslissend te zijn GESCHENK VAN DE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE HECTE LEIDSE COURANT DINSDAG 3 MEI 196« Kwade trouw bij grondverkoop? BREDA Een vermogende familie nit Baarle Nassau heeft een klacht indiend tegen drie zakenlieden en een notaris te Breda aan wier goede trouw ztf twijfelt. Het drietal zakenmensen kocht van de familie elf hectare grond in Baarle Nas- Bij notariële akte zou deze grond be taald worden bij het afkomen van de bouwvergunningen, want het betreffen de terrein zou bestemd zijn voor een bungalowpark. Voor echter deze vergunningen afkwa men werd een deel van deze grond met flinke winst doorverkocht aan derden van wie men wèl geld vroeg. Bij dezelf de notaris werd ook van deze transactie een akte opgemaakt die duidelijk in strijd was met de voorgaande. De zaak kwam uit toen laatstgenoemde koper failleerde. Ter stond diende de vermogende familie een aanklacht bij de officier van justitie in. Het bedrag, dat de familie te vorderen heeft bedraagt zeven ton. Inmiddels is gebleken dat de bewuste grond een agrarische bestem- DAF onderhandelt met Indonesië EINDHOVEN DAF en Indonesië hebben hun onderhandelingen over de levering yan trucks en de bouw van een fabriek yoor [vrachtwagens yoortge- *et. Twee Jaar geleden brak DAF de besprekingen af, omdat Indonesië geen financiële garanties kon geven. Spanning stijgt in Indonesië Grote betoging voor parlement DJAKARTA Ongeveer 3000 Indonesische studenten hebben gis teren bij het parlementsgebouw een twee uur durende betoging ge houden, waarbij zij vrije verkie zingen eisten en intrekking van het decreet, dat Soekarno tot pre sident voor het leven heeft uitge roepen. De leiders van de demonstratie, die werd rehooden terwijl het parlement voor net eerst sinds de mislukte opstand van 1 oktober in plenaire ver gadering bijeen was, kregen gelegen heid het zware kordon van militairen en politiemannen te passeren om met enkele vooraanstaande afgevaardigden te spreken. De plaatsvervangende voorzitter van het parlement, Saitsjoe, verklaarde in be ginsel met de eis voor vrije verkiezingen in te stemmen. De betogers droegen bor den met leuzen. Eén daarvan luidde: VOLOP KEUS,REDELIJKE PRIJZEN! Het veenmoordenproces ZAANDAM De produktie Bruynzeel keukens zal geleidelijk van Zaandam naar de Bruynzeel fabrieken in Bergen op Zoom worden overge bracht. De verhuizing, die zich in de loop van een aantal jaren zal afspelen, komt in 1970 gereed. De overplaatsing van ongeveer een zesde van de totale Zaandamse produktie heeft in geen enkel opzicht gevolgen voor de werk gelegenheid bij Bruynzeel in Zaandam. De hoofdreden voor de verhuizing is namelijk dat de deurenfabriek in Zaandam belangrijk zal worden uit gebreid. Vier nieuwe produktiehallen zijn nu al klaar, maar in de komende jaren zullen de uitbreidingen de ge bouwen, waarin nu keukens worden gemaakt, geleidelijk nodig hebben en in 1970 geheel. Het terrein in Bergen op Zoom is dan vol. Een en ander heeft de heer W. Bruynzeel, algemeen direkteur aan het personeel meege deeld. De laatste tijd was er ongerustheid ontstaan over de plannen van Bruynzeel. Enige jaren geleden is de kastenfabriék in haar geheel naar Bergen op Zoom ver huisd. Onlangs is daar bovendien een be- in gemaakt met de keukenproduktie. iruynzeel -had van de gemeente Bergen op Zoom de beschikking gekregen over een bouwterrein, dat grenst aan haar be staande industrieterrein. Onder het per soneel in Zaandam vroeg men zich in tussen af of Bruynzeel Zaandam geheel de rug wilde toekeren. Aan deze onzekerheid heeft de heer Bruynzeel nu een eind gemaakt. De uit breiding van de deurenproduktie zal in Zaandam eerder meer dan minder men sen vragen. Hij ontkende echter niet dat de reorganisatie problemen met zich mee zal brengen. Velen van de omstreeks 350 werknemers in de keukenfabrieken zul len moeten worden overgeplaatst naar andere afdelingen, maar deze overplaat sing kan zeer geleidelijk en in overleg met de betrokkenen gebeuren. De di- rektie van Bruynzeel gelooft dat ieder een weer een werkkring naar zijn zin zal kunnen vinden. In een aantal gevallen is CHESTER Ian Brady, de 28- Jarige Britse kantoorbediende, heeft gisteren in het opzienbaren de veenmoordenproces bekend de 17-jarige Edward Evans om het le ven te hebben gebracht en bet plan te hebben gehad het lijk van Ed ward in de moerassen van York shire te begraven. Brady bleef ontkennen, dat hij ook de hand zou hebben gehad in de moord op de 10-jarige Lesley Ann Downey en de 12-jarige John Kobride, wier stoffelijke resten gevonden wer den in de veenafgraverijen bij de moerassen. Eerder had de gezette kantoorbe diende ook de moord op Edward Evans ontkent. MET BIJL Gisteren bekende hij de Jongen met •en bijl te hebben gedood. Brady kreeg geen kans om hem te begraven omdat een zwager van zijn minnares de politie inlichtte. De moordenaar weigerde te kijken Volleybalteams samengesteld DEN HAAG De Nederlandse dames- en herenteams die zaterdag in Doetin- ehem tegen België spelen bestaan uit de volgende speelsters en spelers: Dames: Anneke van Beelen, Hilda Gulik, Jacomine Wassink, Marijke Brug- geman, Ans Snuverink, Anne Plant, Tini van Deyseldonk, Bennis Epping, Nel van Dijk, Scherpenzaal en Marijke van der Berg. Heren: Jurriaan Kooien, Dinko van de Stoep, Hans Jansen, Jacques de Vink, Frank Constandse, Hans Valkenburg, Bas Vermeulen, Richard Onnes, Hans Lodder, Hans Veldhuis, Cor Brouwer en Rien Uittenbogaard. Ruime winst Okker in eerste ronde ROME Op het vandaag geopende internationale tennistornooi van Rome heeft Tom Okker met 61, 60 en 64 van de Italiaan Fanfani gewonnen. Aan het tornooi, dat 10 mei eindigt, nemen 80 dames en heren uit 21 landen deel. De drie Nederlandse meisjes Trudy Groenman, Betty Stöve en Éls Spruyt behoefden vandaag niet te spelen. Hockey Oost-Duitsland won van India Oostduitse hockeyploeg in Leipzig het Indiase team een verdiende 2—0 neder laag toe te brengen. Het was de eerste overwinning van de Oostduitsers i: dertien wedstrijden, die zij tot dusverre tegen India speelden. naar foto's van het verminkte lijk van Edward, maar hij werd er toe ge dwongen. Op een vraag van de aan klager wie het graf van Edward Evans had moeten ontdekken, ant woordde hij: „Ik had het bij het picknicken moeten vinden." (Vervolg van pag. 1) Hij merkte verder o.m. op, dat één van de bezwaren van de FSV is dat de erkende vervoersbonden politieke bin dingen hebben. Deze zijn er de oor zaak van dat in een overheidsbedrijf als de NS een groot wantronwen bij het personeel bestaat t.o.v. de leiding der grote vervoersbonden. De mening bestaat dat die leiding meer de belan gen van haar politieke vrienden behar tigt dan die van de leden. WANPRESTATIE Mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom uit Den Haag, die pleitte voor de NS, ver klaarde het wenselijk te achten dat deze zaak tegen een „stakingsachter grond" wordt behandeld. En vanuit deze achtergrond concludeerde hij, dat de voorgenomen modelactie voor de deelnemers neerkomt op wanprestatie voor de organiserende vakorganisa tie op onrechtmatige daad. Bovtndien zou er sprake zijn van onevenredig heid tussen doel en gevolgen van zo'n actie, want de gevolgen zouden voor de vitale belangen van de Nederlandse samenleving in al haar geledingen fa taal zijn. De wetgever heeft door een stakingsverbod voor de spoorwegen al blijk gegeven het belang van een on gestoorde treinenloop te onderken- Mr. Wjjckerheld Bisdom schet ste de nieuwe cao, waarin de geconstateerde loonachterstand in drie jaar wordt ingehaald, als een zware ingreep op het NS-budget: elk procent loonsverhoging verte genwoordigt ƒ3 a ƒ5 miljoen. In dien de wensen van de FSV zou den worden ingewilligd zou dit de NS op 14 miljoen extra komen te staan. De pleiter noemde het tenslotte on juist dat de FSV nu probeert betere arbeidsvoorwaarden te bedingen. Daar mee worden de spelregels doorkruist die door de overheid zijn vast- Eervolle benoeming voor Marinus Flipse (Van onze kunstredactie) PARIJS Te Parijs is benoemd tot Chevalier de mérite cuJturelle et artisti- que francais de Nederlandse pianist Mari nus Flipse. Hij ontving' deze benoeming voor zijn aandeel in het verbreiden van de Frarse muziekcultuur oyer de gehele wereld. „Stuur het parlement naar huis" en een andere: „Lang leve de strijdkrachten". De Noordsumatraanse „Generatie-1966' heeft aangedrongen op verbreking var de diplomatieke betrekkingen van Indo nesië met China en op intrekking van de verblijfsvergunningen voor de ca. 2 mil joen Chinezen van overzee. Ook wil deze groepering een verbod van Chinese films en Indonesische rolprenten waarin actri ces optreden, die vriendinnen van de thans gearresteerde voormalige kabi netsleden zouden zijn geweest. Ned. Danstheater boekt successen (Van onze kunstredactie) LAS PALMAS Het Nederlands Danstheater heeft het afgelopen weekein de in Las Palmas de belangrijkste feest dag van het jaar opgeluisterd met een gala-voorstelling, die tevens de opening van het lente-festival inhield. De bijvaü was buitengewoon groot en door vele autoriteiten waaronder de gouverneur van de Canarische eilanden werd de voorstelling bijgewoond. Dit is de eerste voorstelling van de vijf die gepland zijn voor de Canarische ei landen. Het dagblad „Oiaro de Las Pal mas" vond de presentatie van het Neder lands dansgezelschap de belangrijkste theatergebeurtenis van de laatste jaren en prees het boeiende repertoire, de disci pline en homogeniteit naast de kwaliteit van de individuele prestaties. PRODUKTIE VAN KEUKENS het wenselijk of mogelijk dat werkne- meeverhuizen naar Bergen op Zoom. Om hoeveel mensen het hier gaat, thans nog niet bij benadering te zeg- Bruynzeel heeft In totaal in Zaandam ongeveer 2.200 man fabriekspersoneel in dienst. De Bergen op Zoomse bedrij ven zullen vanuit Zaandam geleid wor den. In het administratieve personeel worden dan ook weinig of geen muta ties verwacht. i Wie heeft tekening van Bloemaert? (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM De Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver Wetenschappelijk On derzoek heeft drs. J. Bolten, conservator aan het prentenkabinet van de Rijksuni versiteit te L-iden, een subsidie verleend ter voorbereiding van een catalogus tekeningen van Abraham Bloemaert. Bloemaert (1564-1651), was Utrechtse kunstenaar, behorende tot de groep die wordt aangeduid, als de Neder landse maniëristen. De heer Bolten, die op deze studie hoopt te promoveren, zou het zeer op prijs stellen, indien particulieren, die in het bezit zijn van Bloemaert-tekeningen, met hem contact zouden willen opnemen. Zijn adres is: Prentenkabinet der Rijksu niversiteit, Kloksteeg 25, Leiden. Prof. dr. Marcel Röthlisberger, hoogle raar aan de universiteit van Californië, werkt aan een studie over schilderijen van Bloemaert. VITORIA In de omgeving van Vitoria in Brazilië zijn bij een ontplof fing in een fabriek waarin illegaal ex plosieven werden vervaardigd twaalf prsonen gedood en ongeveer 50 gewond. Door uitbarstingen van de Kloet zijn in Kediri op Oost-Ja/va grote verwoestingen aangericht. Er werd ook een brug wegge slagen, zodat de Javanen nu met de 1iets aan de hand het riviertje moeten doorwaden. Bij de uitbarsting zijn zeker hon derd mensen om het leven ge komen. EINDHOVEN De Opera Stu dio, die door de Nederlandse Opera stichting is opgericht speciaal om jonge met zorg uitgekozen Neder landse zangers voor het operavak op te leiden, heeft zich maandag avond voorgesteld in de kleine Glo bezaal van de Stadsschouwburg met twee eenacters van de Ame rikaanse componist Gian-Carlo Me- notti: „The Medium'* en „The Te lephone". Natuurlijk ia het nuttig en nodig om goede operakrachten te kweken wil men weer opnieuw een gezelschap van eigen bodem krijgen. De directeur, de heer M. Huisman zelf ziet immers de huidige situ atie, waarin slechts „gastprodukties" wor den gegeven, als een overgangsstadium. In de Londense dierentuin te gisteren een veulen geboren uit een Mongools wit paard, wat een zeldzaamheid is. Volgens ingewijden te dit de laatste veertig jaar niet meer voorge komen. Op de foto het veulen Alpha met „moeder" Luna. MOSKOU Petrosjans kansen op behoud van de wereldtitel zijn na de maandag behaalde zege in de tiende partij enorm gestegen. Hq heeft thans twee punten voorsprong op uitdager Spasski, met nog maximaal veertien partijen te spelen. Als Pe trosjan daaruit zes punten scoort blijft hij titelhouder. Spasski, die zwart had, poogde kennelijk koste wat koste de leiding in de partij te verwerven. Daartoe bracht hij in de Joegoslavische-variant van het Konings-Indisch een nieuwe va riatie, die zeer snel tot acties tegen de witte koning had moeten leiden. Het is de vraag of hij door ruil van zijn koningsloper (17. Lb2:) niet te veel weerstand opofferde voor het initiatief. Hoe dit zij, na aanvaarding van een scherpzinnig wit kwaliteits offer keerden de kansen zienderogen. Zwarts initiatief werd na een tweede kwaliteitsoffer overgenomen, waarna drie lichte witte stukken, gesteund door de actieve dame, een matnet weefden. Met een aardig schijnoffer van de dame besliste Petrosjan de harde ontmoeting. We hebben de indruk, dat deze partij ijzer met handen heeft willen breken, hetgeen tegen de mee dogenloze technicus Petrosjan op zelfmoord uitdraaide. Moskouse schaakkringen geloven, dat de twee kamp, na deze voor Spasski zo spijtige ontnuchtering, voor de uitdager ver loren zal gaan. Daartoe wordt er dan nog op gewezen, dat op het totaal van 22 partijen, die de opponenten in de loop der jaren uitvochten, nog nim mer een volle winst door Spasski kon worden geboekt. ANALYSE Wit: Petrosjan. Zwart: Spasski. Konings-Indisch. 10de partij. 1. Pgl—f3 Pg8—f6, 2. g2g3 g7—gö. 3. c2c4 Lf8g7, 4. Lfl—g2 0—0, 5. 0-0 Pb8c6, 6. Pblc3 d7—d6, 7. d2—d4 a7a6, 8. d4—d5 PcG—a5, 9. Pf3—d2 r—c5,10. Ddlc2 Een overbekende stand, ditmaal zo als overigens nogal eens gebeurt via zetverwisselingen op het bord is geko men. De opponenten hadden er uiteraard nauwelijks tijd voor verbruikt. 10. <5. Tien jaar geleden, toen de uitdager reeds in Amsterdam het kandidatentour- nooi speelde, koos hij tegen Bronstein 10. Tb8, een zet, die nadien in honder den partijen is voorgekomen. De tekstzet is aanbevolen door Pachman. 11. b2b3 Pf6g4. Het achterwege laten van „directe-acti- viteiten" op de damevleugel werd in Moskou opmerkelijk geacht. Met 11 Tb8 was namelijk weer een populaire stand ontstaan. De tekstzet leidt het „be kende" spel met f5 in, doch onder „scherpere" omstandigheden. De wereld kampioen dacht over zijn antwoord een half uur na. 12. e2e4 f7—f5. 13. e4xf5 g6xf5 14. Pc3—dl Een sleutelzet in de witte Kerdedi- ging. Zowel de beheersing als de (latere) bezetting van veld e3 blijken van vitaal belang. b7b5, 15. f2—f3 e5—e4, 16. Lel—b2 e4xf3, 17. Lg2xf3 Lg7xb2. In aanmerking kwam direct 17 Pe5. Het ontbreken van Lg7 werkt nl. in vervolg verlammend, bovendien blijkt de witte dame op b2 zeer actief te 18. Dc2xb2 Pg4e5, 19. Lf3—e2 Pion c4 behoefde dekking. 19f5—f4 De pointe van zwarts felle aanvalsspel. 20. g3xf4 Lc8h3. Mogelijk was 20 Tf4:, bijv. 21. Tf4:, Dg5t met vermoedelijk remise-spel. De tekstzet is een duidelijke winstpo ging. 21. Pdle3 Lh3xfl. Nu zou 21Tf4: 22. Tf4:, Dg5t 23. Khl,df4: 24.Tglt,wit uitstekend spel op leveren, omdat Tg3 kan volgen. 22. Talxfl Pe5g6, 23. Le2—g4 Een giftige aanvaiszet, die in feite het begin van zwarts einde inleidt. Wits kracht op de alh8 en a2g8 diagonalen wordt dodelijk. 2 3Pg6xf4, 24. Tflxf4 Dit tweede kwaliteitsoffer breekt alle tegenstand. Wat nu volgt is min of eer geforceerd. 2 4Tf8xf4, 25. Lg4—e6t Tf4—f7. Gedwongen, daar 25Kf8 26. Dh8t, tot mat leidt. 26. Pd2e4 Dd8—h4. De tijdnood van Spasski verhoogde de nerveuze sfeer van deze botsing, objec tief gezien had het tijdsgebrek geen in- ^27. P»4xd6 Dh4g5t, 28. Kgl—hl Maakt een combinatoir slot mogelijk. 29. Le0xf7t, Ta7xf7, 30. Db2—h8t Zwart geeft het op, omdat hij na Kh8: 31. Pf7:t, Kg8 32. Pg5: e stuk achterblijft. van België en van de Staatsopera van Bulgarije, die zich in de volgende weken zullen voorstellen, hebben inderdaad be wezen een yruchtbare kweekbodem te Nu bestaan deze buitenlandse operastu dio's al enkele jaren, terwijl de Neder landse pas begint. Dit feit zal uiteraard ingecalculeerd dienen te worden bij d« beoordeling van de twee Menotti-ope- raatjes. Want bij alle waardering voor de prestaties konden wij deze slechts zien als een „werkvoorstelling" waardoor een Idee kon krijgen van hoe het kunnen worden. Als er een orkest had gezeten in plaats van twee, overi gens voortreffelijke, pianisten (Jan van Spaendonck en Thom Bollen), die nu de orkestpartij speelden, terwijl dirigent Leo Driehuys zich tot aangeven beperk te. Bovendien zal dan ook betere kwaliteit muziek gekozen dienen te worden in plaats van het handig in elkaar gezetta maakwerk van Menotti, die noch goede smaak noch goede stijl kent. „The Me dium" is ronduit een melodramatische draak van de ergste soort en „The Tele phone" op zijn best een aardig niemen dalletje. Daarom viel het ons nog mee, wat er Dg van gemaakt werd. Emmy Greger kon de rol van de mediamieke madame Flora wel nog niet helemaal (Vervolg van pag. 1) Drs. Schmelzer zei ervan overtuigd te zijn, dat „de Nederlandse regering zij het dat zij niet direkt in het conflict is betrokken haar verant woordelijkheid in deze aangelegenheid op de juiste wijze heeft gedragen en dit nog doet. Wanneer de Tweede-Ka merfractie van de Partij van de Ar beid daar anders over zou hebben ge dacht, had zij dit moeten laten büj- Eenzijdig Dit l. ook kunnenzeggenvan Trees de Marco Bakker, maar zeker niet van Maria Boender. Zij waren eigenlijk debu- De overigen stamden nog uit de oude Nederlandse Opera, zoals Nelly Muporgo, Jenny Veeninga en Henk Smit Deze bei de laatsten maakten van „The Telepho ne" iets heel grappigs, daarbij geholpen door de op-art-costuums en decor» van Herman van Elteren. Frans Boerlage te kende yoor de regie. Dra. H. E.Kokee-van den Berge. De KVP-fraotieleider meent, dat de brief van de socialisten de eenzijdige voorstelling wekt als zouden het aller eerst en hoofdzakelijk de Verenigde Staten zijn, die een aanvaardbare op lossing in de hand hebben. „Zeker moeten de betrokken volkeren zelf ir vrijheid voor hun staatsbestel en poli tiek beleid kunnen kiezen. Een eenzij dig wijken voor communistische agres sie zou echter niet alleen voor de vrij heid van de direkt betrokken volkeren in Zuid-Oost-Azië ernstige gevolgen hebben, maar in ruimer verband een demoraliserende uitwerking in de we reld teweeg brengen. Het beleid van Amerika, waarbij grote en vooral ook menselijke offers worden gebracht, moet ook in dat licht worden beoor deeld door hen die de Verenigde Sta ten adviezen willen verstrekken", zo zei drs. Schmelzer. Naar links In de parlementaire wandelgangen kenschetste men de PvdA-brief giste ren als een electoraal gebaar ten gerie ve van de meer linkse elementen in socialistische kring; als een poging om de PSP concurrentie aan te doen. Na het opzienbarende (overigens niet ge heel waarheidsgetrouw gebleken) Tele- graaf-interview met dr. Tans en na de (verworpen) motie-Scheps over de zaak-Remmerswaal is de open brief, zo zei men, een derde symptoom van een meer links-gerichte PvdA-poli- tiek. Een dergelijke politiek zou de sfeer van de samenwerking tussen de rege ringspartijen kunnen bederven en op langere termijn tot ernstige politieke gevolgen kunnen leiden. Anderzijds wijst men erop dat de PvdA-brief over Vietnam slechte het standpunt van het partijbestuur weergeeft, niet van de fractie. Indien echter (wat zeer wel moge lijk is) de socialistische fractie in de Tweede Kamer zich geheel met de be leidsuitspraak van het partjbestuur zou conformeren en dit in een motie tot uitdrukking zou brengen, kunnen spanningen ontstaan. De uitlatingen van de heren Schmelzer en Roolvink wijzen daarop. Vooralsnog acht men het echter zeer onwaarschijnlijk, dat in Nederland over het Vietnambeleid een kabinetscrisis zou ontstaan. Een woordvoerder van he ministe rie van buitenlandse zaken heeft giste ren meegedeeld, dat minister Luns vandaag over drie weken bij de behan deling van zijn begroting in de Eerste Kamer opnieuw het regeringsstand punt inzake Vietnam zal uiteenzetten. De leider van de anti-revolution- naire Tweede-Kamerfractie, de heer B. Roolvink, zei de betekenis van deze brief nog niet helemaal te kun nen overzien. Zolang alleen het be stuur van de PvdA achter dit stuk staat, is er zijns inziens politiek ge sproken niets aan de lucht. „Wij zul len moeten afwachten of ook de so cialistische fractie straks haar hou ding gaat wijzigen. Naar mijn me ning wyst de publicatie van deze brief er duidelijk op dat de PvdA zich, na de Statenverkiezingen, anders gaat opstellen. Vanzelfsprekend vol gen wij deze zaak met meer dan ge- j wone belangstelling", aldus de AR- woordvoerder. 30 april t/m 7 mei Gratis bij uw fotohandelaar: de Jijtamaat Een praktisch apparaatje om altijd op fotopad mee te nemen. De fotomaat onthoudt alle gegevens over de film. in uw camera. Haal dit cadeau deze week en hang het aan camerariem of fototas. Jefv.dL Heydens film Blauw licht troebel DEN HAAG In het Seinpost theater werd gisteren onder auspiciën van het ministerie van C. R. en M. de film Blauw te"h d' Van Van der Heyden 8epresen« Eenvoudig gezegd, handelt de film over het gevoelsleven van een puber met een er eigen gedachteleven. Het leven speelt in oorlogstijd; de va ir en de broers van de jongen zijn er- tns mee tegen de lamp gelopen en al leen zijn jongere zusje is in het grote huis achtergebleven. De film duurt 38 minuten en dat is minstens 30 minuten te lang. Er zijn wat goede momenten, de sfeer in het huls en de sfeer in de gevangenis is goed getrof fen maar eindeloos uitgesponnen. De lo gische lijn is ver te zoeken, veel flash backs maken het verhaal ingewikkelder soms niet te volgen. Het camerawerk Fred Tammes is hier en daar wat geforceerd eigentijds. Het geluid is van bijzondere kwaliteit; een compliment voor Wim Wolfs en Peter Vink. Een film die alleen maar beschouwd mag worden als een oefening van Jef van der Heyden. Een oefening in scenario-schrijven en re- giseren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11