Overleg over nieuwe aanval van Vietcong Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar! Eerst in juli gesprek met Oostduitsers? PREMIE SPAARPLAN V.S.: geen wijzigingen in NAVO-verdediging Treffen tussen Israëliërs en Jordaniërs Uit de Haagse hof geplukt 7 MAANDAG 2 "MEI 1966 Een stralende Sophia Loren in het Londense Westend-theater, waar zij de film Dokter Zjiwago zag. die door haar echtgenoot Carlo Ponti werd geproduceerd. Cabot Lodge op weg naar W ashing ton WASHINGTON De Ameri kaanse ambassadeur in Zuid- Vietnam, Cabot Lodge, zal mor gén doorreizen naar de Ver. Sta ten voor overleg over de te ne men maatregelen nu een nieuw offensief van de Vietcong en de Noordvietnamezen voor de deur staat. Deze communistische aan val zal, zo wordt verwacht, wor den uitgevoerd als de moesson zijn intrede heeft gedaan. Cabot Lodge is eind vorige week uit Saigon vertrokken naar Rome, waar hij thans vertoeft. Ondanks de toeneming van de Amerikaanse luchtaanvallen in Viet nam ten noorden van de zeventiende breedtegrad, die zich concentreren op spoor- en andere wegen rond Hanoi, blijven er versterkingen uit het noor den Zuid-Vietnam binnenkomen. In bevoegde Amerikaanse kringen meent men, dat er maandelijks ongeveer 5500 man naar Zuid-Vietnam gaan. Dag en nacht rollen de konvooien van het noorden naar het zuiden. In totaal zouden de Amerikanen in Zuid- Vietnam nu tegenover 90.000 man Zuid-Afrika Oe Thant wil economische sancties LONDEN Secretaris-generaal Oe Thant heeft in een inverview met de Britse televisie gezegd dat naar zijn in licht de volkerenorganisatie als volgende stap tegen Zuid-Afrika economische sanc ties zal moeten toepassen om te pogen de apartheidspolitiek van dit land te wijzi- Eerst moeten echter de grote mogend heden het hierover eens zijn. aldus de secretaris-generaal, die meedeelde dat er algemene ongerustheid bestaat onder VN-leden over de vruchteloze maat regelen die de organisatie tot dusver tegen.de apartheid heeft getroffen. Hij verklaarde nog dat.de toestand in Zuid-Afrika in de ogen van de meeste VW-lèden een bedréiging'van"'internatio nale vrede en veiligheid betekent. Vrouwenstam in West-Irian DJAKARTA In West-Irian zou een •mazonen-stam leven, die elke man wel ke deze vrouwen in handen krijgen, dwingen tot veelvuldig sexueel verkeer om hem ten slotte onder het uitvoeren van rituele naaktdansen ter dood te bren gen. Dit is aan een expeditie van de Indonesische politie verteld door een ser geant, die verklaarde aan de stam ontsnapt te zijn. De vrouwen-stam zou zich bevinden in het moerasgebied aan de bovenloop van de Mamberamo-rivier, 300 km. ten west-noordwesten van Soe- karnapoera, het voormalige Hollandia. De vrouwen zouden de ter wereld ge brachte meisjes groot brengen, maar de jongens genadeloos doden. Volgens de zegsman hadden de Nederlanders al van het bestaan van deze vrouwenstam afge weten, maar er verder geen onderzoek naar hebben ingesteld mede uit vrees door de krachtig gebouwde vangen te worden genomen... Hekelingers (1100) thans Spijkenissers Laatste vergadering van Hekelingse gemeenteraad (Van een onzer verslaggevers) SPIJKENISSE „Het is de eerste maal in de geschiedenis dat een gemeen te zelf spontaan heeft gevraagd haar zelfstandigheid op te geven teneinde de belangen van de inwoners beter te kun nen Behartigen. Het willen opgaan in «en grote geheel is een wijs besluit ge weest". Dit zei mr. J. Klaasesz, commissa ris der Koningin van Zuid-Holland, vrij dagavond tijdens de historische laatste openbare gemeenteraadsvergadering van Hekelingen, dat per 1 mei bij Spijkenisse is gevoegd. De ruim 1100 inwoners van het agra rische dijkdorp Hekelingen hebben het opheffen van de gemeente niet bijzonder zwaar genomen. Toch had men wel enig protest verwacht in de vorm van een demonstratie. De raadsvergadering in de hal van de Prinses Marijkeschool is ech ter in alle rust verlopen. Zelfs boer Braat, vertegenwoordiger van de groep Gemeentebelangen, die al tijd heeft gepleit voor het handhaven van de zelfstandigheid -der gemeente, liet een totaal ander geluid horen. Hij zei dat thans het ogenblik was aangebroken om „het oog te riditen op de toe- De heer J. van Bockhove (peg) zei het te betreuren dat een groot deel van de bevolking het doel van de samenvoeging niet "heeft begrepen. „Dit is bij de ge meenteraadsverkiezingen duidelijk geble ken.'Het betekent voor de bewoners van onze gemeente een grete teleurstelling dat er geen Hekelingers in de baad van Spijkenisse zullen zijn vertegenwoordigd. Tijdens de raadsvergadering reikte de heer Klaasesz aan de wethouder L. v.d. Hoek en J. Biesheuvel de gouden medail le in de orde van Oranje-Nassau uit voor hun bijzondere verdiensten gedurende ve le jaren aan de gemeente bewezen. Burgemeester P. J. Bliek van Soijkenis- se, gedurende -en jaar waarnemend bur gemeester van Hekelingen, bood mr. Klaasesz en de raadsleden een zilveren •diaal aan met in de ene zijde het wa- BERLIJN De besprekingen tussen afgevaardigden van de Westduitse sociaal-democraten en de Oostduitse communistische partij over bijzonderheden van de voorgenomen sprekersuitwisse ling tussen beide partijen zullen nog begin deze week worden voortgezet. Tijdens het overleg van zaterdag hebben SPD-func- tionarissen er op aangedrongen, nog deze maand piet.de sprekers uitwisseling te beginnen, maar van Oostduitse zijde is de wens te kennen gegeven dit naar juli te verschuiven. De voorbereidende besprekingen werden zaterdag overigens met ge mengde gevoelens gevoerd omdat kort te voren bij grensincidenten in Ber lijn een Westduitse arbeider was neer geschoten door Oostduitse grenswach ten. De man was in een grenskanaal tussen Oost- en West-Berlijn gespron gen. Volgens collega's verkeerde de man, de 31-jarige Paul Stretz, onder Vrouiv tegen haar wil op lijst van kandidaten ARNHEM De kamer voor geschillen- behandeling uit de Ged. Staten van Gelderland heeft het beroep afgewe zen van mevrouw M. W. Lemmers- Van der Logt uit Deest. die had verzocht haar naam van de kandidaten lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen te schrappen, omdat zij naar haar zeggen tegen haar wil op deze lijst is geplaatst. Zij meende een aanbeve lingslijst te tekenen, terwijl het in werkelijkheid om een kandidatenlijst ging. Twee vliegtuigtypen niet geschikt voor onze luchtmacht DEN HAAG Militaire deskundigen achten de „Corsair" en de Lockheed CL- 984 niet geschikt om de ..Thunderstreak"- jachtbommenwerpers van de Koninklijke I Luchtmacht te vervangen. Zij vinden het I eerste toestel te duur en het tweede on- j voldoende operationeel. De keuze blijft nu nog tussen de Franse „Mirage-5" en 1 de Amerikaanse „Northrop F 5" en Dou glas A 4 „Skyhawk". De chef van de luchtmachtstaf. Itn.-generaal A. B. Wolff, is zondag naar de VS vertrokken om over de beide laatste toestellen bespre kingen te voeren. Nachtelijk gesjouw met plaatsnaamborden VEGHEL Zondagnacht om 12 uur is de grenswijzigingswet in werking ge treden. die een einde heeft gemaakt aan de grillige gemeentegrenzen tussen Veghel. Schijndel en St. Oedenrode. Deze giens- wijziging heeft een aantal inwoners er toe gebracht om in het holst van de nacht met plaatsnaamborden aan de sjouw te gaan. waarvan er enkele zijn verdwenen. Een bijzonderheid is. dat 343 inwoners van Sint Oedenrode. die naar de gemeen te Veghel zijn overgegaan, bij de a.s. ver kiezingen nog hun stem moeten uitbren gen voor de gemeenteraad van Sint Oedenrode. invloed van sterke drank toen hij in het kanaal sprong. Zijn collega's rie- hem terug maar hij gaf hieraan geen gehoor. Vanuit een Oostberlijnse wachttoren werden ongeveer honderd schoten op hem gelost. Niet lang na dit „incident" heeft de Westduitse regering scherp geprotes teerd tegen „deze nieuwe moord, waarvan met afschuw en bitterheid kennis is genomen", zoals het in een verklaring heet. Volgens de regering in Bonn toont dit voorval qpuieuw aan dat het de Oostduitse machtshebbers „ondanks verzekeringen van het te gendeel er niet om te doen is, een weg1 te vinden die strookt met de eisen van menselijkheid". Daarmee brengt Oost-Duitsland volgens de Westduitse verklaring alle inspanningen in ge vaar die maatregelen op het humane vlak beogen. PROTEST Ook de drie geallieerde commandanten van West-Berlijn hebben tegen hét op treden van de Oostduitse grenswachten geprotesteerd. Burgemeester Willy Brandt West-Berlijn, die tevens voorzitter is de Westduitse sociaal-democraten, zei dat uit dit incident weer eens bleek hoe belangrijk het Is, dat aan de „onzinnige deling een einde komt". Bondskanselier Erhard van West- Duitsland heeft zaterdag over de be sprekingen nog gezegd dat de Oostduitse communisten uitstel van de sprekers uitwisseling willen omdat zij bang zijn voor „iedere openlijke discussie over de hereniging van Duitsland en de politieke, sociale en economische omstandigheden in het gedeelde Duitsland". De Westduitse regering zal alle mogelijkheden ten volle benutten om de politiek van hereniging te activeren en de Duitsers in het oosten daarvan op de hoogte te stellen. De antwoordelijke politieke krachten ii Bondsrepubliek hadden geen reden, confrontatie met de Oostduitse corr nisten uit de weg te gaan. zo ze bondskanselier. Toch is men in Washington niet pessimistisch wat de ontwikkeling op lange termijn betreft. Men erkent wel dat de strijd nog „hard en langdurig" zal zijn. maar men verwacht een kentering „ten goede" in het begin van het komende jaar. Men hoopt dat de verliezen van de tegenstander, als gevolg van de bombardementen en de opvoering van de sterkte van de Amerikaanse strijdkrachten, dan gro ter zullen zijn dan het aantal Noord vietnamezen dat het zuiden is binnen gekomen. Omstreeks die tijd zou een wellicht beslissende stap kunnen worden gezet. Sterkte In april is de sterkte van de Ameri kaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam met 20.000 man toegenomen. Er zijn nu 250.000 man Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam. President Johnson, de mi nister van defensie, McNamara, en Cabot Lodge zullen ook van gedachten wisselen over de mogelijkheid en wenselijkheid om de operaties van de Amerikaanse luchtmacht tot China uit te breiden. De Amerikaanse vliegtuigen zouden in dat geval vijandelijke toestellen die naar China proberen uit te wijken, moeten achtervolgen en zelfs luchtmachtbases in Zuid-China moeten aanvallen. De jongste verklaringen van het State Department op dit punt hebben diverse senatoren verontrust. Senator Robert Kennedy en senator William Fulbright. die voorzitter is van de senaatscommissie voor buitenlandse aangelegenheden, heb ben laten uitkomen dat zij bang zijn voor de gevolgen van een dergelijke uit breiding van de operaties. Zij wezen in dit verband op de mogelijkheid van een rechtstreekse confrontatie met China. Een besluit van deze importantie kan echter alleen door president Johnson worden genomen. Oe Thant VN-secretaris-generaal Oe Thant heeft eind vorige week op een persconferentie in Londen de partijen in het geschil- Vietnam opgeroepen hun oogmerken duidelijk kenbaar te maken. Een belang rijke vraag is volgens de heer Thant of de betrokken landen een formule kunnen vinden voor de toepassing van de in 1954 gesloten Geneefse akkoorden inzake Indochina. Gevraagd naar een nieuw vredes initiatief zei hij van mening te zijn dat de Ver. Staten niet kunnen of zullen interveniëren. Als de Veiligheidsraad bij een bespreking zou worden betrokken, zou een eerste voorwaarde zijn dat beide partijen kunnen worden gehoord. Maar in de huidige omstandigheden zag Oe Thant geen reden om aan te nemen, dat Hanoi of Peking voor.de Veiligheidsraad zouden 'willen versctf(jfieh. De Chinese leiders vinden dat zij door hun ver schijning voor de Veiligheidsraad min of meer op een" beschuldigde voor een jury lijken, waarvan iemand lid is die vijandig tegenover de beschuldigde staat, aldus Oe Thant. Griekse primaat richt encycliek tegen Rome ATHENE Aartsbisschop Chrysos- tomos van Athene, de primaat van de Griekse Kerk, die regelmatig opvalt u°L anti-roomse uitspraken, heeft zich opnieuw in een felle ency cliek tegen de Rooms-Katholieke Kerk gekeerd. Rome doet „ongeoorloofde en on beschaamde" pogingen, om de ortho doxe gelovigen een rad voor de ogen te draaien, zo heet het in de encycliek, die aan de Griekse geestelijken'is ge richt. „Gij, die het Heilige Woord pre dikt gij dient uw inspanningen te verdubbelen, om het kwaad te keren en de destructieve pogingen van de vijanden van onze kerk en ons volk te^ vernietigen", aldus de aartsbis Hier i$ een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250.—. 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extral Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochurel BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIJ Uk WASHINGTON De VS heb ben gaan wijziging in het gebruik van kernwapens bij de verdediging van het NAVO-gebied voorge steld, aldus is zaterdag door een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van defensie gezegd. Daarmee keerde liet Pentagon zich tegen de persberichten volgens welke de minister van defensie Ro bert McNamara een nieuw nucleair afweersysteem had bepleit waarbij: 1) atoommijnen langs de zonegrens in Duitsland zouden worden gelegd om strategische invasiepunten te blokkeren; 2) luchtdoelraketten met kernkoppen zouden worden gebruikt een aanval op het gebied Hekelingen gegraveerd en in achterzijde de woorden „Opheffing g meente Hekelingen 1—51966" gegrift. Het enige besluit dat tijdens de verga dering werd genomen was de straatnaam Groenewoud in de „L. de Raatlaan" te wijzigen. De heer L. de Raat. oud-wet houder en locoburgemeester en tot zijn j dood raadslid van Hekelingen, had altijd j vurig gepleit voor de samenvoeging. Hij heeft de voeging bij Spijkenisse echter niet meer mogen meemaken. DOOR Den Haag en Wassenaar zijn op het ogenblik eendrachtelijk verenigd in een gordel van Darken en tuinen, die bloeien en geuren, pronken en pralen in talloze kleuren. Een lusthof van bloeiende bomen e heesters, miniatuur en grote bollen velden. grillige borders en groene ga- Zijn in de parken de snufjes voor de botanici te vinden van wilde bloe men. zoals de nyacinthen. de salo monszegel, de dikknoppende lelietjes de.- dalen en de bleekrose boé-anemo- nen in de tuinen viert de deskundig heid der kwekers hoogtij. In plaatsen waar zoveel vreemdelin ge.) wonen is het wel eens grappig te zien, hoe menigeen naar landsaard zijn tuin ingericht beeft. Neem bijvoorbeeld eens het huizen en grondencomplex van de Russische ambassade. Aan de Andries Bicker- weg woont de ambassadeur, de tuin is keurig, strak zonder enige uitbundig heid. Aan de achterzijde grenzen ae percelen aan de Tobias Asserlaan waai vele Russische gezinnen, die iets me; de ambassade te maken hebben bijeen wonen. De tuin daarvan ij geen tuin meer. maar een zakelijke ruimte, waar spel en sport bedrevei kan worden. Achter het hoge hek (al- tijd gesloten) een tennisbaan en een schietschijf en een kinderspeelplaats met schommel en wip en een bankje waai de toezichthoudster kan zit ten. Drie villa's "erder de tuin van d< Amerikaanse ambassadeur. Een woon tut.-, met gazons, paadjes, een schom mdbank en kleurige parasols. Daar tegenover ie residentie var. de Franse ambassadeur. De tuin u niet meer lan een brede oprijlaan, waar de auto's rond het huis, dat met de achterzijde nair de straat staat, kunnen rijden, Een smalle rand stijf groen er langs. De weelde is verbor gen achter de hoge ramen en verte genwoordigd door kostbare tapijten no*, uit het paleisje van Josephine de Beauharnais, de Louis Seize en Louis Quinze meubelen. De tuin is niet Toon mij uw tuin i het hui noodzakelijke omhei- In Wassenaar is de schitterendst tuin die van de Canadese ambassa deur, het park van Groot Haesebroek daar is alles wat men wensen kan een grasveld omzoomd door oude bo men een rosarium en een gedeelte tuin in Engelse stijl, de wildheid van he. duinbos en straks de stilmakende =ct.oonheid van de rhododendrons ir. alle tintnuances van wit tot diep- Het is een tuin. waar alles kat, luieren, wandelen, sporten, en ook honderden gaster, ontvangen, wat elk ;aai gebeurt op 1 juni, de nationale gedenkdag van Canada, dat op 1 juni is voor de man die ei bij woont it wel die van Joseph Graham, ambassa deur van Liberia. Zijn residentie aan de Koningin Wilhelminalaan in Wasse naar ligt op een hoek het huis heeft een ronde erker en om die erker is eeo brede bloembak, waarin nu oran je langstelige tulpen wuiver. De oprijlaan, die naar de ingang aan de zijkant van het huis voert, is afpezoomd met vakken vuurrode, ha gelwitte en nemelsblauwe hyacinthen. zociat heel de tuin één grote Neder landse vlag met oranjewimpel lijkt. Dat de heer Graham dat zelf verzon nen heeft zal niemand die hem kent, betwijfelen. Hij is aan Nederland ver knocht, waar hij nu nummer drie is on de lijst van langst aanwezige am bassadeurs. Op 21 iuli is het zes jaar geleden dat aij zijn geloofsbrieven overhandigde en in die zes jaar is hij met ijver en vindingrijkheid bezig ge weest de banden tussenLiberia en Nederland te verstevigen. De aanleg vaa zijn tuin is daar een klein maar wel zeer welsprekend (en welrie kend) bewijs van. Heimwee zit altijd in een verbor gen hoekje van de Enge'se tuinen. Ho; is een klein polletje kru'zemunt- kruid dat net aroma moet leveren voo- de mintsaus die nimmer bij het lamsvlees ontbreken mag. Toon mij uw tuin en ik zal zeggen wie ge zijt. Een variant op een oude waarheid, die het evengoed doe: als ie oorspronkelijke tekst E:. daarom heb ik met spoed en kleu mijn bloembakken snel beplant. Optimistisch misschien, maar zo ben ik nu eenmaal. En vier nu de lente ">p het balcor.. van de NAVO zou worden gedaan; en 3) anti-duik bootwapens met j Isra'ëUsclle m|lluVn op ge" kernkoppen zouden worden inge- bied ta loU>1 ,lr om b,t schakeld in geval van een vijande- ieVen gekomen en drie gwond. Dit fa za- lijke aanval op vlooteenheden of I terdag door een Jordaanse militaire havens van de NAVO-landen. I woordverder in Amman verklaard. De woordverder zei dat de Israëlische Tot op heden geldt voor het gebruik in kernwapens de „pauze-theorie", ont wikkeld door wijlen president-Kennedy, die inhoudt dat gedurende een onbepaal de periode met de inschakeling van kernwapens moet worden gewacht na een aanval op een NAVO-land. Britse luchtmacht in Duitsland geen kernbommen meer zullen vervoeren, noch bij manoeuvres noch in een oor- Deze toestellen zouden in de toekomst nog slechts conventionele bommen en raketten vervoeren. Deze maatregel zou een gevolg zijn van de in Londen ge houden conferentie van een speciale NAVO-werkgroep voor kern-planvor ming. Volgens de Daily Express zullen in Engeland gestationeerde strategische bommenwerpers tot conventionele bom menwerpers „gedegradeerd" worden. Het Britse ministerie van defensie heeft ge weigerd op het bericht commentaar te leveren. Geen vervolging hoofdredacteur blad Student DEN HAAG De officier van justitie heeft besloten geen strafvervolging in te stellen tegen de hoofdredacteur van het maandblad „Student", waarvan het april nummer in beslag is genomen i.v.m. de publikatie van een afbeelding, die bele digend werd geacht voor prinses Beatrix. Vervolging zal uitblijven omdat de re dactie verklaarde niet de vooropgezette bedoeling te hebben gehad de prinses te beledigen en omdat de gehele oplage tij dig kon worden vastgehouden. verliezen hoger waren dan aanvankelijk van Jordaanse zijde was gemeld. Volgens een eerste bericht uit Amman zouden 37 Israëlische militairen gedood of gewond In een verklaring die in Tel Aviv werd uitgegeven, was gezegd, dat er alleen drie Israëliërs waren gewond. De twee ac ties waren volgens deze Israëlische ver klaring, bedoeld als represaille voor het Peuk en kip veroorzaakten heidebranden d als represaille vodr het Arabische saboteurs die die maandag in totaal veertien huizen op Israëlisch gebied vernielden. Israëli sche militairen bliezen op hun beurt in de nacht van vrijdag op zaterdag een zelfde aantal huizen op in twee Jor daanse dorpen, vanwaar genoemde sa boteurs afkomstig zouden zijn geweest. Uit Damascus werd gisteren verno men dat Syrische en Israëlische grens- eenheden elkaar weer hebben bescho ten. Het is niet bekend of hier doden zijn gevallen. Bij uitbarsting van de Kloet vijftig doden DJAKARTA Bij de uitbarsting van de vulkaan de Kloet op Oost-Java zijn zeker vijftig mensen om het leven geko men, zo meldt het persbureau Antara. Er worden honderd personen vermist. De lava die sedert drie dagen uit de krater komt heeft de stad Blitar op 20 kilometer afstand bereikt. In 1919 werd deze stad bij een uitbarsting van de Kloet verwoest. Wandelwagentje met baby erin AMSTERDAM In het Oosterpark is zondagmiddag een tien maanden oude baby in zijn wandelwagentje door een personenauto aangereden en (vermoede lijk) met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk ge beurde toen de moeder met het wagentje een rijweg overstak terwijl de auto uit een bocht naar links kwam. Volgens oog getuigen zou de bestuurder het wagentje niet hebben gezien. Grafkelders in Amsterdam APELDOORN In het afgelopen fwar-i me) weekeinde hebben zich op de Veluwe twee heidebranden voorgedaan. De eerste ontstond achter het dorp Rheden nabij de 1 Posbank door het achteloos weggooien AMSTERDAM - Om het skeletteren henerkl1 De bleef binnen de w<*«telijke termijn van tien jaar ïütü 'i? iw ha. Gisteren woedde een te bevorderen en om te voorkomen dat na tweede heidbrand in de zgn Elsncter grafruiming niet verteerde lijken wor de Vaassenseweg in Elspeet den gevonden heeft de gemeente Amster- toen een piek- dam besloten op een nieuwe begraaf- i kip plaats in het westen van de stad het sv- J auto steem van grafkelders in te voeren. Daar- van de Deventenareri werd door het vuur voor werd een systeem van in elkaar slui- ernstig beschadigd. Er ging ongeveer 10 tende betonplaten gekozen dat ook kan ha. heide en bosterrein verloren. I worden gebruikt op dorpskerkhoven. Struiken Hier - - inickende familie uit Deventer wilde braden. De splinternieuwv de Deventenaren werd door het

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7