Onderscheidingen Financiën Defensie Economische zaken Verkeer en waterstaat Sociale zaken en volksgezondheid Landbouw en visserij Volkshuis vesting en ruimtelijke ordening Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk Vervolg van de vorige pagina. - Benoemd tot ridder in de orde de Nederlandse. Leeuw: Mr. A Ruys. firmant firma Mees Hope te Rotterdam; drs. G L Popken. dir. Binnenlands Geldwezen Ministerie van Financiën; A C W Edelman, dir. 's Rijks belastingen, hoofd directie rijks belastingen te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranjc- Nassau, bü bevordering: G Broesder, administrateur afd. Alg. en Juridische Zaken belastingdienst Mi nisterie van Financiën-, A Vink, admini strateur directie Alg. Fiscale Politiek Ministerie Financiën. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Mr. C T de Bijll Naohenius, onderdi recteur Ned. Bank, Amsterdam; mr. T A Hoog. dir. Utrechtsche Hypotheek bank Utrecht; mr. P E W Lugt, dir. Stichting Spaarbank Rotterdam; prof. L J M Nouwen. adviseur in belas tingzaken te 's-Gravenhage: mr. C H J baron van Utenhoven, agent Ned. Bank te Zwolle; W Verhage, directeur Nuts- ■bank te 's-Graventhage; A C Gor- hoofdinspeoteur van 's Rijks be- lestingen, plv. hoofd directie Wetgeving Douane en Verbruiksbelastingen Min. v. Financiën: drs. J Grooters, fin. attaché Ambassade Washington: W J ten Haaft inspecteur van financiën afd. Inspectie Rijksfinanciën Min. van Financiën; J Toutenhoofd, hoofdaccountant afd. Oen- Vice-admiraal H M van den Wall Bake; schout-bij-nacht van administra tie titulair b.d. J M Tinga; luitenant- generaal J G Smit, van de generale staf; generaal-majoor E R d'Engelbron- ner, van de generale staf: generaal- majoor B Andringa, van de artillerie; i luitenant-generaal A B Wolff, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht; de eervol ont slagen kolonel G Wielinga, van het wa pen der infanterie. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: Commandeur J H baron Mackay (bij bevordering»commandeur b.d. F J Kroesen (bij bevordering): kapit. ter zee H A van Oorde: kapit. ter zee J A van Beusekom; kapit. ter zee B ter Brake; kapit. ter zee C E Wolderling (bij bevordering); kapit ter zee van de techniische dienst prof, ir. W Vinke (bij bevordering); kapit. ter zee van de technische dienst b.d. A W R Wil- lemse (bij bevordering): kapit. ter ze< van administratie mr. H C Vaandra ger; kapit. ter zee arts E Deddes (bij bevordering)kapit. Ie diensten drs. D. Langelaar; kapit.- luift. ter zee van de elektro-techniische dienst C J Holman; kapit.-luit. ter van administratie D Bleeker; kol. F J G Brackel, van de generale staf; kol. G L Snell, van de generale staf; brig.- gen. C F J W Hafkemeij dienstvak van de intendance staf (bij bevordering): kol. W A Blaauboer, het dienstvak van de intendance staf; luit.-kol. L van 't Hooft, van het dienst vak van de intendance staf; luit.-kol. ir. J van Benthem, van het dienstvak van de technische staf; de eervol ont slagen reserve-kol. mr. dr. J P var Erk, van het dienstvak van de mili tair juridische dienst: brig.-gen. G H de Kleijn, van de infanterie: kol. J van Nieuwenhuijzen, van de infanterie; kol. P W van Schendel, van de infanterie; kol. G J Prins, van de infanterie; kol. M P van Hoof, van de infanterie; kol. K A de Vries, van de infanterie; de eervol ontslagen luit.-kol. J C Corver, van de infanterie; reserve-luit.-kol. Bruijntjes, van de infanterie; luit.-kol. R A A Budel, van het dienstvak der aan- en afvoertroepen: luit.-kol. J J S Fetter, van de cavalerie; luit.-kol. F J van der Schraaf, van de cavalerie; brig.-gen- A E Bueno de Mcsquita, van de artillerie; brig.-gen. F C Vrins, van de genie (bij bevordering); luit.-kol. A Bos. van de genie; brig.-gen. ir. H A Rodrigo, van de verbindingsdienst (bij bevordering); luit.-kol. F T Steiginga, van de verbindingsdienst; kol. H J M A Mieras, van het dienstvak technische dienst; luiit-kol. A Muller, van de Koninklijke marechaussee; luit.- kol. W N C Swaving, van het dienst vak der militaire administratie: luit.- kol. A Lugtenburg van het dienstvak der militaire administratie; kol. arts dr. J C Gans, van het dienstvak van de geneeskundige dienst; luit.-kol.-dieren- arts A J Braak, van het dienstvak van de geneeskundige dienst; kol. ir. A C O Mouthaan, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht; kol. A E Kelder, van de dienst groep van de officieren van de Konink lijke luchtmacht; kol. H F Sijmons. van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht: luit.-kol. H J Vermeulen, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht; luit.-kol. drs. J Muller, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht; luit.-kol. T J J van Beek, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht; reserve-kol. jhr. mr. R W C G A Wittert van Hoogland, van de dienst groep van de reserve-officieren van de Koninklijke luchtmacht. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: P H Buijssen. tijdelijk vlootalmoe- zenier, in rang gelijkgesteld met kapi tein-luit ter zee «bij bevordering); ds. A C J van der Poel. hoofdluchtmacht- predikant in rang gelijkgesteld met kol.; ir. A P F Kist, lector in de weg en waterbouwkunde aan de KMA; drs. L Heijneker, wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij het hoofdkwartier van de landmacht; F B J Rozeman. hoofd van onderwijs bij het commando lucht- machtopleidlngen; ir. M W van Baten burg. plaatsvervangend directeur fy sisch laboratorium rijksverdedigingsor ganisatie-toegepast natuurwetenschappe lijk onderzoek; mr. A F Steffen. eervol ontslagen kolonel-titulair van de nuli- tair-juridisohe dienst. Tot ridder in de orde van Oranjc- Nassau, met de zwaarden. Luit ter zee lste klasse F L P C M van Meerwijk; luit ter zee lste klasse C K Krijger; majoor der J Knegtmans: majoor der J M Middelhoff: luit. ter zee van spe- ciale diensten der lste klasse b.d. A E M Geschiere: luit. ter zee van specia le diensten der lste klasse b.d. B Klein- bussink; luit. ter der 2de klasse oudste categorie A van Wijk; luit. ter zee van vakdiensten der 2de klasse oudste categorie A M N van der Kaaijluit. ter zee van vakdiensten der 2de klasse S A Schliekelmann; ma joor ir. H P Schilpzand, van het dienst vak van de technische staf; majoor F Calicher, van het dienstvak der inten dance; majoor J H H Breuers, van het dienstvak der intendance; majoor M Burg, van de infanterie; majoor J P M Schreurs, van de infanterie; reserve majoor voor speciale diensten A Bub- berman, van de infanterie; majoor H T J F Felix, van de artillerie; de eer vol ontslagen reserve-majoor H P Wieg man, van het wapen der artillerie: ka pitein J B van Wuijckhuijse. van het dienstvak van de officieren van fortifi catiën: majoor A B Harteveld. van de verbindingsdienst; majoor R W Bliek, van het dienstvak der militaire adminis tratie; kapitein P Pors, van het dienst vak van de officieren van vakdiensten; kapitein F D J de Koning, van lie dienstvak van de officieren van vak diensten: kapitein W Grijpma, van he dienstvak van de offioieren van vakdien sten; majoor P G Fisscher, van d< dienstgroep van de officieren van d< Koninklijke luchtmacht; majoor D Can- del, van de dienstgroep van de officie ren van de luchtmacht: majoor W P de Jong, van de dienstgroep officieren van de Koninklijke lucht macht; majoor H F W van Diepen beek. van de dienstgroep van de offi cieren van de Koninklijke luchtmacht: kapitein (tijdelijk majoor) ir. K Koop- mém, van de dienstgroep van de offi cieren van de luchtmacht: kapitein (tijdelijk majoor) A J Meulenbroek, van de dienstgroep van de officieren van de luchtmacht: kapitein W Pot, van de dienstgroep van de officieren van de luchtmacht: reserve-majoor J Kuipers, van de dienstgroep van de reserve-officieren van de luchtmacht; de eervol ontslagen reserve-kapi tein G Copier, van de dienstgroep van de reserve-officieren van de lucht- Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: P F J Gitmans, reserve-legeraalmoe- ;nier, in rang gelijkgesteld met ma joor; H Amsink, technisch hoofdambte naar voor bijzondere diensten bij het 3e gen-ie-commandement; P Luursema, eervol ontslagen inkoper bij het directo raat materieel luchtmacht; F H Lems, gezagvoerder aan boord van een zee- loodsvaartuig te Vlissingen; G Coenen. technisch hoofdambtenaar lste klasse bij het krijgsmacht frequentie bureau: Faeseler, technisch hoofdambtenaar lste klasse bij de rijkswerf te Wil lemsoord (Den Helder); J C E Gae- hoofdcommies A bij het ministe- in Defensie; C C J H Meurs, technisch hoofdambtenaar bij de in spectie van de verbindingsdienst. trale Accountantsdienst Ministerie van Financiën: J C van Reniortel. hoofdin- insp. van 's Rijks belastingen, hoofd in spectie directe belastingen te Nijmegen, le afdeling: J Janssen, hoofdinspecteur 's Rijks belastingen te Groningen; A J Meijerink, hoofdinsp. van belastingen, hoofd inspectie registratie en successie Amsterdam; W Hoogeveen. hoofdinspec- teur-tit. van belastingen, hoofd inspec tie der invoerrechten en accijnzen Zaan dam; drs. A C den Dullk. hoofdinsp.- titulair belastingen, hoofd inspectie voerrechten en accijnzen Leiden; J Boe- hoofdinsp.-tif. van belastingen, hoofd inspectie invoerrechten en accijznen te Leeuwarden; G M C J Otten, hoofdont- vanger-titulair 's Rijks belastingen, hoofd ontvangkantoor directe' belastingen accijnzen Bussum; mr. H J van Veen, hoofdbewaarder-tit. van hypothe ken, kadaster en scheepsbewijzen Lei den; A Moerdij k.hoofdaccountant-titulair Rijksaccountantsdienst, hoofd bureau die dienst Maastricht; ir. R J de Wit, hoofdlandmeter A kadaster, hoofd bur. ruilverkavelingsdienst Zwolle; A Daan- tje, hoofdlandmeter A kadaster, hoofd bureau landmeetkundige dienst Eindho- vakdiensten Tot ridder in de orde van Oranje- P A J de Kroon, directeur kantoor Helmond Amsterdam-Rotterdam Bank; H de Vries, direoteur kantoor Hengelo (O.) Alg. Bank Nederland; F W Gelder, hoofdcommies van belastingen directie Personeel belastingdienst Mi nisterie van Finanoiën; J Toorenburg, hoofdcommies A Centraal Afwikkelings bureau Duitse Schadeuitkeringen Amster dam: J de Bruijne, bouwkundig hoofd ambtenaar A der domeinen rentambt Noordoostpolder Emmeloord; P Nonne- kes, referendaris van belastingen ter inspectie directe belastingen Breda; T Jedema, referendaris van belastingen inspectie directe belastingen Rotterdam, Le afdeling; G Warnar, hoofdcontroleur belastingen inspectie invoerrech- accijnzen Leiden; TAG Bekker, hoofdcontroleur A van belastingen in spectie directe belastingen Haarlem, 2e afdeling; J J Kraaijeveld, hoofdconfro- leur A van belastingen inspectie invoer rechten en accijnzen Dordrecht; G Stel lingwerf, hoofdcontroleur A van belas tingen inspectie directe belastingen te Hilversum, 2e afdeling: G Kersten hoofdcontroleur A belastingen inspectie directe belastingen Amsterdam; H F Steenbrink, hoofdcontroleur van belas tingen inspectie registratie en successie 's-Hertogenbosch; A Zewald, hoofd commies-secretaris van belastingen di rectie rijksbelastingen Maastricht; F J Bienemann, hoofdcommies van belastin gen'inspectie invoerrechten en accijnzen Eindhoven: J Boogaers, hoofdverifica teur der invoerrechten en accijnzem in- speotie invoerrechten en accijnzen Rot terdam; A A Naaktgeboren, hoofdveri- ficateur-comtroleur invoerrechten en ac cijnzen fiscale inlichtingen- en opspo ringsdienst Amsterdam; R Baar, hoofd verificateur invoerrechten en accijnzen Amsterdam; H J van Weert, hoofd veri ficateur invoerrechten en accijnzen Rot terdam; D Pelsma, hoofdverificateur invoerrechten en accijnzen Amsterdam. Benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: R Kruseman, te Laren (N.H.), direc teur en liid van de raad van bestuur van de Curagaosche HJandel-Mij N.V.; H J de Koster, te Wassenaar, voorzit ter Verbond van Nederlandse Werkge vers: ir. W E van Os. te heerlen. hoofddirecteur van de Staatsmijn* Limburg; mr. L G Wansink. dir.-gen. van de energievoorziening van het i van Eoon. Zaken, te 's-Gravenhage. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: Ir. R S H Hylkema, voorzitter de directie van de Hoofdindustriegroep Telecommunicatie en Defensie-systemen van de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken. te Hilversum. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Drs. A W F Bakker, directeur/afde lingschef ministerie Econ. Zaken, 's-Gravenhage; ir. M K Blokpoel, hoofd ingenieur A Octrooiraad, 's-Gravenha- Benoemd tot commandeur in de orde gemene dienst der PTT/dir. postdistrict Oran je-Nassau Mr. J J Oyevaar. Leidschendam, tter Raad van Beheer van Phs Ommeren, te Rotterdam. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: Ir. A E J Nap, 's-Gravenhage, hoofd ingenieur-directeur Rijkswaterstaat: ir ACH Toet, Zwollerkerspel, hoofdinge nieur-directeur Prov. Waterstaat Over ijssel; drs. H J H Janssen, 's-Graven hage, directeur-generaal van Scheep vaart; H Reinoud, 's-Gravenhage, hoofd directeur der PTT; ir. Th S ten Does- schate, Amstelveen, hoofdingenieur-di recteur der PTT/directeur telefoonridstr. Amsterdam: ir. G A P de Kort, Wasse- hoofdingendeur-directeur der PTT/ hoofd Centrale Afdeling Gebouwen. Officier in de orde van Oranje-Nassau bü bevordering: Kamp, te Bergen (N.H.) dijkgraaf Hoogheemraadschap Noord- hollanids Noorderkwartier. Officier in de orde van Oranje-Ni Mevr. mr. L Gieben-Verloop, te Den Haag, raadadviseur bij het Ministerie J H M M Povel, te Bréda, Internationa le Gewapendbeton-Bouw; ir. F W D C Hattum, Bloemendaal, directeur Van Hattum en Blankevoort; ir. H T den Brèejen, Voorburg, directeur Bag- germaatschappij „Holland", Hardinx- veld-Giessendam; P J Moll, Leeuwar den, rijkshoofd-inspecteur van het ver keer; G Poot, te Lisse, hoofdadmini strateur, hoofd afdeling Wegvervoer Di rectoraat-Generaal van het Verkeer; mr W G A de Meester, 's-Gravenhage, dir. Centraal Bureau voor de Rijn- en Bin nenvaart; mr. C W Kroes, 's-Gravenha- voorzifcter Stichting Ned. Particulie- Binnenvaart en de Stichting Water- transport Rotterdam: mr. W J de Graaff, Utrecht, chef Dienst van het Vervoer bü de Ned. Spoorwegen: mr. Prins, 's-Gravenhage, oud-alg. secre taris Kon. Ned. Reedensvereeniging; ir. B Broersma, Amsterdam, directeur Radio Holland; A Wijsmuller, Bloemen daal, dir. Bureau Wijsmuller, Umui den; mr. H van Dam, 's-Gravenhage, adjunct alg. Bedrijfsdirecteur KLM; Plantema, Badhoevedorp, leider Sectie Sterkte en Materialen Nat Lacht- en Ruimtevaartlaboratorium; W R Eelsingh, Middelburg, oud-insp. in al- Middelburg: J H Steffens. Amsterdam, inspecteur PTT; H C van Aart, Roer mond. inspecteur in algemene dienst PTT/dir. postdistrict Maastricht; Kolijn, 's-Gravenhage, insp. i: dienst PTT/hoofd Centrale Afd. Verkeer Tarieven Telefonie; P J Roebers, s'-Gravenhéige, insp. bijz. diensten PTT; J J - Kolk. 's-Gravenhage, insp. in alg. dienst/hoofd Afd. Alg. Perzoneelsaange- legenheden. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: N Stapel, Haarlem, technisch hoofd ambtenaar Rijkswaterstaat; J C Groen, Leeuwarden, technisch hoofdambtenaar Rijkswaterstaat; P L van der Vlies, Rotterdam, oud technisch hoofdambte naar lste klasse Rijkswaterstaat; H P Schouten, Middelburg, waterbouwkunde ge Prov. Waterstaat van Zeeland: M j H Göeken, Zwolle, technisch hoofd ambtenaar 1 ste klasse Ryksdienst vooi de IJsselmeerpolders; G J Dorren, te Heerlen, dir. Limburgsehe Tramweg Maatsch.; J M G Hentenaar, 's-Herto genbosch, adm. hoofdambtenaar A Rijks verkeersinspectie: H Tolman. Leeuwar den, President-Comm. L.AJ3.0. en Diesedmotorenbedrijf; K Luiten, Poortu- gaal, inspecteur buitendienst Scheepvrt Vereniging Zuid, Rotterdam; H Kok, te Utrecht, technisch stafmedewerker brug- onderhoud Ned. Spoorwegen; C van der Leun, te Utrecht, chef sector Internat. Wagenpark Ned. Spoorwegen: J W der Lans. Utrecht, chef sectie energievoorziening elektrische tractie Ned. Spoorwegen: G Weulen Kranen- barg. te Breda, stafmedewerker Exploi- tatiedistriot Ned. Spoorwegen; J H Nij- meijer, te Utrecht, stafmedewerker Afd Goederenvervoer Dienst Economische Zaken Ned. Spoorwegen; H C J Smit, Utrecht, stafmedewerker Afd. Planning Vorming Dienst Personeelszaken Ned Spoorwegen; C van Heijst, te Amers foort plaatselijk directeur Van Gend en Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: Prof. dr. A G Brom, Wassenaar, chi rurg; prof. dr. R Gispen, Bllthoven, di recteur Rijksinstituut voor de Volksge zondheid. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau bij bevordering: Th J Loerakker, Utrecht, seer. Ned. Kath. Vakverbond. Tot officier in de orde van Oranje- J van Rheenen, Utrecht, penning meester Chr. Nat. Vakverbond; B W Mourik Broekman. Velp dir. afd. Personeel en Sociale Zaken AKU; dr. Breslau, 's-Gravenhage, medisch adviseur Sociale Verzekeringsbank Am sterdam; M J van der Weele Huis ter Heide, onderdirecteur Gem. Administra tiekantoor, Amsterdam; prof. dr. D B J Schouten, Tilburg, lid Sociaal Econ om. Raad; prof. J de Groot, Beverwijk, benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Prof. dr. ir. J T P Bijhouwer, te Wa- geningen. hoogleraar tuin- en land- schaps-architectuur aan de Landbouw hogeschool: Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering; N G Addens, te Groningen, oud-ad viseur van Gron. Mij van Landbouw; f J Bos, te Rotterdam, oud-voorz bestuurslid van organisaties op het gebied van de handel in groenten en fruit; E Wijnbergen, te Arnhem, di recteur Kon. Ned. Heide Mij. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Ir. E J Alderkamp, te Zeist, dir Ned. Rundvee Stamboek: ir. J H Bekius. te Leeuwarden, dir. Friese Coöp. Handels vereniging voor Zaaizaad er Pootgoed; F Bikker. 's-Gravenhage, adjunct-secre- Produktschap Vee en Vlees; J P L A Burg, 's-Gravenhage. adm. minis terie van Landbouw en Visserij: J Buijs. te Koog a. d. Zaan, oud-dir. Ho nig; L J Dijkhuis, te Haren, oud-secr. gew. Raad -Landbouwschap prov. Gro ningen: mr. G P ter Haseborg, 's-Gra venhage, secr. agrarische bedrijfsorgani saties: J Kreijger, te Wagen-ingen. we tenschappelijk hoofdambtenaar Instituut onderzoek van bewaring, bewerking en verwerking plantaardige landbouwpro- dukten; J Oosterhuis. te Wittelte, voor- en bestuurslid van landbouworga nisaties; ir. J Th Overbeek, Zeist. insp. Staatsbosbeheer: ir. J p0st, te Maars- insp Cultuurtechnische Dienst mi nisterie van Landbouw en Visserij: J in Schaardenburg. Wassenaar, oud- directeur firma Van Schaardenburg. Zwijndrecht: ir. C A J van Schendel, Tilburg: B Schippers. Heemstede, dir. Spyer Brothers en Van der Vijver, te Rijnsburg; dr. L J Schippers, Voor burg, secretaris Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten; jhr. ir. G E van Suchtelen, Buenos-Adres, landbouw- attaché Ned ambassade aldaar; ir H J ter Veer, Leidschendam, inspecteur Zuivel- wezen ministerie van Landbouw en Vis serij: N Veldhuijzen van Zanten. Enk- huizen, dir. Sluis en Groot's Kon. Zaad teelt en Zaadhandel: ir. Y van dei Wal, Zwolle, secr. Overijsselse Land bouw Mij. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: H H Beek. te Helden, oud-dir. Lage re Landbouwschool: C A Berkhout. Berkhout, voorz. bestuurslid landbouw organisaties: N Blokker, te Heiloo, dir. bloembollenbedrijf van 't Hof en Blok ker; A J Cambier, Breskens, groothan delaar in vis en landbouwer; P Dek ker, te Axel. dir. firma F Dekker Pzn; J Dijkstra, Dieren voorz. en bestuurs lid zuivelorganisaties; J H H van Her ten, Beegden. bestuurslid landbouworga- nisaties; H W Huisman, te Huissen. voorz. en bestuurslid tuinbouworganisa ties: J Jansen. Waardenburg. dieren arts: H F H Jongen, Maastricht, oud hoofd-commies Rijkslandbouwpréefsta- tion aldaar: G C Knibbe. Landsmeer, voorz. en bestuurslid landbouworganisa ties: C C Kuiper. Heemstede, gew. hoofd van de Alg. Inspectie Dienst mi nisterie van Landbouw en Visserij: J H Lanting, Zwinderen, voorz. en be stuurslid van landbouworganisaties: J van Maanen, Amsterdam, dir wijnhan del Mahler-Besse en Co.: J Nauta. te Sneek, dir. Kon. Ned. Mij van kaas- en roomboterfabrieken; J Post. te Sex- bierum. voorz en bestuurslid landbouw organisaties: L Veltman, Harlingen, voorz. en bestuurslid visserijorganisa ties: A C Vermeulen, Kedichem, voorz. en bestuurslid landbouworganisaties: P H Veraeveldt. 's-Gravenhage president directeur Felix-Bonzo te Etten; ir. C J de Wit, te Raalte, dir. Coöp. Zuivelfa briek „De Hoop" aldaar; C de Zeeuw, Valkonawaard, voorz. en bestuurslid van landbouworganisaties. hoofd Bedrijfsgeneeskundige Dienst Kon Ned. Hoogovens en Staalfabrieken U- muiden; mr. J van Haselen, Soester- berg, penningmeester Ver. „Ned. Herv. Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszie ken'*; J Westerhuis, Wamsveld, genees heer-dir. Psychiatrische Inrichting „Het Groot Graff el"; dr. A W M Pompen, Amsterdam, dir. internist O.L. Vrouwe Gasthuis; dr. J S Wiersema, Kampen, chirurg, geneesheer-dir. Stadsziekenhuis ,De Engelenbergstichtmg"; dr. H Na ris, Arnhem, keel-, neus- en oorarts; drs. J C Hupperetz, Weert, apotheker, lid bestuur diverse organisaties; dr. Groenendaal. 's-Gravenhage, hoofdadm. Min. Soc. Zaken en Volksgezondheid; B Mulder, 's-Gravenhage, administra teur Ministerie van Soc. Zaken en Volksgezondheid; drs. M de Korte, i-Gravenhage, hoofdadm. Ministerie Sociale Zaken en Volksgezondheid; Kording, 's-Gravenhage, hoofdre dacteur Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening; dr. A L Schelven, Hengelo (O.), dir. Stichting Textielvak. Ridder in dc orde van Oranje-Nassau: W Liefaard, Baarn, voorzitter Alg. Bedrijfsgroepen Centrale; J J M Sens, Haarlem, penningmeester Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Agrarische Bedrijfstakken: W J Evers. Valkens- waard, voorzitter Ned. Katholieke Tabaksbewerkersbond. W van der Ham men. Assen, lid dag. bestuur Ned. Cen trale Bond van Chr. Werk nemers (sters) de bedrijven van Voedings- en Ge notsmiddelen; W C Trompetter, Badhoe vedorp. referendaris Soc. Verzekerings bank Amsterdam: J A A Verbeek, Haarlem, referendaris Soc. Verzekerings bank Amsterdam; mr. P Meeter, Rot terdam, dir. districtskantoor Gem. Ad ministratiekantoor; P Schotte. 's-Graven hage. werkgeverslid Raad van Arbeid. J H Kruyt, Haarlem, hoofd produkitiebu- Joh Enschede en Zonen aldaar; mejuffrouw M J Kerkvliet (eerw. moe der Lucia). Terneuzen, overste afdeling Sluiskil Congregatie der Zusters van Hart. Veldhoven; J J Duvekot. Goes, voorzitter Ver. tot Chr. Verzor ging van Geestes- en Zenuwzieken Zeeland: mevrouw C A van Enk-Re- dert. Ede. voorheen wnd. geneesheei- directeur Psychiatrische Inrichting ..Den nenoord" Zuid-Laren; mejuffrouw "Igen. Groningen, adjunct-directrice Alg. Prov. Stads- en Acad. Ziekenhuis mejuffrouw B E Screever (eerw moe der Albina». Harlingen. moeder-over ste R.K. Zieknhuis Sint Jozef: R Bink. Groningen, voorheen arts Appingedam; dr. P H Brons. Wolvega. arts; dr. A A J Govaert. Maastricht, voorheen arts Stein; mejuffrouw dr. C Hovens Greve, te Leiden, arts; K Vaandrager, Deven ter, arts: T S Velsing, Enschede, arts; Vermet. Voorschoten, arts, hoofd School-Artsendienst „Kring Katwijk"; mejuffrouw M H Loijen, Ubach over Worms, vroedvrouw voorzitster Hoofd bestuur Ned. R.K. Ver. van Vroedvrou wen; K de Jong, Bussum. chef arbeids voorziening tevens plv. direoteur Gew Arbeidsbureau; H Kraan, Amsterdam voor dc MclarlcbearlriJ- Loos: A J Lammers, Heer, plaatselijk directeur Van Gend en Loos; C R Rook, 's-Gravenhage, expert Scheepvaartinsp.; M Berrevoets, Tholen, hoofdwerktuig' kundige Kon, Paketvaart Mij, Amster dam; J Sterteveld. te Soestdijk, hoofd- werktuigkundige Kon. Rott Lloyd; W N C A Gastelaars, Voorschoten, gezag voerder Ver. Ned. Scheepvrtmij, 's-Gra venhage; C Vermejj. Rotterdam, oud- comm. Olie-Scheepvaart, Rotterdam: Fanbel. Bloemendaal, afdelingschef Kon Ned. Stoomboot Mij, Amsterdam: C L Gosen, te Bussum, inspecteur A Rijksluchtvaartdienst; H Dill, to Blari- hoofd Planning Bemanningen Vliegtuigen KLM; O P Koch, Badhoe vedorp. gezagvoerder en instructeur vlieger KLM: J H Seegers. Hilversum, oud-bureauchef bijzondere diensten PTT: mejuffrouw A M M Derks te Wasse- oud-directeur van het Post- Telegraafkantoor; J H Scholman, Voor burg, referendaris PTT; H H Kantors. Wassenaar, referendaris PTT; G J de Groot. Dordrecht, bureauchef v. diensten PTT Verkeer en watei en Justitie Benoemd tot officier in dc orde vai Oranje-Nassau: Mr. A Loeff, le Rotterdam. Verkeer en waterstaat en Sociale zaken en vol ksgezondheid Benoemd tot officier in de orde vai Drs. H J Oosterhuis. oud-inspecteur 1 algemene dienst der PTT/bedrijfs- rts. CREMA en Econ. zaken Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: H J Visser, voorz Ned, Bond van bad- en zweminrichtingen en bestuurs- de Stichting Verf Toepassing. 'ge; J J Koeijers, te Wassenaar, adm. Dienst IJkwezen miniisterie van Econ. Zaken, 's-Gravenhage; ir. A J de Kok, te Voorburg, nijverheidsoonsulent A bij Rijksnijverheidsdienst ministerie Eicon. Zétken; drs. H L M van Oor schot, hoofdadministrateur ministerie j Economische Zaken, 's-Gravenhage; 's-Gravenhage; drs. H W Pleiter, hoofd- admin. pers. titel van raadadviseur, bij ministerie Economische Zaken, 's-Gra venhage; mr. J Roos, administrateur ministene van Eicon. Zéiken, 's-Graven hage: mr. J J Waltheer, te Wassenaar, hoofdadm. ministerie van Eicon. Zaken: ir. C Dorsman, Stadskanaal, directeur Philips' Gloeilampenfabrieken te Eind hoven: dr. H van Driel, Oegstgeest, voorheen directeur Kon. Shell Labora torium Amsterdam; J Chr D M Oel- rneijer, Doorwerth, direoteur Prov. Geld. EHectrioiteitsmij. Arnhem; ir. van Dam van Isselt, Bilthoven, hoofd directeur Ned. Gasunie; drs. J A Hen driks, Huis ter Heide; dr. H J A Her mens, pres.-hoofd-directeur Uitgevers- Mij. Neerlandia, Utrecht; N de Groot, Beverwijk, lid directie Umuiden direc teur Deelnemingen Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken Umuiden; A A Koot. Bussum, lid raad van bestuur J P Wijers* Industrie- en Handelsonder neming Amsterdam; drs. T C N Bel- graver, 's-Gravenhage. directeur-secre taris Ned. Ver. van Rubberfabrikanten; A Bosnak, directeur groothandel R S Stokvis Zonen Rotterdam; A A de Koning, dir. „Koni" J de Koning Azn, Oud-Beijerland; mr. dr. A F H C Schrijvers, Voorburg, voorzitter Raad het Midden- en Kleinbedrijf; L de Kok. hoofddirecteur Philips Nederland, Ehndhoven; L J J M Teulings, direc teur Centrale Beleggingsmaatschappij Cebema, 's-Hertogenbosch; dr. M H R J Plusjé, Geleen. chef Stikstofbindings- bedrijf Staatsmijnen in Limburg;. Tot ridder in de orde van Oranje Ph H Evers. adm. hoofdambtenaar A Bureau Industriële Eigendom. 's-Gra venhage: H G Geerligs, hoofdcommies A ministerie van Economische Zaken, 's-Gravenhage; D F A Haring, hoofd statisticus Centraal Bureau voor de Sta tistiek, 's-Gravenhage; M H Postma, statisticus Centraal Bureau voor de Sta tistiek; E L T Themps, referendaris ministerie van Eicon. Zaken 's-Graven hage; H Jansma, districtsingenieur Mij tot aanleg en exploitatie van Laagspan ningsnetten, Groningen; F Jonkman, te Winsum (Gr.), hoofdbestuurslid Bond Chr. Bakkerspabroons; Tj Eppinga, eigenaar scheipkalkfabriek Van der Wal en Eppinga, Harlingen; D de Rui ter, Zuidlaren; B Meilink, accountamt, Zwolle; K H Hofsteenge, Arnhem, voor zitter hoofdoesiuur Nea. Banketoakkers- C Sanders, mede-directeur Ver. Papierfabrieken Eeroeek tc Eer- Deek; J van Schie, Arnhem; G H Se- uigenieur-aioenngscnex hllftJA, Arn- i; C F Leflelaar, Heemstede, direc- van Steenorekerij „Holland"; u E M Maatman, Amsterdam; A J van Walraven, te Bloemendaal, hootdinge- rvieur Kon. Ned. Hoogovens en Sfaal- faorieken IJmuicten; T 1*3 Winkler, La- directeur Lettergieterij en Machi- nehandel v.h. N Tetterode; J C Meijer, Voorburg, compt-roller en alg. procura tiehouder Esso Nederland; P A Neete- alg. dir. Spiegelglasfabriek Glas- iaoriek en Zuid-Chemie, Sas van Gerut; C H J Vroom, directeur Vroom Dreesmann Middelburg; L C M Einne- King, directeur H F C Enneking Til burg; M Lejeune, te Schaesberg, chef administratie Staatsmijn Emma-Hen- drik; LAM Schreuoer, Maastricht; A H M Spauwen, Heerlen, chef afdeling Hollerith Oranje-Nassau Mijn I; H j Versteeg, Heerlen, chef afdeling comp tabiliteit steenkolenmijnen Laura Ver eeniging; A W de Weerd, Beek (L.), fabricagechef cokes- en gasbereiding Cokesfabriek Emma; W M H Weijers, Terwinselen, chef ondergronds bedrijf Staatsmijn Wilhelmina. Tot commandeur in de orde van Oran* je-Nassau: Er. E H A Kraayvanger, te Rotter dam. civiel ingenieur en architect BNA en lid van de Eerste Kamer. Tot ridder in dc orde van de Neder landse Leeuw: Ir. J J M Vegter, te Leeuwardetn rij ksbou wmeester. Tot officier in de orde van OranJ©- Ir. E J S G Boissevain, te 's-Graven* hage, hoofdadministrateur Rijksplanolo gische Dienst; prof. ir. M Gout, te Delft, voorzitter Stichting Verletbestrij. ding Bouwnijverheid: mr. E. van Haers- ma Buma. 's-Gravenhage. voorzitter Nationale Woningraadir. J D Hïlarius te Haren (Gr.), hoofdingenieur-directeur Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Groningen'; J P Kloos, te Haarlem, architect B.N.A.; ir. H FF Kriens^ 's-Gravenhbge, directeur regionale direo- tie 's-Gravenhage e.o. Rijksgebouwen» dienst: P D Verheeke, 's-Gravenhage^ administrateur Centrale Directie Volk»» huisvesting en Bouwnüverheid; drs. D J P Wesseling, Voorburg (Z.H.), hoofd hoofdafdeling Bouwnijverheid Central# Directie Volkshuisvesting en Bouwnij verheid. L J Borat. Amstcrdcm, bouwonderne mer; J de Jonge. Kapelle (Z.), voorzit» fd. Walcheren v Ned. Aannemers- en Patroonsbond voor de Bouwbe». drijven; A G Th Laagland, Leiden^ hoofddiistrictsbouwkundige Rijksgebou wendienst; L Leffning, te Rotterdam» hoofdcommies A Miniisterie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening; A Murvtingh te Groningen, vor-zitter „Pa trimonium", Groninger,; L A J Simonie Rijswijk (Z.H.), gewezen voorzitter R.K. Woningbouv. renieir.g „St. Bonifacius", Rijswijk (Z.H.); G J W Snelder, Maas tricht, architect B.N.A.; S Spaa, 's-Gra venhage, referendaris Centrale Directie Volkshuisvesting en Bouwnijverheid; P Vermey. te Dordrecht, voorzitter wo ningbouwvereniging „Ons Huis", Dor drecht; J Wiersma. Hoevelaken, alg. dir. Bouwfonds Ned. Gemeenten: H J Wikkerink, Aalten, firmant Aannemings betonbedrijf B H Wikkerink Zm Aalten, Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: Mr. J van Viegen, te Rijswijk (Z.H.). Tot officier in de orde van Oranje- K G Boon, directeur van het Pren tenkabinet te Leiden, te Aerdenhout; A J P van Domburg, filmcriticus te Nij megen; W Dooijes, directeur Centraal Instituut voor de Opleiding voor Sport leiders, te Overveen; dr. H E van Gel der, directeur van het Koninklijk Kabi- Munten, Penningen en Gesne den Stenen te 's-Gravenhage, wonende te Voorburg; dr. J W de Gruyter, oud- hoofd van de afdeling Moderne Kunst de Gemeentelijke Dienst voor Scho- Kunsten, te 's-Gravenhage; mr. E an der Laan. inspecteur van Am- bonezenzorg, te Groningen; J R Mau- lenhoff, uitgever, directeur van N.V. Meulenhoff Co., te Amsterdam; mej. drs. N Ongerboer, oud-staf-functionarcs- de Voortgezette Opleiding voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam, onende te 's-Gravenhage; drs. J H Westerhuis, oud-voorzittc-r van de Stich ting Werk- en Informatiecentrum voor Kunst ten dienste van het Onderwijs in de Rijpere Jeugd, te Harderwijk. Tot ridder in de orde van Oranje- L J J (Bertus) Aafjes, letterkundige, te Hoensbroek; A H W J Andriessen, muziekleraar, oud-directeur van de Stichting Hilversums Muzieklyceum te Hilversum; mevrouw de weduwe A Bi- loen-van Dam (Anny Delorie). zangc- Amsterdam: C G H Bloemen, hoofdarchivist A bij het Rijksarchief in Limburg, te Maastricht: A F den Boeft, voorzitter van het Koninklijk Neder- landsch Christelijk Gymnastiekverbond, te Rotterdam; H C Buissant des Arno- ambtenaar bij het ministerie Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, te 's-Gravenhage; A van Dob- benburgh, lithograaf, te Zandvoort; E Dooyes, typografisch ontwerper, te Am sterdam; M H Gans, directeur van d< Kunsthandel Premsela en Hamburger, hoofdredacteur van het Nieuw Israë litisch Weekblad, te Amsterdam; J Ga zenbeek. letterkundige en journalist, te Lunteren; J H de Groot, letterkundige, tc Arnhem; mevrouw G A A Holzmül- ler-Teengs. voorzitster van de afdeling Alkmaar en Omstreken van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst, te Alkmaar; P J van den Hurk. mu sicus, te Groenekan; ir. P A I Huydts. hoofd van de technische dienst van de Nederlandse Radio Unie, te Hüversum; J A G Kok, direoteur van de Uitge vers Maatschappij J H Kok N.V., te Kampen: E Kupera. oud-voorzitter van de Landelijke Contact Raad voor de gemeentelijke bemoeienissen met de lichamelijke opvoeding en de sport, te Amsterdam; H Kwekkeboom, voorzitter van de Federatie van Danslerarenorga- nisaties, te Haarlem; W Leertouwer, hoofdredacteur Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen; J C (Carel) van Leeuwen Boomkamp, musicus, te Bus sum; dr. R Loremtz, bibliothecaris bij de Teylers Stichting, te Haarlem; A C (Ton) Luitz, acteur en regisseur, te Rotterdam; J van der Mark, oud-be stuurslid van de Kristlike Fryske Folks- bibliotheek, te Dokkum; drs. P J Mul der, voorzitter van de openbare Lees zaal en Bibliotheek, te Hilversum; J H M Noot, voorzitter van het Bejaarden centrum „Avondlicht', te Zwaag, wo nende te Benmingbroek (Sybekarspel); mevrouw H M Nijland-Jurriëns. oud- secretaresse-penningmeesteresse bij de Toynbee Vereniging „Jong Leven", te Utrecht: A M (Fons) Rademakers, filmkunstenaar en toneelregisseur, te Amsterdam; D Rookhuiszen, penning meester van de Stichting Bijzondere Sociale Zorg en Maatschappelijk Buurt werk, te Haarlem; mevrouw mr. J E Oh Roosenburg, te Huizen (N.H.); W Rozendaal, graficus, te Wassenaar; A Scheffer. algemeen chef der redac- de N.V. Drukkerij en Uitge versmaatschappij „De Arbeiderspers", te Amsterdam, wonende te Harfsen; ir. N E Servatius, algemeen voorzitter van de Unie van Watertoeristen, te Am sterdam; B W Siemens, historicus, te Norg; W Sonneveld, acteur en cabare tier, te Amsterdam; H Stempels, re dacteur van de „Haagsche Courant", te 's-Gravenhage; J Stender, zweminstruc- teur en trainer van de Zwemvereni ging „De Robben", te Hilversum; J Steur, hoofdarchivist A bij het Alge meen Rijksarchief, te 's-Gravenhage; H G (Gijsbert) Tersteeg, acteur, te 's-Gravenhage; mejuffrouw M L Theu- nissen (zuster Clara Christophora), hoofdleidster van de Stichting „St Ag nes". te Maastricht; S Tromp, oud voorzitter van de Vereniging „Het Con- certgebouworchest", te Amsterdam; F D van de Ven, voorzitter van de Diocesane Limburgse Sportbond, kring Venlo, te Venlo; B L van Verre, eer ste voorzitter van de gymnastiekvereni ging „Ahoy", te Rotterdam, tweede voorzitter van de Rotterdamse Turn bond. te Dordrecht; P Versteeg, amb tenaar bij het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk, té 's-Gravenhage: A Volders, kunstschil- restaurateur, te Meerssen; A B Wagemaker, schilder, te Amsterdam; mejuffrouw P A M Werner, bestuurs lid van de Stiohting Bijzondere Socia le Zorg Bisdom Breda, te Breda- S Witteboon, hoofd van de Radionieüws- dienst, te Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 17