TV RADIO Hoofdstuk 6: steen rimpelloze vijver in Nederlandse uitzending wil traditie doorbreken VRIJDAG 29 APRIL 1966 VANAVOND TE ZIEN en TV-FESTIVAL IN MONTREEX Commentaar De Repetitie irdige Jean Anouilh's stuk ,J)e Repetitie geeft het sfeer tan tijdloosheid, waarmee uordt aan- getoond dat de menselijke emoties door de eeuu e„ heen hetzelfde zijn geblet en en ook 3 uitdrukking ko op een oud Fra Ien t an het ene leeft, schijnt tijdei gezel- n."uk de klok 4 edraaid. Men zou romedie Liefde jabots en pruiken verward moraliteit tan het heden: m. makkelijk verdiepen zich de gebeurt ding. i, Nederland 1 KRO 7.05 uur Telixer. tijdschrift voor jongeren. 7.35 uur film „De stad onder water" uit de serie Sur- rival. 8.20 uur Brandpunt. 8.50 uur Anneke Grönlohshow. 9.30 uur aflevering van Bonanza. „Het recht in eigen 10.20 uur aflevering van de reeks Geloofsbrieven. Nederland 2 AVRO 8.01 uur Danny Kave ontvangt in zijn show o.a. Char- 8.50 uur Ageeth Scherphuis presenteert „Kijk" mi iets over tuinka' 0 Victor Gollancz. 9.20 i meisje. RONDER geluk vaart niemand wel en wanneer dat gezegde nog enige waarde heeft, dan is dat hier in Montreux bewezen. Het festival kent sedert enige jaren het systeem van het col loquium. Na afloop van de middagzitting heeft een paar keer per week een bijeenkomst plaats van deskundigen en journalis ten, die de gelegenheid hebben, een erkende tv-persoonlijkheid zijn visie te horen gevenwaarop dan doorgaans een levendige discussie volgt. Zo ook deze week. ting waarin het luchtig vervingen tijden de rauwheid lijkheid herkrijgt. kelijke liefde liefdesspel uil ate boe,end geschreven en bedolven on- rr een zoet waas, dat zelfs deze barre rea len iets rozigs geeft, dat men dat nauwe- ,ks ervaart. Het werd voortreffelijk ten nele gevoerd - wanneer althans een be- oorlijk aantal hinderlijke versprekingen ij verscheidene spelers voor lief wilde ne ten - door Frans van der Lingen en Ann asekamp als het grafelijk echtpaar en Isje Scherjon als het in verwarring ge- rachte onschuldige meisje. Ramses Shaffy s notoire dronkaard leverde vooral in zijn Achter de tafel op een verhoogd toneel de omstreden Franse televi siemaker Jean-Christophe Averty. Zijn visie gevend op de mogelijk heden van de televisie die heel wat verder reiken dan de simpele func tie van een alleen maar technisch transportmiddel. Nee zegt Averty, we moeten gebruik maken van de elektronische kansen en daarom moeten we niet alleen de geijkte produkties brengen, maar ook dur-1 ven te experimenteren met het j medium zelf. Dat verlangt van de producer/regisseur vakmanschap, dat vraagt ook een technisch inge speelde staf, die weet waar hij mee werkt. Uit deze filosofie komen de program- Averty voort, die de televisie kijker eerst leert waarderen, wanneer hij er veie van gezien heeft. De filosofie van Averty is hier anders dan vorige jaren goed aangeslagen en op die be wuste avond heeft de Parijse regisseur als het ware voorbereidend voor de Nederlandse inzendii Ongeveer geplaatst op het beste ogen-' ken zoekt en in de televisie een zelfstan dig middel ziet om zich uit te drukken voorbijgaan. Da; telt deze uitzending r ling van de jury e met de middelms worden gegooid. bij de beoorde- KANSEN is heeft de prestatie, los nog eventuele officiële waardering ur Bob Rooyens naar voren Buitenlandse omroepen voe- dragen. Het tweede Duit. grote kans, dat n prijs sprake is. Komt dfe c de Nederlander open; nog uit de bus, dan lijkt een voorlopig rooskleurige toekomst voor deze AVRO- medewerker weggelegd. Wanneer de BBC, en dat geldt trou- VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV alle kans dat ndlng het toch niet haalt. althans niet in de prijz» de inzendingen maanda_ de jury deze toch als de best< getoond, schijnt ...J zich in dit internationale g. zelschap te meten verdient vermeld te worden. In Spanje gaat een serie pro gramma's, waarin nieuwe grammofoon platen en schlagers door middel verdienstelijke zending uit vië waarbij men ook een reeks jes op een onderhoudende manier elkaar geweven heeft. Het heeft allemaal telijke liederen, onder leiding van Kees Hilversum II VPRO en VARA 7.00 uur openhartigheden in Ronduit. 7.30 uur literaire rubriek. i Tippett en Britten, gespeeld door Een platenbon is altijd raak! Zaterdagnacht weer zenderwisseling (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM Denkt u er om, dat in de nacht ran zaterdag op zondag a.s. de zenders weer worden •mgewisseld? Dat wil zeggen, de zenders blijven staan, maar de uitzendende omroepen wisselen. KRO 68 „Onlangs hebben we besprekingen gevoerd met onzi Kameraden van de Socialistische Eenheids Partij van d« Duitse Democratische Republiek over de mogelijkheid een uitwisseling tot stand te brengen tussen partijleden van hier en onze kameraden in democratisch Duitsland. De bedoeling is een basis te vormen voor de uitwisselingi tussen de leden van beide partijen op algemeen niveau. De S.E.P. realiseert zich dat, door de discriminerende maatrege len van het Britse ministerie van buitenlandse zaken, voor hun eigen afgevaardigden voorlopig de kansen op een be zoek aan het Verenigd Koninkrijk wel zeer gering zijn, maar tevens voelen ze dat juist om deze reden een uitwisse ling van ervaringen des te belangrijker is. Zij hebben ons nu zeer edelmoedig uitgenodigd vijf afdelingssecretarissen of -secretaressen te selecteren die over een ruime ervaring beschikken omtrent het organiseren van massademonstra ties op de openbare weg en zich daarin onderscheiden hebben. Iedere gekozen kameraad zal er drie weken door brengen om Afdelingsdiscussies bij te wonen, de vooruit gang in de industrie en de sociale verzorging te bestuderen en zal uit de eerste hand de bewijzen te zien krijgen van fascistische provocatie door het Westen. Dit is een prachti ge gelegenheid voor onze kameraden om profijt te trekken van de ervarig van een jong socialistisch systeem. Wij hebben daarom het districtsbestuur verzocht ons namen op ie geven van jonge kaderleden uit uw buurt die het grootste profijt kunnen trekken van een dergelijke reis i en uw naam werd ons opgegeven. Wij willen graag dat u gaat als het u enigszins mogelijk is en dat u dan ook uw medewerking verleent aan het tweede gedeelte van de opzet namelijk in contact treden in de DDR met een afdeling van de Partij waarvan de leden dezelfde scholing, hebben en met dezelfde problemen worstelen als u. De afdeling Bayswater South zal samengaan met de afdeling Neuenhagen, een voorstadje van Leipzig. Freda Lüman, de scretaresse van de afdeling Neuenhagen, bereidt op het ogenblik een hartelijk welkom voor. We zijn ervan over tuigd dat u de juiste kameraad bent voor deze taak en dat het een reusachtig succes zal worden. Alle onkosten wor den gedragen door het Cultureel Bureau van de DDR. We zijn er zeker van dat u beseft welk een grote eer dit is en vertrouwen dat persoonlijke overwegingen u niet zullen weerhouden de uitnodiging te aanvaarden. De bezoe ken zullen aan het einde van de volgende maand plaatsvin den, ongeveer de 23ste, maar de uitgekozen kameraden de verdere details medede- weten dat ze vrij kon krijgen bij de bibliotheek? Toen herinnerde ze zich plotseling dat Ashe haar gevraagd had wat ze deed met haar vacantie, of ze dit jaar haar verlof al had opgenomen en of ze een lange opzegtermijn in acht het geval ze vrij wilde hebben. Waarom in haar hart vond ze het toch wel vreemd dat gedaan hadden. En dan, het was zo'n lange brief. Ze hadden zo'n nijpend gebrek aan personeel op het secretariaat van de Centrale dat de correspondentie over het algemeen zo kort mogelijk gehouden werd, of de kame raden verzocht werd op te bellen. Deze brief was zo effi ciënt en goed getikt, dat hij misschien helemaal niet van het Centrale Bureau afkomstig was. Maar hij was getekend door de Culturele Organisator, het was zijn handtekening, daaraan bestond geen twijfel. Die had ze vele malen onder gestencilde sukken en mededelingen zien staan. En de brief had die onhandige, semi-bureaucr«tisch«, «emi-Messi- stijl waaraan ze gewend was geraakt zonder dat hij

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 14