„Molens, monumenten in Hollandse landschap" - y/ Raad van Leiderdorp voerde rondvraag van agenda af Badmeester Leget in Oegstgeest gehuldigd <5 Koningin bezocht gemeente Voorburg Vicon-ploeg derde prijs NIEUVE LEIDSE COtJHAMT DINSDAG 26 APRIL 15 VISSERIJNIEUWS IJMUIDEN Aan de IJmuider maandagmarkt verschenen S9 vaartui gen. Zij namen een aanvoer van 10.855 kisten vis voor hun rekening, waarvan 630 kisten schelvis, 900 kisten wijting. 300 kisten gul en kabeljauw. 2000 klei ne kisten gul, 180 kleine kisten haring, 4010 kisten makreel, 1490 kleine kisten makreel, 1390 kisten schol, 35 kisten tarbot, 690 kisten diversen, 2700 stuks stijve kabeljauw en 45.000 kilo tong. Voor de schelvis was de belangstel ling wat groter. Voor de grootste soort betaalde men eerst f41, later f35. Ook voor de vier andere soorten was de markt een stuk beter, wat onder meer uitmondde in een hoogste notering van f36 voor de braadsohelvls. Bij de wijting deed zich het eigen aardige geval voor dat de dichte soort duurder was dan de gestripte. Voor de laatste lag de notering tussen f 12 en 110 voor de dichte tussen f25 en f 15. De gul was door de ruime aanvoer weer aan de goedkope kant Voor de grootste soort had men ndet meer over dan f 34. Later kon men al voor f 30 terecht. De kleine gul belandde na een inzet van f 29 op de zeer lage koers van f 15. De tong stond er weer goed op. De hoogste notering was met f6,24 voor de grootmiddel. De grote tong volgde goed met een top van f6,22. Ook de twee kleine soorten kregen een bevredi gende belangstelling. De tong 1 deed 14.17 tot 13.87. de slips f3,22 tot 12,88 De schol moest wat terug maar met een gemiddelde van rond f 40 mocht men toch ndet ontevreden zijn. grootste interesse ging uit naar de gro te en de grootmiddel die op de eerste afslag voor f57 van de hand gingen. Onder de f 48 waren deze soorten niet te koop. De kleinmiddel en de schol 1 zaten tussen f 52 en 146. Het gemiddel de werd nadelig beïnvloed door de te rugval van de schol 2. Deze soort be gon met een notering van f47 veelbe lovend maar moest later met een koers van 125 genoegen nemen. De koers voor de makreel onderging weinig verandering. Dit betekende dat men de betere en vettere kwaliteit voor f 40 kon kopen en de in een minder goed vel stekende exemplaren voor iets meer dan f 11,50. De handel kon niet alles opnemen. Dit hield een uitgebrei de activiteit in voor de vismeelfabriek, die grote partijen moest afvoeren. De grote kabeljauw kon zich niet op het goede peil van de voorgaande week handhaven en bracht het op de eerste afslag ndet verder dan tot een koers van f110. In de loop van de markt men veertien gulden prijsgeven. Voor de middel kabeljauw lag de koere tussen f 108 en f 88. De regels grote kabeljauw zakten na een goed begin f 108 weg naar f 70. De regels klei- kabeljauw stonden niet erg in de gunst. Met f50 begon men al slecht doch het besluit van 131 was ronduit teleurstellend. De grote zwarte koolvis schommelde tussen f 96 en f 92. De gro te witte soortgenoot had een start van f 126 en eindigde op f 112. De grote leng was goedkoper en schommelde tus- VEEL MAKREEL In de Noord werd weer veel makreel gevangen. Voor sommige vaartuigen een dagvangst weggelegd van ruim 400 kisten. Andere vissoorten werden vrijwel niet aangetroffen. Men moest tevreden zijn met een paar mandjes schelvis en wijting. Het was een grote teleurstelling dat de haring in geen vel den of wegen te bekennen was. In het seizoen zal dat ongetwijfeld wel ko- De biologen van het Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek te IJmuiden. die zelden naast de roo6 hebben ge schoten, verwachten voor 1966 een delijk seizoen. De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust die de eerste trekken van de nieuwe reis onder gunstige weersomstandigheden konden uitzetten boekten redelijke resultaten. Zij troffen tamelijk veel over het algemeen klei- Predikant voor de Hoornespolder KATWIJK AAN ZEE Dit i W. Kool Woerden, die ala bijstand in pastoraat in de Hoornes - polder gaat werken. Ds. Kool is in Woer den met emeri taat gegaan. Hij hoopt volgende maand 65 jaar te worden. Onzachte ontmoeting Rus en Katwijker KATWIJK AAN ZEE De Cornelii den Duik KW 144 wordt op het ogen blik in hei Noorse Bergen gerepareerd aan aan de boeg opgelopen schade bij een aanvaring mei een Russisch sersvaartuig. Na het herstel zal KW weer zee kiezen om verder vissen. Het schip is eigendom van N.V. rederij en handelsmaatschappij v/h C. den Duik. Ledental „Vergeet mij niet" groeit KATWIJK AAN ZEE - D, C.J V. meisjesvereniging ..Vergeet mij niet I" heeft gisteravond in het wijkgebouw Abeelplein een jaarvergadering gehou den. Hiervoor bestond veel belangstel ling van de zijde van de ouders en anderen. Dc avond werd geopend door mevrouw de Mol-Bloot. Mej. A. don Duik hield een inleiding. Na de pauze met een verloting, werd het jaarver slag van dc secretaresse mej- E. Haas noot voorgelezen, waaruit bleek, dat het ledental zich in stijgende lüh be weegt. De rest van de avond werd gevuld met het voordragen van gedichten en het opvoeren van toneelstukjes. Ten slotte werd een collecte voor de zie- kendienst gehouden. KATWIJK AAN ZEE De classis Den Haag der Chr. Geref. Kerken benoemde tot consulent van dc kerk tc Katwijk aan Zee ds G. de Vries van Rijnsburg. Ds H. C. v. d. Ent tc Katwijk aan Zee werd benoemd tot consulent van Nieuwkoop— Rijnsa terwoud®. Gesprrksavond godsdienstige opvoeding van jonge kind OEGSTGEEST De gezinscommissie te Oegstgccst heeft een gespreksavond georganiseerd op donderdag 28 april a.s. Dr. J. L. Klink te Haarlem zal deze avond ..de godsdienstige opvoeding van het jonge kind" inleiden. Velen zullen dr. Klink kennen als schrijfster van een bijbel voor kinderen. De avond wordt gehouden In de Zendingshogeschool. Leidscstraatweg 11. en begint om 8 uur. Alle belangstellenden zijn welkom! f8 i f80. ne tong en schol aan. Ook haalden ver scheidene schepen mooie hoeveelheden kleine gul scheep. VANDAAG AAN DE MARKT Voor de IJmuider dinsdagmarkt meld den zich onder meer de VL 16 Voor loper met 800 kisten en 500 kleine kis ten makreel, de VL 103 Voorbode met 865 kisten en 520 kleine kisten makreel, de KW 171 Jan Maria met 100 kisten 270 kleine kisten makreel, de KW 42 Nicolaas Senior met 900 kisten en kleine kisten haring, de VL 7 Ada met 860 kisten en 100 kleine kisten makreel, de VL 1 Ursinus met 740 kisten en 397 kleine kisten haring, de KW 217 Cor nelia met 175 kisten, de KW 73 Maria Jacoba met 270 kisten, de "KW 67 Arie met 202 kisten, de KW 132 Jacoba Ca- tharina met 128 kisten, de WR 61 Bae- tiaan met 308 kisten, de KW 165 Alida Jacoba met 137 kisten, de WR 57 Jo hanna Cornelia met 238 kisten, de KW 215 Anna Henderika met 214 kisten, de KW 173 Aquarius met 162 kisten, de KW 8 Deining met 350 kisten en IJM 46 De Hoop 4 met 125 kisten. IN SCHEVENINGEN In Scheveningen werden aangevoerd 500 kisten schelvis. 210 kisten wijting, 370 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten koolvis, 3£) kleine kisten haring, 2600 kisiten makreel, 2100 kleine kisten ma kreel. 280 kisten schol, 200 kisten diver sen. 350 stuks stijve kabeljauw 4000 kilo tong. ALPHEN Voor de gisteravond gehouden bijeenkomst van de Historische Vereniging voor Alphen en Omstreken was de belangstelling groot. Het onderwerp was blijkbaar in trek, nl. „Molensmonumenten in het Hol landse landschap". Hierover werd een causerie gehouden door de heer A. J. de Koning, technisch adviseur van de landelijke vereniging „De Holland se Molen". De voorzitter, de heer A. J. Dekker, die zijn vreugde uitsprak over de opkomst, verwelkomde in het bijzonder ir. Stokhuyzen, voorzitter van de reeds genoemde landelijke vereniging. LEIDERDORP Urenlang heeft de raad zich gisteravond bezig gehouden met een reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Een voorstel, waaraan de beide juristen in de raad mr. De Groot (VVD) en mr. Kochen (KVP) hun hart konden ophalen. Mr. De Groot, zelf zitting hebbend in de commissie van voorbereiding, kwam vele malen als „overwinnaar" te voor schijn. Bij Artikel 19. handelend over de taak van de gemeentesecretaris, diende de heer Kochen een een amen dement in waarin werd bepaald, dat aan de secretaris bepaalde vragen uit de raad moeten kunnen worden ge steld. Dit. zou de secretaris maar in een moeilijke positie brengen, zei dc heer De Groot- Er staat trouwens nergens, dat het de secretaris verboden is het woord te voeren. Na langdurig gepraai en raadpleging van de gemeentewet besloot de heer Kochen het amendement in te trekken- Lang werd ook gediscussieerd over het al of niet handhaven van de rondvraag in de huidige vorm. Het voorstel was vooraf de vragen schriftelijk bij het college in te dienen opdat dit zich. vooral als het belangrij ke zaken betreft, goed kan voorberei den. De heer Evers (KVP vond echter dat dc rondvraag gehandhaafd moet worden ook al gezien de actualiteit. Dit punt kwam in stemming. Met 76 stemmen werd besloten de rondvraag af te voeren. Bij de voorstellen tot vaststelling van de vergoedingen voor openbaar en lager onderwijs.de verkoop van industrieterrein van 2000 m2 voor f 60-00 per m2 aan de vennootschap D- A. Kruyt te Leiden, en de verkoop van 2 000 m2 grond a f 50.00 m2 ten behoeve van de bouw van een R.K. kerk en pastorie, kon voorzitter Gallaa de hamer snel laten vallen. De heer De Koning heeft voor de pauze een mondelinge ondergrond ge geven voor de kleurrijke lichtbeelden, die na de pauze werden vertoond. De eerste molens waarvan de historie spreekt, vindt men in Egypte en Israël waar men een zeer primitief roJappa- raat gebruikte voor de voedselvoorzie ning. Onder de Romeinen komen dan de eerste ..mechanische molens", d.w.z. dat men de waterkracht gaat benut ten, waterradmolens. En zo ontwikkelt de techniek zich verder. De inleider vertelde over overslag- en onderslag- molens en tekende die op het bord. Riviermolens, getijmolens, schipmo- Liquidatie Meegedeeld werd, dat de liquidatie van de N.V- Steen- en Kleiwarenfabriek Ouderzorg-De Ridder thans is voltooid- In de algemene beschouwingen van de begrotingsraad had de heer W. van der Sluys (CHU) de suggestie gedaan de z-g. kleine zandpunt te benutten voor het aanleggen van een klein park om wat recreatie te brengen m dit mooie gebied- Burgemeester Gallas zei. dat het om financiële redenen niet mogelijk was dit idee te verwezen lijken. We hebben onze handen vol aan de verwezenlijking van dc Hout kamp. De heer Van der Sluys vroeg zich af of nu alles moet wijken voor de Houtkamp. „We hebben niet alleen te rekenen mei de toekomst, maar ook met de tienduizend inwoners van nu". Ir. Poels was het met hem eens. Ontbreken nu werkelijk de financiële middelen. Deze. zijn aldus de voor zitter niet toereikend om alle* ineen» te doen. De heer Tieken (KVP) vroeg in de rondvraag of de vergiftigingsverschijn selen in Alphen aan den Rijn sequenties kunnen hebben voor Lei derdorp. Dc voorzitter kon hem gerust stellen. Het is een zuiver plaatselijke T.V. en gezin OEGSTGEEST Dr. P. van de Broek, lector in de schoolpsychologe aan de Leidse universiteit, heeft gis teravond in Het Witte Huis voor dt Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting een causerie gehouden over de televisie. De inleider besprak voornamelijk de invloed die de tv kan hebben op het sociale leven van het gezin, de invloed op de ontwikkeling van het kind en op de schoolprestaties. Zowel voor- als nadelen zijn aan het bezit van het teleivsietoestel verbon den. Het belangrijkste is wel. dat men aangelegenheid. De heer Boot (AR) vroeg, nu de Persant Snoep weg klaar is. hoe het staal met de voorzieningen op het kruispunt Acacialaan. „De directeur van gemeentewerken is zeer attend op deze zaak en deze week heb ben wij een bespreking met de ANWB om tot de meest verantwoorde oploi- sing te komen", aldus de voorzitter. V uilnisbelten De heer Hos (AR vroeg nogmaals aandacht voor het braakliggende ter rein van de gesloopte onbewoonbaar verklaarde woningen- Het zijn nu vuil nisbelten geworden. En hoe zal in de toekomst dil vuilstorten onmogelijk worden gemaakt. De eigenaars hebben een dringend maar ook dwingend schrijven ontvangen. Reageren zij hier niet op dan zal het op korte termijn op hun kosten worden gereinigd- Door omheining zal dan ook worden voor komen dat dit vuil storten zich in de toekomst zal herhalen. Onenigheid over een poitzegelexpositie NOORDWIJK De jubileumcom missie van de postzegelclub heeft haar taak eraan gegeven. Zij kan zich niet verenigen met het tijdstip waarop de door haar voor te bereiden expositie ter gelegenheid van het tienjarig be staan moet worden gehouden. De vergadering had vastgesteld oktober-november, de commissie vindt juli-augustus de beste tijd. Zowel het bestuur als de leden achtten het on mogelijk de tentoonstelling 's zomers te houden, doordat dan tal van leden geen tijd hebben en er ook geen ge schikte zaal beschikbaar is. Met zustervereniging Philatelies is contact opgenomen om tijdens het badseizoen samen internationale ruil- avonden te organiseren. Val met fiets NOORDWIJK Op de Van Pan- huysstraat kwam een 15-jarige scholier te vallen, toen zijn ketting brak en tus sen de spaken van zijn fiets geraakte. De jongen sloeg met het hoofd tegen de straat en liep vrij ernstig letsel op aan het gezicht. Hij moest naar het acade misch ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Te hard gereden NOORDWIJK Weer zijn in en kele dagen tijds tientallen automobilis ten bekeurd, die op wegen binnen de bebouwde kom van Noordwijk de maximum-snelheid overschreden. De politie zal intensief blijven controleren. NRB op reis NOORDWIJK De Noordwijkse red dingsbrigade heeft een uitwisselingsbe. zoek gebracht aan Langenberg. Men heeft erg genoten. Het was de vijfde ontmoeting en ter gelegenheid van dit lustrum werden de NRB-leden hartelijk toegesproken door de burgemeester Langenberg. Bij het bezoek aan Noord- wijk van de Langenbergse brigade komt de burgemeester mee OEGSTGEEST Tijdens de ledenvergadering van dc zwemvereniging „Poelmeer" werd de heer J. Leget hartelijk gehuldigd in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum. Zeer velen waren aanwezig en een groot aantal men sen sprak de chef-badmeester waarderend toe. Ook stoffelijke blijken van medeleven met het jubileum werden overhandigd. Voorzitter F. W. N. Hugenholtz in oktober zal de eerste paal worden sprak als eerste de heer Leget toe. Hij prees diens opgewektheid en kalmte en bood een kist sigaren aan. Ook was er een groot bloemstuk. Wethouder M. van der Voet hoopte, dat hij samen met badmeester Leget «n 1968 de eerste duik in het nieuwe bad zou nemen. Deze zomer zullen de plan nen de raad passeren en vermoedelijk Vrachtauto in sloot: een uur stilstand OEGSTGEEST Het verkeer op de Lage Morsweg is gisteren een uur lang gestremd geweest doordat een met negen ton trottoirbanden beladen vrachtauto in een sloot terecht was gekomen. De bestuurder van een te genligger vertikte het voldoende uit te wijken voor de vrachtauto, waardoor deze in de berm raakte, en wegzakt». geslagen. Tot degenen, die zich nog tot bad meester Leget richtten, waren de heer F. Vos met zijn bejaarde „club ochtendzwemmers", de heer J. Hek van LZC lboekenbon), de heer Westerbeek (sigaren) en namens de schoolhoofden de heer G. W. van Driestcn (enorme mand fruit;. Uit het jaarverslag bleek onder meer, dat 1965 een ongunstig jaar was voor „Poelmeer", hoewel een jubileumjaar. Men heeft op 28 mei het 40-jarig be staan niet uitbundig gevierd. Het le dental liep van 932 in 1964 terug tot 800 in 1965. Het water van de inrich ting is nog van redelijke kwaliteit. In het bestuur werden de heren Hugenholtz en W. F. Eggink herkozen Men heeft een batig saldo van f 413,29. BEEN GEBROKEN OEGSTGEEST Gistermorgen om half acht is een zestienjarige brom fietser op de Rijnsburgerweg in bot sing gekomen met een personenauto. Hij moest met een gebroken been naar een ziekenhuis worden gebracht. Rode Kruis Rijnland OEGSTGEEST Uit hel jaarver slag van de afdeling Rijnland van het Nederlandsche Roode Kruis, bleek gis teravond in Het Witte Huis, dat men 2241 leden heeft. De huis-aan-huis-col- lecte bracht in 1965 f 6500 op. Twaalf Welfare-helpers verleenden bijstand aan 19 patiënten. Er is een batig saldo van f 2345,60 (totale kasreserve f 9845,60). De heer P. W. van der Mark, ad junct-instructeur van de Roode-Kruis- colonne. werd in de plaats van de heer Landzaat in het bestuur gekozen. De vacatures van mevrouw Smolders en wijlen de heer Pan'huysen worden vervuld door mevrouw De Jong en de heer Crommelin (penningmeester). Tijdens de rondvraag bleek nog. dat de afdeling (Oegstgeest, Rijnsburg, Voorhout en Warmond) ditmaal 6 pa tiënten mag meezenden met de Henri- Dunantboot. De reis wordt van uit Leiden gemaakt van 1116 iull. nodigt U uit haar assistente te raadplegen op 27, 28 en 29 april a.s. over de verzorging van Uw huid en de nieuwste toepassingen van een ..harmoniërende make-up" Maakt u tijdig een afspraak lens. inlaabmolens. het waren allerlei vananten die men in verschillende landen tegenkwam, alle met de voed selbereiding als bedoeling. In de 11e en 12e eeuw komen ook de meer typische West-Europese molens, zoals de windmolens en standaardmo- volledig van hout en zeer ver nuftig in elkaar gezet. Van dit laatste principe is wel afgeleid de wipwalermolen, die omstreek* de 14e in het Hollandse landschap intrede doet en nog dagelijks te zien is in onze gewesten. En dan komen langzamerhand ook de ons bekende molens met acht- kante of ronde bovenkruier, De polder- bemaling nam toe en de molens werden aeïntensiveerd. De droogmaking van de Beemster en de Schermer (waaraan on verbrekelijk de naam van Leeghwater is verbonden) en verschillende molensys- temen passeerden de revue. Zo kreeg ook de nog bestaande molenviergang in Aarlanderveen de aandacht, uniek in Nederland, een Rembrandt op dit gebted. zei spreker. De Zaanse industriemolens, allerlei variëteiten kregen de aandacht. Ten slotte werd het verlies van vele Sohermermolens een nationale ramp genoemd. Een krachtig pleidooi werd gevoerd voor het behoud van de 900 molens, die het landschap in Neder land nog stofferen en waarvoor de vereniging De Hollandsche Molen, naar sprekers mening, ieders steun verdient. Groep-Wingelaar gaat actie voeren ALPHEN Zoals wij onlangs hebben gemeld, bestond in de kring van de Partij van de Arbeid onbehagen over de vijfde plaats die het zittende raadslid de heer L. Wingelaar heeft. Want gezien de laatste verkiezingsuitslag is het een du bieuze plaats, hoewel, nu er geen PSP- of Boerenlijst is ingediend van deze 1300 stemmen stellig een belangrijk deel aan de PvdA ten goede zal komen. Maar de groep-Wingelaar om het zo uit te druk ken, neemt opnieuw het zekere voor het onzekere en evenals vier en acht jaar geleden zal een georganiseerde actie worden gevoerd om hem met voorkeur stemmen in de raad te brengen RIJNSBURG De kerkeraad van de Chr. Geref Kerk nam het besluit het aantal ouderlingen te vermeerderen. Na verkiezing zijn tot ouderling benoemd de heren. P. de Mooij en G. van Zuijlen. Laatstgenoemde heeft ook thans zitting als ouderling doch Is in verband met periodieke aftreding opnieuw herkies baar gesteld. Benoemd zijn tot diaken de heren A. M. Boerman en W dc Leeuw Veel waardering voor ds. Bouman KATWIJK AAN ZEE In ver band met het afscheid van ds. D. Bouman werd gistermiddag een af scheidsreceptie in de Oranjezaal van het jeugdhuis gehouden. Velen kwa men ds. Bouman de hand drukken om uiting te geven aan de waardering voor zijn jarenlange arbeid. 's Avonds om 8 uur had een bij eenkomst plaats, eveneens in de Oranjezaal, waarbij de diverse col lega's en besturen van dominee en mevrouw Bouman afscheid kwamen nemen. Hierbij waren aanwezig met hun echtgenoten de leden van de wijkkerkeraad en centrale kerke raad. de colleges van kerkvoogden en notabelen, de regenten van Gasthuis en Weeshuis, de besturen van de zon dagsscholenvan vijf-cents-actie, van de Jeugdraad, vam. de Hervormde scholen, de commissie voor de kerk telefoon, het personeel van het ker kelijk bureau, kosters en organisten. Door velen werden de dominee en zijn echtgenote toegesproken. Op de foto: Ds. en mevrouw Bou- ma worden gelukgewenst door ds. en mevrouw De Vos. Rechts de zoon van ds. Bouma die predikant op Urk is. Links een dochter van het af scheid nemende echtpaar. M.A. WATERREUS VOORSTRAAT 15 - TEL. 2060 Foto Kruyt. Naar school, ziekenhuis en Effatlu VOORBURG Koningin Juliana heeft vandaag een officieel bezoek aan de gemeente Voorburg gebracht. Na ontvangst op het stadhuis ston den bezoeken op het programma aan het St. Maartenslyceum, de vroegere woning van Constantijn Huygens, Huize Hofyijck, het Diaconessenhuis en het christelijk instituut voor dovo kinderen „Effathat". Het was voor het eerst, dat een regerend vorstin Voorburg officieel be zocht. De Koningin arriveerde bij het raadhuis in gezelsohap van mevrouw E. L. baronesse Sweerts de Landas Wyborgh geb De Meyier, dame du palais, en lt.- kol. L. van Dorp, adjudant van de Koningin. De vorstin werd begroet door de commissaris der koningin in de pro vincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz en burgemeester jhr. mr. A. Feith, wiens vijfjarig dochtertje Caroline Koningin Juliana bloemen aanbood. In de hal werden <Jc wethouders mevrouw mr. A. G. Plateliohtenibelt, prof. mr. dr. A. Schrijvers. J J Ver meulen en drs. T. Spaan, alsmede ge meentesecretaris L. J Veeienturf voor gesteld. In de raadszaal werden een aantal gemeenteraadsleden voorgesteld. Burgemeester Feith hield in de raads zaal een toespraak, waarin hij uitweidde over de functie van de gemeen'e Voor burg als verzorgingsgemeente en over haar plaats in de Haagse agglomeratie. Voor de koffie werd geserveerd bood de 13-jarige dochter van de wethouder van financiën Jeanne Antoinette Spaan, de Koningin het gulden boek aan waarin de vorstin haar handtekening zette Van het raadhuis reed het gezelschap naar het St. Maartenslyceum, waar de Koninigin werd begroet door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer J. F. A. Post. Aan de vorstin werden voorgesteld de rector dr. C J. C Arnold, conrector drs. C. L. Engering. docent P. C. J. Heijnemand en Leny van Haaster. de voorzitster van het leerlingenbestuur, alsmede enkele leden van het school bestuur. In de aula van het lyceum vertelde de rector over de school en zong het schoolkoor van leerlingen en docenten folkloristische liedjes, waarna in <3 kamer van de rector verfrissingen wej den geoffreerd OUD-BURGEMEESTER Bij het Huygens-museum werd d Koningin begroet door de conservator dr. H. Enno van Gelder en mevr. Platelichtenbelt. In de zaal maakte zij kennis met de oud-burgemeester, dr. J. W. Noteboom. de voordrachtskunstenaar A. M. Korpershoek en de beeldhouwer Albert Termote. Na het welkomstwoord van dr. Van Gelder tekende de vorstin het gastenboek, waarna de lunch werd geserveerd. De heer Korpershoek hieid een voordracht. De zevenjarige Janet Veelenturf. dochtertje van de gemeente secretaris mocht na afloop een geschenk aanbieden, waarna een rondgang door het museum werd gemaakt. De voorzitter van het bestuur van de stichting Diaconessen-inrichting Voorburg, ds. A. Hoekert, begroette de Koningin bij het nieuwe diaconessen- ziekenhuis. In de hal werden voorgesteld de besturend zuster W Wolffensperger, de geneesheer-directeur C. Ph. Vogel, de econoom-administrateur H. A. Kuipers, de geestelijk verzorger ds. J. B Weener en enkele leden van het stichtingsbe stuur. In het ziekenhuis bezocht de vorstin eerst de kinderafdeling. Vervol gens de chirurgie en de roëntgen- afdeling. waar o.a. een gesloten televisie- RAAD HILLEGOM HILLEGOM Vanavond om acht uur wordt een spoedeisende raadsvergadering gehouden met als enige onderwerp de omschakeling van stadgas op aardgas. circuit werd bezichtigd. Na in de lij stuurskamer een verfrissing te hebj i gebruikt, vertrok het hoge gezels** naar „Effatha". EFFATHA dli In de hal stuursleden voorgesteld en de algen e* directeur, dt heer J. L en het hoofd van het internaat. G. A. Sypkens. In het audiolt centrum gaf d'rs. A. Spoor uiteenzetting, waarna de Koningin les individueel spreekonderwijs bij' de, die werd gegeven door mej> G. ter Haar. Na een klas jongere deren onder leiding van de heer Blok te hebben bezocht was de nog in een klas voor eindonderwijs, 4 ën les werd gegeven door de heer J. j qj der Meer In het internaat gebrij W( het hoge gezelsohap tenslotte de thet tit Luchtklievers vlogen al te LISSE De postduivensportveitZï' ging De Luchtklievers heeft haar e» Vc wedvlucht er alweer opzitten. Door zi; slechte weersomstandigheden wasze deelneming niet zo groot. Er werdenl vogels in Roosendaal gelost. De ed w duif kwam binnen om 8.48 uur meti gt snelheid van 1681 meer per minuut! lil laatste prijsduif om 8.56 uur met i n< snelheid van 1410 meter per minuut st 't Hort deed met 11 vogels mee en kw met 9 prijzen uit de bus: 1, 2, 3, 4, 5,1 jj 19, 20, 25. Verder was de uitslag: J. 1 n venvoorden 4, 8, 9 en 10; Jac. van! v 11. 15. 26, 27, 29, 32; M. de Vreugd 12J J. van Diest 13. 31; Th. de Haas 14.' w D. van Ruiten 16, 22; H. van Diest 17; J. van d»r Hulst 18; H. van Kestereri 23; J. Mol 28; C. Kool 34. n LISSE In het verslag over de O f Boerenleenbank is een kleine onjuistl geslopen. Daarin werd vermeld dat er dl houders waren in rekening-courant, v dit moet luiden: 371 rekening-cour N houders met krediet en 766 rekening-i C ranthouders zonder krediet. fi Zweminstructeurs kregi les beadem ingstechniel J ALPHEN Onder leiding van f inspecteur voor de lichamelijke voeding bij het lager onderwijs in inspecties Alphen aan den Rijn - Gouda, de heer M. Kouwcnhov j kwamen giseravond de leden van Studiekring voor zweminstructo i bijeen. IS Na de in hotel Toor gehouden hij 0 houdelijke vergadering, die om 1 zeven was begonnen, werd wegens - grote belangstelling voor deze av< c van zaal gewisseld en trok men n gebouw Nabij. Daar sprak de h N. H. de Koning, assistent-distrii j hoofd Bescherming Bevolking Alpï aan den Rijn, over de mond-op-mo - beademing en over zwembadongeM l len in het algemeen. Er werden r derne films over de mond-op-moi beademing vertoond, die aan dui üjkheid niet te wensen overlieten. NIEUW-VENNEP Op zaterd i april hield de brandweerkring M een wedstrijd tussen verschillende ij drijfsbrandweerploegen. Tien ploej namens aan de wedstrijd deel. Vioon-brandweerploeg behaalde 399 punten een derde prijs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4