TV RANG RANG iRAN G RANG RADIO Andy Star kwam, zag en overwon Realistisch Actie „Tori d'r op" voor slachtoffers apartheid Spion aan de muur DINSDAC 26 APRIL 1966 en Commentaar De hoofdfilm van gisteravond had i realistisch thema, dat door het treffelijke spel van Kim Novak en •drie March goed gestalte kreeg. 1en oudere zakenman, weduwnaar, rdt verliefd op een kantoormeisje, er huwelijk is gestrand, omdat zij pit liefde heeft gekend. Hun verliou- ng is onnatuurlijk en daardoor l •zaak van conflicten in heider om ring. Regisseur Delhert Mann heeft moeilijkheden in de twee totaal schillende milieus zeer aanvaard- ar voor de camera's gebracht. Zo ensecht ontwikkelde zich de situa- dat de happy ending een melo- matisch effect had. n liet programma 'Inburgeren', ge- Ipsenteerd door Han Lammers, werd naar onze smaak opzettelijk jatief beeld gegeven van de opvat- gen over de militaire dienst. Dat i en mag niet de opzet zijn van deze ie, die bovenal objectieve voorlich- g wil geven. Vier gasten in show van Anneke Grönloh [ILVERSUMAnneke Grönloh ont- igt vrijdagavond (om 8.50 uur via Ne- id 1) vier gasten in haar show: The ians, The Lords, The Monkiss Girls Don Paulin. .et ensemble The Athenians werd in opgericht. Hun eerste Griekse enga- t was in een havencafé te Piraeus, Nana Mouskouri regelmatig met optrad. Amerikaan Don Paulin maakte in, toen hij als marine-officier op ten optrad. Hij zingt volksliedjes op rlei melodieën. Eerder was Don Pau- tn Griekenland, Israël, Spanje, Frank en Italië. ie Monkiss Girls komen uit Frank- Zij zullen een demonstratie geven n de nieuwe Amerikaanse dans de (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Andy Star vijftien maanden in ons land terug heeft zijn draai in de vaderlandse showbusiness gevonden. Sterker nog: hij heeft zich waar gemaakt als een zanger, die zijn plaats in de amusementswereld verdient. Het publiek heeft hem de laatste maanden gemist op het televisiescherm, maar dat betekent niet, dat „Hilver sum" geen belangstelling meer voor hem heeft. Hij ver telt: „Toen ik terugkwam, heb ik zoveel mogelijk con tracten afgesloten. Die ben ik nu aan het afwerken. Daarom schiet er geen tijd over voor radio of televisie." De carrière van Andy Star is avontuurlijk begonnen. Na zijn militaire diensttijd kreeg hij de kans, met ken nissen naar Singapore te reizen. Hij mocht daar by an dere kennissen logeren. Een dak had hij dus in elk geval boven het hoofd. Het vinden van werk was wat moeilij ker. Hij was bereid, alles aan te pakken, maar de werk gelegenheid lag er niet opgeschept. Ten slotte „verkocht" hij zich als zanger, hoewel hij tevoren nooit serieus van plan was geweest, de kant van lichte muze op te gaan. Zijn optreden werd een succes en de naam van Andy Star een begrip in Singapore. Van de ene op de andere dag was de jonge Hollander professional geworden. In Den Haag had hij van jongsaf aan in koren gezongen, en later op feestavondjes van school en verenigingen, maar meer dan amateur-werk was dat niet geweest Het geluk stond aan zijn kant: in Singapore ont moette hij de Haagse manager Herman Batelaan, die met de (thans ex-) Jumping Jewels een tournee maak te. Andy Star sprak af, dat hij, eenmaal terug in Ne derland, bij Batelaan zou langskomen en hij kreeg van de manager de belofte, dat deze dan zou kijken wat hij voor hem kon doen. Spoedig daarna verliet Andy Star Singapore. De hernieuwde kennisma king met Batelaan had als resultaat, dat de manager Andy Star ging coa chen. Dat gebeurde met de nodige pu bliciteit. Hij kwam op de televisie en zijn naam was in één avond ge maakt! Misschien gaat hij later nog eens studeren. Toen hij zijn diploma gym nasium alpha in de zak had, was hij van plan, geschiedenis te gaan doen. „Maar daar is het eerlijk gezegd niet van gekomen." Het plan heeft hij ech ter nog niet opgegeven Lemon Drops Plannen Herman Batelaan is bijzonder inge nomen met de jonge zanger. „De plan nen, die ik met hem heb, zijn nog niet vastomlijnd. Maar ik weet wel, dat hij veel kan bereiken in ons land. Hij houdt van zijn werk en hij is 'n beschaafde jongen. Ik loop nu nog voor hem uit om het pad te effenen, maar er komt een tijd, dat hij net als Johnny Lion de grote man wordt en dat ik op de achtergrond blijf." Andy Star, die eigenlijk Jan Kette- nis heet, zegt: „Ik doe wat Herman wil." Dat betekent niet, dat hij nooit over zijn toekomst denkt. Hij heeft een uitgebreid repertoire, maar zijn voorkeur gaat toch uit naar de betere songs in het genre van Frank Sinatra en Andy Williams. Schilderij enveiling op 12 mei Vele schrijvers en kunstenaars werken mee AMSTERDAM Eencomité van Nederlandse schrijvers en kunstenaars gaat in mei de actie „Ton d'r op" voeren ten bate van de Nederlandse afdeling van het Defence and Aid Fund voor de slachtoffers van de apartheid in Zuid-Afrika. Met de naam van de actie wil het comité tot uiting brengen dat men door het bijeen brengen van een zo groot mogelijk bedrag daadwerkelijke instemming wil betuigen met het besluit der regering om de „ton van Luns" ter beschikking te stellen. De kunstwerken worden van 3 tot en met 10 mei in het Amsterdamse gemeentemuseum Fodor (Keizers' gracht 609) tentoongesteld. Op deze kijkdagen zal men ook reeds beidin- gen op de kunstwerken kunnen afge- POCKET Tenslotte zal op de dag na de vei' ling een geïllustreerd pocketbook geti teld „Apartheid" verschijnen (bij uit geverij Paris 4,90) in een oplaag van 20.000 exemplaren, waarvan de net toopbrengst bestemd is voor de aktie. Aan dit boek werken een twintigtal auteurs met uiteenlopende wereld beschouwingen mede. Tot de kunstenaars, die werken afstonden behoren onder anderen: Pe ter Alma, Breyten (een in Parijs wo nende Zuidafrikaner), Paul Citroen, Corneille, Wessel Couzijn, Dick Elf- fers, Metten Koornstra, Hildro Krop, Het belangrijkste onderdeel van de! Frank Lodeizen (lid werkcommissie| actie is een kunstveiling op donderdag- van het comité), Lucebert. Christiaan avond 12 mei in Frascati in Amster- de Moor, Aad Veldhoen en Jan Wol- dam (400 plaatsen beschikbaar alleen op aanvraag) waarvoor 118 kunste- VANAVOND TE HOREN Nederland 1 NCRV 8.20 uur Huwelijksvoorwaarden. 8.50 uur Documentaire „De lange weg" (herhaling). 9.30 uur De methode Wanninger, politiefilm. 9.55 uur Attentie. Nederland 2 VARA 8.30 uur Aohter het nieuws. 8.55 uur Z-Cars. 9.45 uur Trea Dobbs-Show. VANAVOND TE ZIEN Hilversum I KRO 8.00 uur Radio Filharmonisch Orkest. 0.05 uur Gaspard de la nuit, Wladimir Ashkenézy, piano. Hilversum II AVRO 8.05 uur Howland in Holland. 9.15 uur Ontmoetingspunt der levensovertuigingen. 9.40 uur Michail Ignatieff, balalaika en Johan Otten, door John ie Carré 65 „Vond je dat goed?" „Waarom zou ik niet?" „Hij was jouw agent. Je zou er best op tegen hebben kunnen zijn hem in kennis te brengen met andere hoofden van operaties." „Dat was Control niet, hij is hoofd van het departement. Dat wist Karl en het streelde zijn ijdelheid „Waren jullie de hele tijd met je drieën?" „Ja. Of, nee, niet de hele tijd. Ik liet ze een kwartier of zo alleen niet langer. Control wou dat hij wou een paar minuten alleen zijn met Karl, en dus ging ik even de flat uit met het een of andere excuus, ik weet niet meer welk. O ik weet het al, ik deed alsof we geen Scotch meer hadden. Maar ik ging alleen even een fles halen bij De Jong." „Weet je wat er tussen hen heeft plaatsgevonden terwijl je weg was?" „Hoe kon dat? Bovendien interesseerde hit me geen steek." „Heeft Karl het je dan niet verteld later?" „Ik heb het hem niet gevraagd. In sommige dingen was Karl een brutale vlegel, die het altijd deed voorkomen alsof hij iets over me wist waarmee hij me in zijn macht had. De manier waarop hij over Control ginnegapte beviel me niet. Hij had natuurlijk het volste recht om ovér Control te grinniken het was een tamelijke idiote verto ning. In feite lachten we er samen nog wat om. Er was geen enkele aanleiding om Karls verwaandheid nog verder te prikkelen, de hele ontmoeting was bedoeld om hem eei. extra injectie te geven „Was Karl dan gedeprimeerd?" „Nee, integendeel. Hij was al bedorven. Hij werd te zwaar betaald, hij hield te veel van de vrouwtjes en hij werd te veel vertrouwd. Het was gedeeltelijk mijn schuld en gedeeltelijk die van Londen. Als wij hem niet zo ver wend hadden, zou hij die griet van hem niet over zijn n t verteld hebben." „Elvira?" „Ja." Een poosje wandelden ze in stilte verder, totdat Fiedler zijn eigen dromerij onderbrak met de opmerking: „Ik begin met tot je aangetrokken te voelen. Maar er is één ding, dat me bevreemdt. Het is gek. Voor ik je ont moette had ik me daar nooit zorgen over gemaakt." „Wat is dat?" „Waarom je in vredesnaam hier bent gekomen. Waarom je een verrader werd." Leamas wilde wat gaan zeggen, toen Fiedler lachte. „Ik vrees dat dat niet erg tactvol was, hè?" zei hij. Ze brachten die week door met in de heuvels te wande len. 's Avonds keerden ze naar de jachthut terug, kregen een slechte maaltijd voorgezet die ze met een fles ordinaire witte wijn naar binnen spoelden en zaten daarna eindeloos voor het open vuur met hun Stein Lager. Dat vuur scheen een idee van Fiedler te zijn in het begin hadden ze dat niet, totdat Leamas hem op een dag aan een bewaker opdracht hoorde geven wat houtblokken te brengen. Daar na vond Leamas de avonden niet meer zo erg; na de gehele dag in de open lucht, bij het houtvuur en de sterke alcohol, praatte hij zonder daartoe te hoeven worden aangespoord, kletste maar raak over de tijd die hij bij de Dienst was. Leamas vermoedde dat het opgenomen werd. Het liet hem koud. Terwijl iedere dag op dezelfde wijze voorbijging, bemerk te Leamas een stijgende spanning bij zijn metgzel. Eens gingen ze uit in de DKW het was laat in de avond en stopten bij een telefooncel. Fiedler liet hem in de wagen aohter met de sleutels en had een lang telefoongesprek. Toen hij terugkwam zei Leamas: „Waarom heb je niet hoofd1 h6t hUiS gebeW?" maar Fiedler schudde slechts het „We moeten oppassen," antwoordde hij, „jij moet ook oppassen." „Waarom? Wat is er aan de hand?" „Dat geld dat je op die Kopenhaagse Bank gestort hebt daar hebben we over geschreven, herinner je je?" „Natuurlijk herinner ik me dat." Meer wou Fiedler niet zeggen, zwijgend reed hij de heuvels in. Daar stopten ze. Beneden hen, half versaholen steile, beboste heuvels aan beide kanten stonden geleidelijk hun kleuren af aan de toenemende duisternis, totdat ze daar grauw en levenloos in de schemer stonden. Wordt vervolgd naars 171 werken afstonden. De VPRO zendt de veiling in zijn geheel rechtstreeks die avond uit op het eerste net. Aan deze zending, waarbij Zuid-Afrika en de apartheid steeds centraal zullen staan, werken onder anderen mede Harry Mulisch, Jan Hein Donner. Hendrik Anton Gom- perts. Rinus Ferdinandusse en Henk van Ulsen. Woensdagavond 27 april Cristal Fruits kers. Tot de auteurs van het boek „Ap artheid" behoren onder anderen Rena- te Rubinstein (lid van de werkcommis- sie) de professoren Gesina H. J. van der Molen. Röling, Gomperts, Pompe en Presser. Voorts dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, dr. W. A. Visser 't Hooft en Canon L. John Collins. De totale opbrengst van de aktie zal door de Nederlandse afdeling van het DAF worden overgemaakt aan het trust fonds der VN, ingesteld in december 1965. voor steun in velerlei vormen aan de slachtoffers van de apartheid. I]N het Amsterdamse Krasna- polsky is weer fel gestreden de Gouden Tulp. Een grote _.us maakte de 19-jarige Noyn- jneret uit Frankrijk, die wel een beer bijzonder model liet zien. Menthol Legale besteding „ton van Luns" is moeilijk DEN HAAG De besteding langs wet tige weg van het door de Nederlandse regering toegezegde bedrag ter financie ring van rechtskundige bijstand aan personen die krachtens de apartheidswet geving in Zuid-Afrika worden vervolgd, door bemiddeling van het „Defence and Aid Fund-international" zal op grote moeilijkheden stuiten. De regering onder- zoekt daarom, op welke andere wijze het Claus is de eerste oplage, groot bedrag van ƒ100.000 besteed zal kunnen 10.000 exemplaren uitverkocht. worden voor de leniging van de noden Het leeuwendeel hiervan bleef uiter- d.e!; slachtoffers van de apartheidspoli- aard binnen de landsgrenzen maar ook tie*- ant,w0°rdt mi"lst,?r,,ïfuns 'bui" - tenlandse zaken) op schriftelijke vragen het tweede-kamerlid de heer Eerste oplage van huivelijksalbum uitverkocht DEN HAAG. Van het herden- kings-album dat het Prinses Beatrix fonds heeft uitgegeven ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix en de eerste oplage, groot l heeft het album afnemers gevonden in alle delen van de wereld. Zeer heldere meteoor boven Ver. Staten Toename van r.k. in Noord-Ierland WASHINGTON Gisteravond is ten noorden van de Amerikaanse hoofdstad een meteoor waargen imen met een lange BELFAST Een lid van de Noord- ierse regering heeft gezegd, dat zijn partij steun van de rooms-katholie- ken zal verwelkomen. Deze verklaring c van minister William Craig wordt als ïi^tëndê"Veeï-groênê staart,"'die" naar5 belangrijk beschouwd, omdat tot het oosten trok Zij ging volgens oogge- dusverre rooms-katholieken geen lid tuigen in de richting New York en stort- konden worden van de unionisten- te later ten noorden van die stad neei partij en er nog nooit een rooms- ai;r««r^en ^n„.ITHensen d,e de..politie katholiek in het Noordierse kabinet fel"*"'«7ZiZtX.AFt h«" de meteoor ..buitengewoon helder", 1 Noord-Ierland is thans gestegen tot waarschijnlijk duizenden malen helderder'ongeveer 35 procent van de totale be- dan de helderste «ter. volking. Gelukwens van mr. Roosjen HILVERSUM Aan het begin van het Radio Unie, mr. A. B. Roosjen, een geluk wens tot de vorstin richten. De felicita tie is via de beide zenders te beluisteren om zeven en om acht uur. Sinaasappel Uit Costa Rica, zowel als uit Afrika w uit de landen waarheen Nederlanders zijn geëmigreerd als uit die landen waar Nederland ambassades of vertegenwoordi gingen heeft. Ook de rijksdelen overzee hebben een aandeel gehad in de vlotte verkoop van deze eerste oplaag. Het al WIESBADEN/LONDEN Nog steeds wordt naarstig gezocht naar de al sinds dinsdagavond spoorloze prins Friedrich van Pruisen. Ondanks het opsporingsbe vel van de politie van Wiesbaden en de actie van Interpol is nog geen enkel le vensteken van de prins ontvangen. Giste- u~~r.; f ren zijn zijn vrouw. Lady Brigid Iveagh ^ljb?borend - «raaiboek bevat - zal Guiness met een van haar zoons uit Enge-de. looP var'deze wcek in een tweede land vertrokken naar Duitsland. Zoals °P'aa8 verschijnen. bekend was prins Friedrich. kleinzoon Gezien de prijs 25 en het onder van de laatste Duitse keizer, tot En- werp had men geen verkoopcijfers in de gelsman genaturaliseerd. Hij is het laatst trant van tienerplaten verwacht. Men is gezien in hotel Schloss Reinhartshausen dan ook zeer tevreden. "ML r hij dineerde! Voogd (BPi. De Zuid-Afrikaanse rege ring verklaarde op 18 maart bij presiden tieel besluit van 10 maart het „Defence and Aid Fund" tot onwettige organisatie. Kannunik Collins verklaarde, eveneens op 18 maart, dat het „Defence and Aid Fund-international" te Londen zal voort gaan met het inzamelen van gelden, ter besteding waarvan andere wettige kana len zullen worden gebruikt. Minister Luns zegt dat de regering niet is gebleken dat het fonds slechts een1, zeer klein deel van de gelden zou gebrui- ken voor stei n aan de gezinsleden van gevangenen en dat het leeuwendeel zou; politieke activitei- i Hilversum I. «02 m. KRO 19.00 Nieuws. 19.10 Aktuahtel- ten. 19-30 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 19.50 Moder ne gitaarmuziek. 30.00 Radio Phllharmonlsch orkest ltst. 21.05 Planorecital. 21.30 Kerkorgelconccrt. 21.55 De zin gende kerk. 32.15 Cursus over geloofsleven en godsdienstige vorming. 22.30 Nieuws. 22.40 E- piloog. 22.45 Lichte grammo- foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuw». Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Radiojour naal. 18.25 Licht ensemble met zangsollstc. 18.55 Voor d 19.00 Gesproken risten. 30.00 Nieuws. 30.05 How land ln Holland: gevarieerd programma. 21.15 Gedachten- - 'land Muzikaal klankbeeld. *22.05 zi geunerorkest. 22.23 Ik geloof, dat.praatje. 22.30 Nieuws' TKI.llV ISIE VWWOM» Nederland 1. NTS: 19« Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor ge hoorgestoorden. 19.32 Engelse les. (les 30 en herhaling lei 29i. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Huwelijksvoorwaarden TV-spel. 20.50 De lange weg (Let my DeoDle go), doeum?n- Joodse volk Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 30.01 Eerlijk zijn, ook met geld. TV-film. 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Nu is 't Jouw beurt, politiefilm. 21.45 Licht op Trea: liedjesprogramma. MORGEIN Voor den. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Opara-ouvertures (gr). 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude muziek (gr 11.15 Schoolradio. 1145 Lichte grammofoonmu- ziek. 13.27 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 Variant: aktualiteiten en repor tages. 13.40 Volksliedjes. 14.00 Boeren en burgers in Bulten - veen. hoorspel (dl. 55). 14.25 Oude kamermuziek, igr.) 1425 Klassieke en moderne orkest muziek (gr.). 15.10 Het Pools Nationaal orkest. 13 30 Bijbel- vertelling voor de jeugd 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o.clock, praatje. 17 15 Stereo: Lichte orkestmuziek (opn.) 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Koorzang: geestelijke lie- prot. christelijke organisaties. 18.30 Koorzang: Nederlandse volksliederen potpourri. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym- stlek. 723 Lichte gr ammo- onmuzlek en reportages >m 720 Van da voorpagina) «00 Nieuws. 5.10 Lichte gram- mofoonmuzlek en reportages, praatje voor de hulsvrouw 9.05 Klassieke kamermuziek 9.10 Gewijde klassieke mmofoonmuzlek. VPRO: 9 40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuzlek. 10.45 Voor de kleuters. 1100 "«aio- Nieuws 1102 Voor de krent 6.00 Meuws 8 10 OewlJ-111.40 Bas-barltor. 12.00 Licht instrumentaal trio 12 22 Voor het platteland. 1227 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 1220 Stereo: Tan go-rumba-orkest en zangso- listen. 13.00 Nieuws. 13.10 Actu aliteiten en kalender. 13.36 Ste reo: Lichte orkestmuziek (opn.). 13 46 Gesproken por tret. 14.00 Stereo: Radioka merorkest en solist. 14 35 Piano recital. 15.00 Voor de jeugd. FM-kanalen. NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte grammo foonmuzlek. 10.00 Nieuws. 17 02 Actualiteiten. 10.05 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 Licht platenprogramma 1200 Nieuws. 12.02 Actualitei ten. 12.05 Hollandse plaatjes 13.00 Nieuws. 13 02 Actualitei ten 13.03 Licht platenprogram ma 14.00 Nieuws. 1403 Actual), telten. 14.05 Gevarieerde gram mofoonmuzlek. NRU/AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte gram mofoonmuzlek. 16,00 Nieuws 16.02 Volksliedjes. 1620 Rhythm and blues 17.00 Nieuws. 1792—18.00 Platenpro gramma voor automobilisten

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11