Nieuw gemeentehuis komt in Noordwijk aan Zee Nog meer recreatie in Zwanenburgerpolder Middenstandscommissie in Oegstgeester raad NIEUWS utdeSLEUTELSTA Kinderoperette in Kapel te Katwijk aan den Rijn NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 APRIL Op liet nippertje: 9 tegen 8 stemmen NOORDWIJK Op het nippertje met 9 tegen 8 stemmen is gis teravond het voorstel van B. en W. het nieuwe gemeentehuis aan de Prins Hendrikweg te Noordwijk aan Zee te bouwen, aangenomen. Eerder was met dezelfde stemmenverhouding een voorstel van de heer Van Leeuwen de beslissing uit te stellen, verworpen. Er was zeer veel belangstelling voor deze vergadering, die onder leiding stond van loco-burgemeester G. Voge laar. Van acht tot twaalf uur heeft men zich met de zaak beziggehouden. Allereerst kwamen achtereenvolgens; aan het woord de gemeentelijke stede- bouwkundige, de heer Van Tol, één van de architecten, prof. Bakema, en de direc teur van gemeentewerken, de heer Des- sing. Zij herhaalden wat zij in het eerder in onze krant gepubliceerde rapport heb ben geschreven. De heer J. van Leeuwen (KVP) was door de argumentatie niet overtuigd. De KVP-fractie is het met deze gang van zaken niet eens. Hij diende een voorstel in d-it voorstel op te schorten, opdat er nader beraad kan plaats hebben en ook andere mogelijkheden aan bod kunnen Omgezwaaid De heer Van Riemsdijk constateerde, dat de beer Van Leeuwen, vergeleken met enkele jaren geleden, een complete ommezwaai heeft gemaakt. Ik ben daar over verheugd, aldus de heer Van Riems dijk, die betoogde dat het besluit aa Prins Hendrikweg een nieuw raadhuis te bouwen, overijld en ondoordacht was. Dit heeft de bevolking geschokt en gelukkig is later dit besluit tijdelijk in de ijskast geplaatst. Nu staan wü voor de defini tieve beslissing. HU betreurde het dat in het voor stel geen rekening gehouden is met de traditie dat het raadhuis in Noordwijk Binnen behoort. Boven dien is geen rekening gehouden met de uitbreiding van Noordwijk Bin nen. Het terrein 1» geen vlees en geen vis en het geprojecteerde gebouw zal een steenmassa worden die daar niet hoort. De heer Alkemade opperde eveneens bezwaren, met name tegen de gang zaken. Hij kenschetste het rapport als ontstellend oppervlakkig. De heer Faase constateerde dat de grote meerderheid van de bevolking voor bouw van een raadhuis in Noordwijk- Binnen is. architectonisch en stedebouwkundig niet mogelijk gezien de dominerende positie m de oude kerk daar vlakbij. De heer De Geus zei: Er wordt, met voorbij zien van de zakelijke as pecten, vaak tegen een blinde muur gepraat. Ik probeer het zakelijk te zien en dan kom ik tot de conclusie dat door uitstel een raadhuis dat wij gisteren al nodig hadden, op de lange baan wordt geschoven. Wethouder Sedelaar zeide evenals de heer Van Leeuwen, te zijn omgedraaid. De heer Van Leeuwen is nu tegen en ik ben nu voor. Dit is mogelijk en dat is erg. Het oorspronkelijke voorstel vond ik wat overhaast, niet doordacht. Zwart-wit De heer Benschop meende, dat het in dertijd genomen besluit zo ondoordacht niet was. De zaak is intensief bestudeerd en er zijn diverse vergaderirigen aan ge wijd. Hij meende, dat de tegenstanders uit een z<wart-wit schema redeneren. De tegenstanders schermen ook nogal met het terrein van Sint Jeroen, maar het staat geenszins vast dat dit terrein zo ge makkelijk te verkrijgen is. Ook de heer Passchier was deze me ning' toegedaan. Hij uitte zijn waardering over het rapport van de deskundigen en noemde- het een groot voordeel dart de grond reeds eigendom van dc gemeente is. De heer Schelvis verklaarde zich tegen het voorstel. De heer Duindam kan het weinig schelen waar het raadhuis komt, hem interesseerde al leen wai het kost. In Noordwijk aan Zee zal het wel het goedkoopst zijn. dus daar ben ik voor. De voorzitter beantwoordde de spre kers. Hij uitte zijn waardering over de ontwerpers van het oorspronkelijke plan: het college De Geus-Van Leeuwen! Hij gaf een overzicht van de gang van zaken met dit plan. Er was oorspronkelijk al leen oppositie van de kant van de heer Van Riemsdijk en met name de heer Van Leeuwen betoonde zich een vurig verde diger van het plan Dobbelmannduin. Toen er meer oppositie kwam is beslo ten deze zaak aan te houden om zo gelijk tot een eenstemmig besluit te ko men. Als dit voorstel wordt verworpen lopen we bij de keuze van een ander object vast in een tunnel van ambtelijke moei lijkheden en obstakels. In de tweede ronde voerden allereerst weer de deskundigen en daarna ook de raadsleden het woord. Deskundigen De heer Van Tol beklemtoonde dat de beslotenheid van de oude dorpskern van Noordwijk-Binnen niet geëigend is de bouw van een modern raadhuis. Prof. Van der Broek legde het accent op de eenheid van de gemeente die door de bouw van het raadhuis aan de Prins Hendrikweg zal worden beklemtoond. De bouw op het terrein van St. Jeroen is Doordat ik er nu steeds nauwer bij be trokken ben geworden heb ik een ander inzicht gekregen, vooral op grond van de deskundige voorlichting die wij hebben gekregen. Liever had ik het raadhuis in Noordwijk-Binnen gezien, maar er is geen mogelijkheid. Vrijwel alle sprekers voerden in derde instantie het woord. Om twaalf uur werd gestemd. Eerst over het voorstel Van Leeuwen tot uitstel. Dit werd dus met 98 stemmen ver worpen. Voor stemden de KVP. behalve de heren Sedelaar en De Haas, en de he ren Van Riemsdijk en Van Nes. Het voor stel van B. en W. werd met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. De voorzitter bracht de hartelijke groeten over van de burgemeester, die ernstig ziek is. De raad besloot een boodschap aan de burgemeester te zenden met de beste wensen voor beterschap. Hierna werd de vergadering ge schorst tot donderdag 28 april. Agenda raadsvergadering Warmond WARMOND In de raadsvergade ring van dinsdag 26 april zal onder meer worden gesproken over het plan-Zwanenburgerpolder en de al dan niet in de Kaagweek te houden ker- Over het laatste onderwerp delen B en W. mee dat op 28 maart een bespreking is gevoerd met de besturen de VVV en de Stichting tot vie ring van Warmonds feesten. Hieruit is geresulteerd dat dit jaar alleen in sep tember een kermis wordt gehouden en dat in 1967 cn volgende jaren de ker- in de Kaagweek zal vallen. De stichting had voor dit jaar al zodanige afspraken gemaakt dat de kermis niet verscnoven kon worden. Met betrekking tot de Zwanenburger polder wijzen B. en W. er met nadruk op dat de plannen zich nog geheel in 'n voorbereidend stadium bevinden. In deze plannen wordt overwogen de si tuatie in de polder zo te wijzigen dat deze landschappelijk een aantrekkelij ker karakter krijgt en de recreatieve plannen, die, zoals bekend, bij Gede puteerde staten op bezwaren zijn ge stuit. De hogere kosten die het nieuwe plan met zich meebrengt zullen voor een belangrijk deel kunnen worden gedragen door het vrijkomend zand bij de vergroting van het wateropper vlak. Het noordelijk deel van de pol der zal zeer waarschijnlijk zijn agra risch karakter behouden. B. en W. hebben in dit stadium al het overleg geopend met de eigenaren van gronden in het zuidelijk deel van de polder, dat overigens voor een be langrijk deel al publiek eigendom is. Het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland is verzocht een wijziging te brengen in het partiële uitbreidings plan Endepoel. Het gaat hier in hoofd zaak om de nieuwe situering van enige straatprofielen aan de bestaande toe stand. In het herzieningsplan is ook opgenomen de mogelijkheid tot stich ting van een blok meer-gezinswonin- gen aan de toegangsweg naar de Van Mathenessestraat, van een benzine- laadstation en van een bedrijfsterrein. GEVRAAGD nette verkoopsters voor onze winkel. C. Jamin Voorstraat 26-28 KATWIJK AAN ZEE Woningen Naast deze twee komen nog enkele andere punten aan de orde. B. en W. stellen voor de muziekschool Leider dorp op haar verzoek een subsidie toe te kennen ten behoeve van de Warmondse leerlingen. Met betrekking tot een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten inzake de terugvordering van door de brandweer gemaakte kosten merk- ken B en W. op dat de door de brand weer verleende buitengewone diens ten te incidenteel zijn om hiervoor een aparte verordening tot verhaal van kosten te maken. Voorgesteld wordt de jaarwedde voor de wethouders vast te stellen op f 2850. IJMUIDEN Bij werkzaamheden aan de schroeftunnel van de KW 99 Maria Theresia is een 22-jarige mon teur uit Santpoort uitgegleden, waar door hij zijn rechter onderarm brak. Hij is in een ziekenhuis in IJmuiden opgenomen. Het Katwykse vaartuig onderging een onderhoudsbeurt op de sleephelling van het Staatsvissersha venbedrijf. OEGSTGEEST Na de gemeenteraadsverkiezingen zal van elke in de raad vertegenwoordigde partij één fractielid in het bijzonder de belangen t>an de middenstanders behartigen. De vijf raadsleden (AA., K.V.P., V.VJJ. en P.v.d.A.) zulten een soort jcamuü&sie voor het midden- en kleinbedrijf' gaan vormen. KATWIJK OPGELET VRIJDAGMARKT Ter kennismaking onze bekende super wit rib heren sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was 1,98 nu elk tweede stuk 99 cent. Nog een keer lange panta lons en borstrokken, vijf, zes, zeven 2,98 Twee stuks vijf gulden. Onze geborduur de tweepersoons lakens, extra grote maat 10.98 nu 7.98. Geborduurde eenpersoons lakens extra grote maat 8.98 nu 6,98. Bij passende slopen 2,98 nu 2,25. Corset hemdjes 98 cent. Leuke nylon onderjur ken en jupons 5,98 nu 3,98. Leuke dames hemdjes tot 52 schouderband 4,98 nu 2,98 Nylon dames gaatjesslips zes kleuren 2.98 nu 1,98. Grote badlakens 2,98 nu 1,98. Donkere baddoeken 2,25 nu 1,49. Dames slips tot 52 98 cent. Bij aankoop van een dames- of herenpyama en jongens- en meisjespyama's zes leuke autospeldjes cadeau. Zie borden Japie. KOOP VOORDELIG LEVENSMIDDELEN BIJ S. de Vries Centra Zelfbediening VLIET N.Z. 77 RIJNSBURG TELEFOON 3742 DEZE WEEK 2 ROL BESCHUIT 55 150 gram GELDERSE HAM85 2 Literblikken APPELMOES... 129 Geen pasen voor Jehova-getuigen LISSE Ds. H. G. Oostinga. her vormd predikant te Lisse. heeft gis teravond voor de afdeling van de christenvrouwenbond gesproken over de Jehova-getuigen. De Jehova-getuigen wijzen de leer van de drieëenheid af. Zij geloven wel in een God als één persoonlijk wezen, maar zien de Zoon van God als onder geschikt aan God, terwijl over de Hei lige Geest in deze kringen nooit ge sproken wordt. Een Verlosser (Jezus Christus) heeft men niet nodig, want de Jehova-getuigen kennen geen schuld waarvoor Christus gestorven zou moeten zijn aan het kruis. Dien tengevolge hebben Goede Vrijdag en Pasen als zodanig voor hen geen be tekenis. Men wil ook geen overheid erkennen en men weigert dienstplicht, terwijl men over het algemeen van da Kerk niets moet hebben. LISSE Bij de verkiezing voor ambts dragers van de Geref. Kerk zijn gekozen en benoemd: tot ouderling de heren J. Algera, W. A. Hornsveld, P. Schalk en P. J. van der Worp en tot diaken de heer P. A. Knibbe. Kandidatenlijst Lisse LISSE KVP: 1. J P de Koning, 2. ir A H J Paardekooper, 3. drs N Bet, 4. G van der Berg, 5. P H Beelen, 6. A J Mesman. 7. W L G Schelberg, 8. H de Vroomen, 9. J H Salman, 10. Jac van Dijk, :i. M B H van Kesteren-Smakman, 12. C G van den Aardweg, 13. L C M Reisen, 14. N van Rooyen. 15. W F Hoogkamer. 16. Th M de Klerk. ARP: 1. M Montagne, 2. A G Schalk, 3. G de Jong, 4. J Boogerd, 6. I Eisenga, 6. mr A J Colijn, 7. G Batenburg, 8. K A van Turennout, 9. G van Werkhoven. 10. P Havenaar. WD: 1. G J de Vos. 2. T P Gleijsteen. 3. A Rietdijk. 4. W D Verduyn. 5. W J E Tissing, 6. mej A Kingma. CHU: 1. W Roos 2. E Hollander. 3. A de Kort, 4. Jac Eigenbrood. 5. E J van der Zaal jr, 6. J H Biemond, 7. A van der Voet, 8. P Tibboel, 9. P J yan Waveren. 10. A Marseille. SGP: 1. H Nieuwenhuls, 2. S Baay, 3. C R Ti-imp, 4. W de Jonge, 5. A Reijer- kerk, 6. W Aangeenbrug, 7. M Flipse. 8. J Duf P»— PvdA: 1. P van Leeuwen, 2. M Meyers. 3. C Th E van Steyn, 4. D Faas 5. R van Huizen, 7. J Gerritsen-Galjaard, 8. H van Blitters* "k-Stoker. 9. M de Rooy. LISSE Na de herdenking bij het bevrijdingsbeeld op 4 mei wordt een bijeenkomst gehouden, georganiseerd door de protestantse en r.k. Kerken. In deze samenkomst zullen de gevalle nen worden herdacht en wordt ge dankt voor de bevrijding. LISSE Morgenavond om acht uur- wordt in het verenigingsgebouw Beek brug de jaarvergadering gehouden van de woningbouwvereniging Gezins- belana. LISSE Er wordt een felle strijd ge leverd om het damkampioenschap Lisse onder auspiciën van de „Damclub Lisse". Er is nog steeds geen beslissing gevallen welke spelers de finaleplaatsen gaan be- Groop A: J. Algera, 6 partijen met 9 punten; 2. W. Pauw 57; 3. C. Imthorn 56: 4. H. Eigenbrood 45: 5. M. Lem mers 6—5: 6. Chr. Boogerd 5—2; 7. B. van Dam 52. Groep B: 1. A. Samson, 6 partijen 8 punten; 2. W. °auw 57; 3. C. Imthorn 56; 4. H. Eigenforood 45; 5. Th. Boode 77; 6. Y. de Jong 56; 7. C. Bijnsdorp 6-4; 8. C. van der Voet 6—2. Vrijdagavond 22 april voortzetting van de wedstrijd. Hillegoms jeugd Oranje-kindercorso HILLEGOM Koninginnedag be gint met carillonspel. Om kwart over negen spelen beide muziekkorpsen in de Hoftuin; een kwartier later brengen schoolkinderen een aubade waarna traktatie volgt. Om half elf showt rollerclub Hof stad. Om één uur is de Hoftuin opeD voor deelnemers aan het kinder-bloe- mencorso, dat door het dorp zal gaan via Hoofdstraat, Mariastraat, Park wijk, Mariastraat, Prinses Irenelaan, Prinses Marijkestraat, Juliana van Stolberglaan, Prinses Beatrixlaan, Meerstraat, Prins Hendrikstraat, Raad huisstraat en Hofstraat. Hiervoor ver wacht men grote belangstelling. Om vier uur is er een familie-voet balwedstrijd op het Hillegomterrein. Een uur later begint de Oranje-puzzel- rit voor fietsers van 14-18 jaar bij da JulianaschooL Een lampionoptocht om kwart over acht, tienermuziek op de rolschaats- baan om kwart voor negen en vuur werk achter de Willem de Zwijgerlaan om tien uur vormen het avondpro gramma. HILLEGOM De Stille Tocht maar het Wilhelm inapark begint op 4 mei in de Hoftuin. Het vertrek is od twin tig voor acht gesteld. jat W. M. Brandt geBuldigd LEIDEN Electra-Brandt, niet al leen in Leiden maar ook ver daarbui ten bekend, als een werktuigkundig en elektrotechnisch bedrijf, bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de oprichter van dit technische bureau, de 70-jarige heer W; M. Brandt gistermida-g in restaurant Van der Heijden door het ruim dertig man tel lende personeel hartelijk gehuldigd. De huldiging werd bij-gewoond door de heren C. D. Hoekveen en N. v. d. Hoogt, resp. financieel en technisch directeur van Electra-Brandt. Het was de voorzitter van de jubi leumcommissie, de heer F. v. d. Zeeuw die op deze feestmiddag de verdiens ten van de heer Brandt schetste. De heer Brandt is in 1026 na een aantal Indische j aren begonnen met een kleine werkplaats op een zolderver dieping aan de Oude Varkenmai[kt, waaruit een gezond bedrijf is gegroeid, d-at reeds vele malen moest worden uitgebreid. Namens het personeel werd aan de heer Brandt een kostbare dasspeld aangeboden en aan de directie een grote bronzen plaquette met de beel tenis van de oprichter van het jubile rende bedrijf. Ook was er voor deze gelegenheid een gedenkboek met foto's samengesteld-. Mevrouw Brandt, die in de huldiging werd betrokken, kreeg een mand fruit. Later op de middag voerden de heren Hoekveen en- V. d. Hoogt het woord, waarna de heer Brandt in een slotwoord voor alle huldeblijken dankte. De jubileumviering word-t zaterdag middag besloten met een receptie in Avifauna te Alphen aan den Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN In de houten kapel aan de Nieuwe Duin weg zongen de kinderen en oudere meisjes van „De Lentebloem", onder leiding van Bas Siereveld. Voorzitter Barnhoorn sprak een kort openings woord, waarin hij zinspeelde op een concurrentie, die de belangstelling poor deze jeugduitvoering wel had gedrukt. De grotere meisjes zongen verdien stelijk „Als in ons hart een lied weerklinkt" en sloegen zich zelfs dapper door „Sound the trumpet" heen. De drie groepen zijn niet groot, zodat combinaties nodig waren. Het moet er kend, dat de kinderen duidelijk en zon der aarzeling zongen. Uit alles bleek, dat er flink geoefend was. De heer Siereveld speelde zelf piano, echter niet met het geziaht naar de zangertjes. Hoewel de kinderen zeker van hun zaak waren, kon hij de voordracht zo doende maar weinig beïnvloeden. Wat de levendigheid betreft, slaagde „Zeg maantje" duidelijk het best (II en lil). De andere liedjes klonken gemid deld wel aardig, maar meestal te weinig spontaan. „Ich bin nur ein armer Wan- dergesell" (Künicke) is niet voor koor zang bestemd. Een groep kinderen kan onmogelijk de zeer persoonlijke gevoe lens van één Wandergesell vertolken. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 4.16 en 16.31 uur (springvloed); laag water 0.14 en 12.30 uur. KATWIJK AAN ZEE Morgenavond houdt de A R.-k:niging haar le^en- vergadering in de grote zaal van Irene. De lange agenda vermeldt o.a. bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heren A. Parlevliet, J. Roosendaal en B. Slatius. Allen zijn herkiesbaar Voorts zullen mr. J. van der Plas en de heer N. Parlevliet spreken over: „Hebben wij iets bereikt?" en „Zullen we iets bereiken?". Aanvang MSERIJNIEUWS Dit is het resultaat van het tot uiting gebrachte ongenoegen van de midden, standers, verenigd in „Oegstgeest Ac tief". De voorzitter van deze vereni ging, de heer L. M. Trijselaar. zei na melijk tijdens een vergadering in janu ari, dat de middelstand er wellicht noodgedwongen toe zou moeten komen met een eigen lijst aan de verkiezingen deel te nemen. ..We krijgen w mede werking van B. en W., maar in de raad is er niemand die onze bèlangen be hartigt". betoogde de heer T njselaar. Tot de vele reacties op dit voor nemen behoorden de activiteiten van de plaatselijke politieke partijen. Zij traden in contact met het bestuur van Oegstgeest Actief'. Het overleg heeft geleid tot de toezegging, dat elke par tij een zittend raadslid ad aanwijzen, tot wie de middenstanders zich kun nen richten. Vijf zetels „Oegstgeest Actief krijgt nu du* niet één, maar in zekere zin vijf zetels in d« raad. „En welke vereniging heeft dat?" vroeg de heer Trijselaar ons gisteravond. „Het heeft zeker niet in onze bedoe ling gelegen brokken te gaan maken", vertrouwde hij ons verder toe. „De toe stand was echter tot nu toe onbevre digend voor ons. De bestaande politie ke partijen moesten eens goed wakker worden geschud. Daarvoor waren wat harde woorden nodig. Als de bespre kingen met de partijbesturen echter niet dit resultaat zouden hebben ge had, zouden we beslist een eigen kan didatenlijst hebben ingediend." Lezing voor ..Oegstgeest Actief" OEGSTGEEST Tijdens de leden vergadering van „Oegstgeest Actief", die vanavond om 8.15 uur in De Gou den Lantaern wordt gehouden, hoopt de heer J. Meerbach medewerker van het Economisch Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf, een lezing te houden over de jongste ontwikkelingen in deze sector. IJMUIDEN Aan de IJmuider markt losten 10 vaartuigen 4930 kisten vis. waarvan 1690 kisten schelvis, 710 kisten wijting. 110 kisten gul en kabeljauw. 410 kisten koolvis, 265 kisten haring, 900 kleine kisten haring, 1400 kisten makreel, 1305 kleine kisten makreel, 180 kisten diversen, 660 stuks stijve kabeljauw en 4200 kg tong. Voor het beetje schol bestond een grote belangstelling. De grote en de grootmid del haalden een lang niet gekende top van f 38. Ook over de laagste koers van 72 had men geenszins te mopperen. De kleinmiddel en de schol 1 deden het met een notering van f 74 tot f 52 evenmin slecht. De tweetjes en de schol van de onderkant gingen eerst voor f 67 van de hand. De mindere soort was late»- voor f 18 te koop. De tong was ondanks de geringe aan- ?er iets goedkoper. Dat was niet zo vreemd, want voor de handel zat er nu niet veel in. De tong 2 kwam zelfs on der de drie gulden (f 2.61.) De top lag op f 3-12. De tong 2 zat tussen de f 4.13 de f 3.81. De verse haring bereikte een hoogste notering van f 27.40. De laaaste koers was f 21.20. De makreel stak met een koers van f 46 goed van wal maar kon dit peil niet handhaven. Later moest de vismeelfa- briek er zelfs aan te pas komen. Ver- soheidene partijtjes konden de minimum prijs niet halen. Bij de schelvis viel nog geen verbetering te bespeuren. De groot ste soort haalde even f 35, doch werd spoedig naar f 25 gedrukt. De vier an. dere soorten konden niet uit de ver keerde hoek komen waarbij de braad- schelvis met f 11 de kroon in negatieve zin spande. Voor de wijting bracht men evenmin veel belangstelling op hoewel een lichte verbetering intrad. De dichte soort kon tenminste met een laagste notering van f 15 de kattencentrale uit de buurt hou den. De grote gul was aan zienlijk duur der. Men bereikte een top van f 55 en was zeker twintig gulden meer dan het gemiddelde in het begin van de week. De middel gul trok zich aan deze grote belangstelling keurig op en haalde notering van f 44 tot.f 36. De kis ten grote kabeljauw zetten met een koers I 122 niet al te best in en moesten later zelfs met een notering van f 94 ge noegen nemen. De middel kabeljauw deed f 126 tot f 98. De regels grote ka beljauw haalden eerst een notering van f 136 om later naar f 98 terug te vallen. De grote zwarte koolvis zat even boven de honderd gulden doch werd wegge drukt naar f 68. Voor de witte soortge noot was de interesse groter. Dit mondde uit in een koers van f 140 tot f 124. De grote leng was weer meer in trek en eiste f 106 tot f 96 voor zich op. Ook de grote wolf was met een notering van f 104 tot f 100 behoorlijk in trek. Veel makreel In de Noord werd op 58 NB weer veel makreel gevangen. Sommige vaartuigen bereikten zelfs een dagvangst van een kleine 700 kisten. Verscheidene schepen visten zich in een par dagen vol en zijn al weer op de thuisreis. De schelvis kwam op flinke afstand op de tweede plaats. Voor de rest moest men het heb ben van een beetje gul, kabeljauw en wijting. Iets noorderlijker haalde men enkele dagen geleden wat haring scheep maar dat is al weer over. Van de haring is geen spoor meer te bekennen. De vis serij onder de Nederlandse kust speelt zich voornamelijk ten zuiden van IJmui den af, waarbij sommige loggers en kot ters in de buurt van 't Goeree-lichtschip terecht zijn gekomen. Volgens de laatste meldingen werd in deze omgeving een redelijke hoeveelheid tong gevangen. Overdag trok men uit een trek van 30 tot 55 kg tong een een mand of acht schol boven water. Over het algemeen lever den de nachtelijke uren meer platvis op dan overdag. In die periode verschalkte men weer wijting en in sommige geval len gui. Bij de St-boeien zijn bijna geen Nederlandse schepen meer te vinden. De grote kotters die de laatste tijd dit gebied als operatiebasis hadden zijn de Noord ingestoomd om hun aandeel in de makreelbuit od te eisen, onder meer de KW 149 Arie Jacob. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider donderdagmarkt meldden zich onder meer de IJM 99 mont met 1360 kisten, de IJM 26 's venhage met 1150 kisten de IJM 15 Emma met 670 kisten, de KW 3 Koraalbank met 1000 kisten, de IJM 9 Haarlem met 1570 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 550 kisten en de VL 34 Anita met 1100 kis ten. In Scheveiungen In Scheveningen werden aangevoerd 110 kisten wijting. 120 kisten gul en ka beljauw. 550 kisten schol en 12.000 kg tong. Ongeval Woensdagmorgen is de 38-jarige ha venarbeider A. van O. uit IJmuiden bij de lossing van de treiler IJM 24 Utrecht van de losplank op het dek gevallen. Hij moest met onbekend maar ernstig letsel in het Antonius Ziekenhuis in zijn woon- plaats worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde doordat een elektrische truck bij het nemen van de bocht tegen het uit einde van de losplank opvloog. Deze werd opzij geschoven waardoor Van O. die zich op het andere eind bevond uit balans werd gebracht en vieL Het grootste deel van het concert werd door de opvoering van de kinderopererte „De sneeuwmannetjes" ingenomen. Veel bewegingsvrijheid was er niet, maar de groepen I en II hebben toch heel leuk gespeeld en gezongen. De kinderen had den er kennelijk schik in. Een verzorgde aankleding verhoogde nog het succes. Joh- van Wofswinkel R.K.-kerkbouw in Leiderdorp ding wenst zo spoedig mogelijk i een kerkgebouw te beschikken. Vooruitlopende op de bouw van de definitieve kerk zou de Parochie een perceel grond willen huren om daarop een houten noodkerk te plaatsen. Bij B. en W. bestaat tegen de bouw van een houten kerk geen bezwaar. Men heeft het oog laten vallen op grond aan de Gaarmeesterstraat, naast het terrein dat voor de bouw van het definitieve kerkgebouw is bestemd. Het kerkbestuur verwacht dat over 5 jaar de definitieve kerk gereed zal zijn. Daarna kan het gehele perceel grond verkocht worden aan het bestuur van de Stichting Parochiële Scholen Meer burg voor de bouw van een lagere school. Het schoolbestuur heeft geen bezwaar tegen de situering van de noodkerk. Er blijft voldoende grond over tussen de noodkerk en het per ceel voor de definitieve kerk. om een school te bouwen. Tegen verkoop van de grond voor de bouw van een kerk met pastorie bestaat bij B. en W. geen bezwaar. De prijs is f 50,- per to2. Onjuiste voorlichting over garagebouw LEIDERDORP Van de heren W, H. C. ten Hoorn ,ir. D. Kuiper ,dr. ir. W H. G. Lewin, ir. F. X. P. Soejadi, C. A. J. Vlek en drs. J. L. Wales, eigenaren van Brittenburg 4, 18, 32, 46. 60 en Van-Poelgeestlaan nr. 13, ontvingen B. en W. het verzoek van de naast hun woningen gelegen grond- strook een breedte van ongeveer twee meter ter beschikking te stellen, opdat de garages, aangegeven op de hun door de aannemer van deze woningen verstrekte tekening, kunnen worde» gerealiseerd. Op de tekening, behorende by da bouwvergunning, was de bouw van garages bij de hoekwoningen geen re kening gehouden. Omdat daarvoor dan ook geen bouwvergunning was afge geven ,moet de kopers bij de verkoop een onjuiste tekening zijn getoond. De ze vergissing is verklaarbaar, wanneer men bedenkt dat het aanvankelijk wel de bedoeling was bij de hoekwoningen garages te bouwen. B. en W. hebben de betrokkenen daarom laten weten dat het bouwplan niet in de bouw van garages bij de hoekwoningen voorzag en dat het ook niet in de bedoeling lag daarvoor alsnog toestemming te ver lenen, omdat de grondstrook bestemd is voor gemeenteplantsoen en behou den dient te blijven om te kunnen die nen voor een wijziging van het straat profiel. Teneinde de betrokkenen.' die zich door de onjuiste voorlichting teleur gesteld voelden, alsnog in de gelegen heid te stellen hun tuinen op oorpron- kelijk gedachte grootte aan te leggen, hebben B. en W„ zich bereid ver klaard een gedeelte van de grond strook, ter breedte van 1% meter, aan hen te verhuren, onder meer onder voorwaarde dat de te verhuren grond door een pergola wordt afgesloten. HpmJvbkg bgkq bgkq bgkq bgkgkq Ruggelings gegreptJC LEIDEN De 30-jarige chau Verhoeven uit Nieuw-Venne gistermiddag tijdens werkzaaml op een bouwterrein aan de Ga Metsustraat achteruit tegen de gi van een atlaskraan aangelopen, liep geen uitwendige verwonding? maar klaagde over hevige pijn rug. Hij is voor onderzoek naar ziekenhuis gebracht Kinderen stoohteihn vuurtje in auto LEIDEN Gistermiddag om i veer kwart over twee is brand]#ft staan in een op de Hoogyandise K gracht geparkeerde vrachtwagen] auto, eigendom van een groen teh*N I laar, was niet afgesloten en werdL-sr kinderen ails „speelgoed" gebruikt 8 paar kranten die erin lagen hej"e zij in brand gestdken. De brandlapp; heeft het vuur met een nevelstraafcterc blust. Er ontstond bnamdschadeLjg de bekleding. dez GroentekwekeijJ hijsen rode vk LEIDEN Tijdens de dinsdag E? koffiekamer van de StadsgehooE gehouden voorjaarsvergadering" v Coöp. Groenten-, fruit- en bloi veilingvereniging „Leiden en oral ken" heeft voorzitter B. van VlIeJ zegd dat de steeds doorgaande stif van lonen en sociale lasten veel] drijven noodlottig dreigt te word] De zelfstandigen vooral, die to( de grootste risico's dragen, worde dupe. In het buitenland wordt al met verkapte subsidies gewerkt ei de kosten nog verder stijgen ku] wij de concurrentie op de buitenk se markten niet meer aan. De f Van Vliet meende dat waakzaanf hier geboden is en hij vroeg dan» aandacht voor dit probleem va^gj betrokken instanties. De voorzitter memoreerde de bouw van de grote exporthi goede vorderingen maakt en de| vangrijke arbeid die verbonden aan het overstempelen van de k Uit het jaarverslag van de b< meester bleek dat door de ongui weersomstandigheden de uitkoi over de eerste helft van 1965 waren. De slechte resultaten echter in het tweede halfjaar gi maakt. Kuc hst Jubileum toernooi NeVoBo Leiden!™ LEIDEN In verband met het 15me bestaan van de NeVoBo afd. Leidtoil deze week een jubileumtoernooi g<f>P waaraan wordt deelgenomen do* D verenigingen SUES. De Valken, burg, Argos, DIO, I. d. Moriaan, c Tornado, De Vinnen, LUSV, Nw, aje hilde. De indeling voor deze week is als Groep A dames: SUES 1, De VallC Rijnsburg 4, Argos 3. Groep B dames: DIO 2, Argos 4, F burg 3, I. d. Moriaan 1. )0 Groep C dames: No 1 groep A, i>r: groep A, No. 1 groep B, No. 2 groeph- Groep A heren: SUES 1, DSS 3. iff burg 4. Groep B heren: Tornado 3, De V*>r 3, I. d. Moriaan, 2, No. 1 groep A. Groep C heren: De Vinnen 1, LUS Rijnsburg 3, No. 2 groep A. BOEK OVER STRI. OM VALKENBUR LEIDEN In de loop van juli! verschijnt „De strijd om Valkenbi een boek dat is samengesteld doofe Leidse journalist Ton Pieters en Ij' Zuidgeest. Het met veel foto's en bit ningen geïllustreerde boek bevat relaas over de gebeurtenissen in deK logsdagen vaai 1940 toen troepen vat Vierde Regiment Infanterie belast p« de bewaking van Valkenburg de D luchtlandingstroepen en de daarop'11 kostigd door de gemeente Valken! Kinderfeest Elfesti LISSE Woensdagmiddag is hto de hal van „Elfesta" groot feestj weest voor enige honderden kind^ die bijzonder hebben genoten van uitgebreide programma. Het optrk van de hond Lassie was wel een hr tepunt in dit programma. De je" was bijna niet meer te houden 1 Lassie de rover aanviel. Het cab^ gezelschap van Koos van der VJ heeft de jeugd uitstekend bezig houden van begin tot eind. Toneei clownerie wisselden elkaar in eenj tempo af. Op woensdag 27 april wi weer een speciale jeugdmiddag gel den in de feesthal van „Elfesta". Michel van der PI over de dolle Fr1 chr ij ver journalist Michel van der Plas h voor de oudervereniging van dej thanië- en Paus JohannesschooL sproken over zijn binnenkort te j schijnen boek waarin hij „de dolle, ren 1945-1949" beschrijft. In enkele juist gekozen bewooij gen wist hij een beeld op te rot van die jaren, waarin kolommen j den volgeschreven over de annes van Duitsland, over de perszuive en over Een voetreis naar Rome Bertus Aafjes. het boek dat in roj katholieke kring enorme opschud| veroorzaakte. Na de pauze sprak Michel van Plas over het concilie en de slei positie van het Nederlandse episco) waarbij hü mgr. Bekkers ..een schop van heel Nederland" noemd RIJNSBURG De voor vrijdagi dag vastgestelde zitting van het h terbureau gaat niet door. terwijl de gemaakte speciale afspraken c nuleerd zyn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4