TpP. De „Provo van- Rotterdam Journalist smeet met papier Spoedig een brug over het Brielse Meer Belg is vrijgeviger dan Nederlander HITPARADE ADAMO NU AL AAN „MEMOIRES" TOE RA Y CHARLES - muzikaal genie Reislustige Beatles Freddie staat tien jaar aan de top DONDERDAG 21 APRIL 1966 =C Verkiezingen vroeger (II) (Van een onzer verslaggevers) Het idee van de Provo's om door verstoring van de orde in de ge meenteraad het functioneren van het bestuur onmogelijk te maken, is al evenmin nieuw als het idee om zelf aan de gemeenteraadsver kiezingen deel te nemen. In Rotterdam werd in 1923 de heer G. van Burmk tot lid van de raad gekozen als vertegenwoordiger van de C.P.N. Deze heer Van Burink was een vreemde vogel. Hij is dat altijd 1 gebleven, want met dezelfde ijver, waarmee hij vroeger de C.P.N. vertegenwoordigde steunde hij in de oorlogsjaren de N.S.B. En als de heer Van Burink zich ergens voor spande dan ging dat niet zoet sappig". wegens opruiing en zo bij „De Tribune" terecht gekomen. Zijn vakbroeders hebben hem nooit voor vol aangezien, hoewel de journalisten in die dagen toch echt wel iets konden hebben en heel wat minder watten gebruikten bi'j het verkondigen van hun stand punt dan tegenwoordig. (Van een onzer verslaggevers) Als raadsverslaggever voor het dagblad „De Tribune" was hij eens door de politie van de pers tribune verwijderd, omdat hij van af de perstribune had deelgeno men aan een schermutseling in de raadzaal tussen communisten en niet-communisten. De heer Van Burink had daartoe papierrollen de raadzaal in geslingerd. Voor de verdere vergadering werd hem de toegang tot de perstribune ont zegd en in het vervolg kreeg hij altijd een politieman als bewaker naast zioh, zodat zijn „wilde" ha ren bijtijds zouden kunnen wor" den uitgetrokken. Ook de burgemeester Ouid heeft heel watt met deze Rotterdamse „provo" te maken gehad in het eerste oorlogsjaar. Beken'd is o.a. dat de toen N.S3.-er geworden „gemeentebestuurder" als proitest tegen een voorstel van de burge meester met inktpotten smeet. Dat ging uiteraard maar één keer. In het vervolg werden de inktpotten vastgezet. De heer Van Burink, die dlit vergeten was, rukte op een keer zo hardaan de inktpot dat liój de inkt zellf over het ge zicht en de handen kreeg. Hij heeft tdijldens de oorlog ook de burgemeester met enige van: zijn trawanten gemolesteerd, om maar niet te spreken van het aantal ke ren, dat Mij het vergaderen in de gemeenteraad onmogelijk maakte door bij ieder voorstel he,t woord te voeren. Toen de heer Van Bu rink gekozen wend in 1923 schreef de N.C.R. op 23 mei heel „fijn tjes", dat de politiebewaking in het vervolg niet meer op de pers tribune, maar in de raadzaal moest aijn. Van Burink was van huisuit geen journalist, maar onderwijzer. Hüj was Nederlanldls-Inidië uitgezet Rapaille De N.R.C. steunde bij de Kamer verkiezingen van 1922 de Rotterdam se kandidaat op de lijst van de Li berale Vrijheidsbond. Het Vaderland in Den Haag was het daarmee niet eens en kreeg het bestuur van de partij zo ver zijn misnoegen over deze Rotterdamse activiteit uit te spreken. De hoofdredactie van de N.R.C. kreeg dit te horen en gaf op niet mis te verstane wijze blijk van haar afkeer ,,van de praatjesmaker in Den Haag. die via Het Vaderland stemming kweekte en schouderklop- jes uitdeelde". In dezelfde krant vonden we ook een commentaar op de verkiezing van de heer L. G. A. Coremans (Rapail le Partij) tot gemeenteraadslid. „Een gewezen meubelmakersknecht, die naar de berichten luiden, als werk loze ondersteuning geniet van de Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon, kan zich als gevolg van een smadelijke protestactie, die slechts hem en zijn partij vernedert, voor taan met de titel „edelachtbare" sie- Dit loog er niet om. Vandaag zou dat gewoon niet meer op deze ma nier gezegd kunnen worden. Zelfs niet van een moderne meneer Core mans als dr. Jef Last, die zich kan didaat (zij het niet verkiesbaar) heeft laten stellen voor de Provo's. Maar ja, het krantengeschrijf was in de twintiger jaren nu eenmaal heel anders dan tegenwoordig. De krant vervulde veel meer dan thans de functie vao „voorlichter" der pu blieke opinie, omdat radio en tele visie nog geen enkele invloed had den en televisie zelfs nog niet was uitgevonden. Uitslagen De verkiezingsuitslagen mogen dan tegenwoordig bijzonder nauwkeurig door het A.N.P. worden uitgerekend en zeer snel worden doorgeven, in 1922 was dat anders. Toen fungeer den de gezamenlijke plaatselijke jour nalisten als de „officieuze" terllers en zij hadden bijv. in een stad als Amsterdam de gehele nacht nodig om een uitslag te melden, die enigerma te overeenkwam met de werkelijke resultaten. Men telde toen vrijwel al les met „het hoofd", al kwam er wel eens een eenvoudige soort rekenma chine aan te pas. Maar computers waren er beslist niet bij. Veel meer dan tegenwoordig werd door de dagbladen een „persoonlij ke" keuze op de kandidatenlijst ge daan. Vermoedelijk was dit nog een overblijfsel van het districtenstelsel Ten behoeve van de kiezers kwa men verkiezingsboekjes uit, waarin we o.a. dit vonden: „Voor ROODE „groote bekken"! „Zijn tong in toom te houden en als ze kwaad wil haar te temmen is blijk van hooge zielskracht" (Kuy- per) of dit: Ook niet in het Rooide Paradiijs! „Gebraden duiven vliegen nergens ter wereld rond" (spreekwoord). Het doet misschien een beetje lach wekkend aan bij het nuchtere ver- kiezingsbedrijf van tegenwoordig. Maar wie de hartstocht ervaart, waarmede in de twintiger jaren po litiek bedreven werd, zal moeten boegeven, dat het niet zo verwonder lijk is, dat een man als de heer Koekoek, die in feite nog in die pe riode van de vaderlandse politiek thuishoort, plotseling bij de kiezers schijnt aan te slaan. Het is waar schijnlijk heimwee naar iets dat voorbij is en dat zijn geheel eigen bekoring had. Een zekere romantiek Want het politieke bedrijf moge dan in die tijd rauw en fel zijn ge weest, er was toch ook een bepaal de etiquette, die we vandaag zouden verwijzen naar de Pruikentijd. In ons laatste artikel zullen we daarvoer schrijven. De hartstocht waarmee vroe ger werd meegeleefd en politiek bedreven was veel groter dan nu. Op de avond van de verkiezingsuitslag was het druk op straat en was een grote volksoploop een normaal verschijnsel Ook over Wantij en Dordtse Kil ireed wegdek en grote hoogte (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Binnen afzienbare i zal begonnen worden aan de bouw de brug over het Brielse Meer. Dit |)rdt vermeld in het provinciaal ver- f over 1965, dat gisteren is gepubll- het ogenblik is het bestek voor de brug al klaar, zo vertelde de heer C. A. Deerenberg (kath. v.), lid van ïdeputeerde Staten van Zuid-Holland, [een toelichting op het jaarverslag. nieuwe brug zal ongeveer driehon- jrd meter lang worden en zal zo hoog 10orden gelegd, dat zeer grote zeiljachten onder door kunnen varen. De vrije Torvaarhoogte is op twaalf meter ojecteerd. Bij de constructie van uitgegaan van de eis, dat de hoonheid van het Brielse Meer zo jogelijk wordt aangetast zwe brug zal vier rijstroken het autoverkeer tellen, twee fiets eden en twee trottoirs. Behalve voo: ♦oon-werk-verkeer van Voome naar Vropoort zal de brug ook van groot be ing zijn voor een verdergaande ontwik- pling van de recreatie op de eilanden Volgens de heer Deerenberg is de bouw In deze brug één van de belangrijkste rovinciale projecten. In een adem noem- fe hij de bouw van de bruggen over het fantij in Dordrecht en over de Dordtse til tussen Wieldrecht en 's-GravendeeL ledde bruggen worden van grotere afme- In gen dan tot nu toe door de provincie [erden gebouwd. De gedeputeerde zei, dat thans c «Wemming ig bereikt over de kosten verdeling voor de bouw van de brug over de Dordtse Kil. De provincie zal vijftig procent voor haar rekening nemen, de rest komt ten laste van de betrokken ge meenten. In zijn toelichting op het jaarverslag zei de heer Deerenberg verder nog, dat het bouwen van bruggen alle aandacht heeft van het provinciaal bestuur. Niet alleen wegens het toenemend scheep vaartverkeer, maar ook om goede voor zieningen te treffen voor het steeds groeiende wegverkeer. Gelet op het be lang van beide soorten verkeer zullen we bruggen moeten bouwen met brede wegdekken en grote doorvaarthoogte. aldus de gedeputeerde. Overigens meende hij. dat enige beper king gesteld mag worden aan de opbouw op schepen. Overleg hierover met de ver eniging „Schuttevaer" leek hem voor de hand liggend. Nieuwe spaarbrieven Gemeentenbank DEN HAAG De Bank voor Neder- landsche Gemeenten zal 2 mei tot uiter lijk op 15 juni rentespaarbrieven uitgeven van f 500 en f 100 tot een maximum van f 15 miljoen, met recht tot verhoging, a 100 pot, aflosbaar 1 november 1972 a 150 pet, waarbij de rente begint te lopen op 1 mei 1966. Vervroegde aflossing is on mogelijk. Na sluiting van de verkoop wordt beursnotering te Amsterdam en Rotterdam gevraagd. De prospectus ver schijnt 22 april. Het rendement van de lening ig te be rekenen op 6.43 pet terwijl dat van de niet bijster geslaagde uitgifte van novem ber 5,89 was. Hogere inkomsten Scheepvaart Unie AMSTERDAM De N ederlandsdhe Scheepvaart Unie boekte in 1965 f 9,98 (vorig jaar 8,95) miljoen ontvangen en nog te ontvangen diividenten. Het aan delenbezit bleef nominaal f 103,7 min. en de vloot van de drie rederijen waarin de Unie belang heeft, omvat 140 schepen met 1.029.980 bruto-regis- tenton alsmede 7 schepen in aanbouw met 80.800. Totaa-l is f 10,1(9) min, beschikbaar en het dividend op gewo- aandelen wondt 9.7(8,7) pet. Van der Kwaak: Energieverbruik wekt zorg (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De heer D. van der Kwaak (CH) lid van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, heeft gistermid dag op een bijeenkomst op het Pro vinciehuis gewaarschuwd voor een sterk toenemend elektriciteitsverbruik. Met cijfers uit Amerika bij de harad zei de gedeputeerde, dat de maximale capaciteit van het elektriciteitsver bruik nog lang niet is bereikt. Volgens de heer Van der Kwaak zal er heel wat gedaan moeten worden om de elektriciteitsvoorziening in Zuid- Holland op peil te houden en te ver beteren. „Er zullen op korte termijn maatregelen moeiten worden genomen", aldus de heer Van der Kwaak. 10 procent Cijfers laten zien, dat het verbruik van elektrische énergie m Zuid-Holland in. 1965 met tien procent is toegenomen. Het verbruik bereikte in 1965 een peil vann ruim vder-en-een-half miljoen me- ga-Watt Vender deelde gedeputeerde Van der Kwaak gistermiddag nog mee, dat de nieuwe kerncentrale, in Dodewaard in aanbouw wellicht in 1968 aan de pro- duktie van energie kan gaan deelne men. Bij de bouw van deze centrale is het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland, betrokken. Mevrouw de Ruyter: Publikaties over industrialisering „gevaarlijk" (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Mevrouw mr Chr. A. de Ruijter-De Zeeuw (soc). lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, is bang dat de vele publikaties over een verdergaande industrialisering van- de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden het Waterweggebied zullen schaden. Zij noemde dergelijke publikaties gistermid dag op een bijeenkomst op het provin ciehuis „levensgevaarlijk". De Gedeputeerde was met name be vreesd, dat al het gepraat over deze industrialisatie nieuwe werknemers zou afschrikken om zioh in het gebied te vestigen. „Het is op het ogenblik al niet zo best met die luchtverontreini ging in Perms," aldus mevrouw De Ruijter. Overigens meende zij wel. dat de woon- en industriegebieden steeds meer ten zuiden van de Waterweg ontwik keld zullen moeten worden. SER-personeel krijgt 11,5 pet in anderhalf jaar (Van onze soc.-economiache redactie) DEN HAAG Als de Sociaal-Econo mische Raad geen bezwaar heeft zal vrfj- dag een nieuwe salarisverordening voor het personeel van de raad worden aan vaard, die een geldigheidsduur zal heb ben van anderhalf jaar, t.w. van 1 Jan. jl. tot 1 juli 1967. Op grond van deze verordening zullen de salarissen dit jaar met 6,5 procent (inclusief de huurcom- pensatie van 1,25 procent) en in het eer ste halfjaar van 1967 met 5 procent wor den verhoogd. De verordening omvat ook een aanpas singsclausule: indien het algemene loon peil in 1966 meer dan 7,5 procent zal stij gen dan worden de S.E.R.-salarissen per 1 januari a.s. (niet met terugwerkende kracht) dienovereenkomstig verhoogd. Voor de bepaling van de ontwikkeling van het algemene loonpeil zal dezelfde weg worden bewandeld als bij de trend- berekening voor het overheidspersoneel. In de voorgestelde verordening vervalt de tot dusver bestaande mogelijkheid tot het toekennen van een zgn. prestatie- toeslag. Daartegenover is de zgn. uitloop- mogelijkheid in de salarisschalen van 5 op 10 procent gebracht. De vakantietoe slag wordt verhoogd van 4 tot 6 procent. Ikoon voor 13.000,- (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM Een zestiende eeuw- se ikoon uit de Macedonische School, voorstellend Johannes de Doper, is op de veiling van Paul Brandt f 13.000 verkocht. Een klein schilderij van Francesco Guandt, gekocht door een Nederlandse verzamelaar, bracht f24.000 op en een groot doek van B. C. Koekkoek haal de het tot f 35.000. Onder de hamer kwamen o.a. nog een Ledckert (f 17.000 en stukken van Van Niokelen, Brakenbungh en Van Uden. Een deel van de geveilde schil derijen was afkomstig uit de nalaten schap van de heer G. D. Gratema, die directeur is geweest van het Frans Halsmuseum te Haarlem. Enquête onder scholieren ANTWERPEN Begin van dit jaar heeft de Belgisch-Nederlandse vereniging een enquête gehouden onder enige honderden middelbare scholieren in Breda. Wat weet men van en denkt men over onze Zuider buren was het criterium waarvan werd uitgegaan. Wie in België eerste-minister is wist slechts 37 procent van de ondervraagden. Bü een dergelijk onderzoek in België, vorig jaar, wist 86 procent van de jonge Belgen de heer Marijnen op te noemen. Bijna 15 procent van de Bredase scho lieren wist te vertellen dat Spaak en Van Kleffens de grondleggers waren van de Benelux. De Belg is meer vaderlandsbewust dan de Nederlander was de mening van 51 procent van de scholieren, maar ook vond 66 procent dat de Belg zich vol doende voor de Nederlandse problemen interesseert. Bijna unaniem waren de ondervraag den van mening dat de Belg meer vrij gevig is dan de Nederlander. De helft van de Bredase scholieren gaat het liefst met een Fransman om. de Belg komt met 22 procent op de tweede plaats. Bij de vorig jaar ondervraagde Antwerpse leerlingen bleek dat 42 procent het liefst omgaat met een Duitser. Twaalf procent gaf de voorkeur aan een Nederlander. Bij na alle Breda naars wisten dat An- derlecht voetbalkampioen is en dat Paula Semer een tv-omroepster is. Moeten de banden tussen België en Nederland nauwer aangehaald worden, 60 procent van de Bredase scholieren vond van w«L 3^ 1 (1 These Boots Are Made For Walkin' Nancy Sinatra 2 (2 Michelle Beatles 3 (40) Dedicated Follower Of Fashion The Kinks 4 (4 That Day Golden Earrings 5 (6 19th Nervous Breakdown Rolling Stones 6 (3 Glaasje op laat je rijden Sjakie Schram 7 (13) Second Hand Rose Barbra Streisand 8 (15) Such A Cad Les Baroques 9 (5 Bald Headed Woman The Torero's DE Belgisch-Italiaanse zanger Salvatore Adamo heeft een boekje over zichzelf geschreven. Dat had hij beter niet kunnen doen, want hij kan wel zingen, maar niet schrijven! Zelf had hij dat overigens ook ontdekt, want de journalist Henry Lemaire kreeg opdracht, uit de ruwe tekst de „memoires" van de 22-jarige Adamo samen te stellen. Resultaat is een dames bladachtig, onbenullig ver haaltje, gevat in een boekje- met-slappe-kaft, vol met foto's, zetfouten en verkeerde over lezen. Adamo heeft wel pogingen ge daan, een stukje literatuur te schrij ven. Het begin is al hoogdravend, als hij vertelt over zijn eerste herin neringen aan Sicilië waar hij werd geboren, aan het Belgische mijnwer kersdorpje Ghlin en aan de vele maanden, die hij ernstig ziek in een ziekenhuis doorbracht. De eerste hoofdstukken gaan echter snel over in een dorre opsomming van gebeurtenissen, die vooraf gin gen aan het ogenblik waarop Ada mo inderdaad een topster met bij zondere kwaliteiten werd. Slechts een enkele maal maakt de jeugdige zanger opmerkingen, die hem afschilderen als een door- zettertje, die, niet verslagen door een reeks van teleurstellingen, op een gegeven moment zijn schoolop leiding afbrak om op goed geluk professional te worden. Grote rol Zijn vader en een platenhande- laar in zijn woonp'aats hebben daarbij een grote rol gespeeld. Va der Adamo, na een ongeluk in de mijn voor zestig procent invalide, vond aanvankelijk de hese stem van zijn zoon helemaal niet mooi. is het boekje meer bedoeld als Maar nadat hij van gedachten was hommage aan al die mensen, die veranderd, werd hij de strenge ma- Adamo op de weg naar succes heb- nager van Salvatore. De eigenaar ben geholpen. Hij dnn't tenminste van de platenwinkel bracht de jon- veelvvldia complimentjes uit, ge Adamo in contact met de platen- al aan journalisten, die toch steeds maatschappij, die nog steeds gniffe- zo aardig voor hem zijn geweest. lend terugdenkt aan de dag dat zij Ze hebben bijna nooit lelijk over de jongeman een contractje aan- hem geschreven. Adamo wil dat bood.... zijn lezers graag laten weten. Hij heeft de pers immers nog steeds Salvatore Adamo is terecht een nodig! gevierd artiest geworden, een zan ger, die zoveel verdient en zo vaak op reis is, dat men zich afvraagt roaar hij de moed en de tijd van daan heeft gehaald om nu al zijn Als hij door zijn impresario Is carrière te beschrijven. Misschien aangezet, zijn autobiografie te schrijven, is het boekje een misluk te publiciteitsstunt geworden. Ada mo komt eruit te voorschijn als een jongeman, die bovenal met zichzelf is ingenomen, en dat is een etiket waarvan de fans niets moeten heb- Voor zijn bewonderaarsters is het misschien interessant te weten, dat Adamo nog steeds vrijgezel is. Een paar van die aardige journalisten hebben weliswaar beweerd, dat hij RAY CHARLES sinds zijn muzikale opleiding kreeg. Vrij wel in juli 1964 in het geheim is ge- nnffol.,v moeiteloos leerde hij piano, orgel huwd, maar daar is, schrijft Ada- zesde jaar door een ongeluk en altJax spelen Toen hij vij£tle„ m0 'een w00rd v>' waar Nicola geheel blind is een muzikaal Was, mocht hij zich een volleerd Durant, die hij al vijf jaar kent, is genie, dat nu al jarenlang een musicus noemen. Hij ging van niet meer dan een goede vriendin milinpnpnmihliplc hnpit school af en deed twee jaar prac- „Al de rest is kwaadsprekerij, ge- mnjoenenpuDiieK ooen. tijk-ervaring op bij plaatselijke klets en slechte literatuur". ■7" Kwir rio bands. Geen geklets is, dat Adamo zich Sint Augustine-school in Greens- I" "49 formeerde hij een eigen natJlet'nMaardaarov?r^ehri?ft1hH field waar hii een gedegen *ri° waarmee hij op tournee ging betalen. Maar daarover schrijft hij neia waar nij een gedegen Amerjka* die met in ztjn „memoires", uitgegeven stond hij nog sterk onder invloed E Verbeeck, Twee Kerkenstraat 9 van Nat King Cole. Dat duurde tot *0® te Brussel. I 2954. Toen ontdekte hij, dat hij als I SI \t CTfjCllT" zanger zijn publiek in vervoering I J kon brengen. Een groot orkest en een vier-stemmig meisjeskoor wer- "I den zijn begeleiders in het rhythm h op^e o^en en bIues oenre- ft n Wereldberoemd werd Ray Char- s~/ les (34) in het begin van de jaren Jay and The Americans sinds ,?e..p]aa' Ca" Si°P vijf jaar een populaire zanggroep in Lotting You verscheen. Er werden Amérika én in Europa - gooien meer <|an twee e" «P h?" weer hoge ogen met hun nieuwe exemplaren van verkocht, genoeg programma voor de komende ne- plaat „Sunday and me" (UA 23020). r?"" ,y en Western muziek gen maanden: een nieuwe Ameri- Zij hébben hun successen hoofdza- "icenn,™ - - kelijk te danken aan hun uitgebrei de muzikale belangstelling, die uit- Mislukt Beatle-nieuws is er steeds. Hun de stoot tot algemene erkenning te kaanse tournee, bezoeken u»,, geven. Dit succes leveixle hem uit- Duitsland (gage DM 150.000 per nodigingen op om in alle delen van dag...) en Japan en reisjes door de wereld te komen zingen. eigen land Experts hebben gezegd, dat Ray fn Parijs heeft het wassenbeel- Charles een absoluut gehoor heeft, denmuseum Grévin vier nieuwe Dat demonstreerde hij onlangs zelf fenomenen aan zijn verzameling een orkest met toegevoegd: de Beatles. De direc- -r"-----{zr- z - u i y00r een Plaat- teur hoopt nu maar, dat fans er .My world is empty without you' opname zou begeleiden. Hij het af- met hun vinaers af zullen bliivpn (GO 42.633), dat evenals hun andere tikken en maakte één van de vio- mVrPun vmgers aJ ^'le.n ve gaat naar volksmuziek, Zuidameri- kaanse ritmen, liedjes van Italiaan se oorsprong en romantische balla- listen erop attent, dat hij een „des" Voor een nieuwe Beatle-film is nog steeds geen geschikt script te vinden. The Mudfield Skiffle Group heeft m plaats van een „d" speelde.... een aantrekkelijk plaatje gemaakt voor de liefhebbers van dit genre. Het heet „Molly Dee"; aan de andere kant staat „Donna Donna" (DB 45.196). Marie Laforêt, die als chansonniëre een grootse toekomst tegemoet gaat, bewijst haar uitzonderlijke gaven met „Julie Creve-Coeur" en „A demain my darling", uitgebracht cp FV 26.005. Over de plaatjes van Nederlandse artiesten kunnen we kort zijn. Tonv Light heeft nog de beste gemaakt met „Laat me gaan" en ..Wees niet bang. little woman" (DB 42.811). De zwarte l)E Duitse zanger Freddie staat met de verkoop van één schijf van de Amsterdamse beatgroep nu al tien jaar aan tem ««mni,™-tj«:l The Clungels („Geen cent", „Dat had Dank zij zijn repertoire van ik nog nooit geda&n" - 2Su2d33?u tische en sentimentele liedi zonder meer slecht en Bob Boubers ..Nog wel bedankt" (OS 25.339) is na het Nederlandse Songfestival al dui- landgenoten nooit genoeg krijgen! kassuccessen werden. Behalve als deliik geklasseerd. nu al tien jaar aan de top. exemplaren van „Heimweh" Fred- „n g|| --*-•die was ontdekt Aan de lopende band kwamen er nieuwe platen van hem uit, die stuk voor stuk Golden Earrings onderscheiden De Haagse beatgroep „The Gol den Earrings" is door het muziek blad Teenbeat onderscheiden met de Gouden Gerbera, omdat er van „That Day" al meer dan vijftig duizend platen zijn verkocht. Binnenkort krijgen de langharige Jaap, Frans, Marinus. Peter en George nóg trofee. Die komt van het muziekblad Muziek Expres, dat een verkoop van 25.000 platen al een prestatie vindt, die met een Zilveren Plaat moet worden be Het zangduo de Luckberries. vooral door het Nederlandse song festival populair geworden, maakt op het ogenblik aan de lopende band platen. Je moet het ijzer smeden, als het heet is! maanden de Duitse platenmarkt speelde hij de hoofdrol. Freddie is van jongsaf aan een avonturier geweest. Hij weid in Wenen geboren (zijn vader was Ier, zijn moeder Oostenrijkse) en sloot zich al als jongen bij een rond trekkend circus aan. Daarna werk te hij in reisbureaus, maakte zwerf tochten door Noord-Afrika en voer als zeeman. New York en Belfast zijn steden waaraan hij met plezier terug denkt, omdat hij er als amateur eerste prijzen won. Zijn victorie be gon echter in een Hamburgs caba ret waar het „Heimweh" van de zingende zeeman goed was voor een langdurig platencontract. Onlangs zijn van Freddie de lp ,Von Kontinent zu Kontinent" en een nieuwe single uitgebracht Johnny Jordaan heeft een plaatje gemaakt, dat, afgaande op de titel, heel bijzonder moet zijn: „Glaasje Madeira op, laat je rijen, my dear"

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15