Geef ons meer namen bij televisiegesprekken Blauwbaard''s burcht Hier loopt Nederland achter Belangrijke werken in radio-uitvoering aan de muur ram DINSDAG 19 APRIL 1966 0 heerlijk ijverig Hilversum....! M HILVERSUM Ach, wat leven wij ,cn*ier toch heerlijk! En wat is iedereen jverig als er, hoe dan ook, maar eer .mroepnaam in het geding komt! Onmid lellijk raakt dan het spiegelend vijvertje beroering en steekt er 'n stormpje, igeblazen door de lieve geruchten, op. wij hier in de Gooise hoofdstad, waar iet altijd gonst om radio en teevee, wij Neem nou weer die ellende met Bert rarthof! Heeft de verkeerspolitie verle- len week een soort onderzoek gehouden, [ekjes op de uitvalswegen: agent, lieve Juffrouw van Veilig Verkeer, autootjes aanhouden en vragen: „Waar komt U ndaan en waar gaat U heen?" Aardige automobilisten vriendelijk antwoorden, narrige zeggen: „Geen tijd, hoor, laat m« Was er (natuurlijk!) een persconferen tie over. En daar zei iemand: „Nou, er iljBert Garthof reed ook door!" ff Bom, hek van de dam, storm! Nu kan je je uiteraard als natuurminnaar niet per mitteren, onvriendelijk te zijn geweest tegen hun - taak - verrichtende - agen ten en lieve juffrouwen van Veilig Ver- nkj teer. Dus kletsen in de cantines van d« 2gJ»mroepgebouwen én daarbuiten: „Heb je anpat gehoord van Bert Garthof...?" Bert zelf dodelijk geschrokken, hele- Jmaal overstuur... want hoe moest dat nou Ietlmet „Weer of geen weer?" Dumping in K- de luisterdichtheid... Intomartrapport... o -jan N°2 erger: huis-aan-huis-gelezen —kreekblad neemt het „nieuwtje" op: ene .Vneneer Perlot die erbij stond, had het J^7élf verteld! Bert Garthof belt redactie op. Eist weerwoord. Krijgt het onder een (twéé-kolomskop: „Ik deed wél mee, een meneer voor mij weigerde en blafte het T .meisje af. Maar U kunt nog op het for- iltmulier zien, dat ik meedeed, want er staat op..." IEn wat zeggen die Hilversummers nu? „Zou het waar zijn?" Arme Bert Garthof... Bordjes onvoldoende en niet leesbaar HILVERSUM Gewoonte is „.'„f E? kri«> de huiskamer de maar ten dele aardie en kan ge- CII Hltl lCCoIiatli vaste vraag: „wie zei dat nou?" „Dat i t t--i i -i i „,6 was professor....." „Ach welnee, dat makkelijk leiden tot versloffing. was dominee„st, stil non..... In onze televisiepresentatie ken- (Van onze radio- en tv-redactie) het hiaat is er alweer. nen wij ZO n verslofte gewoonte: Soms ook schijnt de redding nabij: als het werken met naambordjes bij persoon een paar. minuten forum- of andere gesprekken en het éénmaal projecteren van een naam bij een interview. Herhaalde malen horen wij klachten daarover: wie een ogen blik de ogen van het scherm heeft afgewend, is de draad kwijt, weet niet wie er aan het woord is, kan ook de belangrijkheid van wat er gezegd wordt niet meer schatten. Waarom moet Nederland in deze achteraan lopen? Waarom worden bij ons de namen niet met enkele minuten tussenpozen ge projecteerd ten gerieve van de kijkers? Er wordt in Bussum veel teveel gere kend met de kiene kijker, die zo'n beetje iedereen kent en die dan nog onafgebro ken het beeldscherm bestaart. Men vergeet, dat er honderd-i redenen kunnen zijn, waarom zelfs de meest belangstellende kijker zich af toe wel eens van het scherm moet afwen den. De telefoon kan gaan. er kan gebeld worden, iemand in de kamer kan iets afleidends opmerken, er kan boven een kind roepen, men kan ook gewoon maar de blik afwenden om zijn koffiekop op te nemen of een rokertje aan te ste- Wij zitten aan de buis niet oplettend in de schoolbank. Wij moeten niet ge dwongen worden ons aan één stuk met volle aandacht op het glas te richten. Dat houdt geen mens vol. Daarvoor is tele visie ook niet bedoeld. iDe kijker moet zich kunnen ontspan- ook al vergt het volgen van gespro- in kleinigheden. Er schijnt geen Bussumse regisseur te zijn, die zich ooit heeft gerealiseerd, dat het zo niet gaat. De presentator van een actualiteitenrubriek, een documentaire of een groot Interview zegt één keer dood leuk: „Wij praten hierover met prof. dr. Zo en Zo, voorzitter van blublublublu." De kijker, die hierop niet verdacht is, verstaat de naam half en de functie hele maal niet, omdat hij nog net aan die -aam zit te denken. Daarmee is dan de kous af: het gesprek begint en nimmer vernemen wij in de huiskamer meer, wie daar nu minu ten lang aan het woord is. „WIE ZEI DAT?" Nog moeilijker is het bij forumgesprek ken. wanneer de namen van de deelne mers althans (zoals gewoonlijk het geval helaas!) niet in de programmabladen ijn vermeld. Met kinderlijk vertrouwen in de gevat te geest en het onverwoestbaar geheugen van de kijkers noemt de gespreksleider éénmaal de namen en functies van de partners en daarmee moeten we het dan Er staan wel naambordjes voor de spre kers (sters) als het een beetje wil, maar die komen half, een seconde of helemaal niet in het beeld en wit zich op de verschijning ervan wil spitsen, mist in de spanning telkens stukjes van het voortgaande gesprek. Regisseur Frans Boerlage bestudeert met kritische blik de hoofdtooi van Annie Delorie, die gekleed is als de bruid Judith, de laatste vrouw die Blauwbaard zal kunnen veroveren. Zal de spang die zij nu in het haar draagt op het scherm voldoen of zal hij alsnog het fijne paarlen kroontje dat Annie in de hand houdt, Hoe de keuze, gemaakt vlak voor de opname in het Muiderslot, is uitgevallen, kunt u vanavond zien bij het kijken en luisteren naar de opvoering van Bela Bartók's opera „Blauwbaard's burcht", door de regis seur van concertstuk tot televisiezanaspel bewerkt. Om de muzikaliteit geen geweld aan te doen wordt het werk in de Hongaarse en dus oorspronkelijke taal gezongen, Nederlandse ondertiteling ontbreekt echter niet. Voor deze opvoering werden behalve in het Muider slot ook opnamen gemaakt in de Gevangenpoort en in de studio. Guus Hoekman zingt de rol van Blauw baard, die slechts node de zeven gesloten deuren voor Judith opent. Achter deze deuren bevinden zich resp. de geheimen van de folterkamer, de wapenzaal, de schatkamer, de bloeiende tuinen, de groene landerijen (alles verblin dend schoon maar met bloed besmeurd)een donkere vijver en tenslotte het vrouwenverblijf. Tevergeefs smeekt Blauwbaard Judith, die hij werkelijk liefheeft, de laatste twee deuren gesloten te mogen houden. Als de laatste deur opengaat komen wankelend drie mooie, in rijke gewaden gestoken vrouwen, getooid met sieraden, naar buiten. „Gij zijt de schoonste van allen" zingt Blauwbaard dan, duwt met de vrouwen ook Judith naar binnen en als de deur zich sluit zijn Blauwbaard's laatste woorden ,flu blijft het eeuwig In de rol van Blauwbaard ziet u Guus Hoekman. Week van de Koorzang (Van o e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zoals u in de radio programma's zult hebben bemerkt is dc jaarlijkse Week van de Koorzang begon nen. Dagelijks treft U in de omroepuit- zendingen optreden van verschillende ko ren aan. Helaas is de coördinatie ook hierbij weer niet al te best doorgevoerd, zodat U bijv. vanavond om 9 uur zult ^moeten kiezen tussen het luisteren naar het omroepdubbelkwartet met een oud Paaslied van Diepenbrock en drie liede- Iren van H. Andriessen bij de KRO of het Caeciliakcor uit Tegelen met een aan tal geestelijke liederen en een paar volksliedjes tot slot. Gelukkig zingt Idit koor nog een half uur door als het andere al zwijgt. In de vooravond, om even over half acht. zingt bij de AVRO ook het Ned. Kamerkoor. Morgenavond 8 uur wijdt de NCRV ruim 2 uren zendtijd aan de koor zang. met een uitvoering van het oratori um ,,De Apostelen" van Elgar. U hoort dan de Kon. Zangvereniging „Excelsior" uit Den Haag en de dames van het Haags Kamerkoor, samen met solisten en het Residen'ie-orkest onder leiding van Rocus van Yperen. Dit oratorium is het eerste deel van •at een drievoudig werk moest worden. Het beleefr'e zijn eerste .Ivuer'ng in 1903. Drie jaren later volgde bet tweede deel: „Het kon:nkrijk", maar het derde werd niet geschreven, ofschoon Elgar wel aantekeningen en «verste schetsen er voor maakte. Niemand weet, waarom hij het werk niet voltooide. Het oratorium „De Apostelen", ge baseerd op teksten uit het Oude en Nieuwe Testament, beslaat de periode van Christus' opdracht tot het stichten van Zijn kerk tot aan de Hemelvaart. In stereofonische uitzending kunt U donderdagavond in het AVRO-program- ma (tussen 8.15 en 10 05 uur) naar een uitvoering van Mahler's 3e symfonie met altsolo. vrouwen- en jongenskoor (de da mesleden van het Toonkunstkoor en het jongenskoor van de St. Willibrorduskerk buiten de veste), en het Concertgebouw orkest; dirigent Bernard Haitink. Deze symfonie ontstond in de zomer van 1895: Mahler had er een klein werk van willen maken, maar verklaarde later „dat de compositie hem uit de hand was gelopen en daardoor veel uitgebreider werd dan hij had bedoeld." Mahler wilde zich min of meer verontschuldigen voor dit reuzenwerk in zes delen, dat geheel op de zomer is geïnspireerd (de delen hebben ondertitels, het eerste heet: „Pan ontwaakt, de zomer komt aan", het tweede en derde verhalen van bloemen en vogels, het vierde is getiteld „Wat mij de nacht vertelt", het vijfde „Wat mij de morgenkiokken vertellen" en het zesde „Wat mij de liefde vertelt"), maar al spoedig werd de symfonie aangemerkt als een van zijn meestercomposities. Vrijdag kunt u dan bij de AVRO 's middags om 4.15 uur nog luisteren naar een half-uurscauserie „Is koorzin gen uit de mode?" en bij de KRO om 7.30 uur naar een gevarieerd programma, uitgevoerd door het Collegium Musicum Amstelodamense onder leiding van Toon Vranken heeft gesproken, wordt ineens zijn naam en functie op het scherm geprojecteerd. Uitkomst! Maar wie probeert een en an der voor zichzelf op te schrijven, heeft altijd net tijd tekort. Daarmee rekent ook alweer geen enkele regisseur: men word*, geacht alles direct en voor de rest van de uitzending te onthouden, want al komt de goede man of de lieve vrouw nog zes keer terug, de naam blijft verder achterwege. 'T KAN BETER En 't kan zoveel beter! In vele andere landen men kan het zelf zien bij overgenomen interviews of algemene gesprekken neemt men de moeite de kijker om de paar minuten de naam van degene die aan het woord is, te laten zien. Even duidelijk projecteren: hebt u het nu niet voldoende in u kunnen opne men, rustig even opletten dan. zo dade lijk komt de naam weer terug. Dat is tenminste informatie voor de kijker. De bordjes worden dan overbodig en dat scheelt alweer een stuk decorwerk. Of.... als men die bordjes dan zo graag ge bruikt. dan is het zaak dat de regisseur ze ook behoorlijk hanteert en de ra's zich flink er op laat richten, neer de bijbehorende spreker(ster) aan het woord is. Aan zo'n seconde, een half of onleesbaar beeld heeft immers mand wat! Daarom luidt de vraag aan „Bussum," aan alle regisseurs: „Geef ons meer na men in het beeld, projecteer ze of neem de bordjes close up en moet het dat zijn, laat dan ook de functies van de diverse personen er bij schilderen. Op déze wijze wordt het, bij steeds toenemend gesproken woord op de tele visie, een onmogelijke zaak. Wanneer de kijker zo nodig moet horen, wat deskun digen en niet-deskundigen hebben te zeg gen, zorg dan dat hij ook wéét, wie ei aan het woord is. Morgen wijziging tv-programma's John Ie Carré O Victor Gollancz Martine Bijl, die de laatste tijd als een raket omhoog is geschoten in de showwereld, is woens dagavond gast in het programma „Hart tegen hart". Hieraan werken mee Liesbeth List, Marijke Merckens, Loes Hamel en Ramses Shaffy. (Van c e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wij maken U e attent, dat de televisieprogramma's op beide netten morgenavond wijziging on dergaan, zulks in verband met de beide uit te zenden voetbalwedstrijden. Op Ned. 1 blijft het aangekondigde programma ongewijzigd tot 9.15 uur. De VARA-uitzendingen „Hart tegen hart" (liedjesprogramma) en „De schavuiten" verhuizen naar vrijdag 22 april, Ned. 2. In plaats hiervan komt: 9.159.30 uur korte VARA-film, 9.30—10.15 uur eerste helft Cup-wedstrijd Inter Milan-Real Ma drid (commentaar Bob Spaak), dan tot 10.30 uur tweede NTS-journaal, vervol gens tot 11.15 uur tweede helft voetbal wedstrijd. daarna tot 11.25 uur uitzen ding Humanistisch Verbond en tenslotte tot 12 uur reportage Europese Tafelten niskampioenschappen in Londen. Op Ned. 2 wordt het nieuwe program- .a als volgt: 77.40 uur reportage tafel tennis uit Londen. 7.40—8.25 uur eerste helft Europa Cup-wedstrijd Manchester UnitedPartizan (commentaar Herman Kuiphof), dan tot 8.40 uur nieuws in hel kort van het NTS-journaal en een VPRO-filmpje met de gitarist Baden Po well, vervolgens tot 9.25 uur tweede helft voetbalwedstrijd, tot 10.55 uur VPRO-uit- zending „De eerste dag van de vrijheid", 10.5511 uur NTS-journaal. De VPRO laat dus morgenavond „De oude draaidoos" en „portret van de Roe meense athlete Jolanda Balas verval- Bachweek in Zwolle (Van onze muziekredactrice) het trotse bezit het Schnitger-orgel in de Grote of St! Michielskerk. Zwolle doet heel wat met dit fraaie instrument, en terecht initiatief bij, Er komt zelfs eJ (L nl. een Bachweek georganiseerd door dè commissie „Kerk en Muziek" van Herv. gemeente in Zwolle. Van 20 tot 25 mei worden voor het eerst viertal Bachconcerten gegeven waarvan twee in de Grote Kerk zullen plaats hebben en twee in de concertzaal „Ode- on". Dus niet uitsluitend tot de orgelmu ziek, maar ook instrumentale muziek. Om een zo perfect mogelijke uitvoering te garanderen heeft men aan het „Qua- dro Amsterdam", bestaande uit de heren Gustav Leonhardt. Frans Brüggen, Jaap Schroder en Anner Bijlsma verzocht, de kamermuziekconcerten op zich te nemen. t eerste concert valt op vrijdag 20 mei door het strijkorkest „Fideum Can- tus" en Charles de Wolff, orgel. Op 21 mei het „Quadro Amsterdam". Op 23 mei concerteert Gustav Leonhardt. De ver maarde Duitse organist Helmut Walcha sluit de Bachweek op 25 mei met een orgelbespeling. Begin van Beatles-roem failliet en verkocht LIVERPOOL Cavern Club", waar „The Beatles" de basis hebben gelegd voor hun roem. is aan de eigenaar van een restaurant verkocht. „Het Hol" ging failliet nadat „The Beatles" de zaak voor betere zalen hadden geruild. Joseph Da- vey wil „Cavern Club" echter heropenen, in de hoop. de tieners er weer heen te krijgen VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 7.05 uur (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. 7.32 uur (NTS) Engelse les voor gevorderden. 8.20 uur aflevering van de Dick van Dyke-show. 8.45 uur politiek debat tussen minister Vondeling en ex-minister Witteveen. 9.20 uur kijkje bij de voorbereidingen van de we reldtentoonstelling in Montreal (Canada). 9.30 uur opera „Blauwbaards burcht" van Bela Bar- tók. Ned. 2 NTS en KRO 8.01 uur gevarieerd programma „Dichter bij Lopik", ter gelegenheid van de ingebruikneming van de tweede-net-zenders Goes en Markelo. 9.00 uur aflevering van „Het grote avontuur", episo des uit de geschiedenis van Amerika. 9.50 uur nieuws uit Washington. 10.10 - VANAVOND TE HOREN Hilvei I KRO 7.30 uur optreden van het Promenadeorkest. 8.30 uur reportageschets over de verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Noord Beveland door de eeuwen heen. 9.00 uur koorzang door het Omroep-dubbelkwartet. 9.20 uur muziek uit Schubert's Rosamunde (stereo). 10.45 uur muziek en praatje bij de schemerlamp in Disco-rendez-vous. Hilvei i II AVRO 7.05 uur oosterse muziek. 7.35 uur zang door het Nederland kamerkoor (stereo). 8.05 uur volksliedjes zingen met Coby Schreyer. 8.30 uur aflevering van de komedie „4 Sans". 9.00 uur optreden van het Caeciliakoor in Tegelen. 9.50 uur concert door het Promenadeorkest en de so praan Christine Spierenburg. 11.00 uur Ritmeclub met swing en jazz. 59 „Vertel me dan eens wat jouw levensbeschouwing is?" „O, in vredesnaam," snauwde Leamas, en gedurende eni ge tijd liepen ze zwijgend voort. Maar Fiedler liet zich niet afschepen. „Als ze dan niet weten wat ze willen, ho« kunnen ze er dan zo zeker van zijn dat ze gelijk heb ben?" „Wie heeft dan gezegd dat ze daar zeker van zijn?" ant woordde Leamas geërgerd. „Maar wat is dan de rechtvaardiging? Wat? Voor ons Is het gemakkelijk, dat heb ik je gisteravond al verteld. De Abteilung en dergelijke organisaties zijn een verlengstuk van de machtige arm van de Partij. Zij vechten in de voorhoede van de strijd voor Vrede en Vooruitgang. Zij zijn voor de Partij wat de Partij is voor het socialisme: zij zijn de voorhoede. Stalin heeft het zelf gezegd" hij liet een kort lachje horen „het is niet meer zo in de mode om Stalin aan te halen maar hij heeft eens gezegd: „het liquideren van een half miljoen mensen is een statistisch gegeven, maar een enkele man die in een verkeersongeluk omkomt is een nationale ramp". Hij maakte zich vrolijk, zie je, over de burgerlijke gevoeligheden van de massa. Hij was een groot cynicus. Maar wat hij bedoelde is nog steeds waar: een beweging die zichzelf beschermt tegen contrare volutie kan zich niet veroorloven terug te deinzen voor de exploitatie of de eliminatie, Leamas van een paar enkelingen. Het is allemaal hetzelfde, we hebben nooit de pretentie gehad dat we het helemaal bij het rechte eind hadden in het rationalisatieproces van de maatschappij. Heeft niet de een of andere Romein gezegd in de Christelij ke Bijbel „het is gepast dat een mens zal sterven wanneer vele anderen daarmee gebaat zijn"? „Dat zal wel," zei Leamas vermoeid. „Wat denk jij dan? Wat is jouw levensbeschouwing?" „Ik denk dat jullie hele troep uit schooiers bestaat," zei Leamas woest. Fiedler knikte. „Dat is een standpunt dat ik begrijp. Het is primitief, negatief en verbazend stom maar het is een gezichtspunt, het bestaat. Maar hoe staat het nou met de rest van het Circus?" „Dat weet ik niet. Hoe zou ik het weten?" „Heb je dan nooit met hen over hun levensbeschouwing gesproken?" „Nee- We zijn geen Duitsers." Hij aarzelde en voegde er toen terloops aan toe: „Ik neem aan dat ze de communisten niet mogen." „En dat rechtvaardigt dan bij voorbeeld het vernietigen van mensenlevens? Dat rechtvaardigt een bom in een vol restaurant, dat rechtvaardigt de snelheid waarmee jullie agenten afschrijven al dat soort dingen?" Leamas haalde zijn schouders op. „Ik veronderstel van wel." „Want, zie je," ging Fiedler verder, „voor ons geldt dat, en ikzelf zou niet geaarzeld hebben een bom in een restaurant te leggen als dat ons weer iets verder op weg geholpen zou hebben. Daarna zou ik tegen elkaar afwegen: zoveel vrouwen, zoveel kinderen en weer zo'n 6tuk verder op de af te leggen weg. Maar christenen en Jullie maatschappij is christelijk christenen mogen die niet tegen elkaar afwegen." „Waarom niet? Ze moeten zich toch zeker verdedi gen?" „Maar zij geloven in de heiligheid van het menselijk leven. Zij geloven dat iedere mens een ziel heeft die gered kan worden. Zij geloven in zelfopoffering." „Ik weet het niet. Het kan me ook niet schelen," voegde Leamas eraan toe. „Stalin kon het ook niet schelen, is het Fiedler glimlachte. „Ik mag die Engelsen wel", zei hij, bijna tot zichzelf. „Dat was met mijn vader ook al het geval. Hij mocht de Engelsen bijzonder graag." „Wat geeft daat me een lekker warm gevoel van bin nen," zei Leamas, en verviel weer in stilte. Ze stonden even stil terwijl Fiedler Leamas een sigaret gaf en die voor hem aanstak. Ze klommen nu zeer steil. Leamas hield van deze li chaamsoefening en liep met grote stappen voorop, de schou ders naar voren. Fiedler volgde hem, licht en vlug, als een terriër zijn meester. Ze moesten zo minstens een uur gelo pen hebben, misschien langer, toen plotseling de bomen boven hen ophielden en de hemel zichtbaar werd. Ze had den de top van de kleine heuvel bereikt en konden nu neerkijken op de dichte massa dennebomen, slechts hier en daar verbroken door grote, grijze groepen beuken. Wordt vervolgd INTl&SCNPEKF B'JmWK <Set?QrtCM..\ NEE, DERF. Ik HEB \W MOETEM ZB De POLITIE NIET J TOCH INLICHTEN; GEWAARSCHUWD.] WE KUNNEN SAP IK KAN TOCH NIET NIET ALLEEN VII ZE<3GEN DAT IK NOG EEN DODENDE 20.30 Van Oosterschelde- >ecld. 2100 Klas* en moaerne liederen (opn.) 21.20 Stereo: Concertgebouw- ork. 21.55 Gregoriaanse zan gen met toelichting 22.15 Cur sus over geloofsleven. Nieuws. 22.40 Epiloog Lichte gramm. 23.1 18.25 Orkestmuz en listen (opn I. 18.55 Voor V)00 Gesproken brief Parijs 1905 Indonesisch Nedei 20.05 pro gr. 19 45 kamerkoor. 20.00 Volksliedjesprogr. 20.30 Vlei Sans. radiostrip 21.00 Licht mi ziekprogr. 2150 Promenade oi kest en zangsoliste 22.; Nieuws 22 40 Aktualiteitei 23.00 Jazz- en dansmu 23.55-24.CO Nieuws TELEVISIE VAWVOMI AVRO' '67 Montreal: voorbereiding van de Nederlandse inzending 2130 Blauwbaards Burcht, ope ra. NTS: 22.25 Journaal leac: Logica: les irdige Logica. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Dich ter bij Lopik. fllmreportage. KRO: 21(10 Het grote avon- Amerika. 2150 Onze ma Washington. CVK/IKOR: 22.15 Dichterbij, wekelijks program ma. NTS: 22 45-22.50 Jour- ItAIIIO 1IOKGEIV Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr) 830 Nieuws. 8.32 Lichte grammo foonmuziek. 950 Voor de zie ken. 9 35 Waterstanden. 9 40 Voor de huisvrouw. 10.10 Mo- deme muziek (gr.). 1050 Mor gendienst. 11.00 Modern strijk kwartet (gr). 1150 Lichte gram- dek (gr). 15.10 Radii. orkest. 1550 Bijbel- Jeugd sextet. 17 20 Jazzperspectief. 1750 Overheidsvoorlichting. 18 00 Lichte grammofoonmu- :iek. 18.10 Nieuws uit de prot. nastlek. 753 Lichte grammo- foonmuziek en reportages. ("•30-755 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws. 8 10 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Vooi hu is vrouw. 9.06 Klassieke ka mermuziek (gr). VPRO: 9.4< Schoolradio. VARA: 10.00 Lich te grammofoonmuziek 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws 11.02 Programma over het red den van kunstschatten ln Nu- bië. il.40 Jeugdensemble. 12.00 Gevarieerde grammofoonmu ziek. 12.22 Voor het platteland. 1257 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 1250 Stereo: sa- lonorkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Aktualiteiten en kalender. 1355 Stereo: Lichte orkestmuziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Koor en Residentie-orkest. 14.30 Pianorecital (opn). 1550 Voor de Jeugd. (16 00 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 1750 Pro- llilversum III (240 m en FM-kanalrn. NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Gevarieerd platen- programma. 10.00 Nieuws. 10 02 Aktualiteiten. 10.05 Gevarieer de grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Aktualiteiten. 11.05 Licht platen programma en praatje 1200 Nieuws. 1302 dualiteiten. 12.05 Gezellige gramma 14,00 Nieuws. 1408 Aktualiteiten .14.06 Gevarieerd platenprogramma. Nru/Avro: 15.00 Nws. 15.02 Lichte gram mofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Volksliedjes van over al. 16.30 Rhythm and blues (gr). 1750 Nieuws. 17.02—18.00 D'-~nprogramma voor automo- TELEVISIE >1 OR GEIN

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11