In juli bouw huizen in plan 't Joght Coöp. Raiffeisen-Bank Katwijk aan Zee Sportaccommodatie laat veel te wensen over OPROEP ALGEMENE LEDENVERGADERING MOEDERS NIEUWE LF.IDSE COURANT S WOENSDAG 6 APRIL 1966 VISSER1JNIEUWS IJMUIDEN Op 58 NB slaagden enkele schepen er in tot een dag vangst van ongeveer 300 kisten makreel te komen. Dat was voor vele an dere vaartuigen een gerede aanleiding naar deze positie op te stomen. Voor de rest moest men het in deze om-geving voornamelijk hebben van schel vis. Andere vissoorten werden vrijwel niet aangetroffen. Een paar schepen beproefden hun geluk noordelijker. Zij vingen bijna uitsluitend koolvis. Halverwege de zogenaamde Zandvoortse Gaten en de Engelse kust bevindt zich tamelijk veel over het algemeen kleine gul. Hiervan eisten verschei dene Nederlandse loggers en kotters hun deel op. Het water onder de vaderlandse kust wordt langzamerhand wat warmer en dat valt te be merken aan de betere scholvangsten van de loggers en kotters. Ook de kwaliteit laat niet veel te wensen over. Voor tong moet men thans in de buurt van de ST-boeien zijn. Daar wordt dan ook een grote concentratie loggers kotters aangetroffen. De situatie was zo dat de schepen met het bokkentuig tot de beste resultaten kwamen. Ge middeld konden zij per trek 80 kilo tong bergen. Aan bijvis haalde men rede lijke hoeveelheden schol en wijting op. De ander vaartuigen lietein gemiddelde trekken van 50 kilo tong en een paar manden andere vis aantekenen zodat een behoorlijk totaal bereikte. Na de geringe resultaten van vorige week toen het slechte weer een regelmatige visserij in de weg stond dus over de gehele linie van een moedgevend beeld worden ge sproken. 1 vaartuigen. Zy 4250 kisten vis voor hun rekening waar van 1390 kisten schelvis, 150 kisten wij ting, 190 kisten gul en kabeljauw, 320 kisten kleine gul, 30 kisten koolvis, 37 kleine kisten haring, 1220 kisten ma kreel, 1380 kleine kisten makreel, 350 kisten schol, 50 kisten poon, 5 kisten wolf, 10 kisten tarbot, 210 kisten diversen, 840 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. Nu de tongvisserij weer op gang begint te komen tekent zich zekere prijsdaling af. Dit lot trof alle soorten maar in het. bijzonder de slips die ditmaal een hoogste notering bereikte van f 4,48 tegen f 5,77 verleden week vry'dag. Dat scheelde dus nogal wat. Ook de tong 1 moest het behoorlijk ontgelden. De schol deed het aanmerkelijk beter. De begin koers lag over het algemeen iets lager dan op de voorgaande dagen doch men besloot hoger waardoor het gemiddelde zelfs iets omhoog werd ge trokken. Met f 73 waren de kleinmiddel en de schol 1 de andere soorten iets de baas. De grote schelvis ging met hoogste notering van f 71 vlot vai hand maar de andere soorten moesten met een lagere koers genoegen De braad belandde zelfs op het minimum van f 10 en dat betekende voor de wer kers van de kattencentrale dat zij de handen fiks uit de mouwen moesten ste- De wijting liet zioh goed betalen. De dichte soort spande met een constahte notering van f 40 de kroon maar ook de gestripte wijting mocht er met een koers van f 31 tot f 25 best zijn- De gul vormde eén ongunstige uitzondering in de rondvissector. De grootste soort haalde niet meer dan f 48 en werd later naar een zeer lage koers van f 41 verwezen. De kleine gul was met een notering van f 30 tot f 22 erg goedkoop. Een buiten gewoon schaarse verschijning wordt de tarbot Dit heeft een voortdurende prijs stijging tot gevolg. Voor een kilo van deze vissoort moest men eerst f 8,40 en later f 8 betalen. De heilbot moest weer een toontje lager zingen en kwam niet hoger dan f 5,70 na maandag nog naar f 9 te zijn opgeklommen. In de groep van de grote rondvissoorten viel de mindere belangstelling voor de kabel- jauw op. Dat zal wel verband hebben gehouden met de ruimere aanvoer van gul. De grote kabeljauw zakte na een nog niet eens zo slechte start van f 140 weg tot f 96. De middel bleef beter over eind en zat tussen de f 150 en de f 120. De grote leng heeft zich de laatste dagen een lang niet gekend aanzien verworven. Op de eerste afslag was men bereid f 128 te betalen. Daar kon de grote zwarte koolvis met een hoogste notering van f 92 niet aan tippen hoewel deze koers toch hoger lag dan op de voorgaande dagen Bijdragen In het raam van ae maatregelen ter verbetering van de structuur van de Ne- derlandse visserij heeft de minister van Landbouw en Visserij besloten in daar voor in aanmerking komende gevallen bijdragen te verlenen voor investeringen ten behoeve van de opslag, bewerking en verwerking van vis. De directeur- generaal van de Voedselvoorziening en ae Visserijen kan in de door hem te bepalen gevallen en onder de door hem te stellen voorwaarden deze bijdrage i verstrekken. Hij houdt daarbij onuer I meer rekening met de technische doel- matigheid van de betrokken apparatuur, met de mate waarin deze voor visopsiag aan wel voor visbewerking en/of ver- j werking zal worden gebruikt, met de j totale investeringskosten in net bewuste geval en met het te verwachten rende- ment van de te investeren bedragen. De aanvraag voor een bydrage moet uiterlijk i 15 mei 1966 schriftelijk bij de directeur van de Visserijen worden ingediend. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 120 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 50 i kisten gul en kabeljauw, 420 kisten ma- kreel. 250 kleine kisten makreel, 10 kisten schol, 250 kilo tong en 200 stuks stijve kabeljauw West-Duitsland I In West-Duitsland werd in 1965 voor een waarde van 365 miljoen mark aan I vis aan de wal gebracht. Men importeerde haring voor een waarde van ongeveer 100 miljoen mark. Na verwerking was de waarde van de aanvoer en de import I rond de 1,5 miljard mark. De waarde ging op weg naar de eindverbruiker nog verder omhoog en lag tussen de 2,5 miljard mark en 3 miljard mark. Dit is ongeveer gelijk aan de omzet van het i bakkersbedrijf in de Bondsrepubliek en illustreert duidelijk de betekenis van de visserij. De laatste jaren is het ver- I bruik en de aanvoer van diepgevroren vis sterk toegenomen. In rederskringen I gelooft men dat deze stormachtige ont- j wikkeling zijn hoogtepunt heeft gekend. Het verbruik bedraagt nu 20 procent van de totale visconsumptie en zal in de toe- komst niet veel meer stijgen. De viscon- servenindustrie moest de laatste tijd voortdurend een beroep doen op de in voer om aan de steeds stijgende behoefte aan haring te kunnen voorzien. De Scandinavische landen waren de beste leveranciers. In deze situatie wil men verandering brengen. De visserij met zweefnetten is verbeterd en men hoopt nu meer haring aan land te kunnen brengen dan in het nabije verleden het geval was. Overigens zal de Westduiste visserij andere rijke gebieden moeten ontdekken. Op het noordelijke halfrond wordt het emplooi door de uitbreiding van de territoriale wateren van vele lan den zeer verminderd. Daarom is het visserij-onderzoekings vaartuig Walther Herwig naar de Zuidamerikaanse wateren vertrokken om daar na te gaan of een visserij voor Westduitse treilers lonend is. Vroegere expedities naar deze con treien wezen uit dat er zeker mogelijk heden liggen. Vooral door de perfectio nering van de koeltechniek zal men in deze verre en warme wateren een goed stuk boven water kunnen halen. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 26 s'-Gra- venhage met 610 kisten en de IJM 99 Egmont met 910 kisten en 470 stuks stijve kabeljauw. Verder waren er verscheidene loggers en kotters met rond- of platvis die van de goede vraag wensten te pro fiteren. De handel kan vooral wat plat vis goed gebruiken en daarom zijn ver scheidene vaartuigen na een paar dagen vissen al naar de thuishavens gestoomd om van deze situatie een optimaal ge bruik te maken. Gemeenteraad van Valkenburg VALKENBURG Gisteravond kwam de gemeenteraad onder leiding van burgemeester M. A. van der Have bijeen. De agenda, die 17 punten telde, werd in een goed uur afgehandeld. By de ingekomen stukken waren twee punten, waarover men nadere inlichtingen wilde. Een brief van de Centrale Commissie voor de onteigeningsvergoedingen dd. 28 januari 1966, waarbij de schadevergoeding voor de heer L. C. de Vries als pachter van de per celen grond, benodigd voor de aanleg van een sportterrein, nader werd bepaald op f 39817,—. Onder de mededeling dat deze vergoeding, nader door genoemde commissie op 4 mei 1965 getaxeerd werd op f 33955,80, gelijk aan de commissie Van Kampen, terwijl door de deskundige en de heer De Vries de schade op 16 september 1965 werd getaxeerd op f 40882,24, werd dit schrijven zonder nader advies van B. en W. aan de raad ter beslissing voorgelegd. Een manchet met een onderscheiding. De manchet van een Kenmore Spanofix overhemd Een prachtig overhemd - een practisch overhemd. Want hoe U het wast en hoe U het droogt: de extra versterkte boord en manchetten blijven altijd perfect I KENMORE VINDT U BIJ: FIRMA BLEICHRODT „IN DE HOFTUIN" 10 RIJNSBURG Cursisten zetten bloemetjes buiten RIJNSBURG De onder leiding van de heer Buurman gehouden bloembindcursus werd gisteravond besloten met een bloemenexpositie in een van de Flora-hallen. De leerlingen hadden er veel werk :n gemaakt en er viel gisteravond voor de vele bezoekers dan ook heel wat te bewonderen. Verschillenden hadden zich laten inspireren door de watersport; zo zagen wij zelfs een versierde gondel en een spanker. De eerste prijs werd gewonnen door de heer J. Hausen uit Den Haag-; mevrouw Deefos, de heer C. Arnol- en mevrouw v. d. Plas, allen uit Leiden, wonnen resp. de tweede, der- vierde prijs. De andere exposerende cursisten waren: P. Barnhoom, mevrouw Van Duijn, mevrouw v. d. Eijkel, me vrouw Kruijt, mevrouw Elsenbosch en mej. Van Rooijen, allen uit Kat wijk, T. v. d. Berg, H. Aartman, A. H. v. d. Berg, J. Bergman en R. Rot teveel, allen uit Noordwijkerhout, H. van Delft, mej. Van Egmond, mej. T. Heemskerk, mej. R. Heemskerk, mej. Kr alt, G. Koelewijn, mej. Ravens- bergen en W. Schaap, allen uit Rijnsburg, mej. Griffioen, mej. De Mooij en P. Vianen, allen uit Oegst- geest, H. Koot en N. v. d. Meij uit Voorscholen, mevrouw Huusers en H. Verweij uit Den Haag. Op dinsdag 3 mei zullen de diplo ma's worden uitgereikt. De heer A. C- de Haas (Gem. Bel.) vroeg zioh af, wat er zou gebeuren als de paohter, de heer De Vries, zich uit eindelijk niet akkoord zou verklaren met de vastgestelde pachtprijs. De voorzitter antwoordde dat dit geen rol speelt. Feestterrein Uitvoerig werd voorts gesproken over de brief van de heer Melle de Vries uit Leiden, waarin hij verzoekt evenals in voorgaande jaren het feest terrein aan de Broekweg/Castelweg te mogen pachten tijdens Paardenmarkt en Oranjefeest De heer De Vries ver klaarde zich bereid als pacht f 1200,— te betalen. B. en W. deelden in hun toelichting mee dat het terreintje in vorige jaren f 1600.opbracht als pachtsom. De heer De Haas wees er op, dat dit reeds eerder behandeld was. Ook toen had de raad bezwa ren tegen deze vermindering. Als de pachter zou kunnen aantonen dat het bedrag te hoog is i.v.m. slechte weersomstandigheden, dan zou er nog over kunnen worden gesproken, maar nu alles duurder is geworden, was het bedrag be slist niet te hoog. Wethouder Th. v. d. Meij wilde het geheel meer als een stimulans zien voor de feestelijkheden en betwijfelde of verpachting aan anderen wel hoge re uitkomsten zou geven. De heer S. M. Poot (Gem. Bel.) vroeg zich af of de paohter zijn winst werkelijk zou kunnen aantonen. Op voorstel van de heer De Haas werd besloten de pachtsom op f 1600.— te handhaven. Mochten door slechte weersomstandigheden de uitkomsten voor de pachter slecht uitvallen, dan kan er over gesproken worden, het minimum in dit geval f 1200.te stel- Burgemeester Van der Have deelde mee- dat juist het Staatsblad was ver schenen, waarin wordt vermeld, dat een gedeelte van de gemeente Voor schoten per 1 juli 1966 aan Valkenburg zal worden toegevoegd. Aan nangwagen tje De oude gemeente-auto zal slechts voor een gering bedrag verkocht kun nen worden (f 330.maar met bij betaling van f 100.kan een aanhang- wagentje verkregen worden, te gebrui ken achter de gemeenteauto. Aange zien er aan een dergelijk wagentje behoefte bestaat, kon de raad zich met dit voorstel verenigen- De bouw van 96-a premiewoningen in het uitbreidingsplan 't Joght is thans mogelijk geworden. Waar schijnlijk zal nog in juli van dit jaar met de bouw begonnen worden. En kele van deze woningen zijn bestemd voor de Koninklijke Marine. De huurprijs zal f 35.- per week bedra gen, waarbij centrale verwarming en bijkomende kosten zijn inbegre pen. De grond voor deze flatwonin gen in drie woonlagen zal verkocht worden voor f 448.000,Wethouder Van der Meij lichtte dit voorstel nog nader toe. Het voorstel verkeersmaatregelen m.b.t. het wachtverbod voor de noord westzijde van de Broekweg, leverde ook nog endge discussie op, maar het werd eveneens aangenomen. Bij de wijziging begroting dienst 1966 vond de heer Poot de kosten voor het ver beteren van de Achterweg bijzonder hoog (f 28350). Hoewel het werk in gewijzigde vorm zal worden uitgevoerd zal dit aan de prijs weinig veranderen. De kredietverlening voor vernieu wing van de klokkestoel (f 5000, leverde eveneens een uitgebreide dis cussie op. De heer De Haas vroeg zich af, of het niet beter zou zijn de klokke stoel in steen op te trekken. De voor zitter merkte op dat sinds 1946 het vermoeden bestaat, dat de herv. kerk voogdij de eigenaresse van deze klok kestoel is, hetgeen nader onderzocht zal worden- Hij betwijfelde of de stoel wel op de juiste plaats staat en vroeg zich af of de fundering van de ver woeste toren bij de kerk hier niet be ter voor geschikt zou zijn- In de rondvraag vroeg de heer De Haas, hoe het met de verbouwings plannen van het huidige raadhuis staat. De voorzitter antwoordde dat de goedkeuring hiervoor net ontvangen is, zodat spoedig begonnen zal kunnen worden. VALKENBURG In verband met Goede Vrijdag zal het ophalen van huisvuil plaats hebben op donderdag 7 april. De gemeente-secretarie en het bureau Gemeentewerken zijn vrijdag gesloten. VALKENBURG Donderdagavond om acht uur hoopt ds. J. Stelwagen uit Zwijndrecht in zaal De Vries een spreek beurt te vervullen voor de hervormd- gereformeerde evangelisatie. Vrije lijst Katwijk na veel gepraat nog niet rond KATWIJK AAN DEN RIJN H«K comité dat voor de gemeenteraadsver kiezing met een vrije lijst wil uitko men, heeft gisteravond in De Roskam nog geen kandidatenlijst kunnen op stellen. De vergadering was drukbe zocht en er ontstond felle oppositie van de zijde van de bestaande par tijen. Er werd erg veel gepraat, maar tot daden kon men niet komen. Ten slotte kwam men overeen vol gende week vrijdag opnieuw te ver gaderen. Intussen zal het comité een proggramma vaststellen en zullen Kat- wijkers worden gepolst van wie men denkt, dat zij voor een plaats op de vrije lijst in aanmerking komen. De bijeenkomst 9tond onder leiding van de heer J. Verhart- VRIJDAG 8 APRIL A.S. (Goede Vrijdag) de gehele dag is GESLOTEN SASSENHEIM Voor de discussie-avond van de Sportraad, gisteren in de aula van de Sikkens Groep, bestond flinke belangstelling. Van 15 sport verenigingen waren bestuursleden en jeugdleiders aanwezig. Tevens gaven blijk van belangstelling gemeenteraadslid mevr. De Meyer-van Zoon, Ad judant W. A. de Romph van de rijkspolitie en de heer J. Hoeve, hoofd der openbare school. De heer H. Kluin, bestuurslid van de Sportraad, zei in zijn openingswoord, dat een aantal discussie-avonden zal worden belegd over vraagstukken waarvan de omvang niet is te overzien. De heer L. de Wolff uit Den Haag, hoofd van de afdeling publiciteit van de Ned. Sport Federatie, hield een causerie over: „Is de sport een grap of noodzaak?" In de samenleving neemt de sport m centrale plaats in, vooral na de invoering van de vijfdaagse werkweek. Van alle andere uitingen van cultuur wint de sport het, of hij actief dan wel passief wordt beoefend. In zijn verschillende vormen raakt hij alle lagen der maatschappij. Maar door het schromelijk gebrek aan accon datie wordt niet voldaan aan de voor- De Coöperatieve Raiffeisenbank „Valkenburg" ZR. maakt bekend, dat de jaar lijkse ledenvergadering op 14 april 1066 gehouden zal worden In het „Wapen van Valkenburg" Aanvang 20.00 uur. De candidates-lijst voor de bestuursverkiezing ligt op het kantoor dier bank ter inzage. Tenminste 10 leden hebben het reoht deze voordracht aan te vullen. HET BESTUUR Het Bestuur der Coöperatieve Raiffeisenbank Valkenburg Z.H. deelt het volgende vrijdagavond 8 april Onderwijs wordt steeds moderner KATWIJK AAN ZEE De Caspard de Colignyschool aan de Sluisweg, hoofd de heer J. M. Bartelse, hield gis teren een goedbezochte contactavond. Het was er echt gezellig druk en tal ii vaders en moeders maakten van gelegenheid gebruik met het onder wijzend personeel over de vorderingen van hun kinderen te spreken. In de modern ingerichte school be keken de ouders het werk van hun kinderen. Men hoorde vaak de opmer king: „Dat hebben wij vroeger nooit zó gemaakt". De handwerk- en vooral die handen- arbeidprestaties, waaronder fraaie bootjes en metaalstukjes, alsmede het opvallende tekenwerk, toonden inder daad aan dat aan de expressievakken veel aandacht wordt geschonken. Het onderwijs ontwikkelt zich steeds meer in moderne richting. Langzamer hand gaat men ook meer groeps werk beoefenen, waarbij de techniek niet ongebruikt wordt gelaten. Het is verrassend te zien hoe met zo weinig materiaal zoveel tot stand kan worden gebracht. Dit resultaat is grotendeels te danken aan een goede teamgeest van onderwijzeressen en onderwijzers, die gepaard gaat met enthousiasme en vakbekwaamheid Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 4.25 en 16.42 (springvloed); laag water 0.21 en 12.46 uur. De zitting in de Chr. Kleuterschool te Valkenburg Z.H. wordt gehouden op donderdagavond 7 april 1966. HET BESTUUR Bank ondervindt gevolgen van veranderingen in bloembollen- bedrijf LISSE De Coöp. Boerenleenbank heeft in 1965 een winst geboekt van f 139.274,96 tegen f 126 973,21 in het voorafgaande jaar. De veranderende structuur in het bloembol! enbedr ij f is de bankinstel ling niet ongemerkt voorbij gegaan. De produktiekosten van deze bedrij ven zy-n sterk gestegen in verband met de hogere litnen en de opbrengsten hebben daarmee geen gelijke tred ge houden. De kwekers moeten' dan ook steeds meer geld in hun bedrijf steken- Door de in de laatste jaren toegestane teeltuitbreiding is de markt over voerd geraakt en moesten de bloem bollentellers een aanzienlijk surplus betalen. Ook de bouw van trekkassen, die steeds meer naar voren komt. heeft financiële consequenties. Het aantal leden is gestegen tot 1128 (v.j- 1115), het aantal spaarrekeningen tot 9607 (v.j. 9220) en het gemiddeld tegoed tot f 2217,27 (v.j. f 2159,76). Het aantal voorschotnemers daalde iets, maar het aantal rekening-cou- rantihouders steeg van 1082 tot 1137. terwijl het aantal dagafschriften om hoog ging van 71.636 tot 76.607. Het balanstotaal bed<roeg in 1965 totaal f 27.678-159.85 tegen f 26.024-423.39 in 1964. Donderdag 14 april om acht uur avonds wordt in de mijnzaal van HBG de jaarlijkse a'lgernene ledenver gadering gehouden. De heren J P. Rotteveel, lid van de raad van toe zicht. en J. W. A. Lefeber, bestuurslid, treden af maar zijn herkiesbaar. Zendiiigsavond in Lisse LISSE Dinsdag heeft de zendings commissie der Ohr, Geref. Kerk in ge bouw „Contact" aan de Lisserdijk een zendingsavond gehouden. Ds. A. Bikker, wiens leven één die nen is geweest in het zendingswerk, sprak over het zendingsterrein Venda- land in Zuid-Afrika. H(j heeft veel over dit zonnige Land laten zien en horen, maar ook de grote geestelijke armoede beschreven waarin het hei dendom leeft. Met blijdschap mocht hy spreken over de doorbraak van Gods licht in vele duistere harten. De avond werd opgeluisterd door zang van het evangelisatiezangkoor der Chr. Geref. Kerk. Zevenduizend op bijbelexpositie LISSE De interkerkelijke bij- beltentoonstelling is 'n groot suc ces geworden. Zij werd door bijna zevenduizend belangstellenden bc- Boerenpartij Noordwijk nog zonder kandidaten NOORDWIJK De Boerenoartij is van plan aan de gemeenteraads verkiezing deel te nemen, maar er kon nog geen enkele kandidatenlijst worden samengesteld. Od het ogenblik worden pogingen gedaan de Noord- wüksc aanhangers van Koekoek te verenigen om tot de stichting van een plaatselijke afdeling over te gaan. Kin der dienst en NOORDWIJK AAN ZEE De ker- keraad van de Geref. Kerk heeft beslo ten met ingang van september kinder diensten te gaan houden, Het betreft een proeftijd van een jaar met een frequentie van één dienst per maand. VVD-lij;t Voorhout VOORHOUT De afdeling van d« ■/VD heel't de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen als volgt vast gesteld: H. Os: 2. M. H. Lochem-Osinga: 3. N Kloots:4. E. van Geldermalsen-De Jongh; 5. J. Ch Briaire: 6. J. H. Dlrkse: 7. J. H. de Gruy- ter: 8. A. D. J. van Aalderen: 9. ir. F. RemmelU. Agendapunt raad Oegstgeest afgevoerd OEGSTGEEST Het verzoek van B. en W, tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een noodbestuurspost is van de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van vanavond afgevoerd. Vrouwen hadden huis vol gestolen goed APELDOORN De politie van Deventer heeft in het huis van twee Siciliaanse zusters, S. M.-S. en M. S., een compleet warenhuis van gestolen goederen aangetroffen ter waarde van 4.500 gulden Men trof er o m scheer- apparatcn. tafelkleden, koffiemolens, damestassen en een grote hoeveelheid textiel aan. De politie kwam hier achter nadat de zusters zaterdagmiddag op heterdaad werden betrapt bij het stelen van een paraplu en twee tafelkleden in een wa renhuis in Apeldoorn. waarden voor een goede beoefening. Zo zijn er 1600 gymnastiekzalen te kort. Miljoenen Wettelijk ligt vast, dat twee uur per week moet worden besteed aan gymnastiiek op de scholen, maar door het gebrek aan zalen is dit niet moge lijk- Om deze wet goed te kunnen uit voeren, is 350 miljoen gulden nodig. Verder zei de heer De Wolff, dat er alleen al in A'dam honderden sport velden tekort zijn- Het totale tekort in hot hele land bedraagt 3000. Ook aan zwembaden is een dringende be hoefde. In verband met het klimaat is er ook sterke behoefte aan sport hallen voor korfbal, volleybal en tafel tennis- Om enigszins aan deze nood tegemoet te komen, moeten er 150 van dergelijke hallen worden bijgebouwd. Maar niet alleen is er gebrek aan accommodatie, er is ook een ontstellend tekort aan kader. Vol gens de heer De Wolff moeten er i zeker 5000 betaalde sportleiders bijkomen. Er zijn avond in, avond uit tienduizenden mensen bezig j hun vereniging goed te laten 1 draaien, maar door al de admini- j stratieve arbeid komen ze niet j aan het eigenlijke leiden van dc vereniging toe. Verder is er ook j een groot gebrek aan geld, al Is er door de sporttoto wel verlich ting gekomen. Na de pauze ontstond een uitvoe rige discussie. Aan de orde kwamen o-a. de ski-scholen in België. Frank rijk en Italië, waar door duizend%n leerlingen aan wordt deelgenomen, 's Morgens wordt het normale leei - programma afgewerkt, terwijl 's mid dags de sport wordt beoefend. Dit heeft prima resultaten. „Wie bindt in Nederland de kat de bel aan?" zo vroeg de heer De Wolff. Zwitserland en India hestellen F-27 Friendships SCHIPHOL. India en Zwitserland hebben bij Fokker F-27 Friendships be steld. Indian Airlines, die reeds een vloot van 10 Friendships in bedrijf hééft en een machine in aanbouw be stelde nogmaals twee F-27's. Swissair heeft gevraagd om de levering van een derde F-27, die in samenwerking met de chartermaatschappij Balair zal wor den geëxploiteerd. De F-27 verkooplijst van Fokker is thans opgelopen tot 218 stuks. Het to taal aantal verkochte toestellen van dit type. inclusief de in Amerika onder licentie vervaardigde machines, be draagt 385 stuks. Kandidaten prot.-chr. groep in Zoeterivoude ZOETERWOUDE De kiesverenigin gen van ARP en CHU hebben een ge combineerde kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen samengesteld. ZU komen uit onder de naam Prot-chr. groepering. De volgorde is: 1. Joh. van Vliet (chu); 2. B. C. van der Veen (arp); 3. D. Hulsbos <chu): 4 H. Roest (arp); 5. H. H. van Kapel (chu): 6. J. Ausma (arp): 7. L. Schenkeveld (chu):8. P. An ker Sr. (arp): 9. Jac. Dorrepaal (chu). Volop nylonjacks en ee „RAMO" jurkjes. Blazers i len bij: J. HAASNOOT op de Sluisweg en Adm. de Ruijterlaan KATWIJK

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5