m Vissershaven naar Katwijk, tankerhaven in IJmuiden nu VLEET ra AEG Visserij nieuws bij de Lucas Passion met veel verve uitgevoerd Secretaris Sassenheim burgemeester Y oor hout Tien jongens gingen de versieringen te lijf MOEDERS VOLOP KINDERJURKJES J. HAASNOOT Voorschotense witte pompen blijven dicht Belangrijk jaar voor Grasso AEG NETTE VERKOOPSTER NIEUWE LEIDSE COURANT 5 DINSDAG 5 APRIL 1966 Laat gezond verstand werken In Katwijk kan de visserij nieuwe stimulans krijgen (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Een onderwaardering van het visserijbedrijf. Deze streek wordt onleefbaar met een groot havencomplex. De heer Wijsmuller heeft weinig aandacht voor de vissersvloot, waarin f 200 miljoen is geïnvesteerd. Een scheepvaart- of oliekoekoek mag de visserij niet uit het nest verdrijven. Bureau Wijsmuller met zijn sleepboten is natuurlijk gebaat bij een grote tankerhaven. We moeten zuinig met de ruimte zijn. Een zesde deel van Velsens economie is aan de visserij gebonden. Dit zijn de reacties van de IJmuidense zeevisgroothandel- visserijreders en gemeente op de suggestie van de heer Arthur Wijsmuller het visserijbedrijf uit IJmuiden naar een andere haven, bijvoorbeeld Katwijk aan Zee te ver plaatsen. Zoas bekend gaf de heer Wijsmuller deze opzienbarende gedachte 25 maart ten beste aan een lunch van de Maat schappij voor Handel en Nijverheid in het Velser stadhuis. Men discussieerde er toen wel een beetje over maar de tijd ontbrak om er uitgebreid op in te gaan. Nu er zo'n storm van protesten is opgestoken, werkt de heer Wijsmul ler zijn zienswijze onderstaand nader uit Nationaal belang Nederland is niet rijk bedeeld met natuurlijke hulpbronnen. De ligging van het land is echter zeer gunstig. Bovendien bestaan er natuurlijke en kunstmatige waterwegen naar het achterland. Als men het gezond ver stand als uibgangspunt neemt, dan volgt hieruit in de eerste plaats dat het nationaal belang altijd voorrang moet hebben. Binnen de EEG moet Nederland een optimaal gebruik maken van zijn na tuurlijke ligging. De arbeidskosten stijgen steeds. Ondernemingen zoeken naar kostenverlagende factoren. Zn brengen reders grote tankers in de vaart om relatief gezien goedkoper uit te zijn. Deze grote investeringen hebben geen enkele zin als het voordeel te niet wordt gedaan door een lang op onthoud in havens. De reders zien uit naar havens die dicht bij de kust lig gen, geen lange wachttijden veroorza ken. waar snel kan worden gelost en waar andere tijdrovende handelingen achterwege blijven. Na is IJmuiden een ideale plaats om een haven voor diepgaande tankschepen te vestigen. De Vel- sertunnel en de sluizen beletten de vaart naar het Noordzeekanaal. Men moet dus buiten de sluizen een gelegenheid creëren om deze schepen te ontvangen. Dit betekent ook dat er minder geschut zal moe ten worden. Hierdoor wordt een verzilting van de Nederlandse bo dem voorkomen. De laatste jaren zijn honderden mil joenen guldens geïnvesteerd in de uit breiding van de LJmuidense haven mond. Hierdoor zal het medio 1967 mogelijk zijn schepen van 85.000 ton te ontvangen. Deze inhoud is volgens de voorspellingen het maximum voor bulkcarriers die erts uit verschillende landen aanvoeren. Zes jaar geleden gingen de gedachten niet verder dan tot 50-000 ton. Alom ter wereld wordt thans aan een vergroting en een ver dieping van de laadhavens gewerkt. Zij voeren een felle concurrentiestrijd. Er komen vast en zeker meer van deze havens. IJmuiden-Amsterdam met zijn in dustrie en overslagbedrijven zou in een benarde concurrentiepositie terechtko men indien men straks geen grote schepen zal kunnen ontvangen- Alles is er voor om de loscapaciteit van de grote bulkcarriers reeds nu in IJmui den te creëren en daarbij meteen te denken aan accommodatie voor zeer grote tankschepen tot 200.000 ton. Diep iva ter De heer Wijsmuller heeft geen en kel bezwaar tegen de visserij en het Staatsvissershavenbedrijf. Maar hij is Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM wel gekant tegen iedere vorm van visserij in een gebied dat als het ware van nature behoort te worden gere serveerd voor diepgaande schepen. Het scheepvaartverkeer te IJmuiden thans ten dele bestemd voor een bedrijf, dat niet aan diep water is gebonden en met minder diep water kan volstaan. De vissery is uiteraard van groot nationaal belang. Men heeft veel in dit bedrijf geïnvesteerd. Men exporteert eveneens veel- Maar de visserij moet een nieuwe kans en een nieuwe stimulans krijgen en die ligt hier. De treilerreder D. J. Gouda heeft gezegd, dat de huidige toestand bij Staaitsvissershavenbedrijf nog veel lijkt op die van 1900. Wanneer de regering zou besluiten het visserij bedrijf naar een andere haven over te plaatsen, dan heeft men alle ge legenheid opnieuw te beginnen en de achterstand in te halenDe be trokken bedrijven moeten natuurlijk schadeloos worden gesteld. De nieu we visserijhaven kan nieuw en min der kostbaar zijn, want er is geen grote diepte vereist. Zodra deze verplaatsing na het ver wezenlijken van nieuwe faciliteiten voor lossing, afslag en verwerking een feit zou zijn geworden, kan het gehele areaal rond de IJmuidense havenmond worden gebruikt voor diepgaande schepen. Vele werkers in het visserijbedrijf zouden het vertrek wellicht betreuren- maar een haven voor diepgaande sche pen een bun-kerhaven, een reparatie- haven, een ferryhaven en een averij haven brengen weer evenzovele an dere activiteiten met zich mee. Men heeft al een plan gemaakt voor de aanleg van een insteekhaven voor grote schepen, waarbij het Staatsvis sershavenbedrijf intact wordt gelaten- Een van de bezwaren tegen het plan is, dat de grote schepen niet voldoen ie uitloop zouden hebben. Laat men het Staatsvissershavenbedrijf verdwijnen dan staat 'niets het graven van een tankerhaven in de weg. Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM A.R.-lijst Katwijk KATWIJK In een vergadering van de gezamenlijke besturen van de a.r.-kiesverenigingen van Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee is de definitieve kandidatenlijst voor de ver kiezing van de gemeenteraad samen gesteld: 1 N. Parlevliet, 2. mr. J. van der Plas; 3. L. A. Kreft, Rijn; 4. drs. A. J. van Raalten; 5 A. R. van der Jagt, Rijn; 6. D. J. Brouwer; 7. W. Duindam; 8. mr. S. H. Attema, Rijn: 9. D. Ouwehand; 10. T van Efferink; 11. H. van Leeuwen, Rijn; 12. J Min- nee; 13 J. van Leeuwen; 14. A. Noort, Rijn; 15. Timmers; 16. drs. J. G. Weg- ner; 17. J- D. van Delft. Rijn; 18. C. Tavenier: 18- M. de Vries. Rijn. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 3.46 en 16.04 uur; laag wa- KATW1JK AAN ZEE - Hedenavond wordt in de Caspard de Coligny-school een contactbijeenkomst gehouden, waar bij tevens het werk van de teerlingen inzage ligt. Dtt bezoek betreft de men die beginnen met A t/m K, van 19.3,0 —20.15, de overigen van 20.1521 uur KVP-lijst Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Bü de gros. lijststemming van de KVP voor d« gemeenteraadsverkiezingen werd de volgorde van de kandidaten op deze lijst als volgt bepaald: 1 G. P. van der Meer; 2 N. v. d. Salm: 3 M. A. Vink en 4 J. van Wieringen. IJMUIDEN Aan de IJmuider markt verschenen 112 vaartuigen. Zy zorgden voor een aanvoer van 7242 kisten vis, waarvan 1550 kisten schelvis, 720 wijting, 690 gul en kabeljauw, 1030 koolvis, 226 kleine kisten haring, 300 kisten makrtel, 1285 kleine kisten makreel, 1180 schoi, 22 tarbot, 550 diversen, 1390 stuks stijve ka beljauw en 60.000 kilo tong. Door het slechte weer konden de sche pen in de voorgaande week niet veel uitrichten, waardoor de vangst per vaar tuig over het algemeen gering was. De tong was nog aan de dure kant, hoewel ten opzichte van de laatste dagen van de vorige week een lichte daling viel te be speuren. Vooral de kleinere soorten moesten veren laten. De tong zat nu tus sen de f 4,80 en de f 4 en dat was zeker een gulden minder. Opvallend was de hogere koers van de heilbot: negen gulden per kilo. De tar bot mocht er met een notering van I 8 tot f 7,10 ook best zijn. De schol stond er nog steeds goed op. Aan de eerste af slag noteerde men voor de grote en de grootmiddel f 75. De kleinmiddel en de schol 1 haalden toen f 72. Later moest men wat terug doch het gemiddelde gaf niet veel reden tot klagen. De notering voor de makreel liep zeei uiteen. Voor de bonken betaalde men grif f 65, voor de kleinere en de mindere soorten slechts f 17. De haring schom melde tussen de f 27 en de f 21 en dat is ïc-n wel eens beter gewend geweest. Do grotere schelvissoorten konden zich rede lijk handhaven maar de pennen en de oraad belandden weer in de verkeerde hoek. Van laatstgenoemde soort moesten verscheidene partijtjes worden afge voerd naar de kattencentrale. Zij haalden de minimumprijs niet. De gul moest met een veel lagere no tering genoegen nemen en bracht het wat de grootste soort betreft niet verder dan tot een top van f 60. Voor de kabel jauw was de belangstelling niet gewel dig. Het bleef bij een hoogste bod van l 135 voor de middelsoort. In de loop de morgen moest men ongeveer f 25 prijsgeven. De grote zwarte koolvis her- itelde zich enigszins en wist op de eerste afslag tot f 85 te komen. De grote leng verraste bijzonder door op de eerste afslag met een notering van f 103 te voorschijn te komen. De markt sloot op I 80. De regels grote kabeljauw melden zich met een notering van f 134 tot f 108 goed staande. De regels kleine kabeljauw bereikten met een koers 75 tot f 67 een hoger niveau. Koninginnefeest Ip Noordwijk-Binnen NOORDWIJK-BINNEN De Oranje vereniging heeft besloten de festivi teiten ditmaal niet op het Lindenplein te houden, maar in de omgeving van het raadhuis en de Grote Kerk. De aubade van de schooljeugd op Konin ginnedag vervalt. Daarvoor in de plaats komt het kindercorso ter viering van het eeuwfeest als badplaats. De traktatie van de schoolkinderen heeft daags tevoren plaats. De jaarlijkse sportmiddag ter gele genheid van de verjaardag van prins Bernhard wordt op 25 juni gehouden. De kroningsfeesten in september worden ingezet met een etalagewed strijd-met keuring door het publiek- Verder vermeldt het programma een puzzel rit. een viswedstrijd in de Leid- schevaart ringrijden op al dan niet versierde fietsen, kussenslaan. tob- betjessteken. tonrollen, een schiet wedstrijd. het ringrijden met paard en sjees de Ronde van Noordwijk, ring rijden voor bromfietsers, touwtrekken en een stoelendans. Mendes Gans zwijgzaam maar vol vertrouwen AMSTERDAM Het bestuur van Mendes Gans is vol vertrouwen, heeft geen plannen tot kapitaalsuitbreiding en de eerste twee maanden zijn niet veel anders dan een jas- tevoren De kosten stijging geeft grote zorgen, door loonsver hoging komt dit op 9 procent. De kos tenstijging is nog goed gemaakt, maar dit zegt niets voor overig 1966. Aan deelhouders hadder waardering voor het fraaie resultaat, maar één uitte ontstemming over beknoptheid van het verslag en weinig houvast aan antwoor den. De voorzitter noemde 1965 zeer bevredigend maar ging niet in op vragen betreffende waarde van effectenbezit en deelnemingen, werkzaamheden en relaties, er op wijzend dat de N.V. een klein bankiershuis is met weinig aan deelhouders. Hij ging er niet op in of het raadzaam was de aandelen te be houden, maar zeide dat de aandeel houders profiteren van de groei. Cliën ten en aard van de zaken te noemen, achtte hij niet wenselijk. Hij vroeg ver trouwen. Hij kon niet zeggen in welke handen de aandelen waren, m hoe boog de reserve moet zijn voor een dividend verhoging. Spoedig zal men beslissen over aanschaffing van een kleine com puter, verbouwing van het kantoor zal 1,5 ton vergen. Er is een belang samen met anderen in een ongenoemd Ameri kaans bedrijf NOORDWIJK In de Grote Kerk van Noordwijk-Binnen gaven de christelijke gemengde koren Cantate Domino (Noordwijk) en Halleluja Katwijkmet solisten en orkest de drieëntwintigste uitvoering van de Lucas Passion, het merkwaardige samenstel van koren en aria's, door Bach genoteerd, doch over welks ontstaan we nog altijd niet of nauwe lijks zijn ingelicht. Door omstandigheden was een ver- ensemble, speelde technisch voldoende en enthousiast. De klank had kleur en warmte. Enkele oblligaatsolisten volde den in 't bijzonder. Joban Zweers ver zorgde aan het orgel alle continuo- pairtijen, dius ook die van de recitatie ven. Hij deed het bekwaam en verheu gend ingetogen. Deze Lucas Passion-uitvoermgen be wijzen telkens weer met glans hun be staansrecht. Ds. Van Dok symboliseerde door in- en uitleidende Schriftlezing het bij' zondere kara/kter. Joh. van Wolfswinkel 700 kisten schelvis, 150 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten kool vis, 220 kisten haring, 1000 kisten, kreel, 380 kleine kisten makreel, 300 ten schol. 600 stuks stüve kabeljauw en 10.000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen onder meer aar de LJmuider markt de KW 73 Maria Ja- coba met 16 kisten, de KW 54 Dirkje met 620 kisten en 250 stuks stijve kabeljauw, de VL 105 Elisabeth met 655 kisten en 370 kleine kisten haring en makreel, de KW 49 Antje met 495 kisten, 197 kleine kisten haring en makreel en 160 stuks stijve kabeljauw, de KW 161 met 37 kis ten, de KW 80 Dirk Marie met 415 kisten en 550 kleine kisten haring en makreel, de KW 165 Alida Jacoba met 61 kisten, de KW 34 Tiny met 42 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 44 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 41 kisten, de KW 212 Marlena met 64 kisten, de KW 143 Gijs- berta met 51 kisten, de KW 149 Arie Ja cob met 60 kisten, de KW 225 Azimuth met 42 kisten, de IJM 18 Gelria met 52 kisten, de WR 61 Bastiaan met 51 kisten, de KW 132 Jacoba Catharina met 38 kis ten, de SCH 261 Onderneming 1 met 900 kisten en 360 kleine kisten haring en makreel en de KW 66 Henk met 35 kis ten. schuivhvg naar de maandag noodzake lijk en vielen dius de Passionen naar Mattheüs en Lucas eens niet samen Het is te hopen, dat Leiden en Noord- wijk reu tot een duurzaam bevredi gende regeling zuiden komen. De beide koren, reeds jaren vast aaneengesmeed, zongen het hun zo vertrouwd geworden werk met tech nisch gemak, zuiiver, slagvaardig into- nerend, tevens met merkbare overtui ging. Voor hen is de glans er nog niet af en die zal er dianik zij Johan Admi raals muzikale injecties ook verder wel niet afraken. Kennelijk voelen zich de zangers steeds weer door deze muziek gegre pen. Al hun persoonlijke bijdragen en gevoelens bundelt Admiraal, de oer- muzikant en inspirator op een be wonderenswaardige wijze samen tot één Intensief uitzeggen van wat ach ter de noten staat. Hij zweept de zanig in de massakoren tot fanatieke, stotende en uitdagende felheid op, mar kan, als het zo uit kom, de klamik evenigoed vertederen of verstillen. Hij beheerst het apparaat volkomen, boetseert, kleurt, contras teert, in de koralen vaak ad te persoon lijk, zodat door die, wisselende dyna miek en tempi de vorm kan worden vertrokken. In het tweede deel, waar het koor het meest op dreef was en tot enkele prachtige prestaties kwam, viel die willekeurigheid door de algemene vaart en bewogenheid veel minder op. Nelly Sbhulze (sopraan) en Beha Keyzer (alt) zongen haar aria's met zekerheid en treffende uitdrukking. Vooral de altstem muntte uit door fraaie glans. Bert van 't Hoflf ver tolkte de evangelist met goede dictie en zeggingskracht. Zijn stem kwam in deze kerk beter uit dan bij enkele vo rige gelegenheiden, waar ik hem hoorde. Ook de aria's zonig hij kundig en expressief. Henk van den Brink zong de Chris tuspartij duidelijk en waardig, toch nog wel wat te zwaarwichtig in enkele gevallen. Cor die Heiden (tenor) en Sicco Gerisma (bas) voldeden in de kleinere partijen. Het Haags Orkest, een gelegenheids- NOORDWIJK Een troepje baldadige jongelui in de leeftijd van 17 tot 21 jaar hield zich gisteravond onledig met het vernielen van de met zoveel moeite en kosten door de bewoners aangebrachte verslering van de Schoolstraat te Noord- wijk aan Zee. Een Inmiddels gewaar schuwde politiepatrouille trof hen In een nabijgelegen snackbar. Daar de belhamels eenparig verklaar den van geen vernielingen af te weten, werden zij, tien in getal, onder politie toezicht naar het hoofdbureau geleid. Na een hartige toespraak van de politieman nen, kozen zij eieren voor hun geld en volgde een vlotte bekentenis. De door hun vandalisme aangerichte schade werd aan het bureau contant af gerekend, terwijl aan het Schoolstraat- comité excuses werden aangeboden. Dronken Duitser maakte botsing NOORDWIJK Een 25-jarige koop- an uit Gelsenkirchen botste gisteravond op De Grent met zijn personenauto tegen daar geparkeerde wagen van een Leidse timmerman. De Duitse gast bleek zich ln een eetgelegenheid te hebben ge trakteerd op veel geestrijk vocht en on der invloed daarvan zijn auto te hebben bestuurd. Belde wagens werden zwaai beschadigd. Voor de snackbarhouder kreeg de bot sing nog een staartje, wamt hij had in zijn zaak zonder vergunning sterke drank verkocht. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl een aantal flessen met cognac en jenever door de politie it slag werden genomen. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van ..Blijf voor 't land" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse J. Plug 49 punten; 2e klasse J. G. Schneyder 44 punten: 3e klasse J. Iedema 40 punten- In de 2e klasse behaalden J Schneyder en P Slingerland een lijk aantal punten maar door een beter geplaatst 'aagste schot werd Schney der winnaar. In de K.S.O.-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le klasse D. A. Lüschen 57 punten; 2e klasse A. van Beelen 52 punten. Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... Kleine stijging per maat "f S 4 5 maat 45 reeds vanaf J Ook volop „RAMO" JURKJES iets duurder, maar mooi. Ga daarom eerst even naar op de Sluisweg en Adm. de Ruyterlaan Katwijk „Verkeerstechnisch te gevaarlijk" DEN HAAG De voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft geweigerd schorsing te bevelen van twee beschik kingen betreffende het intrekken van uitwegvergunningen en het afsluiten van aanwezige uitwegen aan de rijks weg (Rijndijk) onder Voorschoten. Door deze maatregelen van het ministerie werden de houders van zgn. witte-benzinepompen en er achter gelegen ondernemers gedupeerd. De minister had tot wederopzegging ont heffing verleend van de krachtens de verkeerswet tegen lintbebouwing gel dende verbodsbepalingen voor twee uit ritten, maar deze ontheffing heeft hij ingetrokken wegens overtreding van het verbod van uitwegen ten behoeve van de verkoop van motorbrandstof fen. Hierna zyn de uitwegen voor motorverkeer afgesloten. De klagers hadden betoogd, dat han- Huisvuil Rijnsburg RIJNSBURG. In verband met Goede Vrijdag en Pasen wordt het huisvuil op donderdag 7 april en dins dag 12 april opgehaald. VOORHOUT Met ingang van 16 april is benoemd tot burgemeester de heer G. A. Stolwijk, gemeentesecreta ris van Sassenheim. De nieuwbenoem de burgemeester is 47 Jaar. *<- In Sassenheim had de heer Stolwyk als hoogste ambte naar ter gemeente secretarie alle res pect en waardering voor de manier waarop hij leiding gaf. Er heerste steeds een goede sfeer. In een bui tengewone verga dering zal de ge meenteraad var Sassenheim af scheid van zijn se cretaris nemen. De heer Stolwyk is zUn ambtelijke loopbaan na gym nasiale opleiding in 1936 begonnen op de gemeentesecreta rie te Reeuwijk. Hy klom op tot chef van de afdeling financiën van de ge meente Voorschoten waar hij in 1942 heen was gegaan. Op 16 mei 1948 werd hij secretaris te Sassenheim. De gemeentesecretaris heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt op sociaal en maatschappelijk terrein. Zo is hij voorzitter van de plaatselijke vereni ging V.V.V. „Sassenheim Vooruit", voorzitter van de r.k. opleidingsschool ,.St. Anthonius", secretaris van de stichting „De Werkplaats", lid van het dagelijks bestuur van de Provinciale Federatie van Werkplaatsen, secretaris s-HERTOGENBOSCH Voor Gras sos Koninklijke Machinefabrieken was 1965 belangrijk wegens de scheiding tussen fabricage en installatie door op richting van de N V Grenen, die ae koeltechnische installatie ter hacd neemt, terwijl Grasso moeder- en fabri- cagebedrijf zal zijn met fabrieken 's-Hertogenbosch. Nijmegen en Apel doorn. Het exploitatiesaldo van Grasso steeg tot ƒ1,43 (vorig jaar 1.3?) miljoen Na ƒ569.253 (563 744) afschrijving 286.000 (260.000) belasting en ƒ122.829 337.330) reservering is de winst 454.5*4 167.500). Reeds voorgesteld is 10% (v.j 10%, waarvan 5% in agio-aandeler AMSTERDAM dividend op oude en 5% op nieuwe aandelen Het kapitaal steeg tot 4.i2 (3.35) miljoen. De directie heelt irouwen. besteedt grote aandacht aar> eigen speurwerk en ontwuckeling er. blijft het oog richten op samenwerking Het geconsolideerde cxp!o:tatiesaJdo was ƒ1,86 (1,88) min, de winst ƒ621.340 h34.649) onder invloed van reorgani satiekosten, een gering offer voor duur rame voordelen later en van lagere omzet en sterke kostenstijgingen. De buitenlandse dochters ontwikkeld» rich gunstig en in ettelijke landen werd reeds winst geboekt Hun orderboeke: rijn goed gevuld, zodat men spoed.g overal winst zal maken Dc ihuismarkt if te beperkt en daarom richt men zien meer en meer op het buitenland De omzet in koeltechnische apparaten wa-i iets hoger en de afleveringen aan der den stegen aanzienlijk De compres- sorenfabriek werkte op volle kracht.. Uf licentierechten buiten Europa beginnen baten af te werpen Apeldoorn was e-n tijd lang onderbezet door tijdelijke «tag natie in orders De appendagefabriek had niet voldoende opdrachter. doch de snel stijgende verkoop doet spoedig voi doende en rendabele omzet eerwachten. De positie op de Turkse marxt is sterkt. Na minder gemakkelijk begiü stijgen de omzetten yan Giei.co van de Woonruimte-adviescommissie, secretaris van de plaatselijke commis sie van het Bouwfonds Ned. Gemeen ten. voorzitter van het plaatselijk co mité Prinses Beatrix-poliofonds en lid van de commissie wering schoolver zuim. Hij is voorts lid van de KVP Nagelbrug Voorhout wordt vernieuwd VOORHOUT De werkzaamheden tot vernieuwing van de Nagelbrug zyn begonnen, al zyn het nog maar voorbereidende. Er is een begin ge maakt met het bouwen van een hou ten noodbrug, niet bestemd voor het verkeer maar voor de kabels die zich nog in de af te breken Nagelbrug be vinden. Men kon ons niet meedelen hoelang de werkzaamheden aan deze verbre ding duren. Men hoopt echter dat er maar één zomerseizoen mee gemoeid zal zijn. Bromfietser reed door na aanrijding VOORHOUT De beide rijks politiemannen hebben zondagmiddag tijdens hun surveillance op de Prin- senweg een bromfietser ui*t Noordwijk aangehouden, die zo kennelijk onder invloed was dat zij hem maar mee namen naar het bureau. Later bleek dat hij ook nog een aanrijding had gehad met een auto. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt VOORHOUT Tijdens het spelen ..i de bocht van de Engelselaan is zon dagmiddag de dertienjarige Els van der Vlugt uit Sassenheim tegen een fietser opgelopen. Met een dubbel» beenbreuk is het meisje naar een zie kenhuis in Leiden gebracht. VOORHOUT Aan het kantoor van de PTT werd ln maart ingelegd f 25.068 en terugbetaald f 38 641. Scheepsbouwcrisis in EEG-landen BRUSSEL De Europese commis- e is gisteren begonnen met bespre kingen met de zes lidstaten van de EEG over een oplossing voor de cri sis in de scheepsbouwindustrie. die de ..zes" thans doormaken. Sinds 1959 is prod uk tie in de EEG-landen steeds gedaald. Hun aandeel in de wereldpro- duktie is van bijna 40 procent ln 1955 teruggelopen tot 20 procent in 1964. Deskundigen van de Europese com missie schrijven dit gedeeltelijk toe aan het feit, dat de scheepswerven in de EEG een aanzienlijke achterstand heb ben opgelopen ten opzichte van Japan en Zweden wat betreft het bouwen van grotere schepen. De Eu opese commis sie wil fusie of samenwerking tussen de scheepswerven en een investerings program voor de modernisatie, die ge paard moet gaan met sluiting van ver ouderde werven. gende het onderzoek terzake van de gevraagde voorziening, de genoemde maatregelen zouden moeten worden opgeheven. Voorzitter dr. Beel heeft als vast staand aangenomen, dat de klagers door bedoelde afsluiting in hun be langen worden geschaad. Hij overwoog echter, dat de ervaring onbetwist leert, dat de aanwezigheid langs een drukke weg van een benzinestation ernstige gevaren voor de verkeersveiligheid medebrengt, tenzij voorzieningen zijn getroffen, die aan hoge eisen voldoen. In het onderhavige geval acht de voorzitter die voorzieningen ontoe reikend. Gelet op de situatie ter plaatse heeft hij moeten aannemen, dat inten sivering van het gebruik van beide uitritten tengevolge van de vestiging van het benzinestation voor de ver keersveiligheid op de Rijndijk ernstige risico's zou scheppen. Dagelijks rijden 10.000 auto's over dit deel van de Rijn dijk. Goede Vrijdag en Pasen in Hillegom HILLEGOM. In verband met Goede Vrijdag en Pasen wordt het huisvuil in plaats van donderdag op woensdag en in plaats van vrydag op donderdag opgehaald. De gemeentelijke kantoren en dien sten zyn vrijdag gesloten. De uitbe talingen van Sociale zaken zullen nu op donderdag plaatsvinden. Het badhuis is zaterdag gewoon geopend. Voor klachten betreffende het gas- en waterbedrijf kan men zich van Goede Vrijdag tot en met 2e Paas dag wenden tot de heer J. L. Dek ker, Brouwer plein 6, telefoon 5573. Ds. Wijngaarden bedankt HILLEGOM Ds. N. Wijnfia>rclea te Idskenhuizen heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep- HILLEGOM. In een bijeen komst van de Hillegomse winke liersvereniging is besloten de bus dienst naar de Zilk ook dit jaar voort te zetten. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP. Geboren: Johan na, d v H van Laar en A J van der Vos; Richard Theodorus, z v L van Leeuwen en J Hooiveld; Boude- wijn Dirk, z v C Borreman en J Bethlehem; Johanna Suzanna, d v J P Bosman en G Hoogstad; Jacobus Anthonius Petrus, z v J H van der Geest en M M Overdevest; Peter Lo- dewijk, z v P A Tas en J Meenhorst. Getrouwd: A Karstens, 24 jaar en G van Aalst, 26 jaar. Geen reden tot klagen bij Nijverheidsonderwijs LISSE Wat spijtig merkte de heer E. Hollander gisteravond op dat de jaarvergadering van de Vereniging voor prot.-chr. nijverheidsonderwijs in dc bloembollenstreek, die In de huis houdschool Jacoba van Beieren ge houden werd, maar weinig belangstel ling had getrokken. Voorzitter C. Smits vond dat ook, al begreep hij met een verschijnsel van deze t(jd te doen te hebben, dat men maar moest leren aanvaarden. Een vlotte afwikkeling van het pro gramma werd door de geringe op komst niet tegengehouden. De versla gen van secretaris en penningmeester g-aiven don ook geen aanleiding tot pes simisme. Bij de bestuursverkiezing werden twee nieuwe bestuursleden uit Hille gom benoemd: mevrouw Van der Po-1 Verhoef en mevrouw Jansen Veldhuyzen van Zanten. LISSE Vanavond om acht uur houdt de zendingscommissie van de ohr. geref. kerk een zendingsbijeen komst in Contact. Tot 15 mei avonddiensten LISSE Met het oog op de le ver wachten drukte in het bollenseizoen, waardoor moeilijkheden bij de kerk gang kunnen ontstaan, heeft dc kerke- raad van de chr- geref. kerk besloten voorlopig tot 15 mei de middagdiens ten te houden orn zeven uur 's avonds GEVRAAGD Geschenkenhuis Verdoes Luxe- en huishoudelijke artikelen KATWIJK AAN ZEE

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5