Forse uitbreiding raffinage van Hier en daar hetze tegen de politie Chinees vertrok toch vrijwillig Minister stuurt weer drie cao's terug Soekarno wil baas blijven Minister Den Uyl verwacht: Iets minder koud Akkoord prijsbeleid melk en zuivel I Belastingen Anderhalf jaar voor overval op postkantoor De Magic Balleen nieuwe rage? Stuwen in Maas platgelegd Massamoord op katten 7 DJAKARTA President Soekarno heeft bij de beëdiging van het nieuwe kabinet verklaard dat hij nog steeds de grote leider is. Het volk en de hele we reld dienen in te zien dat hij niet alleen maar een nationaal symbool is maar een bij de grondwet van 1945 benoemd staats hoofd. die het recht heeft zijn helpers uit te zoeken. Hij gaf toe dat het nieuwe kabinet niet volmaakt is maar afwisselend grimmig kijkend en lachend zei hij nadrukkelijk dat zijn krachtsinspanning en niet die van anderen, het kabinet zou verbeteren. Anderen kunnen hem raad geven, maar hij zelf heeft volledig het gezag in han den. Hij had zijn best gedaan het ka binet zo goed mogelijk te maken, doch zal het opnieuw verbeteren wanneer dit nodig is en in overeenstemming met ziin plannen. De laatste versperringen op de wegen naar het Merdekapaleis zijn verwijderd. Het ontbonden Tjakra Birawa-regiment de lijfwacht van Soekarno waarvan |de manschappen naar hun onderdelen te- ruggezonden zijn. is vervangen door 800 man militaire politie, die het paleis be waken. Junta afgetreden I QUITO De militaire junta in Ecua- afgetreden. De drie leden van de junta zouden met een vliegtuig naar Bra- ilië zijn uitgeweken en het aan het pperbevel van de strijdkrachten hebben ivergelaten bekend te maken, dat de icht zal worden overgedragen aan een ■rlopige president, die gekozen zou loeten worden door de politieke partij leiders. met uitzondering van de com- tunisten. DEN HAAG Minister Den Uyl verwacht dat de olieraffinage-capa- citeit en de petrochemische industrie Nederland de komende jaren een niet onbelangrijke uitbreiding zullen ondergaan. Op het ogenblik bedraagt de raffinage-capaciteit hier 34 mil joen ton per jaar (ze concentreert zich rond de Nieuwe Waterweg). De Europese Commissie voorziet echter, dat de huidige capaciteit van 260 miljoen ton in de hele EEG in de jaren 1970-1975 tot 420 miljoen zal oplopen. Gezien de gunstige ligging van ons land voor olieraffinaderijen en petrochemische industrie is bet waarschijnlijk, dat ons van die groei een fors deel zal toevallen De bewindsman van economische zaken ïi dit gisteren in de Tweede Kamer tijdens het debat over het Mobiloil-project oor Groot-Amsterdam. De Kamer hecht te haar goedkeuring aan de aanleg van Pijpleiding ook voor tweede \CH-AFGEVAARDIGDE IN SENAAT BESCHULDIGT PERS. RADIO EN TV i DEN HAAG Het optreden van Ide politie in Amsterdam op 10 maart, de huwelijksdag van prinses Beatrix bn prins Claus, cn zaterdag 19 maart Is omstreeks het middernachtelijk Uur ter sprake gekomen in de Eer- te Kamer. Naar aanleiding van de ebeurtenissen op 19 maart op de 'rinsengracht in Amsterdam sprak Ie heer S. R. Knottnerus (CH) van en hetze tegen de politie, gevoerd oor enkele persorganen, radio- cn v-programma's, ten gunste van de proerkraaicrs. Gelukkig begint men in te zien dat en. zich achtejfj het gezag moet stellen, at enkelen de politie terroriseren en dit ngestraft doen. is ontoelaatbaar, 'zo zei fe heer KhottnefiuT1 Onnodig De pacifistische afgevaardigde, de heer f. van Pelt liet een heel ander geluid loren. Ily vond het optreden van de P<>- Itie op 19 maart geheel onnodig. Boven- DE BILT De noordwestelijke nlng boven de Noordzee is zwak- geworden door de invloed van kleine depressie, die zich woens- igochtend tussen Schotland en IJs- nd bevond. Deze storing verplaatst ch het komende etmaal in zuid- istelijke richting naar de Noord- uitse bocht, en veroorzaakt tijdelijk ige regen en later weer enkele De afgelopen nacht kwam ioral in het zuidoosten van het land ichtvorst voor. De nachtvorstkansen >or de komende nacht te ver- aarlozen. De depressie, die nog iets tdiept zal ook tot gevolg hebben it met wind uit westelijke richtingen tts minder koude lucht wordt aan- voerd, maar de temperaturen blijven ch nog beneden normaal. HOOGWATER SCHEVENINGEN 81 maart: 9.41 v.m.; 22.58 n.m. ZON EN MAAN ^Donderdag 31 maart: zon op 6.18. onder maan op 12.04, onder 4.34. Dinsdag 5 april: volle maan. HET WEER IN EUROPA lopporten hedenmorgen zeven uur S Ei E: dien werd nog geslagen en ingereden op mensen die reeds aan het verzoek om zich te verspreiden, voldeden. Het element van de provocatie, be weerde de heer Van Pelt, komt voor bij de regering, die het huwelijk van de kroonprinses in Amsterdam doorzette, bij de Tweede Kamer en bij premier Cals, die „ten slotte min of meer overspannen naar de West is verdwenen" Over burgemeester Van Hall van Amsterdam merkte de heer Van Pelt nog op, dat „hij niet kan volstaan met uithuilen aan de boezem van een te levisie-dame". De heer Knottnerus <aan de orde was de begroting van binnenlandse zaken sprak nog zijn dankbaarheid uit over het pptreden van de politie tijdens het hu welijk van prinses Beatrix. Zelfs indien de politie in enkele gevallen minder tac tisch is opgetreden, doet dit hieraan niets' af. Men kan het volste vertrouwen heb ben, dat de incidentele klachten worder onderzocht" vestiging (Van onze parlementsredactie) een oliepijpleiding van de Nieuwe Wa terweg naar het gebied van het Noord- zeekanaal, waar de Mobiloilraffinaderij zal verrijzen en ging ook akkoord met de voorgestelde staatsdeelneming in zowel de aanleg als de exploitatie van de lei ding. Alleen de CPN en PSP stemdi tegen. De Kamer aanvaardde verder een socia listische motie-Roemers (medeondei tekend door KVP en AR), waarin wei- uitgesproken dat de vestiging van Mobil, oil alleen dan verantwoord is, w; het betrokken gebied voldoende open ruimte voor recreatie beschikbaar blijft. Enige tegenstemmer: de heer Voogd van de Boerenpartij De staatsdeelneming in de Nederlandse N.V., die zich met de aanleg en exploitatie van de pijpleiding zal bezighouden, be draagt f2.5 miljoen en de garantie voor rente en aflossing f28 miljoen. Met een capaciteit van ongeveer 20 miljoen ton olie per jaar wordt de pijpleiding meer dan tweemaal zo royaal opgezet als voor de Mobiloilraffinaderij alleen nodig zou zijn. Men houdt namelijk rekening met de mogelijkheid, dat in de toekomst een tweede raffinaderij via deze leiding zal worden bediend. Pas als die tweede raffi naderij er komt zal de exploitatie van de leiding rendabel worden Het gezag Ook dr. P. G. van Vliet (lib.) meende, dat een aantal perspublikaties en radio- en televisie-uitzendingen een averechts effect hebben gehad. H(j dacht in het bij zonder aan de VARA. Maar ook de KRO gaat niet vr(j uit. Wanneer er straks on gelukken gebeuren. aldus dr. Van Vliet, z(jn daarvoor niet alleen de veelal jonge verslaggevers verantwoordelijk, maar ook de leiding van de omroeporganisaties. Het gezag, zo betoogde dr. Van Vliet moet ten alle tijde worden gehandhaafd. Maar de wijze waarop kan altijd een on derwerp van gedachtenwisseling zijn. Kamerlid Geertsema: Kan goedkeuring stemmachines worden ingetrokken DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid Geertsema (lib.) heeft de minister van binnenlandse zaken schriftelijk gevraagd waarom de bewindsman pas in de Staatscourant van 22 maart zijn beschikking van 20 januari heeft ge publiceerd waarin de stemmachines werden goedgekeurd. Het Kamerlid vraagt of de gemeente besturen hierdoor niet elke gelegenheid is ontnomen om tijdig vast te stellen of de machines goedgekeurd waren en of dit met de gebruikte types het geval was. Ten slotte vraagt de heer Geertsema of de goedkeuring van deze machines kan worden ingetrokken. De heer Geertsema is burgemeester van Wassenaar, een plaats waar zich zo als bekend nogal wat moeilijkheden met de»steraimachiiies hebben voorgedaan. Onderwijzer na foto-incident ontsla ff en WILLEMSTAD De onderwijzer die begin maart voor zijn klas een foto van prinses Beatrix en prins Claus verscheur de is met ingang van 25 maart ontslagen. Zoals gemeld, zou de onderwijzer vol gens zijn verklaring de foto hebben ver scheurd uit protest tegen het feit dat hoewel op Curacao honger wordt geleden, er geld wordt uitgegeven aan prinselijke foto's en geld wordt ingezameld voor een huwelijksgeschenk. Na lang EEG-beraad BRUSSEL Na een langdurige! de wens tot afschaffing van de trtem- disiussie heeft de Europese minister- pelpIicht het büzonder bü de ex- j 1 P°rt van Nederlandse eieren naar onze raad gisteravond een akkoord bc- 0Mfc.rbllrell De v„ d, Neder- reikt over het verdere prijsbeleid j landse eieren is hierdoor snel gedaald, voor melk en zuivelprodukten voor omdat de Duitse huisvrouw blijkbaar Kï'e! het komend jaar. Nadat reeds eerder overeenstem ming was bereikt over de richtprij zen, konden de ministers van land bouw van de Zes gisteren tot de vaststelling komen van ..drempel- prijzen'" de minimum-invoerprij zen. waarvan de mate van bescher ming van de eigen nationale produk- tie afhangt. Bij de landbouwbesprekingen in de Europese ministerraad zijn nog twee andere onderwerpen besproken, die in het bijzonder een Nederlands belang betreffen Zo werd in beginsel beslo ten het Nederlandse verzoek goed te keuren, om het douanerecht door inge- voerde aardappelen van 4 tot 30 april I buiten werking te stellen. Dat bete kent. dat ons land niet de ruim 14 procent invoerbelasting hoeft te bere kenen. die anders op de prijs van im port-aardappelen komt. Het Neder landse verzoek werd gedaan, omdat de groothandelsprijzen in ons land al zijn opgelopen tot dertig gulden per hon derd kilo „Een stapje verder" meent minister Biesheuvel ook graag gestempelde eieren koopt. De Duitse delegatie bleek bereid, te overwegen de stempelplicht af te schaf fen, indien op 1 juli 1967 het vrije keer in landbouwprodukten in de een feit zal zijn. Vervuiling De overgrote Kamermeerderheid be schouwde het Mobiloil-project als welkome verbetering van het industriëli patroon en dus van de werkgelegenheids situatie in de Amsterdamse agglomeratie. Maar wel toonde men zich ondanks de door Mobiloil gegeven garanties be ducht voor vervuiling van lucht en water en niet minder voor een mogelijke storing van het ruimtelijk evenwie het betrokken gebied. Van alle kanten drong men er bij de regering op aan de Kamer zo vroegtijdig mogelijk bij de eventuele vestiging van een tweede raffi naderij te betrekken. Staatssecretaris Bartels (volksge zondheid) zei. dat er colgens de mening van deskundigen voldoende mogelijk heden zijn om de vervuiling van lucht en water tot een minimum te beperken. Het akkoord met Mobiloil en de ge plande technische voorzieningen zijn daarop afgestemd. Minister Bogaers (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning) wees erop. dat de uitgestippelde streekplannen alle voorzien in het openhouden van een ..recreatieve groenstrook" tussen Amsterdam en Haarlem. Die strook zal tenminste drie kilometer breed moeten zijn. Van regeringszijde werd er nog op ge wezen. dat de tweede olieraffinaderij in het Noordzeekanaalgebied er niet komt, als de milieuhygiëne zulks niet toelaat De veronderstelling van de heer Portheine (lib.) dat die tweede raffinaderij in de huidige opzet onontkoombaar is. wees minister Den Uyl dan ook van de hand. Pieter in dienst (Vervolg van pagina 1) Na het z.g. inkeuren laatste medi sche keuring voor het recruut-worden kreeg de heer Van Vollenhoven zijn litaire uniform nog niet aan, omdat dit nog aangemeten moet worden. Hij was een groot deel van de dag niet in de kazerne omdat hij nog bezoeken bij een specialist en een tandarts moest af leggen. De heer Van Vollenhoven deelt eer kamer met twaalf klasgenoten, die ove rigens al een week in dienst zijn De ver loofde van de Prinses is namelijk een week later gekomen in verband met zijn herkeuring. Na de opleiding van tien we ken zijn de recruten allen academici vaandrig. Naar men van officiële zijde mededeel de zullen voor de verloofde van prinses Margriet in militaire dienst geen uitzon deringen worden gemaakt, op welke regel dan ook, zo zal hij evengoed de storm baan moeten ..nemen" als ieder ander. Verder betekent dit onder meer: om ;s uur reveille, ontbijt, vlaggenparade. rondjes lopen op het sportterrein, bij korte weekeinden 's zondagsavonds om twaalf uur en bij lange weekeinden maandagsmorgens voor tienen binnen. Bij bezoek aan Vietnam Congresleden om de tuin geleid WASHINGTON Ameri kaanse congresleden die een be zoek hebben gebracht aan Viet nam voelen zich lelijk bedrogen, want .de' Amerikaanse autoritei ten, die hen moesten begeleiden, hebben alleen maar de mooie dingen laten zien. Zo werden de congresleden in een dorp enthousiast begroet door de in woners, die met Amerikaanse vlaggetjes zwaaiden. Maar Ame rikaanse ambtenaren hadden die vlaggetjes even voor het bezoek ijverig uitgedeeld om de indruk te geven hoe Amerikaans ge zind de Zuidvietnamesen zijn. Andere congresleden moesten onder de indruk komen van het grote aantal communisten dat was overgelopen. Ook de belas tingopbrengst zou enorm geste gen zijn. Maar men vergat erbij te vertellen dat het aantal over lopers naar de Vietcong vervijf voudigd was en dat de inflatie enorme afmetingen had aangeno men. AMSTERDAM Wegens een c val op 't hulppostkantoor in Ouder-Am- stel heeft de rechtbank in Amsterdam de 48-jarige Duitser G. R. veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. Het vonnis was zes maanden zwaarder dan de eis van de officier De buit bij deze overval, die op 15 januari werd gepleegd, bestond ruim 2300 gulden aan postzegels aangetekende stukken. (Vervolg pagina 1 Van verscheidene kanten werd van uit de Eerste Kamer aarsgedrongen op vereenvoudiging van het belasting systeem. vooral waar het betreft de tarieven voor overwerk, arbeid van de ongehuwde vrouw en heffingen over uitkeringen die door het rijk worden gedaan. Staatssecretaris Hoefnagels zei vooralsnog afwijzend te staan tegen over het in studie nemen van de be lastingheffing op overwerkvergoeding. Wel wil hij een studie over de heffing van inkomstenbelasting voor de ge huwde vrouw overwegen. Hij zegde de Kamer voorts toe alle mogelijkheden tot besparing van de belastingdienst nog eens te zullen na gaan. al zag hij hiervoor niet veel moge lijkheden zonder dat deze grote con sequenties ir.et zich zouden brengen. Hans Joachim Klein bij ongeluk gewond DARMSTADT De Westduitse record houder op de 100 m vrije slag Hans Joa chim Klein heeft waarschijnlijk een lichte hersenschudding opgelopen bij een auto ongeluk op de weg van Darmstadt naar Eberstadt. Incident op Schiphol was niets anders dan ..een storm in een glas water' DEN HAAG Er is „geen schijn of schaduw" geweest van een ge dwongen vertrek van de Chinese in genieur Huang Tao Tuan uit Neder land, zo verzekerde mr. A. J. Fon- teijn, hoofd van de afdeling vreem delingenzaken en grensbewaking van het ministerie van justitie gisteren. .Indien ingenieur Huang tegen zijn wil het land had moeten verlaten, had hy ten volle de gelegenheid ge had Nederlandse ambtenaren daar van op de hoogte te stellen. Dit is niet gebeurd", zei mr. Fonteiin. Tevoren had een voorlichtingsfunctio naris van justitie reeds gezegd, dat het mysterie rond de Chinees die inmiddels tien andere landgenoten naar Moskou is vertrokken, als een storm in een glas water is te beschouwen Mr. Fonteyn zei nog, dat er direct :n onderzoek werd ingesteld, toen het gerucht ging dat ingenieur Huang tegen zijn wil het land moest verlaten. Huang is donderdag na een zeer kort bezoék Duitsland naar Nederland terugge keerd. Bij aankomst te Arnhem had hij verzocht om een terugkeervisum voor Nederland. De Chinees die geheel alleen Bijeenkomst van anderhalve minuut (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Ook de nieuwe cao's voor hel KLM-grondpersoneel, de apothekersassistenten en de Handels onderneming Goeree-Overflakkee zijn door de minister van sociale zaken. dr. G. M. J Veldkamp, afgekeurd en terug verwezen naar de partijen om lien in de gelegenheid te stellen de contracten aan te passen. De bewindsman heeft dit gistermiddag aan vertegenwoordigers van het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de arbeid meegedeeld tijdens een bijeenkomst, die slechts vijf minuten duurde. „Zij had de lengte van een si garet". zo merkte de heer C. A. Bakker, secretaris van het CNV na afloop op en de heer A. de Boon tweede voorzitter van het NW voegde daaraan toe: „De eigen lijke bijeenkomst duurde slechts ander halve minuut, maar we moesten onzo koffie nog opdrinken" Geen zin Minister Veldkamp deelde de dele gaties van ryksbemiddelaars en stich ting mee dat een gesprek, zoals de vorige week over de zes afgekeurde cao's, geen enkele zin zou hebben om dat het kabinet het standpunt van het College van Rijksbemiddelaars t.a.v. de drie cao's volledig deelde. Bij de cao voor het grondpersoneel van de KLM zijn ca. 8.000 werknemers be trokken. Het bezwaar van college en re gering richt zich tegen de overeengeko men arbeidstijdverkorting per 1 april a.s. met een kwartier per dag. Deze zou ech ter voor slechts ca 1.500 werknemers ef fectief zijn( want de overige 4.500 leden van het grondpersoneel werken al een kwartier korter. Ook de cao voor de (ca. 1000) apothekersassistenten is afge keurd op de overeengekomen arbeids tijdverkorting. Het contract van de han delsonderneming Goeree-Overflakkee (ca. 400 werknemers) is terug Gebruik frisdranken zal toenemen DEN HAAG Drs. C. J. Kievit, secre taris van het bureau bierhandel en mi neraalwater-industrie. heeft verklaard dat het Nederlandse frisdranken verbruik van 32.2 liter per hoofd in 1965 in 1966 met 4 liter zal stijgen. Produktie en ver bruik waren in 1965 393,5 miljoen liter of f 227 min. Verdere stijging is te verwach ten. Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Voor f 1,50 is de :Un gekomen met )iui^ige nog Qp straat spelende tiener de eigenaar van een zogenaamde Ma gie Ball, een stuk straatrecreatie dat de opvolger moet gaan worden van de jojo's en de hoela hoep. De Magie Ball is een klein grauwachtig balletje dat door zijn enorme stuitkracht en vreemde gedragingen in Amerika al een ware rage is. De stuitkracht van de Magic Ball is 90 procent, wat wil zeggen, dat als de bal zonder kracht uit te oefenen op een harde niet veerkrachtige bo dem valt, hij bijna weer op zijn uit gangspunt terugkomt. Als de bal met kracht op de grond geworpen wordt stuit hij dermate hoog dat een vlucht over het dak en een nieuwe gang naar de speel goedwinkel niet tot de onmogelijkhe den behoort. De fabrikant van de bal gaat er prat op dat men in het New- yorkse Yankee-stadion (honkbal) de bal gewoon over de tribunes heeft geslagen. Ook de vreemde effecten die met de bal te maken zijn maken hem tot een waar spelobject. Een voorbeeld daar van is te zien op de eerste tekening- Als men de bal met bepaald effect wegwerpt maakt hij een aantal boe- merangsprongen die iedereen verbaasd doen staan Wel is er enige oefening voor nodig. Want toen toy de bal deze sprongen wilde laten maken kostte het wel enige oefening alvorens de kunst werd gebaard. De Magic Ball is gemaakt van een geheel nieuw soort synthetische rub ber. De vele honderden tonnen druk die bij de fabricage aan deze grondstof worden meegegeven zijn de oorzaak van het vreemde gedrag van de Magie Ball. De Magic Ball is wel aan slijtage onderhevig. Bij te hard gooien of te vaak werpen op ruwe oppervlakken bestaat de kans dat de bal breekt. Maar als hij goed gebruikt wordt kan men er plezier mee beleven. Voor de kinderen zit er zelfs een nieuw bal spel in. Op de tweede tekening ziet u hoe men slagbal kan spelen, terwijl de derde tekening de enorme stuit kracht van de bal laat zien. Nieuwsgierig De minister heeft nu in totaal negen gevallen het advies van het College van Rijksbemiddelaars om een nieuwe cao af te keuren gevolgd. Mochten de betrok ken partijen de afgekeurde bepalingen niet uit de contracten willen schrappen dan zullen zij door de bewindsman on verbindend worden verklaard. Minister Veldkamp deelde na afloop van het drie hoeks ..gesprek" van gistermiddag mee. dat rijksbemiddelaars hem op dat mo ment nog geen andere cao's ter afkeu ring hebben voorgelegd. In vakbewegingskringen is men bij zonder nieuwsgierig naar het standpunt, dat het college en de minister zullen In nemen ten aanzien van de nieuwe con tracten voor de buschauffeurs cn de landarbeiders, waarin, zoals bekend, ex tra loonsverhogingen boven de 7 procent ztjn overeengekomen ter inhaling van achterstand. Ook In de cao voor het spoorwegpersoneel zal. indien daarover overeenstemming wordt bereikt, een ex tra loonsverhoging worden opgenomen. Auto na slip te pletter tegen boom. LEKKERKERK Ter hoogte van de Zuidbroekse molen in Lekkerkerk slipte gisteren, waarschijnlijk als gevolg van het gladde wegdek een auto van de weg en sloeg te pletter tegen een boom De wagen werd als het ware om de boom gevouwen. Van de twee inzittenden was de dertigjarige C. den Hoed uit Ammer- stol op slag dood. De 57-jarige J. P. Visser uil Ammerstol werd ernstig ge wond in het ziekenhuis in Goud» ooge nomen Vannacht is hij aan de opgelopen ver wondingen overleden. Johnson zinspeelt op verhoging belasting in VS WASHINGTON President Johnson heeft verklaard, dat hij het Congres vol- gende maand misschien zal vragen om een belastingverhoging met vijf miljard dollar als de prijzen blijven stijgen. Johnson meende, dat het Congres liever een belastingverhoging van 6.5 of 7 pro cent ziet dan een voortduren van de inflatie. Tussen de organisaties van werk gevers en werknemers in het blocmbol- lenhedrijf is overeenstemming bereikt over de inhoud van de nieuwe c.a.o. De lonen worden met zeven procent ver hoogd. terwijl de vakantietoeslag is ge stegen van twee op drie weeklonen met de Nederlandse ambtenaren was, deelde mee dat hij terugging naar Gusto in Schiedam waar hU werkt aan de bouw van een hopperzuiger voor zijn land. Bij deze gelegenheid heeft hij niets gezegd over een gedwongen terug keer, aldus mr. Fontoijn Zaakgclat-tigik" Na terugkeer in Schiedam ging hij met landgenoten eten en daarna had hij zich naar het bureau van de zaak gelastigde in Den Haag begeven. Zaterdag verscheen Huang op Schip hol. naar het scheen met de bedoeling met een KLM-vliegtuig naar Warschau de terugreis naar China te aanvaarden. Hij was vergezeld van twee andere Chinezen, maar hoewel hun bagage al aan boord was. gingen de Chinezen niet met het toestel mee. In anwoord op de vraag van de Nederlandse douane die werd gesteld toen Huang alleen was, antwoordde hij dat hij vrijwillig vertrok. Maandag kwam hij bij de chef van de politie te Schiedam voor verlenging van zijn verblijfsvergunning. De ambtenaar antwoordde dat hij het verzoek moest overwegen. Korte tijd later echter kwam de Chinees terug met de mededeling dat hij van het verzoek afzag omdat hij toch zou vertrekken. Tenslotte ver trok hij gisteren van Schiphol met nog zes Chinezen die bij Gusto hebben ge werkt, en vier andere landgenoten, zo zei mr. Fonteijn. Niet eens met politiek rond huwelijk DICK H0UWAART BEDANKT ALS LID VAN CHU AMERSFOORT Tijdens de zitting van de Amersfoortse gemeenteraad heeft de heer D. F. Houw aart gister avond bedankt voor liet lidmaatschap van de raad en voor het lidmaatschap van zijn partij, de Chrlstelijk-Histo- rische Unie. De heer Houwaart, hoofd van de NCRV- actualiteitenrubriek Attentie, is tot zijn besluit gekomen, omdat zijns inziens de CHU getracht heeft stemmenwinst te krijgen naar aanleiding van de gebeur tenissen rond de tiende maart. Hij heeft acht jaar deel uitgemaakt van de Amersfoortse gemeenteraad. Hij werd gewaardeerd als deskundige op het gebied van onderwijszaken en maakte zich met name verdienstelijk voor hot christelijk-nationaal schoolonderwijs. Hij heeft geifverd voor het tot stand komen van een adviescentrum in Amersfoort. Hij redigeerde geruime tijd het'partij- blad van de CHU. maar omdat hij zich keerde tegen het beleid van de toenmalige, partijvoorzitter mr. Bcernink. werd hij uit de redactie gezet Duitsers wilden weten: jongen of meisje bij Beatrix-Claus UTRECHT De heer Gerard Croiset, paragnost, is lastig gevallen door enkele op sensatiebeluste Duitse journalisten, die er een lieve duit voor over bleken te hebben als hij vragen zou willen be antwoorden over het kindertal en over de vraag of het eerste kind van prinses Beatrix cn prins Claus een jongen of een meisje zal zijn. Diep verontwaardigd heeft de parag nost de Duitse heren letterlijk en figuur lijk de deur gewezen. ..Jullie hebt toch nog maar weinig van het Nederlandse volk begrepen", voegde hij de journalis ten. die een reis van 800 km voor hun „verhaal" over hadden gehad, onder meer toe. BELFELD Door de overvloedige regenval is de waterstand van de Maas in Limburg zo gestegen, dat gisteren om een uur de stuw bij Belfeld is gestreken Later volgde de stuw in Sambeek. In totaal heeft de Maas in ons land zeven stuwen. Brand in twee ruimen vrachtschip Noordwijk CHARLESTON (Zd-Carolina) In twee van de elf ruimen van het Neder landse vrachtschip Noordwijk (11.398 ton) is gistermorgen brand uitgebroken. Later op de dag is het schip door een vaartuig van de Amerikaans^ kustwacht de haven van Charleston binnengeloodst. Van per soonlijke ongelukken is seen melding ge maakt Het Nederlandse vrachtschip was met een lading ma is op weg van South Pasa in de Amerikaanse staat Louisiana naar Gibraltar. HENGELO In een bermsloot tussen Hengelo en Enschede heeft een politieman gisteren een stapel kattelfjken ontdekt Op een stapel lagen, geheel ontveld, tientallen katten De recherche zoekt nu naar de massamoordenaar, dit het kennelijk om de vellen te doen Is geweest. Het was het dierenasiel in Hengelo de laatste maanden al opgevallen, dat er haast geen zwerfkatten werden gebracht. Men denkt daarom, dat de kattenmepper in Hengelo heeft geopereerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7