Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Thema LWF- assem is: uitgezonden in de wereld Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze. Kinderpostzegelverkoop bracht 4,5 miljoen op Wat gaat u vanavond opsteken? Jubileumgangers krijgd geen visum voor Polen Tijdschrift voor homofilie zal worden vervolgd Predikant wenst een rabbijn op de kansel Puzzelhoe DINSDAG 29 MAART 1% Terwijl Jezus bezig is met Zijn aanstaand lijden, zijn de disci pelen bezig met hun eer en aanzien. Nauwelijks heeft de Heer hun verteld dat Hij geslagen, gekruisigd en gedood zal worden, of Jacobus en Johannes komen bij Hem en vragen: „Geef ons, dat wij de één aan Uw rechterzijde en de ander aan Uw linkerzijde mogen zitten in Uw heerlijkheid." Christus ant woordt: „Ge weet niet wat ge vraagt. Kunt gij da beker drinkendie Ik drink?" Wie Zijn heerlijkheid wil delen zal zijn kruis moeten opnemen en Christus volgen. Wie naast Christus wil zitten in Zijn heerlijkheid, zal naast Christus moeten hangen in Zijn lijden. Beseffen deze discipelen wel wat zij zeggen als ze antwoorden: „Wij kunnen het!" Ze heb ben daarmede hun levenslot bezegeld. Jacobus was de eerste van de twaalf discipelen die als martelaar stierf. Johannes was de laatste. Maar Christus gebruikt tegelijkertijd deze vraag om Zijn discipelen iets te leren. Als de andere discipelen van dit gesprek horen nemen zij het de twee broers kwalijk, wat zij gevraagd hebben. Zij zijn niet beter. Ze willen allemaal eer en aanzien. Ze willen allemaal een troon en een kroon. Dan zegt de Heiland: ..Maar wie groot wil worden onder u, zal uw dienaar zijn." Hij zegt: In Mijn kerk zijn geen regenten, alleen maar diakenen, dienaren, want de kerk zelf is geroepen om te dienen. Hij heeft wel beloofd dat wij de engelen zullen oordelen, maar die belofte geldt alleen voor wie de mensen heeft gediend. Wij lezen vandaag: Marcus 12 2844. Voor 't eerst achter het IJzeren Gordijn vallen: de vijfde assemblee van de Lutherse Wereld Fede ratie zal in 1969 worden gehou den in Weimar in de Deutsche Demokratische Republiek. Het is de eerste maal dat men sa menkomt achter het IJzeren Gordijn. Aan dit besluit zijn be sprekingen vooraf gegaan met de kerkelijke en wereldlijke auto riteiten in Oost-Duitsland. De stad Weimar heeft een bekende klank. De wetenschappelijke uitgave van de verzamelde werken van Maar ten Luther worden genoemd: Weima- rer Ausgabe en bovendien werd Goe the er geboren. Eén jaar voor de oprichting van de Wereldraad van Kerken werd in Zwe den de Lutherse Wereldfederatie opge richt. Lund was uitgekozen, een stad waarvan de theologische faculteit veel heeft betekend voor de bestudering van de Lutherse theologie. In 1952 kwam men in Hannover bij een. Daarna volgde Minneapolis in In 1969 naar Goethe-stad (Van een medewerker) Zeker is echter, dat zij zich in een of andere vorm met de door de wereld waarin de kerk gezonden is gestelde ethische vragen zal moeten confronteren. De theologische commis- sie hoopt met haar tot 1969 te publice ren berichten en met haar studie de 1957. het centrum van de grote groep zich op de assemblee voorbereidende Amerikaanse lutherse kerken. Drie leden-kerken een werkelijke hulp te jaar geleden ging men naar Helsinkikunnen bieden. in Finland. Thema van die vierde as-Oecumenische contacten zijn er aanwe- semblee was: Christus nu. De recht- zig. Dr. LWF is aangesloten bij de We-, vaardigingsleer werd aan de orde reldraad van Kerken en werkt m triton l Geneve nauw samen met deze. vooral gesieia. waar het huJp aan ontwikkelingslanden en noodgebieden betreft. Wereldraad en LWF zijn in Genève in hetzelfde gebouw (Advertentie) Brieven die niet «Un voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding ls verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo- G.C. Berkouwer dat aangevallen werd in de brochure van dr. Arntzen, ln de handel en zo ja waar? Is er nadien nog iets uitgekomen over de evolutie leer op christelijke grondslag? Antwoord: Verschillende uitgevers en boekhandelaren konden geen nauwkeurig antwoord geven. Het raadsel werd opgelost door prof. Ber kouwer zelf. Deze deelde ons mede dat de genoemde brochure een aanval bevat op enkele zijner dogmatische stellingen inzake de wederkomst van Christus in zijn nieuwe werk over het Vaticaans concilie en de nieuwe theologie, dat verschenen is bij Koek. Dit is in de handel maar handelt niet over de evolutieleer. Nieuw uitgeko men boeken, die wel dit onderwerp behandelen zijn o.a. van dr. Delleman Begin een nieuw begin, wording van mens en wereld, prof. Ridderbos, beschouwingen over Genesis I tot III 6.25). Vraag: Moet de gastvrouwe een man nelijke gast eerst de huiskamer laten binnengaan of omgekeerd? Moet de (astvrouwe de jas van een bezoe- er(ster) aan de kapstok hangen of omgekeerd. Mag iemand ook zichzelf .voorstellen als het door niemand an ders gedaan wordt? Moet de gastvrou we de kopjes op het blaadje presente ren of voor de gast op het bijzettafel tje zetten? Antwoord: De gastvrouwe laat haar mannelijke en vrouwelijke gasten voor haar uit de huiskamer betreden. Zij laat de mannelijke gasten zelf de jas ophangen maar kan hun een kleer hanger aanreiken. Als de gastheer of gastvrouw niet zelf de gasten voorstelt niet altijd is het mogelijk vooral als er veel gasten tegelijk binnenkomen dan zullen de gasten zichzelf bij de begroeting voorstellen. De gastvrouw presenteert de kopjes op een blaadje, zo nodig vergezeld van suikerpot en melkkannetje, laat de gasten zo veel mogelijk zelf een kop je kiezen en zich bedienen. Zij zelf neemt het laatste kopje en zet het blaadje weg. Dienblades behoren met op tafel. Alle regelen passe men toe met wijsheid en met aanpassing bij de omstandigheden. Vraag: Welke muziek wordt er gespeeld bij het televisiestuk Memo randum van een dokter? Antwoord: De bijbehorende muziek is vioolconcert in D nr. 1 uit L'artre del violino. opus 3 van Pietro Locatel- klein kapitaaltje. Ik ben gehuwd en heb geen minderjarige kinderen. Hoe veel inkomstenbelasting moet ik beta len en hoeveel AOW? Antwoord: Over het genoemde inko men is geen inkomstenbelasting verschuldigd. Aan premie AOW wordt rekening houdend met het gedeelte dat bij wijze van reductie niet wordt ingevorderd 21.50 verschuldigd. Vraag: Een gehuwde vrouw, die be gin 1966 in november 55 jaar werd en 33 jaar als verpleegster heeft ge werkt. heeft tegen 1 februari met in achtneming van de opzegtermijn ontslag gevraagd en tevens in septem ber vervroegd pensioen. Beide verzoe ken werden afgewezen op grond van de nieuwe pensioenwet. Dit komt bij zonder slecht uit omdat man en vrouw regelingen hadden getroffen voor een bezoek aan hun kinderen in Canada. Nu kan zij wel een halfjaar ..non wedde" krijgen, maar dan moet zij haar pensioenpremie blijven beta len plus het aandeel van de werkge ver. mogelijk ook nog te„door_de werkgever SS betalen AOW-premie. Dit is onmogelijk daar de man alleen AOW geniet, en geen pensioen ont vangt. Antwoord: Voorzover wij kunnen nagaan, zijn de beroepstermijnen reeds verlopen. Onder de oude prensi- oenwet was vervroegd ontslag op 55-jarige leeftijd niet mogelijk op ver zoek. Dit kon alleen door de werkge ver worden gegeven, tenzij anders was bedongen. Natuurlijk kan de vrouw toch ontslag nemen. Zij moet dan ten spoedigste de aanvraag indie nen en daarbij wijzen op het reeds eerder aangevraagde ontslag. Volgt hierop een afwijzende beschikking, dan moet zij hiertegen onmiddellijk in hoger beroep gaan. Als de brief in alle opzichten juist is. dan was de vorige beschikking niet geheel juist. Het zou zeer verstandig zijn als de vrouw hierover en over volgende stap pen meteen advies vroeg aan haar bond. Is zij niet georganiseerd dan het verstandig te vragen als zij na aanmelding voor het lidmaatschap al hulp zou kunnen krijgen. Vier middelen in één tablet helpen elkaar en... doen wonderenI De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Sola-fide Het ging erom in hoeverre het ge loof alleen (sola fide), het centrum van de Lutherse belijdenis, nieuw ge formuleerd kon worden voor de mens van vandaag. Het bleek niet mogelijk te zijn in de korte tijd van deze assem blee tot een afgerond geheel te ko men. De Amsterdamse hoogleraar prof. dr. C. W. Mönnich had dit reeds voor zien. Hij wees er eens op, dat er een merkwaardig en niet ongevaarlijk verschil bestaat tussen de oecume nische assemblee van onze dagen en de oecumenische concilies van de Ou de Kerk. Deze laatste werden bijeenge roepen als er een dringende ge loofsvraag aan de orde was. Een samenkomst van de leiders der kerk was dan onvermijdelijk gewor den. Prof. Mönnich vreesde dat de vaste regelmaat, waarmee de tegen woordige wereldconferenties worden gehouden, niet alleen economisch on verantwoord is de organisatie kost veel geld! maar ook theologisch niet te verantwoorden is, omdat men, als er geen werkelijk dringende pro blematiek voor handen blijkt te zijn, wellicht gaat zoeken naar een thema, iets dat de kerk onwaardig is. Toch heeft het uitvoerend comité van de LWF olweer een nieuw thema vastgesteld voor de assemblee van Wei- mar. Tijdens haar vergadering tc Aruscha besloot men voor de volgende LWF-assemblee het thema: Uitgezon den in de wereld, aan te nemen. Het i: nog niet duidelijk welke gestalte de theologische arbeid van de komende assemblee zal krijgen. Vijf ton meer dan vorig jaar (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Het Nederlandse volk heeft opnieuw een klinkend ant woord gegeven op de oproep tot het kopen van Kinderpostzegels ten bate van het misdeelde en gehandicapte kind. De actie 1965 leverde in één klap vijf ton meer op dan die van 1964, zodat het Ned. Comité voor Kinder postzegels dit jaar netto 4.500.000 (te gen in 1965 4 miljoen) kan uitdelen. Geen wonder, dat de dankbaarheid groot is, vooral ook omdat de posttarie- ven omhoog waren gegaan en het aan maken van de prentbriefkaarten duur der is geworden, zodat alle prijzen ho-1 ger lagen dan in 1964. Dit bleek geen enkel bezwaar tej zijn voor de zeer velen, die het goed menen met het in geestelijke of licha-j melijke nood verkerende kind. Men weet. dat het Kinderpostzegelgeld al tijd goed terecht komt en daarom wordt er ieder jaar meer verkocht. Het Comité is niet alleen de milde gever? dankbaar, ook de talrijke plaatselijke comité's die de verkoop hartelijk hebben gestimuleerd, de 20.000 leerlingen van tezamen 8500. scholen die er zo dapper op uitgingen n het onderwijzend personeel dat als .-anouds de ingewikkelde hulp-taak met toewijding verrichtte en niet in het minst de PTT. die voor het eerst velletjes postzegels met exemplaren van verschillende waarde speciaal voor de scholenactie vervaardigde. Hiermee is het voortbestaan van de actie als het ware gered, want het werd bijna ondoenlijk, enkele miljoe nen zakjes met uit te tellen postzegels te vullen. Het insteken van één velle tje zegels is al een heel karwei, maar daarvoor zijn vele vrijwillige handen beschikbaar. In totaal werden in 1965 verkocht 13.532.123 postzegels van 8+6 ct, 1.561.741 van 10+6 ct, 15.942.477 van 18+12 ct, 1.131.707 van 20+10 ct en 1.317.937 van 40+10 ct, dat is in totaal 33.650.085 stuks kinderpostzegels. De postzegels leverden netto ƒ3.097.000 op, de toeslag op de prentbriefkaarten maakte de 4,5 miljoen vol. Beroepi n gsiverk NED. HERV. KERK Beroepen te Harskamp (toez.): S. P. As- senbergh te HedeL Aangenomen naar Zeist 'vac. A. H. Lens. toez.): J. v. Winterswijk te Zeven- b°Bedankt voor Den Haag—Loosduinen '7e p.p.): W. Dijkerman te Chaam 'N.B.>; voor Nieuw-Weerdinge: E. C- van Offe ren te Gelselaar. Beroepbaarstelling: m.i.v. 1 mei vic. D. J. Cuperus. Sniepweg 13. Waddinxveen. Catechismuspreek in Ger. Gemeenten in discussie (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM Moet er elke zon dag uit de catechismus gepreekt wor den? Dit is ook in de Gereformeerde gemeenten een vraag geworden. Blij kens het orgaan van deze gemeenten „De Saambinder" wordt door sommige gemeenten niet altijd aan de cate chismuspreek vastgehouden. Ds. L. Rijksen wijst in dit verband op artikel 78 van de Dordtse Kerkenor dening. waarin de wekelijkse catechis musuitlegging wordt voorgeschreven. „En wat voor bezwaar kan hiertegen bestaan? Wordt niet op zeer veel plaatsen door het overgrote deel der gemeente, in het bijzonder door Gods volk. de catechismus met grote stich ting beluisterd? Hoevele leringen wor den ons hierin gegeven voor hoofd, hart en leven. Hoe heeft de Heere Zijn bijzondere zegen aan dit werk onzer vaderen verbonden en ten zegen in de nageslachten nog steeds doen zijn. Hoe nodig is juist in onze dagen, waar men de ware en vaste grondsla gen van Gods Woord al meer bij komstig gaat achten dat de grondwaar heden ook het jonge geslacht steeds meer en al meer bijgebracht worden, in biddende afwachting van des Hee- ren zegen. Men verzuime dan ook nim mer dit wijze en profijtelijke besluit te handhaven", aldus ds. Rijksen. Hunter King Size? Hunter filter? Toestand bisschop Bekkers blijft nog wel verontrustend DEN BOSCH De operatie, die bisschop W. Bekkers van Den Bosch gisteren in het St. Elisabeth ziekenhuis in Tilburg heeft ondergaan, is zonder complicaties verlopen. De toestand van de bisschop is goed, hoewel er ;eruime tijd, vooral de eerstkomende lagen reden tot grote bezorgdheid is. De bisschop werd onlangs opgeno men met verschijnselen, die men aan vankelijk aan oververmoeidheid toeschreef. Bij onderzoek bleek, dat er een organische basis was en er zich in de linker-schedelhelft een stoornis be vond, die druk uitoefende op bepaalde centra en het centrale zenuwstelsel. De oorzaak van die druk is nu wegge- gevestigd. Waarnemers van de LWF ren aanwezig op de zittingen van het Tweede Vaticaanse concilie, terwijl er in Straatsburg een centrum van de LWF is gekomen voor studie van en met de •katholieke theologie en kerk. Tekenend De jonge kerken gaan in de We- j reldfederatie een steeds belangrijker j rol spelen. Reeds in Helsinki traden i aan het begin van de assemblee acht jonge Afrikaanse kerken toe tot de LWF. Dit is tekenend. De huidige president van de LWF i dr. Fred. A. Schiotz, die in 1963 dr. I Franklin Clark Fry opvolgde, momen der voorzitters van de Wereld raad van Kerken. Algemeen secretaris is dr. André Appel, die vorig jaar in functie trad bij de LWF. De bij de LWF aangesloten kerken omvatten momenteel meer dan vijftig miljoen leden van de totaal 75 mil joen luthersen, die de wereld telt in ongeveer veertig verschillende lan den. Journalisten-cao afgekeurd (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Naar wij vernemen is thans ook de cao voor de dagblad journalisten definitief door het college van rijksbemiddelaars afgekeurd. Het college heeft zich niet kunnen vereni gen met de tien procent salarisverho ging voor een periode van anderhalf aar. Waarschijnlijk zal dit contract vandaag niet meer aan de orde ko men in het gesprek van minister Veldkamp met de Stichting van de Arbeid en het College van Rijks bemiddelaars. Dit is wel het geval met de con tracten voor het KLM-grondpersoneel, de apothekersassistenten en de han delsonderneming Goeree-Overflakkee. Het contract voor het meubilerings- bedrijf is inmiddels goedgekeurd. Goedgekeurd zijn ook de contracten voor de witwasserij-industrie, de che mische wasserij en de ververijen (20.000 man) en voor de baksteen industrie (10.000 man). Een kandidaat voor een plaatselijke raad in Belfort heeft zondag m een ver kiezing met gemak de bekende Gaul listische politicus Raymond Schmittlein verslagen. Michel Dreyfus-Schmidt ver kreeg met steun van het volksfront 10.292 stemmen tegen Schmittlein (lid van de Franse nationale vergadering) 6.401. Treinverbinding naar Crestocliowa is „gestremd" WENEN De Poolse regering begint zijn dreigement van enige maanden geleden uit te voeren. Rooms-Katholieken die het dui zendjarig jubileum van de kerk in Polen willen bijwonen krijgen geen visum. Vanuit Oostenrijk hebben kardinaal Koenig en nog vier bisschoppen een visum aan gevraagd. Hoewel de aanvragen al maanden geleden zijn ingediend hebben zij nog steeds geen ant woord ontvangen. Wel is van Poolse zijde medegedeeld dat de treinenloop tussen Katowice en Czestochowa, waar het feest zou worden gevierd, is gestremd wegens reparatiewerkzaamheden. Het Poolse reisbureau „Orbix" heeft per advertentie in de Oostenrijkse kran ten meegedeeld, dat „met het oog op het drukke binnenlandse verkeer in Polen" van 15 tot 22 mei geen toe gang kan worden verleend. Op deze manier antwoordt de regering van Polen de Rooms-Katholieke Dr. Bremmer naar Zuid-Afrika oieiiuua, jjieuiKum van ,ue ueruiui- meerde Kerk (vrijgemaakt) te Enschede naar Zuid-Afrika vertrekken om aantal lezingen te houden. Hij is uitgenodigd door een comité van particulieren uit de Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika. de zogenaamde Doper- kerken. Hij zal ook contact opnemen met Minister antwoordt ir. Van Dis DEN HAAG Naar aanlei-. ding van twee artikelen in „Dia loog", tijdschrift voor homofilie en maatschappij, zal door het openbaar ministerie een vervol ging worden ingesteld wegens het krenken van godsdienstige gevoelens. Minister Samkalden (justitie) heeft dit mede namens minister Vrolijk (cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk) meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid ir. C. N. van Dis (sg). GEREF. KERKEN* Beroepen te Sliedrecht 'a.s. vac. R. Oos terhof): L. L. v. d. Vliet te Groningen: te Delfzijl: K- H. Schuring te Alphen a. d.' Rijn: te Capelle a. d. IJssel: J. F. ter Hart te Valkenswaard; te Soesterberg: A. H.j Leij te Ureterp 'Fr.): te Bolsward: D. Kloppenburg te Nijverdal: te Koog a. d. I Zaan: E. Groenenberg te Oppenhuizen: te LeeuwardenHuizum: C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen. Aangenomen naar Hoogkerk: E. Toren beek te Ter Apel- Bedankt voor Schiedam (vac. J. Cou- vée) en voor Barneveld (vac. J. W. Vlaan deren): C. -T. Tissink te Bodegraven. GEREF. KERKEN (vrügem.) Aangenomen naar Veenendaal: H. Pool te Dedemsvaart Bedankt voor Alblasserdam—Nw. Lek- kerland: J. de Feijter te Berkum. CHRIST. GEREF. KERKEN* Tweetal te Leerdam: M. C. Tanis te Barendrecht en M. Vlietstra te IJmuiden. Beroepen te Hengelo (O.): T. Brienen te Apeldoorn-Zuid. Bedankt voor Westzaan en voor Drach ten: P. v. Zonneveld te Bennekom. BOND v. VRIJE EVANG. GEM. Aangenomen naar Enschede (vac. J. En ter): C. Zij ls tra te Franeker. Feestgave voor kerkbouw BERLIJN De Konfirmandengabe, het offer van de jongeren, die deelne men aan de Konfirmation in de Evan gelische Kerk in Oost-Duitsland, zal ju i»«nr de kerk- In het bruinkoolgebied van Borna bij Leipzig zijn de kerkelijke gemeen ten zwaar getroffen door gedwongen verhuizing. Hele dorpen worden afge broken en de bewoners moeten naar nieuwe plaatsen verhuizen. De kerken helpen elkaar onderling bij het zoeken van noodoplossingen, maar er moet al lerlei nieuw gebouwd worden. De kinderen, die dit jaar als lid van de kerk worden opgenomen, worden opgeroepen, om hun feestgave dit jaar voor de ondersteuning van de getrof fen gemeenten te bestemmen. (Van een medewerker) OGDEN Ds. C. Sumpter Logan van de Presbyteriaanse Trinity-church in Ogden in de Noordamerikaanse staat Utah bevindt zich in moeilijkheden. Voor zijn 15 juli beginnende vakantie van een maand dient hij een plaatsvervanger te hebben. Deze vakantie zal de dominee met zijn gezin in Israël doorbrengen. Waarschijnlijk zijn daarom zijn I gedachten uitgegaan naar een rabbijn om op zijn preekstoel te zetten. Het is de oecumenische ge- I dachte ten top. Aan de Kamer van Koophandel n Tel Aviv heeft ds. Sumpter I Logan een brief geschreven, waar in h\j vraagt of een rabbijn be reid is naar Ogden te komen. De Kamer echter beter op de hoogte met het behartigen van zakelijke dan met geestelijke belangen stuurde de brief naar het minis terie van toerisme. Dit gaf het weer aan de Isra ëlische pers door. Deze heeft de zer dagen voor een rabbijn een oproep geplaatst. Hij zal geduren de de aanwezigheid van ds. Logan in Israël diens huis in Ogden kun nen gebruiken en diens auto. Te vens zal hij vijfentwintig dollar per week ontvangen indien de rabbijn de kerkdienst van zon dagmorgen elf uur gaat leiden. De uit 500 meest jonge lidmaten bestaande gemeente is in alle op zichten sympathiek. Zij heeft, we gens haar groei, zelfs plannen voor een nieuw kerkgebouw. Ook aan de recreatie van de rabbijn heeft ds. Sumpter Logan gedacht. Hij vermeldt een dag rijden te wonen van de Grand Canyon en nog geen dag van het Zion National Park. Het is echter de vraag of deze laatste naam een rabbijn uit Is raël kan verleiden kerkdiensten in Amerika te gaan leiden. Kerk in dat land. De bisscho* hebben een briefwisseling gp met de Duitse bisschoppen, wa over en weer gesproken wordt P verzoening tussen de beide laq Deze briefwisseling was een dP in het oog van de Poolse rege# ge. De „reparatiewerkzaamheden" op lijn naar het Poolse pelgrims! wijzen er op dat de regering j slechts poogt de buitenlanders i het feest weg te houden, maari de Polen zelf. De Rooms Kathol Kerk wilde de pelgrimage f Czestochowa tot een grootse nl festatie maken. Duizenden en eens duizenden moesten Czestol wa bezoeken. Kennelijk voelt dl gering niet voor een dergelijke gieuze manifestatie. Weer 750.000 voo werelddiaconaat UTRECHT Tot nu toe is er b Generale Diaconale Raad van de vormde Kerk, in Utrecht geves ƒ750.000 binnengekomen aan bi gen voor het werelddiaconaat. Er men nog steeds giften binnen in woord op de grote collecte, die ir bruari is gehouden. Samen met de gelden, die de S ting Oecumenische Hulpverlening de Wilde Ganzen ontvangen schat het eindresultaat op een miljoen den. Zoals bekend is er tot nu toe bi Gereformeerde Kerken ruim au half miljoen binnengekomen. Dr. E. Lop es Cardoj lector aan de VU (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Aan de Vrije' versiteit is benoemd tot buitenger' lector voor het onderwijs in de in' dige geneeskunde, met name de onj ,gie dr. E. Lopes Cardozo te Gq sinds 1960 wetenschappelijk hoofd] tenaar aan deze faculteit. Dr. Lopes Cardozo werd op 2 1910 te Kopenhagen geboren, on! zijn gymnasiale opleiding (A en I Hilversum en studeerde medici aan de Universiteit van Amsterdam Hij promoveerde in 1937 bij I dr. G. van Rijnberk op proefschrift On the distribution o: filamenta radicularia of the dorsal ventral spinal roots on the derma and the myotome. Hij was tot werkzaam in verschillende labora en klinieken te Amsterdam. Vana jaar is dr. Lopes Cardozo int« (met röntgendiagnostiek) van het conessenhuis te Gouda; hij maak vens deel uit van het directorium i het Diaconessenhuis. Lambetli-kruis voi dr. Visser "t Hoof de scheidende secretaris-generaal'v, wereldraad van Kerken dr. W, A. t Hooft de hoogste anglicaanse derscheidmg overhandigd, het Lam kruis. Het werd hem geschonker dank va», de anglicanen voor w: Visser 't Hooft gedaan heeft vo< oecumenische beweging Dezelfde derscheiding overhandigde dr. R: enige dagen geleden ook- aan kari Bea. hoofd van het rooms-katholiel cretariaa* voor chris'elijke eenheid tioninyraat-puzzel De heer Van Dis had gevraagd, of de ministers kennis hadden genomen van een artikel in Dialoog, dat als antwoord moest dienen op het protest een predikant en een pater tegen een eerder door dezelfde schrijver geschreven artikel in het tijdschrift. Uit dit protest bleek al, dat de predi kant en de pater in hun godsdienstige gevoelens gekrenkt waren wegens sma lende godslastering. Satanisch Moeten de ministers niet erkennen, aldus de heer Van Dis, dat het ant- woordartikel al evenzeer godslaster lijk, immoreel, bestiaal en zelfs sata nisch van inhoud is en derhalve uiter mate krenkend voor de godsdienstige gevoelens van zeer velen van ons volk? De staatkundig-gereformeerde frac tieleider vroeg verder, welke maatre gelen de ministers wellicht inmiddels reeds naar aanleiding van deze publi- katies hadden genomen of voornemens waren te nemen. Nu deze zaak aan het oordeel van de rechter zal worden onderworpen, achten de ministers het juister zich van een uitspraak te onthouden, zo delen zij de heer Van Dis mee. Nieuw tehuis van Philadelphia HILVERSUM Door toedoen van de actieve protestants-christelijke vereni ging Philadelphia van ouders en vrien den van het afwijkende kind wordt al weer een tehuis geopend. Het is De Korf, Albertus Perkstraat 8. in Hilversum, waarvan burgemeester J. J. G. Boot woensdag de officiële opening zal ver- iladelphia en de Protestants Christe lijke Nazorg hebben samen het initiatief genomen voor de Prot. Chr. Stichting Tehuizen voor Gehandicapten in het Gooi, Eemland en de Vechtstreek. Achttien meisjes kunnen worden ge- j huisvest. Op het ogenblik telt De Kori tien meisjes van vijftien tot veertig jaar. Ze zijn allen werkzaam in een beschutte werkplaats. De oorspronkelijke bedoe- 1 vlerk. 2. Elisa. 3. eisen. 4. no< ling ook jongens op te nemen is op prak- ierde, 6. Asten, 7. melis, vèendam tische moeilijkheden gestuit. tens. Om de cijfers, te beginnen bij en richting van de pijltjes, woorden len die betekenen: 1. specerij. 2. vr< taal, 3. zijn kleren gauw verslijtei plaats in N. Brab. bij Eindhovt plaats in Gelderl., 6. plaats in Noord bant bij Eindhoven. 7. naast, 8. ze (meerv.), 9. vroegere vorïsfp pp7.:

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2