(ËH3 Marco Bakker kan nog geen „muzikaal hokje" kiezen Lord Sutch uit huis gezet Puf'Olfcjrengt Vanavond weer gekibbel van het jonge paar Spion aan de muur DINSDAG 29 MAART 1966 en Paasdienst uit Wassenaar op Eurovisie (Van onze radio- en tv-redactie) WASSENAAR Op de ochtend |n de Eerste Paasdag: zal de tussen en 11 uur te houden dienst in de levietkerk in Eurovisie worden uitge- mden, hiervoor zorgen CVK en [OR Voorganger zal zijn ds J. T. Sersma. Ned. Herv. predikant, cantor |n Pasveer en organist dr. K. L. Ous- (ren. De trompettist Wim Groot erkt mee. K alter en Connie in de wetenschappen (Van onze radio- en tv-redactie) LONDEN De BBC is bezig een luwe „Walter en Connie-serie" te »ken en wel voor speciaal vakonder - ïht in de Engelse taal. Het tweetal Bt nu avonturen op het gebied van -Straf SS-er gelijk - aan voorarrest VEST-BERLIJN De voormalige •Hauptsturmführer Gerhard Schnei- is tot zes jaar gevangenisstraf ver deeld. Hij had bekend, betrokken zijn geweest bij het doden van 'stens 320 Joden in 1941 in sland. Aangezien hij in totaal vijf r had doorgebracht in voorarrest j daarvoor in een Brits interne- gskamp had gezeten, is hij op vrije eten gesteld. In mei eigen show bij NCRV-tv (Van onze radio- en tv-redactie) [kwam er uit en met Bakker is hij heel!zingt mee in „Ik hou van Hollands". (tevreden. Voor hem is geen exotische Wat u beslist wel weet is. dat hij MISSCHIEN ZAL er een ogen-1 naam nodig,-daarvoor is hij te beschei-vrijdag jl. een grote rol had in de blik komen dat ik zal den ëebleven- musical „De nieuwe wereld", waarin mnptpn Hp-7o»i Shaun. de zoon van de straffe ba- riohtinrr *ir A f f muzikale Dol OD 17lllSlC(d Zin speelde en zodoende de charmante richting ik definitief ga inslaan". Ul UR Mieke Bos veroverde, zegt Marco Bakker nadenkend.: -Ik ben dol op musical. Toen ik op! „En ik ga nog meer doen voor de ..maar nu zou ik het nog niet we-i^et Amsterdamse conservatorium zat, NCRV-televisie. Ik heb een script aan- oor een half uurs-showtje Dick van Bommel wou het hebben. Mijn vrouw, Anita Radier, krijgt er een dansrol in. Ik hoop dat we Willy van Hemert krijgen als regisseur. Mis schien komt de show in mei op het scherm. Nou en dan ga ik een plaat maken, maar daarover kan ik nog niks vertellen." Aan ambitie en veelzijdigheid ont breekt het Marco Bakker niet. Is het wonder, dat hij nog geen speciale rich ting kan kiezen? In elk geval tot het volgend seizoen gaat hij zijn zelfgeko zen vierbaans-weg: liederen, opera, musical, show. En dan.Zover is het nog niet. Eerst komt de vakantie. Wat hij graag doet in zijn vrije tijd? „Schieten, en messen-werpen op het strand, samen met mijn vriend Ber nard Kruysen." Bernard Kruysen is zanger en diep zeeduiker. „In zijn zang beperkt hij zich streng tot liederen en oratorium, hij is volle- Het enige wat Marco nooit is ge- graag aanvaarden: tijdens het Holland (dig klassiek. Een zanger als Frank Si- weest: een echt tieneridool. Toch heeft Festival zong hij de rol van de student natra, die ik geweldig vind, doet hem hij ook menig top-liedje gezongen, al in <*e opera „De droom" van Ton de niets, het interesseert hem geloof ik was het maar in zijn lagere schooltijd. Leeuw. niet eens, te proberen iets in hem te „Ik ben gaan voorzingen bij Studio van de Ned. Opera Stichting.eigen lijk meer om hun mening te horen dan om een rol te krijgen, maar ze wilden mij toch hebben voor de Sa- rastro in „Die Zauberflöte".ik heb nu een contract voor vier maanden, behalve in deze opera kom ik ook nog in twee van Menotti: „De telefoon" en „Het medium", ja, daarin krijg ik de rol van Mr Gobineau en ik geloof dat die mij iets beter past dan Sarastro." „En hoe dan met „Heerlijk duurt het langst". Bcci ecinjik. iue um iiei uur wei 11 opera, musical, show maar,beetje noodzaak was: mijn studiebeurs kan je het in ons land wel vol-;was niet zo dik. Ik kreeg de kans om houden zonder in één hokie te korist te worden in „My fair lady J - 'Dip nalrtp ilr direct: twee en 'n half eegedaan, 't laatste halve jaar als Jamy. Je leert er geweldig veel van als je in zo'n musical staat en het is een unieke kans als je Sonne- veld en Kaart en anderen in de prak tijk bezig ziet." Drie jaar studeerde Marco Bakker in de operaklas van het conservatori um. Dat boeide hem zeer en weldra gaf hij zijn eerste liederenavonden: hij zong niet alleen de klassieken, ook werken van Ton de Leeuw en Joep Straesser, want moderne composities liggen hem goed. Een uitnodiging van de dirigent Bruno Maderna om het werk Abraham en Isaac van Stra- winski als eerste in Nederland te zin gen, moest hij helaas wegens andere verplichtingen afslaan. Een ander eervol aanbod kon hij graag aanvaarden: tijdens het Holland me af, ik weet het niet. De keus zal moeilijk zijn. Voorlopig pro beer ik er aan te ontkomen Het is geen kleinigheid, wanneer je als 28-jarige zanger al voor zulke pro blemen staat. Maar Marco Bakker wèl. Deze Haagse bas-bariton heeft, na een klassieke conservatoriumopleiding een geschoolde stem, waarmee hij alle kan ten op kan. Hij heeft de ernst voor het liederen- zingen, de lyriek voor de opera, de speelsheid voor show en musical. Niet in theorie, maar allemaal al beproefd. En de uitnodigingen, de ene nog eer voller dan de andere, laten zich beslist niet wachten. MARCO BAKKER ambitieus en veelzijdig. toen hij zo prachtig de tweede stem kon zingen, later op de mulo als gi taarspelende zanger of nog later op de kweekschool als bandleader. Voor zijn artiestennaam koos hij wat bruikbaar was uit zijn twee voor namen: Jacobus Marinus. Marco .in de huid gezondheid en zuiverheid Bekroond en toch geen succes ontdekken. Ja, het zal wel weer een vakantie ergens aan zee worden, met zwemmen en duiken en spel op het strand, heer lijke ontspanning om in september weer fris aan de slag te kunnen gaan. i (Van onze radio- en tv-redactie) MUSSUM Het ene volk is het ^Jere niet en de humor die men /ds verstaat behoeft hier nog niet I te slaan. Dat bewijst ons wel de Ve kunnen niet zeggen, dat de RV er met de pet naar heeft ge ld, integendeel: de beste krachten rken er aan mee en toch.toch is feuilleton bij ons niet zo'n succes. lie de aankondiging van het pro- fnma ziet, weet alweer, wat hem te ihten staat: schatje vóór en schatje (vrijwel nooit iets anders!) todat ruzie tussen het jonge paar uit- ïkt naar aanleiding van een opge- e futiliteit. En dat kibbelt dan aan totdat we aan de laatste ers band toe zijn: dan wordt er afgekust en is het weer „schat- I aflevering is rond, we nemen t boos afscheid, alles is weer goed de volgende uitzending. Het zou aald een fijne verrassing zijn, als ich nu eens iets anders voordeed een echtelijke ruzie, maar neen, 'vond is het weer net zo. En dat uist wordt zo vervelend. Er zullen duizend oorzaken zijn waardoor jonggetrouwd paar. dat zich nog t aanpassen in verdraagzaamheid, 'igheid kan krijgen en zo gezien het feuilleton dus nog bijna dui- afleveringen kunnen hebben, er zit helemaal geen vervolg in [eschiedenis, men groeit geestelijk men beleeft nooit iets belangrijks le onderwerpen waarover wordt ist zijn van een alledaagsheid die luurs maakt. en dan komt Max thuis met een lood zwaar pak, dat een „koopje" inhoudt en waarvoor hij weer eens voorschot heeft moeten opnemen. Klaar voor de ruzie dus. Die breekt prompt los en Max gooit zijn lief vrouwtje voor de voeten, dat zij maar eens een' baantje moet gaan zoeken, het doet er piet toe wat, a!ls het maar gé'ld opbrengt. De avond vliegt om bij het gekrakeel en de volgende morgen gaat Mieke op zoek naar werk. Bij Max kondigt zich dan als gebruikelijk het berouw aan, wanneer hij van een collega hoort over narigheden in het werk van diens vrouw.en dan blijft er tenslotte nog genoeg tijd over voor de verzoening. VERGEEFSE MOEITE We zeiden het al: de NCRV heeft de beste krachten in het geweer geroepen om ons deze serie smakelijk voor te zetten. Ten eerste heeft Martie Verde- nius, die heus wel iets van blijspelen weet, de vertaling gemaakt. Dat zij Britse woordspelingen niet altijd goed kon vertalen mag haar niet worden verweten: dat kan niemand. Dat de titelvertaling niet zo gelukkig is uitge vallen is een tweede. De hoofdrolbezetting met Mieke Bos en Maxim Hamel is ook niet mis, al dient te worden gezegd, dat Mieke Bos in een musical groter talent toont dan j als actrice. Paul Cammermans, die zelf met zo- j veel verve de veel en veel aardiger NCRV-serie „Arthur en Eva" speelde, regisseert de „Huwelijksvoorwaarden" met goede smaak... er wordt van alles gedaan aan geslaagde decors, en toch is dat tezamen genomen nog vergeefse moeite: het vervolgspel dat in Enge land een bekroning wegsleepte redt het hier nauwelijks. Jammer voor al- j len die erbij zijn betrokken. „Ja, dat is verschrikkelijk jammer, maar ik heb „nee" moeten zeggen toen ik de aanbieding kreeg om Freddy Ahlbeck te vervangen, als die in mei naar Hollywood moet gaan. Ik kan geen twee verplichtingentegelijk aan gaan. Misschien was ik niet eens de r «schikte persoon geweest voor die rol.daarmee troost ik mij." Veel op tv U hebt het misschien niet zo ge merkt, maar Marco Bakker heeft dik wijls gezongen voor de radio en is al veel op de televisie geweest. Daarbij heeft de NCRV hem op 't paard gehol pen: hij was één van de 8 zangers in de programma's „Acht plus.en hij POTTER'S CATARRH PASTILLES Allean bij apothekers en drogisten Man ontvoert zoon van bankdirecteur MIAMI Een met een revolver ge wapende man is gisterochtend le Mia mi in de Amerikaanse staat Florida de woning van bankdirecteur Aaron Goodman binnengedrongen. Hij eiste een bedrag van 20.000 dollar in contan ten. Toen bleek dat de bewoners niet direct over het geld konden beschik ken, nam de overvaller de enige zoon van de bankdirecteur, een 18-jarige jongen, met zich mee. Hij liet weten, dat er vanavond een losprijs van 25.000 dollar moet worden betaald. De FBI stelt een onderzoek in. FBI arresteert 13 leden van Ku Klux Klan VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.05 uur: (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. 7.32 uur: (NTS) Engelse les voor gevorderden. 8.20 uur: aflevering Huwelijksvoorwaarden. 8.55 uur: „Ik geloof het wel", documentaire over buiten kerkelijkheid. 9.35 uur: politiefilm met inspecteur Wanninger: „Een win tersportvakantie". Ned. 2 NTS en VARA 8.01 uur: vierde aflev. van „De diamanten van Palinos". 8.55 uur: politiefilm „Z-Cars". 9.45 uur: de 80-jarige Friese schilder Germ de Jong in ge sprek met Simon Carmiggelt. 10.10 uur: (CVK/IKOR) 13e uitzending in de reeks „Dichterbij". VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 7.30 uur: instructief concert door de Luchtmachtkapel. 7.50 uur: concert door het Utrechts Symfonieorkest en sopraan Erna Spoorenberg. (Liederen yan Strauss). pianorecital door Janny van Wering. gesprek over literaire kritiek. gezelligheid in Discotaria. DE BEDOELING «lissen ontgaat ons beslist niet dei ^11201311(1: plHIl VOOF teling van de schrijver Richard0 F ing: hij heeft het juist gezocht in alledaagsheid om een treffend te geven van de onnozele ver- .elingcn, die de charme van het e huwelijksjaar zo akelig kan ro- Natuurlijk is het waar, dat derge- kibbelarijen aan de lopende band .en voorkomen en dat de twistap- gewoonlijk niet van veel belang staat zo weinig tegenover geestigheid of trouvailles en aan rijke achtergrond. Hèt beneden- inde echtpaar, dat al drie jaar is luwd, naar wij vernamen, heeft nog niets geleerd en kibbelt op wijze als Mieke en Max. tv-umversiteit (Van c i radio- i tv-redactie) LONDEN Een revolutionair on derwijsplan is uitgewerkt en ter goed keuring voorgelegd aan het ministerie van onderwijs en de regering. Dit plan houdt in de oprichting van een „Uni versity of Air", die uitsluitend via tele-1 visie werkt. Een geheel nieuw vierde kanaal zou hiervoor beschikbaar moe ten komen. Hier moet een ITHO ventilator komen f- - te WASHINGTON Agenten van de Amerikaanse federale recherche heb ben gisteren in de staat Mississippi dertien léden van de Ku Klux Klan gearresteerd onder beschuldiging van een dodelijke aanslag met een brand bom op een neger-winkelier. De vermoorde, de 58-jarige Vernon Dahmer, was voorzitter van de afde ling Hattiesburg van de nationale vere niging voor de vooruitgang van de ge- kleurden. Op 10 januari werden zijn huis en zijn winkel in brand gestoken. Hij overleed in het ziekenhuis na een vuurgevecht met zijn aanvallers. Zijn vrouw en dochtertje liepen brandwon den op. De arrestanten (een veertiende is nog voortvluchtig) kunnen maximaal veroordeeld worden tot vijftien jaar gevangenis en tienduizend dollar boe te. Het hooggerechtshof te Washington besloot gisteren unaniem vervolging goed te keuren van drie politiemannen en veertien anderen, die in 1964 be trokken waren bij de moord op drie jonge strijders voor de rechten van de mens eveneens in Mississippi. Bier mogelijk doodsoorzaak QUEBEC Naar de oorzaak van de dood van een twintigtal mensen wordt hier momenteel een onderzoek ingesteld. Men acht het niet uitgesloten, dat de dood bij de betrokkenen is inge treden na het drinken van bier, dat bij gebruik van grote boe veelheden vergiftig zou zijn door toevoeging van een enzvme ter bevordering van het gis tingsproces. Den enzyme zou de hartspier aantasten. Vast staat in ieder geval, dat de betrokke nen zijn overleden door hartve lamming. door John le Carré 0 Victor GoMancz. 43 „We moeten hun het materiaal geven en scep tisch blijven ten opzichte van hun gevolgtrekkingen. We moeten vertrouwen op hun intelligentie en eigendunk, op hun verdenking van elkaar zo moeten we werken". Peters knikte alsof hij hiermee een droevige waarheid bevestigde. „Je bent een zeer trots man. Leamas." merkte hij nog maals op. Kort daarop vertrok Peters. Hij zei Leamas goedendag en liep de weg langs de kust af. Het was lunchtijd. DE DERDE DAG. Die middag verscheen Peters niet, evenmin als de vol gende ochtend. Leamas bleef thuis, me groeiende ergernis wachtend op de een of andere boodschap, die echter niet kwam. Hij vroeg de huishoudster ernaar, maar die glim lachte alleen maar en haalde haar zware schouders op. Om ongeveer elf uur de volgende morgen besloot hij een wandeling langs de boulevard te gaan maken, kocht wat sigaretten en staarde loom naar de zee. Er stond een meisjp aan het strand dat brood wierp naar de zeemeeuwen. Haar rug was naar hem toegekeerd. De zeewind speelde met haar lange zwarte haar en trok aan haar mantel, waardoor haar lichaam een boog leek die naar de zee gericht was. Hij wist wat het was dat Liz hem geschonken had, en waarvoor hij terug moest om het te zoeken, als hij tenminste nog ooit in Engeland terug kwam: het was de vreugde om de kleine dingen het ver trouwen in het gewone leven; die eenvoud die je ertoe bracht wat stukjes brood in een papieren zak te doen en naar het strand te wandelen om de meeuwen ermee te voeren. Het was deze eerbied voor nietigheden die het em nooit gegeven was geweest te bezitten; of het nu ging om brood voor de zeemeeuwen of om liefde, wat het ook zijn mocht, hij zuu teruggaan en het zoeken; hij zou zorgen dat Liz het voor hem vond. Een, misschien twee weken en hij was weer thuis. Control had gezegd dat hij mocht houden wat ze ook mochten betalen en dat zou meer dan genoeg zijn. Met vijftienduizend pond, een gratificatie en een pen sioen van het Circus, kon een man zoals Control zou zeggen zich terugtrekken. Hij maakte een omweg en kwam in de bungalow terug om kwart voor twaalf. De vrouw liet hem binnen zonder een woord te zeggen, maar toen hij de achterkamer was binnengegaan hoorde hij haar de telefoon van de haak nemen en een nummer draaien. Ze sprak slechts een paar seconden. Om half een braoht ze hem zijn lunch en, tot zijn grote vreugde, een paar Engelse kranten, die hij tevreden las tot drie uur. Llamas, die in de regel niet las, las kranten langzaam en met aandacht. Hij onthield details, zoals de namen en adressen van personen die het onder werp waren van kleine nieuwsberichten. Hij deed het bijna zonder zich ervan bewust te zijn, als in een soort privé-pel- manisme, en het nam hem geheel in beslag. Om drie uur kwam Peters, en zodra Leamas hem zag, wist hij dat er wat aan de hand was. Ze gingen niet aan de tafel zitten, Peters deed zijn regenjas niet uit. „Ik heb slecht nieuws voor je," zie hij, „ze zoeken je in Engeland. Ik hoorde het vanochtend. Ze bewaken de ha vens." Leamas antwoordde onbewogen: „Wat is de beschuldi ging?" „Zogenaamd dat je niet op de voorgeschreven tijden je bent gaan melden bij de pUtie, na je ontslag uit de gevangenis." „En in werkelijkheid?" „Er wordt gemompeld dat je gezocht wordt wegens over treding van de wet op de staatsgeheimen. Je foto staat in alle Londense avondbladen, het onderschrift is erg vaag". Leamas stond doodstil. Dus Control had het gedaan. Control was die opschud ding begonnen. Een andere uitleg was er niet. Als Ashe of Kiever gepakt waren, als ze doorgeslagen hadden dan Wordt vervolgd ft zou hot leuk zijn als er nu van een teveel aan studenten. De Mlle- is een aflevering tussendoor liep. ges in diverse faculteiten welke hier- in het gewoon maar genoeglijk voor in aanmerking kunnen komen toegaan i i diverse faculteiten welke hier- M'n aanmerking kunnen en er eens iets gebeurde (waaraan dus geen practicum de moeite van hel aankijken bonden zouden vijf jaren moeten du- m js j ren. Men kan geheel van de beeldbuis kor vanavond mogen wij alle hoop af studeren en dan examen afleggen h varen: Mieke zit bij de pakken voor het behalen van de doctorstitel, liever de uitgestelde etenswaren Het gaat er nu maar om, of de omdat haar koelkast vanwege Britse overheid met dit plan kan htlrstallige afbetaling is weggehaald instemmen. ton, is gisteren uit zijn hoofdkwartier gezet. De eigenaars van het bouwvallige huis bleken het gisteren toen Lord Sutch er arriveerde, te hebben dichtgetimmerd. Zijn meubilair en verkiezingspam fletten lagen in de tuin. Het huis is zo bouwvallig, dat het gevaarlijk is er in te verblijven, aldus de eigenaars. Bovendien is Lord Sutch er wederrechtelijk in getrokken. De 24-jarige zanger vertelde, dat hij er ramen, deuren en een telefoon in had laten aanbrengen. Waarom heeft men mij er althans niet tot na de verkiezingen in laten blijven, zo vroeg hij. 18.25 Licht tangsoliste; 18.55 Voor de kleu- :ers: 1900 Gesproken brief: 20.30 2055 Z-Cars: Geluk hoort er bij. TV-polltlefilm: 21.45 Germ de Jong, TV-por- tret. CVK/IKOR: 22.10 Dichter bij. religieus programma (131 N'TSSI 40-22 45 Journaal 20.00 Nie 20.05 Howland in Hollar.d, gc\ rleerd programma: 21.15 Ont moetingspunt der levensover- tuigingen (VI): 2140 Stereo:. The Saltire Singers: Franse en j Engelse madrigalen: 22.10 Licht orkest. 22 25 Ik geloof. dat.... praatje: 22 30 Nieuws; j 22.40 Radiojournaal: 23.00 j Venster op de hedendaagse mu- ziek. muzikale lezing: 23.55- 24.00 Nieuws. RADIO MORGEN 7.00 Nieuws: 7.10 Dagopening: ;7.20 Gitaarmuziek (gr.). (Om 7.30 nieuws); 7.45 Radiokrant; I 8.00 Nieuws: 8 10 Gewijde i 18.00 Voor o'clock, praatje; 17.15 Sterei Amusementsmuziek (opn.; ch&né wlkke- Itngslanden; 18.00 Jazzmuziek (gr.); 19.10 Nieuws uit de prot. christelijke organisaties; 18.30 Radio Vólks-Universiteit: Dich ters van heden. Hilversum II. 298 m. VARA. 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek; 7.23 Lichte grammo- foonmuziek; 7.30 Van de voor pagina: 7.35 Lichte grammo- luziek rs: 8.10 luzlek i I klassieke VPRO: 9.40 Schoolradio. VA RA: 10 00 Lichte grammofoon- muziek: 10.43 Voor de kleu ters: 11.00 Nieuws: 11.02 Voor de huisvrouw; 11.35 Tenor en Cio: 12.00 Licht Instrumen- septet; 12.22 Voor het plat ten; 12.05 Lichte grammofooii- Amusementsmuziek (opn.): muziek; 13.00 Nieuws; 13.02 Ac tualiteiten; 13.05 Licht platen- programma: 14.00 Nieuws; "".02 Actualiteiten; 14.05 Geva derde grammofoonmuziek. NRU/AVRO: 15.00 Nieuws: 15.02 Lichte grammofoonmu ziek: 16.00 Nieuws: 16 02 Volks liedjes: 16.30 Rhythm and bhies; 17.00 Nieuws: 17.02-18.00 Gevarieerde grammofoonmu ziek voor automobilisten. TELEVISIE MORGEN Iteland: 12 27 Mededelingen 17 00-17.45 Voor de Jeugd

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11