Vakbeweging bemoeienis met mens in bedrijf Voorzitter van gouden CBC meent: OSTENRIJKS i Vervroegde B" verkiezing ®d.-Vietnam Majoor sloeg i soldaat Belangrijkste taak in komende jaren „blijbell", maar mens Hermans Uw collega's noemen u bedachtzaam. Bij krant, boek of T.V. rookt u graag een pijp. De avond vindt u een plezierig stukje van de dag. Zijn we er dus ver naast als we denken datuCoopvmxt rookt? alles goed en wel Ongehuwde moeder „gewoner" behandelen Honderdduizend bomen planten op 30 maart Rusk hekelt Westduitse staalpl an 't Loopt spaak met de verpleging ZATERDAG 26 MAART 1966 HU&om^&icHutoe iwOoJtmiyk genieten van een onbezorgde vakantie lidden van een onvergetelijk en ongerept i lurschoon, tussen een vriendelijke en I ijke bevolking in een land waar de tiek de allesoverheersende taal is - kan ergens beter dan in Oostenrijk? keuze van uw vakantieverblijfplaats Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau raag behulpzaam door het verstrekken {folders en inlichtingen, het verzorgen van uw reis (trein- en Ibespreking, inschrijving op individuele iepsreizen per trein, bus, vliegtuig enz.) t u zich tot de Nederlandse reisbu- Zij beschikken over zeer gevarieerde Interessante programma's. Volledig ver- 'Hde reizen via uw reisbureau reeds vanaf 10,- (14 dagen). wenst u nu reeds het "ERISTENVERKEERSB UREAU ^gracht 437. Amsterdam. Tel. 020 - 6 21 88 L, JGON Het ziet er naar uit dat er Suid-Vietnam vervroegde verkiezin- zullen worden gehouden. Daarmee I de regering tegemoet aan de door JhoeddLsten gestelde eisen. Nog voor .1966 zouden de verkiezingen moeten /O^n gehouden. euw-Zeeland heeft besloten de steun fluid-Vietnam te versterken. Er gaan t mannen, wapens en medische hulp «het land. jJAndernach (West-Duitsland) heeft Zwitserland geboren 65-jarige ver- Susanne Massin zichz-" dood- Zij deed dat omdat ze wilde [steren tegen „de oorlog van de Ame- ?n in Z-Vietnam". Ze had haar ^tevoren aangekondigd. Zij was J Parijs hebben tienduizend links-ge- Titeerden een demonstratie gehouden 1 het Amerikaanse optreden in Viet- Bij het Place de la Concorde wer- 1de demonstranten door een grote •jemacht tegengehouden. Een verte- joordiging mocht bij de Ameri- a ambassade petities aanbieden. Wenen is gedemonstreerd. "ïTMOLD Een rechtbank heeft Jag de 37-jarige majoor bij de West- te weermacht Kurt Schick veroor- tot vier maanden voorwaardelijke ^igenlsstraf omdat hij ondergeschik- Oernederd en mishandeld had. j moet bovendien duizend mark stor- de kas van de vereniging militairen, j had drie soldaten een nachtelijke exercitie met gasmaskers op, laten en. Een soldaat die uitgeput bleef fo, had hij aan de haren getrokken k het gezicht geslagen. (Van onze soc.-econ. redactie) 1~\EN HAAG De belangrijkste U taak van de vakbeweging voor de komende tientallen jaren is, dat zij zich intensief gaat bezig houden met de mens in zijn arbeidssitua tie. Concreter gezegd: met name de christelijke vakbeweging moet er naar streven dat het mensbeeld, zoals zij dat op grond van haar geloofsovertuiging ziet, in de da gelijkse werkomstandigheden zo goed mogelijk tot zijn recht komt. De werkgevers zijn over het alge meen helaas nog niet bereid de vakbeweging toe te staan zich te bemoeien met de intermenselijke verhoudingen in hun ondernemin gen, maar het zal er binnen afzien bare tijd tóch een keer van moeten j komen. Dit zegt de heer J. Schotman, voorzit ter van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale, die nog slechts enkele dagen verwijderd is van de dag waarop zij de gouden mijlpaal bereikt. Dit tiende lustrum zal worden gevierd met een herdenkingsbijeenkomst op 1 april in het Kurhaus te Scheveningen, waar o.a. de minister van sociale zaken, dr. G. M J. Veldkamp, een rede zal uitspreken. Op het bondsbureau in de Javastraat, in het riante herenhuis waar na de oor log ook de Stichting van de Arbeid enige tijd gehuisvest was, maakt de heer Schot man voor ons enkele aantekeningen bij deze gouden mijlpaal in de geschiedenis de christelijke vakbeweging. En als sven terugblikt dan concludeert hij, dat de werknemersorganisaties zich in de afgelopen vijftig jaren hoofdzakelijk heb ben bezig gehouden met te strijden voor hun erkenning en voor de verbetering de materiële positie van de werkne- 5. Een strijd, die in vele opzichten succes is bekroond, maar waarvan toch nog niet gezegd mag worden dat zij voltooid is. JV17 DE MENS Maar. meer dan in het verleden moet nu ook aandacht worden besteed aan de meer ideële zaken, vindt de heer Schot man. Nu is vooral de mens zélf aan del beurt en „dan krijgen we onmiddellijk en volop te maken met het mensbeeld, zoals een christen dat moet zien. en met de vraag of dat mensbeeld in de steeds modernere produktie-omstandigheden wel voldoende tot zijn recht komt." Er zijn geweldige verschuivingen aan de gang, ook in de samenstelling van de beroepsbevolking. Er staan enorme veran deringen voor de deur, die van veel gro ter omvang zullen zijn en zich sneller zullen voltrekken dan ooit in de geschie denis is voorgekomen. We gaan in de 1 richting van steeds grotere en doelmati ger bedrijfsvormen en de automatisering zal steeds meer invloed op het levenspa troon gaan uitoefenen, zowel wat de werkgelegenheid als de arbeidsomstandig heden betreft. H.bom nog op zeebodem PALOMARES De eerste poging de sedert januari bij Palomares op de Middellandse zeebodem gelegen H-bom te bergen is vrijdag mislukt. De bom was reeds enkele meters boven de zeebo dem toen de kabel brak en de bom op een onderzeese helling van zeventig gra den terecht kwam. Uit Californië is nu een op afstand te bedienen torpedo onderweg die de bom naar een vlakker stuk zeebodem moet brengen waar duikers er bij kunnen Fotoboek Toon de ontwikkelingen adequaat te begelei den, opdat de werknemer niet opnieuw in de verdrukking (ditmaal: geestelijke verdrukking)- komt. De vraag dringt zich steeds sterker op: hoe kan de werknemer zioh volkomen menswaardig, als schepsel Gods. ontplooien? En welke eisen moe ten daartoe aan de werksituatie en de werkomstandigheden worden gesteld? Het zijn vragen, waarmee zeer veel denk werk gemoeid is. TUSSENSCHAKEL De toenemende automatisering brengt onder meer mee, dat steeds meer een beroep moet worden gedaan op de indivi duele verantwoordelijkheid van de werk nemers. Velen van hen zullen meer en grotere verantwoordelijkheid moeten dra gen. Wil hij die aankunnen dan zijn goede intermenselijke verhoudingen in de onderneming van het grootste belang en het is juist hier, waar de vakbewe ging graag een woordje zou willen meespreken, bij voorkeur op wettelijke Aan de verhoudingen binnen de onder neming zou naar de mening van de CBC-voorzitter ai veel ten goede kunnen worden gedaan door een ruimere invoe ring van de figuur van de vertrou wensman, waarop zowel de directie als de werknemers kunnen bouwen. Een soort tussenschakel dus, waarlangs moeilijkheden van beide zijden passeren. Hier en daar bestaat zo'n vertrou wensman al en de ervaringen zijn dik wijls uitstekend. Gebleken is dat ook de ondernemingsleiding vaak behoefte heeft aan een dergelijke figuur. Voorts moeten volgens de heer Schotman de onderne mingsraden zodanig worden hervormd, dat zij als primaire taak krijgen het meedenken en meepraten over het perso neelsbeleid. SCHOLING EN VORMING Ten aanzien van de intermenselijke verhoudingen in de onderneming liggen er nog heel wat problemen. De vakbewe ging kan ze niet omzeilen, aldus de heer Schotman, want daarvoor staat er teveel op het spel. Het blijkt dat de werkne mers vaak nog onvoldoende begrijpen van het grote belang hiervan, ook voor henzelf. Daarom zal de vakbeweging er zich op toe moeten leggen meer en bete re voorlichting te geven over de dingen, waarom het hier gaat. „Scholing en nog eens scholing" zegt de heer Schotman. Hij is er dan ook verheugd over dat de ondernemingen hieraan nu gaan meebetalen. Deze bijdra gen betekenen heus niet dat de vakbewe ging nu „op rozen" komt te zitten, want aan scholing, vorming en voorlichting moet veel meer worden gedaan dan tot nu toe kon. Bedacht moet worden dat het belang van de werknemers ook het belang is van de ondernemingen, waarin zij werken, aldus de heer Schotman, die sinds 1963 leiding aan de Chr. Be drijfsgroepen Centrale geeft. Zijn voorgangers waren de heren A. Karsdorp (19161920). W. Strijbis Pzn. (tot 1946) en C. van Baren jr. (tot 1963). Het huidige hoofdbestuur bestaat uit de heren J Schotman (voorzitter), A. Hor dijk (algemeen secretaris), F. de Vries (penningmeester), P, Broeksma (tweede voorzitter) en J. v. d. Brink, C. Braspen ning, P. v. d. Heide en J. H. Spoelstra, secretarissen. De CBC is ontstaan uit een fusie tus sen de Nederlandse Bond van Christe lijke Fabrieksarbeiders en de Bond van Christelijke Arbeiders in het Haven- en Transportbedrijf. Later werden ook de Chr. Glasbewer- kersbond. de Chr. Scheeps- en Bootwer- kersbond „Ons Beginsel" en de Chr. Zee- liedenbond in de nieuwe organisatie op- i genomen, die aanvankelijk de Xederland- sche Bond van Christelijke Fabrieks-, Ha ven- en Transportarbeiders heette. Deze in het spraakgebruik nauwelijks hanteer bare naam werd na de tweede wereldoor log omgedoopt in Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, met rond 24.000 leden thans i een der krachtigste organisaties van het Chr. Nationaal Vakverbond. Nieuwe stakingen in Frankrijk? PARIJS De staking van de Franse spoorwegmannen en een ernstige sneeuw val, hebben vrijdag de reis tussen Parijs en de voorsteden enorm bemoeilijkt. Ook uit andere steden komen sombere berich ten. In Parijs werden vierhonderd leger auto's ingezet. Er staken 35.000 spoorweg mannen. Er zijn nog meer stakingen te verwach ten in Frankrijk, onder meer van het personeel van de PTT. van onderwijzers en het grondpersoneel van Air France. Belgische kabinet kreeg vertrouwen BRUSSEL De Belgische kamer van volksvertegenwoordigers heeft vrijdaga vond een motie van vertrouwen goedge keurd in het nieuwe katholiek-liberale kabinet van P. vanden Boeynants. Aan de stemming ging een tweedaags debat Consumentenbond ivil: Berekening van PTT -tarieven op andere wijze DEN HAAG De Consumentengids, maandblad van de Nederlandse Consu mentenbond heeft in een beschouwing over de opnieuw verhoogde PTT-tarie- ven een suggestie ger'ian de tarieven anders te berekenen. Men wil niet i een berekening naar het gewicht, i naar de behandellngsintensiteit. Een brief met een formaat dat geheel mechanisch of automatisch kan worden gesorteerd zou de laagste prijs moeten krijgen, vervolgens stukken die met de hand moeten worden --- '-erd maar die door de normale brievenbussen kun nen glijden en tenslotte de duurste stuk ken, die, waarvoor de besteller boven dien moet aanbellen. Het gratis ter beschikking stellen van postboxen zou, aldus -^e Consumenten gids, veel dure bestellersarbeid uitspa ren. Tenslotte wordt gesuggereerd ptt-bussen langs de trottoirranden te zet ten en zelfbedieningspostkantoren in te stellen. 4ISTERDAM "Mdit fotoboek van "iepy zie je niet tn de blije Toon k je hem op het M/lel ziet. Het is een ére Toon. Toon lOmans als mens, op CB^ntie, zelfs een _n Je Toon in bed ver- 3 teld door zijn sjw. Kortom, Toon ans zoals hij is." lerdaad, Robby 'els, reeds tien jaar bij Toon Her- heeft met zijn Zafcra een andere Toon te treffen dan de tier die wij van planken kennen. M ifral dp duizenden bewonderaars in den lande zullen dit voor treffelijk verzorgde fo toboek, met tekst van de „one man" zelf. naar waarde weten te schat ten. daartoe in staat ge steld door uitgeverij Andries Blitz in Laren en niet te vergeten de directie van De Erven de Wed. J. van Nelle N.V. te Rotterdam, fer vente bewonderaars van Toon, de „psycholoog, de milde humorist die straaltjes vreugde rond strooit", zoals president- directeur J. P. Coelingh gisteren bij de uitreiking van het eerste exem plaar in het Amster damse Hilton zei. Van Nelle treedt op als sponsor en zal het boek verkopen via tabaks- en levensmiddelenzaken (prijs ƒ3,45). De heer Coelingh me moreerde dat dit niet het eerste grote werk uit de wereldliteratuur is dat uit de fabriek van de neringzieke Weduwe komt: ook Piggelmee bereikte een recordver koop en hij overhandig de Toons zoon, Gaby, een Piggelmee-uitgave. Zoals Toon het zelf uit drukt: ..Dit is een van de mooiste geschenken bij het tienjarig jubileum van de show en dat is de ver dienste van Robby Pau wels. Ik noem hem de bes te fotograaf onder de gitaristen. Honderden foto's heeft hij gemaakt en nooit kreeg ik er een te zien. Dat komt wei, zei hy. Ik heb wel eens tegen m(jn vrouw gezegd: „Zou hij er wel een rolletje in heb ben?" Tot hij van de zomer ineens met vier dozen vol aan kwam zetten. Ik vond ze verrassend mooi. Niet alleen een blUe Toon, geen „biybell", maar ik ben het werkeiyk, ten voeten uit." Wiesenthal beweert Josef Men gele is in Paraguay WENEN Het hoofd van het Joodse Documentatiecentrum dr. Simon Wiesen thal heeft vrijdag opnieuw verklaard dat de beruchte concentratiekamparts Josef Mengele in Paraguay woont. Hij zou een valse Noorse pas hebben en onder zijn elfde valse naam leven. Hij zou niet werken omdat hij mede-eigenaar is van een grote Westduitse fabriek van land bouwmachines. IS AVO-kwestie USA: wat wil Frankrijk? WASHINGTON De Amerikaanse re gering heeft Frankrijk vrijdag formeel uitgenodigd duidelijk te maken hoe men zich in Parijs de aangekondigde losma king van de NAVO voorstelt. De Franse regering heeft laten weten aan een concreet voorstel te werken voor liquidatie van de 23 Amerikaanse en Ca nadese militaire bases en voor het buiten het land brengen van het geallieerde hoofdkwartier in Europa (Shape). LEOPOLDSTAD President Mo- boetoe heeft het Kongolese parlement een voorstel ter goedkeuring voorgelegd, om het volk voortaan de president te laten kiezen. Tot dusver geschiedt dit door een kiescollege van nationale en provinciale parlementariërs. Ook vrou wen zouden, voor het eerst, kunnen stem men. Het voorstel is bedoeld om corrup tie uit te schakelen. DE Franse couturier Pierre Bolmain begroet prinses Margaret, die zo vriendelijk was een show van zijn collectie te bezoeken. Balmain organiseerde zijn show ten bate van het ge handicapte kind. ji&i Hoderngevaar Niet weinig gezinnen worden door een modern gevaar bedreigd. Ze ont aarden tot duiventillen, waar allen 's morgens uitvliegen om er 's avonds even gehaast in terug te komen ten einde de nachtrust te halen. Zo is men druk bezig het gezin te demonte ren en van zijn fijnere samenhangen van liefde te ontdoen. Het gezin lijkt daarbij te verworden tot een wachtka mer. Er is alleen maar die hysterische haast, zonder dat men zich eigenlijk afyraagt: waar hollen we toch heen? Op het eind van iemands leven komt men misschien nog eens samen voor de laatste groet. Bloemen ontbreken dan niet en evenmin toespraken. Zeist D. Witzand I ii de rij Bejaarde mannen hebben misschien wel de grootste moeite om in een bejaardentehuis opgenomen te wor den. De wachtlijsten zijn enorm; 200 en meer liefhebbers die „in de rij staan" komen voor per tehuis voor ouden van dagen. Waarom kunnen juist deze mensen, die zich alleen vaak veel minder goed kunnen behel pen dan vrouwen, niet enige voorrang krijgen? Rotterdam J. Soetena Culturele top-hits (2) Als de gedachten, die er aan de hand van de bijbel worden gegeven over bepaalde onderwerpen worden gewaardeerd met uitdrukkingen als „culturele tophits" van „theologisch onderlegde" mensen, dan zou het tijd kunnen worden er ons op te bezinnen dat in onze ingezonden brieven meer „Jezus en Dien gekruisigd" (1 Cor. 1 18» in het middelpunt behoort te staan. Van Hem te getuigen zal dan ook voor anderen tot zegen kunnen zijn die Hem nog niet kennen. God, de Vader „die alzo lief de wereld heeft gehad dat Hij Zijn eniggeboren zoon gegeven heeft opdat een ieder die gelooft niet verloren ga. maar eeu wig leven hebbe". Laat er uit ons Schriftgebruik blijken, dat we de bij bel liefhebben, waarin we steeds weer schatten ontdekken. Oud-Beijerland J. B. Schipper RUSK: China wars van toenadering WASHINGTON Peking wil niets w« ten van verbetering der betrekkingen tus sen communistisch-Chlna en de V.S., heeft de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Rusk, verklaard. Zelfs eenvoudige toenaderingspogingen, zoals het toelaten van wetenschapsmensen er journalisten in China, mislukten jammer lijk door de negatieve Chinese hou ding. Tijdens contacten in Warschau hebben de Chinezen slechts naar voren gebracht dat verbetering der betrekkingen zijn uit gesloten zolang de VS het bewind Tsjang Kai-Sjek blijven erkennen. Rusland Amerika zouden complotten tegen o munistisch-China smeden, zo luidde der meer de beschuldiging. Rusk ontkende dit en zei dat de VS niet van plan zijn China in te sluiten. Hij voegde er evenwel aan toe het nood zakelijk te achten dat het land in vrede met zijn buren leert leven. Verdere verbetering van de Ameri kaans-Russische betrekkingen is één der actute opgaven. Rusk dacht in dit ver band o.m. aan erkenning van de Sowjet- republiek Buiten-Mongolië, grenzend aan China. Over Noord-Vietnam merkte hij op geen enkele waarde te hechten richten als zou Hanoi den hebben gesteld voor deelneming aan vredesonderhandelingen. In het westen van de Zuidameri- kaanse staat Columbia heeft men de lij ken van twee veeboeren gevonden, die bleken te zijn mishandeld en vervolgens levend tot aan de nek begraven. Hun hoofden waren door mieren en gieren afgekloven. Vermoedelijk zijn zij slacht offers van een familievete. UTRECHT Het gespecialiseerde bu reau heeft een uitzonderingspositie. Dit betekent, dat een bureau voor ongehuw de moederzorg, hetwelk tot die categorie kan worden gerekend, zo mogelijk moet verwijzen naar „gewonere" instellingen, zoals die van het algemeen maatschappe lijk werk en de bureaus voor levens- en gezinsmoeilijkheden. Op de studiedag van instellingen voor de ongehuwde moeder en haar kind (FI OM) werd dit beklemtoond door een der inleiders, mr. J. F. Hornstra, directeur van de Cicsa te Amsterdam. Het algemeen maatschappelijk werk heeft immers gemakkelijk toegang tot de hulpbronnen in de samenleving, zo stelde hij, waarvan juist vanwege het vaak toe nemende isolement der ongehuwde moe der dient te worden geprofiteerd. Hij pleitte voor een betere werkrelatie tus sen het gespecialiseerde en algemeen maatschappelijk werk. Ook een andere spreker de heer G. B. Mastenbroek, psychiater bij de Herv. stichting voor geestelijke volksgezond- W ereldvoetbalbelter nog niet terecht zaak van de verdwenen wereldvoetbalbe- ker. Zoals men weet is die gouden trofee zondag gestolen uit een tentoonstellings gebouw toen daar tevens een kerkdienst werd gehouden. 33.000 kinderen op pad DEN HAAG Ruim 33.000 kinderen uit meer dan 150 gemeenten zullen op maart deelnemen aan de tiende nationale boomplantdag. om door middel van deze dag de jeugd de ogen te openei erkende belang van groenvoorziening en natuurbehoud. Het gaat het steeds m< Op 30 maart zullen honderdduizend bomen worden geplant. Dit planten sluit een periode van intensieve voorlichting op de scholen af. Het grootste aantal kinderen gaat op pad in Dronten (1325) en Amsterdam (duizend). Jap anse communisten niet naar Moskou TOKIO Na China en Albanië, heeft nu ook de Japanse communistische partij meegedeeld niet naar het congres in Moskou te gaan. De Japanners gaan niet omdat Moskou geen gehoor heeft gege ven van een verzoek van de partij geen steun te verlenen aan een splinter groep. WASHINGTON Rusk. Amerikaans minister van Buitenlo- Zaken heeft meegedeeld dat de VS aan West- Duitsland hebben gevraagd nog eens nuchter na te denken over de volvoering van het plan communistisch China een staalfabriek te verkopen. Staal, aldus Rusk, staat op de lijst van verboden strategische goederen, waaraan westerse geïndustrialiseerde landen zich hebben gebonden. De Westduitse rege ring heeft .een kredietgarantie van 87 miljoen dollar goedgekeurd voor de bouw van de fabriek, die een capaciteit moet krijgen van twee miljoen ton per jaar. Rusk verklaarde ronduit dat op deze wijze oorlogsaderen worden gevoed en de problemen van de vrede in het Verre Oosten worden gebagatelliseerd. Toene ming van produktiviteit in deze sector in een land dat niets doet ter bestendiging van de vrede is hyper gevaarlijk zo stel de hij. Naar de Amerikaanse bewindsman me dedeelde worden met West-Duitsland nog steeds besprekingen gevoerd in verband met deze strategische handel met Pe king. heid, accentueerde dit. Hij achtte een duidelijk aanmeldingsadres voor acute en soms paniekgevallen dwingende eis. Steeds moet men zich daarnaast blij ven afvragen, of de eigen plaats van de ongehuwde moederzorg yoor de cliënten wel verantwoord is. Prof. Muntendam LAREN Prof. dr. P. Muntendam meent, dat de gezondheidszorg ernstige terugslag zal ondervinden indien niet spoedig tot uitbreiding van het aantal medische studenten kan worden geko men. De hoogleraar in de sociale ge neeskunde (Leiden) zei dit in een samen komst van deskundigen op het gebied van het ziekenhuiswezen. De voormalige directeur-generaal van de Volksgezondheid becijferde, dat we in 1980 een kwart meer verplegenden nodig zullen hebben en dat men dan juist een aanbod van ruim 12 procent minder zal hebben. Daarbij is dan nog geen reke ning gehouden met verkorte arbeidstij den en hoger ziekteverzuim; met minder aanbod van jongeren en een grotere „consumptie" door veroudering onzer be volking. Aan deze toekomstige spanning wordt in de Volksgezondheidsnota onvoldoende aandacht geschonken zo is zijn mening. Hij zag slechts één afdoende oplossing: dienstplicht voor jonge vrouwen. >rekend over stijgende lasten in het :enhuiswezen meende prof. Munten dam, dat nog bezuinigingen verkregen kunnen worden door meer ordening, waardoor doublures en „ondoelmatige competitie op confessionele grondslag" Instorting dorp Zusse dreigt MAASTRICHT Het instortingsge vaar van het Belgische plaatsje Zusse is weer gestegen door de aanhoudende re gen en het dikke pak sneeuw. De druk op de onder het dorp gelegen mergelgan- gen is groter geworden. Militairen heb ben de wacht betrokken. Zijn zijn uitge rust met seismografische instrumenten en radio-apparatuur. Een boerderij is ont ruimd. Kabels van baan Grevelingendam in onderzoek DEN HAAG Op het ogenblik wor den de kabels van de kabelbaan die is gebruikt bij de aanleg van de Grevelin gendam in Duitsland en Frankrijk be proefd. Van het resultaat zal afhangen of da kabels 'misschien voorzien van een nieu we buitenlaag) opnieuw gebruikt kun nen worden bij de afsluiting van het Haringvliet, of dat men nieuwe kabels moet aanschaffen. Heerlense schat historisch niet veel ivaard HEERLEN De grote vondst van ou de munten in een Heerlens tuintje blijkt historisch van weinig waarde te zijn. Dit heeft de directeur van het koninklijke munten on penningenkabinet, dr. Erna van Gelder na onderzoek van de .„schat" meegedeeld. Omdat het incourante mun ten zijn zou. volgens dr. Van Gelder, de subjectieve waarde hoog kunnen zijn. De Heerlense schatgraver, gemeente ambtenaar J. van Zandvoort. heeft beslo ten de schat In een keer van de hand te

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5