Tussen de wielen om Katwijks bedden te gaan verkopen denkt Tv m* «mi KATWIJK op bres voor zijn toeristische belangen Nu al veel belangstelling voor de Paasdagen Tieneravond II Leerlingen van kweekschool musiceerden op hoog niveau Treinverkeer Alphen Leiden was gestremd BEATRIX en CLAUS Oud-KNIL-militairen voelen zich achtergesteld iEUWE leidse courant '.IBS'* Maandag kpenburg 2, 8 uur: bespreking jaar- ie wedstrijd amateurfotografen Dinsdag Ömzaal Rapenburg 73, 8 uur: Film- fl6 K. en O., Buster Keaton. I Reestraat 19, 7 tot 8 uur- spreekuur M Emigratiecentrale, idhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- Ned. Gemeenten. ;erstraat 7, 7.30 uur: I.K.O.-avond, :holaire contactcommissie :um Oudheden, 8 uur: piof. dr. H 'aterbolk te Groningen over „De Z.-O.-Europa". irKoningskerk. 8 uur: afd. Noor.i •n-vrouwenbond, jaarvergaderine istxaat 85, 2.30 en 8 uur: mode- D., „De nieuwe mode be de lentebruid", ibazaal Den Burcht, 8 uur: open bijeenkomst P.S.P., H. Wiebenga, ilijk voorzitter, en drs G. J. de a, tyn, gemeenteraadslid te Leiden, over «doelstellingen van deze partij, muzi- lrie omlijsting Johanniek van der Mo- is jergaderlokaal bij kerk Geref. Ge- ante, Middelstegracht la, 8 uur: 'b*kn SGP. F. Th. Roeters van Lennep f Nederland, waaitheen?" Woensdag „ïouwburg, 2.30 uur: L.JA. en 1 Franse toneelvoorstelling Le Bal des euri. taterskerk, 7.15 uur: avondgebed, ouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zit sociaal raadsman. 8 uur: uitvoering dames- tiekvereniging Concordia, raat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuin- Plantkunde, ledenvergadering, ïstraat 85, 8 uur: afd. Leiden C H.U agandabijeenkomst, D. van de: (nr. 1 van liist 5) over „Wat kan het ook?" ide Singel 236, 8 uur: Geref. Politiek ond, dr. A. J. Ferbrugh over aarom Nationaal Gereformeerd?" Donderdag Reestraat 85, 2.30 en 8 uur: mode- iw Modehuis De Groot. Doelen, 3.30 tot 5 uur: ïeceptie C Paauw t.g.v. 40-jarig jubileum Dii iingmagazijn De Vries. 'Bjehoorzaal, 8 uur: K. en O., Rott. a. Orkest, met pianist, ihoorzaal: alg. vergadering inspectii Ver. van Onderwijzers en On rijzeressen. nonstr. kerk Hoogl. Kerkgracht. 8 Oecumenische Raad Leiden. S den ar de oecumene en d< Attracties Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het is nog niet zo heel veel jaren geleden, dat buitenlan ders op een vraag: „Welke zijn de badplaatsen aan de Nederlandse Noord zeekust?" steevast antwoordden„Scheveningen, Noordwijk en Zandvoort Dat dat de Katwijkers begon te verdrieten, is verklaarbaar, want ook bij Katwijk „lopen de golven zich dood in het zanden „deint de zee voort in eindeloze deining". Nu is dat anders. Nu is bij de oosterburen Katwijk reeds lang een begrip en komen se er bij drommen hun zomerse Zimmer bewonen. Engelse reisbureaus nemen het voormalige vissersdorp van de Taaien, de Ouwehanden, de Parlevlieten en de Varkevissers op in het pro gramma van hun Friendshiptours en ten slotte blijkt zo langzamerhand Zweden eveneens grondstofvoor de Katwijkse vreemdelingenindustrie te gaan invoeren. Over dat Zweden klonk deze week de roep „Holland ar har" Hier is Holland met vierhonderdduizend stemmen, zo vertelde ons de heer Chr. Verplancke, sinds tien jaar directeur van de Katwijkse v.v.v. beschikt over een lijst van hen, die dit logies willen verschaffen. Deze adressen worden nauwkeurig gecon troleerd op akkommodatie en net heid. Ontbreekt aan deze twee voor waarden iets of zijn er gegronde klachten van andere aard. dan wor den ze onherrroepelijk van de lijst afgevoerd. Vele buitenlandse touringreisbureaus reserveren reeds vooruit hun aantal nodige bedden. Ails de bus dan arri veert zijn de adressen bekend, altijd dicht bij elkaar, b.v. in één straat, waar dan ook de autobus wordt gesta tioneerd in de gehele verblijfsperiode. De financiële afwikkeling loopt altyd over de VVV. die daartoe ten behoeve van de logiesgevers een zeer tot tevre denheid werkend bonnenstelsel heeft ontworpen. Naast de evenementen, die Katwijk zomers ten gerieve van de gasten zelf organiseert (zoals taptoes en an dere muziekuitvoeringen, corso en meer van dergelijke zaken) heeft men Pendeldienst Katwijk past bij de propaganda voor de badplaats de driehoeksverhouding toe: er bestaat nl. een travelcombinatie KatwijkArnhemAalsmeer. Arnhem is voor vele buitenlanders de invals poort voor de stroom naar Katwijk met Aalsmeer als tussenlanding of excursieplaats van het zeedorp uit. Dat wil echter allemaal niet zeggen, dat Katwijk niets alléén doet. Men denke slechts aan de duizenden propa- gandafolders, die behalve in het Ne derlands, worden verspreid in het Duits en Engels, het Deens, Noors en Zweeds; de to'eristenstromen uit die landen groeien met de jaren- De grote Zweedse reisorganisatie is de Reso en er bestaat reeds zoiets als een pendeldienst naar Katwijk. De Zweedse touringcarbedrijven brengen hun reizigers b.v. naar Travemünde en daar neemt veelal Beuk de lading over om die verder naar Katwijk te trans porteren. In de drukke seizoentijd rijdt men dan soms wel heen en weer met (natuurlijk) steeds andere passagiers. Maar naast dit sociale toerisme ver schijnen ook veel individuele vakantie gangers uit het hoge noorden op weg naar onze streken. Automobilisten, die in eigen wagen de Groene Kustweg afzakken om in of rond Katwijk hun vaikantie-pied a terre te vinden. Controle Hoe staat het in Katwijk met de lo- geermogelijkheden?, vroegen we d« heer Verplancke. Er zijn in Katwijk zo rond 30.000 particuliere beidden, buiten de on geveer duizend hotelbedden. Onder particulier bed wordt verstaan een slaapkamer voor twee personen met vaste wastafel en ontbijt. De V.V.V- 5 pese. -eljantine Derde Binnenvestgracht 3. tot 9.30 uur: ruilavond Philatelica ivenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: af t ji-West Ned. Christen-vrouwenbond ia-voorlichtine ^tonius-clubhuis 8 uur; toneelgroep ipides over „Jeugd". Vrijdag «straat 85, 4 tot 6 uur: receptie t.g.v enferig jubileum volkstuindersvereni- Roomburg. ivossensteeg 57, 8.30 uur nam.- caic ls ptant De Ruif, gastoptreden Henri nans. itonius-clubhuis, 8 uur: toneelavond Vereniging. t 10, 8 uur: K. en O.-cursus over Concilie (Gabr. Smit), illegezaal int. geneeskunde Acad ;enhuis, 8 uur: K. en O.-cursus ovei hartinfarct. ipenburg 10: jongerensociëteit 't Ven- dans en spel. louwburg, 8 uur: opvoering van Gabler van H. Ibsen door Ned. i, t.g.v. 100-jarig bestaan Leids" niwburgvereniging, na afloop recep- De Lakenhal, leine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: :n Ned. Ver Huisvrouwen mevi Zeeland. Koningskerk, 7 30 tot 10 uur: ruil- verzamelaars. inlationsweg 35a. 8 uur: Ve? oud-leer- Ambachtsschool, behangsel-druk k. kpenburg 10, 8 uur: tienersoc. 't Ven dansavond met spelletjes jehoorzaal. 6.45 uur tot 7 45 uur: aid NEVOBO, receptie t.g.v. 15-jarig r wedstrijden. 10 uur caba 11.30 uur dans fuseum Volkenkunde, Steenstraat la, oor Pedagogiek, drs. C. v.d. te Voorburg, J H, M. Reijs te i Haag, D. L. Hage Den Haag. J. J. Riesen Leiden en H. C. Ipeniburg over „Welk schooltype is voor kind het meest geschikt"? Zaterdag jeugdgebouw. Hoogl. Kerkgracht ^8 uur: Herv. jongerensociëteit, poli- t forum o.l.v. ds. Lamping «met de hr 'verman V.V.D.. de hr. be Bruijr. P., weth. Menken K.V.P., weth Harm I (prot.-chr. groep) en de tu Somme- (P.v.d.A.), Welke apotheek? kopend voor spoedeisende gevallen 'heek Tot Hulp der Menschheid. (Digracht 48, tel. 21060. Films (2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur): welijk in moderne stijl (18 jaar), Leidse vrouw na brandje gestikt LEIDEN In het afgelopen week einde is de 44-jarige Leidse verlos kundige mejuffrouw J. T- van Dijk in haar woning aan de Druivenstraat door verstikking om het leven geko men. Zaterdagmiddag was zij, een si garet rokend, in een stoel in slaap ge vallen. De stoel en ander meubilair geraakte in brand maar na verloop van tijd doofde het vuur door zuurstof gebrek. Pas zondagochtend ontdekte een passerende kennis, wie de bruin geworden gordijnen waren opgevallen. Ward Ruyslinck in Leiden LEIDEN Voor de Maatschappij der Nederlands letterkunde spreekt op vrij dag 18 maart om acht uur 's avonds in de studiezaal van de universiteiten- bibliotheek de Vlaamse auteur Ward Ruyslinck over Kempens journaal (selectie uit een intiem dagboek). Tom Schalken zal fragmenten uit het werk van Ruyslinck voordragen. Samenspel vrijdag af van 2 to: 6 uur: door lopende voorstelling actualiteiten rondom het huwelijk van prinses Beatrix, 7 15 uur: Huwelijk in moderne stijl. Lido (2.30, 7 er, 9.15 uur)- De n et de blinddoek (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Avonturen i Soho (18 jaar); woensdag. De hofnar (alle leeftijden). In het voorprogramma vrijdag af: kleurenfilm huwelijk prinses Beatrix. 9.15 i Hercule Rex (2.30, 7.15 legen de moloch (14 jaar) Studio (2.30, 7.15 en 9,15 uur) ochtend van zes weken (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden). Tentoonstellingen Galerie Cartouche, Langebrug 67; tekeningen, etsen, litho's en beelden van Rein Dool en Thom Geraedts (ge hele maand maart), iedere dag van 2 tot 5 uur, woensdag en vrydag ook van 7 tot 9 uur. Lakenhal: litho's van Oskar Kokoschka, uit de jaren 1963 tot 1965, van 1 maart tot 18 april. Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 Wassenaar: tentoonstelling wandkleden van Nora de Jong, miniaturen van Elisa la Goma y de Barinage en edelsmeedwerk en sieraden van Jan Koldewey, van 12 maart tot met 31 maart, dagelijks van 10 tot 5 u ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u zondags gesloten. Nederland 1 Nieuwsgierig naar de spreiding der nationaliteiten, vroegen wy daar naar. Men hoort steeds verhalen over alles overstromende vloedgolven Duitsers naar onze kust. maar, aldus de heer Verplancke, onze eigen landgenoten maken nog steeds het grootste contin gent uit; de oosterburen komen op de tweede plaats, gevolgd resp. door Zweden en Engeland. Het laatste land begint nu ook een deuntje mee te bla zen in het Katwijkse toeristenconcert. Het seizoen begint voor Katwijk al vroeg, ten minste als een soort voor seizoen. Reeds nu is er een flink aan tal boekingen voor de paasdagen. Dat gaat meest in samenspel met de Keu kenhof en zo vangt de toerist dan twee voorjaarsvliegen in één klap: de Hol landse blommen en het, weliswaar in dat vroege voorjaar soms nog wel wat kille Noordzeestrand. Maar dan in elk tl in een zonder moeite veroverd n en gastvrij bed gedurende de nacht en mogelijk een zonnig zitje achter-glas aan de Boulevard- Dat samenspel met Keukenhof kwam dit jaar goed tot uiting op een z.g-n. Hollandse week in Stockholm: „Hol land ar har". Op deze manifestatie van het Nederlandse bedrijfsleven zorgde Keukenhof voor een aantrekkelijke bloemenparade met even aantrekke lijke ambassadrices in nationale (d.i- Volendamse) klederdracht, en de VW-Katwijk sloot zich daar waardig bij aan in hetzelfde gebouw met haar propaganda voor de badplaats. Zodoende trok een karavaan per bus van Maarse Kroon op zekere dag naar Zweden, tezamen met een rijdende beiaard van Eysbouts. die in elke grotere pleisterplaats langs de route concerten gaf als muzikale opluistering van persconferenties en gesprekken met reisorganisaties. Ook een officiële delegatie van de ANVV reisde zij het per andere gelegen heid terzelder tijd naar Zweden en van deze delegatie, die officieel door de ambassadeur van Nederland Een deel van de Katwijkse stand in Stockholm. Het scheepsmodel is van de KW. 62 en eigendom van mr. J. v. d. Plas. in Stockholm werd ontvangen, maakte ook de voorzitter van de Katwijkse V.V.V- wethouder mr. J. v. d. Plas deel uit. Ingezonden Tot mijn verwondering hebt U in Uw verslag van de feestelijkheden te Leider dorp de tiener-dansavond zonder met een mislukking genoemd.Dit is Dertinenit onjuist Of de Oranjevereniging misleid was door naamsverandering, weet ik niet. Dait speelt ook geen rolBuiten schijnen inderdaad jongelui, die geen toegangs bewijs meer konden krijgen (wij hadden ons strikt gehouden aan het aantal be schikbare plaatsen) moeilijkheden te heb ben veroorzaakt. Maar daar kan noch de Band, noch de organiserende vereniging verantwoordelijk voor worden gesteld. In de zaal zelf zijn zeer beslist geen wanordelijkheden of ontoelaatbare din gen gebeurd. Het ergste was het opzette lijk breken van 2 of 3 flesjes en 1 of 2 asbakken. De stemming in de zaal was goed en de houding van de jongelui rustig. Zelfs de politie stak nog even de binnen en moest constateren, dat alles rustig en ordelijk venliep. Angst overdrijving bleken dan ook slechte onjuiste informaties te brengen. Ook de zaal niet bevuild of in chaotische toestand achtergelaten. Tegen een eventuele herhaling zo- heus niet opzien. De verantwoordelijke leider van avond: S. A. Reijerse. Koningstraat 6. Leiderdorp. (Aan dit stukje kunnen wij nog toe voegen, dat de jongens van de band ons uitdrukkelijk hebben verklaard, nog niet Leiderdorp te zijn opgetreden. Van misleiding van het bestuur der Oranje vereniging kan in dat geval dus niet worden gesproken red. N.L.C.). De kennis van 10 maart Naar aanleiding van uw bijschrift bij de foto van de kermis op het Pieters kerkhof (vrijdag 11 maart) zou ik graag willen opmerken, dat deze miniatuur kermis niet is te vergelijken met de enorme kermis op 3 oktober. Ten twee de: of de kermis-exploitahten een gouden dag hebben gehad, laat ik in het mid den, maar wel verklaarden zij mij alle maal dat ze best tevredën waren en er geen spijt van hadden naar Leiden te zijn gekomen. Het koude en natte weer ten spijt kan ik toch zeggen, dat de belangstelling van het publiek tussen 9 u. voorm. en 6 uur nam. heel groot was. Men stond in de rij om aan de beurt te komen. Totdat de zware regenbuien na zes uur het on mogelijk maakten te blijven. Wat zou het geweest zijn, als wij het milde weer van 3 oktober hadden gehad! En omge keerd: hoe zou 3 oktober zijn met het weer van 10 maart jl.? Ik kan dus gerust zeggen, dat deze kermis als experiment, ondanks de zware concurrentie van de televisie, voor de volle honderd procent is geslaagd en navolging verdient voor Koninginne dag of bevrijdingsdag. Dat is ook de mening van het publiek. Want die dagen voor de jeugd in Leiden niet veel te doen M. DE VRIES, Botermarkt 27, Leiden. nog andere pijlen op de boog. De V.V.V. bemiddelt gaarne voor het ma ken van een menentocht, een bezoek aan Den Haag en Madurodam, aan Amsterdam met de benoemde grach- tentocht, of Rotterdam met een Spido- vaart door de havens en een bezoek aan de Euromast. Met de organisato ren van al deze toeristische attracties heeft de Katwijkse V.V.V. nauwe sa menwerking. Is het weer dan niet al tijd aantrekkelijk genoeg voor een verblijf op het strand of een bad in zee, dan behoeven de gasten zich dus niiet te vervelen. En 's zondags? Volgens de heer Ver- plantcke is er geen sprake van „.te wei nig" verstrooiing. Men vindt geen dan cing open, maar wel café's en ook de bioscoop. Langs het strand is 'n snoer van etablissementen. Al zijn de win kels 's zondags gesloten, automaten zijn er voor sigaretten en andere klei ne versnaperingen Kerkdiensten Met de zondagse kerkdiensten is men echter nog niet waar men uitein delijk naar toe wil In de protestantse kerken zijn in het zomerseizoen extra kerkdienstenmaar in het Nederlands. De rooms-katholieken moeten kerken in Katwijk aan den Rijn. De afstand is niet zo'n bezwaar, maar door de grote toevloed staat, ondanks een aan tal van zes missen, een deel der gelo vigen soms tot buiten het kerkportaal. Er zijn vagelijk plannen om aan Zee een provisorische kerkgelegenheid voor rooms-katholieken te creëren voor het badseizoen. Men streeft er ook naar, dominees en priesters aan te trekken, die in de taal van de bui tenlanders kunnen spreken en de oefe ningen houden. Katwijk zit dus niet stil waar het gaat om zijn toeristische belangen. Di recteur Verplancke zit grote delen van het jaar tussen de wielen, uiteraard buiten het seizoen. Met koffers vol propaganida-materiaal. om, naar hij kernachtig uitdrukte, met veel ent housiasme „Katwijkse bedden te gaan verkopen". MAANDAG 14 MAART 196« sur en al Is het tarief voor een retourtje Bombay beslist aantrekkelijk, met Gold-Spur komt U heel wat voordeliger in de wolken. Mocht U de sensatie van het vliegen er niet bij willen missen, bedenk dan dat Gold-Spur eveneens wegvliegt, goedkoper dan U denkt. onbegrijpelijk goed! LEIDEN Gisteravond vond in de Oude-Vest-Kerk de finale plaats van het muziekconcours door leerlingen van de Chr. Kweekschool. Uit de voorselectie waren tien finalisten gekomen, die giste ren op het podium zouden verschijnen. Drie waren echter door ziekte verhin derd. De avond stond onder de zeer prettige leiding van de tweede voorzitter van de Schoolvereniging. Als juryleden waren uitgenodigd Mevr. L. Stevens-Ridderhof en de heren L. Stevens en Th. ten Hoo- ven. Mevrouw Stevens werd, ook al door ziekte, vervangen door de heer Chr. Ha- Over het algemeen stond het gesj die of gezongene op hoog peil; dit geldt zowel voor de kunstmanifestaties met een grote als met een kleine k. De uitslag van het concours was: le prijs (wisselbeker) Ineke Aalbers voor haar Amerikaanse volksliedjes met eigen gevonden guitaarbegeleiding; 2e prijs: Kees Horsman, fluit, en Henny Drost, piano, met een sonate van Loeil- let en 3e prijs Haime Pit, die twee delen uit het Hoornconcert no. 3 van Mozart speelde. De directeur van de Kweekschool sprak nog een slotwoord. Vermeld mag nog worden een heel goed opogevoerde parvtomine „Het huis van glas naar een idee van Hans van der Leeden. met muziek van Pim de Koning. NCR(eis)V Jaarvergadering LEIDEN In aansluiting op ons op zaterdag gepubliceerde verslag van de in de foyer van de Stadsgehoorzaal gehouden bijeenkomst van de afdeling Leiden der NCR(eis)V, die goed was bezocht, berichten we nog, dat uit het jaarverslag van secretaris M. Jansen bleek, dat het aantal leden met 164 is gestegen tot 2110. Penningmeester H. Vogel meldde dat in het afgelopen jaar 42 excursie' zijn gehouden, waaraan 1735 personen deelnamen. Er was een voordelig sal do van f 524,99. terwijl het totale kas saldo nu f 1860 bedraagt De heer T. Veldhuyzen uit Oegstgeest werd her kozen als bestuurslid. Landelijk propagandist J. Kennedy deelde mee, dat voor de reizen van dit jaar al 6500 deelnemers staan inge schreven. Verscheidene reizen zijn reeds volgeboekt. Zware pijp in bioscoop LEIDEN Bij een controle op het roken in de bioscopen heeft de politie zaterdagavond zestien bekeuringen uitgedeeld, waarvan viiftien in theater. ALPHEN Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Leiden is zondagavond van 11 uur af gestremd geweest. De reizigers tussen beide plaatsen werden met bussen vervo§.~d en de spoorwegen hebben er hun best voor gedaai> dat ondanks de vertra ging, ook de doorgaande deizigers op hun plaats van bestemming konden komen. Oorzaak van de stremming was ret feit dat om elf uur een trein te Alphen aan den Rijn met een ka potte stroomafnemer arriveerde. Men legde het treinverkeer stil, daar men vermoedde, dat de stroomafnemer het had begeven als gevolg van een defect aan de bovenleiding. Vandaag reden de treinen weer normaal. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie* WIJZIGING VERPLICHTE HALVE- DAGSLUITING SCHOENWINKELS EN DROGISTERIJEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie der gemeente, kamer 125, ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden is nedergelegd de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 7 maart 1966 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting 19531 (gemeente blad no. 15), laatstelijk gewijzigd bij ver ordening van 26 juli 1966 (gemeenteblad no. 38). De wijziging houdt in, dat de winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak hot schoeiwerkoperabedrijf en de winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak de kleinhandel in drogisterijartikelen plegen te wonden uitgeoefend, voortaan op maandag na 13 uur voor het publiek ge sloten dienen te zijn. De gewijzigde re geling treed-t met ingang van de derde dag na heden in werking. Leiden, 14 maart 1966 ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 11 maart Doet. ex. geschiede nis. mej. SAM Claassen (Hepert); kand. ax. W. sociologie: de heer C Dijkhuis (Lel den): doet. ex. gen.: de heren R F Ham burg (Den Haag), B van Leeuwarden (Rot terdam): seml-artsex.: de heren J M M Dor- maar (Leiden), K J Heerlng (Haarlem), P I M Schllperoold (Den Haag); artsex.: de heren W R Faber (Lelden), D A F van Llth (Lelden). DE BRUIDSREPORTAGE VAN ÖW( APOTHEKERSDIJK 27 LEIDEN De afdeling Zuid-Hol land-Noord van de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers heeft zaterdagmiddag in de onderoffi ciersmess van de Doelenkazerne haar 21e algemene jaarvergadering gehou den. Voor de pauze werden de huishoude lijke zaken afgehandeld. Daarbij bleek dat het de afdeling in ideëel en finan cieel opzicht goed gaat. By de be stuursverkiezing werden de aftredende heren D. Tegelaar (voorzitter) en N. Wassenaar (commissaris) herkozen. De heer H. de Beer uit Voorschoten kreeg wegens zijn tienjarig lidmaat schap van de afdeling de bronzen BNMO-medaille opgespeld. Na de pauze sprak ir. W. J. L. Dal mijn, lid van het hoofdbestuur. Met nadruk wees hij erop dat de nieuwe al gemene militaire pensioenwet, die op stapel staat, niet geldt voor de oud militairen van het voormalig KNIL. De KNIL-invaliden ontvangen slechts een uitkering vanwege de „Indische alge mene oorlogsongevallenregeling" en deze ligt aanmerkelijk laiger dan het officiële pensioenbedrag van de oud- KL-militairen. De heer Dalmijn vond dat aan dit nog steeds voortdurende onrechtvaar dige onderscheid eindelijk eens een eind moet worden gemaakt. „Het is goed en te prijzen dat van overheids wege jaarlijks tientallen miljoenen guldens beschikbaar worden gesteld voor steun aan onderontwikkelde ge bieden, maar het wekt in BNMO-krin- gen een niet geringe wrevel dat daar entegen onder meer voor de voormali ge KNIL-militairen en -oorlogsslacht offers in financieel opzicht zo weinig wordt gedaan", zo zei hij. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn in de recreatie zaal van de kazerne, waar Loe Her mans en zijn ballroomorkest voor de feestelijke noot zorgden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3