TV RADIO Lia Dorana heeft angst voor de televisie-camera's en Voor één keer beet ze door NTS zendt „Hoofdstuk 6' naar festival Montreux OOSTENRIJKS Spion aan de muur ZATKRD\G 12 MAART 1966 Commentaar Enorm gepraat Er ts gisteravond enorm veel gepraat via het scherm. De VARA begon op Nederland 1 met een reportage over dt Kon. Mil. Academie in Breda; wij luister den in die tjjd voor u naar het Literair Ktfkschrift van de NCRV op Neder land 2 en hoorden daar in een wèl- jrevarieerd programma o.m. Liesbeth List zeer gevoelig gedichten van Slauer- hoff zingen en zeggen. Ook was er een fragment van de inaugurale rede van prof. H. A. Gomperts te horen. Het boeiende zoveelste vervolg van Koningsgambiet moesten wii in de steek laten om terug bij de VARA te kijken naar nog eens een documentaire over het probleem recreatie in de openlucht, waarover weinig of niets nieuws meer te zeggen valt. Niettemin werd er veel vuldig gepraat, o.a. door minister Vrolijk die te water en te land in het Botlek- gebied sprak over nieuwe plannen hier en in verschillende andere delen des lands die uitgevoerd (zullen) worden. Taken voor de provincies, waarbii het rijk voor de helft in de kosten zal delen. Ook minister Suurhoff, toepasselijk auto rijdend, was aan 't woord: er moeten joede wegen worden aangelegd ook al om de recreatiegebieden te kunnen be reiken. Gelukkig dat de ministers zo diligent bleken te zijn. want elders in den lande (Texel. Arnhem) werd hevig gekreten om overheidsbemoeiingen bij imers vollopen met gasten en dan t nog een meneer, die maar niet ophouden kon met ziin lofzangen (te recht overigens!) op het Amsterdamse bos: hier heeft men dertig jaar geleden vooruit gezien! De vele, vele bordjes verboden toegang" in het schaarser wordende Nederlandse natuurschoon kregen bii al 't georaat figuurlijk ook nog een fikse schok en tenslotte merk ten zowel ministers als andere woord voerders op, dat bermtoerisme net zo goed mag voor de liefhebbers als lijf- aan-lijf op het strand zitten. Zo is het Na het nieuws van kwart voor elf kwam de NTS nog tot middernacht in het beeld met een reportage van de teach-in over de woningnood in het hoofdstedelijk Concertgebouw gehouden door de Amsterdamse Studenten Ver eniging. Aangezien hier onder strakke leiding van prof. Heertjen de discussie al ruim twee uur aan de gang was en twaalf uur nog lang niet ten einde, was er voor de kijkers kop noch staart aan. Men kreeg de indruk van een zeer levendig evenement, waarbij het af en toe op de punt van de degen ging. Weten schappelijke beschouwingen (o.a. van de professoren Witteveen en Pen en de Amsterdamse wethouder drs. De Wit. die optrad omdat minister Bogaers had verklaard aan deze abnormale bijeen komst niet te willen meedoen) werden a/gew/sseld met soms emotionele betogen op het podium zowel als in de zaal. President Johnson heeft het congres in een boodschap over de misdaad in de Verenigde Staten voorgesteld onverwijld een wettelijke regeling van de controle op de verkoop van vuurwapens goed te keuren. De eerste aanbeveling heeft voor al betrekking op de vrije verkoop van vuurwapens per postorder. Sedert presi dent Kennedy met een op dergelijke wij ze verkregen wapen werd vermoord, heb ben verscheidene congresleden om een wettelijke regeling verzocht die de aan koop van dergelijke wapens via een pos torderbedrijf moet bemoeilijken. (Van onze radio- en tv-redactle) \J AN AVOND om 9.20 uur zit er gens in Amsterdam Beppy van I Werven gespannen voor het beeld scherm. Als zij de omroepster dan j hoort aankondigen „Nu volgt een solo-optreden van onze grote caba retière-actrice onder de titel „Hier jis Lia Dorana", wordt zij wellicht de meest-kritische kijkster. Im mers Lia Dorana en Beppy van Werven zijn één en dezelfde, en voor Beppy betekent het wellicht een mijlpaal in haar carrière om te ervaren, hoe Lia het er afbrengt op het scherm. Het is de VPRO-televisie, die haar deze kans geeft. Want en laten we] Beppy Vein Werven verder maar zoals gewoonlijk bij haar toneelnaam noemen Lia Dorana verkeert in een impasse. Zij heeft nog niet besloten, welke kant zij nu verder zal uitgaan. Haar carrière bouwde zij op door twee artistieke richtingen te volgen, terwijl zij in feite een derde ambieerde. Maar ja, soms loopt de weg anders dan men zelf bedoelt en dat is vooral met arties ten het geval. Is Lia in de eerste plaats actrice of cabaretière? Beide richtingen brachten haar groot succes. Het was in 1954, toen ze al royaal naam had gemaakt in de cabarets van Wim lbo, Wim Sonneveld en Wim Kan, dat de acteur Jan Teulings (U weet wel. de man die in de komende winter bij de VARA Maigret gaat spe len!) haar introduceerde bij Het Rotter dams Toneel. Zij behoefde niet te begin nen met eenvoudige rolletjes, zij was onmiddellijk een persoonlijkheid achter het voetlicht. Wie herinnert zich haar niet uit Brechts „De Kaukasische KrUtring" (ook op televisie vertoond), in een rol waarmee zij (in 1962) de zilveren Bouw meester-penning won? Zij trad op in Tsjechows „De drie zusters", in „Madame sans gêne", zij vier de ware triomfen in de musical „Kiss me, Kate" en de muzikale komedie „Irma la Douce". Lia, de talentvolle actrice. Intussen bleef zij toch, o.a. door radio- optreden. het cabaret trouw, want zij is een typische figuur voor deze vorm van kleinkunst: zij bezit de juiste mengeling van wat smartelijke ironie en ook weer olijke blijmoedigheid, die het fijne veel- Vanavond toch in 'n liedjesshow En al die tijd. diep in haar hart, wilde ze het allerliefst chansonnière zijn. Dat is het derde facet van de kunst, dat zij mint. Ze kan liedjes zingen, ze heeft zelfs een internationaal repertoire opge bouwd, en zij beheerst dat. Toch is de presentatie van een chanson totaal an ders dan het brengen van een cabaret liedje. NU KIEZEN? Het kan vreemd lopen in het leven. Na negen jaar aan het toneel te zijn ge-1 weest, was het verleden jaar ineens afge-' lopen. Ze raakte zomaar buiten contract.; Ze was van het klassieke toneel naar de musical gegaan en toen plotseling een werkloos tijdperk aanbrak, voelde Lia Dorana zich in een impasse. Niet, dat niemand haar meer wilde hebben. Neen, ze wou zelf eerst eens rustig overleggen. Welke kant nu uit? Terug naar het cabaret, het toneel? Of- de langgekoesterde wens trachten te ver vullen en kiezen voor het chanson? Wie een toekomst wil opbouwen als zangeres, kan tegenwoordig niet meer buiten de televisie om. Dat vormt een punt, want Lia is weinig of niet op de beeldbuis verschenen. Zij heeft een zeke re angst voor de onverbiddelijk alles-re- gistrerende. dikwijls onbarmhartige ca mera's. die alleen maar echt lief zijn voor de absoluut fotogenieken. Ach neen. niet dat ze bang is. onvoor delig op het scherm te komen: Lia Dora na is geen ijdeltuit die in de eerste plaats aan haar uiterlijk denkt. Maar wèl denkt ze aan haar mime, haar hou ding, haar presentatie en dat is juist. De echte artiest weet, dat men vla de came ra's niet altijd kan waarmaken, wat men bedoelt en dat risico vreest menige grote van de Bühne terecht. TOCH GEDURFD Toch heeft ze het tenslotte op aanbie ding van de VPRO aangedurfd. Regis seur Rob Touber hielp haar over de laat ste aarzeling heen. Op 11 januari maakte ze de opname voor vanavond: een tour de chant van negen liedjes, die ze zelf uitkoos. Liedjes in de eigen taal en in Frans en Engels: ..Ah, dis done!", „Haven kroeg", „Don Carazzo", „De jongen die eenmaal je vriendje was", „Soerabaya Johnny". ..Guess who I saw today?", „Het konijn" 'een van haar oude succes nummers». „If jour kisses can't hold him" en ..It's a new world". Ze zong. zoals U zult zien, in met veel zorg gemaakte decors (Dorus van der Linden) en de zaal van Concordia in Bussum was gevuld met een enthousiast publiek, dat voor een deel werd gevormd door militairen uit de Bussumse Van der VANAVOND TE ZIEN Palmkazerne. Ned. 1 VPRO Voor Lia betekende dit optreden, voor - ft- Heva Ard het eerst als tv-soliste. een vuurproef. 7 UJ uur Vanavond zal zij zichzelf bekijken engramma. heya Keessie!" sportpro- Enkelaar hoofd programmastaf van de NTS Mi HILVERSUM Het NTS-bestuur heeft C. H. Enkelaar met ingang van 1 april benoemd tot hoofd van de NTS-programma-staf. Carel Enkelaar (45) is sinds 1938 werkzaam geweest in de journalistiek.] Van oktober '55 tot februari '63 vervul- de hij de functie van hoofdredacteur] van het NTS-journaal waarna hij de' benoeming tot directeur van de N.V. Joop Geesinks starfilm aanvaardde. Sinds februari 1964 is hij werkzaam als adviseur van het KRObestuur. Hij heeft ontheffing uit deze functie ver zocht. De benoeming van Enkelaar volgde na overleg tussen het NTS-be stuur en de leiding van de KRO. Gooi naar de Gouden Roos Echt genieten van een onbezorgde vakantie temidden van een onvergetelijk en ongerept natuurschoon, tussen een vriendelijke en vrolijke bevolking in een land waar de muziek de allesoverheersende taal is - kan dat ergens beter dan in Oostenrijk? Bij de keuze van uw vakantieverblijfplaats is het Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau u graag behulpzaam door het verstrekken van folders en inlichtingen. Voor het verzorgen van uw reis (trein- en hotelbespreking, inschrijving op individuele of groepsreizen per trein, bus, vliegtuig enz.) wendt u zich tot de Nederlandse reisbu reaus. Zij beschikken over zeer gevarieerde en interessante programma's. Volledig ver zorgde reizen via uw reisbureau reeds vanaf f240,- (14 dagen). Gï&diZ't&J wenst u nu reeds het haar keus: welke weg nu In te slaan? Tiener-happenings van KRO-radio HILVERSUM In de maanden juli en augustus zal de KRO radio elke zaterdag middag tussen 1.15 en 2.10 uur „tiener happening" uitzenden, d.w.z. vrolijke pro gramma's. gemaakt in telkens een ande re camping. Het programma gaat heten ..Everybody happy". Er zullen allerlei tienersterren meewerken, o.a. Ronnie Tober, Margie Ball, Jacco van Renesse, Rob de Nijs, Rita Hovink, Ilonka Biluska, Boudewijn de Groot, Gonnie Baars, Ria Valk, De Maskers. The Clungels en The Motions. De opnamen worden op donderdaga vond gemaakt. De eerste komt uit de Europa Camping in Valkenburg en gaat op zaterdag 2 juli de ether in. Theo Stokkink heeft de presentatie. Herv. Gemeente Rotterdam-Zuid op televisie i ROTTERDAM Het is de bedoeling, dat in het televisie-programma ..Ken merk". dat maandagavond van 19.06 tot 119.35 wordt uitgezonden, het IKOR uit- voerig aandacht zal wijden aan de door i samenvoeging van een aantal gemeenten I nieuw gevormde Hervormde Gemeente Rotterdam-Zuid. Henk Biersteker en Rob de Vries i hebben dit programma voorbereid, enige predikanten en lidmaten zullen er in I spreken. De opnamen zijn gemaakt op verschillende plaatsen in Rotterdam - Zuid, zowel in de oudere als de nieuwe wijken. Kees en Ard in de allerlei nieuws. 9.10 uur film het Laurel en Hardy. 9.20 uur liedjesshow van Lia Dorana. j 9.50 uur detectivefilm „Chantage". Ned. 2 AVRO uur nieuw avontuur van de schone heks. i uur nieuw amusementsprogramma „Zodiak", met liedjes in het teken van „de vis", as trologische en concreet. uur aflevering van de spionnageserie „De vijf de colonne". VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 KRO 7.30 uur nieuwe klassieke platen. 8.15 uur gedeelten uit het boek Jeremia, met Albert van Dalsum. 9.00 uur amusementsprogramma. 10.10 uur Roulette, een liedjesprogramma van Jules de Corte. 10.55 uur werken van Schubert en Mendelssohn in Populaire klassieken. Hilversum 11 VARA 7.20 uur literaire rubriek. 8.05 uur film- en musicalmuziek. 8.50 uur muziek door het Metropole-orkest. 9.35 uur hoorspel „Koopjes van de week". 11.10 uur even naplaten met Mies Bouwman. door John Ie Carré 0 Victor Goilancz 29 „Nee," antwoordde Kiever, „maar die kun je in het vliegtuig krijgen. Kijk dit maar even door." voegde hij eraan toe en gaf Leamas een Brits paspoort. Het was uitgeschreven op zijn naam, met zijn eigen foto en met in de hoek het wapen van het ministerie van buitenlandse zaken in diepdruk. Het was niet nieuw, maar ook niet oud; het omschreef Leamas als kantoorbediende en vermeldde dat hij ongetrouwd was. Nu hij het voor de eerste maal in de hand hield was Leamas een beetje zenuwachtig. Het was net als wanneer men ging trouwen; wat er ook gebeur de, niets zou ooit meer helemaal hetzelfde zijn. „Hoe staat het met het geld?" vroeg Leamas. „Dat heb je niet nodig. Dit is voor rekening van de fir— Het was koud die ochtend, de lichte nevel was nat en grijs en prikte op de huid. De luchthaven deed Leamas aan de oorlog denken; machines die, half verscholen achter de mist, geduldig op hun bazen wachtten: luide stemmen en hun echo's, een plotselinge uitroep en het uit de toon vallende getik van vrouwenhakken op de stenen vloer; het onverwachte brullen van een motor die misschien vlak bij je gestaan had. Overal die sfeer van samenspanning die ontstaat tussen mensen die al sinds het aanbreken van de dag op zijn geweest bijna een gevoel van superioriteit berustend op de gemeenschappelijke belevenis de nacht te hebben zien verdwijnen en de dag te hebben zien aanbre ken. Het personeel had "die blik die het geheimenis van de dageraad in zich sluit en bovendien door de kou wordt beïnvloed, en ze behandelden de passagiers en hun bagage met de afgetrokkenheid van mannen die net van het front 'zijn teruggekeerd doodgewone stervelingen betekenden niets voor hen deze morgen. Kiever had Leamas van bagage voorzien. Hij moest toege ven dat het een aardig detail was. Reizigers zonder bagage trekken de aandacht en het was zeer zeker niet Kievers voornemen de aandacht te trekken. Ze meldden zich bij de receptie van de luchtlijn en volgden de richtingsborden naar de paspoortcontrole. Een komisch ogenblik was er toen ze de weg kwijtraakten en Kiever onhebbelijk was tegen een witkiel. Leamas veronderstelde dat Kiever be zorgd was over het paspoort dat was niet nodig, dacht Leamas, er was niets mee aan de hand. De paspoortbeambte was een tamelijk jonge, kleine man met een das van de Inlichtingendienst en het een of andere geheimzinnige speldje op zijn revers. Hij had een rossige snor en een noordelijk accent, dat hem veel last scheen te bezorgen. „Gaat u voor lange tijd weg, meneer? vroeg hij Lea mas. „Een paar weken," antwoordde deze. „U mag wel oppassen, meneer. Op de 31st'e moet uw paspoort vernieuwd worden." „Ja, dat weet ik," zei Leamas. Naast elkaar gingen ze de wachtkamer binnen. Onder weg zei Leamas: „Jij bent wel een achterdochtige mieter, niet, Kiever?" en de ander lachte zachtjes. „We kunnen je niet zo maar los laten lopen, is het wel? Dat staat niet in de overeenkomst." Ze moesten nog twintig minuten wachten. Ze gingen aan een tafeltje zitten en bestelden koffie. „En neem die dingen hier weg," voegde Kiever er tot de ober aan toe, wijzende op de vuile kopjes, schotels en asbakken op de tafel. Zo dadelijk komt het wagentje voor de vuile vaat langs," antwoordde de ober. „Neem ze mee," herhaalde Kiever. nu weer kwaad. „Het is smerig al die rommel daar maar te laten staan." De ober draaide zich rustig om en ging weg. Hij ging ook niet naar het buffet en bestelde hun koffie niet. Kiever was wit en ziek van woede. „In vredesnaam," mompelde Lea mas, „beheers je, het leven is te kort." „Een onbeschofte hond is-toet," zei Kiever. „Goed dan, goed geef-maar eemnummertje weg, je hebt er een goed ogenblik voor gekozen. Ze vergeten ons hier nooit meer." Wordt vervolgd Orgelconcerten door televisiestudio (Van o e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ditmaal wordt hc< een AVRO-televlsieprogramma, dat de NTS namens Nederland inzendt naar hel festival van Montreux, waar als prijzen de Gouden, Zilveren en Bronzen Roos beschikbaar worden gesteld. Het is een nieuwe aflevering van de amusementsserie „Hoofdstuken dus no 6. Aangezien het in te zenden pro gramma reeds moet zijn uitgezonden, zal de AVRO het op 22 maart a.s. op het scherm brengen. Buiten mededinging wordt nog ingezon den het VARA-programma van 3 februa ri j.l„ waarin de Amerikaanse zangeres Nina Simone optreedt. In 1961, toen het festival voor de eerste maal werd gehouden, stuurde de NTS het NCRV-programma „Waterland" in, een jaar later was het de AVRO-show „Corry's Party", in 1963 de Wim Sonne- veld-show van de KRO (met Katootje. dat daar niemand begreep), in 1964 de Rudi Carrell-show van de VARA, die bekroond werd en in 1965 het KRO-pro- gramma ..Luchtmachtkapel". Maar ons heugt nog de Zilveren Roos van Rudi en dus mikken we ook dit jaar *eer op een van de edele bloemen. Er bestaat weer behoorlijke belangstel- Hng voor het evenement in Montreux. I dat meer en meer beschouwd wordt als Ieen tv-amusementsmarkt: men kan er uitgelezen programma's zien en overne men. Totnutoe hebben zich reeds 20 lan den uit Europa, Amerika en Azië aange meld. Natuurlijk ontbreken de V.S.. Canada en Japan niet. Nieuweling Is dit jaar Spanje. Het festijn wordt gehouden van 22 tot 30 april a.s. Gedurende deze dagen zal driemaal een zitting worden gehouden waarop deskundigen uit de diverse lan den met elkaar van gedachten zullen wisselen over vraagstukken in verband met televisie-amusement. Tot dusver werd het concours telkens gevolgd door een internationaal t-V.-sym- posium, waaraan televisiedeskundigen en -technici uit alle delen van de wereld deelnamen. Er werd dan gediscussieerd over allerlei tv-zaken en over de stand van de ontwikkeling van het medium. Een internationale expositie van tv-appa- ratuur behoorde daarbij. In 1965 sprak men zich echter uit de wenselijkheid, deze manifestatie bredere opzet te geven. Aangezien de uitwerking van deze idee nogal wat facir liteiten en speciale voorzieningen vergt, worden symposium en expositie dit jaar niet gehouden, mgar wel, en dan in grote re omvang, in 1967. De data ervoor al bepaald: van 22 tot 26 mei. prijswinnaars (Van onze radio- en tv redactie) HILVERSUM In de reeks orgelcon certen door prijswinnaars, welke de NCRV radio uitzendt, zal men op de avond van donderdag 17 maart kunnen luisteren naar de 17 jarige Haagse gym nasiast Henk P. van Gent, die verleden jaar in het concours voor jonge amateur- organisten, uitgeschreven door de Haag se Stichting Pro Organo de eerste prijs In de afdeling interpretatie won. Hij speelt dan werken van Bach en Lang- lais. Eveneens concerteert op deze avond Henk B. Langenkamp uit Hengelo, win naar in de afdeling improvisatie. Van hem hoort men een improvisatie over het lied „Nu deze dag ten einde gaat." Gabri de Wagt hoofd tv-doumentaire (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Gabri de Wagt zal bij de VARA-televisie hoofd worden van de afdeling documentaires. Hij volgt hiermee mr. Trees Lemaire op, die onlangs haar taak bij de VARA beëindigde. BUSSUM Vanavond tussen 7.05 en 7.35 uur zal de VPRO-televlsle op Ned. 1 een programma uitzenden waarin Ard Schenk en Kees Verkerk hoofdpersonen zijn. De uitzending heet daarom „Heya Ard, beya, Keessie!". De twee schaatskoningen zullen zelf in de studio aanwezig zijn. Herman Kuiphof hoopt ze te laten ver tellen over hun belevenissen in Noorwe gen. Verder houdt hij gesprekken met coach Anton Huiskes, Klaas Schenk en vader Verkerk. Ook de Puttershoekse supportersclub van Kees komt op de proppen. Enkele uren voor hun komst ii studio zullen Kees en Ard deelnemen aan de wedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam en dus bestaat er enige spanning in verband met de vraag of zij op tijd in Bussum kunnen zijn. Reumatische pijnen TOG AL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Hilversum I, 402 m. KRO 19.00 Nieuws 19.10 Actualitei ten 19.30 Nieuwe klassieke grammofoonplaten met com mentaar. 20.M Voordracht. 2050 Lichte grammofoonmu ziek 21.00 Gevarieerd muziek programma. 22.00 Lichte gram- li.15 Klankrijk portret aan de hand van wetenswaardige fei ten uit de muziekgescaiedenis. 12.10 Volksliedjes en -dansen. 12.30 Nieuws en mededelingen. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 13.30 Voor de kin deren. 14.00 Promenacie-orkesl en zangsoliste (opn). 15.00 Sport- reportages en -uitslagen. 16.30 voorbedachte lied. 18 35 Kerk veraf en dichtbij. 19 00 De bespreking. 2250 Nieuws. 22.401 Open Deur. NCRV: 19.30 Veel gevraagde gewijde Hilversum II, 298 m. VARA 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Tijd voor teenagers Boekbespreking. 19 40 1950 Lichte 20.00 Nieuws. 20.05 Melodie uit films en musicals (gr.). 2050 Metropole-orkest en solis ten: amusementsmuziek. 21." Koopjes van de week. hoo spel. 22.30 Nieuws. 22.40 Rit misch ensemble. 23.10 Licht pla- tenprogramma 23.55-24.00 Niei TELEVISIE vaywom» Nederland I: NTS: 19.1 Nieuws in het kort. 19.01 Kla: Vaak. VPRO: 19 06 Heya Ard. Heya Keessie. programma ovei onze bekendste schaatsenrij ders. 19.35 Hollywood and the stars, terugblik op de gla mour- girls van weleer. NTS 20.00 Journaal. VPRO: 2050 Kort geknipt: programma over mode. 21.10 Het grote autoge vecht, film met Stan Laurel en Oliver Hardy. 2150 Hier is Lia Dorana: cabaretprogramma. 21.50 Chantage.... tv-film. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20 01 De schone heks. tv-film 055 Zodiak: gevarieerd pro gramma. NTS: 21.10 De vijfde colonne. tv-film. 22.VJ-22 15 Hilversum I, 402 in. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuzlek. ö.2S Inlei ding Hoogmis 8.30 Hoogmis. 9.30 Klassieke grammofoanmu- programma. 20.40 Gesprek over de realiteit van het Missie- front. 21.00 Fluit, altviool en harp. 21.25 Verzoekplaten. 2255 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Pianorecital (opn). 23.05 Moderne Engelse orkestwerken (gr). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nieuws en sportmededelin- gen. 8.18 Voor het platteland, toespraak. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. (Om 9.00 Sportmededelingen). 9.45 Geestelijk leven. toe spraak. 10.00 Sterio: Waisor- Ad Rem 11.25 Muzikaal feuilleton de wondere wereld vai musical. AVRO. 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nieu' 13.07 De toestand in de wer« lezing. '13.20 Programma v< alle weggebruikers. 14.00 Cos mopolite in orkest en zangso listen. 14.50 Boekbespreking. 15.00 Stereo: Omroeporkest en solist. 15.55 Vocaal ensemble (gr). 16.05 Op stel en sprong: cabaretprogramma. 17.30 Sport- revue. VARA: 17.00 Dansmu ziek voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. en sport uitslagen. 18.05 Marathon: sportjournaal. VPRO: 18 30 Par lando. 19.00 De universiteit in grammofoonmuziek. 10.45 Licht Hl 11-00 Niet k-mozaïek: gevarl- platenprogramma. 11.02 MUJ eerd NRU/VARAJMTJH (opn.) 12.30 Ankara - Madrid platenprogramma voor de bui tenlandse arbeiders. 13.00 Nieuws. 13.07 Lichte grammo foonmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Athene: platenpro gramma voor de buitenlandse arbeiders. 1452 Gevarieerde gram mofoonmuzlek. 15.00 Nieuws. 15.02 Trammelant ln Loeren aan de Hor. 16.00 Nieuws. 16.02 Ge var grammofoonmuziek. (16.25 Voetbaltoto-uitslagen). NRU/A- TLIJ VISIE .WORGEN 11.00-12.13 Eucha: NTS: 12.15-13.30 Eurovisie: We reldkampioenschappen IJshoc key te Ljubljana: Zweden - Canada. 16.00-19.00 Idem: Rusland - Tsjechoslowaklje. CVK/IKOR/RKK19.00 Bijbel vertelling voor de kinderen. NTS: 19.06 De Jetsons. teken film. 19.30 Internationaal agra risch nieuws. 20.00 Journaal. 20.05 Sport ln beeld. NCRV: 2050 Memorandum van een dokter. TV-spel. 21.20 Loch- boek: gesproken fllmreis door SchotWnJ. 21.50 Programma over bejaardi NTS: 2255-22.40 Journaal. Nederland tl. N'J 16.10-17.30 Zwemmen en wat. polo. 19.00 Sport in beeld. 19 Engelse les (herh. les 22; 23). 19.30 Peters avonturen. I kenfllm. 19.35 Het g»h< TV-film. 20.30 Het ~eheim (Wo man from white wing). TV-film uit de serie The Virgi- ziek (gr.). 8.30 Nieuws. 852 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de ztc- (gr). 9.35 Waterstanden. het Woord. 11.05 Lichte lingen t.b.v. land- Llchte orkestmuziek. Vi 50 Ste reo: Lichte orkestmuziek (gr.) 14.05 Schoolradio. 145C Klassie ke grammofoonmuziek. 15.00 I Bijbelovcrdenking. 1550 Piano- recital 16.05 Klassieke grammo foonmuziek. 1650 Herhaling 7.00 Nieuws en ochtendgymnas tiek. 753 Lichte grammofoon muziek (730—35. Van de voor pagina. persoverzicht). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo foonmuziek. 9 00 Scmle- Klas sieke orkestwerken (gr.). n de -RA: Voor de hulsvrouw. 11.00 Nieuws 11.02 Voordracht. 1150 Radiokamerorkest 12 00 Lichte grammofoonmuziek. 12.27 Mede- 12.55 Voor de middenstand. mtenbclangen. 14.00 Gre- pen_ uit de muziekgeschiedente. 14.45 Een nieuwe 16.02 Zestig V"f. 17.35 Jazzcombo. V7.50. Militair 11.00 foonmu: kanalen N RU/KRO: 9.00 ■■HM 1540 Actualiteiten 12 05 Licht gevarieerd platen- 13 00 Nieu* Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22 «0 Actualiteiten 23.00 Lichte gram lek 23 55-24 00 Nieuws. Hilversum Hl 240 m. en -kanalen). NRU/AVRO: 9.00 •ammofoonmuziek. Lichte ek. 10.00 Nieuws. 10.02 variatie in woord en 10.30 Gevarieerde dc tieners. 17,00 7 00 Nieuws 7.10 Dagopening 7 20 Lichte grammofoonmuziek Nieuws. 17.02 Actualiteiten*. (7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 17.05-18.00 Licht gevarieerd i ziekprogramma (gr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9