1 Raiffeisenbank maakte de heer Van Vliet erelid Jonge kiezers ontvingen veelzijdige voorlichting <E®i D Schooltandverzorging heeft in Voorschoten weinig aftrek Katwijkse bejaardenhuis kost 3 miljoen meer NIEUWE LE1DSE COURANT 4 WOENSDAG 2 MAART 1' a VISSERIJNIEUWS 1JMUIDEN Onlangs heeft de SCH 22 Magnolia twee experimentele reizen gemaakt naar het zeegebied teil noorden en noordwesten van Ierland. De haringvisserij floreerde hier vooral tussen 1924 en 1930, maar nam daarna snel in betekenis af. Een belangrijke visplaats was Donegal Bay. In de bloeiperiode werd het hele jaar gevist met tussen januari en maart en tussen april en juni de grootste vangsten. Iets noordelijker, bezuiden de Stanton Bank, opereerden in de jaren vóór de tweede wereldoorlog Franse trailers. Het visseizoen liep van juli tot november. Naast haring werd ma kreel en koolvis gevangen. Het is niet bekend of de Franse schepen na de oorlog naar het gebied zijn teruggekeerd. Wel ontwikkelde zich na 1958 een Duitse haringtreilvisserij in deze on- treien. Het visseizoen van de Duitse schepen is ongeveer hetzelfde als van de Franse trailers vóór de oorlog. Men vangt voornamelijk grote haring met een lengte van 27 tot 34 centimeter. De reizen van de Magnolia waren be doeld als een verkenning van de moge lijkheden Voor Tie Nederlandse visserij en werden uitgevoerd onder de condities van de beschikking „Experimentele Beide tochten leverden een redelijk succes op. Op de eerste reis ving men 39.300 kilo haring. 18.000 kilo makreel en 14.000 kilo andere vis, voornamelijk schelvis en kabeljauw. De besomming bedroeg f 39.643.20. De tweede reis bracht 45.000 kiol haring. 8200 kilo makreel en 18.000 kilo andere vis in de ruimen. Deze lading bracht f50.602.60 op. De eerste reis duurde 17 dagen, de tweede 20 dagen. De eerste keer had men voor de uit- en thuisreis 5 dagen nodig, de tweede maal 9 dagen. Deze langere duur was te wijten aan het slechte weer, waarmee men vooral op de heenreis te kampen had. De beste resultaten behaalde men bij Torry Island, waar op de laatste vier visdagen van de tweede reis ongeveer 375 kantjes haring werden gevangen. De sdhipper vermeldt, dat de grond op de noordelijkste visplaats vrij ongelijk Elisabeth Arden t preparaten ujn alk verkrijgbaar bij; a MR. WATERREUS VOORSTRAAT 15 KATWIJK AAN ZEE en stenig is, diepte ongeveer 75 vadem. Uit 23 trekken was het net 10 keer ge scheurd. Op de middelste positie bij Torry Island, wordt de diepte opge- gegeven als ongeveer 55 vadem, de grond als vlak met stenen. Hier scheurde het net uit 34 trekken 4 maal. Men viste uitsluitend met de bodem treil. Nacht- trekken gaven geen of slechte vangsten. Men ving meer ijle dan volle haring. Over de resultaten kan men tevreden zijn. De vangsten waren echter, verge leken met die van de Noordzee ii normale jaren, niet bijzonder hoog. De gemiddelde dagvangst was 42 kantjes haring. Tussen 1960 en 1964 was de ge middelde dagvangst van een vergelijk baar schip in dezelfde periode Noordzee ongeveer 37 kantjes. In de slechte Jaren voor de Noordzee zouden reizen naar Noord-Ierland lonend kunnen zijn, in goede vangjaren 9chijalijk niet. Wel moet worden opge merkt dat de Magnolia vooral de laatste dagen van de tweede reis een bijzonder goede visserij vond, zodat verhoging mogelijk is. Verdere verkenningen lijken zinvol. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 42 vaartuigen. Zij zorgden voor aanvoer van 7060 kisten vis, 600 kisten schelvis. 50 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 320 kisten kleine gul, 2480 kisten koolvis. 10 kisten haring. 1750 kleine kisten haring, 3 kleine kisten makreel, 1680 kisten schol, 40 kisten bot, 25 kisten tarbot, 375 kisten diversen, 1750 stuks stijve kabeljauw en 40.000 kilo tong. De schelvis was goedkoper, maar het gemiddelde bleef lonend. De grootste soort zette op f80 in. aOp de laatste afslag bleef men op f68 staan. De braad begon op f51 en zakte later weg tot f32. De drie andere soorten be reikten een gemiddelde van ruim vijftig gulden. De gestripte wijting liet een hoogste notering van f32 en een laagste f24 aantekenen. De dichte soort zat tussen de f29 en de f 18. De gulprijzen vertoonden weinig verandering. Voor de grootste soort betaalde men eerst f53 en later f44. De kleine zwarte koolvis, was met f 27 tot f 15 goedkoop. De grote zwarte koolvis kon met een notering van f88 tot f66 evenmin imponeren. Zowel de grote als de middel kabeljauw zette iets boven de honderd gulden In. Bij het scheiden van de markt zaten zij rond de f75. De regels kabeljauw waren eveneens goedkoop. De grote sohommelde tussen de f60 en de f48, de kleine tussen de f40 en de f27. De haring deed op de eerste afslag f30 en op de laatste f26. Bij de schol viel een kleine opleving te bespeuren. De twee tjes gingen op de eerste afslag voor f36 van de hand. Ook de andere soorten belandden toen boven de dertig gulden. Later moest men enig terrein prijs geven. De tong mocht zich weer in een gretige belangstelling verheugen. De slips zat tussen de f4.13 en de f 3.88. de tong 2 tussen de f5.15 en de f4.99 De hoogste notering was met £7.36 voor de kelinmiddel. De tarbot was met een notering van 18 tot f7 aan de dure kant. Het beetje schar had ook niet over een tekort aan belangstelling te klagen. Men haalde een hoogste notering van £37 en een laagste van f32. De laatste dagen voerden de kustvisser» tamelijk veel bot aan. Die zat tussen de f9.50 en de f5. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 24 Utrecht met 1000 kisten uit de IJslandse wateren, de IJM 26 's-Gravenhage met 700 kisten en 750 kleine kisten haring, de VL 73 Elly met 1000 kisten en 900 stuks stijve kabeljauw, de LJM 36 Kemphaan met 825 kisten en 260 kleine kisten haring en de KW 171 Jan Marie met 1215 kisten haring (in Ierland gekocht). In Schcveningen In Scheveningen werden aangevoerd 1400 kisten haring, 10 kisten wijting, 20 kisten schar, 100 kisten schol en 1500 kilo tong. Ruist in Rijnsburg van f 75.000 RIJNSBURG De Raiffeisenbank heeft opnieuw een goed jaar achter de rug. Er werd ruim f 75.000 winst gemaakt. Dit werd meegedeeld op de gisteravond in De Jeugdhaven gehouden jaarvergadering, waarop tevens de heer G. van Vliet zich tot erelid zag benoemd. De heer Van Vliet nam als zeventigjarige afscheid als bestuurslid na ruim 25 jaar deel te hebben uitgemaakt van de raad van toezicht. Van de centrale bank ontving de heer Van Vliet een boek, van de plaatselijke bank een geschenk onder couvert. Het scheidende bestuurslid werd hartelijk toegesproken door voorzitter G. Kralt en door de directeur. De directeur onderstreepte zijn van waar dering getuigende woorden met de aanbieding van een kist sigaren. In de vacature- Van Vliet koos men de heer K. de Mooij. De heer G. van den Haak werd herkozen. Cijfers Doordat secretaris N. van Egmond wegens gezondheidsredenen niet aan wezig kon zijn, las directeur S. Kralt het jaarverslag voor. Enige cijfers: Het spaarbank tegoed steeg met f 1.712.000.— tot f 14.960.635,79, de kredietgelden in rek. courant met f708.000,— tot f4.295.093.70. De uitzettingen stegien per saldo met f 1.455.000,tot een totaalbedrag van f 9.122.435.06. De omzet beliep het be- Geslaagd experiment in Noordwijk Nieuwe directeur visserij school KATWIJK AAN ZEE Dit is de nieuwe directeur van de visserij- school de heer H. Aschmoneit uit Den Haag. Zoals wij eerder be richtten, volgt hij de heer C. Var- kevisser op, die met pensioen gaat Stand der bevolking KATWIJK Gevestigd: N v Maanen. van Heerlen naar Kerkstraat 14. J de Bruyn van Den Haag naai Rijnstraat 18. A Roomer, van Rotterdam M Alden- hoven van Rotterdam, A P Schepens, van Rotterdam. P Hendriks, van Rotter dam. E Nijskens, van Rotterdam en J de Haas van Leiden, allen naar Over- rijn 7, A Schuitmaker, van Leiden naar J Tooropstraat 7. S Veldhuijzen van Duisland naar Rijniuststraat 11. S Bijls- ma van Stiphout, near Louwestraat 21, J v Duyn, van Noordwijk naar Nieuwe- Duinweg 20. K de Munter, van Austra lisch Nieuw-Guinea naar Boulevard 133, G Kuijt. van West-Irian naar Parklaan 1. Vertrokken: C Hengst, van Dahlia- straat 10. naar Ned. Antillen. C de Jager, van Zeeweg 78. naar Haarlem. Stolberg- straat 20, G van Keulen, van Hyacint- straat 21, naar Ned Antillen. M Jansen, van Rijnmond 92. naar Leiden. Zoeter- woudscsingel 95. J van der Pias, van Tadamastraat 12. naar Veendam, Toren- straat 8. M van der Gugten, van Tijm- straat 17b. naar Rijnsburg. Johannes Poatatraa'. 30. NOORDWIJK De plaatselijke politieke partijen hebben gisteravond een originele gedachte tot uitvoering gebracht. Zij belegden in De Rank een vergadering, speciaal bedoeld voor de jeugdige kiezers die dit jaar voor het eerst hun stem zullen uitbrengen. Op deze vergadering gaven zes Kamerleden van diverse politieke richtingen, hun visie op de politiek. nadruk op het pacifistisch karak ter hiervan. Hij verdedigde socialisatie van alle produktiemiddelen en bepleitte een uitbanning van de oorlog als middel om geschillen te beslechten. De V.V-D. staat op de bres voor de vrijheid van het individu, zo verklaar de vervolgons de heer Portheine- Wij verwerpen partijvorming op confes sionele basis, maar geven ieder ge legenheid, met eerbiediging van zijn godsdienstige overtuiging, in onze par tij zich thuis te voelen. De heer Por- theine pleitte voor de openbare school als ontmoetingscentrum voor alle richtingen. Wij zijn niet tegen een zekere orde ning in het maatschappelijk leven maar willen vooral volledig aandacht schenken aan wat het individu nodig heeft. van- het lid van gemeenteraadslid J. de Geas. Eerste spreker was het C.HIJ- Kamerlid Scholten. Om een inzicht te geven in wat de C.H-U wil. kan ik het beste een korte toelichting ge- op de drie letters van onze naam. aldus de heer Scholten. Met de C van christelijk, willen wij tot uitdrukking brengen dat het uit gangspunt van onze partij het Evan gelie is. De H van historisch duadt aan dat wij van merting zijn dat in het ver leden een leiding te zien was, die ons een aanwijzing geeft voor de toe komst. De U van unie is welbewust ge kozen. want wij stellen er prijs op een gemeenschap te vormen in ver scheidenheid en waarin iedere mening geëerbiedigd wordt, zonder dwang van een bestuur of fractie. Beelddrager De heer Kieft van de A.R.P. stelde eveneens dat zyn partij uitgaat van het woord van God als richtsnoer voor het politieke leven. Uit iet Evan gelie weten wij dat de overheid Gods dienaresse is en dat de mens beelddra ger Gods is. Wy streven niet naar welvaart als doel. maar wij vechten voor het wel zijn. het leefbaar maken van de we reld. De A.R.P. schermt nuet met be loften. maar vraagt iets van de kie zers. dat zij namelijk helpen meeden ken in de toekomst deze leefbare maatschappij mogelijk te maken. De heer Albering zei -rat de K.V.P. evenals de beide andere christelijke groeperingen, als uitgangspunt het Evangelie heeft. Dat beheerst onze mens- en maatschappij-opvatting De K.V.P. is niet bang voor een evolutie getuige het pas verschenen rapport over de structuur van de partij. Wij streven naar een christelyk-democra- tische partij die alle chistenen omvat. De heer Burggraaf van de P.S-P. zeide dat zijn partij zich allereerst Wil bezig houden met de inrichting van de maatschappij. Deze is ka pitalistisch en moet omgebogen worden in socialistische zin. met Vast team voor het caravan-kamp KATWIJK Het evangeUsa-tie- zomerwerk zal althans voor het cara vankamp worden uitgebreid en op andere leest geschoeid. Jongelui van acttien jaar en ouder zullen een vast team vormen en daar de hele dag be zig zyn. Wie iets voor dat werk voelt kan zich opgeven by de heer P. Rous. Rijnmond 112. tel. 4951. KATWIJK By de rijkspostspaarbank te Katwijk aan Zee werd in febr. ingelegd 98.710,14 en uitbetaald f 114.354.38; in Katwijk aar den Rijn werd ingelegd f 52.090,04 en uitbetaald f 46.179,58. Welzijn De heer Scheps gaf tenslotte een uiteenzetting van wat de P.v.d-A. als doelstelling heeft In de P.v.d.A. wer ken rooms-katholieke, protestantse- christenen en humanisten samen om in Nederland ieder in vrede en welzijn veilig te doen leven. Wij willen dat ieder gelijke kansen heeft om onderwijs te volgen en voeren het pleit voor het scheppen van meer recreatiemogelijkheden- Dit zal veel geld kosten, maar dat Concert Toonkunstkoor LEIDEN Onder leiding van Iskar Aribo geeft het Toonkunstkoor vrij dagavond om 8 uur in de Zuiderkerk een uitvoering van Membra Jesu Nos- tri van D. Buxtehude, de kantate 89 van J. S- Bach en het Te Deum van M. A- Charpentier. Medewerking verlener» Elisabeth Lugt (sopraan) Ursula Stamm-van 't Wout (sopraan), Han- nelore Penmink (alt). Simon van der Geest (tenor). Herman Schey (bas). Corry van der Wel (clavecimbel), Al- bert de Klerk (orgel) en het Amster dams Kunstmaandorkest. Koninklijk zilver bij Roto LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft vanmorgen de heer J. N. de Vos (57 jaar) de zilveren medaille, be horend bij de orde van Oranje-Nassau uitgereikt, ter gelegenheid van diens 40- jarlg arbeidsjubileum. Directeur S. C. H. Coebergh reikte de jubilaris de bij de onderscheiding beho rende draagmedaille uit, directie-secre taris D. W. Joekes gaf de heer De Vos een envelop met inhoud en de legpenning van de maatschappij voor nijverheid en handel en de heer D. Streefland overhan digde namens het personeel de jubilaris enige geschenken. moet dan gehaald worden waar het it, via de belastingen. Zodoende wordt de weivaan billijk verdeeld tot heil van heel ons volk. Na de pauze werden schriftelijk ingediende vragen beantwoord door de sprekers, die uiteraard ook met elkaar in debat kwamen. De vergadering was goed bezocht. Dit experiment kan dan ook zeker als geslaagd worden beschouwd. Over zeezeilers en Spaanse meisjes NOORDWIJK De Zeilvereniging hield een film- en dia-avond in De Rank. De films, onder meer een zeilimpressie in kleuren, waren beschikbaar gesteld door de Sportfederatie. De dia's waren van de hnn'd van de herèn A Vink, J. Coenraads Nederveen, D. van Rijn, K. A. Kok en C. den Hollander. Zij gaven flitsen te zien van het Noordwijkse zee- zeilen Enkele dia's W3ren een combina tie van zeezeilers en Spaanse meisjes, doordat een Noordwijker in Spanje he lemaal vergeten was dat op zijn schijn baar lege film al portretten van ze zeilers stonden. CH-kandidaten Leiderdorp LEIDERDORP De CH-groslijst is als volgt samengesteld: 1 drs. J. Vlie ger; 2 C. J. Veldhuijzen; 3 H. Mark: 4 A. P. Heykoop. De kandidaten werden gekozen op de gisteravond in het Doroshuis ge houden ledenvergadering van de plaatselijke CH-kiesvereniging. Voorzitter J. Planting deelde mee dat er met de .ar-kiesvereniging geen verschil van mening bestaat over de voorwaarden voor een samengaan bij de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen. De kandidatuur van de heer C. Meerburg zal men graag ondersteu nen, maar bij eventuele opvolging zal men de zittende raadsleden de vry- heid moeten laten. In de propagandacommissie werden benoemd de heren H. Mark en J. Rietveld. f438.000.000.een toene ming van f 80.000.000. Het balanstotaal is voor het eerst boven de f20.000.000 uitgegroeid. De vergadering besdoot de winst van f 75.343.49 aan de reserve toe te voe gen, die hiermee is gestegen tot f735.249.61. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds. W. Vroegindewey uit Kat wijk aan Zee in de zaal achter de chris telijke gereformeerde kerk te spreken voor de hervormde evangelisatie. Voorzitter Kralt overhandigt de heer Van Vliet het bewijs van zijn erelidmaatschap van de Raiffeisenbank Rijnsburg. VOORSCHOTEN Het R.K. school bestuur ..St. Laurentius" heeft met ingang van 1 september benoemd tot hoofd van de Sancta Mariaschool de heer F. G. A. van Dongen. Deze is een zoon van het gepensioneerde hoofd van de St. Jozefschool. Zuster Teresita OP., die nu hoofd van de Sancta Mariaschool is, zal aan het einde van dit schooljaar haar func tie neerleggen. Met ingang van het nieuwe schooljaar zal de Sancta Maria school van meisjesschool veranderen in m gemengde school. Koninklijk zilver in Voorschoten VOORSCHOTEN Ter gelegenheid m een veertigjarig dienstverband bij de N.V. Gebr. Eggink reikte burge meester L. de Kool aan de heer J. Ouwersloot de eremedaille in zilver uit verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Ouwersloot kwam op 1 maart 1926 in dienst als leerling-bloe mistknecht. In de loop der jaren werd hij 1 andbaas. voorman en meester knecht en gisteravond zag de 64-jarige heer „Koos", zoals hij wordt genoemd, zijn vakmanschap en werklust be loond met deze onderscheiding. Burgemeester De Kool speldde de onderscheiding op in aanwezigheid van het gehele personeel der N-V-, en wel precies onder de gouden speld van het C.N.V. (de heer Ouwersloot is jaren lang bestuurslid van de afdeling ge weest). Directeur Chr. Eggink sprak woor den van waardering en de heer Jac. Eggink overhandigde een enveloppe met inhoud. VOORSCHOTEN In deze gemeente bestaat een schooltandverzorging voor al le leerlingen van de lagere scholen, zodat regelmatig het gebit van de kinderen wordt gecontroleerd. Het aantal kinde- i, dat niet aan deze controle deel neemt, wordt echter jaarlijks groter: in het schooljaar 1964/'65 55,5%. De wethouder van onderwijs acht dit ;n verontrustend verschijnsel. Hij wil daarom inzicht krijgen in de redenen, die tot de sterke teruggang in de schooltand- Reconstructie wegen in Voorschoten DEN HAAG In het kader van de reconstructie van gedeelten van de pro vinciale weg Rijswijk—De Vink (nr. 16 het provinciaal wegenplan) ter weerszijden van de bebouwde kom van Voorschoten, is het nodig te zijner tijd het doorgaande verkeer tijdelijk om te leggen via het gemeentelijke stratennet. Daarvoor is het ook noodzakelijk een aansluiting te maken van de Prins Bern- ha-rdlaan op die hoofd rij baan van de Wijngaardenlaan. GS stellen provinciale staten nu voor de Wijngaardenlaan ter lengte van 500 meter in eigendom, be heer en onderhoud aan de gemeente te dragen omdat dit deel geheel binnen de bebouwde kom ligt Zij ach ten het gewenst dat de uitvoering van de aansluitiragswerken onder verant woordelijkheid van de gemeente geschiedt. Burgerlijke stand van VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN GEBOREN: Dor- thea M, d v W Oudhof en H M Vree; Gijsbertus P, z v D Wolleswinkel en A P van der Does; Johanna C, d v J J Sollie en J C Schipaanboord; Barendina C, d v C Verhoog en B Kalisvaart; Evert J, z v L C M Bancken en T Varkevisser; Eline, d v A W Wagemaker en C Veen- stra. ONDERTROUWD: Theodorus A van Wissen te Rotterdam en Adriana H M Kooijman. OVERLEDEN: Jacoba de Graaf wed /an L J Los, 82 jr. KATWIJK De in aanbouw zijnde inrichting voor geestelijk gestoorde be jaarden wordt aanzienlijk duurder dan aanvankelijk was geraamd. Eerst dacht men met een bedrag van f 6.400.000 toe te kunen, maar bij nader inzien is nog f 3.400.000 nodig. De stijging van de raming wordt ver oorzaakt door de stijging van lonen en prijzen, het van kracht worden van de vijfdaagse werkweek waardoor meer personeel nodig is en nieuwere inzich ten op het punt van de bouw van ver pleeg inrichtingen, waardoor het ont werp enigszins moest worden gewij zigd. De stichting hervormde inrichtingen voor zenuw- en geesteszieken heeft bij de provincie een verzoek ingediend zich borg te stellen voor een in ver band met het voorgaande te sluiten aanvullende geldlening. Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Staten voor een garantie te verstreken tot een le ningsbedrag van f 2.837.000. verzorging hebben geleid, zodat maatre gelen kunnen worden genomen. Alle schoolkinderen krijgen een en quête-formulier mee naar huis, waarop de ouders een aantal vragen kunnen be antwoorden. Vragen die betrekking heb ben op de tandverzorging en een vraag, die „recht op de man af" moet worden beantwoord met „schooltandverzorging is goed of slecht". De formulieren zijn „anoniem" gehouden, zodat iedere ouder zonder ondertekening bezwaren naar ren kan brengen. Burgerlijke stand van Sassenlieim SASSENHEIM Geboren: Arnoldus J M z v W J M van Ryn en C G M Medegeld, Marijkestraat 42: ^etronella M C d v F R M Blom en J G Verlaan. Oude Poststraat 1; Eduard P M z v A M van Haaster en C J Schrama Hoekstraat 3; Kathy JAJdvNMJ Kieft en E C M J Rotteveel. Hoofd straat 313. Ondertrouwd: Cornelis Snaterse, 24 j Adelborst van Leeuwenlaan 6. en Cor nelia B. Kool, Hillegom. Gehuwd: Wilhelmus S. van der Mei' 30 j., Hortuslaan 13, en Maria H. P. Boskamp. 30 j., Voorhout. Overleden: Reurt Venema, 58 j., Var. Pallandtlaan 5. Tafeltennis Zoeter» oude ZOETERWOUDE Zaterdag speel den alle ploegen van Effect '54 hun wedstrijden voor de afdeiingscompeti- tie van de NTTB afdeling Den Haag. Het eerste seniorenteam kreeg be zoek van Gossina 8 uit Den Haag. Het verloor met het kleinst mogelijke verschil: 46. Het tweede team deelde de puntjes met Excelsior: 5—5. De junioren verloren voor de zo veelste maal, nu van het sterke Steeds Hoger/TSB 2 8—2. Veertien dggen brommenvoor tóch chaufferen DEN HAAG (,tfatüurlijk". zei d« alles begrijpende officier van justitie bij de Haagse rechtbank] gisteren tegen een 26-jarige Leidse olieventer, „een auto hoort erby, of je die nu kunt betalen of niet". En hij eiste vier weken gevange nisstraf, verbeurdverklaring van de auto en (opnieuw) twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheeid. Aanleiding daarvoor vond hij in het feit dat de Leidse politie de olieman tweemaal in een week haid geverbaliseerd omdat hij in een voor f 250 gekochte auto reed. terwijl zijn rijbewijs nog steeds voor twee jaar was ingetrokken. „Dat gaat zomaar door. Wij kunne-n in de ene ontzegging naar de andere gaan. zonder deit u zich er iets van' aam- trekt", merkte de officier op. In zijn verweer merkte de olieman op, dat een auto zo gemakkelijk was om boodschappen te halen voor zijn vrouw. De rechter veroordeelde tot twee we ken gevangenisstraf, een jaar ontzegging en verbeurdverklaring. Dierenfokkers gaan weer exposeren LISSE Op de dinsdagavond ge houden vergadering van de pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Lisse en omstreken is besloten in januari 1967 weer een nationale tentoonstelling te organiseren. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen N. J. Nederpelt sr., G. den Hollander en J. van Diest. De aftre dende bestuursleden K. van der Spek, W. J. Ruygrok en W. de Rhode werden herbenoemd. Het ledental vain de vereniging ligt rond de 100; ook deze avond werden weer zeven nieuwe leden ingeschre- worden gehouden. Vierde Keukenlioftoeht LISSE De wandelsportvereniging DJO organiseert op zaterdag 9 april de vierde Keukenhoftocht. Twee drum bands zullen de tociht muzikaal opluisteren, terwijl waar schijnlijk ook de plaatselijke muziek verenigingen Canite tuba en Trou moet blycken hun medewerking zullen verlenen. Er zij.n weer fraaie groepsprijzen ter beschikking gesteld, waaronder een wisselbeker; iedere deelnemer krijgt een herinnering. Inschrijving is mogelijk op de vol gende adressen: G Lubbers; Meer- en Houtstraat 28. A v Marsbergen Van der Vétóstnaat 43, J. Brussé Von Bön- rtinghausenlaiain 13, P v d Zwet Juli- aniaetraat 77, H v B riem en Narcissen- straat 11 Haarlemmermeer. LISSE De heren John den Bree- jen en C. van der Voort zijn geslaagd voor het drogistendiploma. LISSE Bij de Rijkspostspaarbank werd in februari ingelegd f 80.000 en terugbetaald f 49.000. Spreekbeurt in Valkenburg VALKENBURG Donderdagavond om 8 uur spreekt ds. Van der Ent Braat te Monster in zaal De Vries yoor de Hervormde Evangelisatie. VALKENBURG Vorige maand is bij de rijkspostspaarbank alhier f 15.473 ingelegd eri f 16.309 uitbetaald. „Curium zoekt pleeggezinnen OEGSTGEEST De pedologische kliniek „Curium" aan de Rhijngeester- straatweg heeft als taak kinderen, die door enigerlei oorzaak uit hun even wicht zijn geraakt over hun moeilijk heden heen te helpen. Psychiaters en pedagogen zetten daartoe hun krach ten in, evenals een aantal leidsters en verzorgsters. Soms komt het voor, dat voor een kind opname in een pleeggezin het meest gewenst is. Op het ogenblik heeft Curium dringend behoefte aam vier pleeggezinmen. Vier ouderparen, die tegen vergoeding bereid zijn een kind tot z'n meerderjarigheid in hun gezin groot te brengen. Mensen, dlie over een dergelijke aan gelegenheid een6 willen spreken, zijn. hartelijk weJkom bij de directie van Curium, tel.: 52240 (01710). Gebronsde tuinman in De Keukenhof OEGSTGEEST Gistermid- dag is de 64-jarige tuinman C. van Steyn van restaurant „De Beukenhof" onderscheiden, om dat hij veertig jaar' in dienst is. Burgemeester H. L. de Boeuff speldde hem het koninklijk brons, behorend by de Orde van Oranje Nassau, op de revers. Bij de onderscheiding zei de bur gemeester dat de heer Van Steyn, belamgrijk heeft bijgedra gen aan de internationale faam, die de hof van het restaurant geniet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4