Sint-bernards (100) gaan in Zeist congresseren Musicus - schilder pleegt de onmogelijke misdaad Waardevaste lening Remmerswaal Marine koopt twaalf Wasp helikopters Kies het „grote plan excellentie Suurhoff DINSDAG 1 MAART 19W (Van een onzer verslaggevers) Z EIST-DRIEBERGEN Een unicum voor Europa: zaterdag 5 maart komen er honderd Sint Bernardshonden bijeen in de grote kantine van een Zeister industriële onderneming. Behalve in Amerika is nog nergens ter wereld zo'n om vangrijke show gehouden. Als men weet dat er ongeveer 150 exem plaren in ons land te vinden zijn, wordt het karakter van dit familie- congres duidelijk. De monster match de Nederlandse kampioen 1966 zal er worden aangewezen is georganiseerd vanwege het 40- jarig bestaan van de Hollandsche Sint Bernard Club. Het zal een boeiend gezicht zyn die grote dieren in de grote ruimte. Elke Sint Bernard krUgt een beoordeling, het- zü U (uitmuntend). ZG (Zeer Goed), G (Goed), dan wel M (Matig). Bij het noemen van de naam dezer trouwe, schandere en goedaardige vier voeters denkt men onwillekeurig aan het klooster op de Grote Sint Bernhard en ziet men het koninklijke dier met de wat melancholisahe oogopslag voor zich, het bekende vaatje om de hals. dat zovele mensen het leven heeft gered. Toch is deze plek vandaag niet meer toonaangevend voor Sint Bernards. Eerder moet men de Zwitserse plaats Sauliamt noemen, waar zich 's werelds I grootste kennel van dit ras bevindt. Er verblijven ongeveer negentig dieren, wel pen inbegrepen. Van hieruit worden de Sint Bernhards betrokken, waarvoor men vier tot vijfduizend dollar per stuk kan neertellen. Eigen historie WfIE echter denkt dat hier ook de Nederlandse' Sint Bernards vandaan komen heeft het mis: ons land heeft zijn eigen fokhistorie, die verscheidene gro ten heeft opgeleverd en nog steeds ople- .vert, onder meer de kampioen van Zuid Afrika en natuurlijk die van ons land zelf. Friesland hoort men in fokkerskrin gen herhaaldelijk'noemen. Uit de noorde lijke provincies wordt zaterdag dan ook een dertigtal dieren met hun eigenaars (per speciale bus) verwacht. Albert dc la Rle is de man die dc Hollandsche Sint Bernhardclub heeft op gericht. Van hem vermelden de annalen, dat hy in de beginperiode eens in de Amsterdamse RAI furore maakte, toen hjj als monnik met bruine ptf en muts opkwam, in zyn ene hand een lantaarn, in zyn andere vijf ljjnen waaraan even- zovele prachtige Sint Barnards. Na de oorlog was een bekende naam, die van Piet Smulders uit Kaatsheuvel, een natuurtalent, die pracht exemplaren wist te fokken, welke Smulders is verleden jaar overleden ook op het liteiten naar voren komen. Van het be stuurslid der vereniging de heer W. A. H. M. Brugman uit Noordwijk hoorden we dat zijn dier eens de niet aangekon digde kolenman, die brandstof kwam brengen, niet in huis wilde laten omdat de baas er niet was. Hoe hij dat deed? Hij stelde zich eenvoudig in zijn volle breedte voor het trapgat op en bleef bedaard naar beneden kijken. Knappe die hem daarvandaan zou krijgen. Discipline Is het, die de dieren vroeg moet worden bijgebracht, want heeft een Sint Bernard niet in de hand, dan is hij aan de lyn niet te houden: hij ders met zijn gehele bezit: vijf pracht exemplaren verkre gen door jarenlange kweek. Van een ander verem'igingslid is het verhaal, dat een Sint Bernard, alleen met een kind dat in het water was gevallen, dit jonge leven redde door het na te duiken en aan de oever te trekken, om daarna nog een paar mee in de vaart gevallen speeltjes van de kleine op te vissen. Toen men later, bij wijze van experiment, zö maar eens een lijspop in een sloot gooide, keek het dier er rustig naar, maar bleef waar hij stond! Kindervriend /~Vp kinderen zijn de dieren o.vei algemeen dol..*Zij latem hen ..vertrou welijk met zich' sollen en offeren zelfs him warme pels als tijdelijk hoofdkusen waarop een kleintje dan in slaap kan vallen. Toen een kleuter eens hard begon te huilen omdat zijn moeder de kamer uitging stapte een Sint Bernard resoluut r de speelhoek, pakte wat speelgoed legde dat voor de voeten var kleine kind neer, alsof hij zeggen Joh, houd op met huilen en ga lekker spelen! Velen denken, dat het houden var Sint Bernard zeer kostbaar is. Toch valt ee: in de beginperiode van een jaar vergt dat gemiddeld f 12,50. later tientje per week. Dagmenu: een kg vlees (slachtafval) en verder acht a negen sne den bruin brood. Voorts kalk, levertraan, en vitaminen. A LS orgelpijpjes hebben zich deze jonge Sint Bernardjes om het ■GL jongetje gegroepeerd. Een nest telt doorgaans tien, soms wel veer tien diertjes. De Hollandsche Sint Bernardclub zou graag het systeem van hooguit zeven jongen bij de moeder doorvoeren. Dit dient zowel moeder als kinderen en.het fokkersbelang. Rechter staat voor raadsel Geldboete van honderd gulden AMSTERDAM Hoe was de 30- jarige Eindhovense musicus-schilder C. J. V, erin geslaagd om vier uur in de nacht het Amsterdamse Rijksmu seum binnen te dringen juist in het gedeelte dat wegens restauratie werkzaamheden zorgvuldig was af gesloten, terwijl hij bovendien zo dronken was dat hij zich later niet eens meer kon herinneren dat hii er geweest is. Noch de politierechter mr. R. de Waard, noch de officier van justitie mr. H. W. P. de Vries, noch de uitvoerder, die met de restauratie belast was. noch de verdachte kon hier i zinnig ont ren. maar ik ben mijn echtgenote op de een of andere wijze kwijtgeraakt". Officier: „Waar bent u uw vrouw ver- Verdachte: „Op het Thorbeckeplein. Zij ging een broodje eten. Ik ben zeker naar een ander café gegaan". Officier (glimlachend): ..U heeft toch geen LSD gebruikt" dat zou het binnen dringen kunnen verklaren. Dan kan je natuurlijk een heleboel meer". Verdachte: „Wie zal het zeggen. Mis schien hebben ze wel een klontje in mijn glas gedaan". Verborgen Mr De Vries meende dat het wel altijd verborgen zal blijven hoe de verdachte het goeddoortimmerde Rijksmuseum kon binnendringen. Hij achtte opzet bewezen en eiste f 50 boete. Ook de politierechter achtte opzet aanwezig. Hii nam echter in aanmerking dat de musicus-schilder de schade geheel had vergoed een blanco- woord op peren. Iedereen die 0071 de «"f-reglster had en overigens situatie op de hoopte tras leek het een-i ,ndnlk maakte ..Om te voorkomen dat u tioudiu onmogelijk. ..Dit is nu eens nietin de 'oekomst "eat aens te veel drinkt de perfecte misdaad maar d- onmo- e" dan «ckke dingen gaat doen leg ik u pelpke misdaad", merkte mr. De Waard een eehre) voorwaardelijke geldboete van gekscherend op. De Eindhovenaar stond terecht wegens vernieling, omdat hij vanuit de eerste verdieping van het museum een gereed schapskist, 20 houtwol cementplaten en een boortol had geworpen. Politierechter: „U was net in onder trouw gegaan, nietwaar?" Verdachte: „ytij waren die aan het vie- TURNHOUT Twee Nederlanders zyn hier veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en zware boeten. M. v, d. D. uit Den Bosch en A. v. D. uit Hedel zouden 40 ton boter naar België hebben gesmokkeld. De etensbak Sint Bernard Schenk eerste MO IRANA De Nederlandse Euro pese kampioen Ard Schenk heeft gis teren een eendaagse schaatswedstrijd te Mo Irana gewonnen. Schenk werd eer ste op de 500 meter in 41.7 sec en plaatste zich vierde op de 3000 meter met een tüd van 4.36.4, vijf seconden meer dan die van de winnaar, de Noor Fred Anton Maier. Wereldkampioen Kees Verkerk moest zowel op de 500 als de 3000 meter met bescheiden klas seringen genoegen nemen. SPORTFLITSEN Aan de Amstel gold race Rotterdam -Meerssen op 30 april zullen veel pro minente wielrenners deelnemen. Aan de start zullen o.m. verschijnen Jacq. An- quetil, Jean Stablinsky, de Zwitser Ro bert Hagmann, de Belg Vandekerkhove, de Pelfortnploeg met Anglade en vrij wel zeker Jan Janssen en tal van andere ploegen met bekende namen. De tweede etappe van de ronde Sardinië is gewonnen door de Italiaan Preziosi. Anze landgenoot Arie de Har- tog werd vijftigste op 1 min. 10 sec. Na de tweede etappe leidt de Italiaan Zan- degu, op 5 sec. gevolgd door zijn land genoot Cribiori. Den Hartog is veertigste op 2 min. 42 sec. De filiale Europa-beker wordt op 11 me het toernooi om de >r landskampioenen Lissabon gespeeld. E in tracht Frankfort zal morgen avond in Amsterdam tegen het voorlo pig Nederlands elftal als volgt uitko- Kunter; Wirth, Lindner, Lutz en Hoefer. Trimhold en Lechner; Grabows- ki, Huberts, Bechtold en Solz. Grabows- ki, Trimhold. Solz, Lutz en Hubert heb ben reeds of meerdere malen in het Duitse nationale elftal gespeeld. POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten moet altijd hoogstaan, bijvoorbeeld op een omgekeerde emmer.. Moet hij de kop te diep neigen, dan gaat dit ten koste van zyn voorkomen. Hij krijgt doorgezakte schouders en die zijn uit den boze Een volgroeide hond zal per dag altijd twee uur moeten lopen, dus die wandelingen moet de eigenaar maar voor over hebben. plaats wordt de kop kritisch bekeken, de tekening in bruin, zwart en wit. Dan de oorinplanting, de witte kraag, die een volledige ring moet zijn, de loop van het dier, ofwel het gangwerk: loopt hij soe pel en niet „koehakkig"? Vervolgens zijn staart, die naar beneden in een krul moet hangen. Niet te hoog de vakman zegt „te vrolijk" want ook dat is weer verkeerd. Een Sint Bernard groeit betrekkelijk langzaam uit, soms doet hy daar wel drie jaar over. Vandaar, dat elke match onderscheidt in jeugd-klassc, van 9 tot 18 maanden en open-klasse, daarboven. Een volgroeide Sint Bernard kan wel 100 kg wegen. Echter niet in Nederland, eerder in Engeland, waar men fokt op ge- Op de grote match van zaterdag zijn behalve het Nederlandse kampioenschap nog allerlei bekers en geldprijzen te ver dienen. Er zal ook een publiekprijs zijn. Een hele voorbereiding maar een gewel dige feestdag voor de bazen. Eén ding behoeft niet voorbereid te worden: het dagmenu voor de honderd dieren. Op zo"n enerverende dag eten ze namelijk geen hap. Primeur van Imrnofund ROTTERDAM De tot de Immofund- groep behorende Centrale Vastgoed Be leggingsmaatschappij geeft huurindex- obligaties uit, een primeur in de fi nanciële wereld. Aangekondigd is een dubbele uitgifte van tweemaal vijf miljoen gulden aan zes pet 30-j. hypothecaire obligaties a pari. De helft is verdeeld in obligaties met een gegarandeerd rente- en aflos singspercentage, waarvan echter de ef fectieve percentages afhankelijk zijn van de bruto-huuropbrengst van de panden die de vennootschap in exploitatie heeft. De andere helft bestaat uit normale obli gaties zonder indexering. Obligaties van beide soorten worden gekoppeld uitge geven: de gehele lening is verdeeld in 10.000 stukken, elk samengesteld uiit obligatie van beide soorten van f 500 Deze combinatie levert volgens direc teur P. J. Schouten een vrijwel inflatie- vaste belegging op, en van eventuele huurdaling zal men geen nadeel onder vinden vanwege het minimum van 6 pet rente. De opbrengst is voor finan ciering van onroerende goederen: wo ningen. winkels, garages, kantoren en een horecapand met een gezamenlijke kostprijs van elf min. gulden. De indexe ring is zodanig uitgewerkt dat elk pro cent huurverhoging tot gevolg heeft dat de aflossingskoers met één en de rente vergoeding met 0.06 wordt verhoogd. Bij een huurverhoging van 10 pet komt dit bijv. neer op een koers van 110 pet en een rente van 6.6 pet. Uitgaande van een jaarlijkse inflatie van 3 pet per jaar en eenzelfde jaarlijkse huurverhoging is aan hert einde van de looptijd der le ning een rentepercentage van 11.4 en een aflossingskoers van 190 pet te berekenen. (Vervolg van pagina 1) In de onderhavige situatie de kwestie van de ordeverstoringen rond om de Toestemmingswet en het voorge. nomen huwelijk had, zo schrijft de minister, de B.V.D. bovendien nog aan een aantal politiekorpsen speciaal ver zocht om toezending van. ter zake die- nende gegevens. Dit werd gedaan om na te kunnen gaan of de deelnemers aan de ordeverstoringen wellicht bij de B.V.D. wegens extremistische of staats, gevaarlijke neigingen bekend zijn. Vol gens de bewindsman lag dit verzoek dus geheel in de sfeer van de door de heer Scheps in de Kamer gemaakte merking. dat het vanzelf spreekt dat als de politie iemand heeft gearresteerd en tijdens het verhoor bijvoorbeeld denkt dat hij wel een valsemunter zou kunnen zijn. zij inlichtingen vraagt bij bepaalde instanties. Dan kan worden nagegaan, of zij misschien de hand heeft gelegd op een valsemunter. Mede door dit bijzonder verzoek van de B.V.D. meldde de Haagse poli tie naast ordeverstoringen op 20 en 21 september, ook de activiteiten van de heer Remmerswaal. Zoals in elke organisatie, aldus de mi nister, wordt ook bij de B.V.D. alle bin nengekomen post geagendeerd. De daarin voorkomende namén en gegevens worden Nieuwtje: dragen wapens uitoefening van de dienst. Wat de gedragingen van de heer Rem merswaal op 21 september 1965 aangaat, kan de bewindsman meedelen dat een dergelijke activiteit bij de B.V.D. niet wordt geregistreerd. Naar de mening van de heer Smallen- broek behoeft het geen betoog, dat indien rechtstreeks verband blijkt te bestaan tussen een ordeverstoring en politiek ex-, tremisme. de B.V.D. die gebeurtenis wel j KLEIN beginnen geldt ook voor lobbesen als Sint Ber nards. Duidelijk is de mooie oog tekening van deze pup al te Met opsporingsapparaat: Onderzeeboot kan snel worden opgespoord DEN HAAG De Koninklijke Ma rine heeft 12 helikopters van het type Westland Wasp aangekocht die be stemd zyn voor de zes in aanbouw zynde fregatten van de Van Speyk- klasse. Hiermee is een bedrag ge moeid van ruim 15 miljoen gulden. Dit tyype helikopter kan worden bewapend met doelzoekende torpedo's, teneinde hiermede, onder directie van het moederfregat, een aanval te doen op een vijandelijke onderzeeboot. Het toestel heeft het benodigde instrumen tarium om deze aanvallen zowel over dag als 's nachts uit te voeren. Vlieg operaties vanaf kleinere schepen, rooral bij slecht weer. stellen bijzon dere eisen aan de hefschroefvliegtui- gen. Voorts kan de Wasp nog voor groot aantal andere functies worden gebruikt, als transport, bevoorrading Onze luchtvaartmedewerker tekent Geheel nieuw De ingebruikneming van de wapen- dragende helikopter is geheel nieuw voor ons land. Het is een gevolg van hedendaagse technische ontwik keling. Er is namelijk een situatie ont staan, waarbij de huidige opsporings- apparatuur kilometers verder reikt dan de door diezelfde schepen gebruikte bestrijdingsmiddelen. Zodoende kan de onder water varende onderzeeboot thans veel eerder worden opgespoord dan enige jaren geleden, maar door het beperkte bereik van de torpedo' en dieptebommen op datzelfde mo ment niet worden vernietigd. Men heeft daarom gezocht naar een groter bereik van de bestrijdingsmiddelen de oplossing heeft men gevonden door op het achterdek van de opsporingssche pen een helikopter mee te vo kunnen onder de romp van de Wasp twee doelzoekende torpedo's worden meege voerd. waarmee de vijandelijke onderzee boot, op aanwijzing van het moederschip, zal worden vernietigd. Van Speyk-klasse In ons land zullen liet de schepen van de Van Speijk-klasse zijn. die de Wasp tot thuisbasis dienen. Deze fre gatten worden 113 meter lang, 12,5 meter breed en zullen geheel uitgerust' een diepgang hebben van 4,15 meter, overeenkomende met een waterver plaatsing van 2850 ton. Er zijn thans zes van deze fregatten in aanbouw, die dit en het volgend jaar in gebruik zullen worden gesteld. Hun onderzee- bootbestrijdingstaak strekt zich uit over de aanvoerlijnen naar het Euro pese vasteland d.w.z. de Noord-Atlan tische Oceaan, het Kanaal en de Noordzee. De Wasp-helikopter. bestemd voor de ze$ in aanbouw zijnde fregat ten van de Van Speyk-klasse. Hij kan worden bewapend met doel zoekende torpedo's en kan met zijn instrumentarium ook 's nachts aanvallen doen op vijandelijke onderzeeboten. De Marine bestel de 12 stuks van deze Wasp, die ook nog voor een groot aantal andere functies kan worden gebruikt. kleine platform van een schommelend schip. In verband met de beperkte ruimte op fregatten heeft men de machine zo ontworpen dat de schroefbladen en de staart opvouwbaar zyn, waardoor de ma chine aan dek of in de hangar met een vrij beperkte ruimte kan volstaan. Vliegduur O, vereren De Wasp-helikopter die op het achter dek wordt meegevoerd, is in staat zowel bij nacht als onder slechte weersom standigheden te opereren. Hiervoor moest speciaal instrumentarium worden in gebouwd. terwijl de slecht-weer-operaties afwijkend onderstel vereisten. Daar om werd deze Britse helikopter voorzien afzonderlijk zwenkbare wielen, die het mogelijk maken bij elke wind richting te landen en te starten vanaf het Het toestel dat reeds in gebruik is bij de Britse. Braziliaanse en Zuid- Afrikaanse marines kan naast zijn wapendragende taak ook worden in gezet voor andere diensten zoals oplei ding, opsporings- en reddingsdiensten, verbindingen, verkenning, gewonden en vrachtvervoer. Het toestel heeft een onbeperkte vliegduur van bijna drie uur cn een bemanning van twee per sonen. Achter de vijf tot zespersoons cabine bevindt zich de turbinemotor, die het toestel een kruissnelheid van 178 km per uur verschaft. Het zal de eerste Britse helikopter zijn die de Nederlandse luchtstrijdkrachten komt versterken. E. Elias bedankt voor VVD E. Elias heeft bedankt voor hét lidmaatschap van de VVD en zijn naam laten schrappen van de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen van de Haagse gemeenteraad. Ook zijn mede werking aan het partij orgaan Vrijheid en Democratie heeft hij opgezegd. Reden is de verklaring van het dage lijks bestuur van de partij, dat vertegen- dlgers van publiekrechtelijke licha- verplicht zijn gevolg te geven aan uitnodigingen van het vorstenhuis. Dat acht hij in strijd met de liberale begin selen van de partij. „Met het huwelijk heeft mijn bedanken niets te maken", aldus mr. Elias. Nasoetion wacht zijn kans af SINGAPORE Deskundigen hier me ;n dat de Indonesische strijdkrachten [die trouw aan Nasoetion zijn, ndet ge zwicht zijn voor Soekarno. ..Soekamo heeft enige belangrijke veldslagen ge wonnen. maar de oorlog nog niet''. Zij verwachten dat de aanhangers van Na soetion een poging zullen doen het machtsevenwicht te herstellen. De actie zal niet rechtstreeks tegen Soekarno ge richt zijn, maar tegen vice-premier So«- bandrio Zij verwachten deze week nog studentendemonstraties, welke de steun van het leger zullen hebben. De zegs lieden hechten niet veel betekenis aar de verklaring van radio Djakarta dat Nasoetion Soekarno steunt. „Nasoetion is te knap om te denken dat hij zich in één slag van Soekarno kan ontdoen". De zegslieden wezen er op dat alle nieuwsmedia nu weer in handen van Soekarno en zijn volgelingen schijnen te zijn. Het leger had na de staatsgreep van oktober radio Djakarta en andere nieuwsmedia in eigen beheer genomen. Oost-Groningen adviseert: Nog zachter DE BILT De depressie die giste- n bij Schotland lag, is het afgelopen etmaal in betekenis afgenomen en langzaam naar het oosten getrokken. Een zwakke uitloper van deze depres sie veroorzaakte gisteravond op enkele plaatsen in ons land nog een of meer buien. Vandaag staat het weer onder invloed van een rug van hoge lucht druk. die op de depressie volgt, maar vanavond of vannacht komt het fron tensysteem van een nieuwe oceaan depressie in de buurt van on$ land. Het zal dan gaan reaenen en de wind zal krimpen naar zuidwest tot zuid en in kracht toenemen. Doordat zich bo ven Spanje een gebied van hope lucht, drukt handhaaft, ontstaat opnieuw een sterke aanvoer van zachte, vochtige oceaanlucht. De temperatuur gaat daarom omhoog. Er blijft veel bewol king en af en toe is enige regen of motregen te verwachten. Zon en maan Woensdag 2 maart: zon op 7.25. onder 18.21: maan op 11.57, onder 4.51 Maandag 7 maart: volle maan. HET WEER 11\ EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur WINSCHOTEN Nu minister Suurhoff binnen veertien dagen moet beslissen welke van de twee plannen inzake waterbeheersing Oost-Groningen gekozen zal worden, hebben 12 gemeenten uit dit gebied in schouwburg Dommering een bij eenkomst gehouden om het z.g. „grote plan" meer reliëf te geven. Dit als sluitstuk van een actie, die de af gelopen maanden is gevoerd. De bijeenkomst resulteerde in het ver zenden van een telegram aan de minis terraad, waarin met klem wordt gesteld dat Inpoldering van ongeveer 1000 ha Dollardgebied, alsmede het aanleggen een afwaterings/scheepvaartkanaal de Punt van Reide naar Winschoten de juiste oplossing moet worden geacht Bijna negentig procent van alle ge zinshoofden in genoemde gemeenten hebben hun handtekening pro dit giote plan gezet, omdat huns inziens de af watering van 100.000 ha grond in Gro ningen en Zuidoost Drenthe het best is gediend, terwijl dan ook de econo mische belangen van dit gebied het best lijken gewaarborgd. Tal van sprekers, onder wie de Kamer leden mr. Schilthuis en Zegering Hadders, alsmede ir. Mesu, oud-directeur Cultuur technische dienst schetsten de grote be tekenis van dit plan en veroordeelden het andere, het zg. kleine gemalenplan. Zo zeide de heer Zegering Hadders onder meer, dat met name gezien dc aangrenzende ontwikkeling in het Duitse gebied in de toekomst een sterke indus trie „rug" gewenst is langs de lijn Har- denberg - Emmen - Winschoten - Delf zijl. In de zaal zaten 700 afgevaardigden in bevolkingsgroepen, provincies, ge meenten en vakcentralen. j gestel «i I I iftllJii'Éf a a ES ES Ypcnburg Vlissingen Eeldc Dc Bilt Eindhoven tw. bew geh bew. geh bew rw bew. geh. bew. wnw 10 7 n1 w 6 8 7 0 nw 8 10 6 «i.l w 4 11 6 1 wnw 6 10 6 0 Z-Llmburg geh bew Helsinki mist Stockholm motregen Oslo geh. bew. K'hagen geh.bew' Aberdeen onbew. Amsterdam rw. bew Brussel geh bew Luxemburg geh bew Parijs half bew. Bordeaux half bew Grenoble geh. bew Nico half bew Berlijn geh. bew Frankfort regen München geh. bew Zürich goh. bew Genèvc rw bew windst 2 -0 0.1 nno 2 4 3 0 3 nno 2 2 1 5 z 5 8 2 0 wzw 2 11 1 o wnw 8 10 6 1 wnw 4 11 7 0.1 w 4 8 5 13 w 6 12 6 0.1 w 4 13 3 1 n 6 5 5 27 nnw 6 14 8 6 W 4 11 5 8 zw 4 8 5 7 w 6 13 4 20 W 2 11 4 3 Locarno Wenen Innsbruck Madrid0"8 Mallorca Lissabon half bew. regen regen zw bew. licht bew zo 4 8 3 4 wnw 10 15 5 3 windst 15 4 4 windst 21 io o O 2 19 8 4 nnw 7 17 6 o wlndsi 11 0 0 nw 4 17 8 o.l nnw 2 15 6 o

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7