Weekagenda Yreejgter k fl WétS dtijd alles heter... Restauratiekosten Hooglandse kerk op f 6 miljoen geraamd Kerken moesten lidmaten voor wooiisanerino kunnen spannen Carmencita moet zich innerlijk nog ontplooien Concert Robert Majek voor „Brood-Nodig NTETTWE LETDSE COUR ANT Helft van bedrag thans besteed Dinsdag Schouwburg. 8 uur: abonnementsvoor stelling, Nieuw Rott. Toneel met ..Een jaar voor iedere roos" Breestraat 19. 7 tot 8 uur: SDreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Gehoorzaal, 8 uur; Residentie-Orkest, Lakenhal, 8 uur: recitel Hans Verkade (blokfluit) en Verdien van der Vegt- Daanje (clavecimbel), ter gelegenheid van opening tentoonstelling litho' Oskar Kok'oschka. Doelenzaal. 8 uur: cabaretavond Wel zijnszorg Militairen Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: to neelgroep Centrum met ..De thuiskomst" Woensdag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3.30 uur: film „Land van de lange (Eskimo's)". Kinderen onder de twaalf zonder geleide geen toegang. Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater, ook voor K. en O. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met Dianiat Donderdag Den Burcht, 7 tot 11 uur nam.: Note- boom-schaakwedstrijd. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, voorlich ting over de aardappel Lakenhal, 8 uur: concert Leids Toon kunstorkest. Schouwburg, 8 uur: K. en O. en L. J A., De Nieuwe Komedie met „Romulus de Grote". Raadzaal stadhuis, 2 uur: installatie Leidse Studentenraad. Marekerk, 8 uur: concert Delfts stu dentenorkest. Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Cactusbloem". Den Haag: Rolzaal, 8.15 uur: kamermu ziek door leden van Residentie-Orkest. Vrijdag Den Burcht, 7 tot 11 uur nam.; Note- boom-sohaaktoernooi. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Zuiderkerk. 8 uur: concert Toonkunst- Ja nvossensteeg 59. 8.30 uur nam.: De Ruif café ohantant. Rapenburg 10, 8 uur: jongerensociëteit 't Venster, Rehoboth-rechtbank. Den Haag; Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Droom van een midzomernacht". Den Haag: Rolzaal. 8.15 uur: Marie Th. Fourneau, piano. Schouwburg, 2 uur: toneelc'ub vrou welijke studenten, opvoering van „Pas goed op Arnélie" Zaterdag Den Burcht, 3 tot 7 uur: Noteboom- schaaktoernooi. Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Angst om de liefde". Janvossensteeg 59, 8.30 uur nam.: De Ruif, café chantant Maranathakerk, L. Morsweg: filmavond jongerensociëteiten. Den Haag: Schouwburg. - 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lessen in las ter" LEIDEN Bij besluit van 6 novem ber 1961 heeft de gemeenteraad de ten behoeve van de restauratie van de Hooglandse kerk toegekende bijdrage I verhoogd met 15 pet van f 3.414.567 tot i een maximum van f 512.185,05 met I dien verstande dat de bedoelde bij drage jaarlijks, te beginnen met het jaar 1962, zal worden uitbetaald op basis van een te verwerken bedrag van maximaal f 375.000 per jaar, der halve ten hoogste f 56 250. De totale kosten van de restauratie worden thans geraamd op ruim zes miljoen gulden, waarvan tot 1 juli jl. ruim f 2.700.000 was verwerkt. Het College van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente Leiden heeft verzocht het percentage van de ge meentelijke bijdrage in de restauratie kosten van deze kerk voor de toekomst te verhogen tot 17, zulks in verband met de hoge algemene uitgaven, waar voor het zich ziet gesteld. B. en W. merken hierbij op. dat de Hervormde gemeente grote bedragen ten laste moet leggen aan de restauratie van haar drie monumentale kerkgebouwen in de binnenstad, t-w. de Pieterskerk. de Hooglandse Kerk en de Marekerk. Ook het beheer en de exploitatie van deze gebouwen vergen hoge uitgaven, waarbij nog komen de bouw en de exploitatie van de kerkgebouwen in de nieuwe stadswijken. Geen stagnatie Aangezien het ontwerp van de lijst van voor bescherming in aanmerking komende monumenten de Hooglandse Kerk als een „fraai gebouw van alge meen belang wegens bijzondere oud heidkundige en historische waarde" vermeldt, zijn B. en W. de mening toegedaan, dat inwilliging van het ver zoek redelijk kan worden geoordeeld. Het zou nl. zeer te betreuren zijn. wanneer de restauratiewerkzaamhe den zouden stagneren als gevolg van financiële moeilijkheden van de kerk voogdij. De genoemde drie kerkgebou wen moeten worden gezien als monu menten van grote cultuurhistorische waarde, welke het karakter van ge- meenschapsbezit hebben. B. en W. tekenen hierbij aan. dat ook aan het Rijk om verhoging van de bijdrage met 3 pet is gevraagd, t.w. van 65 pet tot 67 pet. Door de provin ce Zuid-Holland is 15 pet toegekend. Het jaarlijkse bedrag van de ge meente wordt nu volgens het voorstel van B. en W. f 63.750. Campingshow X. en D. nu in Leiden? LEIDEN Vroom en Dreesmann Leiden NV heeft verzocht van de ge meente een perceel grondt, groot plm. 1000 m2, gelegen aan de Apolilolaam, in gebruik te mogen nemen om op deze grond van 28 maart t.m. 10 aug. een Canipimgshow te houden. B en W zijn van mening dat de directe omgeving voldoende parkeergelegenheid biedt en, daar de omliggende terreinen nog niet bebouwd zijn. geen hinder voor omwonenden of het verkeer zal wor den veroorzaakt. Het ingebruik gevraagde terrein in zuidwest is bestemd voor de bouw van een sdhool, uitgaande van de Vereni ging voor Chr. middelbaar en voor bereidend hoger onderwijs. Tl Zwikker voor Chr. Besturenbond: LEIDEN „Alle verenigingen op levensbeschouwelijke basis, met de Kerken voorop, zouden een ernstig beroep moeten doen op hun leden die feitelijk te ruim zijn gehuis Leids kantongerecht Geen pardon voor rijden door rood verkeerslicht Zondag (6 maart) Rapenburg 10, 8 uur: jongerensociëteit De Spil. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen1 Zuider-apotheek, Lammenschunsweg 7. lel. 23553 Films Camera (2.30, 7 en 9.15 u): Gods geu zen (14 jr). Lido (2.30, 7 en 9.15 u): Ipcress. streng geheim (18 jr). Luxor (2.30. 7 en 9.15 u): Op een mooie zomermorgen <18 jr): woensd Dodend rendez-vous (18 jr). Rex <2.30, 7.15 en 9.15 u): Dr No (18 jr). Studio (2.30, 7 en 9.15 u): Huwelijk in Italiaanse stijl (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 u): Sound ol Music (ad.). Tentoonstellingen Lakenhal: litho's van Oskar Kokoschka. uit de jaren 1963 tot 1965. van 1 maart tot 18 april. Janvossensteeg 59 poppen en wand kleden van May Hobijn-Rolh (vaD 19 febr 12 maart) Wassenaar: Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling aquarellen van Otto van Bennekom en keramiek van Ru de Boer (tot en met 9 maart dag van 1017 u.; op dinsdagavond van 810 uur zon dags gesloten). Ds. C. Pel bedankte LEIDEN Ds. C. Pel, Amsterdam, heeft voor het beroeip dat de kerkeraad der Ev.-Luth. Gemeente te Leiden op hem had uitgebracht, bedankt. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 28 febn recht: de heer Z flier (Voorhout), n Coppello (Loenen a kunstgeschiedenis: Doet. ex. Ned. Hövell tot Wester- A Kappeyne v d de vecht): doet. ex APE Ruempel ex. psychologie: de LEIDEN Een 43-jarige koopman uit Oegstgeest reed in december van het afgelopen jaar „door een rood stoplicht" op het kruispunt Gevers- straat-Rijnzichtweg. „Ik zag het ver keerslicht inderdaad op circa veertig meter afstand op oranje springen wist dus. dat het spoedig op rood gaan," gaf hij toe. ,,Maar het wegdek was nogal glad en dus durfde ik niet. te remmen," zo verklaarde hij zijn doorrijden. Dat doorrijden was trouwens t betrekkelijk want een seconde later vloog hij op een andere auto. De koop man beweerde, dat hij hooguit 45 kilo meter had gereden maar de officier trok dit sterk in twijfel. Hij baseerde de heer C A J Vlek (Leiderdorp). Speciaal zwembad bij Mytylschool LEIDEN Het plain voor de bouw van de Mytylschool waarvoor de raad in augustus 1965 het nodige krediet heeft verleend bevat geen instructie- bad. Er werd aangenomen diat de leer lingen van de school voor het ontvan gen van zwemonderwijs zonder be zwaar gebruik zouden kunnen blijven maken van het Zweilar.iibad. Inmiddels is gebleken, diat aan dit gebruik grote bezwaren kleven, omdat het Zweilandbad niet voldoet aan de speciale, aan een zwembad voor lich amelijk gebrekkige kinderen te stel len, eisen ten aanzien van outillage en watertemperatuur. Vooral voor spas tische kinderen is het noodzakelijk dat de tempueratuur van het badwater, die normaaO 23 graden C. is. tot 30 graden C. wordit opgevoerd. Aangezien bij de bouw van het Zweilandbad met het gebruik van zo hoge temperaturen geen rekening is gehouden, heeft dit een zeer nadelige invloed op de levens duur van gebouw en installaties. Hiertegenover staat, dat het zwem onderwijs voor de lichamelijk gebrek kige kinderen een feitelijk onmisbaar element in het onderwijsprogramma is geworden. Waar deze kinderen zich in de ruimte niet gemakkelijk en soms bijna in het geheel niet kunnen be wegen. biedt water hen veel meer mo gelijkheden om hun functies en ver mogens te ontwikkelen. Een groot percentage van de kinde in is zelfs in staat om te leren zwem men. Dit stimuleert hen zich te blij ven inspannen, hetgeen een gunstige invloed heeft op de schoolprestaties. Het zwemonderricht aan de leerlingen van de Mytylschool dat thans eenmaal per week wordt ge-geven, zou daarom feitelijk enige keren per week moeten plaats vinden. Een en ander heeft tot de conclu sie geleid, dat moet worden gestreefd naar de bouw van een afzonderlijk bad bij de Mytylschool, dat ook door an dere lichamelijk gebrekkigen kan wor den gebruikt. De kosten van zo'n bad, inclusief de technische installaties, morden globaal geraamd op f 250.000. Een plan voor de bouw van dit pand is thans in voorbereiding. Het is echter noodzakelijk dat de paalfundering van het ba-d tegelijk wordt gemaakt met de paalfundering van de school. dit mede op het feit, dat de koopman al twee keer was veroordeeld wegens een niet geringe overschrijding van de maximumsnelheid. De officier eiste daarom f 100 boete maar de kanton rechter vond dit nog te laag. Hij ver hoogde de boete tot f 150. Een 34-jarige technisch-adviseur uit Zoeterwoude moest eveneens dat de kantonrechter strenger in zijn oordeel was dan de officier. Op 10 ja nuari was hij met zijn auto in de Dr. Kortmannstraat pardoes tegen een stil staande auto gereden en wel met zo'n klap, dat de bestuurster van de auto de wegberm werd ingeslingerd; weken was zij hierdoor op non-actief gesteld. De adviseur beriep zich op een verblindend houtvuur" maar de of ficier trok deze verklaring ernstig in twijfel. Hij eiste f 60 boete; de kanton rechter maakte er f 75 van. Schoonzoon het haasje „Als die ander maar niet hard had gereden," zo verdedigde een 46-jarige monteur uit Papendrecht zich. De man was in Katwijk zonder uit te kijken een voorrangskruising opgereden met als gevolg een botsing. De eis luidde f 75 boete maar de kantonrechter maakte er f 85 van. Een 62-jarige technicus uit Leiden werd voor een moeilijke keus gesteld en dat was hem aan te zien ook. Hij stond terecht omdat een door hem be stuurde auto op de Valkenburgseweg achteruitrijdend een bromfietser had aangereden. ,,Ik reed onder toezicht van mijn schoonzoon", voerde de tech- „Dus u wilt uw schoonzoon als de juridische bestuurder zien?", infor meerde de kantonrechter belangstel lend. Na lang wikken en wegen wilde de technicus dat. wat tot consequentie heeft, dat zijn schoonzoon over veer tien dagen eerst als getuige onder ede mag komen verklaren, dat hij de juri dische bestuurder was om vervolgens zelf terecht te staan voor de aanrij ding. Of de schoonzoon blij zal zijn met deze oplossing Automaat en kelder leeggeroofd LEIDEN Zondagmiddag zijn uit een defecte sigarettenautomaat aan de Haar lemmerstraat 84 pakjes sigaretten wet» genomen. Ook is aangifte gedaan van diefstal uit de kelderruimte van een nieuwbouw-la- boratorium aan de Zonneveldstraat. Ver mist worden een staalborstel. een auto- geen-lasdoos. een zuurstofredueeervei» -1. een vlamdover en een lasbril met n gezamenlijke waarde van f 370 Nieuwe uniformen voor Adest Musica SASSENHEIM De actie om de ■um- en showband „Adest Musica" aan nieuwe uniformen te helpen, kan als volledig succes worden gezien. Het comité heeft van de gehele bevolking medewerking ontvangen. Er is al ruim ƒ8500,— bijeengebracht. De loterij (2500 loten) verloopt ook naar wens. Om drie zaterdag zal burgemeester J. Baron Knobelsdorff vóór het raadhuis de uniformen overdragen. Leids geoloog naar Zwitserse Alpen LEIDEN De Nederlandse Organi satie voor Zuiver-Wetenschappelijk Ondenzoek heeft dr. H. J. Zwart, we- tenschappelijk-hoofdambtenaar A aan het geologisoh-mineralogisch instituut van de rijksuniversiteit, een subsidie verleend voor een tectonsche analyse van een gedeelte der Pennische dek bladen van de Zwitserse Alpen. Dr. Zwart zal voor ongeveer zes weken naar zijn terrein van onder zoek vertrekken, in gezelschap van een assistent. Deze gaat niet alleen mee om de geoloog bij zijn wetenschap, pelyke waarnemingen ter zijde te staan, maar ook uit veiligheidsover wegingen omdat het bewuste gebied door zijn hoogte en steilte vry ge vaarlijk is. Afdeling Leiden INRV LEIDEN Tijdens de ledenverga dering van de afd. Leiden der Ned. Reis-Vereniging, die gisteravond in rest. Van der Heyden werd gehouden, werd de heer M. Blitz als bestuurslid herkozen. Gekozen werden de heer H. van der Laan en mej. M. Carrière. Uit het bestuur gingen de heren H. de Koning en B. de Rooy. De afdeling telt njn 2706 leden. Er was een batig saldo van f 2400. Ontslag prof. Glastra v. Loon DEN HAAG Bij K B. is aan mr. J. F. Glastra van Loon met ingang van 16 april 1966 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Lei- vest, die ruimte vrijwillig en op re delijke voorwaarden ter beschik king van grotere gezinnen te stel len. Bijvoorbeeld door verhuizing naar een kleinere woning. Als dat gebeurde zou de woningnood een heel stuk minder zijn". Aldus de heer W. Zwïkker, lid van de com missie voor huisvesting, gister avond in een inleiding voor de Leidse Chr. Besturenbond. De heer Zwikker gaf een overzicht van het werk dat de commissie doet. Onder steund door ervaringen en aanvullingen het gemeenteraadslid B. de Kier (p.c.), wees de heer Zwikker op de onbe kendheid bij het publiek met dit werk. Hij beklemtoonde de integriteit van de CBH-ambtenaren. Uit de discussie constateerde hij dat over welk geval ook, dat „op straat" als onbegrijpelijk of erger wordt beschouwd, altijd eerlijk overleg is gevoerd. Hoe on gerijmd sommige beslissingen ook schij- ïn, het is altijd de beste keuze uit een I van mogelijkheden. Een belangrijk misverstand, aldus de heer De Kier. is dat een woonvergunning gezegeld papier nooit intrek baar is. Een toezegging is iets heel an- Werking K.v.K. De heer W. G. van der Linden be sprak in het kort de werking van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, waarvan hij ondervoor zitter is. Deze Kamer bestaat in Leiden uit 33 door de Sociaal Economische Raad aangewezen leden. Voor een derde is de Kamer samengesteld uit middenstanders. Zes leden zijn verte genwoordigers van de drie vakcentra- le§. Van de werkzaamheden van de Kamer noemde de heer v. d. Linden o.m. het verstrekken van adviezen aan de over heid, handelsvoorlichting, subsidieverle ning en bijhouden van het handelsregis ter („de burgerlijke stand van handel en nijverheid"). Een groot aantal gespecialiseerde com- lissies houdt zich metonderwerpen be zig, die variëren van verkeer-vervoer, uitverkopen, afhaaldienst en ijsbestrij- ding tot bedrijfsruimten toe. Een van de belangrijkste is de middenstandscom missie. die voor het hele gebied adviezen richtlijnen verstrekt voor en over de middenstand. Aan het begin van de vergade ring herdacht voorzitter J. G. La- mers de overleden CBB-leden Scho- neveld en Van Cittert. Te hunner na gedachtenis nam men een minuut stilte in acht. Grootvaders, overgrootvaders en bet-overgrootvaders, allemaal zeggen ze éénmaal "vroeger, toen ik nog jong was"... Maar geef ze een Gold-Spur en ze zwijgen beschaamd want Gold-Spur doet hun de ijdelheid van hun beweringen inzien. Elke tijd heeft zijn goede kanten. 'ze tijd heeft Gold-Spur. r< SPUR onbegrijpelijKgoed! LEIDEN Het vioolrecital, dat de Leidse Kunstkring gisteravond een vrij talrijk publiek in de Gehoorzaal aanbood, werd door Carmencita Lozada gegeven met aan de vleugel Istvan Hajdu. Het was voor ons een kennis making. Zoals gebruikelijk bood het programma vóór de pauze klassieke en na de pauze vooral virtuoze stof. Carmencita Lozada beschikt over ïn fraaie viool en over een uitste kende techniek. Haar toon is in het piano bekoorlijk, in het forte wat aan gezet door te grote druk op de stok bij de intzet. Het werd ons spoedig duidelijk, dat haar mogelijkheden op het ogeniblik vooral liggen op het ter rein van de virtuositeit, want noch in Bachs eerste solosonate, noch in Mo- zarts toch heel mooie sonate in Bes K.V. 454 wist ze ons meer te geven dan een goede verklanking van het notenbeeld. Koninklijk zilver bij V. en D. Dinsdag in stadsgehoorzaal LEIDEN De Geneefse pianist Robert Majek (in 1941 te Wenen geboren) zal volgende week dins dag om acht uur in de Stadsge hoorzaal een concert geven, waar van de opbrengst geheel toevalt aan de studentenactie „Brood- Nodig" voor IndiaDe pianist heeft onlangs dit aanbod gedaan, toen hij van het studenteninitiatief kennisnam. De ongeveer 1000 zit plaatsen hoopt het comité alle be zet te krijgen tegen een minimum prijs van f 2.50 per stuk. Wanneer het concert van volgende weetk staagt, wil het studentencomité elders in ons land gelijksoortige con certen organiseren. De pianist heeft reedts medewerking voor een dergelijke tournee toegezegd. Sinds 1965 heeft Robert Majek, die tal van concoursprijzen heeft verwor ven, geconcerteerd in Zwitserland, Engeland, Italië, Oostenrijk, Duitsland, Griekenland en Polen. Het programma voor het concert luidt: sonate opus 110 van Beethovene Etude Symphonique van Schumann en de Schilderijententoonstelling Moessorgsky. Een aantal uitnodigingen om plaatskaarten te bestellen is toege zonden aan hoogleraren, universi- teitspersoneel en studenten. Men kan kaarten aanvragen bij 'het ab-ac- tiaat: J. W. Fabius, Studentencomité „Brood-Nodig", Witte Singel 9, tel. 30520. Een jaar voor iedere roos LEIDEN In de Schouwburg gaf gisteravond het „Nieuw Rotterdams Toneel" een opvoering van Tennessee Williams' „Een jaar voor iedere roos" en van James Saunders Acharme Fred". Nauwelijks vier weken na de op voering voor K. en O. behoeven we niet op deze voorstelling, die gegeven werd in de abonnementserie van de Schouwburg in te gaan. Ook nu was er je genieten van prachtig toneelspel. A. C. B. LEIDEN Burgemeester Van Willigen speldde vanochtend de heer J. Diergaarde (64), verkoper op de af deling tapijten en woninginrichting van Vroom en Dreesmann. de zilveren medaille, behorend bij de orde Oranje-Nassau. op de borst. Hij noem- 1 de de heer Diergaarde, die zijn veer tigjarig jubileum vierde, een voorbeeld voor de jongeren. Voorts spraken bedrijfsleider J Gribnau. directeur mr. G. A. A. Kerck- hoff en de heren J. Kok en P. Huibers de jubilaris toe. De heer Gribnau. die met veel waardering over de activi teiten van de jubilaris sprak, bood hem namens het jubileumfonds een centri fuge en een gereedschapskist aan heer Kerckhoff overhandigde de heer Diergaarde een enveloppe met inhoud. Bromfietser met twee duopassagiers op auto gebotst LEIDEN Zondagnacht om half een is een bromfietsbestuurder die op de Prinscssekade geheel links van dc weg reed, tegen een tegemoetkomende per sonenauto gebotst. Zijn twee duorydsters de zeventienjarige M. Hagen en de negen tienjarige T. van Kurpcrshoek, beiden uit Alphen aan den Kyn, kregen een shock en zijn naar het ziekenhuis ge bracht. De bromfiets en dc auto werden aan de voorzijde vernield. De 45-jarige mevrouw J. van Nassau is gisteravond om kwart voor zeven op het Stationsplein met haar fiets in aanraking gekomen met een van links komende auto. Zij viel, maar ging op eigen gele genheid naar huis, hoewel zij over pijn in de arm klaaede. Later bleek dat haar was gebroken. Onder de indruk kwamen we eerst enigermate, afgezien van de knappe vertolking van de duivelstriller van Tartini, bij het luisteren naar Stra- winsky's Suite Italienne. Het stuk is niet veel meer dan eqn vrij pueriele, met enkele dissonanten gekruide pa rafrase van materiaal ontleend aan laatbarokke Italiaanse meesters. Al leen in de tarentella en de menuetto treffen enige voor de componist ty pische klankeffekten. De uitvoering was opmerkelijk door de gloed en de technische vaardigheid van de violis te. die blijkbaar nog in deze muziek gelooft. In Paganini's Campanella en in diens thema en variaties in c voor de g-snaar, de toegift, bevond de so liste zich kennelijk op haar meest vertrouwde terrein. Ze speelde deze wel wat holle, zeer moeilijke stukken vol voetangels en klemmen met vol harding. Zou deze violiste ook kun nen concurreren met violisten van meer muzikale en menselijke diep gang? De tijd zal het leren. Wij geven Carmencita graag een portie vertrou wen mee in haar mogelijkheden tot innelijke ontplooiing; ze is nog jong genoeg. De toehoorders hébben haar en haar talentvolle en bescheiden begeleider geestdriftig gehuldigd. Dr. J. van der Veen Raadsagenda Leiden LEIDEN Maandagmiddag om 2 uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda ver- tuur van de Stichting Leidse Avond-h.bj.; erzoek van het bestuur van de Gerefor meerde Schoolvereniging om medewerking tanschaffing hangmappen i talen kas en tel-rckenmachine Jministratlc van zijn «Cholen; verzoek van het bestuur van de Stichting Rudolf Stelncrschool om mede werking voor de aanschaffing van leer- lingenscts en van een aantal muzlekin- ten behoeve van de school voor sr onderwijs aan de Langebrug van het bestuur van de Stlch- .vngenwerk Lelden om mede- or het verbeteren van de ver één der lokalen van zijn school aan woonwagenkampklndcrcn kleuterschool aan de Herensingel 38; verzoek 1 dc Stichting KooriiM.lt- medewerklng voor Ider lokalen van ■school aan de Haarlemmerstraat Daar stellen van gelden voor het van de met kolen gestookte cen- armlngskctel van dc openbare gewoon lager onderwijs aan de door een met aardgas te stoken beschikbaar stellen van gelden vuur uci maken van een paalfundering voor een Instructlebad bij dc in aanbouw zijnde Mytylschool, aankopen van het pand Oran- dadlng met Koningsveld en Zoon betrekking tot dc levering van leze N.V. aan de gemeente ver kochte pand Breestraat 24; ln gebruik gc- u..n van de ApöllO- i Dreesmann Lelden N.V., tamplngshow; gebruik geven van dc nazorg werkplaats restauratic een tel Ijke bedrage ln dc kosten vai "Ti de Hooglandse Kerk; aan geldlening ad 577.000.-; wij begroting van de gemcenti het dienst i het Grondbedrijf v beschikbaar stelle behoeve i en de Inrichting fj.-ru men D van de Psychiatrische Inrlchtla- beschikbaar stellen ran gelden ten behoeve van de verbouwing KuLChtlng van hc' theehuis, alsmede I'v«mUmt«fnaan "h0*" kofflckamer en ne- PsychiatrJsche Inrichtingen ^End'egeest'^c a'

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3