Weekagenda Werk aan winkelcentrum in Oegstgeest begonnen Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Commentaar Twee maten Wie farmacologische taal beheerst is een farmacoloog Meisjes van 17 en 18 aangehouden wegens winkeldiefstallen Werken in zee WOENSDAG 23 FEBRUARI 19M Woensdag Camera, 7 uur: K. en O.-film-van-de- naand „Un coeur gros comme ga" van Reichenback. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond- ;ebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot b uur: zit ing sociaal raadsman. Koffiekamer gehoorzaal, 12 uur: Han- ei en Nijverheid. Spreker de heer P. G an der Weele, voorzitter Koninklijke lederlandse Middenstandsbond. over- )e toekomst van de middenstand in Ne- ierland. Van der Heijden, 8 uur: centrale a.r iiesvereniging. Tweede-Kamer] id Rool- rink over: Sociale gerechtigheid in de welvaartsstaat. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum iet „Reiziger zonder bagage" van Jear nouilh. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: Leidsche fereeniging van postzegelverzamelaars. <\lphen Adventkerk, 8 uur: jeugd- angavond. Den Haag Schouwburg 8.15 uur liance Francaise, Les Productions Georges Herbert met ,La guerre van Henry de Montherlant Poppentheaters: Guido van Leth: geen k-oorstelling; Frank Kooman, Galileïstraat 2a. 2.30 uur: „Sophonijnus. het wijze ko- pijn". I Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur- Re- identie-Orkest o.l.v Willem van Otter- m.m.v, Moura Lympany, uiano. Donderdag itadsgéhooïzaal, 2,30 en 4 uur: jcugd- [oncert voor leerlingen hoogste, klassen iger onderwijs in Leiden door bet Kunst ruiaand-Orkest o.l.v Anton Kersjes (Beet- poven, Grieg, Saint-Saëns, Strauss) l Stadsgehoorzaal. 8 uur: Resic!entie-Or- ;st o.l.v. Willem van Otterioo. Solist )0,iobert Casadesus, piano. -. Aula School Asserstraat, 8, viur; Chris tenvrouwen Leiden-centrum. Van der Heijden, 8 uur: Leidse assuran. e-club. Mr. P. Lever over: Wet arbeids- >ngeschiktsheids-verzekering Zomerzorg, 8 uur: afdeling Leidse PSP. ^.'Tweede-Kamerlid P. A. Burggraaf houdt ;n inleiding. Leidsche Volkshuis, 7.30 uur: jaarverga lermg afdeling Leiden en omstreken Ne- erlandse vereniging van suikerzieken. ze6preker dr. Hulsman van het A Z. Oegstgeest Groene- of Aillibrord- r: afscheidsconcert Hans Boe- m.m.v. kerkkoor, kinderkoor en „Die ïjnsanghers". Het witte Huis, 8 uur: jaarvergadering fch. kiesvereniging. Den Haag Schouwburg 8.15 uur Baagsche Comedie met „Glazen speel- Hfeoed" (besloten voorstelling) Scheveningen Kurzaal, 815 uur ftoofdstad Operette met „Em Walzer [vaum" van Oscar Strauss o.lv. Willem Rietveld. Vrydag Sociëteit 't Venster: gekostumeerd ijrnavalsbal Rehoboth m.m.v The De- dnL °eKS OOierk. f m.r Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 to 8.30 ruilbeurs voor verzamelaars. Academiegebouw 4 uur: ambtsaan vaarding prof. H A Gomperts mni De Ruif, 8.30 uur: Café Chantant. Bob ij po 't Hout en Watze Tiesema. eggf Noordeinde 6, 4 uur: openingsreceptie g^sjtouture Riël. lecM stadsgehoorzaal, 2.30 en 8 uur: mode vlhow firma Gronheid Rembrandt-lyceum, 8 uur: ouderavond. Museum voor Volkenkunde, half 3' leurenfilm over Suriname van Simavi. af begang vrij. indé Den Burcht, 8 uur: afd. Leiden Ned. ilitiebond, feestavond. Marekerk 8 uur; gebedsuur Wereld- iedsdag. Petrakerk, 8 uur: gebedsuur Wereld- ibedsdag. Bevrijdingskerk, 8 u\ir: gebedsuur Jeugddorp krijgt vorm LEIDEN Zoals wij al hebben be richt, ligt het in de bedoeling dit voor jaar het jeugddorp aan de Voorscho- terweg te openen. Met hun spitse, tentvormige daken zijn de zes jeugd honken nu al aantrekkelijke blik vangers. Ze zijn gegroepeerd rond een centraal gebouw, en wel zodanig, dat elk honk een „vrij uitzicht" heeft. Psychiatrische inrichtingen verbeterd DEN HAAG Als onderdeel van de psychiatrische inrichting St. Bavo te Noordwijkerhout is een observatie- paviljoen voor tachtig patiënten met medisch centrum ontworpen. Kosten: 4.370.000,-. De modernste behandeling vergt meer personeel. Daarom is het bestuur voortdurend bezig met de bouw en aankoop van woningen. Voor twee doktershuizen en 32 andere woningen in totaal 682.000 nodig. Voorts is een pand in Valburg aan gekocht als vakantieverblijf voor de patiënten. Aankoop en inrichting ver gen 80.000. Ten slotte is een gebouw tje opgericht voor de kleermakerij voor 53.000. De provincie is verzocht zich garant te stellen voor rente en aflossing van een totaal-bedrag van f 5.185.000. Ten behoeve van de financiering van werken ter verbetering van de psychiatrische inrichting Sancta Ma ria is de provincie verzocht zich borg te stellen voor rente en aflossing van 2.000.000. Oegstgeest Gebouw Irene, 8 uur i O.-kring met dia's „Moorse Kunsf i Spanje door mevr. dr. H F. s'Jacob Den Haag Schouwburg 815 uu.' laagsche Comedie met „Cacrusbloem" Rijswijk Kleine schouwburg, Kar- lozijnstraat 2, 8 uur: Zuidhollands Or- Zaterdag Breestraat 85, 2.30 uur: Jaarvergadering ed. Vereniging van Tweelingen De Ruil. 3.30 uur Café Ch-i..tan1 me' leb in 't Hout en Watze Tiesema Schouwburg, 8 uur: Litter? Sacrum iet „Reiziger zonder bagage" van Jean nouilh. In den Moriaen 8 uur: carnavalsfeest Stadsgehoorzaal. 8 uur: uitvoering lunst en Genoegen ('smiddagt generale ïpetitie, die tegen een laag entreegein en i oegankelijk is). - Collegezaal afdeling fysiologie, Was- cnaarseweg 62, 9.30 u v.m.: studiedag ledisch Opvoedkundig Bureau Onder- ia verp. Samenwerking Kindergeneeskunde M.O.B. LISSE St. Agathakerk, 8.15 uur: rgelbespeling Feike Asma. Den Haag Schouwburg. 8.15 uui laagsche Comedie met .Vraag me niets" Mont 'dOr, 9 uur: Shaffy-Cnantant Poppentheaters: Gui i van Deth Nas au Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: „Singo ,!g,P o de sneeuwfant"; Frank Ko'> tel'. J ileïstraat 2a. 2.30 1 'fyng. Apotheken Leiden Geopend voor spoedeisende gevallen: ml potheek Herdingh Blanken Hoge- Voerd 171, tel. 20502. /O besloten voorstel- ZOEKT U EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS. KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Films Camera (2.30, 7 en 9-15 uur): Kat op een heet zinken dak (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Huwelijk in Italiaanse stijl (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9,15 uur): De man van Istanbul (14 jaar); woensdag: De sneeuw vuil (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Dr No. (18 jaar). Studio (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De we reld wil bedrogen worden (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De eend a de Cadillac (alle leeftijden). Films vanaf donderdag Camera (2.30, 7 en 9.15 u): Gods geu- ;n (14 jr). Lido (2.30, 7 en 9.15 u): Ipcress. streng geheim (18 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 u): Op een mooie zomermorgen (18 jr): woensd Dodend rendez-vous (18 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 u). Dr. No 18 jr). Studio (2.30. 7 en, 9.15 u): Huwelijk in Italiaanse stijl (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 u): Sound of Music (ai.). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen, goua ches en tekeningen van Edouart Arthur (Genève), 26 jan—28 febrdagelijks 9—18 uur Boerhaavezalen Van 3 febr. al de nele maand tentoonstelling beroepen. eD studievoorlichting; overdag scholenbe- zoek; maandag- woensdag- -D vrijdag avond van hall acht tot negen uur v ouders en ouderen (met rondleiding) De Lakenhal tentoonstelling van 25 ge. selecteerde schilderijen uit de inzending voor de Wedgwood-prlis van 11 febr tot 2 maart Janvossensteeg 59: poppen en wand kleden van May Hobijn-Roth (van 19 febr.12 maart) Wassenaar: Kunstzaa) Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling aquarellen van Otto van Bennekom en keramiek van Ru de Boer (tot en met 9 maart dag van 1017 u op dinsdagavond van 810 uur. zon dags gesloten). Dr. Brciat over een Romeinse stoel LEIDEN Over de opgravingen van de romeinse stad Bellalis Maior in Tunesië sprak dr. W. C. Braat in het Rijksmuseum van Oudheden. Na een korte inleiding over Tunesië in de Romeinse tijd vertelde hij van de op gravingen die hij daar verleden jaar heeft gedaan in samenwerking met dr. Salomonson en de heer Mahjoubi, hoofd van de Tunesische Oudheidkun dige Dienst. Aan de rand van de stad was een ingewikkeld samenstel van gebouwresten blootgelegd. Er bleken twee Arabische vestingen uit het eind van de 7e of het begin van de 8e eeuw naasit elkaar te liggen, over Romeinse gebouwen heen en deels gebouwd met gebruikmaking van Romeins muur werk en afbraakmateriaal van Romein, se gebouwen. Aan de hand van de plattegrond en foto's zette dr. Braat de resultaten van het onderzoek uiteen. Met bakfiets het treiter in LEIDEN Een meisjesstudente, die aan het verhuizen was, is gisteren met een volgeladen bakfiets het water van de Boisotkade ingereden, toen zij bij de afrit van een brug het voertuig niet meer in bedwang kon houden. De politie heeft de bakfiets uit het water gehaald; een tas met geld en papieren ligt er echter nog in. Katwijkse kinderen zongen op bruiloft OEGSTGEEST Ongeveer ze ventig leerlingen van de school aan de Jan Tooropstraat te Katwijk wa- gisteren naar Oegstgeest geko- om het huwelijk van mejuf frouw Wil Vahrmeyer luister bij te zetten. Mejuffrouw Vahrmeyer, die in Leiden woonde, was onderwijze res van de eerste klas. De bruide gom, de heer Henk Ekhart, is ook het onderwijs verbonden. Hij heeft aan een Zoetermeerse school de hoogste klas. Het huwelijk werd in de gerefor meerde kerk bevestigd door ds. I. Meijer. Daarna ging men naar Van der Heijden te Leiden om een fees telijke receptie te houden. De Kat wijkse schoolkinderen hebben daar blij en enthousiast gezongen. De heer en mevrouw Ekhart wo nen nu in Zoetermeer. Mevrouw Ek hart gaat drie maanden lang een vacature vervullen aan de school haar man. Daarna zullen de schoolkinderen het vermoedelijk zonder haar moeten doen. OEGSTGEEST Het duurt nu niet lang meer of de palen voor het nieuwe winkelcentrum worden de grond ingeheid. Voor Oegstgeest-Noord, waar dc ene flat na de andere gereed komt, betekent dat een belangrijke stap vooruit. Over een jaar of drie zullen de inwoners van deze nieuwe wijken hun inkopen dichter bij huis kunnen doen Het bouwterrein aan de Lange Voort en de Irislaan is reeds enkele weken geleden afgezet en met de eerste grondwerken is thans een aanvang ge maakt. Wellicht gaat de eerste paal er nog deze maand in, als sneeuw en vorst het werk echter niet belemme- :n. Bouwer van het centrum is N.V. Van Eijkelenburg te Rosmalen, in opdracht van het Algemeen Mijnwerkers Fonds. Het complex wordt in L-vorm ge bouwd en zal 42 winkeleenheden, 8( flatwoningen (maisonnettes) en eer winkelruimte in drie lagen op de hoek Lange Voort-Korenbloemlaan omvat ten. Irislaaii eerst De reeks (door belangstellenden te huren) winkeleenheden aan de Iris laan, die het eerst wordt gebouwd, zal bestaan uit zestien ruimten van 4,5 24 meter, vijf van 4,5 x 16 en twee van 4.5 x 12 meter. Daarboven komen veertig vierkamerwoningen, twee ze- venkamerflats en twee zeskamerflats. Aan de Lange Voort komen veertien Goedkeuring voor twaalflagenflat OEGSTGEEST De rijksgoedkeu ring voor de hoogbouwflat (twaalf la gen) aan de Lijtweg is afgekomen. Men zal dus spoedig kunnen beginnen aan de bouw van dit project, dat men ongeveer gelijktijdig met het nieuwe winkelcentrum gereed wil hebben. Het bouwwerk, dat voornamelijk be doeld is voor alleenstaanden, zal 72 tweekamerflats bevatten. Ze zullen, evenals de overige woningen in het aan Lange Voort, Lijtweg en Aert van Neslaan gebouwde complex, centraal worden verwarmd door het onder de twaalflagenflat gelegen ketelhuis. Een deel van de flats aan de Aert van Neslaan is reeds enige weken be woond. Men is thans bezig een par keerterrein aan deze laan aan te leg gen. K. en O.-lezing in het Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Vrijdag, 25 februari, n acht u-ur, houdt de kunsthistorica mevrouw dr. H. E. 's Jacob uit Amers foort een lezing met kleurendia's over de Moorse kunst in Spanje. De lezing is in het Rijnlands Lyceum. M. H. Tromplaan 1, (dus niet in ge bouw Irene, zoals oorspronkelijk ver meld). Bejaarde man verongelukt OEGSTGEEST De 69-jarige G. P. Overvliet uit Oegstgeest is gistermid dag om drie uur, toen hij op de Val- kenburgerweg liep, onder een auto ge raakt en zo ernstig gewond dat hij 's avonds in het academisch ziekenhuis overleed. winkels van 4,5 x 24 en vijf van 4,5 x 12 meter, waarboven dertig flats met vier kamers, twee met zes kamers, twee met vijf kamers en twee met ze ven kamers zijn geprojecteerd. De ge middelde hoogte van de winkelruimte op de hoek van de Lange Voort en de Korenbloemlaan zal tien meter bedra gen. In de toekomst zal nog een kleine winkelhof in Oegstgeest-Noord wor den gebouwd. Het zal echter wel even duren voordat men daaraan toe is. Het kleine centrum komt op de hoek van de Lange Voort en de Lijtweg, aan de voet van de twaalflagenflat. Ing. Venema (voorz. LSB) overleden LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag overleed in het Dia- conessenhuis ing. R. Venema, voor zitter van de Leidse Schaakbond. Voor de organisatie van het schaak leven heeft de heer Venema veel be tekend. Zijn vriendelijke maar besl'is- te leiding stelde hem in staat diver gerende standpunten tot elkaar te brengen. Ook op nationaal niveau gaf hij mede leiding aan het schaakleven als lid van de Bondsraad van de Konink lijke Nederlandse Schaakbond, waar in hij tevens de Leidse Schaakbond vertegenwoordigde. De crematie zal plaats hebben vrij dagmiddag om 3.30 uuir in Driehuis- Westervela. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden: DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan-' toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF/ KIES DE Vandaag kan men in onze krant een bericht lezen over twee meisjes die de politie te Den Haag bij dief stal op heterdaad heeft betrapt. De meisjes wonen in de omgeving van Leiden. De politie is bezig met bet verhoor. Wij hebben van de politie hierover een onvolledig bericht ge kregen. De behandelende hoofdin specteur weigerde namelijk te zeggen in welke gemeente de meisjes wonen. De motivering was dat ze afkomstig zijn uit een goed millieu. Wij hebben er alle begrip voor, dat de desbetreffende ouders de poli tie vragen bet bericht uit de pers te houden of de gegevens aan de pers zoveel mogelijk te beperken. Maar als de politie de schijn wil vermijden met twee maten te meten en het ene nillieu te bevoorrechten boven het andere, dan kan zij bezwaarlijk aan dit verzoek voldoen. Het is een goede gewoonte, de na men der verdachten niet te vermel den- Het Ls gebruikelijk de woon plaatsen wèl te vermelden. Wij vin den het dan ook onjuist,, om de ge noemde reden een uitzondering te maken. De politie dient in dit opzicht de strikte rechtvaardigheid in acht te nemen. LEIDEN In Den Haag zyn twee meisjes van zeventien en achttien jaar aangehouden, die de laatste twee maanden een groot aantal diefstallen zouden hebben gepleegd. De meisjes, die beiden op school gaan in Leiden, worden ervan verdacht uit een kledingmagazijn te Leiden kledingstukken ter waarde van ongeveer f 750 te hebben gestolen en uit een warenhuis, eveneens te Leiden, grammofoonplaten ter waarde van f 350 en kleding stukken en kosmetische artikelen ter waarde van f 650. Ook in Den Haag, waar zij op heterdaad werden betrapt, zouden zij voor aanzienlijke bedragen goederen hebben ontvreemd. De meisjes zijn inge sloten in het politiebureau te Leiden; het onderzoek duurt nog voort. De politie was niet bereid de plaats van inwoning van de meisjes te noe men, „omdat ze uit een goed, resp. zeer goed milieu komen". Men was slechts bereid mee te delen dat ze in de randgemeenten van Leiden wonen. Daarmee heeft de politie gehoor gegeven aan een verzoek van de ouders, die zelfs het hele bericht uit de krant hadden willen houden. Met name het prestige van de vader van een van de meisjes zou hiermee gemoeid zijn, zoals de woordvoerder van de Leidse politie meedeelde. LEIDEN Gistermiddag heeft dr G. P. van Rees, benoemd tot gewoon lector in de farmacologie, in groot-auditorium zijn ambt aan de Leidse universiteit aanvaard met openbare les over specialisatie in de farmacologie. Onder meer kwam de vraag de orde in hoeverre bij de ver door gevoerde specialisatie de uiteraard gewenste communicatie tussen verschillende soorten farmacologische onderzoekers binnen een werkgroep nog mogelijk is. De horizontale specialismen worden echter tezamen gehouden door een aantal basis-principes, die in hun algemeenheid betrekking hebben op elke inwerking van dode stof op le vende materie. In navolging van de farmacoloog D. K. de Jongh wer den deze begripen tezamen genomen onder de benaming „farmacologische taal." Deze kan dan dienen als com municatie-medium tussen de ver schillende specialisten en derhalve kan men ieder die deze taal beheerst, in algemene zin een farmacoloog noe men. In het laatste deel van het be toog werd ingegaan op de vraag waar men dan deze taal het beste Tweelingen gaan jaarvergaderen LEIDEN Zaterdag zal hier de jaarvergadering worden gehouden van de Ned. Vereniging van Tweelingen, om half 3 in restaurant Van der Heij den aan de Breestraat. Na ontspanning met Geraldini uit Katwijk, begint het huishoudelijke gedeelte met een wel kom aan de nieuwe voorzitter en de jaarverslagen. De nieuwe voorzitter is dr. J. J. van der Werff ten Bosch, we tenschappelijk hoofdambtenaar bij de afdeling stofwisselingsziekten. te Oegstgeest Prof. Gomperts inaugureert in Pieterskerk LEIDEN Prof. H. A. Gomperts, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de moderne Nederlandse letter kunde, zal zijn oratie op vrijdag 25 febr. om 4 uur uitspreken in de Pie terskerk. Gewoonlijk zijn deze plech tigheden in het Groot-Auditorium van de universiteit; de belangstelling voor deze oratie is eohter van dien aard, dat besloten moest wonden de plechtigheid te doen houden in de Pieterskerk. Alle belangstellenden zijn welkom. Lezers schrijven ons Invalidencollecte Voor zaterdag 26 februari hebben de invalidenbonden NKIB en ANIB, afd. Leiden en omstreken vergunning gekre gen van B. en W. der gemeente Leiden een collecte te houden ten behoeve van de Revalidatie van de mindervaliden van alle gezindten. Op zaterdag 26 februari kunnen col lectanten (trices) zich hiervoor melden aan het gebouw „Ons Centrum", Hooi gracht 84 van 's morgens 9.30 uur af om collectebussen en speldjes in ontvangst te nemen. Indien men niet in de gelegen held is een hele dag zijn medewerking te geven, kan men dat doen voor een halve dag. daar het slagen van deze collecte hiervan afhangt. Helpt allen mee deze collecte te doen slagen. namens de gezamenlijke organisaties C. de Boer seer. A.N.I.B. Verl. Nassaustraat 5 Leiden (telefoon 21855) kan leren; hierbij werden argumen ten naar voren gebracht die pleiten voor de rol van het universitaire far macologische laboratorium bij de op leiding van farmacologen. Tenslotte werd betoogd, dat het te vens tot de taak van de universi taire laboratoria behoort via het on derwijs aan de studenten zorg te dragen voor handhaving en uitbrei ding van het aantal wetenschappe lijke werkers in deze basis-weten schap, die immers voor de praktijk van de geneeskunde van zo groot belang is. Kandidatenlijst KVP LEIDEN Het afdelingsbestuur van de KVP heeft (in alfabetische volgorde) de volgende kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen opgesteld: mevr. M C van Akkeren- Straathof, C H Balleur, K F de Bree, mej. M C J van Buel, J Casteleln, mr. H E A Driessen, M G J Ham, M B v d Klugt, J C J Lambenmont, J Lij ten, mr. dr. N P A van Maarle, S Menken, mr. H M de Munk, J H A M Peek, J M Silvester, mevr. C Uphoff-Visser, Th H de Wilde. Studentenactie voor India LEIDEN Zoals bekend, voeren, studenten in Leiden momenteel de actie „Broodnodig", gerioht op de nood in India. Morgenavond wordt in het aca demiegebouw. half 9, een informatie bijeenkomst gehouden. Prof. dr. H. Berk hof. prof dr. W. Brand, prof. dr. J C. Heesterman en een vertegenwoordiger van de Indiase ambassade zullen de problemen van India beliohten. Afscheid A. Bernard LEIDEN Op 1 maart zal de heer A. Bernard, de een leidinggevende func tie heeft bij de afdeling interne controle en kredietbewaking van de dienst van gemeentewerken, de dag herdenken waarop hij vóór 45 jaar in dienst trad bij de gemeente Leiden. Donderdag 24 februari om half 5 zal hij officieel afscheid nemen van de ambtenaren van het stadhuis. Middagbijeenkomst vervalt LEIDEN De middagbijeenkomst t.g.v. de Wereldgebedsdag, die in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hooigracht vrijdag zou worden ge houden. gaat niet door. De drie avond bijeenkomsten Marekerk, Petirakerk en Bevrijdingskerk gaan wèl door, ACADEMISCHE EXAMENS DEN HAAG De oprichting is bekend gemaakt van de N.V. Nederlandse Aan nemingsmij. van werken buitengaats (Netherlands Offshore Company) en de N.V. Nederlandse Zeeboormij. (Sea Dril ling Netherlands) de eerste op 13 januari door de Baggermij. Bos en Kalis, Van Hattum en Blankevoort, Hollandsche Be ton Mij., Hollandsche Aanneming Mij., Baggermij. Dirk Verstoep, Koninklijke Mij. tot het Uitvoeren van Openbare Wer ken Adriaan Volker, de Nederlandsche Beton Mij. Bato. De tweede is 2 februari opgericht door de eerste, samen met Southeastern Drilling Inc. Dallas. I ka pitalen zijn f 15 miljoen en f 5 min., waar van f 6 min. en 5 min. geplaatst. Directeur van beide is mr. J. Fernhoüt te Wasse naar, commissarissen van de eerste zijn de heren ir. M. Bijl, D. C. G. van Dijk, J. Kraayeveld van Hemert, ir. C. van Leeuwen, ir. A. N. Nuemann, van de tweede ir. C. v. Leeuwen, ir. A. N. Nue- rnan en ir. W. A. Wichcrs Hoeth. Het kantoor is aan de Groot Hertoginnelaan 258, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3