Toch onenigheid in Hanoi onder de rode makkers Soebandrio: PKI niet verboden Geen scherpe brief van De Gaulle nieuws Desintegratie van het peronisme Nederlander in Gibraltar veroordeeld ,U zult zien dat ik niet aftreed alles goed/ en( wer Hoe de wereld op de hoogte blijft Moro biedt Fanfani weer post aan Boycot schepen die varen op Noord-Vietnam Veilig rijdenNeem een auto-^harnas Teach-in over honger in India KPM laat vier schepen verlengen Canada loopt te hard van stapel Tu 114 schoot van startbaan AL VOOR f4990: RIJDT U IN EEN VOLKSWAGEN 1200A ZATERDAG 19 FKBRUARI 1966 In exclusief interview: (Van een correspondent) DJAKARTA In een exclusief interview heeft dr. Soebandrio verklaard van mening te zyn, dat het Indonesische volk nog steeds het volste vertrouwen heeft in het leiderschap van president voorheen: er is meer kans op een poli tieke oplossing". De PKI met al haar tekortkomingen I „is min of meer de oorzaak van de j coup geweest, maar de partij bestaat i niet meer" Er is sprake van een de facto verbod. Door op een formeel ver- bod van de partij te blijven aandrin gen brengt men het probleem niet tot oplossing. Een Indonesische communis tische partij zou zich meer aan de nationale omstandigheden moeten aanpassen. „Eerlijk gezegd verschillen de in onze Pantasjila vastgestelde be ginselen sociaal gezien niet veel var die van de communistische partij". Legaal „Als U het mij vraagt" aldus Soe bandrio „is het communisme terugge komen van zijn internationale monoli- tische structuur. Het heeft zich aan de Soekarno Als bewijs noemde hij nationale belangen en omstandigheden u i e I aangepast. Het communisme heeft het feit, dat hg/elf nog steeds ineve^el rechten aU he, liberalisme, functie was. Binnen twee ot ^et katholicisme of de sociale demo drie dagen" aldus Soebandrio cratie op wereldomvattende doelstel- .zult U zien, dat ik niet af-1Maar, men moet zijn doel met Verder verklaarde hij, dat „als de legercommandanten het niet met de president eens zijn, zij een revolte te gen hem op touw zullen zetten en hem afzetten..." „De mohammedaanse par tijen en de reactionairen hebben tij dens de anti - communistische acties alle kans gekregen. Wij hebben die in elk geval overleefd." PKI Verdere belangrijke punten uit het interview waren, dat de PKI (de com munistische partij) niet zal worden verboden (hetgeen de voornaamste wens van de ontevreden militaire com mandanten en de meeste politieke par tijen schijnt te zijn) en dat de confron tatie jegens Maleisië „zoals de zaken er thans voor staan" niet door Indone sië kan worden beëindigd, hoewel de toestand „minder gespannen is dan Kleine gemeenten (2) Dhr. Wouters uit Zoutelande stelde, 3 dat zijn gemeente wel 7 per inwo ner uitgeeft om het culturele peil op niveau te houden. Ik krijg de indruk dat hij dit hoog vindt vergeleken met andere grotere gemeenten. Welnu, de 16 (de paragraaf waaronder alle subsi dies die hij noemt, vallen), een nade lig saldo van ƒ30.317.989 met rond 730.000 inwoners meer dan ƒ40 per inwoner. Weliswaar zou men enkele posten moeten aftrekken om een zui ver beeld te krijgen, maar bij derge lijke bedragen speelt dit geen rol. Maar wat zegt de heer W. van het volgende? De gehele Rotterdamse be groting 1966 zal een vermoedelijk te kort vertonen van plm. 130 per inwo ner. Andere grote gemeenten hebben misschien iets minder, maar zij kam pen met dezelfde moeilijkheden en die zijn via het Gemeentefonds niet op te heffen zonder de kleine gemeen ten tekort te doen. Dat willen de grote gemeenten ook niet. Zij pleiten voor een apart statuut voor de grote gemeenten en menen daar goede rede nen voor te hebben. Wanneer dat sta tuut er niet snel komt. wordt de finan ciële positie in grote gemeenten chao tisch, met alle gevolgen van dien. De ministers Vondeling en Smallenbroek weten dit zeer goed. Rotterdam. A. In t Veld. Protest Geschrokken door de manier waar op de medewerkers aan het tv-pro- gramma „Zo is het", enz. meenden vrijdag 11 februari onder andere ons vorstenhuis en de r.k. kerk aan te vallen, protesteren wij ernstig tegen deze uitwas van het Vara programma. Deze georganiseerde hetze heeft, door het ontbreken van de mogelijkheid tot weerwoord niets te maken met democratie. Erger: hier is sprake van tv-dlctatuur. Het wordt o.i. hoog tijd im aan deze vorm van degenera tie een einde te maken. Alle acties die dit kunnen bevorderen genieten onze steun. Namens het bestuur van het Oud Strijders Legioen. Dordrecht 1 Rombout Protest (2) In uw recensie dd. 12 dezer kriti seerde u. en niet voor het eerst het programma „Zo is hei weer eens hef tig. Ik kan uw bezwaren ten dele begrijpen: anderzijds gaat u te ver met uw kritiek. Bijv. waar het ir Van Dis betrof. Toegegeven, dat het pijnlijk is om te constateren hoe iemand wordt ontmaskerd. Zo lang andere nieuwsmedia dit soort feiten achterwege laten lijkt het mij dat programma's als „Zo is het afgezien van hun vage pretenties, nog vaak verhelderend zullen werken. Leiderdorp C. Walle. Oicmisheid (19) an werkge- werknemers funest."" De vakbondsbestuurders zijn dan niet alleen meer in dienst van de leden, maar ook van de werk gevers. Het gevolg zal zijn. dat de vakbonden wellicht tegenover de werkgevers een soepeler houding zul len gaan aannemen, terwijl de leden wantrouwender t.o.v. hun bestuurders kunnen worden. Dat kan ledenverlies opleveren. Beter zou het zijn als de vakbonden de volgende maatregelen nemen. 1. Afschaffing gecompliceerde bestuurverkiezingen. zodat leden meer zeggenschap krijgen. 2. Niet eerder beslissingen nemen dan wan neer een behoorlijk percentage der leden op de vergadering aanwezig is 3. Het huisbezoek efficiënter aanpak ken. 4. Het aantal gepensioneerden dat lid bleef tegen geringere contribu tie apart vermelden opdat het leden- cijfer bij de propaganda een juister beeld geeft. 5. Nimmer propageren het verplichte lidmaatschap. We heb ben geen behoefte aan dictatuur. Den Haag. J. F. xan Kan. legale middelen trachten te bereiken, niet door middel van coups." Wat betreft de eis de communisti sche partij te verbieden, de ministers te vervangen en de economie te her stellen, beweerde Soebandrio, dat er opnieuw een groepering ontstaan is die het gezag van Soekarno tracht te ondermijnen. Dat zijn contra - revolu tionairen en fanatici uit de rebelse be wegingen uit het verleden. Deze krach ten zouden ook de onrust onder de studenten aanstoken. Hij gaf toe, dat er ook groeperingen bestaan, die oprecht zijn in hun ontevredenheid, maar zij waren verdeeld over tien of meer politieke partijen, die elkaar alle maal bestreden. Het leger wantrouwt de partijen. De politieke oplossing kan niet zo ineens tot stand komen. Het zal een kwestie van geduld worden. „We zul len aan de wederopbouw moeten be- ginnen...maar de toestand is niet zo ernstig en gespannen als twee den geleden". Trots Dr. Soebandrio verklaarde er trots op te zijn vooral wanneer hij naar Afrika keek dat 105 miljoen Indone siërs hun eenheid konden bewaren. Met nationale eendracht zouden zij WASHINGTON De brief, die ge neraal De Gaulle aan president John son heeft geschreven over Vietnam is niet in scherpe bewoordingen gesteld. Dit verklaarde minister Rusk in een Congrescommissie. De brief bevat het bekende Franse standpunt. Ook van Franse zijde is ontkend, dat de brief scherp van toon zou zijn. Het is een erlijke openhartige brief, waarin De Gaulle zijn standpunt inzake Vietnam heeft uiteengezet. Er wordt bijv. in gezegd, dat Frankrijk met de Ver. Staten wil samenwerken bij het zoe ken naar een oplossing, als een ge meenschappelijke basis kan worden gevonden. Regina terug bij Goldie LONDEN Regina, de ontvoerde vrouwelijke steenarend, is terugge vonden en gisteravond naar haar kooi in de Londense dierentuin terugge bracht. De grote vogel werd gevonden bij de universiteit van Manchester, op bijna 300 km. van Londen. Een onbe kende belde de Zoo op. De arend be vond zich in een grote theekist. Regina is de (lastige) vrouw van Goldie, de steenarend, die al twee maal uit zijn kooi is ontsnapt. Men meent in de Zoo, dat het de bedoeling is geweest. Goldie te ontvoeren, maar dat men zich in het donker heeft ver gist. voort kunnen gaan en een maatschap pij opbouwen, zoals in Japan. Soebandrio verklaarde verder nog, dat men in Indonesië niet van plan was de hulp van buitenstaanders in te roepen voor de oplossing van de econo mische crisis. Hij was er zich van be wust; dat de Indonesiërs hun eigen problemen zouden moeten oplossen en zich aaneen zouden moeten sluiten, wilde men een verbetering in de toe stand aanbrengen en de handel weer op gang helpen. Hij zou hard werken ■om die onderlinge samenwerking in eigen land te verwezenlijken. PARIJS Een dagelijkse op laag van meer dan 314 miljoen kranten, 436 miljoen radio-toestel len en ruim 142 miljoen tv-ont- vangers houden de mensen overal ter wereld op de hoogte van het nieuws. Dit blijkt uit een rapport van de Unesco. De Britten hebben naar ver houding de beschikking over de mees te dagbladen: 49 voor iedere 100 inwo ners. In Afrika daarentegen moet men het stellen met slechts 1 krant op de 100 mensen. Het rapport maakt melding van de ontwikkeling van de informatie-media in de laatste tien jaar. Het aantal ra diotoestellen nam met 60 pet. toe en het antal tv-toestellen verdrievoudig de. De oplage van de dagbladen nam met 20 pet. toe. De wereldbevolking steeg in die tijd met 26 pet. In 15 jaar tijd kwam het aantal nieuwsbureaus en agentschappen van 96 (verdeeld over 54 landen) op 160 (82 landen). Voor de 70 pet. van de wereldbevolking in de ruim 100 lan den van Afrika, Azië en Latijns-Ame- rika is het kwantum aan informa tie-media sterk onvoldoende. Er zijn nu gemiddeld 13.8 radiotoe stellen op elke 1C0 mensen. Voor Afrika I en Azië is dat 2, voor de Sowjetunie 30 en voor de Ver. Staten 73. In 90 pet. van de Amerikaanse huiskamers staat een tv-toestel. Voor het eerst is het totaal aantal tv-toestellen in de VS kleiner dan dat in de andere lan den samen. ROME Kabinetsformateur Moro heeft Fanfani verzocht, terug te keren als Italiaans minister van buitenland se zaken in het door hem (Moro) te vormen kabinet. Fanfani trad zoals men weet in december af omdat men kritiek had op zijn rol in de vredes pogingen van Hanoi. Fanfani heeft bedenktijd gevraagd. In het begin van de week werd veel ophef gemaakt over een uitzen ding van radio Hanoi, w aarin niet met name genoemde ..kameraden" er van werden beschuldigd, er met betrekking tot de Amerikaanse agressie in Vietnam „pacifistische ideeën" op na te houden. De over winning door voorstanders van de „harde lijn" zou zo werd veron dersteld hierdoor een feit zijn geworden. De publikatie kan echter ook een geheel andere betekenis hebben. Het is in communistische landen altijd gebruikelijk geweest, het be staan van meningsverschillen voor de buitenwereld verborgen te hou den. In de westelijke landen is het usance geschillen openlijk aan de dag te laten treden. Is het zo ver, dat een van de partijen in een con flict het onderspit heeft gedolven, dan wordt de bevestiging daarvan gezien als een teken, dat de zaak is afgedaan. Zo niet in de communistische lan den, zo ook niet in Noord-Vietnam. Als in Hanoi openlijk wordt ver klaard dat kameraden zich aan pa cifistische afwijkingen hebben schuldig gemaakt, leveren de Noord- vietnamese leiders het bewijs, dat deze mensen weigeren zich neer te leggen bij de opvattingen van een meerderheid. Het toont ook aan, dat er niet alleen verschil van me ning in de top bestaat, maar dat de scheiding dwars door de partij loopt. Men kan uit de onenigheid onder de Vietnamese leiders ook opma ken, dat het niet om „zomaar een paar mensen" gaat. Het moeten invloedrijke figuren zijn en kunnen niet veel geringer in aantal zijn dan de groep, die een meerderheid heeft. Vandaar dat die meerderheid het raadzaam heeft geacht, deze lie den zo nadrukkelijk aan de kaak te stellen. Een van de belangrijkste oogmerken zal hierbij zijn de aanhang van de „vredelievende minderheid" duidelijk te maken, dat men zich geen illusies moet ma ken. Aangenomen mag worden, dat de „pacifisten" in Noord-Vietnam de genen zijn, die naar de goede raad De vrouw van Peron slaagde er tijdens haar bezoek aan Buenos Aires niet in, enthousiasme te wekken voor de terugkeer van de ex-dictator. I LEE (New Hampshire. VS) De miljonair Andrew White (60) die jarenlang de veiligheid van I auto's heeft bestudeerd, heeft een WASHINGTON - De vakbonden 1 van het personeel in de Amerikaanse i beste beveiliging biedt bij havens hebben president Johnson la-auto-ongeluk. ten weten, dat zeer binnenkort sche nen geboycot zullen worden van lan- Veiligheidsgordels zijn waardeloos, den. die handel drijven met Noord- vlndt hij zij verkleinen de levenskans Vietnam. omdat zij het hoofd, dat anatomisch President Johnson heeft zich tot- het meest kwetsbare deel is, als een dusver tegen een dergelijke boycot ge kant. omdat zij ook bevriende landen (als Engeland. Frankrijk, Italië en de Scandinavische landen) zou treffen. De havenarbeiders zijn nu van plan. hun wil door te zetten. Auteur Mackiewicz - oud-premier Polen - overleden WARSCHAU Stanislav Cat-Maekie- wicz. de Poolse schrijver die in juli '65 met nog twee andere auteurs van de Poolse autoriteiten een schrobbering te incasseren kreeg, is op 69-jarige leeftijd na een beroerte overleden. Hij leed aan suikerziekte en was ten dele verlamd zodat hij zich slechts op krukken kon voortbewegen. Mackicwicz- was enige tijd premier van de naar Londen uitgeweken Poolse rege ring. In 1957 keerde hij naar zijn land terug. Als journalist voor de links-katho lieke uitgeverij „Pax" publiceerde Mac- kiewicz nadien verscheidene brochures en artikelen, waarin hij verbitterde aanvallen op Groot-Brittannië deed. In 1964 behoorde Mackiewicz tot de 34 intellectuelen die aan de Poolse premier Gosef Cyrankiewicz een brief zonden, waarvan een scherpe controverse het ge- xolg was. voorhamer tegen het windscherm het dashboard slaan. In zijn harnas is White met een snel heid van 80 km. per uur tegen een muur gereden. Hij bleef ongedeerd. Het „geval" is een juk in de vorm van een V, dat aan het dak van de auto is vastgemaakt. De bevestiging kwestie van drie seconden. Het harnas bestaat uit drie gordels: voor lichaam, hoofd en schouders. Volgens White is het harnas de eni ge manier om het hoofd te bescher- meri, waarvan de verwonding meestal dodelijk is. Hij heeft talrijke proeven genomen en is tot de conclusie geko men, dat de veiligheidsgordels onvol doende zijn. Ze voorkomen ook, dat men naar buiten wordt geslingerd, het geen dikwijls nodig is om het er le vend af te brengen. met de Koninklijke Paketvaart Maat schappij in Amsterdam om vier van haar vrachtschepen te verbouwen. Het casco van deze schepen zal onder meer achttien meter worden verlengd. Om de twee maanden zal een van de vier schepen worden afgeleverd. (Van onze onderwijsredactie) WAGENINGEN De gisteravond op initiatief van de Wageningse stu dentenorganisatie gehouden teach-in heeft 400 studenten een inzicht gege ven in de enorme problemen die in India hebben geleid tot de huidige noodtoestand. Zes sprekers voerden het woord, te weten prof. dr. A. W. van den Ban, prof. dr. F. .W Prins, ir. G. G. Bolhuis en ir. J. M. van Stave ren. Van het Institute for social Stu dies spraken prof. dr. H. A. P. C. Oomen en prof. Chabot. D legden uit hoe gebrekkig de landbouw methoden van de Indiërs nog zijn. Daarnaast waarschuwden zij ook dat technische hulp van buitenaf soms averechtse gevolgen kan hebben, om dat men in een te snel tempo veran deringen wil doorzetten. van de Sowjetunie willen luisteren. Het ingebreke stellen van deze men sen ligt in het verlengde van de Chinese beschuldiging, dat de Sow jetunie meespeelt in het Amerikaan se „complot van vredesonderhande lingen" en dat zij chantage pleegt met haar aan Noord-Vietnam gele verde en toegezegde hulp. De actie is dus niet alleen tegen de Ver. Staten gericht. Niettemin hebben de Ver. Staten er belang bij, ernstig rekening te houden met de harde strijd, die in Hanoi aan de gang is. Mogelijk staan de militaire leiders, zoals ge neraal Giap, die twaalf jaar gele den de Fransen wist te verslaan, Njono, de Indonesische communistische vakbondleider, die de doodstraf tegen zich hoorde eisen vanwege zijn aandeel in de mislukte staatsgreep van de 30ste september. aan de kant van de „pacifisten". De voorwaartse strategie van de Ameri kaanse troepen in het Zuiden heeft de Vietcong van haar kracht be roofd en gedemoraliseerd. De strijd gaat thans voornamelijk tussen Amerikaanse en Zuidvietnamese troepen aan de ene en Noordvietna- mese eenheden aan de andere kant. De militaire leiders uit Hanoi, die bovendien de ernstige gevolgen van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam ervaren, besef fen, dat zij voor een verloren zaak vechten, tenzij hun land zich met huid en haar aan communistisch China uitlevert. En dit laatste is iets, wat waarschijnlijk zelfs de le- r___ gendarische vriend van Peking.^Ho en js er een tekort aan werkkrach ten. Crediet is schaars. Verwacht wordt dat de kosten sterk zullen Intussen dienen zij, die in de Ver- stijgen. Voor premier Pearson De te verwachten economische ontwikkeling van Canada gaat vol gens The Economist in beangstigen de mate in de richting van hoogcon junctuur plus inflatie. Omstreeks 1960 was het percenta ge werklozen in Canada bijna 7. Een twaalfde van de hulpbronnen investeringsbeleid van de Ameri kaanse bedrijven in Canada. Het blad wijst voorts op de tegen stellingen in de opvattingen van de centrale regering te Ottawa en die van de regeringen der afzonderlij ke staten. In die staten zijn de onderlinge verschillen in de afgelo- bevolking nog toenemen, mede als gevolg van het verlangen van vele vrouwen, te gaan werken. Regiona le verschillen blijven echter be- «;tn+pn mpt 'frotp hezored- het zaak, de binnenlandse vraag staan, totdat arbeidskrachten enigae öiaten mei gruie De/.uigu Vm1r.hvr.n_ Pmnnmi5rh wnrHun pphrnilrV heid het optreden van president Johnson gadeslaan, te bedenken, dat zij wel eens het tegengestelde kunnen bereiken van wat zij nastre ven, als zij trachten, de regering te Washington te dwingen tot het slui ten van een vrede tot elke prijs. Men moet Johnson de kans geven, zijn streven naar een politieke oplossing van het conflict tot een goed einde te brengen. Dat kan de president niet, als men hem voor de voeten loopt, zoals de laatste tijd het geval is. binnen de perken van de hulpbron nen te houden. Winsten zullen mo gelijk met niet meer dan 2 pet. toenemen (tegen 8% pet. vorig jaar). De Economist meent voorts, dat de rentevoet omhoog zal gaan. In Canada bestaat een grote vraag naar kapitaal, maar de mogelijkhe den van kapitaal-import uit de Ver enigde Staten zijn beperkt. De nieu we minister van financiën, Mitchell Sharp, heeft reeds blijk gegeven van zijn ontstemming over het economisch worden gebruikt en be ter zijn geschoold en mits kapitaal voorhanden is. Na de talrijke twisten, uitgebro ken na het bezoek van de vrouw van ex-president Peron, verwon dert het niet, dat in de peronisti- sche gelederen grote moeilijkheden zijn ontstaan. Vooral in de vakbonden woedt een felle strijd „om de macht". In de peronistische vakbeweging heeft Perons „concurrent" Vandor een be slissende overwinning behaald, zo schrijft de Neue Zürcher Zeitung. De dagen van Alonso, secretaris-ge neraal van de vakbeweging, lijken te zijn geteld. Vrijwel zeker zal Vandor hem opvolgen als (onbe twist) leider van de Copfederacion general del trabaja. Dialoog jVIETS wijst er op, dat ln de ko mende jaren een werkelijke dialoog met communistisch China mogelijk zal zijn, die tot normali satie van de relaties van dit land met de rest van de wereld zou leiden. Wanneer die dialoog zelfs niet met de Sowjetunie mogelijk blijkt SHHH HHPhoe zou er dan ooit sprake kunne echter niet tot de vakbeweging. Er zUn van een werkelijke gedachten- zijn ook tegenstellingen tussen de wisseling tussen Pe' „politici" enerzijds en de vakbond- ington (als represc leiders aan de andere kant en bij Westelijke wereldJ? de „politici" onderling tussen pero- £r wordt in deze dagen nogal eens nisten en zgn. neo-peromsten .Wel hcrinnerd aan „diagnose" van wordt laatstbedoelde kloof in de,—- parlementaire fractie der peronis ten (zij het op gebrekkige wijze) overbrugd. Sinds het bijzonder a,s «evolg van vernederingen ln 'erlopen bezoek van Pe- het verleden een fase van span- zijn de tegenstellingen ning, onredelijke reacties en ner veuze ineenstorting door." Het kan lang duren, voordat de verre dat voor Alonso geldt is niet bekend. Hij gedroeg zich echter een gewillig uitvoerder van de bevelen van de ex-dictator. De desintegratie beperkt zich zich trekken. De Peron-mythe leeft stemmen volgens de aanwijzingen echter nog zo krachtig, dat Vandor van haar „leider". Zolang geen der zich niet openlijk tegen de verban- nen president durft uitspreken. I Alle ingewijden weten echter, dat ongelukkig verlopen bezoek van Pe rons v echter weer toegespitst. Beslissend blijft bij alle geschil len de kwestie, of de peronistische Chinezen zich van allerlei com- .massa" ondanks alles zal blijven piexen hebben bevrijd. ■fifijT J~ figf Maar het is de moeite waard nu reeds na te gaan of en hoe de rela- mis" van Peron openlijk stelling 'les met,,hrt Chinese rijk tegen hem durft te nemen, blijft Renormaliseerd kunnen worden, die mogelijkheid bestaan. Met alle Of er spoedig een dialoog ontstaat j vervelende gevolgen van dien. of niet. Duke Ellington in kathedraal COVENTRY De Amerikaan se jazzcomponist Duke Ellington zal met zijn orkest maandag een concert geven in de beroemde kathedraal van Coventry. Hij zal een door hem zelf gecompo neerde religieuze suite voor knor en orkest opvoeren. De provost van Coventry, ds. Harold Williams, wilde wel eerst een bandopname horen van de suite, die enkele maan den geleden met groot succes in de kathedraal van San Francisco is uitgevoerd en ook via de tele visie is uitgezonden. Toen hij het gehoord had, noemde ds. Wil liams het concert „eenvoudig fantastisch". Tot nu toe zijn beat-muziek en dergelijke in de kathedraal niet toegestaan, aldus ds. Wil liams. Maar steeds weer vroegen de mensen zich af, waarom ze ook niet eens een jazzconcert in de kathedraal zouden kunnen ho ren. Zulke jazz, als Ellington speelt, kan men niet uit de ere dienst bannen. Het concert in Coventry wordt door de televi sie opgenomen. Somerset Maugham, de Britse schrijver, die in december in Frank rijk stierf, heeft in Engeland een bui tengoed nagelaten, dat op bijna een miljoen gulden wordt geschat. Zijn na latenschap bedraagt naar schatting 20 miljoen. GIBRALTAR de 22-jarige A. B. J. W. van de Nederlandse duikboot Zeehond is hier veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Twee ande re Nederlanders werden van rechtsver volging ontslagen. W. zou twee oude Spanjaarden hebben aangevallen en verwond, toen hij op de avond van 13 februari te veel gedronken had. MOSKOU In Moskou doet men nog geheimzinnig over de vliegramp met de Tu-114. Officieel werd ver klaard. dat zes passagiers en de gehe le bemanning omgekomen zijn. Eerdere berichten maakten melding van een groter aantal doden. Tot de omgekomenen behoren twee vooraan staande Russen. Bij de start was het toestel in een sneeuwjacht terecht ge komen. waardoor het van de start baan schoof. Een regeringscommissie stelt een onderzoek in. Bent u zeker van een Volkewagen tót en-mét. MET de degelijke noeste VW-lucht- gekoelde motor achterin. De motor die u nooit in de steek laat. Bij welk waar u ook start. MET de uniek beschermende, vier voudige laklaag. MET de sterke, gladde, dichte bodem plaat. MET de hoge topsnelheid, die tegelijk kruissnelheid Is (voor hoge gemiddel den!). MET de altijd voor u klaar staande VW-aervlce (goedkoop in onderhoud, reparatie en onderdelen». MET de hoge inrullwaarde. MET ruimte voor vijf. MET.maar maak avtn aan afspraak met uw VW-dealer voor een (vrij blijvende) proefrit In deze V.W. va. f 4990.-. Dan merkt u zélf dat de Volkswagen 1200 A een V.W. ia mat met met Tót-en-mét I

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7