KATWIJK ZOALS HET RENTEBIJSCHRIJVING 1965 VISSERIJNIEUWS s/Ji* Katwijks notaris Verhees viert zilveren jubileum Katwijkse schipper was ongelooflijk zorgeloos V dipl oma issers met naar hoger salaris RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" Leids laken voor de Gouden Koets Politiek appèl Noord wijk, NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 FEBRUARI 1 IJMUIDEN. In de Noord was tamelijk veel haring waargenomen, maar iv de meeste gevallen zwom die te hoog voor de treilnetten van de Neder landse vissers. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een stam van het ha ringvolk dat nu in grote scholen onder de Noorse kust voorkomt. De belang rijkste vissoorten waren nu ook weer de kleine koolvis en schelvis. De schepen die naar 62 NB en zelfs nog iets noordelijker waren gestoomd in de hoop daar grote koolvis aan te treffen, kwamen bedrogen uit. Ook in het nieuwe yisge- bied was de kleine zivarte koolvis heer en meester. Een van de schippers merkte wrang op: ,De hele zee is van deze rakkers vergeven". Dat nam overi gens niet weg dat men binnenhaalde wat er te Aaien viel. In de Ierse Zee bevonden zich nog on geveer tienf Nederlandse treilers. Veel succes was voor hen niet weggelegd. Al leen de VL 105 Elisabeth deed een trek van dertig kantjes haring. Van de sche pen die van hieruit naar de Atlantische Oceaan ten zuiden van Ierland zijn ge- gaan werd niets vernomen Bij de ST- boeien konden de bokkenvissers weer rui me hoeveelheden tong bergen. De sche pen die het op de ouderwetse manier probeerden kwamen in dit opzicht niet zo best aan hun trekken. Als compensatie haalden zij redeliike hoeveelheden schoL gul en wijting op. Ook dwars voor de Engelse kust was er aan de twee laatstgenoemde vissoorten geen gebrek. Vooral de schepen die de blokkenpees in de strijd wierpen konden tot goede verrichtingen komen Dicht onder de Nederlandse kust komt veel kleine gul voor. De kotters die het op deze vissoort hebben voorzien hadden gemakkelijk werk en keerden na eeo paar uur weer in IJmuiden terug. Vaak wordt de vangst in afwachting van de lossing door de bemanning zelf gestript. De prijs is de laatste dagen sterk gedaald maar door de korte reizen zit er nog wel een besomming in. Iets verder van de kust is de gul groter van stuk. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 48 vaartuigen. Zij namen een aanvoer van 5810 kisten vis voor hun rekening, waarvan 550 kisten schelvis. 90 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 1420 kisten kleine gul, 320 kisten koolvis, 54 kleine kisten haring, 2000 kisten schol, 45 kisten tarbot, 145 kisten diversen, 380 stuks stijve kabeljauw en 60.000 kilo tong. Bij de schelvis deed zich het eigenaar dige feit voor dat de pennen duurder waren dan de grootste soort. Voor de pennen betaalde men f 68 tot f 65 voor de grote f 45. De grootmiddel en de klein- middcl deden respectievelijk f 62 tot f 60 en f 65 tot f 60 De braadschelvis was met f 27 tot f 17 er viel toch ee te bespeuren. De tong hield zich weer keurig. De twee kleinste soorten moesten weliswaar met een iets lagere notering genoegen nemen doch het gemiddelde liet niets te wensen over. De hoogste notering was met f §.99 voor de kleinmiddel. De 6lips zat tussen de f 2,52 en de f 2,28 en de tong 1 tussen de f 3,44 en de f 3.26. De schol die een stuk ruimer voorhanden was dan de voorgaande dagen moest wat terrein prijsgeven maar bleef duurder het begin van de week. De tweetjes begonnen op f 45 uitstekend moesten later weer terug naar f 27. Het beste gemiddelde was voor de klein middel en de schol 1 met een notering in f 39 tot f 31. Naar wijting was de vraag niet groot. De dichte schommelde tussen de f 18 de f 13, de gestripte tussen de f 18 de f 15. De gul was niet erg in trek, wat gezien de grote aanvoer van de laat ste dagen niet zo verwonderlijk was De drie soorten zaten tussen de f 39 er de f 21. Het ging om vis van uitstekende kwaliteit door de zeer geringe reisduur. De grote kabeljauw zette op f 144 niet Ds. Jnc. de Vries Ruimtevaart mag maar is nutteloos KATWIJK AAN ZEE Voor de vijf de wijkavond van „Zuid-West" sprak ds. Jaa. de Vries van Scheveningen over het belangwekkende en actuele on derwerp „Ruimtevaart en binnenka mer". Spreker behandelde eerst de vraag: is ruimtevaart geoorloofd v< christen? Deze vraag beantwoordde hij positief op grond van Genesis 1 de zg. cultuuropdracht van God aan mens. De mens mag Gods schepping onderzoeken. Maar nu rijst een tweede vraag: hoe doet de mens dit? Met zijjn gezicht naar God of met zijn rug naar God gekeerd? In het eerste geval zal het uitlopen op aanbidding van God: Zijn grootheid, almacht, heerlijkheid, net als Jesaja aan het slot van hoofdstuk 40 in hoofdstuk 38. Net als Calvijn, die zegt. dat wij de schepping moeten le zen door de bril van de Heilige Schrift. In het tweede geval (met de rug naar God) loopt het uit op blasfemie. Zoals die eerste Russische ruimtevaarders zeiden: ..We zijn God nergens tegen gekomen". De derde vraag, die spreker behan delde was: heeft de ruimtevaart (ruim te-onderzoek) nut? Hierop moet beslist ontkennend worden geantwoord. Want al lang voor dit alles wat miljarden kost wisten de geleerden, dat op de maan en andere planeten geen mense lijk leven mogelijk is. Maar de mens doet het uit nieuwsgierigheid en ho vaardij. Net als in Genesis 11: de to renbouw van Ba bel Het was een bijzonder boeiend en leerzaam betoog. Hierna werden nog enkele vragen gesteld. Na de pauze 1 iet ds. De Vries nog schitterende dia's KATWIJK AAN ZEE De af deling van de Algemene Bond van Bt jaarden houdt dinsdagmiddag 22 febru ari half drie; een samenkomst in zaa ..Musica", Medewerking verleent d< heer Geraldini. onverdienstelijk in. Langzaam maar ze ker ging de koers achteruit om op f 102 stil te blijven staan. De middel kabel jauw ging eerst voor f 114 en later voor 82 van de hand. De grote zwarte koolvis kocht men op de eerste afslag voor f 80 en op de laatste voor f 61. De grote leng deed het een notering van f 80 tot f 76 niet slecht. De regels grote kabeljauw no teerden f 148 tot f 112. De regels kleine kabeljauw waren aanmerkelijk goedko per. Na een inzet van f 56 kon men op de laatste afslag al voor f 39 te- In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 110 kisten wijting, 50 kiste gul en kabel jauw, 400 kisten schol en 7500 kilo tong. Jeugdraad Katwijk KATWIJK AAN ZEE De algemene ledenvergadering van de Jeugdraad Kat wijk wordt gehouden op vrijdag 25 fe bruari in de grote zaal van de Trium- fatorkerk, aanvang 8 uur. De agenda vermeldt onder meer: stuursverkiezing (aftreding van de he ren G. M. Kuyck en J. P. van Kempen herkiesbaar)bespreking van het rap port dat reeds in de vorige vergadering an de orde was gesteld. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 22 februari zal ds. K. C. van Oossa om acht uur in de UNI-zaal spre- keno ver het onderwerp: „De dag waarop de aarde zal branden". SGP Katwijk kreeg gift van f 1.000 KATWLJK AAN ZEE. De Staat kundig Gereformeerde Party, afde ling Katwijk, hield in de Oranjezaal van het Jeugdhuis haar jaarvergade ring. Voorzitter J. H. van Neerbos, verheugde zioh over de goede op komst. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. de Vreugd, bleek, dat het ledental 171 bedraagt. Penningmeester, KI. van der Mey, meldde een ruim batig saldo. Tevens deelde hy mede, dat een gift van f 1000 was ontvangen voor propagan da by de verkiezingen. Na de pauze hield de heer L. C. van der Marei een referaat over: Worden alle mensen zalig? Tot slot deelde de voorzitter mede dat op 14 maart op de ledenvergade ring de groslijst voor de raadsver kiezingen zal worden vastgesteld. Prachtige kleurenfilm over zeedieren KATWIJK AAN ZEE. In de zaal van de Triumfatorkerk hield de Gereformeerde Jeugdwerk Commissie een culturele avond, onder leiding van plaatsvervangend voorzitter, P. van der Bos. Dr. J. M. Lodewijks sprak over zeedieren. Alvorens de kleurenfilm „Zeedieren", die hy zelf gemaakt heeft te vertonen vertelde dr. Lodewijks in het kort wat er al zo leeft in de zeeën. Ds. J. M. Hoekstra sprak over ontwakend Afrika KATWIJK Voor de wijkgemeente Overduin sprak ds. J. M. Hoekstra, zendings-secretaris van Oegstgeest, in de Ichthuskerk over zijn onlangs ge maakte reis naar Afrika, toegelicht met dia's. Het zendingswerd wordt geconfronteerd met de problematiek van de grote steden met hun enorme zuig kracht. Zo leven in Dakar, de hoofd stad van Senegal, 163 volksgroepen naast elkaar, dikwijls in de grootste armoede. Afrika is ontwaakt, maar het bezit onvoldoende werkmogelijkheden voor de jonge bevolking, die onderwijs heeft ge noten. Toch heeft de Kerk hier grote kansen, bij het middelbare scholen-pas- toraat (Ds. Schipper in Kameroena, het lectuur- en radiowerk. zo gaat de jonge Afrikaanse chris ten op weg. met kleerscheuren en al. maar hij weet de hoge God vlak naast zijn mat en bidt in de nacht, die hem beangstigt, om maniok (eetbare wor tel), palmolie en één dag werk. Hier mag de zendende Kerk werken, in een vaak verwarde situatie, maar vertrou wend op haar Heer. die door Zijn hand de bronnen doet ontspruiten, als een oase in de woestijn van Senegal. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 3.43 en 15.53 uur; laag water 11.50 uur. Maandag: hoog water 4.15 en 16.23 uur; laag water 0.07 en 12.26 uur. KATWIJK AAN ZEE De ver eniging Blindepenning houdt donderdag middag 24 februari haar jaarlijkse ver koopdag van handwerk van blinden in het Herv. jeugdhuis aan de Voorstraat. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 22 februari vergadert de Geref. Vrou wenvereniging „Solo Christo" in de zaal naast de Triumfatorkerk. De heer C. de Jager spreekt over „De vrouw in het ambt". Aanvang 8 uur. KATWIJK AAN ZEE. Woensdag avond houdt de afdeling voor de chris ten vrouwenbond een ledenvergadering in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Mej M. van Oostveen spreekt over: „Waar de wereld geen weg mee weet", toege licht met lichtbeelden. Aanvang 8 uur Elke keer als u Boerenkaas koopt, bereidt U zichzelf een verrassing. Want geen twee Boerenkazen zijn eender. Die komt van een boerderij in Bodegraven, die van een boerderij in Woerden, die weer ergens anders vandaan. En al die kaasboerderijen hebben zo hun eigen, vaak eeuwenouden geheimen van smaak en aroma. Proef maar, telkens weer is Boerenkaas een aparte verrassing! AVONTUUR EENS BOERENKAAS VAN „DE LANDBOUWER" - Voorstraat 36 - Telefoon 2136 WEES NIET KARIG MET KAAS KATWIJK Op 27 februari a.s. zal de heer A. W. C. Verheesgeboren februari 1906 in 's-Hertogenbosch, 25 jaar als notaris werkzaam zijn. Hij werd in de bezettingstijd op 27 februari 1941 tot notaris in Katwijk benoemd. Op deze benoeming had een groot deel van de inwoners van Katwijk invloed bij de secretaris generaal uitgeoefend. De zeer gezie ne notaris, die een eigen plaats m de badplaats inneemt, is vanaf 1933 woonachtig in Katwijk. Na de lagere school bezocht de heer Verhees de H.B.S. Vervolgens studeer de hij enige tijd medicijnen te Utrecht, wat hij om gezondheidsredenen moest stoppen. Van 1924-1929 studeerde de heer Verhees notarieel recht. Hy werd eerst ambtenaar. Nadat de heer Verhees enige tijd als kandidaat notaris in Amsterdam had gewerkt, trad hij op 8 september 1933 bij notaris H. Eerdbeek te Katwijk in dienst. Na het overly den van notaris Eerdbeek, werd hij tijdelijk waarnemend notaris. Door de benoeming van notaris Mat- thys kwam hij tot diens overlijden weer in zijn oude functie. Van 1956 af is het kantoor aan de Sweerts de Lan- das Wyborghstragt 2 te Katwijk ge vestigd. In de loop der jaren heeft notaris AMSTERDAM De Raad voor de Scheepvaart heeft een 51-jarige schip per uit Katwijk aan Zee gestraft door hem de bevoegdheid als schipper op zeevisservaartuigen te varen voor de tijd van zes maanden te ontnemen, om dat hij schuld heeft aan het verloren gaan van de ..Elisabeth" KW 198 ten gevolge van een aanvaring met het vuurschip „Texel" op 16 maart 1965. De KW 198 was op de terugweg naar Den Helder. De schipper stelde na het middageten de automatische stuurin richting in werking en verliet vervol gens de brug. Hij was geruime tjjd in de achter het stuurhuis gelegen kom buis zonder uitkijk te houden. Al die tüd voer de KW 198 blind" over de Noordzee in de richting van het vuurschip Texel en door een druk ke scheepvaartroute. Het is de raad niet duidelijk gewor den, hoe verklaard moet worden, dat de schipper, die een ervaren zeeman is, zo lang in de kombuis is gebleven en de elementaire beginselen van een veilige navigatie heeft verwaarloosd. Er zijn geen aanknopingspunten voor de veronderstelling, dat zich bij de schipper buiten diens schuld een tijdelijke storing van het bewustzijn heeft voorgedaan. Anderzijds zijn er ook geen redenen aan kwaadwillige opzet te denken, aldus .de raad. De KW 55 kwam de KW 198 aanvaring te hulp en trachtte haar naar IJmuiden te slepen. Tijdens de reis zonk de KW 198. De opvarenden konden tijdig het schip verlaten. Het rubberreddingvlot is naar de mening van de raad ook bij deze ramp waardevol gebleken. Het func tioneerde goed. DEN HAAG In het gebied van de Zuidholland.se stromen is onvoldoende mogelijkheid voor visserij-onderwus. Nagegaan zal moeten worden of een oplossing dient te worden gezocht in de richting van de vestiging van een visserijschool in dit gebied of van fa ciliteiten voor het bezoeken van de vis serijschool te Vlissingen of te Scheve ningen In Friesland en Groningen is eveneens behoefte aan een visserij- school. Onderzocht moet worden of hieraan een internaat kan worden ver bonden. Deze aanbevelingen worden gedaan in een rapport over het visserij-onder wijs, dat gisteren door het bestuur van het Visseryschap is aanvaard Aanbevolen wordt verder een syste matische bewerking van de leerlingen van de hoogste klassen van het lager onderwijs in de vroegere visserijplaat sen. teneinde deze plaatsen opnieuw „visserijminded" te maken. Faciliteiten Aan het diploma primaire visserij- school dienen bepaalde faciliteiten te worden verbonden gedacht wordt Spaarders worden verzocht hun boekje voor rentebijsch^ving over 1965 ten kantore der bank aan te bieden op onderstaande achter de beginletters der familienaam vermelde data J, K en L 21, 22 en 23 FEBRUARI 1966 M en N 24 en 25 FEBRUARI 1966 O, P en Q 28 FEBR., 1 en 2 MAART 1966 R en S 3 en 4 MAART 1966 T, U en V 7, 8 en 9 MAART 1966 W, Y en Z 10 en 11 MAART 1966 In de periode Volgens onze controlevoorschriften de rentebijschrijving kunnen geen spaarbusjes ter lediging worden aangeboden. aanbieding van elk spaarboekje op de aangegeven dagen verplicht. Voorstraat 50 Telefoon 2019 LEIDEN De Leide lakenspinnerij J. Krantz N.V., vermoedelijk het enige bedrijf in Nederland, dat nog volledig technisch in staat is het „echte" laken te produceren, heeft het laken gemaakt, waarmee de Gouden Koets vóór 10 maart van binnen op nieuw zal worden bekleed. De oorspronkelijke lakense bekle ding uit 1898 toen de koets werd ge bouwd was door hetzelfde bedrijf, dat al 200 jaar oud is, geleverd. Feitelijk was dat laken op een enkel motgaatje na nog best, maar de opknapbeurt die de Gouden Koets krijgt, maakte het nodig ook de bekleding weg te nemen het oude laken, dat wel wat ver kleurd was. kon niet opnieuw worden aangebracht. Er moest dus nieuw la ken komen, niet veel maar wel in een speciale kleur en van de oude kwali teit. In totaal was ongeveer 8 vier kante meter nodig. De kleur is niet het oorspronkelijke wit, maar een heel licht grijs. De fabriek is ee «en maand mee bezig geweest om het laken te Verhees zitting genomen in vele be sturen. Zo is hij o.m. secretaris van het bestuur van het Rotterdamsch Zee hospitium. secretaris van het r.k. kerk bestuur, voorzitter van het St. Agnes- lyceum voor meisjes te Leiden, voor zitter van de Lionsclub Katwijk, be stuurslid van de Adelbertvereniging te Leiden, bestuurslid Ring 's-Graven- hage van de broederschap van notaris sen. De jubilaris is een groot liefhebber van klassieke muziek. Verscheidene malen heeft hij voor de Katwijkse Kunstkring een pianoconcert gegev Tot slot stelt de raad vast dat er bij I Ter gelegenheid van zijn jubileum de schipper een niet-bpgrypelijke ern- wordt maandag 28 februari in hotel stige zorgeloosheid is geweest. Maar .Noordzee" van 4-5.30 uur een receptie de raad houdt er rekening mee. dat hij gehouden. Het zal hem. zijn echtgenote een goede staat van dienst heeft en dat en hun twee zoons zeker niet aan be- hij zwaar onder het gebeuren lijdt. I langstelling ontbreken. Franse judoploeg tegen sportschool De Vries LEIDEN Een voor Leiden onge kend sterke Franse judoploeg trad gisteravond aan tegen een versterkt team van sportschool De Vries. Plevel (kampioen van Frankrijk :n 1958,, 1960 en 1965) kon maar liefst r 3e dans, vier 2e dans twee eerste dans, opstellen, onder wie Desrnet, dit jaar voor de derde keer in successie eerste bij de open Duitse kampioenschappen in het half- middengewicht en geselecteerd voor de wereldkampioenschappen in Rio- cn Alachi kampioen van Europa en vierde bij de wereldkampioenschappen in Rio. .zes kon hier zijn versterking in de vorm van Joop Goudeleeuw (ex- kampioen van Europa) en Wil Tap tegenover stellen. Vooral het judo, dat Goudeleeuw liet zien, was van klasse; hij bleef bei de keren (evenals Leo de Vries) on geslagen, waarbij vooral zijn zege op Alachi zeer fraai was. Voor een even fraai resultaat zorgde Frans de Rovere (bruine band) door Grisvard (3e dan!) met een verwurging tot opgeven te dwingen. Jan Onvlee kwam eveneens goed voor de dag door twee keer een zeer goede onbeslist tegen resp. Chapon en Miclo uit het vuur te slepen. Wil Tap zorgde voor de zesde overwinning door Héffnery met een vol punt te verslaan en Bent Springer bracht eveneens de handen op elkaar door 'n onbeslist te gen Rafaelli te bereiken. De Fransen wonnen elf partijen te gen sportschool De Vries zes; drie par tijen eindigden onbeslist. Jaarvergadering Ver. voor huisvrouwen LISSE. De afdeling Lisse-Hille- gom van de Ned. vereniging voor nuisvrouwen houdt op 22 februari om half drie de jaarvergadering ten huize van de presidente, mevrouw Van Nieuwkoop-den Older, Veldhorst- straat 30. Mevrouw Dronkers-Wesselo treedt af als bestuurslid en is niet herkies baar. Mevrouw W. Tegelaar-Krouwel »s kandidaat gesteld. Zuster Haaijer sprak LISSE. De leden van de Chris tenvrouwenbond, afdeling Lisse, heb ben geluisterd naar de bekende zus ter Haaijer uit Rotterdam, die over haar werk vertelde. Zuster Haayer is als evangeliste verbonden aan de „Reddingboot", Stichting tot behartiging van evange liserende arbeid. Haar vaak aangrij pende verhaal maakte diepe indruk. verven en de juiste kleur te vinden, maar men heeft het nu motvrij afge leverd en de bekleder is in de konink lijke stallen in Den Haag druk doende de koets opnieuw te bekleden. De zittingen van de banken behou den hun oorspronkelijke, eveneens uit 1898 stammende gobelins. Ook uniformen Overigens levert het Leidse bedrijf in verband met 10 maart nog meer laken, en wel voor de militairen van het Regiment Jagers, die in jagers groene uniformen zullen optreden, van het Garde Regiment Fuseliers ..Prinses Irene" (scharlakenrood tenue en zwart blauwe lakense broeken dra gen), van het Garde Regiment Grena diers (Nassau-blauwe broeken en zwartblauwe jassen) en van het regi ment „Jan Willem Friso". die dezelfde kleuren dragen. Lezing over Brittenburg KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 25 fe bruari wordt een lezing voor het ge nootschap „Oud Katwijk" gehouden. De heer H. Dijkstra te Amsterdam zal spreken over „De Brittenburg, raadsels rond een verdronken ruïne". Deze bij eenkomst wordt gehouden in de wijk- zaal bij de Oude Kerk des avonds 8 Kla verj asvereniging NOORDWIJK De k 1 a ver j as vereni ging „Nooitgedacht" speelde in Ons ge bouw een competitiewedstrijd: 1. C. Vink 5108 p. 2. A. Korbee 5103 p. 3. P. Ooms 5066 p. 4. W. Hoek, 5057 p. van Rooyen 5031 p. 6. J. Ooms p. 7. A_ Vlieland 5000 p. 8. P. van 't Wout 4878 P. 9. D. Klinkenberg 4821 P. 10 J, van der Linden 4821 p. NCVB Noordiviji aan Zee vierde zilveren feest NOORDWIJK In het Verenigini 'len gebouw werd het vijfentwintig jarig fcfichc staan gevierd van de afdeling Noorët wyk aan Zee van de Christenvrouwen l bond. Een zeer groot aantal leden wjn aanwezig toen de presidente, mevron ov R. Duidam-de Groot de feestelijke b ^ic cenkomst opende. Zij hield een me< 0nd tatie naar aanleiding van Deuteroopnz. mium 8 vers 2. Er was een afvaar diging aanwezig van de afdeli di Noordwijk-Binnen. Van de afdeling Zui rm; Holland was een gelukstelegram binne gekomen. De presidente en mevrouw C. Vï loop van den Haak traden af als b L stuurslid. Gekozen werden de dam >ler Duindam-Van Grieken en N. van Duy Mej. van Duyn zal in het vervolg s presidente fungeren. De aftredende presidente, die ei 'P groot aantal jaren de afdeling hee arf geleid, werd hartelijk toegesproken do<ur mevrouw Olderiks-Verboom. DEI Als blijk van waardering ontving m vrouw Duindam-De Groot enkele moof n geschenken. Mi Een tiental leden waren vanaf de oj richting lid van de afdeling, de di >CI mes Hazenoot. De Lange, van 't Noon nee ende, Bedijn-Kloppert, Smit-Martijn. Va n Duit-Lindhout, Van der Niet-van-Rooyei iis- Admiraal-Jenner. Duindam-Van Grieke en Van Duin-Smit, zij ontvingen als a denken een plant. Voorts kregen zes leden het voor tienjarig lidmaatschap namelijk dJ°rÉ dames Barn hoorn-Smit. Beukers-SchreuF der. Van Dalen-de Gruyter, Mertensf Barnhoorn, Posthumus- Telgenhof Velders-Notebaart. Mevrouw Plug-Tukker gaf een over-l zicht op rijm van de geschiedenis van li? de afdeling vanaf de oprichting. Aan l een gezellige maaltijd werd vervolg het zilveren jubileum gevierd. Een j tal leden voerde schetsjes en stukj<^ op - nri NOORDWIJK De plaatselijke afde lingen van de politieke partijen hebben het initiatief genomen een politieke voor lichtingsavond te beleggen voor degenen die dit jaar waarin twee verkiezingen zullen plaats hebben voor het eerst ter stembus gaan. Deze avond wordt gehouden op dins- hogere gage voor gediplomeer den en er dient een voldoend aan tal oefenschepen ter beschikking b worden gesteld van het visserij-onder wijs. Het verschijnen van goede leer boeken voor dit onderwijs moet wor den gestimuleerd vindt de commissie. De theoretische scholing, zo meent de commissie, zal op zo jeugdig mogelijke leeftijd en ononderbroken moeten ge schieden. In een aantal gevallen zul len ..opfrissingscursussen" op latere leeftijd nodig zijn. Aanbevolen wordt, het eerste leerjaar van de primaire visserijschool te bestemmen voor alge mene vorming en handvaardigheid. Het tweede leerjaar zal dan mede moeten dienen als determineerklas voor de keuze tussen dekdienst en machinekamer en het derde leerjaar is gespecialiseerd. De commissie acht een studiefonds wenselijk, waaruit toelagen kunnen worden verstrekt aan hen die een op leiding volgen voor een van de exa mens od grond van de wet op de zee- visvaartdiploma's. Introductie van een leerlingenwezen in de visserij acht de commissie niet mogelijk. KATWIJK AAN ZEE Toen de roeiredding- boot nog zee koos. Dit plaatje kregen wij van mevr. De Jcmg-Haas- noot. Varkevisserstr. 68. Zilveren jubileum van de lieer Schoenmaker NOORDWIJK Vrijdag 25 februari ls het 25 jaar geleden, dat de heer J. Schoen maker. hoofdcommies A op het ont vangerskantoor in dienst van de gemeen te Noordwijk trad. In 1939 kwam hii naar Noordwyk als beheerder vader noemt men dat nog steeds v jeugdherberg in het Langeveld Nog juist was de heer Schoenmaksi daar op dreef, of de bezetters maakten einde aan dit werk door zelf di jeugherberg te betrekken en later het gebouw te slopen. Na dit trieste begin, ging hij over ir gemeentedienst. Op zijn vertrouwens, post komt hij met honderden Noord wijkers. geld brengend of geld halend, in aanraking. De jubilaris staat bekend als een vriendelijk en serieus ambtenaar die in al zij-n werk een voorbeeldige accuratesse betracht en zeer veel vat zichzelf eist Naast zijn ambtelijke functie heeft d< heer Schoenmaker in het kerkelijke ei maatschappelijk leven belangrijk werk verricht. Zo diende hij de Herv. Gemeen te van Noordwijk-Binnen jarenlang ais ouderling en diaken. Als zodanig beheer de hy het Wilhelminahofje en besiuurae hij mede de Geertruida Kleuterschool aan de Voorstraat Donderdag 24 februari, 's middags vier uur, zal de jubilaris in worden gehuldigd. Tuinbouw en Plantkunde NOORDWIJK. Tuinbouw e„ Plantkunde heeft zijn jaarlijkse hu:s- broeiwedsiryd gehouden. Bij de vrije inzending blonken de heren Zandwyk en de heer Jonson uit. Verplichte in zending: 1. A. J. Lindhout 16 punten: 2. D. van Beelen 15 p.; 3. J. Schip per 14 p.: 4. A. van Neutegem 12 p 5. A. C. Lindhout 10.5 p.; 6. H. Pos-t ma 8 p. De heer Bosma uit Schiedam hield op de ledenvergadering een lezing over bereiding en gebruik van com NOORDWIJK Het eerste team var de tafeltennisvereniging T.O.V. is er ii geslaagd het sterke Gossima met 64 te bedwingen. Daarmede handhaafde het team zijn ongeslagen record in de tweede helft van de competitie. De overige uitslagen: N.K.F. 2 TOV 4 3—7; TOB 5 Docos 6 6—4; TOV-junioren N.SS.S.-junioren O—10 De kaartavond van TOV in Flora is een groot succes geworden. De uitsla gen: Q mevr. Turk 9780 p. 2. N. Hermans 8875 p. 3. A. Hermans 8870 p. 4. Jer. de Haas 8687 dag 1 maart in jeugdcentrum „De Ran! in de Golfbaan, aanvang half acht. De Kamerleden, die in principe hui medewerking hebben toegezegd, zijn d£! heren dr. Albering (KVP), SchepT (P.v.d.A.), Portheine (WD), Scholtefc (CHU), Van de Kieft (ARP) en Burge^ graaf (PSP). Kinderkoor in Noordwijk tr NOORDWIJK Het ligt in de betn doeling binnenkort een kinderkoor oplv te richten voor meisjes en jongens vxnne acht jaar af. Men kan zich opgeven^ bij mejuffrouw A. R. Meyler Atjeh-ilo weg 10, tel. 2413. Inmiddels is onder leiding van ir juffrouw Meyler begonnen met de i petities van een jeugdkoor, waarvart de leden elke woensdagavond van* zeven tot acht uur bijeenkomen in der' grote zaal van jeugdhuis De Rank aanb de Golfbaan. Ook voor het lidmaat-ï schap van dit koor kan men zich noa' opgeven. Foto's van feest NOORDWIJK. De fotoclub X 6ól° heeft besloten van de feestelijkheden)-] rondom de eeuwfeestviering van deV badplaats een fotografische documen-L tatie te maken, die later zal wordenk geëxposeerd. Tj KVP met één lijst NOORDWIJK. - De KVP komt bijl de gemeenteraadsverkiezing met éénL lijst uit. De zittende raadsleden wor-T den opnieuw kandidaat gesteld. C Dankbetuiging Ondergetekende zegt de verzekerings maatschappij N.V. Nieuwe HAV Bank 1 Schiedam en zijn vertegenwoordiger dc heer J. Guyt, Parklaan 3. Katwijk aan hartelijk dank voor de correcte uitkering na de brand die hij 5 november 1965 j.l. heeft gehad SCHOENHANDEL HAASNOOT VOORSTRAAT 52 KATWIJK AAN Z>S. TE KOOP WOONHUIS W. de Zwijgerlaan, 5 kamers, keuken, douche. Prijs 45.000,- k.k. Inl. Makelaars- en Assurantiekant. MINNEE Boulevard 56 Katwijk aan Zee. Telefoon 01718-3155 AUTO FINANCIERING W. OUWEHANDS en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR Kamperfoelieplein 1 Katwijk aa n Zee Telefoon 3139 Een vlotte afwikkeling van uw schadeverzekeringen gegarandeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4