Raad Noordwijk trok weer geld uit voor parallelboulevard Com nu met sangh SuurhoffHet spijt me dat er misverstand kon ontstaan VLEET Rundveefokkers Rijnstreek nu in de provinciale bond SCHEPEN Katwijk krijgt een zwemclub Visserijnieuws bij de EHBO Zwammerdam wil jeug mond-op-mond-beademen lerq Koudekerk heeft thans ook een supermarkt Verklaring in Kamer over postzegel-affaire VIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 FEBRUARI j (Van ome sportredactie) KATWIJK De bouw van een overdekt zwembad heeft de plannen van enkele vooruitstrevende zwemlus- tigen in Katwijk versneld. Naar ver luidt. zal donderdag 24 februari tijdens de jaarvergadering van de speeltuin vereniging De Molentuin de eerste Katwijkse zwemclub onder de naam KZ.C officieel te water worden ge laten. De besprekingen met KNZB- officials hebben een gunstig verloop gehad en de afkondiging van de nieu we vereniging heeft reeds plaats gehad in het bondsorgaan van de KNZB. Katwijkse student viel met brommer KATWIJK Door tot nu toe onbe kend gebleven oorzaak is de 26-jarige Katwijkse student J. v. d. O. met ziin bromfiets op het rijwielpad van de 14-jarige jongen uit Wassenaar. De Zeeweg in botsing gekomen met een ridder te voet bleef ongedeerd, maar de bromfietser moeat na de valpartij met een hersenschudding en een hoofd wond naar het A.Z. te Leiden worden gebracht Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 2.28 en 14.43 uur; laag water 10.30 en 22.54 uur. KATWIJK OPGELET VRIJDAGMARKT De laatste lange jongens onderbroeken 1.49. Korte hemdjes 1,25. Gemoltonneerde lange onderbroeken en borstrokken. Lan ge mouw 6.98 nu 3.98. Leuke dames vest jes en truitjes ook met col. Alle kleuren nu 7,98. Onze bekende lange onderbroe ken en borstrokken 2.98 nu 2.25. Flanellen nachtjaponnen tot 52 nu 3,98. Brushed nylon nachthemden 17.98 nu 9.98. Vlotte dames pyama's 10.98 nu 6,98. Damesslips tot 52 nu 98 ct. Zie borden Japie. Sassenheimse postkantoor meer een wachtlokaal SASSENHEIM De jaarvergadering van de Chr. Middenstandsvereniging werd gehouden in Het Bruine Paard. In zijn openingswoord zei voorzitter Van Goeverden o.m., dat de middenstand waakzaam moet zijn i.v.m de voort gaande geldontwaarding. Vo:gens het verslag van de secretaris blijft het leden tal (60) constant. Daar de toestand der kas niet zo rooskleurig is i.v.m de bijdragen voor de landelijke organisatie, werd besloten de contributie te ver hogen tot ƒ20.— per jaar. De voorzitter deelde mee. dat een actie zal worden gevoerd om te komen :ot openstelling van een extra loket in het postkantoor i.v.m. de lanae wacht tijden. De secretaris J. Oostenrijk trad af en stelde zich niet herkiesbaar Dit was eveneens het geval met penningmeester J. Bette. Beiden werden door de v zltter bedankt voor hun 18-jarige trouwe dienst ten behoeve van de vereniging. In hun plaats werden gekozen J. A. D Ruinemans en Joh. v. Nieuwkoop NOORDWIJK De burgemeester en de heren Abels en Van Riemsdijk waren niet aanwezig bij de vergadering van de gemeenteraad die gisteren werd gehouden. Loco-burgemeester wethouder G. Vogelaar presideerde. De raad had een agenda van veertien punten af te handelen, voor het grootste deel hamerstukken. Veruit het belangrijkste punt was het voor stel van B. en W. tot het aangaan van een grondtransactie met de N.V. v.h. Jan van Kan. Waterleiding is er, zij het proviso risch, maar alleen al het leggen van een kabel voor elektriciteit kost f 30.000. Hierbij komen dan nog de aansluitingskosten en dit alles zal De voorzitter zei. dat dit de laatste belangrijke barrière was die moest wor den genomen voor de realisering van de parallelboulevard. Dit vergt een groot bedrag en wij we ten nog niet hoe groot de bijdrage van het rijk in deze kosten zal zijn. Als deze uitkering laag is, belopen wij de kans dat G S. deze transactie niet goedkeuren gezien de financiële positie van de ge- Wij doen daarom via allerlei bespre kingen ons best deze zaak rond te krij gen temeer omdat dit mede de laatste fase is van het wederoDbouwDlan Niet alleen De heer Schelvis was niet tegen het voorstel, maar hij vond een uitgave van drie en een halve ton voor het verkrijgen van 1170 m2 grond van dden aard dat hiertegenover toch wel een extra uitke ring uit het gemeentefonds tegenover moest staan. Al deze en andere uitgaven zijn vooral voor de recreatie bestemd en die last kunnen wij niet alleen dragen. Hij bepleitte ook de invoering van een logeergastenbelasting zodat ook de toe rist iets in deze kosten bijdraagt. De heer De Geus verwachtte een belangrijke bijdrage van het rük. voor dergelijke doorbraken en sane ringsplannen wordt altijd behoorlijk gesubsidieerd. Hij noemde zelfs een percentage van tachtig, maar de voor zitter maande tot voorzichtigheid bü deze schatting. Het college voelt alles voor de invoe ring van een kurtax. maar niet door Noordwijk alleen. Bovendien zou bij de huidige wettelijke regeling, zeker drie kwart van degenen die voor betalen in aanmerking komen door de mazen van het net heenschieten. Nadat nog enkele leden het woord had den gevoerd werd het voorstel aangeno men. De heer Benschop stemde tegen de huurprijsvaststelling van de gemeente woning Daniël Noteboomstraat 14. omdat deze naar zijn mening onbillijk was. Plan Boerenburg Bij het plan aankoop grond in het plan Boerenburg vroeg de heer Alkemade of in dit plan binnenkort al iets te realise ren was. De voorzitter zei te hopen dat dit jaar reeds een begin gemaakt kan worden. In de rondvraag bepleitte de heer Van Leeuwen het wekelijks rondrijden van een gemeentelijke vrachtwagen tijdens de schoonmaaktijd voor het opladen van grote stukken afval die anders wellicht door de vuilnisauto niet kunnen worden meegenomen. De voorzitter zegde toe dit te zullen bespreken. De heer Duindam verzocht aan sluiting op elektriciteit en water van de woonschepen aan de Hogeweg. Dit bleek niet zo eenvoudig te zijn. Prijzenswaardige resul ta ten in „allerhande-programma SASSENHEIM. De christelijke gemengde zangvereniging Com nu met sangh, in september j.l. met ere tien jaar geworden, gaf in de gereformeerde kerk een concert Blijkbaar gaat het dit nog zo jon ge koor goed. Niet alleen de voor zitter gewaagde er dankbaar van. maar het was ook uit het nu ge geven allerhande-concert af t» leiden. Cor Kool heeft al die tjjd veel ge noegen van zijn belangrijk werk als dirigent kunnen beleven, hij bezit het vertrouwen en de koorleden geven zioh kennelijk met geestdrift aan hun schone liefhebberij. Een goed ding is ook. dat deze dirigent zich, blijkens het programma van deze avond, niet met een gemakkelijke alleei. traditie getrouwe activiteit tevreden stelt. De samenstelling van het koor is bevredigend; er bestaat een goede kwantitatieve verhouding tussen ue stemgroepen. Met het deugdelijke materiaal is zeker op de duur veel te bereiken. Vooral in het forte viel de klanksamenhang wel eens uiteen, mis. sohien ook door de niet zo gunstige akoestiek bevorderd. Prettige indruk Buxtehudes mooie, altijd graag ge hoorde cantate Alles was ihr tut", maakte al dadelijk een prettige indruk. Kools leiding, doelbewust en vast houdend, bewerkte een eenheid van klank en opvatting. Deze barokmuziek kan echter nog sprekendei en bril janter worden vertolkt bij een nog vlugger tempo, een sterkere contrast werking. een nog pittiger accentuering Maar het geheel klonk toch beschaafd en verzorgd. Van Mendelssohn kon men met waardering luisteren naar twee koren ui; de ..Paulus" en de cantate ..Aus tiefer Not" (parafrase over psalm 130). De zuiverheid in het laatstge noemde werk bleef in het eerste deel door iets te lage intonaties hier en daar, niet doorlopend gehandhaafd. Het goede begrip en de bewogen uit drukking maakten, ook in de Paulus- koren goed. wat er aan soepelheid en mildheid aan de klank nog wel ont brak. Artistiek niveau Een daad van ondernemingskracht zelfs van enige moed. was de uit voering van Albert de Klerks ..Super omnia" (op een oude mystieke tekst gecomponeerd). Het koor reikte hierin tot een belangrijke vocaal en artistiek niveau, waardoor deze klankschone devote, niet zelden indrukwekkende muziek, sterk aansprak. Een resul taat om gelukkig mee te zijn. De beide solisten, Sybille Raaphorst (alt) en Lize Schoo (sopraan), ver vulden de solopartijen in enkele wer ken bekwaam, welluidend en muzikaal begrepen. Lize Schoo muntte boven dien uit in Andriessens ..Magna res est amor", Sybille Raaphorst niet minder in het aangrijpende „Dido's Farewell" uit Purcells opera „Dido and Aeneas". Richard Heidema bleek een alles zins betrouwbaar orgelbegeleider. Ook gaf hij een verdienstelijke ver tolking van Bachs preludium en fuga in e-moll. Joh. van Wolfswinkel Noochvinkels op Palaceplein NOORDWIJK Zoals in het raads- verslag is te lezen, heeft de grond- transactie met de N.V. v.h. J. van Kan eindelijk haar beslag gekregen. Voor de verwezenlijking van het Wederop- bouwplan is nodig, dat het gehele complex van deze N.V,. de percelen Palaceplein 7 tol en met 17. wordt af gebroken. Om de hoge stagnatieschade voor het stilleggen van de betrokken bedrijven (smederij, bazaar modehuis en foto atelier) te voorkomen hebben B. en W. toegezegd, dat van gemeentewege op het parkeerterrein aan het Palace plein noodwinkels worden geplaatst die de N V. kan huren. Verder hebben zij in uitzicht gesteld, dat Van Kan gedurende de bouwtijd voor onderbrenging van de smederij gratis kan beschikken over het tegen woordige postkantoor, dat sDoedig zal worden ontruimd. Voor de huisvesting van de vier ge zinnen in het complex is toegezegd, dat aan één gezin permanent andere woon ruimte zal worden aangeboden, terwijl aan de overige drie gezinnen gedu rende de bouwtijd een woning ter be schikking zal worden gesteld. Met de hele transactie is rond f 350.000 gemoeid. door de bewoners van de schepen moeten worden betaald. De wethou ders Vogelaar en Den Otter meen den dat zij voor deze kosten zouden terugschrikken. Overigens werd toegezegd dat dit in studie zal i den genomen. Bij de behandeling van één der v stellen had de voorzitter medegedeeld dat in het komende seizoen alleen i in de Kerkstraat en in de Hoofdstraat parkeerschijven zouden worden gebruikt. Op De Greut zou men vrij mogen per- keren. In dit verband vroeg de heer Ben schop aandacht voor het openbaar vervoer. Het komt geregeld voor dat bijvoorbeeld 's morgens tijdens de spitsuren, reizigers of niet door de bus worden meegenomen, of als ha ringen in een ton worden vervoerd. H(j bepleitte interventie van B. en W. terzake bij de N.Z.H. De voorzitter zei hiervoor begrip te hebben, maar het probleem bij de ver voermaatschappij ligt niet bij de beschik bare bussen want die zijn er genoeg, maar er is gebrek aan chauffeurs. Hij achtte deze zaak van dusdanig belang dat hier over toch weer contact met de N.Z.H. zal worden opgenomen. De heer Van Nes vroeg ten slotte de aandacht voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd die door sportbeoefening in goede banen kan worden geleid. Toneelavonden in Ter Aar TER AAR De toneelgroep van de voetbalvereniging TAW brengt vrijdag en zaterdag in het dorpshuis het toneel- stUK „Zijn tweede huwelijk" van Edim. Lauwaet en Piet Mossenkoff. De op voering van dit familiedrama is bedoeld voor leden en donateurs van de voetbal vereniging. Aanvang 8 uur. TER AAR Bij de verkiezing voor ambtsdragers van de Hervormde ge meente werd als ouderling gekozen de heer Corn. Heijboer en als diaken de heer C. Rijnsburger. Slagvaardig werkt zich omhoog HAZERSWOUDE Het eerste team van de tafeltennisverenigng Slagvaardig heeft zioh in de derde klas van de NTTB, district Den Haag, weer wat omhooggewerkt door een 73 overwin ning op het Warmondse Steeds Vooruit. De Hazerswoudse winstpunten werden gescoord door C. Klop (3x>. Th. van Wetten <2x> en Jacq. de Jong. (2x). Het eerste juniorenteam verloor de ontmoeting tegen het Leidse Scylla met 82. Het tweede herenteam moest tegen DOOOS het loodje leggen. EHBO OUDE WETERING De EHBO-afde- ling houdt vrijdagavond om 8 uur haar jaarvergadering in het cultureel cen trum te Nieuwe Wetering. De huishou delijke vergadering met verslagen van secretaris en penningmeester is voor de pauze. Daarna voert de toneelver eniging „De Korenschoof" het toneel stuk „Een huis vol verrassingen", van Johan Blazer op. Tijdens de pauze is m verloting. 1JMUIDEN. Van de paar Neder landse schepen die nog in de Ierse Zee verblijven, had de VL 110 Mi- chiel Jan opeens succes. Men kwam tot een dagvangst van zestig kantjes haring. De andere vaartuigen had den volledig het nakijken. Al eerder waren verscheidene treilers naar de Atlantische Oceaan ten zuiden van Ierland gestoomd. De schippers wil den in navolaing van hun Franse col lega's makreel vangen, maar of dit inderdaad is gebeurd was nog niet bekend. Overigens kan men hier wel een makreeltje gebruiken, want de Noordzee laat het wat dat betreft at een poos afweten. In de Noord kwam men tot redelijke resultaten met In de hoofdrollen schelvis en makreel. Figurantenrollen waren weg gelegd voor haring en kabeljauw. Bij de P-boeien haalden de loggers en kotters per trek gemiddeld zestig kilo tong en een mand of acht schol op. Onder de Nederlandse kust ging het voor deze vaartuigen ook niet slecht. Het gemiddelde lag op 45 kilo tong en een paar manden andere vis per trek. De kotters, die het in deze omgeving op de gul hadden voorzien, konden redelijke hoeveelheden bergen. Wat er was. Aan de IJmuider markt verschenen 25 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 3502 kisten vis, waarvan 900 kisten schelvis, 380 kisten radio, 290 kisten wij ting. 80 kisten gul en kabeljauw. 850 kis ten kleine gul. 400 kisten koolvis 202 klei. ne kisten haring, 15 kleine kisten ma kreel, 10 kisten toters, 350 kisten schol, 2 kisten tarbot. 120 kisten diversen. 130 stuks stijve kabeljauw en 6000 kilo tor.g. Laatstgenoemde vissoort haalde weer een hoge notering De slips zat tussen de f 4,37 en de f 4.18 en de tong I tussen de f 5.49 en de f 5,13. De hoogste koers was met f 7.09 voor de grootmiddel. Voor de schol was de belangstelling vrijwel ge lijk aan die van de voorgaande dagen. Dat betekende voor de kleinmiddel en de schol 1 een notering van f 38 tot f 28- De grote schelvis was zeer in trek. Op de eerste afslag betaalde men f 70. De laag ste koers lag op f 64, Ook de grootmiddel stond er goed op met een notering van f 66 tot f 60. Alleen de braad was goed koop en zakte :ia een begin van f 20 weg tot f 12. De wijting bracht de handel be paald niet In vervoering en moest tevre den zijn met een notering van f 22 tot f 15 over beide soorten. De gul die de laatste dagen door de goede vangsten van de kotters onder de Nederlandse kust ruim voorradig was liep in prijs weer achteruit. De grootste soort kwam niet verder dan I 36 om later naar f 24 weg te zakken. De middel en de klei ne gul lieten een nog slechtere koers aantekenen. De grote kabeljauw begon met een notering van f 154 niet slecht. De laagste koers lag op f 132, zodat het gemiddelde aanvaardbaar was. De middel kabeljauw ondervond de concurrentie van de grote gul en was al voor f 104 te koop. Later kon men voor f 88 terecht De regels grote kabeljauw begonnen op f 154 uitstekend, maar konden dit niet volhou den. Zij eindigden op f 112. De grote zwarte koolvis is de laatste dagen goedkoper geworden. Op de eerste afslag kon het er met een notering f96 noe mee door maar de laagste koers van f èo was zonder meer tegenvallend. De grote leng zat tussen de f 84 en de f 72 Er was ook een beetje wolf die voor f 90 van eigenaar verwisselde. Vandaag aan de markt. Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 42 Nicolaas Senior met 800 kisten en 40 stuks stijve kabel jauw en de SCH 135 Cornelia Maria 1000 kisten. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 20 kisten wijting. 40 kisten schar, 50 kisten gul en kabeljauw. 320 kisten schol, 700 kisten haring en 7000 kilo tong. Voorzitter dokter Gill nam afscheid ZWAMMERDAMOnder leiding van voorzitter dokter K. Gill hield de plaatselijke afdeling EHBO haar jaar vergadering. Uit het verslag van secretaresse mevrouw Van der Lede bleek tevre denheid over het verslagjaar. Behalve deelneming aan wedstrijden, verleende men ook hulp bij ongevallen. In en kele gevallen paste men met succes mond-op-mond-beademing toe bij drenkelingen. Mevrouw Van Tol liet in haar finan cieel overzicht horen, dat de toestand van de verenigingskas gezond is. Dokter Gill kon zich niet herkies baar stellen. De heer Bot sprak de scheidende voorzitter toe. De verga dering benoemde hem tot erevoorzit ter. De heer J. Hoogeveen werd als voorzitter gekozen- Als bestuurslid KOUDEKERK De inwoners van Koudekerk kunnen sinds gisteren in eigen plaats naar een supermarkt gaan. De opening van de Sperwer supermarkt van de familie Smit betekent een aanwinst voor het Koude kerks winkelcentrum aan de Prins Bemhardstraat. In feite is deze super markt de afronding van het gehele plan. Burgemeester Q. Waverijn ver geleek in zijn toespraak h«t pa* geopende bedrijf qua groei en uitbreiding met de gemeente. „Door de groei van de gemeente raakte de heer P. J. Smit zijn grond kwijt en na aanvankelijk aan een zuivelwinke] ge dacht te hebben, werd vijf jaar geleden begonnen met een zelfbedleningszaak. die er voor deze kleine gemeente mocht zijn. Gedurende die vijf jaar is de ge meente snel gegroeid. De heer Smit heeft zich hierbij aangepast, doch de zaak werd te klein. Thans beschikt de firma over een nieuw winkelpand van ruim 200 m2 met 2 bovenwoningen. Door deze nieuwe zaak bent u thans een ronde voor ten opzichte van de ge meentelijke behoefte, waarbij de heer Waverijn wees op de plannen van een zwembad. Hierna sprak de voorzitter van hert Sperwer-verbond, de heer Renkema uit Bilflhoven, zijn bewondering uit over wat in deze gemeente tot stand is gekomen en hij prees de doortastendheid van de fa milie Smit. Hij feliciteerde niet alleen de familie Smit, maar ook de inwoners van Koudekerk met de opening van deze winkel. De heer Chr. Smit sprak hierna een dankwoord en betrok daarbij de aan nemer A. A. Smits uit Alphen aan Rijn, die in een vlot tempo de zaak heeft gebouwd, alsmede de onderaannemers en het adviserend personeel van de Sper- verbond. Uit erkentelijkheid voor de gemeente overhandigde hij burgemeester Q. Waverijn een envelop met inhoud ten behoeve van het te bouwen zwembed. Expogé had marine- avond LEIMUIDEN Het district Leiden van de „Ned. vereniging van ex-poli tieke gevangenen" (Expoigé) hield gisteravond in Nieuw Minerva zeer pover bezochte vergadering. Er waren slechts vier bestuursleden en drie leden aanwezig. Kapitein-luitenant W. C. Lemaire van de Marinevoorlichtingsdiensrt. ver telde iets over de Koninldijke Marine. Onder meer schonk hij aandacht aan de mijnenvegers, de Karei Doorman en De Zeven Provinciën. Er werden ook enige marinefilms vertoond. koos men de heer J. Kaspers. De ij M. van Termeij werd herkozen. Aan de hand van dia's en een zu stofkoffer zal men 1 maart in de N| spaarbank een demonstratie van] beademing geven. Hierbij is ied belangstellende welkom. Men zal contact opnemen meti plaatselijke scholen, met het doel lq lingen van de hoogste klassen bekt te maken met de mond-op-mondi ademing. Verkoop bouwgrond RIJNSATERWOUDE De N.V. broeders Van Dijk te Nieuwveen de gemeente opnieuw verzocht oir perceel bouwterrein, waarop zeven ningen kunnen worden gebouwd. B W stellen de raad voor 1022 vierki meter grond te verkopen aan de noemde N.V. Agenda gemeenteraad RIJNSATERWOUDE Vanavond acht uur vergadert de gemeenten De agenda: verkoop bouwgrond in uitbreidingsplan Leidse Vaart, voc pige vaststelling gemeenterekening en rekening woningbedrijf 1964, w ging verordening op de keuring waren, voorschotten op de exploita vergoeding vakonderwijs voor de Nat. school over 1966. ALPHEN Woensdag om acht wordt een jeugdeangaivond gehouden de Adventskerk. Gezin Kortekaa: won eerste prijs AMSTERDAM De Noordiwiji familie Kortekaas, bestaande uit vaa moedeT en elf kinderen, heeft zj gisteravond zingend een reis ni Oostenrijk verworven. Het was 1 eerste prijs, die het zingende gel veroverde in een finale voor zingen gezinnen, die voorafging aan de pj mière van de musical Sound of Mui Het gezin Kortekaas is uitgeroep! tot de Nederlandse familie Trapp. 1) Amerika heef vader Kortekaas al w de „echt'e" familie Trapp bericht oi vangen, dat er een grammofoonplaat van haar onderweg ia. Toezegging kand. Bon ma KATWIJK Kandidaat E. Boum heeft toezegging van beroep gekrej uit Nieuwendijk (N.B.). ALPHEN De Bond van Rundvee fokverenigingen in de Rijnstreek heeft gisteren in hotel Centraal besloten per 1 maart a.s. een fusie aan te gaan met de Bond voor de Rundveefokkerij in Zuid-Holland en de eigen bond on te heffen Voorzitter S. J. van der Stoel (Zoe- terwoude» gaf een korte terugblik over de bijna 40 bestaansjaren van de bond. Eerste voorzitter was de toenmalige burgemeester van Alphen, dr. H. J. Lo- vinck, daarna volgden de heren Brunt. Van Galen. Los, C. P. Roest en IJke- lenboom. Secretarissen heeft de bond minder gehad aldus de heer Van der Stoel, namelijk de heren Tulder, Ver hoeven en thans (al 22 iaar) de heer Joh. de Jong. De heer Van der Stoel wees er ver volgens op, dat het fusioneren wel echt iets is van deze tijd. Men kan het im mers overal om zich heen ook in het zakenleven zien gebeuren. Aan deze ontwikkeling kan ook de bond van Rundveefokverenigingen niet voorbij gaan. Door de voorgestelde fusie kan er beter worden gewerkt in het belang van de rund veefokkers. Terloops merkte de heer Van der Stoel nog op, dat ook de afdelingen Wassenaar en Zoeterwoude plannen uitwerken voor een fusie. Sprekende over de kosten en brengsten van vorig jaar, meende de heer Van der Stoel te moeten opmer- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Suurhof f heeft er vanmiddag zijn spijt over be tuigd, dat zijn aanvankelijke verklaring (vorige week in de Tweede Ka mer) over het niet-uitgeven van een speciale postzegel bij het. huwelijk van prinses Beatrix „niet zo is uitgevallen, dat misverstand uitgesloten dit gisteren in de Kamer bij de beantwoording van de vragen die de WD-er Visser hem over deze kwestie stelde. Hij bevestige nog eens dat de directeur-generaal van de PTT hem al op 28 september jl. de vraag heeft voorgelegd of tot uitgave van déze postzegel moest worden be sloten. Voor het ontwerpen en drukken van zo'n gelegenheidszegel meende de PTT een maand of vier nodig te hebben. Die tijd kan worden bekort, maar dan moeten beperkingen worden betracht wat betreft opzei en uitwerking van de zegel en keuzemogelijkheden van het ontwerp ..Zulke beperkingen achtte ik voor dit speciale geval bepaald ondenkbaar", al dus de minister, die eraan toevoegde, dat zorgvuldig overleg met personen van het Koninklijk Huis en andere personen nodig zou zijn geweest. De tijd voor dit alles was te kort Er kon in dit geval ook niets worden geforceerd. Om een bevre digend resultaat te verkrijgen had men enkele maanden eerder dan 28 september met de voorbereidende werkzaamheden moeten beginnen. Nog geen datum Op 28 september stond de huwelijks datum nog niet vast en moest met de eventualiteit van een eerdere datum dan 10 maart rekening worden gehouden. Een onzekere fiactor was ook de tijd om het ontwerp van de tekenaar door de graficus in drukvorm te laten bren gen. Dit alles heeft geleid tot de be slissing om geen zegel uit te geven. waren er met. In antwoord op de vraag of hij inder tijd tegen de directeur-generaal had ge zegd ,.'t Hoeft niet', verklaarde de minister zich werkelijk niet meer te herinneren welke formuleringen tijdens het gesprek van 28 september zijn ge bruikt. Van dit 90ort gesprekken wor den geen notulen bijgehouden, alleen een besluitenlijst aangelegd Een onder zoek naar ce mogelijkheden van een versnelde uitvoering van de zegel hoefde niet te worden ingesteld. De beschik bare tijd bood geen zekerheid om met iets te komen dat werkelijk de moeite Redenen voor een versnelde uitvoering waren er niet. De minister zei niert de indruk te hebben gehad, dat het hier om een onmisbaar geacht onder deel van de feestviering rond het huwelijk ging. Noch vóór noch na 28 september is door het publiek om zo'n zegel gevraagd. Bij de PTT is terzake slechts één brief binnengekomen Eerst in de Kamer is de kwestie onverhoeds aan de orde gesteld. „Dit moge dan geen excuus, maar wel een verklaring zijn, dat m'n antwoord aan de Kamer niet zo is uitgevallen, dat mis verstand bij voorbaat uitgesloten was. Het spijt mij dat dit gebeurd is", aldus de minister, die geen tegenstelling zag tussen zijn aanvankelijke uiteenzetting in de Kamer en het communiqué van de persdienst van zijn departement. Na de heer Visser stelden ook andere Kamerleden vragen aan de minister. Deze zei een week of drie geleden voor het eerst te hebben gehoord, dat de Antillen wél een huwelijkszegel uitgeven. Hij gaf toe, dat op 21 september de regering heeft meegedeeld dat met een huwelijks sluiting medio maart 1966 rekening kon worden gehouden, maar dat was slechts een voorlopige en zeer globale mede deling. .,Bij de beslissing over de postzegel moest ik rekening houden met een eventueel cer.'ere datum. Als het hu welijk enkele weken eerder zou wor den gesloten, stel u dan voor, dat ik had moeten zeggen: En nu is de post zegel te laat". Bij Vebo blijven Uit de vergadering bleek, dat geen der aanwezige leden bezwaren heeft tegen het aangaan van de voorgestelde fusie. In het bestuur van de provin ciale bond zal naast de huidige zes K.I.-bestuurders en drie uit de fokver enigingen nog één bestuurslid worden toegevoegd, een uitgesproken blaar kopfokker. Nadat allen zich akkoord hadden verklaard met deze fusievoorstellen werd tot de opheffing van de bestaan de bond besloten. Als aanstaand bestuurslid voor het provinciaal bestuur werd met algeme ne stemmen aangewezen de voorzitter, de heer S. J. van der Stoel. Nadat nog de te houden fokveed voor het blaarkopvee was besproi waarbij men ermee akkoord ging, deze op de VEBO te Leiden blii werd deze vergadering met woon! van dank door de heer Van der Sb gesloten. Tjjdens de hierop aansluitende v< gadering van het Nederlands Rundv Stamboek, die eveneens onder leidt stond van de heer Van der Stoel, he ir. K. Stapel, hoofdinspecteur van t N.R.S., tal van bij de veehouders 1 vende problemen en zaken uitvoeij ter sprake gebracht. Hij wees er op. dat de uitvoer vé vee in 1965 weer zeer aanzienlijk geweest. Er werden totaal zo'n 4O.0J dieren uitgevoerd naar totaal 31 la den Italië was weer de grootste nemer. REILEN EN ZEILEN Eerste lijst Zalrtie O Belem

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4