Departementen kunnen de ambtenaren niet bergen De Geer ging heen op last van koningin Wilhelmina Automatisering oorzaak van werkloosheid Zelfstandigen krijgen verzekering COQQO Stichting van de Arbeid is niet geschikt als bemiddelingsorgaan blijft Wind oostelijk South America is niet meer te redclen INDONESIË IN DE DRAAIKOLK Dr. ir. M. H. Damme (89) gisteren overleden Socrates-man Teunis H. opnieuw voor rechter Dr. L. de Jong onthult: Prof. Kommandeur: meer vrije tijd. vakanties, langere opleiding Toezicht op gemeenten beperkt Kwart miljoen belasting ontdoken Scott moet in ruimte bout monteren T VOENSDAG 16 FEBRUARI 1966 Tegen arbeidsongeschiktheid (Van onze parlementsredactic) DEN HAAG De regering treft voorbereidingen voor de indiening van een arbeidsongeschiktheidsver zekering voor niet loontrekkenden. De SER steunt dit voornemen. Er is nog geen beslissing genomen over de vraag of deze verzekering de vorm zal kragen van een aparte zelfstan digenverzekering dan wel van een volksverzekering. Dit heeft minis ter Veldkamp (Sociale Zaken) dins dagavond in de Eerste Kamer mee gedeeld. De bewindsman wees er op dat na de inwerking treding van de arbeidson geschiktheidsverzekering. welk wetsont werp hij verdedigde, geen nieuwe uitke ringen op grond van de interimregeling voor invalidftertsrentetrekkers zuilen worden toegekend. Grote groepen zelf- typ« standigen zullen dan tussen de wal en het schip vallen, betoogde dr. Veldkamp. Het ontwerp Arbeidsongeschiktheids- verzekering voor loontrekkenden werd tenslotte z.hs. aanvaard. UTRECHT De Personeelsraad van de Nederlandse Spoorwegen, de eerste vorm van gecoördineerd over leg tossen bedrijfsleiding en vakbewe ging in Nederland, bestaat veertig 0-235) jaar. Morgen wordt dat jubileum her dacht. Behalve de voltallige leiding en oud-leiders zal ook staatssecretaris Postumus de plechtigheid bijwonen. Referendaris drijft er een sigarettenstalletje bij DJAKARTA De economische en politieke moeilijkheden stapelen zich volgens buitenlandse politieke waarnemers in Indonesië op, aldus meldt ANP-correspondent Frank de Jong. Het land bevindt zich al vele maanden in een draaikolk. De maat regelen van midden december ten aanzien van de economie en het geld zijn goeddeels ongedaan gemaakt, omdat het wel pijnlijk was gebleken dat de regering te kras en overhaast was te werk gegaan. De prijs van benzine was in ok tober nog vier roepiah de liter, in december 1000 roepiah. Deze is nu verlaagd tot 500 oude roepiah. De verkoop van staatsauto's is gestaakt omdat slechts enkele hoge ambtena ren daarvan voordeel trokken, daar zij voor een tiende van de waarde de wagens konden aanschaffen. De der de maatregel, die schipbreuk leed, was de krasse verhoging van ver voer- en PTT-tarieven, daar kleine man niet meer in staat was deze te betalen. KRANTEN In tegenstelling tot vorige jaren waren het de dagbladen die protesteerden. Bladen als Apien Soeara Islam werden daarop verboden. Sterk anti-communis tische bladen als Berita Republiek hiel- Velen werken maar paar ochtenden in de week den op te verschijnen wegens gebrek aan geld. Nieuwe regeringsbladen als Genta en Dwikora kregen daardoor de wind in de zeilen. Desniettemin zijn alle communistische en communistisch ge zinde bladen verboden en journalisten, die op communistische aandrang en ver dachtmaking uit hun werk waren ge stoten, konden de pen weer opnemen. GELD De geldzuivering had enkele onver wachte gevolgen. De persen van het staatsmuntbedrijf hadden maandenlang op volle toeren gedraaid om biljetten van 5000 en 10000 roepiah te drukken en er waren te weinig biljetten van 1, 5, 10, 25 en 50 nieuwe roepiah, zodat vele ambtenaren geen salaris kregen. Men Er zijn vele honderdduizenden amb tenaren in Djakarta en er is nauwelijks ruimte op de ministeries, die zich als een inktvlek in de stad en tuinsteden hebben uitgebreid. Velen verschijnen slechts enkele dagen in de week op hun kantoren en dan alleen 's ochtends. Aan het eind van de maand krijgen zij slechts genoeg salaris om 4 dagen lang rijst te kopen. Een referendaris drijft na de ochtenduren 'n sigarettenstalletje Indonesië tracht uitstel van betaling voor buitenlandse schulden te krijgen door met elk land afzonderlijk te on derhandelen. Djakarta wacht Soekarno's politieke JONG EN OUD kiezen VENCO Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteertEr is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. Prof. De Gaay Fortman meent (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Stichting van de Arbeid is niet langer geschikt om als bemiddelingsorgaan ingeschakeld worden bij arbeidsconflicten. De aangekondigde regeling kan daarom iet beperkt blijven tot de wanpres- DE BILT In een afnemend hoge- drukgebied boven midden-Europa, kwam in noord-Duitsland in de afge- nacht plaatselijk omstreeks 15 graden vorst voor, in hoofdzaak tengevolge uitstraling bij heldere hemel en t weinig wind boven het sneeuwdek. Ook in het noorden van ons land vroor het meer dan de vorige nacht. Er werd daar plaatselijk 9 graden vorst gemeten. Elders bleef de vorst licht. Een diepe depressie ten zuidwesten van Ierland veranderde weinig van plaats. Een front ervan bracht regen -en sneeuw in West-Engeland en rond de Ierse Zee. Een ander front trok met regen over Portugal en Spanje. Dit front zal morgen over Frankrijk langzaam naar I het noorden komen. Het is mogelijk dat dit front morgen j later op de dag of in de avond wat neerslag veroorzaakt in het zuiden van ons land. De kans hierop lijkt echter nog niet groot. Er blijft intussen een oostelijke wind waaien, waarbij vannacht in het zuiden van het lend temperaturen het vriespunt zullen voorkomen, elders overwegend lichte vorst. Zon en maan I Donderdag 17 februari: zon op 7.52, tonder 17.57; maan op 7.07, onder 14.26. Zondag 20 februari: nieuwe maan. I HET WEER IN EVROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur ft uLl Den Helder gh. bew Ii Ypenburg zvv. beu iVlissingen h. beu Eelde 1. beu li Twente zw. beu Eindhoven h. beu j ZtL-Limb. zw. beu IJ Stockholm sneeuv Berlijn Frankfort München tatie. Ook zal een wettelijke rege ling voor het oplossen van arbeids geschillen getroffen moeten worden. Tot deze conclusie kwam prof. mr. W. F. de Gaay Fortman a.rdins dag tijdens de behandeling van de begroting van Justitie in de Eerste Kamer. De anti-revolutionaire senator hoopte dat na de uitspraak van de Haagse Rechtbank het geding tussen de Maas trichtse aardewerkfabrieken en de vak bonden tot de Hoge Raad zal worden voortgezet. De heer Van Pelt (pac soc.) vond het een vreemde zaak dat de vak bonden niet protesteren als de rechter een staking verbiedt. Hij betoogde dat aan de stakingsvrijheid geen enkele hinderpaal in de weg mag worden ge- Politie Jhr. De Geer (c.h.) échtte het nood zakelijk dat een onderzoek wordt inge steld naar de factoren die de slechte verhouding tussen politiek en publiek veroorzaken. Naar zijn mening vindt hier een wisselwerking plaats tussen het tekort aan politiepersoneel ener zijds en een veranderende mentaliteit bij sommige bevolkingsgroepen ander zijds. Zijn voorstel werd gesteund door mr. Delprat (lib.) Deze liberale woordvoerder vroeg minister Samkalden in afwachting van de voltooiing van de nieuwe We genverkeerswet voorlopig een in terimregeling in te voeren. De heer Brongersma (soc.) drong aan op spoedige indiening van maat regelen die de privacy beschermen. Hij meende dat wij thans „in de dic tatuur van de openbaarheid" leven, be laagd door telelenzen en afluisterappa- raten. Spreker deed de suggestie om een wettelijk geregeld tuchtrecht vast te stellen voor hen die bij de publi citeitsmedia zoals pers. radio en t.v. werkzaam zijn. Sprekend over het aangekondigde wetsontwerp inzake anti-conceptionele middelen verklaarde mr. Siegmann dat de KVP-fractie haar oordeel hier over zal voorbehouden tot het ont werp er is. Jhr. De Geer (cJi.) meende dat de huidige ontwikkeling zodanig is dat de in het christelijk geloof bestaande opvattingen geen hinderpaal meer vormen voor een re geling op dit punt. Evenals prof. De Gaay Fortman acht te hij de tijd rijp voor wijziging van het echtscheidingsrecht. De anti-revolutionaire woordvoerder mr. Van Dijken bepleitte een ruimere toelating van vreemdelingen. Het gel dend criterium dat bii toelating een wezenlijk Nederlands belang moet zijn gediend achtte hij te streng. Minister Samkalden antwoordt vandaag. HOEK VAN HOLLAND De sleep boten Maasbank, Steenbank en Schou- wenibanik hebben het blussen van de brand in de ruimen van het Liberiaanse vrachtschip South America gestaakt. Het sahip is niet meer te redden. De huid is op verscheidene plaatsen gebarsten door de geweldige hitte. De bergers hebben nu besloten het schip te laten uitbranden. Dat kan nog een a twee weken duren. moest toen ijlings voor 2 miljoen dollar bankpapier in het buitenland bestellen. De koers tegenover de dollar steeg van 50 tot 40 per dollar in midden februari, vooral daar men oude roepiah wilde ver wisselen om een onderzoek naar zijn ver mogen te ontgaan. Er is kans dat men met het oog op het gebrek aan gereed geld oude biljetten zal laten overstem- pelen, iets wat men gemakkelijk kan na- PRIJZEN Door een en ander zijn de prijzen gestegen, sinds december met 20 pro cent. Veel dingen werden te duur voor de gewone man, die de buikriem moet toehalen- De studenten weigeren hun staking op te geven. Zij eisen verhod van de com munistische partij verlaging van prijzen irieven en hervorming van het top zware kabinet. Kandidaten voor het mini sterie van prijsverlaging stellen hun eisen voordat zij him leven wagen door deze portefeuille te aanvaarden. De meest uze gegadige, Hadeli Hasiboean, wil 70 pet. van het loodzware regeringsappa raat tiwee jaar op wachtgeld stellen en dan ontslaan. OUD-DIR.-GENERAAL PTT de echte griepbestrijder krachtig, direkt! WASSENAAR In zijn woning in Wassenaar is gisteren op 89-jarige leeftijd overleden dr. ir. M. H. Dam me, die in het verleden grote bekend heid heeft gekregen door zijn uit nemende verdiensten voor PTT en KLM. Voor de oorlog was hy jaren lang directeur-generaal van de PTT, in welke functie hij zeer veel gedaan heeft voor de internationale ontwik keling van het luchtpostvervoer. De heer Damme werd op 16 november 1876 in Breda geboren. Na het behalen van het diploma werktuigkundig inge nieur trad hij op 1 januari 1899 in dienst van de staatsspoorwegen in het toen malige Nederlands Indië In 1913 werd hij bevorderd tot hoofdinspecteur, hoofd van de staatsspoor- en tramwegen. Op 1 juni 1025 verliet de heer Damme de Nederlands Indische dienst met pen sioen en werd tegelijkertijd benoemd tot directeur-generaal van de PTT. Hij bleef dit tot de oorlog met een onderbre king van zeventien dagen. In 1939 was hij minister van sociale zaken in het vijfde kabinet-Colijn maar hij ging, toen dit kabinet aftrad, niet over naar het tweede kabinet-De Geer dat daarna ge formeerd werd. Als directeur-generaal van de PTT heeft de heer Damme dit staatsbedrijf georganiseerd en gemoderniseerd, het werd van verliesgevend een winstgevend bedrijf. De TH in Delft benoemde hem in 1938 tot doctor honoris causa in de technische wetenschap. De heer Damme was voorts lid van de raad van commissarissen en van de raad van beheer van de KLM. In 1941 werd hij voorzitter van de Koninklijke Nederlandse vereniging voor luchtvaart, die hem in 1954 tot ere-lid benoemde. In de oorlogsjaren maakt hij zich ver dienstelijk door in de winter van 1940 op 194,1 mee te werken aan de inrichting van een geheim telex-station achter de telexnetten van het door de Duitsers beheerste persbureau ANP. De heer Damme heeft zich in zijn zeer werkzame leven ook op velerlei an dere gebieden bewogen. Zo was hij onder meer voorzitter van de centrale commis sie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken, voorzitter van het konink lijk instituut van ingenieurs en van de normalisatieraad. Ook was de heer Dam me, die verscheidene binnen- en buiten landse ondescheidingen heeft ontvangen sinds 1946 voorzitter van de raad van beheer van het Nederlands verkeers- instituut. Financiële manipulaties verweten Confectiefabriek ging failliet AMSTERDAM De ex-onder directeur van de Amsterdamse Bank, Teunis H., die in 1961 in hoger be roep werd vrijgesproken van ver duistering in de beruchte Socrates- affaire, moest gisteren opnieuw voor de rechtbank verschijnen. Nu werden hem financiële manipulaties ver weten, als gevolg waarvan een con fectiefabriek failliet is gegaan. Door de transacties van de 52-jarige H. zou een verlies ziin ontstaan van f 430.000. Teunis H.. die zich evenals in de Soorates-affaire een meester toonde in het beantwoorden van vragen beweerde, dat de verliezen waren te wijten aan de curator van het faillissement, mr. C. D. van Vliet. Door mr. Van Vliet* ondeskundige manipulaties zou de stroc zijn ontstaan. De rechtbank besloot tenslotte de zaak schorsen, omdat zowel de officier als de rechtbank de curator, die in het buitenland verbliift, als getuige in deze zaak wilde horen Brief H. had zich opgeworpen als vertrou wensman van de eigenaar (enige aan deelhouder) van de ex- NV Confectie Industrie Sluizer, de heer G. E. Sluizer. H. had volgens getuige Sluizer zelfs een brief voorgelezen van de president van het gerechtshof, waarin deze zich verheugde dat hij H. in de Socrates- affaire kon vrijspreken. H. werd tenslotte benoemd tot directeur-bestuurder van de NV. Als zodanig had verdachte toe stemming gegeven tot het afsluiten van Zeventien doden door gasvergiftiging bij krachtcentrale AMSTERDAM In een lezing voor de afdeling letteren van de Konink lijke Nederlandse academie van We tenschappen heeft de directeur van het rijksbureau voor oorlogsdocu mentatie, dr. L. de Jong onthuld, dat kóningin Wilhelmina tijdens de re geringsperiode te Londen persoon lijk de toenmalige minister-president jhr. mr. De Geer heeft gedwongen af te treden. Het was haar bedoeling de heer De Geer en andere ministers die niet in de uiteindelijke overwinning van de geallieerden geloofden, naar Indië te doen vertrekken. Dit is haar echter niet gelukt. Zijn gegeven heelt dr. De Jong on der meer verkregen uit persoonlijke gesprekken met Wilhelmina en uit haar dagboek. Slechts twee ministers, betoogde hij, stonden naast de Ko ningin wat betreft haar visie op de LOCARNO Zeventien arbeiders xUn j afloop van de oorlog. Evenals zij na risteravond omgekomen toen dodelijke men ook de heren Gerbrandy en Van gassen, naar men aanneemt koolmonoxyde,den Tempel een Duitse overwinning een krachtcentrale niet in hun overwegingen op. De Ko ningin wenste dat de overige ministers Vijftien omgekomen arbeiders waren Italianen. Er is vanmorgen een Italiaanse commissie van onderzoek naar Zwitser land gekomen en de bijzonderheden van dit onderzoek worden geheim gehouden tot het zal zijn voltooid. naar Indië zouden vertrekken, maar de gouverneur-generaal weigerde echter (leze ministers in Indië onder dak te verlenen. AMSTERDAM De zich in de ko- 2 menden twintig jaar snel uitbreiden de automatisering zal in ons land veel werkloosheid veroorzaken. Deze werkloosheid zal opgevangen moe ten worden door méér en langere op leidingen, méér vrije tijd en méér vakanties. Dit is een van de stellin gen die prof. dr. J. Kommandeur, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit van Groningen, gisteren poneerde tijdens een bijeenkomst in het RAl- gebouw ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de Party van de Arbeid. Prof. Kommandeur sprak over de ontwikkeling van d< wetenschap en techniek in de ko, mende twintig jaar. en vruchtbaarheid regelende ..pil'- roor de mens lieuwe ultra-lichte constructie mate. 4 automatische vertaalmachines (zonder grammatica) 5 transplantatie van menselijke organen 6 betrouwbare weersvoorspellingen 7 centraal geheugen voor opslag van wetenschappelijke informatie Prof. Kommandeur releveerde al lereerst de verwachtingen van het grote Amerikaanse concern Rand Corporation voor de komende decen nia. We doen hieronder slechts een greep uit deze voorspellingen" (in volgorde van ontwikkeling) Wetenschap J, commerciële ontzouting van zeei Automatisering 1 tienmaal zoveel werk zal aan compu ters kunnen worden overgelaten 2 automatische controle luchtverkeer 3 electro-mechanisatie bankwezen (25 procent van personeel overbodig) 4 toepassing onderwijsmachines 5 automatische bibliotheken 6 geautomatiseerd stads, en lokaal ver- Ruimtevaart 1 satellieten voor weersregeling 2 landing op de maan 3 redding astronauten in baan om aarde 4 ruimtestation voor tien man 5 basis voor twee man op de maan 5 bemande vlucht langs Mars en Venus nent belang zijn. 7 permanente basis voor tien man op de 8 landing op Mars Als we aan deze geweldige ontwikke. lingen niet onze krachten en financiële middelen geven, worden we een histo rische bezienswaardigheid, concludeerde prof. Kommandeur. Maar wat moeten we dan m de komende jaren precies doen Het antwoord van prof. Kommandeur luidt: ken b. reorganisaitie van het vhmo wetenschappelijk onderwijs zodat maximale communicatie van docenten en leerlingen wordt bereikt c. regelmatige herziening van onderwijs, programma's van lager en wetenschap pelijk onderwijs, opdat versnelling kan wonden bijgehouden d. stichting van nieuwe opleidingen of ombouw van bestaan als de ontwik keling dat noodzakelijk maakt. Ondanks alle maatschappelijke proble men die deze veranderingen teweeg brengen, staat volgens prof. Komman deur dit voorop: de intimiteit van het ge. zin biedt de rustplaats in de snelle ont wikkelingen. Daarom zal goede huizen bouw en verantwoorde recreatie van emi- dat hij zou aftreden. Tot tweemaal toe smeekte De Geer minister van finan ciën te mogen blijven, maar Wilhel mina weigerde. Zelfs de ministers Welter, Alberda en Van Kleffens, die nog een goed woord voor hem deden, konden de Koningin niet tot andere Gerbrandy werd zyn opvolger. Reeds vele jaren voor 1940 was. aldus dr. De Jong. de Koningin over tuigd van een Duitse inval bij een eventueel conflict. Zij drong er by haar ministers op aan maatregelen te treffen, maar deze gingen daartoe slechts aarzelend over. Zy oefende er eveneens druk op uit, dat in febru ari 1940 generaal Reynders, als op perbevelhebber van land- en zee macht werd vervangen door generaal Winkelman. Bevoegdheden Voor de periode na de oorlog was de Koningin de mening toegedaan dat een nieuwe grondwet de koninklyke bevoegdheden zou moeten uitbreiden. Zij was er een voorstandster van dat de Koning zelf de ministers zou be noemen en ontslaan, een standpunt dat by haar was gerypt door haar ervaringen vóór en in de oorlog. Zonder medeweten van het kabinet liet zij in het najaar 1944 afgevaardig den uit het bevrijde en niet-bevrijde deel van Nederland naar Londen ko men, met de bedoeling uit hen een geheel nieuw kabinet samen te stel len. DU is haar niet gelukt. geldleningsovereenkomsten met de firma AmsteLpost, die inmiddels ook is ge liquideerd. Volgens de statuten had de NV Slukzer uitsluitend de fabricage van en de handel in damesconfectieartikelen ten doel. De raadsman van H„ mr. J. A. van Waarden deelde de rechtbank mee, dat hij zou betogen, dat de transacties niet in srtijd met de statuten waren geweest. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen merkte op. dat dit z.i. bij de behandeling voor de reohter-commis- saris door de raadsman i door diens cliënt wel was toegegeven. Volgens verdachte H. zou de heer Sluizer op de hoogte zijn geweest van alle transacties. Tweede Kamer besluit: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft zich gisteren verenigd met een wetsvoorstel om de bepalingen in de Gemeentewet over het toezicht op de gemeentebesturen te wyzigen en aan te passen aan de veranderingen in de praktijk van het gemeentelijk beleid. Het toezicht wordt beperkt en de ge meenten krijgen daardoor meer armslag. Zo zullen gemeenten met meer dan 100.000 inwoners geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten meer behoeven voor besluiten, betreffende het onders hands aanbesteden van werken of leve ranties en het kopen, ruilen, vervreem den en bezwaren van onroerend goed. Verder zal de regeling voor schorsing en vernietiging van gemeentelijke straf verordeningen worden verbeterd. Het zelfde gebeurt met de regeling voor het doen van uitgaven buiten de goedgekeur de gemeentebegroting om. Strekking Met de strekking van het wetsontwerp (waarover vorige week al in eerste instantie werd gedebatteerd) kon de hele Kamer ziöh verenigen. Maar de c.h. af gevaardigde Bode twijfelde sterk aan da geoorloofdheid om verschil te maken tus sen gemeenten tot 100.000 inwoners en gemeenten met meer inwoners. Naar zijn mening verzet de Grondwet zich hierte gen. Minister Smallenbroek (binnenland se zaken) noch de Kamermeerderheid deelden deze mening. Tegen het wetsont werp stemden ten slotte de hele CH- fractie, vier leden van de WD, en voorts de SGP en de GPV-er Jongeling. De Kamer behandelde verder een wets ontwerp tot regeling van het leerlingen wezen, waarover vandaag zou worden beslist. Eis: 7 mnd. en f 25.000 ARNHEM De officier van Justi tie bij de rechtbank te Arnhem heeft gisteren tegen de 37-jarige handelaar A. W. II. V. uit Lienden zeven maan den geëist, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en 25.000 gulden boete wegens ontduiking van omzetbelasting, inkomstenbelas ting en accijns op suiker in de jaren 1961, 1962 en 1963. Volgens de officier heeft de man 258.000 gulden te weinig belasting betaald. Hij betaalt het nu af met honderd gulden per week. Het zal dus een vijftigtal ja ren duren eer de fiscus aan zün trekken komt. WASHINGTON Tijdens de vlucht van de Amerikaanse Gemini-8, die 15 mrt begint, zal de ruimtevaarder Dave Scott zijn cabine verlaten en 3 uur lang in de ruimte zweven. Dit is gisteren door de NASA bekendge maakt. De Gemini-8 met de astro nauten Neil Armstrong en Dave Scott zal drie dagen om de aarde draaien. Bij de vijfde omwenteling zal men trachten een rendez-vous te bewerkstel ligen. Scott zal tijdens de dertiende om wenteling zijn cabine verlaten, waarmee hij aanvankelijk met een draad van 7.5 meter verbonden blijft. De cabine zal dan aan de Agena wor den vastgemaakt. Neil Armstrong moet daarna weer losmaken terwijl Scott zich aan de achterkant van de Gemkii-8 vast houdt. Armstrong zal dan de Gemini op 15 meter afstand van de Agena-raket bren gen, Waarbij Scott zijn draad tot 22,5 me ter zal afrollen. Hij verplaatst zich dan met zijn stuwpistool in de richting van de Agena, voordat hij naar de Gemini-8 terugkeert. Scott zal aan de buitenkant van de Ge mini-8 een bout vast- en losschroeven met een speciaal instrument, waarmee gewerkt kan worden bij afwezigheid vaS de zwaartekracht. In deze omstandighe den zou een monteur met een gewone Engelse sleutel zichzelf rond de bout draaien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7