TV RADIO Eugenie Herlaar: verschijning bij u prettige thuis Twee uur tv-debat van VU-studenten over l apartheidsvraagstuk Ideale toestand in Nederlandse havens Spion aan de muur r DINSDAG 15 FEBRUARI 1966 ii en Nieuwslees„ster zonder glamour ,.Eén op de tien Inspanning en ontspanning bejaarden HILVERSUM De geestelijke situ atie is het onderwerp dat vanavond in behandeling komt, als Jan van Hillo D2)voor de vijfde maal over Ned. 2 (8.45 nur) een rechtstreeks uit te zenden 'programma wijdt aan onze bejaarden, d.w.z. de boven-65-jarigen. Een bijzonderheid is, dat er nu ook 5 enkele vormen van goede ontspanning van ouderen worden getoond. O.m. zal er een bejaardenkoor optreden. Indien Jan van Hillo bij zijn plan is gebleven, zal deze „bejaardenontspan ning" de uitzending een wat levendi ger karakter geven en daar zullen de kijkers zeker niet op tegen hebben, ;want het behandelen van statistische gegevens maakt een programma nooit al te soepel. Het gaat echter niet uitsluitend over ontspanning, ook over inspanning. De cijfers leren ons, dat de Nederlandse bevolking 1,2 miljoen bejaarden telt en dat de meesten van hen de drempel van de pensionering hebben overschre- !t I den. Een moeilijk ogenblik, want het herinnert onherroepelijk aan een mijl paal: de uitschakeling uit het arbeids- r. proces. it Maar dit betekent niet dat elke !t 65-jarige nu verder zijn tijd maar in ledigheid moet en mag doorbrengen. Al te dikwijls is reeds gebleken, dat n zulk een plotselinge overgang van wer- j ken en luieren of liever, kampen met verveling, een schadelijke terugslag voor lichamelijke en geestelijke ge zondheid heeft teweeggebracht en dat dient ten enen male voorkomen te wor- 9 den. Jan van Hillo zal aantonen, hoeve- len het anders hebben aangepakt en j nog fit genoeg waren om eenvoudig in _Jeen voortgezette of nieuwe arbeids- kring over te stappen, hoe anderen hun „rust aanwenden om ijverig hob- Y bies te betrachten dan wel allerlei werkjes op te knappen, en weer ande- i ren zich amuseren bij gerichte en vol doening gevende ontspanningsactivi- I teiten. (Met het klimmen der jaren neemt dikwijls de arbeidskracht af, maar er blijven verscheidene vormen van be zigheden, die ook de veel ouderen zelf respect en prestatievermogen doen be houden. Een onderwerp alzo, dat voor vele wdere kijkers grote aantrekkelijkheid zal hebben. HILVERSUM Ze is een pret tige verschijning bij u thuis op het televisiescherm, Eugenie Herlaar, de 25-jarige redactrice van het NTS-journaal. Zij was de eerste vrouw, die binnentrad in de mannenwereld van de journaal- dienst en zij is er in een half jaartje best ingeburgerd. Het werk bevalt haar best en na dat zij (de eerste maal vol goed- verborgen zenuwachtigheid) voor zichtige schreden had gezet op het moeilijke pad van het vraagge sprek. voelt zij zich er meer dan ooit thuis, in deze voor Nederland nog exclusieve werkkring. Ze zullen het ons niet kwalijk men, de heren van de journaalredac tie, wanneer we Eugenie een „ster" van het scherm noemen, zij het dan een ster zonder glamour, want die heeft zij niet nodig in haar vak. Zij kan liet doen zonder opvallende kap sels die telkens moeten wijzigen, zon der fraaie sieraden en avondjurken: zij is het gewone, aardige meisje in haar daagse jurk, dat 's avonds even bij ons binnenkomt om het nieuws- van-de-dag te lezen, wanneer het haar beurt is. Ingeburgerd bij NTS-journaal roep, waar zij veel vrienden had ge maakt, ook ver over zee, waar men haar stem zeer waardeerde, te verla ten. Voor de NTS-journaaldienst was het wel even wennen, zo'n eerste vrou welijke collega, maar Eugenic bracht haar eenvoud en hartelijkheid mee en zo was het ijs vlug gebroken. Wat de heer Simons had bedoeld als „een verrassing voor de kijkers" is inderdaad een verrassing geworden. Sinds enige maanden zijn wij er nu aan gewend, Eugenie op gezette tijden „op bezoek" te krijgen en dat spijt niemand. Integendeel, zij is altijd welkom en in vele huiskamers wordt zij al ver trouwelijk en vrolijk met „ha, Euge- Maar zij heeft er, na de eerste we ken van spanning, een veroverende glimlach bij te geef en haar kracht is haar innemende stem, waarmee zij feil loos, zonder zich ooit te verspreken of te haperen, in dikwijls hoog tempo ons van alles op de hoogte brengt. Het zal u ongetwijfeld welkom zijn, iets meer te horen over dit meisje, dat „een bekend gezicht" in uw huiskamer is geworden. Lit Curasao U hebt het ongetwijfeld aan haar donker uiterlijk al gezien. Eugenie's nie!" begroet. Een „tante Hannie" of wieg stoncMn de West en om precies een „onze Tanja" zal zij nooit worden. eerste schooljaren. De HBS liep zij af inmiddels was de familie Herlaar naar Nederland teruggekeerd. Eugenie's va der, werkzaam bij een oliemaatschap pij, werd al vrij jong gepensioneerd en nam afscheid van de West. Een van haar klassegenoten in Ede was André van Westrheenen, (op het ogenblik student aan de Wageningse Landbouwhogeschool) met wie zij zich kortgeleden (zoals wij u meldden) heeft verloofd met de bedoeling, het volgend jaar te gaan trouwen. Eugenie wilde niet doorstuderen, zij hield veel van muziek en ambieerde een werkkring. Zij vond die bij een van de Nederlandse grammofoonpla tenmaatschappijen. Ook had zij belang stelling voor de omroep en zij sloot zich aan bij Minjon, AVRO's jeugdom- roep. Daar kreeg zij meer en meer de smaak te pakken van het microfoon- werk en omdat zij in haar dagelijks werk ook teksten voor platenhoezen schreef, viel haar nogal eens een goed ideetje in. Bij Minjon zette ze de eerste stappen als omroepster. Haar bijzonder goede stem bleef echter niet onontdekt en het radio werk, uit liefhebberij begonnen, trok I haar meer en meer. Toen zij bij de I Wereldomroep solliciteerde als omroep- 1 ster voor de Nederlandse afdeling, was I het haar ernst geworden, en kreeg zij I de baan vanwege haar stem en voor dracht. De hobby werd werkkring. die van een omroepster van een Ede, want j omroepvereniging, die gastvrouw is op het scherm. Zij laat zich zien in haar dagelijks werk, en die innemende glimlach krij gen wij er als extraatje bij cadeau. Waarvoor dank, intussen! NCRV geeft zendtijd (Van onze radio- en tv redactie) HILVERSUM Niet op 13, zoals de omroepster zondagavond aankondigde, 1JT maar op donderdag 17 maart a-s. zul- N|len tweehonderd studenten van de Vrije Universiteit in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen aan een „marathon discussie" over het apart heidsvraagstuk in Zuidafrika. Dit zal geen NCRV programma zijn, maar een uitzending geheel en al voor bereid en uitgevoerd door de VU Stu- dentenraad onder leiding van zijn praeses de heer Van der Noort. De NCRV zal echter wel technische hulp verlenen en zendtijd ter beschikking stellen. en uitlopen. In de Amsterdamse studio HJBellevue zijn 200 plaatsen beschikbaar en naar men verwacht zullen die ook bezet zijn met studenten van verschil lende faculteiten: iedereen is wel- [kom. De discussie zal worden geleid door een nader te kiezen presidium: men [fflfheeft in Amsterdam nog een maand de tiid voor de organisatie. De gehele televisie-avond van de NCRV op Ned. 1 zal od die donderdag *an deze gebeurtenis zijn gewijd. Het- traditionele televisiespel moet ervoor wijken. 't programma voor de avond luidt: 8.20 tot 9.05 uur vertoning van een samenvatting van de zes re portages over Zuidafrikaanse apart heid. welke Nico van Vliet voor de NCRV heeft gemaakt en welke reeds riin uiteezonden. Daarna direct over schakeling naar Amsterdam voor het debat dat precies 2 uren zal duren. niet de ncrv De NCRV maakt er ons attent op, dat zij niet de verantwoordelijkheid voor dit programma draagt, die ligt geheel bij de VU Studentenraad. Zij weet, dat er onder de VU studenten verschillende meningen over het apartheidsvraagstuk heersen en aan gezien hierbij wel wordt gesteund op christelijke beginselen gelooft di NCRV dat zij tot taak heeft, deze dis cussie welke „tot de toetsingsmoge lijkheden voor de meningsvorming" behoort, in de openbaarheid te bren gen. „Het is een vraagstuk waar men niet omheen kan lopen noch het weg denken uit de huidige schakering van wereldproblemen, aldus de NCRV, en waar de televisie zulk een mogelijk heid tot verbreiding van het debat biedt, moeten wij die aangrijpen. Niettemin distantieert de NCRV zich als omroepvereniging van de me ningen, welke zullen worden uitgespro ken, zoals zij het ook nadrukkelijk heeft gedaan van de conclusies waar toe Nico van Vliet in zijn laatste Zuid- afrika-programma van zondagavond j.l. kwam. Wij hebben dit reeds eerder gemeld in een vraaggesprek met Nico van j Vliet, maar de NCRV wil er nog eens j aan herinneren. Fijne collega Geen twee jaar is ze bij de Wereld omroep gebleven. Nog altijd hoort men daar met spijt vertellen, dat ze wegging: ze was een heel hartelijke collega, uitstekend voor haar werk, altijd vol belangstelling en bijzonder pienter. Maar al te graag had men haar daar gehouden. Toch bestaat er ook volledig begrip voor, dat ze afscheid nam. Want opeens was daar voor Eugenie de kans om de eerste Nederlandse nieuwsleesster bij het NTS-journaal te worden. Dick Simons, hoofdredacteur, had nieuwe medewerkers nodig en liep al een tijdje rond met de gedachte aan een vrouwenstem ter afwisseling. Audities leverden niet dat op, wat hij zocht. Een experiment in deze wilde hij meteen goed hebben. Zo viel de keus op Eugenie Herlaar, die er eerst nogal van opkeek, wikte en woog, maar toch toestemde, al ging het haar ook aan 't hart, de Wereldom- Ba by derm-zeep F abiolasprookje in de Eheling KAATSHEUVEL De Efteling, die nu hard aan nieuwe attracties werkt, zal het komende seizoen kunnen bogen op een uitgebeeld koninklijk sprookje. Van ko ningin Fabiola in België heeft de directie namelijk toestemming gekregen het door haar geschreven sprookje „De Indische waterlelies" gestalte te mogen geven. Het sprookje wordt uitgebeeld door groot oosters plein, met in de buurt daar van een grot, die een sprookjesmeer in clusief fontein omgeven. Hier nu ..groei en" toverachtige waterlelies: door aan raking van manestralen en de mysterieuze werking van een toverstaf worden de bloemen tot leven gebracht. Het publiek kan dat allemaal zien vanaf het plein of vanuit de grot. Dochter van Johnson trouwt in augustus WASHINGTON Op 6 augustus dit jaar zal Luci Baines Johnson, dochter van de Amerikaanse president in het huwelijk treden met Patrick Nugent, zo heeft het Witte Huis bekend gemaakt. De huwelijksplechtigheid zal in een Rooms Katholieke kerk worden voltrok ken, daarna zal een receptie in het Witte Huis worden gehouden. Schijfremmen op gouden koets DEN HAAG De gouden koets, des tijds (1897) gebouwd door Neerlands enige automobielenfabriek Spijker, wordt thans door Neerlands enige automobielenfabriek DAF onderhanden genomen: de koets krijgt daar namelijk schijfremmen. Hiertoe is besloten om elk risico van ongelukken door op hol slaande paarden uit te sluiten. Mochten de paarden niet meer in de hand gehouden worden, dan is een druk op een pedaal, door de koet sier te bedienen, voldoende om de koets tot stilstand te brengen. Zoals men wellicht weet is de koets •n geschenk van Amsterdam en werd deze aan koningin Wilhelmina in het Paleis van Volksvlijt aangeboden. VANAVOND TE ZIEN Brits blad Financial Times Geen geestdrift voor Duits voor zichzelf sprekende Brit „Onze medewerker heeft volkomen de vrije hand gehad in zijn reporta ges," zei een woordvoerder van de NCRV vandaag tegen ons. „Nico van Vliet is niet in onze vaste dienst, hij is free lance medewerker en heeft dus het recht zijn eigen opinie te verkondi gen. Wij hebben ^hem verzocht, dat zondagavond ook weer duidelijk te la ten uitkomen. Misschien klonk het toen wel een beetje belerend, maar dit i was conditie. De NCRV zelf heeft door deze reportages geen standpunt vastge steld en zij zal dat ook niet doen door de studentendiscussie". Het feit, dat een samenvatting van de Zuidafrika-reeks „Ooggetuige" als inleiding op het debat wordt uitgezon den heeft een tweeledig doel. Ten eerste om de kijkers, die mogelijk een of meer uitzendingen hebben gemist weer goed in de stof in te werken, ten tweede om de studenten een uitgangs punt te verschaffen. „Maar ook niet", zegt de j DEN HAAG Niet zonder enige afgunst constateert de Finan cial Times, in een artikel over de Rotterdamse haven dat Engeland nog ver verwijderd is van de wat het blad niemt „ideale" toestand in de Nederlandse havensteden, waar de havenarbeiders geen restrictieve praktijken toepassen en bereid zijn overuren te maken en 's nachts te werken. Het verschil lussen Engeland en Neder land in dit opzicht werd volgens het blad duidelijk aangetoond tijdens een bezoek, dat de onofficiële leider van de Londense havenarbeiders, Jack Dash, met een tv-ploeg van de BBC enige tijd geleden aan Rotterdam bracht. Tijdens dit vrij korte bezoek heeft Dash nog getracht de Nederlandse ha venarbeiders ertoe te brengen eenzelf de houding aan te nemen als hun Britse collega's en heeft hij hen willen erhalen nachtarbeid te weigeren. NCRV-man, „De reportages zullen Nachtarbeid, zo zei hij, is uitsluitend POTTER'S CATARRH PASTILLES niet behandeld worden, noch de menin gen, welke Nico van Vliet daarbij heeft geuit. Hij zal bij de uitzending ook niet aanwezig zijn. De studenten zullen zelf een debat opzetten, de sa menvatting van de reportages is slechts bedoeld als gedachten-bepaling voornamelijk voor de kijker. Voor Ni co van Vliet is de serie reeds beslo ten," „Maar het is wèl voor het eerst, dat zulk een groot en lang en algemeen i debat met 200 deelnemers op de beeld buis zal komen", liet de NCRV-woord- jLaa't' voerder, niet zonder trots, nog even i weten. En dat moeten wij toegeven. voor nachtdieren. Dit toespraakje, vertelt Financial Times had weinig uitwerking. August de Laat overleden Ned. 1 VARA 7.32 uur: Engelse les gevorderden. 8.45 uur: Simon Carmiggelt leest uit eigen werk. 8.55 uur: Praten met Bonzo in de serie Z-cars. 9.45 uur: zondagsschilders in Signalement. Ned. 2 NCRV 8.01 uur: kijken naar de waterhagedis met Tanja Koen en Hans Rensenbrink. 8.20 uur: quiz „Haal je kijkgeld terug". 8.45 uur: bejaardenprogramma: de geestelijke situatie boven de 65-jarigen. 9.25 uur: Dzjès zien met Pim Jacobs en zijn gasten. 10.05 uur: (CVK/IKOR)' 7e aflevering van „Dichterbij", Bijbeluitleg. VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 7.30 uur: het Metropeorkest speelt, Annie Palmen zingt 8.00 uur: concert door het Limburgs Symfonieorkest. 9.05 uur: voortzetting van de reeks „Christendemocraten achter het ijzeren gordijn. 11.05 uur: gezellige muziek in Disco-rendezwous. Hilversum II AVRO 7.05 uur: Oosterse muziek in Gamelan. 7.35 uur: radiotijdschrift voor gitaristen. 8.05 uur: amusementsprogramma met Chris Howland. 9.15 uur: parlementaire discussie. 10.25 uur: ds A. Klamer in de rubriek „Ik geloof, dat 11.00 uur: Venster op de hedendaagse muziek. door John ie Carré 0 Victor Gollancz.:;: 8 Het contract met Leamas liep nog enige maanden, en om die uit te dienen plaatsten ze hem zolang op de afdeling Bankzaken. Bankzaken was anders dan Financiën, het had te maken met overzeese betalingen, het financieren van agenten en operaties. De meeste baantjes in Bankzaken hadden wel door een jongste bediende kunnen worden verricht, ware het niet dat hieraan een grote mate van geheimhouding verbonden was, en dus behoorde Bankza ken tot de verschillende afdelingen in de Dienst die be schouwd werden als tijdelijke verblijfplaats voor die ambtenaren die binnenkort toch de vergetelheid zouden ingaan. Leamas raakte aan lager wal. Over het algemeen duurt het vrij lang voordat iemand werkelijk te gronde gaat, maar met Leamas was dit niet het geval. Voor de ogen van zijn collega's veranderde hij van een eervol terzijdegesteld man in een haatdragend, dronken wrak - en dit alles binnen een paar maanden. Er bestaat een soort wezenloosheid bij dronkaards, speciaal wanneer ze nuchter zijn, een soort afwezigheid, die niet heel opmerkzame lieden als zwakheid aanduiden en die Leamas zich met onnatuurlijke snelheid scheen eigen te maken. Hij bedreef kleine oneerlijkheden, leende onbedui dende bedragen van secretaressen en vergat die terug te betalen, en kwam te laat of ging te vroeg weg onder een of ander gemompeld voorwendsel. Eerst behandelden zijn col lega's hem nog met toegeeflijkheid: misschien beangstigde zijn verval hen op dezelfde wijze als kreupelen, bedelaars en invaliden ons bang maken, omdat we vrezen dat wij zelf een van hen zouden kunnen worden; maar tenslotte waren toch zijn nalatigheid en zijn grove, onredelijke boos aardigheid oorzaak dat men hem links liet liggen. Overigens scheen, tot ieders verrassing, Leamas het hele maal niet zo erg te vinden aan de dijk gezet te zijn. Zijn wilskracht scheen plotseling in elkaar gestort te zijn. De beginnelingen onder de secretaressen, onwillig te geloven dat Geheime Diensten door gewone stervelingen bezet wor den, merkten met schrik dat Leamas een verlopen sujet was geworden. Hij besteedde minder zorg aan zijn uiterlijk en stoorde zich minder aan zijn omgeving, hij lunchte in de cantine, waar gewoonlijk alleen het jongere personeel at, en het gerucht ging dat hij dronk. Hij werd een eenzame, behorende tot die tragische categorie van actieve mensen wie men te vroeg hun activiteit ontnomen heeft; zwemmers wie het water ontzegd wordt of acteurs die niet meer op de planken mogen verschijnen. Sommigen zeiden dat hij een blunder begaan had in Berlijn, dat de oorzaak was waardoor zijn spionagenet was opgerold door de tegenpartij; maar niemand wist iets met zekerheid. Iedereen was het ermee eens dat hij buiten gewoon hardvochtig behandeld was, zelfs voor een perso neelsafdeling die nu niet direct bekend stond om haar filantropie. Als hij langs kwam wees men hem steeds aan, zoals mannen dat wel doen met een atleet uit het verleden, en zei: „Dat is Leamas. Die heeft het er in Berlijn bij laten liggen, tragisch zoals hij zichzelf nu laat gaan". En toen op een dag verdween hij. Hij zei niemand goedendag, blijkbaar zelfs Control niet. Dit was op zichzelf niet zoiets bijzonders. De aard van de Dienst sloot uitbundi ge afscheidsfuifjes en het aanbieden van gouden horloges nu eenmaal uit, maar zelfs naar deze regels afgemeten, scheen het vertrek van Leamas wel heel plotseling. Voor zover men kon nagaan vond zijn vertrek plaats voor de wettelijke beëindiging van zijn contract. Elsie, van Finan ciën, verschafte een paar kruimels nieuws. Leamas had de rest van zijn salaris in baar opgenomenl hetgeen, daar wilde Elsie iets onder verwedden, betekende dat hij moeilijkhe den met zijn bank had. Zijn gratificatie werd betaalbaar aan het einde van de maand, ze kon niet zeggen hoeveel dat zou worden, maar in ieder geval geen bedrag in vier cijfers, arme stakker. Zijn nationale verzekeringskaart was opgezonden. De personeelsafdeling had een adres van hem, voegde Elslè er minachtend aan tóe, maar natuurlijk lieten die niets Tos, moest je net bij Personeel komen. En dan was daar dié geschiedenis met het geld. Het lekte uit als gewoonlijk wist niemand waarvandaan dat het plotselinge vertrek van Leamas verband hield met ongere geldheden bij de afdeling Bankzaken. Een nogal grote som ontbrak (niet in drie cijfers, maar in vier, volgens een jongedame met blauw haar die op de telefooncentrale werk te), maar ze hadden het bijna allemaal teruggekregen en verder had men een retentierecht op zijn pensioen gelegd. Wordt vervolgd Dit was wellicht voor een deel toe te schrijven aan de omstandigheid, dat Dash de taalmoeilijkheden meende te kunnen overbruggen door zijn toe spraak in het Duits te houden, een taal die in Rotterdam weinig geestdrift vermag te verwekken Engeland krijgt een ombudsman LONDEN Engeland krijgt een ombudsman, die klachten gaat onder- zoeken van burgers tegen de over heid. Blijkens het desbetreffende wets voorstel, dat de regering gisteren bij het parlement heeft ingediend, krijgt de ombudsman wiens officiële titel parlementair commissaris voor be stuursaangelegenheden zal zijn een jaarsalaris van 8.600 pond (ongeveer 86.000 gulden). In totaal zullen de kosten van dit instituut ongeveer twee miljoen gul den per jaar bedragen. Zweden, Finland, Denemarken, Noorwegen en Nieuw-Zeeland kennen al een ombudsman. Hilversum I, 402 m. KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Metropole orkest en zangsollste. 20.00 Limburgs sym fonie orkest en solisten. 21.05 Ohristen-Democraten achter het IJzeren Gordijn (deel II: Tsje- choslovakije). documentaire. 21.40 Gram.muz. 2145 Chris ten Democraten achter het IJzeren Gordijn, gedachtenwis- Nieuws 22.40 Epiloog 22.45 De zingende kerk. 23.05 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 - 24.00 18.00 Nieuws. 18 15 Aktualitei- 18.25 Lichte orkestmuziek zangsoliste. 1655 Voor de - i Howlai 91.15 Dis- over actuele onderwer- 1.40 Pianorecital. 22.10 mentaal trio 23.55-24 00 Nieui TELEVISIE V H OM» Nederland I. NTS: 19.00 in het kort, 19.01 Klaas les. (Les 20 en herh. les 19). 20.00 Journaal. VARA: 20.2c Achter het nieuwe. 20.45 Voor- 1 20.55 z- 21.45 Programma over figuren en verschijnselen uit de we reld van de beeldende kunst, toneel etc. 2255 VARA-prtJs- nts: ..idagsschildei Actueel Humanisme. 22.40-22.45 Journaal. 22.45-23.15 Teleac: Samen leven nu en morgen (les 16). Nederland II. NTS: 2000 Nieuws in het kort. NCRV: 20.01 Dieren kijken, program ma over dieren. 2050 Haal Je kijkgeld terug, tv-prljsvraag. 20.45 Programma over bejaar den. (deel 5). 2155 Jazzmuziek. 2150 Attentie. CVK/IKOR: 22.05 Dichterbij een wekelijks pgMT.. NtS: 22.35-22.40 ournaal. 7.00 Nieu' Klassieke (Om 750 Nieuws). 7.45 402 m. NCRV: Dagopening, pianomuziek Nieuws, 8.32 Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Voor de zie ken. 955 Waterstanden. 9 40 Voor de vrouw. v9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 1050 Mor gendienst. 11,00 Modern trom petconcert (gr.). 11.15 Schoolra dio. 11.40 Lichte grammofoon muziek. 1257 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 15.40 Actualiteiten en reportages. 1350 Licht Instru mentaal trio. 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen, hoor spel (deel 46). 14.25 Moderne 15.05 Klassieke grammo- *-*" Vo- «lver- 1600 heldsvoorlichtlng. 18.00 Selectie uit Porgy and Bess (opn.K 18 20 Trompet en orkest (gr.). 1850 Het Spekt rum. 18 50 Lich te grammofoonmuziek. 18 58 Nieuws over de wedstrijd Mara thon. Hilversum n. 298 m. VARA: 750 Nieuws en ochtendgymnas tiek. 753 Lichte grammofoon- 3 Llch- lUlsvTOUw 9.05 Gewijde °muz (gr VPRO: 9 40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor mouw. 11.45 Saxofoonkwar- (opn.). 12.00 Stereo: Licht septet.1252 16.00 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 17,30 Promenade orkest en zangsoliste. 17,58 Nieuws over dc wedstrijd Marathon. Hilversum III (240 m en FM-kanalcn). NRU/KRO: praatje. 12.00 Nieuws. :npro- 00 Nieuws. 1402 Aktualiteiten. 14 05 Gevarieerd filatenp^og^amma. RU/AV~~ grammofoonmu- 115.02 Licht«_ ziek 16.00 Nieuws. 16.02 Volks liedjes uit Engels-sprekende landen (opn.t. 1650 Rhythm programma Tilburg overleden. Vier jaar geleden kwam de heer De voor het laatst voor het voetlicht in televisieprogramma yoor artiesten jvan boven dc zestig jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9