trim Nu het toch P moet zijn, rook dan het allerbeste Hanoi wil piloten van VS berechten Sowjetunie wijst drie Westduitsers uit VERZUILING GROEIT NAAR OPENHEID Sowjetvolk „niet veilig" Zware straffen geëist tegen Russische schrijvers Spion Abel: FBI-agenten zijn sufferds Atoomaanval op Engeland verfilmd Vreemde feestganger Britten wilden keizer Wilhelm ophanden Uit de Haagse hof geplukt HUISVROUW WERKT 60 UUR PER WEEK 5 MAANDAG 14 FEBRUARI 1966 Philip Morris, de sigaret, die om zijn internationaal niveau óveral ter wereld wordt gerookt, handhaaft zijn prijs van f1 50 trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! CHOCOLADE-MINTS MOSKOU De Sowjetunie heeft de Westduitse ambassa deur zaterdag laten weten, dat een lid van diens staf binnen een week het land moet verlaten. Ook werd de ambassadeur gevraagd te bevorderen dat twee Westduit se correspondenten worden te ruggeroepen- Het drietal zou zich schuldig hebben gemaakt aan niet nader genoemde „onwettige activiteit", aldus een woordvoerder van de ambassade van de Bondsrepubliek in Moskou. De uitgewezen diplomaat vervult een administratieve functie. De betrok ken journalisten zijn verbonden aan de Frankfurter Allgemeine Zeitung en aan Der Speigel. Akkoord van Luxemburg positief BRUSSEL Het akkoord van Luxem- irg vormt een positief feit, omdat de opese Gemeenschap daardoor haar ge- le activiteit heeft kunnen hervatten, Idus heeft de politieke commissie van iet Europese parlement verklaard. Op 'paalde punten blijft echter tamelijk 'ote bezorgdheid bestaan met name wat ïtreft de stemprocedure in de minister - id bij de behandeling van de derde ppe van de overgangsperiode. Verder roegen verscheidene leden zich af of jde nieuwe betrekkingen tussen de raad ten het uitvoerend orgaan geen afbreuk ■yjdo:n aan de bevoegdheden en de rol van 'het Europese parlement. ndi WASHINGTON Amerika heeft verklaard dat elke poging van j Noord-Vietnam, krijgsgevangenen ia: uit de VS als oorlogsmisdadigers te berechten, in strijd zou ztfn met de Geneefse conventie van 1949. Deze werd in 1957 door Hanoi on dertekend. Het feit, dat er geen officiële oorlogsverklaring is, ontheft de com munisten niet van hun verplichtingen »p grond van d econventie. Dit werd 'erklaard naar aanleiding van een be- ojricht in een Egyptisch blad. Er bevin- liijden zich meer dan 100 Amerikaanse ipiloten en andere militairen in commu nistische gevangenschap. Intussen heeft Hanoi beweerd, dc. lAmerikaanse vliegtuigen meer dan 120 scholen in Noord- Vienam hebben ge bombardeerd. Vele leerlingen en londerwijzers zouden zijn omgekomen. Enige scholen worden met name ge noemd, o.a. de Hoeong Lap lagere Ischool in de gedemilitariseerde zone. MOSKOU Maarschalk Tsjoei- kov, een held van de slag om Sta lingrad en nu hoofd van de Rus sische Organisatie voor de verde diging van de burgerbevolking, heeft zijn volk gewaarschuwd voor gevolgen van een eventuele lernoorlog. De gehele bevolking zou volgens de maarschalk bij zo'n aanval worden betrokken. Tot dusver zei de Sowjet-regering steeds, dat het kapitalisme in een kern- |oorlog zou worden vernietigd, maar dat communisme zo'n oorlog zou overie- j Tsjoeikov zei nu echter: „Behalve ra- [ketbases en andere militaire doelen, kan jde vijand ook grote steden, spoorweg knooppunten, havens, burgervliegvelden en zelfs afzonderlijke fabrieken aanval len. Evenmin mag vergeten worden dat [kernexplosies verwoestingen en verlie zen aan arbeidskrachten tengevolge zul len hebben in gebieden, die niet recht streeks worden aangevallen." Represaille-maatregel van Moskou T/" 7 Ambassadeur Horst Groeper heeft ivracn tig protest krachtig tegen de maatregel geprotes- O 1 teerd en verklaard, dat de beschuldi- nmlinctn/Jmiv einsen volkomen ongegrond waren. Vult QTtlOCLSSCLCieilT Naar verluidt is de Russische stap een represaille-maatregel. Zoals bekend deed de Bondsrepubliek een zelfde stap tegen de drie Russen die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan economische spionage. MOSKOU Tegen de twee Rus sische schrijvers Andrei Sinjav- sky en Joeli Daniël zjjn zaterdag door de advocaat-generaal Oleg Temoesjkin zware straffen geëist. Sinjavsky hoorde zeven jaar ver blijf in een strafkolonie gevolgd door vijf jaar verbanning naar een afgele gen gebied tegen zich eisen. En tegen Daniël werd vijf jaar verblijf strafkolonie gevorderd. De twee schrijvers werden schuldig bevonden aan tegen de Sowjetunie ge richte propaganda en het belasteren van het Sow jet-blok door middel van in het buitenland uitgegeven werken, waarvan de manuscripten het land uit waren gesmokkeld. Voordat de openbare aanklager aan het woord kwam, had de schrijver Arkady Vassiliev uit naam van de ver eniging van Russische letterkundigen „een zware straf' tegen de beklaagden geëist, omdat zij „een van de zwaarste misdrijven" hadden begaan. Ditmaal zaten er in de zaal geen vrienden en oud-leerlingen van Sinjavsky, maar een dertig mensen die de beklaagden duidelijk vijandig gezind waren. Het proces is vandaag voortgeze* Waarschijnlijk kan dan de uitspraak worden gedaan. Bommenwerper neergestort LONDEN Vijf inzittenden zijn on het leven gekomen door het neerstorten van een Britse Vulcan-bommenwerper in de buurt van Brecon in Zuid-Wales. Het toestel werd sinds vrijdagavond vermist. Het toestel had geen- bommen aan boord. Het maakte een oefen- vlucht. Geen hoop meer op overlevenden Friendship NEW DELHI De hoop om nog over levenden te vinden van de Fokker- Friendship. die sedert vorige week in India wordt vermist, is opgegeven. Door het voortdurend slechte weer kunnen vliegtuigen hun opsporingsacties voorlo pig niet voortzetten. Te land zal men niet voor maart of april, wanneer de sneeuw smelt, pogingen kunnen ondernemen. Het toestel, dat door Schreiner Airways aan Indian Airlines was verhuurd, ver dween tijdens een vlucht van Srinigar naar Djammoe en kwam waarschijnlijk neer in de buurt van de bergtop Banihal. Het toestel had 37 mensen aan boord. President Nkroemah van Ghana zal zich naar Hanoi begeven. Eerst gaat hij naar Cairo,en Peking. Later be zoekt hij ook Moskou. Hij wil probe ren, rechtstreekse contacten tot stand te brengen tussen Washington en Ha noi. President Johnson heeft ee nzwarte lijst goedgekeurd, waarop de namen voorkomen van westelijke en Poolse schepen, die goederen naar Noord - Vietnam hebben vervoerd. Drie Britse schepen komen op de lijst voor. Openhartig De verklaring van de maarschalk is een van de openhartigste, die ooit tot de Russen is gericht. Tsjoeikov werd geïnterviewd door het blad Sowjetskaja Rossia. Hij herhaalde niettemin dat het kapitalisme zou ondergaan als dc heet hoofden van het imperialistische kamp een oorlog zouden ontketenen. Hij achtte de burgerlijke verdediging over de huidi ge omstandigheden uiterst belangrijk. Ook in maart heeft Tsjoeikov reeds gewaarschuwd, dat bij een kernoorlog miljoenen mensen zullen sterven en gro te centra van de moderne beschaving zullen vedwijnen. Beroep van paus op bevolking: van de Dom. reoubliek SAN DOMINGO De paus heeft de bevolking van de Dominicaanse repu bliek dringend gevraagd, het land nieuwe rouw te besparen. Totdusver zijn al ten minste 20 doden te betreu ren. De oproep maakte echter weinig in druk op de vroegere president Juan Bosch. Deze spoorde in een radiorede aan tot voortzetting van de staking om kracht bij te zetten aan de eis, dat alle militaire leiders het land verla ten, die vorig jaar in de burgeroorlog «en rol hebben gespeeld. MOSKOU De Russische spion kolo- nel Abel is bezig een boek te schrijven j over zijn activiteiten als geheim agent in de VS. Hij schrijft hoe hij FBI- agenten die hem toen in 1957 hadden gearresteerd bij de neus had geno- Kort voordat hij in een Newyorks hotel werd gepakt had hij radiocon tact met Moskou. „Ik wist dat liet moeilijk zou zijn om alles te vernieti gen in aanwezigheid van de agenten. Maar koste wat het kost, de decodeur moest weg. „Vlak voor hun ogen wierp ik de decodeur in het toilet", aldus Abel in zijn boek. De band waar de boodschap op stond gebruikte hij om de verf van een palet weg te ha len, waarna hij ook deze door het toi let door trok. In de auto bij de agenten begon Abel met zijn dasklem te spelen. Zoals hij verwacht had, werden ze argwa nend. Een agent pakte de klem en probeerde vergeefs deze open te ma ken, waarbij hij een klein stukje film dat eraan vastgezeten had op de grond liet vallen. Vorig jaar heeft de in Engeland arresteerde Gordon Lonsdale eveneens een boek gepubliceerd waarin hij zegt dat de Westerse inlichtingendiensten bemand zijn met sufferds. Het boek van Abel lijkt een zelfde bedoeling te hebben. LONDEN Een atoomaanval door Rusland is het onderwerp van een t.v.- cumentaire, die omdat zij door BBC niet voor vertoning Is toegelaten waarschijnlijk zal worden verfilmd. De documentaire, die ongeveer 50 minuten duurt, laat de verschrikkelijkste gevol gen zien van de gefingeerde aanval. Het werk draagt als titel „Oorlogsspel". In het „Oorlogsspel" worden de slach toffers op straat tot onherkenbaar toe verbrand, de politie schiet op straat voed- selplunderaars dood en meer van dat soort schokkende tonelen worden uitge voerd. De BBC vond een en ander dan ook te gruwelijk. De producer van de documentaire. Pe ter Watkins heeft gezegd dat hij het werk nu wil omvormen tot een speelfilm voor vertoning in de bioscoop. Modder sleurt mijnwerkers 2000 m omlaag JOHANNESBURG Acht Afrikaan se mijnwerkers zijn zaterdag door hon derden tonnen slijmerige modder 2.D00 meter omlaaggesleurd langs een hel lende schacht van een goudmijn bij Klerksdorp. Aangenomen wordt dat de mannen om het leven zijn geko men. Een blanke mijnwerker die zich op een diepte van bijna 2.000 meter be vond hoorde de modderstroom aanko men: In zijn wanhoop ging hij aan een electrische kabel hangen waar tot zijn geluk toen geen stroom door ging. Met zijn benen bengelend boven de mod derstroom zag hij enige Afrikaanse mijnwerkers door de stroom worden weggesleurd. De blanke mijnwerker werd later gered en met verwondin gen in het ziekenhuis opgenomen. De lawine is waarschijnlijk veroorzaakt door de zware regen van de laatste tijd. 1 Dr. Couwenberg meent ling berust niet meer primair op ideologische- maar op sociaal- psychologische gronden. Een tra ditioneel bepaalde clubsolidari- teit eigen sfeer is thans het voornaamste element. Deze stelling werd dit week einde geponeerd door dr. S. W. Couwenberg tijdens een bijeen komst van het Nederlands Ge- spreks Centrum. Deze organisa tie, die zich ten doel stelt perso nen met een verschillende reli gieuze en politieke overtuiging voor een dialoog bijeen te bren gen, heeft een conferentie belegd, die gewijd was aan het onder werp: de Algemeenheid. Dr. Couwenberg was van mening dat momenteel binnen de verzuilde organisa ties een bereidheid tot samenwerking a"~ ontwikkeling naar nationale, algemeen Nederlandse organisaties. Zijn rede werd van kritisch comi taar voorzien door mr. K. Groen. Deze gaf toe dat bepaalde instellingen op con fessionele grondslag uitsluitend geken merkt worden door een eigen sfeer. Hij verweet dr. Couwenberg echter van een fundamenteel uitgangspunt een luxe te willen maken. Centraal staat de visie op de roeping van de mens en zijn opvat ting over de oorsprong van het gezag, aldus mr. Groen. Iedere levensopvatting leidt naar zijn mening tot een andere houding. Hii verwachtte in de praktijk weinig resultaat van eer. organisatie die uitgaat van een algemene ideologie die tussen of boven de levensbeschouwingen staat De derde inleider, drs. J. yan GRONINGEN Een overmoedige Groninger, M. van der T. heeft na af loop van een bruiloftsfeest de politie in de Martinistad en personeel van het plaatselijke academisch ziekenhuis flink last bezorgd. Zonder enige reden stak de man een mes in zijn pols. Midden in de nacht werd de politie vanuit een telefooncel opgebeld door !7i man, die kennelijk onder invloed van alcohol was, met de mededeling, dat er iemand gestoken was. Toen de politie arriveerde, lag er in de bewuste cel alleen maar een plasje bloed op de grond. Later kwam er een melding uit een andere cel. Daar trof de politie de hevig bloedende Van der T. aan. Per GGD werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Even later belde de behandelende arts de politie met de vraag of men de patiënt maar weer wilde halen, want hij was te aggressief om geholpen te worden. Toen de politie bij het ziekenhuis verscheen, was de vreemde bruiloftsgast via een achteruitgang ontvlucht. De recherche volgt nu het rode spoor. Een Vietnamese moeder met een slapend kind van enkele weken in haar armen, smeekt een Ame rikaanse soldaat, te blijven en haar en haar familie te helpen. Naar haar kind wijzend bleef zijn om hulp smeken. LONDEN Als Nederland na de Eerste Wereldoorlog niet liad vastgehouden aan de onaantastbaarheid van liet asielrecht dan zou de Duitse keizer Wilhelm hoogst- waarschijnlijk op een Brits schavot zijn gestorven. De Engelsen konden het alleen niet eens worden over de plaats tiaar de executie zou worden voltrokken. Uitein delijk werd Dover gekozen. Dit blijkt uit de drie kilometer lange ka binetsverslagen van de Britse regering uit de jaren 19161922 die tol nu toe geheim waren. Ten slotte besloot men de Neder landse asielverlening te respecteren „spe ciaal in het geval van een kleine staal als Nederland"'. Men drong er bij Den Haag op aan de kei zer naar een afgelegen koloniale bezitting te sturen. Ook dat weigerde Nederland, uaarop Londen de Nederlandse regering verantwoordelijk stelde voor alle hieruit voortvloeiende kwalijke gevolgen. ROME Bij de landing is de bliksem ingeslagen in de neus van een straalpas- sagiersvliegtuig van Trans World Air lines. Er waren 31 passagiers aan boord. Niemand werd echter gewond. Het toestel maakte een veilige landing. De blikseminslag veroorzaakte een scheur van 20 centimeter in de neus van het toestel Den Haag zit, zoals een groot ge deelte van het land, beurtelings onder sneeuw en ijzel, een regenbuitje en nu en dan en vooral een loodgrijze he mel. Dat geeft natuurlijk enig onge mak, voor de een meer dan voor de ander, maar over het algemeen valt het erg mee, vooral wanneer wc de sombere geluiden over de noordelijke toestanden horen.- En toch slapen er mensen niet van. Toch wordt elk windstootje zorgvul dig genoteerd en luistert men onder diepe stilte naar naderende depressies en opklaringen. Want donderdag zou er eigenlijk in Den Haag een lentesfeer moeten heer sen. Niet alleen binnen de Ridderzaal, waar die dankzij bloemistenkunde wel gemaakt wordt, maar ook op de straten, die toch al zo kaal versierd zijn met wat vlaggemasten hier en daar en verder niks. onder de linden naar de Ko ninklijke Schouwburg De kettingen hangen er nu nog. want het schelpen pad is een puur koninkliik pad. dat anders alleen op Prinsjesdag bere den wordt. Donderdaga zond zullen toortsdragers het verlichten en dat kan best mooi worden. Maar... wie gaat er des avonds naar het anders op dat uur veraten hart van de stad. wadend door sneeuw, glibberend over gladde stenen, wanneer thuis de tele visie toch ooic een flinke portie van het festijn met een herhaling van de reportages van de gehele dag geeft? En wie zal de moed opbrengen om des avonds om kwart over elf. wan neer de gemiddelde Hagenaar gewoon lijk of reeds te rüste is, of iuist zijn nachtknip op de deur doet, de bouf fante omslaan, de sneeuwlaarzen aan trekken en het Hofvijverfeest mee gaan beleven? Kopzorgen in Den Haag We hadden er zo'n Haags feest van willen maken, als compensatie van de gemiste bruiloftsdag, maar eenvoudig is dat niet. Op papier nog wel. daar klinkt het allemaal goed. Maar sneeuw, ijzel, vorst en regen storen zich daar ni->t aan. Intussen zijn er een aantal Hagenaars, die nu al een voorproefje doormaken. Dat zijn de politiemannen die de gevels van de Koninklijke Schouwburg, het paleis aan het Voorhout en het Binnenhof bewaken, opdat geen doldrieste klad deraar er met rooie menie of ander venijnig spul de vreugde zal kunnen bederven. De vreugde van de politiemannen bederven ze in ieder geval bij voor baat wel, die schilderen maar heen en weer, opdat verf en kwast van boos- willenden ongebruikt blijven. Wie er ook in hoogspanning leven: de journalisten. Bijvoorbeeld, verzin nu eens andere woorden voor: noenmaal, schrijden, gadeslaan en minzaam. Je komt dan op: boterhammetje eten, lopen, kijken en vriendelijk, maar dat zijn van die huis-, tuin- en keukenwoorden, waar je niet die speciale stemming mee oproept. We nopen verschrikkelijk op een beetje zonneschijn, maar wie durft nou nog het oranje-zonnetje te laten schijnen? Dat gaat al minstens drie mensenlevens mee. En dan (speciaal voor dé mannelij ke collega's) de vreselijke opgave de uiterlijke verschijning van de feeste lingen weer le geven. Men moest eens meebeleven noe aanhankelijk ze de enkele vrouwelijke journalisten beje genen bij zulke gelegenheden. nigen doen nog een hevige po- zelf uit te komen. i's toch oen gele jurk", vragen ze Waarop ze dankbaar, maar volko men onthutst gedicteerd krijgen: „Een goudkleurige zijden robe met incrustaties van satijnen biais." Je moet ze vervolgens overtuigen dat een muts een turban is en een hoed een toque of een capeline. Echt, in Den Haag maakt menigeen zich kopzorgen neutralisme maar om gezamenlijke verantwoordelijkheid .„Samen wat kan apart wat moet". Niet de zuilengroepen maar de neutralisten zijn naar zijn me ning tegenstanders van de algemeen heid. Steeds meer mensen vatten algemeen heid op als een nergens meer bij willen horen. Zij willen dit normatief maken voor het hele volk, aldus de heer Van der Ploeg. Franse satelliet had defect aan ontsteking BRETIGNY Het mislukken van de poging om zaterdagochtend een twee de Franse kunstmaan in een baan om de aarde te brengen, is veroorzaakt door het falen van het ontstekingsap paraat, zo is zaterdag officieel bekend gemaakt. Inmiddels is een vliegtuig naar Pa rijs gegaan om nieuwe ontstekingsap paraten te halen. Op de basis Hamma- guir, waar de Diamantraket niet van de grond kwam, meent men dat de lancering niet voor woensdag zal wor den gedaan. Aanvankelijk had men gehoopt de Diamant raket met de kunstmaan D-l/a zondag alsnog de ruimte in te schieten. Carlisten roeren zich in Spanje MADRID Een congres van 350 Carlistische afgevaardigden uit geheel Spanje, die door prins Xavïer van Bourbon-Parma (schoonvader van prinses Irene) was bijeengeroepen in de „dodenvallei", 45 km van Madrid verwijderd, is gisterochtend door de politie verboden. De congressisten hebben echter be sloten te blijven waar zij zijn. Volgens een gisteravond gepubli ceerd communiqué van de Carlisten was het doel van het congres de hou ding van het Carlisme te bepalen ten aanzien van de verwarde economische toestand in Spanje en de politieke ver volging van de leiders der democrati sche groeperingen. De Carlisten zou den het vooral gemunt hebben op zeke re Spaanse ministers als Eribarne, Lo pez Rodo, die zij ervan beschuldigen prins Juan Carlos van Bourbon, zoon de pretendent Don Juan van Bour bon, op de troon te willen helpen. TEL AVIV Aan de grens tussen Syrië en Israël heeft zich gistermorgen een vuurgevecht voorgedaan, waarbij ge bruik gemaakt werd van tanks en mortie ren. Twee Syriërs werden gewond. Twee Israëlische tanks en twee tractoren wer den geheel of gedeeltelijk vernietigd. Het was het eerste grensincident in Aanslag op rabbijn in oecumenische sabbatsdienst DETROIT Tijdens een oecumeni sche sabbatsdienst Is zaterdag rabbijn Morris Adler, een van de best bekend* geestelijke leiders van Detroit, door lid van zijn gemeente in h.t hoofd geschoten. Meer dan vijftienhonderd aanwezi gen keken in dodelijke schrik toe, toen de aanvaller, de 24-jarige Richard Wisjnetsky, een revolver op zichzelf richtte, nadat hij verschillende schoten op de rabbijn had gelost De rabbijn was by bewustzijn, toen hij in het nabije Sinai-ziekenhuis werd opgenomen voor een hersenoperatie. Wisjnetsky is er slecht aan toe in het Providence-ziekenhuis, waar hij een soortgelijke operatie onderging. De aanwezigen, waaronder vele waarnemers van christelijke kerken, zagen de jongeman plotseling overeind springen en naar de lessenaar hollen, waar de rabbyn stond te spreken. Hii duwde de cantor opzij en riep „Dat ij allemaal bedrog". De rabbijn ging naar de jongeman toe, maar werd geveld door enkele schoten. Wie de schuld? Met afschuw hebben we kunnen le zen over het proces in Stockholm, waar jongelui, die toch kennelijk niet meer tot de normalen kunnen worden gerekend tot verschrikkelijke dingen "eken te zijn. Ja, daar in Stockholm zitten de vermoedelijke da ders. Maar zijn ze dat in wezen wel? Mensen die op deze wijze zijn gaan leven worden niet zo geboren maar moeten zo zijn gevormd. Ik denk weer aan de Baarnse moordzaak. Daar waren de ouders van de jonge lui die hun vreselijke daad begingen herhaaldelijk op reis in het buiten land. intussen hun kinderen vrij spel tótend Ik weet van de ouders der Stockholmse ïongelui niets af. vind het slechts tekenend, dat ouders hun kinderen op 17-, 18-jarige leeftijd zelf standig naar het buitenland laten gaan. Ja. wie is eigenlijk schuldig? Den Haag P. Pannebakker sr. Monument Mij trof uw reportage over Wester- bork. Ik geloof inderdaad dat de her innering aan de ellende die met dit kamp is verbonden niet mag, niet moet worden vergeten. Daarvoor is teveel gebeurd, dat in ons aller herin nering en die van onze kinderen moet worden ingekerfd. Volk van Nederland, dat hier een monument verrijze. Dordrecht D. Brugmans DEN HAAG De Ne derlandse huisvrouw heeft een sestigurige werkweek. Een groot aantal vrouwen heeft daarbij nog klachten over de gezondheid. Niette min hlyven de meesten hun werk verrichten. Over de na oorlogse woningen zijn de vrouwen over het algemeen niet zo best te spreken: er tjjn te veel ongemakken. Overigens blijkt een groot aantal huisvrouwen ondanks alle moeilijkheden positief over haar bestaan te oor delen. De resultaten van haar werk ten behoeve van haar huisgenoten schenken haar voldoening. Deze enigszins paradoxale conclusies zijn getrokken uit een onderzoek, dat het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie en het Marktonderzoek (NIPO) in opdracht van Philips by 2100 Nederlandse huis- •n of l staan, dat tien procent van de t rouwen nooit naar de kapper gaut. Ongeveer zestig procent van de geënquêteer den gaat 's avonds wel eens Twaalf procent van de vrouwen heeft nog nooit buitenshuis gegeten. Bijna negentig procent is wel eens in Amsterdam geweest, bijna tachtig procent in Rotter- Driekwart van de Neder landse huisvrouwen is vol gens het onderzoek wel eens in het buitenland geureest. Negen procent is nooit met vakantie geweest. Drie pro cent is zelfs nog nooit buiten de eigen woonplaats geweest. Zestien procent van de huisvroutcen heeft hulp in de huishouding, in het het halve dagen of een hele dag ouw per week. te De huisvrouw waardeert van het koken het meest en J' voorts koffiezetten, vlees braden en breien. Het ergst vindt zij kolen scheppen, kachel uithalen, vuilnisbak buiten zetten en kleden Klachten over nieuwe woningen zijn: tekort aan kastruimte, keuken te klein en te weinig elektrisch ver mogen. Ruim 400.000 vrouwen moeten volgens het rapport als gevolg van ruimtegebrek hun was machines van de ene ruimte naar de andere slepen en velen moeten het uaswaler En na dit alles gelezen te hebben is onze conclusie: een extra beloning heeft de huisvrouw best verdiend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5