President: Tot de laatste cent terugbetalen Vondeling kwaad op bouwvakkers ARTHUR RUBINSTEIN Haagse Jenny en haar Rascals P.T.T. werd voor f178.000 opgelicht Exploitatieverordening in raad van Zoeterwoude Grootmeester morgen tachtig jaar Twee cabaretgroepen op langspelers Bomen voor Galilea Ramsey Lewis Trio: Jazz voor de massa NIEUWE UEIDSE COURANT DONDERDAG 27 JANUARI 1966 AMSTERDAM Tot de laatste cent toe zullen de acht mannen, die de PTTi in 1964 op zeer geraffineer de wijze voor f 178.000 hebben opge licht, het gestolen geld moeten terug betalen. Dit deelde de president van de Amsterdamse rechtbank maar vast mee, toen hij gistermiddag de achtergrond van de jongelui naging. Hü kwam tot de conclusie, dat het jongens van goede afkomst zijn, die vrijwel allen een mislukte studietijd achter de rug hebben. Door op een dag in januari 1964 500 vals ingevulde postwissels te incasse ren. hadden zij een ton binnengehaald. In november 1964 zetten zij een actie met spaarbankboekjes op. Toen be droeg de buit 78.000. Een week voor de derde actie rook de postale recher che onraad en werden de acht daders gearresteerd. Goed geleefd De heren hadden inmiddels goed van het geld geleefd. Ze kochten auto's en zagen zelfs kans het literaire tijdschrift Tegenstroom op de lezersmarkt te bren- De man-met-de-hersens was de 31- jarige Simon van V., die de PTT- school heeft doorlopen en op het hoofdkantoor van de PTT in Den Haag heeft gewerkt. Hij bedacht het plan tijdens zijn werkzaamheden in Den Haag en bepaalde zijn rol bij de uit werking ervan tot adviseur. De postwisselaffaire was opgezet door Boudewijn van H. (26), Theo K (25) en Kees B. (27). Ze waren bij hun rit langs de vele postkantoren geassisteerd door de 23-jarige Pieter L., Nico van E. (23) en Jaap de K. (27). De 26-jarige Leidse student trad op als „penningmeester". Hü verborg het geld De enige getuige, die door de officier was gedagvaard, de adjudant van de pos tale recherche Dijkstra, moest op een „Geen enkele ambtenaar kon argwaan krijgen" vraag van de president toegeven, dat geen enkele loketambtenaar argwaan had kunnen krijgen. Tot in de kleinste de tails waren de postwissels niet van de echte te onderscheiden. Er waren niet minder dan vier valse stempels op aan gebracht. Toen de fraude aan het lioht kwam, waren reeds ruim 100.000 in de zakken van de verdachten terechtgekomen. Van V. trok zich na de geslaagde actie terug. De anderen zetten door. plei- ZOETERWOUDE De hoofdscho tel van de gisteravond onder leiding van burgemeester Detmers gehouden raadsvergadering was de behandeling van het uitvoeringsbesluit van art. 9 van de exploitatieverordening bouw gronden, zoals door B en W voorge steld en bij pre-advies aan de raad be kendgemaakt. Vele vermeende gedu peerden waren in de raadzaal aanwa- zig. De secretaris lias het uitvoeringsbe sluit voor, waarna de heer Joh. van Vliet het woord kreeg en vaststelde dat de overheid het Zoeterwoudse grondgebied tot agrarisch gebied heeft verklaard en diat er plain men bestaan aa. 3000 ha grond als tuingrond te be stemmen. In dat licht zag hij de explloitatie- verordenimig als een gevaar voor de bedrijven die kassen als bouwwerken gaan beschouwen. Hij meende dat de exploitatieverordieninig naet mag wor den togegepast, ook omdat de heffin gen door een klein gedeelte van de in woners worden betaald, terwijl allen van de gemeentelijke voorzieningen gaan profiteren. Hij merkte verdier op, dat B en W zich niet gehouden hebben Gaat alle perken te buiten AMSTERDAM Minister Vondeling van Financiën is weinig te spreken over de bouwvakarbeiders. Hü vindt de eis van een loonsverhoging met 25 pet een schandelijke overvraging. Men weet heel goed. zei de minister gisteravond op een studentenbijeenkomst in Amsterdam, dat men boven de 7 pet in de gevarenzone zit Als de eisen van de bouwvakkers worden ingewilligd treedt er een prüsop. drüving op in de meest gevoelige sector. Bovendien hebben de bouwvakarbei ders de laatste jaren een paar behoor lijke verhogingen gehad. Over de prestaties, die de bouwvak kers „in bepaalde plaatsen" leverden kon minister Vondeling evenmin en thousiast zijn. Uitspraken In zijn Amsterdamse rede heeft mi nister Vondeling gisteravond nog enke le uitspraken gedaan. Over het Koninklijk Huis: *Als er morgen een republiek in Nederland zou worden afgekondigd, zou koningin Juliana met 85 pet van de stemmen tot president worden ge kozen". Over de hoofdstad van het land: „Amsterdam moet duidelijk aanto nen toaarom ze het moeilijker heeft dan kleinere gemeenten met minder dan 500.000 inwoners. In beginsel voel ik er niets voor Tietjerksteradeel min- Charme en hygiëne in Oegst geest besproken OEGSTGEEST Op uitnodiging van de Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorücbting Oegstgeest sprak mevrouw C. Dencher-Joseph van de Stichting Bevordering Hygiënische Gewoonten, Den Haag, im Het Witte Huis over „Charme en Hygiëne". Mevrouw Dencher wees haar ge hoor op het feit, dat Nederland „een vuil land" is. Er zijn nog te veel men sen die zich onvoldoende wassen, die hun douchecel slechts als bergruimte gebruiken, die hun kinderen niet ge noeg tot lichamelijke reinheid aan sporen. ,,Een Amerikaans huis bezit ten minste een douche èn een bad, in Nederland ontbreekt dikwijls zowel het een als het ander", zo zei mevrouw Dencher ter vergelijking. Niet alleen lichamelijke, maar ook geestelijke reinheid is van belang. „Zonder vriendelijkheid is bijvoor beeld geen ohanme mogelijk", aldus de spreekster. Na de pauze besprak mevrouw Den cher nog een aantal details, waarover de aanwezigen vragen konden stellen. Botsing in Sassenheim SASSENHEIM Gistermiddag om- sireeks 5 uur had een botsing plaats, waarbij een personenauto van een in woner uit Ruinen (Dr.) en een bestel wagen van een Sassenheimer waren betrokken. Eerstgenoemde wilde ter hoogte van De Uiver op de rijksstraat weg een file gaan inhalen op het moment, dat op de middenbaan een tegenligger naderde. Beide auto's werden volkomen vernield; persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. der uit de kas van het Rijk te geven, omdat'Amsterdam meer zou moeten hebben" Over de Nederlandse staatsburger: „Hij is beneden peil. Ik krijg regel matig brieven van ücademisch gevorm- den. die het verschil niet kennen tus sen een minister en een lid van de Tweede Kamer" Over het bedrijfsleven: „Het is bijna niet te geloven, dat aandeelhouders in ons land genoegen nemen met de gemiddelde inhoud van de jaarverslagen van de bedrijven, waarvan zij toch mede-eigenaar zijn. Openheid is een kenmerk van de voortschrijdende democratie". aan de belofte alde besluiten met "be trekking tot de exploitatieverordening aan de raad bekend te majken. Was dat wel gebeurd, diam zou het optreden van het actiecomité waairsohijnifijk niet no dig zijn geweest. De heer J. H. vd. Ploeg zei diat de nk fractie wel akkoord gaat met het voorstel van B en W maar er niet eng gelukkig mee is. Hij zou graag zien dat de bestaande middenstandsbe- drijven en enkele bedrijfsgebouwen, waaronder ook hooitassen werden vrij gesteld van heffingen en dat de hef fing voor glasbouw werd verminderd tot l/20e. De heer W. Th. Pet (gem. bel.) zou graag een kaart zien van, de im de ver ordening genoemde gebieden. Hij vond de heffing op gezinswoningen van .30 per m3 te hoog en wilde de be reken •-.igstcrmijn in de verordenung veranderen van 15 in 25 jaar. waar door de correctiefactor over de hele li- Lager zou worden. Ten slotte vroeg hij of B en W rekening hadiden gehou den met eventuele grenswijzigingen. De voorzitter deelde mee dat hij op een en ander nog niet gedetailleerd kon antwoorden. De heer Van der Ploeg stelde voor de vergadering te schorsen om beraad te houden. Na heropening antwoordde de voorziter de heer Van Vliet dat naar zijn mening in het streekplan geen tuindersstreekplan is opgenomen. Hij stelde echter voor af te wachten of wijzigingen voor tuindersbedrijven aan de orde komen; men kan er dan nader op ingaan. Met de wijzigingsvoorstellen van de KVP-fractie konden B en W aioh ver enigen; ze werden in stemming ge bracht. De heren Van VLiet e<n Straver stemden tegen. Wethouder Van Hofwegen antwoordde vooraf alle sprekers op deskundige Aan de orde kwam nog een brief vam de Radffeisenbank, dé LTB en het actiecomité. De heer Van der Ploeg stelde B. en W. voor dé deur open te houden door besprekingen of corres pondentie toe te staan. De voorzitter zegde ddt toe De beer Westerman (vrije lijst) meende dat de zgn. gedupeerden ver keerde conclusies trokken. De veror dening wordt op de juiste wijze toege past, al zouden enkele vergissingen hersteld Ik urmen worden,. Ten slotte vroeg mevr. Neuwahl- Sanders of al akties zijn ondernomen voor het huwelijk van prinses Bij slagers te weinig en te duur kalfsvlees (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Tengevolge van de mond- en klauwzeerepidemie geldt behalve voor de varkens en het rundvee ook een uitvoerstop voor de Nederlandse kalveren. De kalver- mesterij, die overwegend is gericht op export, voornamelijk naar Italië, moet thans haar afzet zoeken ir binnenland. Per week komt 700 ton kalfsvlees beschikbaar. De prijsver laging voor de producent tot beno den f3.betekent een verlies per kalf van f 150 tot f 250. De Nederlandse consument zou nu volop goedkoop kalfsvlees moeten kun nen eten, maar in de slagerswinkels blijkt het kalfsvlees nog niet veel goedkoper en bovendien hebben de meeste slagers dit artikel slechts in beperkte hoeveelheid voorradig. „Schuchter" Deze klacht werd gisteren van de züde van de werknemers geslaakt in de gadering van het produktschap voor veo en vlees. De heer M. van 't Hoff. tegenwoordiger van de slagers, verklaar de, dat de slagers nog wat „schuchter" zijn om kalfsvlees te agna verkopen Wanneer over enkele weken de export van kalfsvlees weer wordt hervat, e prijzen dus stijgen, moet het publiek weer overschakelen od een andere vlees soort. Het bestuur van het produktschap meent, dat de grote moeilijkheden bij de kalverproduktie dwingt tot een gro tere binnenlandse afzet. Er zal worden nagegaan hoe de verkoop van kalfsvlees kan worden gestimuleerd. Vleesafzet De varkensprijs blijkt minder vei daald dan velen tengevolge van de ziekte en de exportstop hadden verwacht. De laagste prijs (voor de producenten) f 2,47 in de eerste week van januari. Daarna trad weer een prijsstijging in tot f 2,77 per kg in het begin van deze week Tegen alle verwachting in daalde de aan- en wel van 135.000 stuks in december tot 105.000 stuks in de afgelopen week. Het produktischap zal de minister ad- iseren de iovriesregeling ook volgen de maand te handhaven. Op de rund-veemarkt handhaafden de prijzen zich. De zevenjarige Peter Liplijm uit Soe- rendonk werd op slag gedood, toen hij ter hoogte van de ouderlijke woning de provinciale weg overstak en door auto werd gegrepen. (Van onze kunstredactie) MORGEN hoopt de wereldberoem de pianovirtuoos Arthur Ru binstein tachtig jaar te worden. Zo ziet Hugo Riemann het tenminste in zijn „Muzieklexicon". Hij zou dan op 28 januari 1886 in het Poolse Lodz geboren zijn. Anderen menen daar entegen, dat hü wèl op 28 januari in 1889 in Warschau geboren is. Rubinstein zelf verklaarde, dat men het hem zelf nooit gevraagd had. en dat de meesten Riemann naschrü- De waarheid is nu, dat de pianist het ze.if niet weet. Om dit te kunnen begrij pen, moet men zich een idee kunnen vormen van het bijzondere land. dat Po len indertijd was. De Joodse mensen had den in dit land, dat altijd onder tsaristi sche druk stond, een moeilijk bestaan. Nu was er ook dienstplicht en men be schouwde het blijkbaar toelaatbaar om zich hieraan te onttrekken. Er werd dus flink geknoeid met geboortebewijzen en dergelijke. Dientengevolge ontbreekt ieder papier omtrent de geboorte van Rubinstein H(] neemt aan, dat hü 78 of misschien 79 is. Hoe dan ook, vrijdag zal om 13.30 door de AVRO een kort felicitatie-pro gramma worden uitgezonden, waarin op namen van de pianist in een reeks kort* rcer bekende werken van Chopin. Liszt Schubert. Debussy en Rachmaninoff wor den uitgezonden. Ook de andere radio- \erenigingen zullen in de komende wo ken aandacht aan deze grootmeester be- Arthur Rubinstein begon al vroeg (rond zijn zevende jaar) met de muziek studie aan het conservatorium van War schau: op zijn elfde werd hij naar Berlijn gezonden, waar hij lessen aan de Hocb- schule für Musik ontving van Heinricb Barth (en niet bij Breithaupt, zoals velen beweren: Rubinstein verklaart, nadruk kelijk. dat Barth zün enige pianoleraar la geweest!). Deze toen al oude Barth kwam uit de school van Liszt, want hij had gestudeerd onder Hans von Bülow en Carl Tausig. Verder bekwaamde Rubinstein zich bij de eminente violist Joseph Joachim en Max Bruch (compositie) Nadat hjj al in steden als Berlijn en Parijs had gedebuteerd, ondernam hii m 1906 een tournee van 35 concerten door de Verenigde Staten. Tydens deze trip „ontdekte" hü New- York. Deze concertreis was, naar de pia nist zelf verklaarde, geen succes- op zün achttiende jaar interesseerde hü zich meer voor het leven dan voor de muziek' Hü beschouwde de muziek toen als een soort „zesde zintuig". Hij ging veel uit, stu deerde bügevolg weinig, maar las ook zeer veel, zoveel, dat hij hiermee zelfs in de pauze van zün concerten mee door ging. Dit alles vindt wel zijn verklaring in hel feit, dat de jonge Arthur veel geleden heeft in zijn kinderjaren, omdat hij af hankelijk was geworden van enkele „be schermers". Omdat hy dus haast had. om zelfstandig te worden, om dus zijn ..eigen boterham" te verdienen, heeft hy in die tijd niet voldoende gewerkt om zich in een virtuozenloopbaan te kunne storten. De weldaad en de vreugden van het studeren heeft hij echter volledig leren kennen na zyn huwelijk, in 19"2. met do voor hem ideale vrouw, de dirigenten- dochter Aniela Mlynarska, al moest hij zich in het begin nog tevreden stellen met een gehuurde slechte piano in een soort garage zonder vensters (zodat hü bij kaarslicht zes uur per dag moest stu- Vandaag de dag begeeft de pianist zicb edere morgen, direct na het opstaan naar de piano, waar hij b.v. steeds blyft wer ken aan de weergaloos moeilijke 24 Etu des waarschijnlijk wel het hoogtepunt in het oeuvre van de zo door hen» bewonderde Chopin. Levenskunstenaar Na concerten in Parijs onthaalt Rubin stein altijd zijn beste vrienden bij zicb thuis, vlakbij het Bois de Boulogne, op een waarlijk vorstelijk soupeer. Zoals de artiest op het podium een echte vorst is. zo is hij het ook thuis, omringd door prachtige schilderyen en andere kunst- scnatten. Het is bekend, dat de pianist na het concert meestal volkomen onvermoeid lijkt- Zo had hy b.v in Luzern in 1963 een soireée in het hotel, speciaal tey ere van het trio Istomin-Stern-Rose. Toen deze musici de volgende morgen vry laat uiteraard! met een „kater" opstonden bleek, dat Rubinstein al vóór negenen fris en monter een behoorlijke ochtend wandeling had gemaakt! Daarentegen is de pianist voor bet •ert wel vermoeid: hü heeft slaap, hü geeuwt voortdurend en hü heeft in het geheel geen honger; m.a.w. de planken koorts. Hij weet dit zelf en zegt hiei .•er: „dat is de prüs die ik moet betalen >or myn prachtige leven"! Minder prettig voor zijn echtgenote hierbij echter, dat hij bij het „inspelen" ir het concert steeds nerveuzer wordt. dat hy er steeds meer noten naast gaat slaan Tenslotte moet Nela haar man zowat by het instrument vandaan slepen' Tijdens de soirées bij de Rubinsteins thuis zy hebben vier kindoren e zijn grootouders bereidt Nela de heerlijkste gerechten. Middelpunt van het gezelschap is altijd weer de gevierde gast heer, die zijn gasten bijzonder aangenaam weet bezig te houden met zijn verhalen want hy heeft een onuitputtelijke voor raad anecdotes tot zijn beschikking. Maar niet minder vermakelijk zijn dan de ook mimisch uitstekend voorgedragen persoonlijke reisavonturen .officiële cepties zoals wanneer hij, op tafel staand, de lange koning Haaton Noorwegen zyn Gast. de Italiaanse ko ning Victor Emanuel (met zyn knieëD op de grond) laat ontvangen en dies meer zü. In ons land Talloze malen bezocht Rubinstein ook is land. De pianist streeft de laatst* decennia niet alleen meer naar perfects techniek: hij gaat er van uit, dat iede- vertolking een muzikale belevenis moet zün. Een typische uitspraak in dit band deed de kunstenaar Rubinstein die wij nog vele jaren in dezelfde vitaliteit op onze podia terug hopen te zien. met: „een werkelük goed concert zou niet veel meer moeten zyn, dan een zweempje hoop op iets nog betere", en: „wanneer men niet vüf pond aan gewicht en tien drup pels bloed verloren heeft, dan was het concert slechtl" Haagse Jenny Streur (17) is de aanvoerster, ritme-gitariste vocaliste van drie langharige beat-maniakken, die zich de Rascals noemen. Sinds vorig jaar treedt deze ongewone combinatie op. Hun eerste successen behaalden zij in Westfalen, waar hun fans zich in een club verenigden. Ook in ons land winnen ze langzamerhand aan populariteit. Hun contracten - kalender is tot juli vol! Jenny zingt al een jaar of zes, tot vorig jaar met een ander meisje in een duo. De kennismaking met Tony van der Neut (18), Andy Plui- mert (21) en Rudy Fisscher (18) resulteerde in de oprichting van The Rascals. Onder Jenny's leiding werkten zü hard aan een origineel repertoire en een aparte show, voor dat zij voor de eerste maal voor het voetlicht kwamen. Twee door Jenny geschreven lied jes zijn onlangs op de plaat opgeno men: „You Told Me A Lie" en „Goodbye My Love, Goodbye Imy Happiness" (Artone OD 25.329). DEN HAAG Het Joods Nationale Fonds begint 30 januari een nieuwe, enkele maanden durende actie voor boomplanting in Galilea, een gebied van ruim 100.000 ha in Israël. Een vorig jaar gevoer de actie heeft ruim een half miljoen gulden opgebracht. De nieuwe actie zal zondag morgen 30 januari via de Vara-microfoon (tussen half negen en kwart voor tien) worden ingeleid. Twee jonge cabaretgroepen: „Shaf- fy Chantant" en „Lurelei", hebben een selectie uit hun repertoire op een Philips I.p. gebracht. In beide groepen zijn duidelijke talenten van gelijke generatie aanwezig, maar zij uiten zich in sterk uiteenlopende genres. „Shaffy Chantant" is gericht op de culturele bovenlaag; het repertoire weerspiegelt de sfeer en de apprecia ties van de uitgaande intelligentsia. Ramses Shaffy naamgever en artis tieke kurk van het gezelschap kent dit milieu en weet het overrompelend te bespelen. Ramses is voor dit werk veelzijdig geknipt. Hij speelde met succes eerste-plansrollen bij het beroepsto neel. schrijft rake teksten, bespeelt verdienstelijk piano en orgel, compo neert goed in de sfeer prikkende me lodietjes en hij weet zijn chansons, zichzelf begeleidend, voortreffelijk te brengen. Shaffy demonstreert dit alles in verscheidene van de twintig nummers op l.p. 12704 met geniale tik. Liesbeth List, plotseling in het woe lige amusementswereldje opgedoemd als een charmant vuurtorentje op een apart stukje strand, zwaait twinke» lend licht naar vele kanten. In „Prin- temps sans amour" geeft zij gevoelige zang te beluisteren; en een sappige typering van volkse „Sjaantje" gaat haar al even vlot af als het fel-rit- misch en toch stralend zingen in bijv. .Alles komt door jou". Shaffy nam in zijn composities het klankidioom van verscheidene landen op. Typisch Franse, Italiaanse, Ameri kaanse en Slavische elementen kleu ren zijn liedjes internationaal. Loesje Hamel is met mysterieuze stem de schakelfiguur in het gezelschap, dat door Polo de Haas aan de piano, zo wel solistisch als voor het ensemble- werk met temperamentvol talent wordt gesteund. f-#*#*****# Vergunning nodig voor beatmnziek Het regime in Oost-Duitsland kan er niet langer een geheim van maken, dat nozems en tienerbendes steeds moeilijker in het communisti sche gareel zijn te houden. De offi ciële jeugdorganisaties falen in hun pogingen, sterke „burgers - van - morgen" te kweken. HEROPVOEDING In de afgelopen weken zijn er tal van incidenten gebeurd, die aanlei ding zijn geworden voor speciale maatregelen van de minister van cultuur. Voortaan mag er geen dans- of beatgroep meer optreden zonder vergunning van de staat. Als zij dat toch doen, maken zij mooie kans op een heropvoeding door de staat: in de gevangenis. VECHTEN De kranten staan vol van de acti viteiten van op relletjes beluste no zems. De show van een beatgroep In Leipzig ontaardde in een gewel dige vechtpartij. Toen de autoritei ten in dezelfde stad korte tijd later een gitaristentoernooi verboden, organiseerden tieners meteen een massale sit-down actie in drukke verkeersstraten. SCHAAR Geen gelegenheid om Beatles en Rolling Stones af te schilderen als de afschuwelijkste voortbrengselen van de kapitalistische wereld laten de communistische leiders voorbij gaan. Op sommige tieners maakte dat toch wel indruk: zij namen een schaar mee naar school om het haar van klasgenoten, die een Beat- le - pruik droegen, af te knippen. NAMEN Maar alle overheidsbemoeiing heeft niet kunnen voorkomen, dat de meeste tienergroepen „westerse" namen hebben gekozen: Butlers, Stariets enz. Al is „Shaffy Chantant" niet vrij van modieus effectbejag, ook daarin zijn de kwaliteiten onmiskenbaar, wat bijv. blijkt uit het entree- en slotnummer dat wordt gebracht met de „toon"-allure van „The Swingle Singers". „Lurelei" beschikt eveneens over veelzijdig talent. Acteur John Lanting is een hoog schot in de cabaretroos. Jasperina de Jong brengt haar num mers met raffinement; zij is op haar best in het overbrengen van ironische humor. Met Eric Herfst, Maria Lindes en Kees Kooten is het groepswerk de sterkste kant van de troupe. Leen Jongewaard levert als gastacteur ca- beretier een vinnige satire op het moderne toneelrepertoire. Lurelei's tekstschrijver, de klassiek gevormde Guus Vleugel, bezit veel kwaliteiten. Hij is een scherp waarne mer en hij weet zijn satire op hebbe lijkheden en toestanden spits te for muleren. Maar de jonge kritikaster mist nog het vermogen, de maatschap pij wat meer genuanceerd te bespiege len. Verscheidene nummers hebben een gezond kritische aanloop, doch gaan dan fel zwart-wit over de schreef naar negativisme en banali teit. Daarmee verlaagt „Lurelei" zijn niveau en verkleint het zijn pu bliek. „The In Crowd" en „Hang On Sloopy" twee nummers, die het Amerikaanse Ramsey Lewis Trio ook in ons land populariteit hebben opgeleverd. En terecht: Leider Ramsey Lewis (29, pia no), bassist El Dee Young (29) en drummer Red Holt (33) zijn rasmusici, die voor hun unieke vertolking van jazz bij een groot publiek waardering hebben ge vonden. Ramsey Lewis speelde al op zesja rige leeftijd piano, aangemoedigd en geïnspireerd door zijn vader, die leider is van het koor van The Zion Hill Missionary Church in Chi cago. Op school viel hij op als een begaafd pianist; hij behaalde di verse prijzen in wedstrijden. Zijn begeleiders Young en Holt ontmoette hij in het orkest waarin hij na zijn schooltijd ging werken. Toen de band werd ontbonden, vormde Ramsey Lewis een combo, die een eigen geluid ging produce ren. Hun eerste kennismaking met een platenmaatschappij resulteerde in een langdurig contract El Dee Young begon als gitarist maar bespeelt sinds zyn samenwer king met Ramsey Lewis de bas. Evenals Young studeerde Red Holt aan het American Conservatory of Music. Bij het drummen maakt hij ook van zijn vingers en ellebogen gebruik in het vuur van zijn spel. De eerste lp van het trio is ge noemd naar het succesvolle „The In Crowd" (Chess MGAR 9226).

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9