Er is ook voor de een... juk vrouw Kwart miljoen mensen etmaal zonder gas AKU Niagara - waterval brokkelt af Cinemanifestatie Utrecht maakt Domstad filmgek urn Route van bruidsstoet Aanval op Sleense spuiter Oude vrouw lag vier weken dood op vloer Deux pièces en Mantels: geen kraao; of smal randje robes manteau DONDERDAG 27 JANUARI 1966 Zo n storing kan zich overal voordoen (Van onze R'damse redactie) ROTTERDAM Meer dan een kwart miljoen mensen in Rotterdam- Zuid, Barendrecht, Rhoon en Heer- jansdam, alsmede tientallen bedrij ven, ziekenhuizen enz. hebben sinds gistermorgen zonder gas gezeten. De oorzaak van deze storing in het aard- gasnet vormde een verstopping van de leiding tussen Rotterdam en Rid derkerk, die eerst in de loop van vanmorgen is opgeheven. De aard van deze storing houdt band met de specifieke eigenschappen van het aardgas. Omdat aardgas nl. ge heel uit methaangas bestaat, heeft het de hinderlijke eigenschap onder hoge druk en bij temperaturen om het vries punt met water een chemische verbin ding te kunnen aangaan. Als er water in de aardgasleiding aanwezig is, dreigt dus onder deze omstandigheden altijd een dergelijke storing. De kans dat er water in de leiding aanwezig is, is nooit uitgesloten, om dat, zoals een woordvoerder van dt Gasunie verklaarde, „er water in dt leidingen wordt geperst bij het be proeven op drukbestendigheid. Boven dien zou er ook op een andere manier water in de leiding kunnen zijn geko- Speurtocht Nadat gistermorgen om zeven uu gasdruk op het eiland IJsselmonde viel, werd na een intensieve speurtocht gistermiddag de plaats van de prop vastgesteld. Het bleek niet mogelijk met methylalcohol, die de hydraten oplost, de verstopping te bestrijden, zodat het verstopte pijpgedeelte vannacht moest worden uitgesneden en door een nieuv vervangen. NS-loonoverle g f pport v. d. Dussen geaccepteerd als uitgangspunt UTRECHT Het rapport van de com missie Van der Dussen over de achter stand in de inkomens van het spoor wegpersoneel is gisteren door een druK bezochte ledenvergadering van de be drijfsgroep Spoorwegen van de Kath. Bond van Vervoerspersoneel geaccep teerd als een belangrijk uitgangspunt voor het overleg over de NS-cao 1966. De vergadering sprak zich uiit vooi een maximaal inlopen van de achter stand in de nieuwe cao verder wenste zij voor 1966 een integrale loonsverho ging van 7 pet en wenste zij voor een integrale loonsverhoging van 7 pet en een verhoging van de vakantietoeslag tot 6 pet. De NS-leden van de Prot.-Chr. Bond van Vervoerspersoneel vergaderen van daag; wanneer de drie bonden gezamen lijk hun voorstellen voor de cao-onder handelingen zullen formeren is nog niet bekend. Vrij zacht DE BILT De koude continentale lucht, die gisteren nog in het noorden van Nederland aanwezig was, werd in de afgelopen nacht geheel verdre ven. De grens met zachtere ooeanische i lucht kwam daardoor boven Duits- land te liggen, waar vanochtend lichte I vorst en ijzel voorkwam. In het zuiden van ons land was de temperatuur i vanochtend evenwel opgelopen tot ongeveer 8 graden en in het noorden tot omstreeks 3 graden. De aanvoer van de zachte lucht werd veroorzaakt door een depressie, die via de Britse eilanden langzaam naar het oosten beweegt. Deze depressie vult op, maar een volgende storing breidde vanochtend zijn invloed uit over de Golf van Biscaje en het zee gebied ten zuid-westen van Ierland. In verband hiermee blijft Nederland ook vrijdag bij zuidwestelijke winden i:i de zachte lucht. De kans op regen blijft eveneens aanwezia. Zon en maan Vrijdag 28 januari: zon op 8.27 onder 17 20; maan op 11.09, onder Zaterdag 29 januari: eerste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 28 januari: 7.05 v.m.: 19.20 n.m. HET WEER IN EUROPA iupporten hedenmorgen zeven uur Een kwart miljoen mensen Rotterdam-zuid en omgeving gespeurd naar de verstopping in de aanvoerleiding, die gistermid dag tussen Ridderkerk en Rotter- dam kon worden gelokaliseerd. UTRECHT Van gisteravond af is Ui recht behalve Domstad ook Filmstad. Met een gala-voorstelling van Lurhino Vi-sconti's „Sandra", die op het laatste Venetiaanse filmfestival de gouden leeuw verwierf, is de Utrechtse inter nationale filmweek geopend. Tot en met volgende week woensdag is Utrecht het trefpunt van ve'.c actrices, acteurs, regisseurs en producers uit bin nen- en buitenland. De filmweek. Cinemanifestatie Pre mière Nederland '66 gedoopt, levert een groot aantal Nederlandse premières op en bovendien één wereldpremière Deze week worden er ongeveer twin tig films vertoond, verdeeld over twee theaters. Toppers zijn behalve Sandra Karlek '65 van de Zweed Bo A'iderberg, l.es Abysses van Nico Paptakis, The 5c 5s sSlSfcf Helsinki motsneeuw Stockh. gh bew. Oslo gh. bew gh. bew onbew. DEN HAAG De route die de bruidsstoet op de dag van het huwe lijk van prinses Beatrix en de heer von Amsberg zal volgen, is thans vastgesteld. Om 10.30 uur vertrekt het bruidspaar van het koninklijk paleis op de Dam via de Dam (zijde Nieuwendijk), Dam straat. Oudezijds Voorburgwal tot voor ingang van het Amsterdamse stad- Na de huwelijksvoltrekking door bur gemeester Van Hall vertrekt de stoet om 11.45 uur naar de Westerkerk, waar het huwelijk zal worden ingezegend. De stoet rijdt dan over de Oudezijds Voor burgwal. Sint Agnietenstraat, Rusland. Kloveniersburgwal (oneven zijde), Am- stel, Munt, Rokin, Dam (zijde Nieuwen dijk), Mozes- en Aiironstraat, Raadhuis straat, Westermarkt naar de hoofdin gang van de Westerkerk aan de Prinsen gracht. Na de huwelijksinzegening, die om streeks 13.45 uur zal zijn beëindigd, rijdt de stoet via de Westermarkt, Raadhuis straat, Nieuwezijds Voorburgwal, Marte laarsgracht, Prins Hendrikkade, Damrak, Dam (zijde Kalverstraat) naar het pa leis op de Dam, waar de stoet plm. 14.15 uur zal terugkeren. Kamervraag over titel Prins der Nederlanden DEN HAAG De Tweede-Kamerleden Beerekamp en Bührmann (c.h.) hebben de ministers van justitie en binnenlandse zaken vragen gesteld naar aanleiding van een artikel in het Nederlands Juristen blad van mr. J. L. Rijndorp, getiteld Prins der Nederlanden. De Kamerleden vragen of de bewinds lieden de mening van de schrijver delen dat het minder juist is geweest bij het verlenen van deze titel in de jaren 1901 en 1937 het toenmalige art. 65 (thans art. 74) van de grondwet aan te halen. Verder vragen de CH-Kamerleden of de ministers het kunnen aanvaarden dat deze titel ten onrechte wordt bestem peld als een „inlands-adellijke". film die Peter Brook maakte naar de beroemde roman van William Golding en Louis Malle's Le Feu Follet. Voorts de Nederlandse film Een och tend van zes weken van Nicolai der Heyde. Op de Friesebrug kwam de 67-jarige mevrouw E. Godiik-Riedel uirt Broek op Langedijk na een val met haar fiets tussen de achterwielen vin een vracht wagen terecht Zij was op slag dood. (Vervolg van pagina 1) Zou een eventuele staking bij de A.K.U. voor de vakbonden tot een mislukking leiden, dan zouden (zo is de overweging der werkgeversorganisaties) de zwakkere ondernemingen, die nog op het lijstje staan om te worden „aangepakt", het stuk gemakkelijker hebben de eisen vakbonden te weerstaan, al was het alleen maar omdat zij door een vakbonds échec bij de A.K.U. psychologisch aan merkelijk sterker zouden staan. Het is om deze redenen dat de „generale staf" de werkgeversorganisaties het spits in deze principiële kwestie het liefst door een sterk bedrijf, waarvan de zekerheid bestaat dat de leiding onder geen enkela voorwaarde door de knieën wil gaan. zouden zien afgebeten. Initiatief Alle berichten van de laatste weken over de ontwikkelingen bij de A.K.U. wijzen er op dat de directie van deze onderneming (al of niet op advies van de centrale werkgeversorganisaties) de vakbonden in een hoek heeft ge dreven waar zij vanaf het begin niet hebben willen zitten. Dit wettigt de conclusie dat de vakbonden zich bij de A.K.U. niet in een stakingsavon- tuur zullen storten, omdat zij er uiter aard voor passen om een gevecht te beginnen, waarvan „plaats en tijd" door de tegenstander wordt vastge steld. De vakbonden zullen daarentegen stel lig alles op alles zetten om het initiatief, dat hun door de sneeuwbal-achtige ont wikkelingen bij de A.K.U. uit handen is geslagen, opnieuw aan zich te trekken. En dat kan alleen door met de A.K.U. overeenstemming te komen, al heeft die dan niet de inhoud die de bon den graag hadden gezien. Hierbij moet tevens worden bedacht dat het de vak organisaties niet om gaat om dit jaar de kwestie georganiseerden-ongeorgan iseer- de gehele linie tot een oplossing te brengen. Het gaat hun er vooral om de verdedingsgordel van de werk gevers enkele flinke bressen worden ge schoten. waarop in komende jaren kan worden voortgeborduurd. Tactiek Om al deze redenen moet worden aan genomen dat de vakbonden morgen uit taktische overwegingen zullen ingaan op het compromis-voorstel van de A.K.U.- directie, dat gebaseerd is op de „toestem ming" van de centrale werkgeversorgani. saties om f10 per georganiseerde werk nemer beschikbaar te stellen voor vak bondsactiviteiten in het algemeen belang. De A.K.U. denkt evenwel niet aan f 10 per georganiseerde, maar aan een jaarlijks uit te betalen deel van de totale loonsom. De directie heeft er, zo vernamen wij, geen principieel be zwaar tegen indien daardoor toch be voordeling van georganiseerde werk nemers mogelijk zou worden, omdat die dan geheel voor de verantwoorde lijkheid van de vakbonden zou komen, i In deze lijn lijkt ook wel een oplossing Reward van Serge Bourguignon, Lord of mogelijk voor het geven van een be stemming aan de f 280.000 d*e de A.K.U. vorig jaar onder bepaalde voor waarden heeft toegezegd. De Franse minister van buitenlandse handel verklaart dat de Frarase uitvoer im 1965 (1984) 97 (89) 7o van de irevoer dekte. Door verschil tussen cif- en fob- prijzen is de handelsbalans bij 92 dek king in evenwicht. De invoer van dustrieprodukten is van 18 °'o in 1959 toe genomen tot 65 in 1965. de uitvoer van 28 tot 45 NEW YORK Het United States Army Corps of Engineers staat in de komende maanden voor een zeer ongewone taak. Het korps moet na melijk plannen ontwerpen voor het herstel van de Niagara-waterval. Al ruim een jaar is er bezorgdheid waar te nemen over de toestand, waarin de beroemde Amerikaanse waterval zich bevindt. In 1931 en 1954 brokkelden grote stukken rots af. De keien en rotsblokken hebben zich geleidelijk onder aan de waterval opgestapeld. Op sommige plaatsen liggen ze zelfs tot een hoogte van dertig meter opgetast. Daar de water val op zyn hoogste punt niet boven de zestig meter reikt, maakt de plaat selijke bevolking zich zorgen, dat hun trots en voornaamste bron van in komsten eerlang zal worden gedegra deerd tot een simpel watervalletje of een aantal stroomversnellingen. De Canadezen stonden in 1950 voor hetzelfde vraagstuk met de Horseshoe Kamervraag over aanbesteding DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Van Dis (SGP) heeft de minister van verkeer en waterstaat vragen gesteld over de aanbesteding van baggerwerkzaamhe- den en het maken van tunnelgedeelten, zinkers e.d. onder de Oude Maas bij Hei- nenoord. Het Kamerlid wil weten of de regering de op een na laagste inschrijver heeft genomen. De heer Van Dis wi] be vestiging of de laagste inschrijver het werk voor negen miljoen gulden minder had kunnen doen. CAO-AKKOORD IN DE EDELMETAAL DEN HAAG Voor de werknemers in de goud- en zilvernijverheid is een cao tot stand gekomen voor het jaar 1966, die voorziet in een loonsverho ging van 5,25 procent met inbegrip van de huurcompensatie van 1,25 pro cent Voor 1967 en 1968 zijn reeds loons verhogingen van telkens 5 procent over eengekomen. De vakantietoeslag is ver hoogd van 4 tot 6 procent en voorts zijn de secundaire arbeidsvoorwaarden op sommige punten onder meer wat betreft de vakanties voor jeugdigen en ouderen, verbeterd. Dhani zou nog leven DJAKARTA Omar Dhani. vice- luchtmaarschalk en gewezen bevelheb ber van de luchtmacht, bevindt zich „gezond en wel" in het buitenland, aldus zijn opvolger, vice-maarschalk Sri Moel- jono Herlembang. Hij voert nog steeds zijn opdracht in het buitenland uit voor de ontwikkeling van de Indonesische vliegtuigbouw. Enige weken geleden ging Bevolkingscontrole ZOETERMEER Dezer dagen worden de kaarten voot de bevolkingscontrole verzonden. De inwoners wordt verzocht de gegevens op de kaarten te conitrole- ren en af tc kruisen. Aan de kaart is een aangifteformulier hondebelastimig ge hecht. Ook dit dient ingevuld te worden en kan tegelijk met de bevolkrngskaart in de bijgevoegde retouresweloppe naar de gemeentesecretaris worden terugge zonden. Falls. Zij losten het op door de zij kanten van de waterval uit te diepen. Dit maakte de stroom gelijkmatiger en voorkwam erosie op grote schaal. De Niagara Falls zijn weliswaar nooit zo spectaculair geweest, maar vanzelfsprekend zou geen enkele Amerikaan het waarderen, wanneer de reputatie van deze toeristische trekpleister zou worden geschaad. Daarom hield de „Niagara Falls Ga zette" een jaar geleden een campagne voor het behoud van de waterval. Die campagne sloeg zo aan, dat de federale regering binnen een jaar een bedrag van 140.000 gulden kon reser- n voor een onderzoek door inge nieurs. Vorige week hebben de ingenieurs volgens een goede democratische ge woonte een openbare „hearing" geor ganiseerd om te weten te komen of iedereen het er mee eens was, dat het onderzoek zou worden voortgezet. Ko lonel Wilson Neff kreeg grote bijval. Niet alleen van senator Javits, maar en vooral van de burgerij, die in de omtrek van de Niagara-waterval woont en 1 tot zes miljoen toeristen, die er jaar lijks naar komen kijken van levensbe lang zijn. Senator Javits was van me ning, dat een verbetering van de Niagara-waterval belangrijk zou ziin voor de economie van het westelijke deel van de staat New-York. Onder de meer dan zeventig vereni- einfen, die de plannen steunen, ziin de Niagara Council of Churches en de Friendly Grandmothers* Club. Kolonel Wilson Neff zal met die steun in de rug snel overgaan tot de bestudering van plannen voor de bouw van een kistdam teneinde de Niagara-stroom over de Horseshoe Falls te kunnen leiden (waar 93 procent van het wa ter al naar toe stroomt). Ondertussen kunnen zijn mannen de rivierbedding boven de Niagara Falls bewerken en de rotsblokken, die de oorzaak van de moeilijkheden zijn, verwijderen. Volgende week SLEEN In de loop van de volgen de week onderneemt de NAM een eerste poging om de gasspuiter in het Haantje onder controle te krijgen. Via een tweede boorput wordt dan onder hoge druk cement in de eruptielaag op negentienhonderd meter diepte ge perst- Op deze manier hoopt de NAM de nog steeds niet aflatende stroom gas, die uit de honderd meter brede krater naar boven spuit, in de onder grond te kunnen afdammen. Bijna acht weken na de eerste erup ties is de kraten nog steeds in bewe- gingg- Met bulderend geraas worden grote hoeveelheden water en modder onder druk van het gas naar boven geperst- Volgens de NAM is de hoeveelheid gas in het Haantje niet meer dan twee tot drie miljard kubieke meter. De kwaliteit is zeer silecht. De totale schade door de eruptie op j -mi 1 december bedraagt nu ruim acht de Falls en de vijf „^ijoen gulden. In dit bedrag zijn be- r.r- °n <a mor. grepen waarde van de verzonken boor install latie en de kosten van de eerste en tiweede boring. Dividend Meneba ROTTERDAM. De Meneba (Meel fabrieken der Nederlandsche Bakkerij) stelt over 1965 (1964) 15 (15) procent dividend voor. Het geplaatste kapitaal steeg tot f20 (18,4) miljoen. Mede door de bevredigend verlopen fusie met de Meelfabriek De Sleutels v/h de Koster en Co. hebben de netto-resultaten onge veer gelijke tred gehouden met de ka pitaalvergroting. De netto-winst is ruim 65 procent groter dan over 1964. Hoe wel de directie van een gunstige uit slag spreekt, vindt zij geen aanleiding 1965 onder de buitengewoon goede ja ren te rangschikken. AMSTERDAM In een woning op een hofje in de Amsterdamse Elandstraat vond de recherche giste ren het stoffelijk overschot van de 71-jarige mevrouw E. Mikl, die vol gens een arts reeds vier weken ge leden een natuurlijke dood moet zyn gestorven. Een glazenwasser had op verzoek van een buurvrouw, die de bejaarde vrouw reeds geruimte tijd niet had gezien, door een raam naar binnen gekeken ei vrouw op de vloer zien liggen. Volgens de politie koesterden de buren aanvankelijk geen achterdocht, omdat de vrouw hen had laten weten, ondermeer door een briefje op de deur, dat zij voor niemand te spreken was. Bij onderzoek bleek, dat zij een flinke hoeveelheid le- vensmiddelen-in-blik had Ingeslagen. Mevrouw Mikl. die Oostenrijkse was, had in Nederland geen familie. Zij had alleen haar zoon in Oostenrijk. De poli tie trof in haar woning behalve een spaarbankboekje met een tegoed van O PARIJS AI jaren geleden heeft Maggy Rouff zich uit de haute cou ture teruggetrokken, maar de naam van het huis bleef bestaan. Nu is een ontwerper aange trokken, die reeds zijn sporen verdiend heeft: Dowdier, af komstig van Tahiti en jarenlang ontwerper bij Dior. Zijn tailleurs waren direct een verrassing. De jasjes lopen in de rug iets langer uit dan aan de voorkant. Ze heb ben ceintuurtjes van hetzelfde ma teriaal of een tint lichter en dan zijn ze gemaakt van het materiaal van de bijpassende blouse. Ook veel de typische deux-pièces stijl, waarbij het jasje dus iets ruimer valt. De meeste mantels hadden een overblousende rug en sluiten met een dubbele rij knopen. Min of meer de stijl van een robe-man- teau. Er worden veel knoopgame- ringen gebruikt en de knopen zijn beslist groter dan we de laatste tijd zagen. Naast veel wit was er een heel zachte kleur grèce, verder vooral pasteltinten. Knaleffect Lanvin, ontwerper Crahay, kwam met (Van onze moderedactrice) een heel andere collectie. Hier was weer gewerkt op een knaleffect. Ditmaal werd het gevonden door de schouders fors te verbreden tot wel zes centime:er meer dan de norma le schouderbreed'te. Het lijkt wel een juk. Nadrukkelijk werd ver teld, dat die breedte niet ontstaan was door een vulling, maar door de speciale manier waarop de mouwen ingezet waren. Overigens loopt het schouderstuk ook door over de kop van de mouw en bovendien is het dikwijls van een andere kleur dan de japon. Soms is het ook erg lang en loopt om met een punt op het lyf uit. De tailleurs hebben of heel korte jasjes of geven meer het idee van een jekker en reiken dan tot op de heup. Deze jekkers waren van gedessineerd materiaal en werden op effen rokken gedragen. De mantels hebben geen kraag of een heel smal randje, dat om de hals sluit. Dikwijls waren er twee kleuren ver werkt. De mouw had dan namelijk van schouder tot elleboog een ovaal in andere kleur ingezet, wat met de ver brede juklijn, heel vreemd stond. Vreemd ook waren de cocktailjaponnen. Om de hals aan een band gerimpelde mousseline, die dan los naar beneden viel. Het decolleté bestond uit een bloot zyvlak, van de oksel tot ver over de taille. „Ondeugende japonnen", noemde de ontwerper ze. Mooi vonden we ze beslist niet. En dan nog voor de avondcapes, die Crahay „wachthuisjes" noemt. Ze staan wijd en stijf van de brede schouders af. Zelfs bij de bontmantels was het juk-principe doorgevoerd. Bijvoorbeeld in een zwart breitschwanz mantel met wit breitschwanz schouderstuk. Ook hier weer wit, zacht beige, grijs en felgroen, veel oranje en rood. De enige donkere kleur is marineblauw. Hoofdbedekking Wat de hoofdbedekking betreft waren er vreemde zaken, waarbij neus, kin en het gehele gelaat zo nu en dan schuilgingen. Alles bedekt maar het haar niet Het laatste nieuws uit Parijs is, dat Es- terel naar Moskou is gevlogen. Zijn hyperkorte, hyperrechte en hyperbi- zarre collectie zal daar wel opschud ding verwekken. En dan is er in Pa rijs nog een fluistercampagne, dat het huis Dior, nu iedereen gezwicht is voor Breedgeschouderde vrouwen, die hun schoonheid verborgen achter hoeden, die neus en gezicht bedek ken, vormden een onderdeel van de voorjaarscollectie van Jules Crahay, die gisteren in Parijs werd getoond. de korte rok, die rok juist langer ge maakt heeft. Morgen kunnen we daar de waarheid ov<sr onthullen. Oude man In Amsterdam is gisteren eveneens een oude man dood aangetroffen. In het trapportaal van zijn woning aan de Buiten Oranjestraat werd de 70-jarige heer Verwey, die reeds enkele dagen geleden overleden moet zijn, op de vloer gevonden. De man moet van de trap zijn gevallen en door de vloer van het poitaal zijn gezakt. Geen der onawo- ornde heelt hulpgeroep gehoord. Academische examens AMSTERDAM Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het kandldaatsexam phen7*J JRlëmersma, Hoofddorp; R Wardeh, Amsterdam; A M de Waard, Groningen; F M Zelli, Amsterdam; seml-artsexamen: R Bous, Sneek; W L Noll, Amstelveen; M Sellm, Amsterdam; D J Veenhulzen, Am sterdam; doet. ex. geneeskunde: G P van den Dongen, Zaandam; W Kamphorst, Am» sterdam; M J Kool. Amsterdam; J Metn- dersma, Goes; P H NIJkamp. Amst B van Rijswijk. Haarlem; Haarlem; J C A Spranger K Kors, Amsterdam; J Verr Amsterdam^ D bevorderd tot arts: T J Bak, Amstel veen; T de Jongh, Uithoorn; F Kragt, Bad hoevedorp; kand. ex. aardrijkskunde: W de Gans, Amersfoort; kand. ex. Engelse taai en letterkunde: mej. T B zwaan, Amster dam; kand. ex. theologie: S Feenstra, Ex- morra; F v d Wel), Goes: doet. ex. econo mische wetenschappen: J S Klingen, Utrecht J Renkema. Drachten; kand. ex. econom. wetenschappen; D J A Westerhuls. Harder wijk; J M H F M Verkooyen. Belfeld; A Westerbrink. Hlllegom: C Izeboud, Koude- kerke (Z.): O W Modderman. Amstelveen. AMSTERDAM zijn ge- Je V.U. zijn geslaagd voor het kand. ex. sociologie: A H Llethart Schenk (Kamperland), E J Bolt (Hattum), mej. T Klaver (Opperdoes); kand. ex. poli ticologie: H van den Bos Czn. (Naaldwijk), H Batelaan (Den Haag), H J Vermaas (Vei- sen). W A Hoekstra (Amsterdam), E Heer- ma (Oldeboorn). A H D Wagenaar (Baara- brugge); kand. F C van Lceu UTRECHT - nFrarce "Tal- en ietterkun- mej. M E G J L Kessels (Breda), mej. A m J Hamelberg (Amsterdam); doet. Franse taal- en letterkunde: de heren G F J E Smet (Etndhoven(, A P G Slmonls (Utrecht); doet nlet-westerse sociologie: mej. L F de Korte (Wassenaar); doet. diergeneeskunde: itefse sociologie* (Rotterdam), de rijksuniversiteit zijn jxamens; kand. Spaanse •n letterkunde: de heer ARM Schutte (Utrecht); „>tJ. jesz (Wassenaar), de heren O J J de Clerck (IJzendtJke), M H Pol (Utrecht); dierenarts: de heer A A P M Zeeuwen (Utrecht); seml-arts; de heren R Drop (Amersfoort). C P Wezer (Woerden), mevr. C Lange-Haverman (Utrecht); arts: de heren R O Hazenwlnkel (Heemstede), M H Kramp (Lelden). UTRECHT Aan de rijksuniversiteit zijn geslaagd voor de examens: kand. wiskunde en natuurwetenschappen A: de heren G Brandenbarg (Oldenzaal). A Bulsman (Zeist), C Mertens fs-Hertogenbosch), G Bouwers (Speuld). H J Dorrestijn (Hilversum); D: de heren C J A Bloemsma (Tiel), P G Dou- cet (Hilversum). C J W M Scheffers (Eind hoven); E: de heren H J Berendsen (Zei- hem). H Bouwers (Dalen), J Soet (Bode- Baal (Doorr (Soest). E A Hulsman (Bunnik), J Keuper (Dlnxperlo). G van Urk (Nijmegen). P A van Hoek (Deurne): L: de heren M Bouw (Sneek). D J D Dees (Breda), P M van Hof wegen (Gouda). A C van Loenen (Utrecht), C A Schrijver (Amelde), W G van der Sluis (Arnhem): M.O. examen natuur- en schei kunde: mej. B Haase (Rljsaen); doet. far macie: mej. C V de Bruin (Utrecht), H L M Cox. met lof (Utrecht); doet. wiskunde: de heer J W Nlcnhuis, met lof (Bussum); doet. natuurkunde: de heren F Th de Bats (Schalkhaar). A Hofstede (Utrecht), C J C van der Horst (Utrecht). J T Relslger (Utrecht); doet. biologie: de heren C A van der Mast. met lof (Utrecht). P A van Hoek (Deurne). P K Storm (Bennekom); doet. scheikunde: mej. E H van Hee (Zeist), de heren A van der Ent, met lof (Utrecht), H Filer (Utrecht), P J Helmslng (Zutphen), F R Hindrlks (Arnhem)._S Hoff_(Drachten), (Breda), Th (Utrecht). B J M Zegers (Haaksbergen); doet. aardkunde: de heer A F Sanders (Zeist). GRONINGEN Aan de rijksuniversiteit slaagden voor de volgende examens: doet. psychologie, de heer R P Jukkema (Gro ningen); doet. geschiedenis: de heer J van Herwaarden (Den Haag); doet. sociologie: mej. J C Lijster _(Zuldbroek); kand. soc. Haseborg (Deti Voor de Schnltgerprtjf 1966 zjjn 29 composities uit 9 landen binnengekomen: in het kader van het Holland Festival zal 16 juni in de Grote Kerk te Zwolle een feestconcert gegeven worden tg.v. do uitreiking der prijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7