Zuigkracht van Stockholm ligt in zedenbederf in Engeland gereed voor de EEG Klcirabuurt haard van kwaad en ontucht Niet tanken boven Spanje Verzoek Bonn: Moskou haal spion terug 1 10)- Smokkelaars braken uit door gesloten deur Beslissing Vietnam nadert snel Goede ervaringen met rond vliegveld „Navito" jaar uitgesteld 8 DONDERDAG 27 JANUARI 1966 Waarom gaan jongelui naar Zweden? Engeland MINISTER LUNS heeft deze week niet zomaar in Engeland ver toefd. Zijn tweedaagse bezoek aan de Britse hoofdstad had een bepaald doel. Het was onderdeel van de harde strijd van de Vijf tegen Frankrijks pogingen, de EEG tot in strument van de Franse politiek te maken. Generaal De Gaulle is al geruime tijd van plan, Engeland op het voor hem geschikte ogenblik tegen de Vijf uit te spelen. Hij meent te mo gen aannemen, dat ook de Britse regering bezwaar heeft tegen een gekwalificeerde meerderheid voor beslissingen van de ministerraad. Mr. Luns nu heeft de Britten dui delijk gemaakt, dat de EEG open en democratisch moet zijn, als het tijdstip van de toetreding van Enge land is aangebroken. Het indivi duele vetorecht van de ledenstaten zou niet gehandhaafd kunnen blij ven. De echte oorzaak van de huidige crisis is Frankrijks weigering te er kennen, dat de EEG op de drempel van rijpheid staat, waardoor ver sterking van het supranationale ka rakter noodzakelijk wordt. Opvallend was ook de opmerking van mr. Luns, dat Engeland nu eens wat meer sympathie en begrip voor Duitsland moet tonen. De psycholo gische scheidsmuren, die de Duit sers proberen af te breken, worden door de Britse gereserveerdheid in stand gehouden. Nederland heeft in de afgelopen jaren bijzonder veel gedaan om de deur voor de toetreding van Enge land tot de EEG open te houden. Onlangs is van Britse zijde met dankbaarheid daarvan nog eens ge wag gemaakt. Als het goed Is. moet de mening van ons land bij de Britse reg~ring nu ook veel gewicht in de schaal leggen. Mr. Luns had het voordeel, te spreken voor mensen die recht streeks betrokken zijn bij de Euro pese politiek. Zijn toespraak kan wellicht een be langrijke bijdrage leveren aan de discussie, die thans in Engeland weer gaande is over toetreding. Mo gelijk heeft hij de aandacht van de Britten bepaald bij het eevaar, dat zij zich voor het wagentje van De Gaulle laten spannen. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) STOCKHOLM Hoewel men niet kan zeggen dat de byna een miljoen inwoners tellende Zweedse hoofdstad een echte krottenwijk heeft, komt de Klarabuurt er toch het dichtst bij. De grote, logge panden, die eerder woonkazernes waren staan er nu maar als ruïnes bij. Men ziet er een enkele bulldozer happen of schrapen. De wijk die niet eens zo oud is, moet worden gesaneerd, teneinde plaats te kunnen maken voor het koele, peperdure wolkenkrabbercomplex, dat zich straks van de brede boulevard Kungsgatan naar het centraal station zal moeten uitstrekken. Het raam. van de hotelkamer, die ik bewoon, grenst aan de Vattugatan, de Fleet street van Stockholm. Het is eigenlijk niet meer dan een nauwe steeg, die de noordelijke afsluiting vormt van de Klarabuurt. Aan de ene kant bevinden zich de grauwe gebou wen van vooraanstaande, Zweedse kranten, aan de andere kant staan de onbewoonde en totaal verwaarloosde slooppanden. Als ik door de ruiten kijk, zie ik afgeschilferd pleisterwerk. De deuren zijn ingetrapt, of helemaal verdwenen: Geen raam of bovenlicht is er nog heel. Op de binnenplaatsen achter de poortachtige ingangen liggen stapels puin, vermengd met gebroken flessen en lege conservenblikjes. In deze sinistere straat, waar de sneeuw thans schittert, werd Henk Drost op de avond van 1 december 1965 om het leven gebracht. Zijn moor denaars, de Doesburger J. G. M. D. en de Rotterdammer J. v. 't H., lokten hem pand nummer 9 binnen, en vol voerden bij het licht van een zaklan taarn hun van tevoren beraamde gru weldaad. Als de Harderwijker had- kunnen schreeuwen, zou hij zeker zijn gehoord. Door journalisten nog wel, die bij tientallen tegelijk de gebouwen aan de andere zijde van de Vattugaten bevolken. Zuigkracht De moord op de 20-jarige Nederlan der heeft de aandacht op een pro bleem gevestigd, waar iedereen voor een groot deel zonder middelen van bestaan zijn. In een park niet ver van de Klarabuurt, zoeken ze elkaar 's avonds op, ook al omdat daar vaak vrij toegankelijke concerten worden gegeven. „De zuigkracht van Stockholm", zei een Zweed tegen ons, „schijnt in het gebrek aan arbeidskrachten en de ver halen over zedenbederf te liggen. De hoge lonen, die ongeschoolden hier kunnen verdienen, trekken aan. Het zelfde geldt voor het losbandige leven, dat zou kunnen worden geleid, doch dat heel vaak een fictie is. Overigens wil ik beslist niet stellen dat alle Duit sers, Italianen, Oostenrijkers. Britten en Nederlanders, die in Zweden blij ven hangen, anarchistische elementen zijn. Er zijn er echter wel veel bij wat de risiko's voor de anderen groter Bij navraag bleek ons dat de buiten landers, die in Stockholm op een ge makkelijk leventje uit zijn, hun eigen ontmoetingspunten hebben. Het zijn milkbars en kleine café's, die ook door landgenoten met minder onfrisse ideeën worden bezocht. Omdat men gezelligheid zoekt en lage consumptie prijzen kan van ware pleisterplaatsen worden gesproken. De adressen gaan als een lopend vuurtje onder de nieu- welingen rond. Heel vaak gebeurt het j dat ze op de dag van aankomst al in een „clan" worden opgenomen. Ook de twee Nederlanders, die deze week voor hun rechter hebben ge staan, kwamen regelmatig op de „be kende plaatsen". Uit de verhoren bleek dat ze al hun vrienden en ken- daar hadden ontmoet. Een boot, met andere woorden: men kan er gauw aan de slag komen en, vergele ken met Nederland, een hoog loon ver dienen. Ook de prijzen zijn echter hoog. wat betekent dat het een het ander elimineert." Volgens de Nederlandse ambassade in Stockholm is het aantal landgeno- n de Zweedse hoofdstad de laatste jaren sterk toegenomen. Er zouden er op 't ogenblijk tegen de tweeduizend zijn. de meesten overigens met een vaste werkkring en in de koestering Over de kwaliteit en de mentaliteit in de naar Stockholm uitzwermende Nederlanders had men over 't alge- i een hoge dunk. Doesburger en de Rotterdammer, die Henk Drost heb- ben vermoord, waren weliswaar in j verkeerd milieu terecht gekomen, doch ze behoorden tot de uitzonderin gen. Gestipuleerd werd dat gemiddeld slechts tien landgenoten per jaar met de Zweedse strafrechter in aanraking j komen. Kardinaal Bea over Hus-herdenking KONSTANZ Kardinaal Bea, j voorzitter van het Vaticaanse secreta- riaat voor de eenheid der christenen, heeft de burgemeester van Konstanz een uitvoerige brief geschreven, in hij de houding van de rooms- katholieke autoriteiten bij de Hus- j herdenking vorig jaar juli betreurt. Na afloop van de plechtigheden stuurde de burgemeester, dr. Helmie, kardinaal Bea een brief, waarin hij klaagde over de negatieve houding van het aartsbisdom Freiburg. Zo werd een studentenpater uit Stuttgart verboden aan een forumdiscussie in het kader van de Hus-herdenking deel te nemen. „Ik had gewild, dat juist deze her denking een voorbeeld van oecumeni sche samenwerking zou zijn geweest. Initiatief in Raad van Europa Zweden reeds leng over praat. Het die bij de Li,jcholrasbrug 'ligt, werd betreft de aantrekk,ngSkracht,_dj_e\aU ecn pleisterplaats VOor-Oostenrij- Stockholm op jonge buitenlanders schijnt uit te oefenen, op soortgelijke wijze als Rome en Parijs. Vooral's zo mers gaat het om duizenden beatnik achtige zwervers en zwerfsters, die oecumenische arbeid", aldus kardinaal Bea. Dialectenonderzoek in Amerika AMSTERDAM Het hoofd van de afdeling dialectologie van de Konink lijke Nederlandse academie van we tenschappen is een subsidie verleend om in de Verenigde Staten beeldopna men te maken van de taal van nako- Erkenning van •ooms- j beginsel der meerderheid STRAATSBURG Op Brits ini tiatief heeft het parlement van de Raad van Europa gisteren een dringend beroep gedaan op de EEG-Ianden, hun geschil snel op Dat daar niets van gekomen is. is te jossen en terstond daarop de zeker niet van nut geweest voor onze oecumenische arbeid", aldus kardinaal toetreding van Engeland en an dere landen onder de ogen te men veel Duitse jongeren bijeen, /in Conti veei rr' naliteiten. ten. Mevrouw J. Daan, die dit jaar i mengelmoes van U"vsi7r.kt. zal dan over de nodige adressen moeten beschikken. Zij zou gaarne geïnformeerd worden door landgenoten die met name in Michi gan, Wisconsin en Iowa familieleden of- kennissen hebben wonen die hun haarden van maatschappelijk kwaad I ïï°ft'l"1"ien^„h'bbCn- Cr» nnh.Pht P. cio„n„ a-Xi' Het bureau van mevrouw Daan Kwaad en ontucht De (Conservatieve) Britse afgevaar digde Duncan Sandys legde er de na druk op, dat Engeland bereid moet zijn, de supranationale trekken van de EEG (dat wil zeggen het meerder heidsbeginsel) te erkennen en-de onaf hankelijke positie van de EEG-com- missie te aanvaarden. Daarover mag geen enkel misverstand bestaan. >t is bekend, dat men in Britse Regeringskringen (Labourpartij) niet zo happy is met dat meerderheidsbe ginsel. De Nederlandse socialist dr. Pa- tijn waarschuwde dan ook, dat een poging van generaal De Gaulle, Enge land te vragen tot de EEG toe te tre den zonder erkenning van het meer derheidsbeginsel, vastberaden van de hand moet worden gewezen. De Brit Sandys zei dat de oplossing in de EEG-crisis een nieuwe impuls aan de Europese eenwording moet ge ven. Mocht er geen akkoord bereikt worden tussen de Vijf en Frankrijk, dan zal de Europese gemeenschap hoe dan ook verder moeten. Intus sen verklaarde Heath, voorzitter van de Britse Conservatieve partij te Lon den, toetreding van Engeland niet voor 1970 mogelijk te achten, omdat de Zes het eerst nog met elkaar eens moeten worden. Intussen heeft de Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers in eerste lezing de fusie van de thans nog be staande drie Europese uitvoerende organen, goedgekeurd. Zij deed zulks, nadat de regering had toegezegd, dat het verdrag tot samensmelting niet de finitief zal worden bekrachtigd, voor dat tussen de Zes overeenstemming zal worden bereikt over de samenstel ling en bevoegdheden van de nieu vormen Europese commissie. vestigd Nieuwe Hoogstraat 17 te èn ontucht. Er slapen daklozen en alco holisten, misdadigers en verslaafden 1 jaan narcotica. Ook buitenlandse jon- Amsieraam- gens en meisjes, die geen geld voor Vliegtuigen van de Ameri- kamer kunnen uittellen, vinden erLiplijn uit Soerendonk werd op slag ge- e'dood. toen hij ter hoogte van de ouderlij- Rioolwerker in België vindt baby in put GENT Een rioolwerker heeft dins dag in een vijf meter diepe put bij de universiteitskliniek in Gent een pasge boren jongetje ontdekt, dat nog zwak jes ademde. Het kind, ongeveer zes pond zwaar en gewikkeld in luiers die uit de afde ling kindergeneeskunde van de kliniek afkomstig bleken, werd direct in een couveuse gelegd, maar ondanks alle zorgen is het kort daarop gestorven. Bij onderzoek door de politie onder het personeel van de kliniek gaf de negentienjarige verpleegster V d'H toe de avond tevoren van het kind beval len te zijn. Zij is in observatie geno men en onder aanhoudingsbevel ge steld. Amerika heeft tegengesproken, als zou de Amerikaanse inlichtingendienst in de Ben Barka affaire verwikkeld MADRID kaanse luchtmacht mogen boven Spanje dikwijls onderdak, geen brandstof meer bijtanken. Dit moet voortaan boven zee gebeuren. Verleden week botsten een B-52 bom menwerper en een tankvliegtuig bbven de Spaanse zuidoost kust. De B-52 ver voerde twee niet op scherp gestelde kern bommen. Eerder heeft de Amerikaanse regering besloten, dat vliegtuigen, die kernwapens aan boord hebben, niet meer over Spanje mogen vliegen. MAARHEEZE De zevenjarige Peter BONN West- Duitsland heeft Rus land verzocht een Russische handels functionaris terug te roepen, die wordt beschuldigd van spionage bij weten schappelijke onderzoekingsprojectcn. Het gedrag van de Rus houdt een ernstige schending van het internatio naal gebruik in. heet het in de verkla ring van het ministerie van buitenland se zaken. De naam van de betrokken functionaris is niet genoemd. Door chantage van een Duitse geleerde ver kregen de Russische spionnen inlichtin gen over 16 Amerikaans- Westduits en Brits- Westduitse projecten. In het pand aan de Vattugatan, aar Henk Drost nog geen twee maan den geleden werd vermoord, zouden bij een in augustus gehouden razzia van de politie niet minder dan 110 mensen gevonden zijn. Er waren Zwe den, Noren en Denen onder, maar ook Duitsers, Italianen, Engelsen en Neder landers. ..Met de komst van die prote groe pen buitenlanders", vertelde een Zweed, „is het misbruik van verdoven de middelen sterk toegenomen. Er gaat jaarlijks voor tientallen miljoe nen aan Marihuana en Hasjisj om, ter wijl de smokkel van een bepaald soort vermageringstablet uit Duitsland wij noemen het ,Jcnark" bepaald een ramp is geworden. Geestelijk en lichamelijk worden degenen, die aan deze narcotica zijn verslaafd, totaal ge ruïneerd. Het geld. dat ze voor hun dagelijkse aankopen nodig hebben, wordt veelal uit misdrijven verkre- Ook aan alcoholmisbruik, in Zweden bijna een nationaal kwaad, gaan vele buitenlanders ten gronde. Hoewel de regering de prijzen van bier en gedis tilleerd dusdanig hoog heeft gemaakt dat het regelmatig borrelen welhaast een kapitaal vergt, neemt de consump- I tie nog voortdurend toe. Duidelijk is dat ouders, die hun kin deren op de bonnefooi naar Stockholm laten gaan, grote risiko's nemen. Als vakantieland is Zweden voor jongeren prachtig, maar niet als gebied om er een zwervend bestaan te leiden. Een in Stockholm wonende Neder lander vertelde in dit verband: „Je begrijpt het soms niet. Het lijkt wel of er een groep Nederlandse ouders bestaat, die ziende blind is. Onder het verheven ideaal dat buiten- j landse ervaring het uitzicht verruimt, jof goed is voor het leren van vreemde j talen, laten ze hun minderjarige kinde ren maandenlang op stap gaan met slechts een paar stuivers op zak. Zwe den is inderdaad een welvaartsstaat, i ke woning de provinciale weg overstak en door een auto werd gegrepen ALKMAAR Op de Friesebrug kwam de 67 jarige mevrouw E. Go- dijk-Riedel uit Broek op Langedijk na een val met haar fiets tussen de achter wielen van een vrachtwagen terecht. Zij was op slag dood. De dooi heeft in de omgéving van Parijs de rivieren buiten hun oevers doen treden. Het stadje Morte stond gisteren zelfs blank, zodat de huisvrouwen van bootjes gebruik moesten maken om hun inkopen te doen. VS-militairen uit Europa terugtrekken Prodo (2) Al dat gepraat over wel of geen distinctieven op het uniform van d« legerpredikant vind ik helemaal niet interessant. Ik dacht dat het heel wat dieper gaat. In de Ephezer brief lezen we „Doet aan de wapenrusting Gods Zou dat de kern niet zijn? Als men geheiligd is dan komt het hierop aan, dat men vanzelf het enige juiste uni form in geestelijke zin wel te ver staan draagt. Den Haag Th. G. de Groot Kerkgeseh i I Ie»» Waarom moet, juist in het kerkelijk leven, toch zoveel onbegrip heersen, dat er dingen kunnen gebeuren als het afzetten van een predikaht om redenen waarvan objectief gezegd mag worden dat er geen kernvragen geraakt worden en dat de leden van de betreffende kerk er bepaald niet alleen gelijkelijk over denken? Waar om niet voortgaan met samenspreken, afgedacht van de uitkomst, eenvoudig op grond van de bijbel en de belijde nis. Dan kunnen we beslist kerkmu ren die onnodig hoog zijn opgetrok ken af gaan breken. Laat men, alvo rens men ingrijpende beslissingen als deze neemt, toch goed doordrongen zijn van hetgeen Jezus zegt tot zijn discipelen, waarvan we o.m. lezen in Marcus 9 vers 38 tot 40. Namen we deze woorden als maatstaf, dan zou het er in het kerkelijk leven anders uit gaan zien. Tot meerdere eer van Leerdam. J- Steketee Christenen (2) Volgens de heer v. d. Wetering is een christen iemand die wedergebo ren is. Dat is naar de Schrift (1 Pe trus 1:3). Maar wordt iemand tot God bekeerd om de oudvaders te gaan be studeren? Is dat zijn kenmerk, richt snoer en leidraad? De bijbel zegt: een christen is iemand, die in Christus is; iemand die door Gods Geest geleid wordt. Deze Geest getuigt met onze geest, dat we kinderen van God zijn. (Rom. 81-17). Wat ieder nodig heeft, die nog niet tot God bekeerd is, is het Evangelie van Christus. Dat is ook in 1966 een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk die gelooft (Rom. 1 16 en 17). De vrucht der bekering is „Zijn Zoon uit de hemelen te verwachten, Die Hij uit de doden verwekt heeft, namelijk Jezus, Die ons verlost van de toekomende toorn" (1. Thess. Naar welke regel wandelt een chris ten0 In Christus Jezus roemen, zich in Hem verblijden en niet op vlees vertrouwen (Fifippenzen 3). Gerech tigheid heeft hij verworven, die aan Gods hoogste eis voldoet. Zijn gerech tigheid is mij genoeg! (Galaten 1 20 en 21). Hij is mij Alles! (1 Corinthe 1 29 tot 31 Oud-Beijerland, J. B. Schipper Vele levens geriskeerd dr Belgische overdwenen. De landbouwer is in laden heeft niet!verband met medeplichtigheid gearres- met hun buit Al meerdere malen zijn smokkelaars de afgesloten de oplitie met deze wagen te snel a de geweest. Men vermoedt zelfs, dat er jen meerdere in de maak zijn. De chauffeur met" zandzakken" geladen "politiewagen zit achter zware staalplaten en wordt HUYBERGN De volledige omsinge-rières doorbrak. HlJ^is ling van een grote schuur, waarin smok keiaars boter stonden geholpen om deze manner te pakken te krijgen. Doo landbouwersschuur heen. deur versplinterd rondvloog, WASHINGTON De democratische pantserwagen vol boter zichzelf voort, gehouden dank zij een speciale uitkijk- senator Stephen M. Young heeft gezegd, politiemannen ontze weg doen sprln- post. Eerder zijn wagens van dat tenminste honderdduizend Ameri- gend. kaanse militairen uit Frankrijk. Spanje Opnieuw waren devog els gevlogen. West-Duitsland én hun 150.000 familie- Ongeveer duizend kg boter bleef achter Amerika moeten terugkeren.' de deur stond mokerde een tijdens de volkomen op de hoogte De 345.000 Amerikaanse soldaten West-Europa en hun gezinnen zijn vol gens hem de voornaamste oorzaak van het tekort op de betalingsbalans. Young zei verder, dat de landen van West-Europa zich aan hun verantwoorde lijkheid voor hun eigen verdediging blij- onttrekken. Hij wees erop, dat niet al twee wagens van dit type buitgemaakt. De douane is met afschuw vervuld de methoden van de smokkelaars. De douane was zo goed als zeker van haar zaak geweest. Uitgebreid onderzoek wees uit, dat dinsdagavond in de schuur van landbouwer J. G. aan de Bergsebaan smokkelwaar ingeladen en weggevoerd zou worden. Op het juiste tijdstip arri veerden de politiemannen en sommeer den toto pendoen, nadat ze de schuur hadden omsingeld. Er gebeurde niets anders, dan dat een motor aangeslagen werd waarna de pant serwagen met vijf ton boter alle bar- Ultimatum naar directies van „aardewerk" WASHINGTON Het is nog altijd niet bekend, of president Johnson bevel zal geven, de bom- oardementen op Noord-Vietnam te hervatten. Wel wordt zijn beslis sing nu spoedig verwacht. Aangenomen wordt, dat de hervatting kwestie van weken, maar van da- nieuwe cao voor de tex tielindustrie k' verder. Op de vergaderingen' werknemers in de Maastrichtse aarde- erkindustrie werden gisteravond de i-erkgeversvoorstellen te wenden. Zo verklaarde generaal partijen geen stap Maxwell Taylor, een van de adviseur» >4.^-..- a- van Johnson jat het niet verantwoord is de bombardementspauze nog langer te laten voortduren. Van de Amerikaanse bladen is de New besloten de vakbonden op korte termijn York Times tegen hervatting vanwege de diplomatieke belangen die op het spel staan. De New York Herald Tribune '3' daarentegen bepleit hervatting de directies een ultimatum te zenden. Zowel in vergadering brieksarbeidersbond als in de bijeenkomst voorkomen, dat de Ver. Staten in a ai«" werknemers in de i nog onvoordeliger positie komen te van de Algemene Bedrijfsgroepen Cen- keren Maastrichtse aardewerkindustrie vasthou- den aan de door de werkgevers afgewe- individuele bevoordeling van georga- de fijne dropbonbon lekker en... goed voor u! Jjt een hij Del spaken, die naar de par de lengte ter beschik king. Voor vliegtuigen keer- en laadplatforms heeft goede ervaringen het stationsgebouw niet I met een aanvliegsnelheid opgedaan met een „rond verkeerstoren in het mid-1 van 175 mijl een straal i Arizona. Elk delpunt leiden, neemt van dri minder oppervlak in be- i slag dan rechte banen. :De toestellen kunnen erhoog wind in zich hehben vliegveld" type vliegtuig kan zonder risico opstijgen landen. Een rond vliegveld, ge-.altijd tegen de lijkend op een wiel met pp landen boogvormige afritten als kilometer nodig. De aanlegkosten van rond vliegtuig zijn Vliegers moeten oor het gebruik er- baari van onbegrens-1 techniek eigen maken. Zestien maanden heeft de 51-jarige ex-worstel kampioen Charlie Fourie er voor nodig gehad om in het groot-wild-reser- vaat te Krugersdorp (Zuid Afrika) vier witte rhinocerossen van drie ton te temmen. Charlie is te vreden over het bereikte resultaat. De rhinoceros sen eten nu uit zijn hand en komen naar hem toe wanneer hij fluit. Hij kan zelfs rustig op hun ruggen een ritje maken, i Een automobilist pro beerde gisteren de Sint Pietersbasiliek te Rome binnen te rijden. Met gro te snelheid reed hij over het Sint Pietersplein de treden van de kerk op. Hij kwam niet verder dan de kerkdeuren. De auto mobilist bleek door dr schok bij het oprijden van de treden zo gewond te zijn geraakt dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen, i Een Eskimo, amateur filoloog en werkzaam b; de Russische koopvaardij heeft meegewerkt aan df samenstelling van een Es kimoos-Russisch woor denboek, dat binnenkort in Leningrad zal worden uitgegeven. I De Pakistaanse regering heeft een onderzoek ge last naar de verwarring die is ontstaan omtrent de datum van het einde van de mohammedaanse vastenmaand. Omdat za terdag de dunne maan sikkel die kort na nieuwe maan verschijnt, niet kon G worden waargenomen, werd het feest naar maan dag verplaatst. Enige uren nadat de mensen de radio hadden uitgezet en naar bed waren gegaan maak te het ministerie van niseerde werknemers. Nu de directies verworpen kwam men overeen op korte deze eis van de vakbeweging hebben termijn de werkgevers een ultimatum te 'zenden waarin nog een laatste maal ge vraagd zal worden deze eis in te willigen daar anders de vakbonen tot acties in de i bedrijven zullen overgaan, i Inmiddels blijkt het gesprek over het vraagstuk van de ongeorganiseerden in enkele kleine ondernemingen veel mak- binnenlandse zaken be- keiijker te lopen. Bij de textielfabriek kend, dat de maansikkel De Driekleur in Scherpenzeel is 50 extra ..OK.4UB „.u, de met deze fabric!: gehouden zou worden. De verbonden bedrijven van Anton Co. meesten vonden het wel Zeist t goed: zij maakten er twee feestdagen van en kwa men pas dindsdagochtend op hun werk. de Arnhemse Passementfabriek.1 TERSCHELLING Een helikopter in de vliegbasis Leeuwarden heeft gis termiddag drie zeelieden, die in de bran- Peck en Richard ding van Terschelling met een sloop wa- Wlldmark zullen de -en omges'agcn. gered hoofdrollen vervullen in De drie mannen, een Rus en twee Duit film scrs- wy*n onderweg naar hot enige da- een Amerikaa over de Spaanse burger oorlog. waarvnn hel nario door Franco goedgekeurd. geleden pestrande Russische Doka. Tweehonderd meter uil de kust sloeg hun sloep om. De zeelieden kon- ,s den zich aan de boot vasthouden tot er i hulp uit de lucht kwam. Zou in Ahoykomen De organisatoren hebben dit besluit moeten nemen vanwege de moeilijkhe den in verband met de sloop van de Ahoy'- hal. Zoals bekend, zou de „Navi- to" in deze hal worden gehouden van 29 april tot en met 8 mei. Daartoe waa ce.. veelzijdig en internationaal sport programma samengesteld. 'n veiband met de bouw van het me dische faculteitscomplex is de Ahoy'- ha! sedert maandag 17 januari in afbraak. De leiding van ric „Navito" kon niet wachten op even :;le tijdelij ke voorzieningen, waaraan wordt ge werkt Pogingen ander onderdak te vin den voor de expositie zijn niet g«-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5