Commentaar Huwelijksreportage wordt 'n heerlijk karwei, zegt Kees van Langeraad Het geheime dorp Met twee stuivers drie milj oen gulden gewonnen Ilit de Haagse hof geplukt. Brick Bradford Senmoet 13 DONDERDAG 27 JANUARI 1966 ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN ITHERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN. Kwaliteit Het VPRO-programma „Randfigu ren" blijft uitstekende kwaliteit behou den, mede door de bescheiden toewij ding, waarmee Ernst van Altena het presenteert. Zo viel er gisteravond bij zonder veel te genieten van de liedjes van George Brassens. heel bekwaam door de presentator vertaald en opval lend goed gezegd en gezonnen door Annelies Bauma, Arnold Gildermans en Peter Blanker. Mag Brassens zelf reeds een boeien de figuur zijn door zijn dichterschap in combinatie met zijn vagebonderen zijn poëtische liedjes, soms met een enkel echt Frans ondeugendheidje hou den de luisteraars niet minder in hun ban. Sterk contrasterend hiermee zijn de in feite anarchistische verzen, die hij in de laatste tijd schrijft en die heel begrijpelijk bij de Franse rege ring niet in de smaak vallen, ook al zij nzij gedrenkt in bitterheid, getui gend van zeer persoonlijke, onver schrokken opvattingen. Men mag het met die opvattingen eens zijn of niet: niemand (ook zijn vele tegenstanders niet) ontkent de kunstzinnigheid, waarmee de liedjes zijn geschreven. Het programma zat besloten tussen zeer levendig optreden van Ray Elling ton met zijn kwartet en de korte met groot vakmanschap gemaakte moder ne speelfilm van Eric Terpstra „Ver sier de leegte". Het viel ons echter op, hoeveel verschil er toch is tussen een filmvertoning in een zaal op theater en de huiskamer, waar alles veel direc ter van het lichte scherm afstraalt en men gauwer het gevoel krijgt de scène stilletjes" af te kijken. Daarom achten wij de vertoning van een film als deze voor de huiska mer, waar ook om kwart voor tien nog rijp en groen bij elkaar zit, min der gelukkig. Van „sex" schrikt allang niemand meer, maar in de besloten heid van de familiekring geeft de beeldbuis vrij spoedig een hinderlijk „te veel" en dat was hier zeker het geval. Met 3 a 400 man aan 4 werk LONDEN Met elk een inzet van één penny (stuiver) hebben een huisvrouw en een mijnwerker samen de hoofdprijs van ruim drie miljoen gulden in de Engelse voetbaltoto gewonnen. De zestigjarige mevrouw Mary Russel. moeder van vijf kinderen, kreeg meer dan anderhalf miljoen gulden. De 25 jari ge mijnwerker Roy Wood ontving het zelfde bedrag. Hij deelt zijn prijs met De mijnwerkers zeiden eensgezind: „Voor ons geen mijnen meer". De man van mevrouw Russel: „Ik heb nooit gewe ten. dat mijn vrouw zo goed in het voor spellen was. Ik heb meteen ontslag geno- Testament van Somerset Maugham LONDEN De Engelse schrijver So merset Maugham heeft Alan Searle, die twintig jaar lang zijn secretaris en vriend is geweest, vijftigduizend pond sterling en andere zaken nagelaten. Woensdag zijn in Londen bijzonderheden bekendgemaakt over het testament van de schrijver. Searle zal ook het meubilair krijgen van het huis van Maugham in Cap Fei - rat bij Nice en voor zijn leven de opbrengsten van auteursrechten van het werk van Maugham. Daarna gaan deze Kinderen ziek scholen leeg Autorijdt op processie in Gemeld is dat Maugham per jaar 20.000 pond sterling voor zijn boeken ontving. Lady Glendevon. de enige dochter van Maugham, krijgt de villa in Cap Ferrat MEXICO Een oude vrachtwagen is en een lijfrente uit fondsen die de schrij- Onder tienduizenden',.,..™ i„,ercd„ OD „recessie v" «Udeni zijn leven in de Verenigde ...ft rich wn Ch.im- Bls,eren ingereden op een processie. staten heett gevestigd. Twaalf mensen kwamen om het leven Bedienden in de villa aan de Frans. De chauffeur had de macht over hetiRivièra ontvangen legaten van in totaal stuur verloren. zevenduizend pond sterling. LONDEN Engelse kinderen heeft zich een geheim- zinnige ziekte verspreid, die gelukkig 'geen nadelige gevolgen achterlaat. Vele scholen waren gisteren leeg. In Schot land werd een school voor onbepaalde Nu: eindeloos vergaderen I 402 m. NCRV: 19.00 Nieuws itje. 19.10 Actualiteiten. 19.30 geestelijke liederen. 19.45 Op raatje. 19.50 Lichte grammofoon- muzlek. 20.10 Boeren en burgers in Buiten zeen. hoorspel (44). 20.35 Samen uit - samen .22 00 Klassieke ondoverdenking. toekbespreklng. 22.45 Orgelconcert. 23.15 Literair programma m. voordracht en muziek. 23 45 Moderne kamei muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuw 18.15 Aktualiteiten. 1820 Uitzending van c 1820 Lich oor de kinderen. 19.00 Gespr .05 Sportparade. 19.30 Jeugd 20.05 Koorzang uit Bo ken brief, ritme. 20.00 Ni dapest (gr.). 20.15 Stei™. kest en solist. (In de pauze: J— kunstkroniek), 11.00-21.25 Land 22.40 AktualiU .05 De Vei „../est. KRO: 1925 De Flintstones. tekenfilm (afl. 71). NTS: 20.00 Journaal. KRO: 2020 Brandpunt. 20.50 Muziek en dans. 21.20 'n Brief van de gene raal. TV-spel. 2250 Epiloog. NTS: 22.55-23.00 Journaal. Nederland II. NTS: 20 00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Tele-tijdschrift voor jonge mensen. 20.30 De schone heks TV-film. 20.55 De lange hete zomer, speelfilm. NTS: 21.45 Zonder formules, documentair programma. I&éico' ïrlek (830-8.32 Schoolradio. 10.05 Verzoekpla- 11.00 Voor de zieken. 11.40 12.00 Angelus. 12.C3 mofoonmuziek. 12.27 (herh.) 13.10 Lichte gram- 13.35 Laatste nieuws voor de 13 45 Licht muziekprogramma. 15.00 men van de camera's die zij ter be schikking hebben. Want bij de 12 of 13 reportagewagens hebben we in to taal ongeveer 50 camera's aan het werk." „Twaalf of dertien? En dan toch maar tien signalen?" „Ja, een paar wagens worden tech nisch gekoppeld: twee voor het paleis op de Dam, twee op de Westermarkt en misschien nog twee. Die hebben dus samen één beeldsignaal, dat ze om beurten kunnen toepassen. Dat zoeken we allemaal wel uit." HILVERSUM „Ik ben er van half december af al druk aan bezig. Ja, ik ben als eindregisseur de eni ge televisieman, die helemaal vrij gesteld is voor de organisatie van de huwelijksreportage op 10 maart. »Ja. al wagens blijven geduren ik doe niets anders meer. Dat wil ?wS, zeggende televisiereportage voor io tot half 3. Zolang duurt het op de ondertrouwdag, 17 februari, gdheel. En in de controlekamer kan ik hoort er bij. Natuurlijk wordt het dus van het ene signaal tijd gesloten, nadat 530 van de 830 leerlin gen zich ziek hadden gemeld. De ziekte wordt waarschijnlijk veroor- „omannrerifinB ™,a„f zflakt door een influenza virus, waarvoor ge samenwerking, want alle posten volwassenen niet vatbaar zijn. Kinderen moeten voortdurend, ook wat het ge- zijn er ongeveer een week ziek van De luid betreft, met elkaar in verbinding symptomen zijn: koorts, hoofd- en keel- staan. J pijn. „Ons doel is, alles zo goed mogelijk door te geven, maar niet buitensporig, daaraan heeft niemand behoefte. Daar om moeten we de programina-eisen binnen de technische mogelijkheden houden." een geweldige onderneming op de bruiloftsdag, de grootste en om vangrijkste die we ooit bij de kop hebben gehadOf ik er tegen op zie? Welnee, het wordt een heerlijk karwei Dat zegt Kees van Langeraad, die nu dag aan dag „eindeloos ver gadert" en straks op de grote dag als een spin in zijn web zal zetelen in het speciaal ingerichte hoofd- controlecentrum in hotel Krasna- polsky in Amsterdam. Nog een diepe haal aan de pijp, waarmee hij uitstekend is bevriend, en een wat zorgelijke blik: „Ja, we zullen uiteindelijk met 3 a 400 man aan 't werk zijn op 10 maart. Daarbij zijn natuurlijk heel veel came ralieden en technici, die niet onder mijn leiding staan, maar met wie we wél alles haarfijn moeten afspreken. Ikzelf heb op die dag te maken met tien regisseurs en minstens zoveel com mentatoren. Elke regisseur werkt met een eigen reportagewagen en in mijn hoofdcontrolekamer heb ik al die tien beelden voortdurend op monitors in het oog. Er zijn dan nog twee monitors over: één voor diapositieven en één voor" testbeeld." „Kan je dus zelf telkens de beelden kiezen?" „Tot op zekere hoogte: de regisseurs zijn zelfstandig, zij regelen de opna- Vier tv-reportages kunstschaatsen (Van onze radio- en tv-redactie BUSSUM De NTS zal de volgen de week vier reportages Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats, welke in het Tsjechische Bra tislava worden gehouden, van Intervi sie overnemen. Nu zullen wij dus eens meekijken naar verrichtingen achter het IJzeren Gordijn. Op de avond ri kan men via Ned. 1 tussen 11.10 - 12 uur kijken naar het paarrijden. op donderdag is er op Ned. 2 tussen 10.15 en 11.15 uur kunstrijden heren, de re portage ijsdansen kan men verwach ten vrijdagsavonds van 10.50 tot 11.35 uur op Ned. 1 en hoe de strijd tussen de dames verloopt zal zaterdagsavonds van 11.15 tot plm. 12 uur ook weer op Ned. 1 zijn te zien. Men moet er dus wél latertjes voor over hebben! het ande re overschakelen. Maar de andere re gisseurs zijn autonoom in het kiezen van de beelden van de camera's die voor hen werken, in het maken van overzichten of close-ups, dat doen zij zelf. Wat ik door krijg, is het complete geregisseerde beeld van tien zen ders." Geweldige opzet De NTS-voorzitter E. A. Schütten- helm vertelt ons zelf van de „geweldi ge opzet" van deze reportage: „De allergrootste die we ooit maak ten. Tot nu toe was de begrafenis van prinses Wilhelmina de omvangrijkste. Maar als je bedenkt dat we toen met 5 wagens en 20 camera's werkten, is het nu wel eventjes anders. Er zal een krachtprestatie worden gevraagd van heel veel NTS- en omroepmedewer kers." Om te beginnen is daar de installa tie van het technische centrum in Kras, met afdelingen voor de appara tuur, de beeld- en de geluidsregie. Daaraan wordt in de eerste dagen van maart door de eigen technische dienst begonnen. Verder moeten er in het hotel faciliteiten voor 12 commentato ren (w.o. één Nederlandse) worden ge maakt, niet alleen -voor de televisie, maar ook voor de radio. Er moeteit vele telefoons zijn, die .directe verbin dingen geven met de Eurovisielanden^f- welke de reportage direct overne men. Dan gaat de PTT op het dak van de Bijenkorf nog een beeld-opvangcen trum dat de signalen doorzendt, bou wen. Voorts moeten er allerlei dien sten worden gesticht, elk met een eigen leider: voor het begeleiden en verzorgen van de buitenlandse com mentatoren, voor de verkeersregeling in samenwerking met de politie, voor de technische dienst enz. enz. Zoals bekend worden de 5 reportagewagens van de NTS aangevuld met alle Belgi sche reportagewagens (4) en 3 of 4 Duitse. De kosten „Neen, dat kost ons niets, dat is een internationale hulpregeling. Ja. de woensdag 2 februa-1 technische bemanning van elke wagen komt mee, maar de NTS zorgt voor de cameralieden, omdat die Nederlands moeten kunnen verstaan. Alleen een paar Vlaamse cameralieden, voor wie de taal geen moeilijkheden oplevert, komen mee. En de verdere kosten? Tja, die zijn nog niet helemaal te bereke nen. Wat de PTT doet betalen wij natuurlijk niet. De technische installa tie bouwen wij zelf en de uitzending op zichzelf kost natuurlijk niet meer dan elke andere. De bijkomende kos- Hoeveel landen er precies zullen meekijken is nog niet bekend, de I aanmeldingen zijn nog niet allemaal binnen, maar op ruime belangstelling kan zeker worden gerekend. Wintersport op televisie (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NTS heeft het voor nemen, ruime aandacht te besteden aan de wereldkampioenschapen ijs hockey, welke van 3 tot 13 maart worden gehouden in Ljubljana. Reportages van een flink aantal be langrijke wedstrijden zijn te verwach ten op nader te bepalen tijdstippen. Ook de wereldkampioenschappen bobsleeën in Cortina d'Ampezzo wor den gevolgd. Op 6 februari komt een gedeelte van de strijd cm de wereldti tel 's avonds tussen 10.20 en 11 uur bij commentaar van Frans Henrichs op Ned. 2. Er is een groot aantal Hagenaars, dat op bijzonder plezierige en gemak kelijke wijze zich een rustig welver zorgd leven verwerft. De meesten zien Den Haag zelden of nooit. Som migen hebben ergens buiten zo'n be faamd oud boerderijtje gevonden en genieten in landelijke sfeer van de steedse centjes; anderen hebben met de rust ook de zon opgezocht en hui zen in hun bungalowtje aan de Ri- vièra of op een eiland in de Middel landse zee, of ze hebben een flatje in het toch lekker goedkope Spanje be trokken. Het Haagse huis verhuren ze. Gestoffeerd of gemeubileerd aan een van de talloze buitenlanders, die voor korte of langere tijd in Den Haag moeten wonen. Daar zijn mensen bij die voor een half jaar of een jaar hier een opdracht vervullen en vooral ook di plomaten. die weten dat ze na de gebruikelijke periode van drie, vier Jaar zullen vertrekken naar wie weet welk ver oord ergens ter wereld. Nou verhuis je niet zo gemakkelijk om de paar jaar je hele hebben en houden van Tokio, naar Caracas, naar Den Haag en dan misschien naar New Del hi. Die diplomaten dus leven meubel loos en beperken zo het transport van hun bezittingen. De hoofden der missies, de ambassa deurs wonen meestal in huizen door de staat gehuurd of gekocht en door op de ranglijst moeten maar zien j onderdak te komen. o Er wordt hun meestal genoeg keus dan zich zelf betaalt uit het Haagse gelaten. Een flat van vier kamers huls. voor 800, 1000 of misschien 1200 hCv in de maand, een etage voor de zelfde dentie is, dat dit alles onze resi- niet zo'n beste naam be- Van alle gemakken voorzien zorgt. Bovendien wordt het aantal di>- i inderdaad de plomatieke vertegenwoordigingen dat r altijd, want liever in Brussel. Bonn, Londen of mag de huurder op brekerige stoelen rfeeds groter. Gemeenlijk komen die ambassa- kast deurs precies twee maal per jaar naar Den Haag: met het Nieuwjaarsdiner en met de Derde dinsdag in septem ber. Dit jaar echter zal dat meer zijn. Ze zullen allemaal weer overkomen voor de 28ste februari, wanneer op Huis ten Bosch de bruidsreceptie van Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg voor het C.D. wordt gehou den. Een middagreceptie, die om half vier begint. En dan natuurlijk in maart, want - - de de staat gemeubeld, natuurlijk niet in de huurprijs begre- Mocht de vreemdeling, na enigszins ngeburgerd te zijn, een beter en voor deliger onderdak ontdekken, dat zal hem dan niet baten, want een water dicht contract zorgt er wel voor, dat de verhuurder geen strop kan heb- Het mag voor sommigen de lagere zijn een huis in Den Haag te vinden, Maar wonen in Den Haag? Dan halen ze hun schouders op en :en enkeling zegt het (incognito) ïardop: „Dank u, ze willen teveel aa ons verdienen". Van de wereldkampioenschappen kunstrijden, eind februari in Davos te houden, zal de NTS samenvattende re portages overnemen, de tijden voor uitzending staan nog niet vast. De NTS heeft uit voorgaande reu ze reportages veel lering kunnen trekken, o.m. ook uit die, gewijd aan de verloving van prinses Beatrix. Vooral op het gebied van de onderlin- Schoolradio. 15.30 Voor de z ochtendgy onmuzlek. 3 Nieuws. 8 10 Licht« VARA: 7.00 7.23 Lichte gr voorpagina. ziek. 9.00 Inforr en waterweggebruikers. VPRO: 9.40 Morgen wijding VARA: 10.00 Schoolradio 10.20 Ro mantische orkestwerken (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Koorzang (gr). Lichte orkestmuziek (opn 12.27 12 30 Overheidsvoorlichtii nisch orgelspel. 1535 Lichte 40 Elektro- Nieuws. 13.10 beursberichten. 13 30 Pianoreci- 14.00 Carillonmuziek. 14.15 Bij de bij de tmuziek (opn). VPRO: iluitend: Ervaringen van heilgymnaste 16.15 Oud-franse muziek foonplaten. 17.50 Aktualiteiten. Hilversum III (F.M.-kanalen). NRU/AVRO: I 9.00 Nieuws. 9.02 Vrolijk ochtendprogramma (gr 10.00 Nieuws 10.02 Operette-melodieën (gr.). 11.00 Nieuws. 1102 Gevarieerd platen- naaf^festival der LIch^Muziek. 12.30 Dans- orkest en zangsolisten. NRU/VARA13.00 Nieuws. 13.02 Licht instrumentaal septet 13.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Neieuws. 14.02 Orgelspel. 14.25 Licht gevarl- rd platenprogi 15.00 Nieu' Country and Western music (gr). 15.30 Lich te orkestmuziek, solisten en koor (gr.). NRU/AVRO: 16.00 Nieuws 16.orLichte gram mofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Geva rieerd platenprogramma voor de automobilis ten. Televisie morgen Nederland I. NOT/NTS: 10.45-12.00 School- VANAVOND TE ZIEN l\ed. 1 KRO 7.15 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 7.35 uur De Flintstones. 8.50 uur Roulette, Jules de Corte speelt met liedjes en muziekjes. 9.20 uur televisiespel ,,Een brief van de generaal", een kloosterver haal. Ned. 2 AV RO tienerprogramma Rooster een nieuwe streek van „de schone heks", die haar tante op bezoek heeft. aflevering van „De lange hete zomer". in „Zonder formules" de vraag: „Kan een kind van 2 jaar leren lezen?" VANAVOND TE HOREN Hilvet i /VCRI' 7.30 uur geestelijke liederen. 7.50 uur de plaat poetsen met Lex Karsemeyer. 8.10 uur een familiefeestje in Buitenveen. 8.35 uur steravondprogramma met een olifantenwasser, veel muziek, zang en het spel „Uit ben je". 10.45 uur orgelconcert door Simon C. Jansen. 11.15 uur ..Vers in 't gehoor", gewijd aan de jonge dichteres Neeltje Maria Min. HU vi i II AVRO 7.30 uur Jeugd en ritme. 8.15 uur concert door het Concertgebouworkest en de violist Herman 11.05 uur nieuwe platen in Discotaria. Krebbers. Vijfde koppelhaas gearresteerd AMSTERDAM De recherche heeft gisteren de vijftigjarige koppelbaas W. P. K. gearresteerd. Hij wordt er evenals zijn vier maandag aangehouden collega's van verdacht de Nieuwe Algemene Be drijfsvereniging en het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid voor tienduizen den guldens te hebben opgelicht. 102 In het verste vak van het Geheime Dorp stond een vader met zijn zoontje nog een koffertje te pakken; ze schenen geen haast tc hebben cn geen zenuwen te kennen. Misschien ook had de nood kreet van de jongens in het afgelegen vak minder duidelijk en minder dringend geklonken. De twee oudjes uit het achterste vak, die dik waren en slecht uit de voeten konden, kwamen langs de open deur en staarden met doodversdhrikte ogen naar de zorgeloze vader, die geduldig antwoord gaf op de vragen van het kind. „Ga toch," steunden ze, „ga tochvoor het te laat is." De man lachte medelijdend: „Haast u maar niet zo, hoor! Laat u maar niet van streek brengen, bij nacht komen de Duitsers niet. Gelooft u maar niet dat ze zich in de bossen wagen." En tegen de jongen: „Ga je goed van het bed halen, Bennie." „Gaan we nu naar moeder toe?" vroeg het kind dat dieper de hut in huppelde met een schel stemmetje. „Ja," zei de vader. „Ja. nu gaan we gauw naar moeder toe!" De oudjes grepen elkaar bij de hand en strom pelden de hun onbekende slingerpaadjes af. Geen notie hadden ze van richting of tijd. Ze wisten niet hoe ze zich een directe weg door het onder hout moesten banen. Niet ver van het kamp zegen ze uitgeput neer in een- zandkuil, waar ze struike lend en tastend in terechtgekomen waren. De sche mering sloop nu werkelijk aan. Boven hun hoof den waren de wolken uiteengeweken, een scherpe maansikkel dreef nog wat bleek in het heel hoge blauwe hemelmeer. De doodse stilte leek plotse- ling onheilspellender dan het rumoer van daar net. In de hut, waar oom Henk te bed lag, speelde zich intussen een stille strijd af. De noodlotstij ding had oom Henk, die juist in slaap was geval len, niet eens bereikt. Alex, het Ekertje, was naar buiten gehold, en toen hij aan het heen en weer geren merkte, dat het ernst was, had hij radeloos overal rondgelopen om hulp te vinden, maar de jongelui waren al weg en de vaders van gezinnen hadden het veel te druk om cf> hem te letten. Hij zag het Geheime Dorp leegvlocien als een meer, waarvan de stuw bezweken was. Hij liep van vak naar vak, verwarde zich in de groeiende duisternis m de paden, struikelde over boomwortels en weg gegooide rommel. Na een moment van radeloos heid, waarin hij de handen ten hemel hief, keerde hij kalmer terug naar de hut en wekte oom Henk. Zijn stem was vastberaden. „Het is zover, we moeten vluchten, sla je armen maar om mijn hals, ik draag je!" Het werd dood stil in de hut. Oom Henks gezicht onderging een grote verandering, er kwam een smartelijk-berus- tende trek om zijn mond, zijn wangen leken te slinken, ze werden van geel grauw, zijn ogen sloten zich weer en zijn handen vouwden zich boven het dek. Toen schudde hij het hoofd. „Nee, nee, dat was de afspraak niet! Alex, onze tijd van scheiden is gekomen, jij gaat, ik blijf. En God zegene je voor alles wat je voor mij gedaan hebt!" De tegenwerking maakte Alex zenuwachtig en prikkelbaar. Het bloed steeg hem tot aan de gladde kale kruin, hij struikelde over zijn woor den en begon met ongeduldige vingers het dek weg te rukken. ..Nooit, nooit, versta je... ik neem je mee, het is nog tijd; wat denk je van mijn geweten als ik je hier als een hond liet afslachten doorHoor!" Hij vloog naar de deur, maar alles bleef stil. Oom Henk had .*ich wat opgericht, nu viel hij terug met een kreun. „Ik kan niet... en ik wil niet... je ziet toch hoe ik ben. Als ik met jou ga. dan sterven wij beiden. In vredesnaam, Alex, jongen, maak toch dat je weg komt... Ik kan het niet verdragen. Ik kan het werkelijk niet verdragen!..." Uit zijn ogen begon nen dikke tranen te lekken: zijn handen wrongen zich. Het schokte Alex tot in het diepst van zijn ziel, maar hij gaf geen karr»ï. Kalm opeens ging hij op de bank bij het bed zitten en zei gelaten: „Goed dan. zoals je wilt. maar je kunt me niet dwingen je alleen te laten. We zullen samen afwachten wat ons beschoren is!" Dat was te veel voor oom Henk. Langzaam, heel langzaam richtte hij zich op, duwde de dekens weg en bracht zijn benen over de rand van het bed; hij schreide van zwakte. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13