■Moord op Henk Drost in ■voelen bloede gepleegd Breuk tussen KNSB en Huiskes onherstelbaar Rokken straks wel vijftien centimeter boven de knie Wilden hakenkruis op borst slachtoffer snijden 15| Oudste en erg verdachte kil onverschillig Bond noemt trainer onaanvaardbaar Brood in Gouda elf cent goedkoper Koning Hassan poogt breuk te helen 7 DINSDAG 25 JANUARI 1966 ■ott s ott stierf met /goorgesneden j eel MOSKOU Bij de sectie is ge- ïken dat de Amerikaan Newcomb 41ig4tt (27) met een doorgesneden keel ongestorven. Dit is gisteren door de .nerikaanse ambassade te Moskou "egedeeld. De in zorgvuldige be- m<lek)rdingen opgestelde verklaring de m de ambassade bevatte evenwel iveifts ter ondersteuning van de offi- le lezing dat de Amerikaan zelf- lord gepleegd heeft. Den woordvoerder zei dat de Rus- ji bij de lijkschouwing niet meege- 1 eld hadden waarmee de fatale IQ(nd toegebracht was. De dokter en n consulaire beambte van de ambas- le hebben beiden de secties welke In de verklaring wordt verder ge ld dat bij de sectie ook gebleken dat Mott vele snijwonden aan de ;n, de ellebogen, buik en hals n IJj/olgens onbevestigde Russische be vechten zou Mott op de trein amok »iterf>ben gemaakt. Hij zou potten met r vam naar een bewaker gegooid hebben Het i vervolgens zijn eigen hals met een :n fieermes hebben doorgesneden. De rd. ders van Mott die van de bevin- ngen van de lijkschouwing op de >ogte werden gesteld, denken dat Jj.Tn zoon vermoord is. T Inbrekers roofden 18.000 gulden AMSTERDAM Inbrekers hebben dens afwezigheid van de bewoners or een waarde van achttienduizend aden aan contanten en gouden sie- den gestolen uit een woning aan de illem van Weldammelaan. De be- )ners missen om. Joodse relikwieën een kostbare, met diamenten be- i^ite gouden ring. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) STOCKHOLM Elkaar beschuldigend, de jongste terneergeslagen en zenuwachtig, de oudste hard, kil en onverschillig, beiden steeds weer zoe kend naar ontlastende details. Zo stonden in Stockholm voor hun rechter de 18-jarige Johannes van 't H. (Hoff) uit Rotterdam en de 21-jarige Jo hannes Gerardus Marie d. (Duchateau) uit Doesburg, die in overleg en in vereniging met elkaar de 20-jarige Hendrik Elibert Drost uit Harderwijk op beestachtige wijze van het leven beroofden. Op de avond van de eerste decem ber van het vorig jaar werd Henk door de beide complotteurs voor het warenhuis waar hij werkte, opge wacht. Onder het voorwendsel dat iemand zich aan een meisje, dat hij kende, vergrepen had, werd hij naar een sloophuis in de beruchte Klara- buurt gelokt. Daar werd hij aan een pilaar gebonden, waarna hij door wurging en ettelijke messteken in de rug en in de hals werd omgebracht Mocht hem niet Gisteren, op de eerste procesdag voor de tiende kamer van het paleis van justitie in de Zweedse hoofdstad onit kenden de onverlaten een geschil met Drost te hebben gehad. De oudste, de Doesburger, wiens Presley-kuif keurig was opgekamd, „mocht hem alleen niet". „Waarom dan wel niet?", wilde de officier van justitie. Sten Matts- Gewoon, een gevoel", luidde het ge voelloze antwoord. Voor de rechtbank, die uit president Evers, griffier Sonderberg en negen te ken rechters bestond de laatste worden Zweden uit de politieke partijen ge kozen bracht de jongste, de Rotter dammer, het afgrijselijke plan de cam pagne naar voren, dat door zijn maat het kwade zou zijn opgesteld. landtekeningenactie in Nederlandse gemeenschappen Zuid-Afrika protesteert tegen IKOR - waarnemer »v«iid-Afrika, nadat twee Nederlandse urnalisten geen visum voor dat land ^idden gekregen, de Nederlandse im- ioa Jgrant J- de Bruyn. is een handteke- DE BILT Een nieuwe depressie a™ n zuidwesten van Ierland is in de tcht van maandag op dinsdag tamelijk ep geworden en omvangrijk, maar [dtc^Ti verplaatsingssnelheid nam af. :ran:De frontale regenzone drong dins- igochtend tot de omgeving van Lon- :P ien door. Welke koers de depressie '£r$lgt is nog onzeker, maar het is niet zWaarschijnlijk dat de depressie in ons nd een belangrijke verandering in de kerken v^eerstoestand zal bewerkstelligen. De zich r van Zuid-Afrika. In de te onderteke nen verklaring wordt geprotesteerd tegen de handelwijze van de h£er De Bruyn, die men onvriendelijk jegens ,,het land dat hem gastvrijheid ver leent' noemt. Voor de op tweede kerstdag via de IKOR-tv uitgezonden documentaire „De zwakheid van sommigen' verzorgde de heer De Bruyn een aantal interviews, voornamelijk met medewerkers van het christelijk instituut (ds. Beyers Naude) dat zich verzet tegen de apartheidspoli tiek en ijvert voor samenwerking op basis van gelijkheid tussen blanke en zwarte christenen. In het protest dat aan Nederlandse immigranten ter tekening wordt aange boden heet het o.m. dat Nederland niets te maken heeft met de Zuid-Afrikaanse dat de Nederlandse kerken ueSi™* blijft de komende 24 uur ooste- uCSTc, zodat vooral in de noordelijke pro- ncies nog tamelijk koude lucht uit n uitstand binnenstroomt, terwijl in het liden van het land de temperaturen ikele graden boven het vriespunt n liuen. f De neerslagkansen zijn opnieuw het jSJJootst in het zuiden en zuidwesten a nw hef land. Omdat de wind in kracht ■emt zal de mist worden verdre- asenee; Jflc j's'Za' Zon en maan 26 januari: Zon op 8.30, [der 17.16; maan op 10.45, onder 22.23. iterdag 29 januari: eerste kwartier, n Hoogwater Scheveningen n 26 januari: 5 56 v.m.: 18 08 n.m. HET WEER IN EURO!'A ueiïapporten hedenmorgen zeven uur jjtf'ju'ssr Sm lij 2 3 IsUl S -17 met hun eigen onverkwikke lijke problemen (kerkscheuringen) moe ten bezighouden. De vragen die de heer De Bruyn stelde waren geformuleerd in het Nederlands. Het Zuidafrikaanse blad „Dagbreek', dat een en ander meldt, voegt nog aan zijn bericht toe, dat naar aanleiding van de IKOR-tv-uitzending geld binnenstroomt voor het Defence and Aid Fund Dit is kennelijk een vergissing, daar dit fonds geen cent dank zij de gewraakte uitzen ding heeft ontvangen. Wel is er geld binnengekomen op het gironummer van oecumenische hulp. dat actie voert voor hulp aan het christelijk instituut, dat zich onder meer bezighoudt met hulp aan en meer samenwerking met de onafhanke lijke Bantoekerken. Verdwenen scholier na week gevonden UTRECHT De zeventienjarige scho lier Wil Harderwijk, die sinds vorige week maandag spoorloos was, is gis termiddag in het Amsterdamse Cen traal Station door de kinderpolitie aan gehouden. De jongen heeft een week lang door het land gezworven. Tegen de politie vertelde hij, dat hij het zwer- DIEPENHEIM In deze gemeen te heeft zich opnieuw een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. De gehele varkensstapel van 36 dieren is Er moesten in totaal zes mensen wor den vermoord, allen mannen. Van vier van hen, die in Nederland wonen, kende hij alleen d namen. Beiden zouden er voor naar Amsterdam gaan. Van 't H. Der trein en D. per viegtuig. Achtergrond Op de achtergrond van de met voor bedachten rade gepleegde moord, die volgens de tenlastelegging ook nog met roof gepaard is gegaan, speelde een zaak, die voor de rechtbank w schijnlijk niet helemaal uit de doeken wordt gedaan. De Doesburger is ho mofiel: Henk Drost zou door de laatste zijn ontdekt als iemand met dezelfde neigingen. Het gruwelijke misdrijf, dat bijna als een rituele moord kan wor den beschreven en de homosexuele instelling van de Doesburger worden geacht verbindingen met elkaar te hebben. Uit overwegingen van piëteit tegen over de familie van Henk Drost zul len we de lezer de verbijsterende bij zonderheden bsparen, welke niet ders dan in een gestoord brein kunnen zijn uitgebroed. De Harderwijker moest volgens de verklaringen van Van 't H. gemarteld worden. Een zak je zout was naar de plaats van mis drijf meegenomen om in de wonden van het slachtoffer te strooien, ter wijl het in de bedoeling lag met een dolkmes een hakenkruis in diens borst te snijden. Deze laatste wreedheid had tevens tot doel verwarring te zaaier als het lijk zou worden ontdekt. Ogen schijnlijk moest het spoor naar een politieke moord leiden. Dart dit allemaal niet is doorgega komt alleen omdat de moordenaars par.iek zijn geraakt. Ook de oudste, die door de jongste telkens weer als de geestelijke vader van de gruweldaad werd afgeschilderd Gegrinnik De Doesburger, die zijn kilheid onverschilligheid zo mi en dan meende te moeten afwisselen met hautain ge grinnik, draaide de zaken overigens pre cies om; toen hem door de officier var justitie werd gevraagd wat dan wel de motieven van de jongste waren geweest Henk Drost uit de weg te willen ruimen, herhaalde hij tot twee keer toe met duideliik waarneembaar sar casme „Gewoon, omdat hij het leuk vond". Behalve het doden van mannen, waarvan de inspiratie kennelijk werd geput uit gruwellectuur over de Duitse concentratiekampen, had het Neder landse duo nog een tweede „opzetje" in Zweden gemaakt. Om aan geld te komen, zon een juwelierszaak in de Stickholmse Jakobsstraat worden overvallen. De dag voor, of de dag na de moord op Henk Drost de ver klaringen op dit punt waren nogal te genstrijdig zouden hiervoor gummi knuppels zijn gekocht. Officier: „Die wapens moeten in het tuinhuisje, dat beide verdachten met el kaar deelden, zijn verstopt, maar we hebben ze niet kunnen vinden. D. (brutaal, zelfs zichtbaar ontstemd)- „Nou, dan hebben ze met hun neus ge keken. Laat ze maar eens bij die ton gaan zoeken. Daar liggen ze tegen de wand aangeklemd". De oudste, die de jongste herhaalde lijk voor een leugenaar uitmaakte, ont kende niet het op de grond liggende slachtoffer met de nodige messteken tc hebben toegetakeld. Hij suggereerde «enter deze taak van Van 't H. te hebben overgenomen, omdat deze in paniek was geraakt. „Er moest iets gebeuren", zei hij. „Iemand moest iets doen". Duidelijk stelde hij erbij dat Henk Drost toen al dood moet zijn geweest, „zeker vijf minuten lang'' zouden beiden aan het touw hebben getrokken, dat ze rond de nek van de Harderwijker hadden gelegd, „zo hard dat dit bijna brak". Niel geloofd Geholpen door de hem toegevoegde advocaat, de bekende Zweedse straf pleiter Perselius. liet de Rotterdammer deeds weer doorschemeren, dat hij on der invloed en ook druk van de Does burger had gestaan, hij keek tegen de laatste op: omdat hij zelf nog zo onzelf standig was, waardeerde hij diens zelf standigheid in hoge mate. Het voorstel D. om eigenlijk lukraak te gaan moorden, had hij nooit echt geloofd. Ook toen beiden met Henk Drost in het onverlichte sloophuis waren aangeko men, had hij gedacht dat alles wel niet zo'n vaart zou lopen. Toen hij merkte dat het menens werd, kon hij, zoals hij verklaarde, niet meer terug. Hij achtte zich gebon den aan D. en de plannen die waren gesmeed. Bovendien was hij bang voor m lafaard te worden aangezien. Uit de verhoren van de president en de officier van justitie bleek dart de Doesburger al in augustus van het vo rige jaar naar Zweden was gekomen. Eerst had hij er vakantie gehouden en later was hij in Stockholm als draaier gaan werken. De hoge verdiensten en het bohemien-leven daar hadden hem aangetrokken Weggelopen De Rotterdammer was in oktober van huis weggelopen na op de tech nische school, waarvan hij leerling was, gespijbeld te hebben. Hij was bang hiervoor door zijn vader gestraft te worden en bracht in dit verband naar voren .«toch al zoveel moeilijk heden thuis" te hebben. Zijn spaar bankboekje, dat een saldo van zeven honderd gulden bezat, had hij verzil verd. Hy was al bij twee bazen ge weest, maar kon niet wennen. Zowel Henk Drost als D. had hij op de vaste verzamelpaats van min of meer zwervende Nederlanders in Stockholm ontmoet. Omdat hij op een gegeven mo ment geen kamer had, was hij in het tuinhuisje dat de Doesburger in de villa wijk Sponga bewoonde, ingetrokken. Tijdens de kruisverhoren, die de straf- tuigen moeten nog aan bod komen. UTRECHT De breuk tussen de KNSB en coach Anton Huiskes is on herstelbaar. Huiskes, die na de Europese kampioenschappen tijdens het banket verklaarde weg te gaan en nooit meer terug te komen, verscheen desondanks gistermiddag op Schiphol om met de Nederlandse schaatsploeg mee te gaan naar Davos. De KNSB weigerde echter Huiskes te laten ver trekken, zodat een gedesillusioneerde schaatsploeg, van wie Cees Verkerk op de trap van het vliegtuig in huilen uitbarstte, met de snel als waarne mend coach aangestelde Jan Charisius naar Davos reisde. Het bestuur van de KNSB belegde hierna een vergadering, die gisteravond tegen twaalf uur leidde tot een communiqué, waarin men tot de conclusie kwam „dat de heer Huiskes in zijn huidige functie onaanvaardbaar is". Zo is Anton Huiskes, de man ach ter de successen van Deventer, bui ten spel gezet en zo is een schaduw gevallen over de opvallende presta ties. Na de consternatie tijdens het banket, kwamen gistermiddag tegen twaalf uur Rudie Liebrechts, Frits Bartling, Peter Nottet en Eddy Verheijen op Schiphol aan. Nadat deze rijders verenigd waren met Ard Schenk en Cees Verkerk, leek pleiters tegen eikaars cliënten aanspan den D. wordt verdedigd door de al even bekende Zweedse advocaat Gott- farb kwam naar voren dat de Does burger het vooronderzoek heeft gebruikt om de Rotterdammer als hoofddader af te schilderen. Ten aanzien van de schuld vraag zou hij afspraken met de laatste hebben gemaakt, die later precies wer den omgedraaid. Ook zou hij op de plaats van het misdrijf diens schoenen hebben gedragen om zich bij ontdekking schoon te kunnen wassen. Het proces, dat veel vertraging onder vindt door tussenkomst van een tolk de Nederlander H. Govers, die al dertig jaar Ln Stockholm woont en daar op een middelbare school Russisch en En gels doceert wordt vandaag voortge zet Elf van de dertien opgeroepen ge- ieder te berusten in het feit dat Huiskes niet mee zou gaan. Maar even later, alsof er niets aan de hand was, kwam Huiskes met zijn vrouw en met bagage, glimlachend het restau rant binnen. Terwijl de heren Wesselo, Quarles van Ufford en Charius haastig besloten dat Huiskes, ondanks zijn aanbod toch nog mee te gaan, thuis moest blij ven verklaarden de rijders zich solidair met him trainer. Ard Schenk was de eerste die er mee voor de dag kwam: „Als Anton hier moet blijven, vertrek ik ook niet". Na overleg met enkele bestuurders vertrokken ze echter toch, zonder Huiskes, die eenzaam achterblijvend Ard Schenk, die zich nauwelijks kon beheersen, en Cees Verkerk, die zijn tranen de vrije loop liet, nariep: ,,Doe je best, doe het voor mij". Vergadering Het bestuur van de KNSB kwam 's avonds in Utrecht bijeen om de kwes tie te bespreken. Tegen middernacht werd een communiqué uitgegeven, waar in naast feiten ook meningen zijn weer gegeven. Huiskes' eerste commentaar op dit communiqué was bijzonder laconiek duidelijk: „Ik lach erom". „Alles qverwegende is het dage lijks bestuur tot de conclusie geko men dat de heer Huiskes in zijn hui dige functie onaanvaardbaar is. In hoeverre in het belang van de jon- Parijse mode: sensatie in de lucht (Van onze moderedactrice PARIJS De premières van de haute couture huizen waren tot nu toe weliswaar nerveuze en druk bezochte gebeurtenissen, maar ha- hielden toch altijd een zekere dis tinctie. Nu echter zit en veel meer sensatie in de lucht. Jacques Es ter el bijvoorbeeld heeft inplaats van de reeds vastgestelde première in eigen huis, een soort spectacle gegeven in een filmstudio. En wat meer is zijn statige pand is nu het domein geworden van een aantal kappers, terwijl Esterel zijn zaak heeft terug (of moeten we zeggen op)-getrokken tot de bovenste etage. De modellen die hij toonde, schenen meer als grap dan als modebeeld bedoeld te zijn. Zijn vondst was een starpless onderjurk, samengesteld uit bonte kleuren. Daarover een boven- jurk met hele grote gaten, waar de bonte kleuren doorpiepten. Daar de onderjurk recht toe recht aan is en dus naar willekeur gedraaid kan worden kunnen de kleurplekken ook telkens anders worden. Voorts had hij een „zeven-in-een" jurk. De va riaties zijn aan te brengen door tel kens een ander smal voorpand in te zetten. wa<t gemakkelijk kan door middel van ritssluitingen. Dus een jurkje voor de ochtend met een tri cot voorpand, voor de middag met een linnen voorpand en desnoods voor de avond met kant of brocaat. Men kan een volledige garderobe in een handtas meenemen I Aanhanger JACQUES LAUNAY. die het vorig sei zoen met een verrassend goede col lectie kwam. gat nu door zijn model len te kennen dait hij een vurig aan hanger van Courrèges is geworden. De arme Courrèges. die confectiefabrikan ten heeft zien rijk worden vam zijn revolutionaire ideeën, zonder er zelf een cenrt wijzer van te zijn gewor den. Ook dirt seizoen zal hij daarom riet met een collectie uitkomen, fluistert dat hij liever zelf een fectiefabriek gaat oprichten, maar of dat waar is, weet ook niemand. Launay dan met korte, zeer korte rok ken. Vijftien centimeter boven de knie is zo ongeveer de grens. De Parijse mode-experts zuchten, de Engelsen ech ter zijn er enorme supporters van Ultra-kort (Van een onzer verslaggevers) GOUDA liet brood is hier nu al elf cent goedkoper geworden. De ene bakker berekende gistermorgen voor afgehaald: tarwebrood 49 ct, witbrood 52 ct, gesneden wit 60 ct en tarvo-brood 62 ct. Dit was het openingsschot in Y I een broodoorlog. Andere bakkerijen volgden en zijn van plan elkaar scherp in 12.11 het vizier te houden. De consument is de geïnteresseerde toeschouwer. In Londen is men al lang aan de ultra korte rok gewend, in Parijs slaat de rage heel wat minder in. Kort dus en ook recht Geen taille i en de buste (voor zover aanwezig) hoog zodat de japonnen eigenlijk van de schouders recht afhangen. De rok loopt even gerend uit. Maar er was wel heel veel atelierwerk aan de jurkjes besteed. Ruiten van linten gevlochten, garnerin gen van tot pijpjes gedraaide reepjes stof e.d. De tailleurs hebben korte jas jes en vallen ook al in de taille heel losjes. De schouders zijn vierkant. Veel grote ruiten en ook veel bloemmotie ven. Als kleuren: marine met grijs, oranje of citroengeel, veel wit en abri koos in vele nuances. Ook felgroen, gecombineerd met hard geel. Voor de cocktail beeldig geborduurde en met parels bestikte japonnen, die waren ze van wat langer formaat beslist stijl zouden hebben. Hierbij veel pasteltinten. Bij een roze avond japon bleef het voorpand boven de kniemaar verliep de lijn naar ach teren tot op de grond. Overigens ook niet helemaal nieuw, want in de ja ren dertig hebben we dat gehad. LOUIS FéRAUD liet door dc keuze van zijn mannequins zien, dat hij aan de Jacque0 Estérel maakt er wél wat bijzonders vanEn trapezium japon uitgevoerd in geel en oranje met marineblauwe strepen. Het hoedje (of laten we zeggen de hoofdversieringis in pijpvorm gemodelleerd. Féraud heeft talent genoeg, dat hij die opvallende grappen achterwege kan la ten Overbodig ook leken ons de knal gele en paarse pruiken met ponie tot in de ogen, die de mannequins toonden. SCHERRER toonde in zijn kelder, tevens salon, een collectie met al even korte zo niet kortere rokken. De modewind heeft in Parijs wel weer iedere cou turier hetzelfde verhaaltje ingeblazen. Althans zo leek het deze eerste dag. Beginselverklaring MADELEINE DE RAUCH liet haar collectie begeleid gaan van een be ginselverklaring: „Als de lijnen van mijn collectie geleidelijk evolueren, mijn opvatting over elegance ge distingeerd en elegant is nooit veranderd. Ik heb me nooit laten meeslepen op de gemakkelijke weg van dwaasheden en malligheid." In derdaad ademde haar collectie een meer volwassen geest, want de meeste mode schijnt op het ogenblik ontworpen te worden voor al wie onder de 25 is- Haar tailleurs hadden iets langere manteltjes en ze waren een fractie meer aangesloten in de taille, hoewel de lijn beslist heel losjes blijft. Schaduweffect Verscheidene manteltjes hadden een ge- incrusteerde ceintuur van hetzelfde materiaal als de tailleur, maar in iets dunnere kwaliteit, waardoor een scha duweffect optrad. De japonnen waren in fourrau-stijl, terwijl voor de man tels vooral de double-face materialen waren gekozen, iets waar dit modehuis sterk in is. Hier ook heldere kleuren als robijnrood en geel, veel gebroken wit tot beige, marineblauw en een wei nig rose en hardgroen. Naast piqué en Engels borduursel, fijne wol, veel lin nen en katoen. Bij de dessins geen en kele bloem, wel noppen en strepen en alle mogelijke arabesken, zonder dat men nu direct van de op-art kan spre ken De avondtoiletten reikten gewoon rondom tot de grond. Voor de dag mag de rok tot de knie komen, maar beslist niet verder. In deze collectie werd ech. ter getoond, dat de nieuwe modeten densen toch ook in aanvaardbare uit voering tot uiting kunnen komen. gens de heer Huiskes als ijstrainer behouden kan blijven onder voort durende begeleiding van een chef d'equipe zal onderwerp van nader overleg kunnen zijn, waartoe het da gelijks bestuur de nodige stappen op korte termijn zal ondernemen". Zo besluit de KNSB haar com munique en Huiskes lachte erom, want zelf wil hfj ontzettend graag naar de jongens toe. Deze jongens echter zitten reeds in Davos, waar ze morgen zullen moeten aantreden, gecoachd door Jan Charisius, die zich met de eerste reactie van Schenk in zijn achter hoofd (Hoe moet dat met de wereld kampioenschappen?), ongetwijfeld het meest onplezierig van allen zal voelen. Op een bijzonder slecht moment heeft de bondscoach-trainer Huiskes zijn functie neergelegd. Hij brak daarmee zijn woord, want hij zou aanvanke lijk het seizoen afmaken. Dat was dus fout van Huiskes, die echter alge meen bekend staat als een impulsief man. Hij had echter nooit zijn jon gens op dit moment in de steek mo gen laten. Aan de andere kant van het conflict staan enkele heren die ook grove fouten hebben gemaakt Dat zijn de bestuurders van de KNSB die zo graag iets willen betekenen, daarom graag een vinger in de pap willen houden en niet bereid zijn een even tuele fout van een ander naar beho ren op te vangen. Van Huiskes is be kend dat hij erg ontactisch is in zijn optreden, maar dat dit ook bij be stuursleden van een 83-jarige sport bond het geval zou zijn had men toch in 1966 voor onmogelijk gehouden. Huiskes wil alleen over de samen stelling van de ploeg beslissen. Hij liet dat veertien dagen geleden in Noorwegen al los tegen onze speciale verslaggever. Huiskes is een man die met beide benen in de moderne sportbeweging staat. Zijn benoeming tot bondscoach-trainer deed vermoe den dat ook de KNSB met zijn tijd zou zijn meegegaan. Immers, in deze tijd beslist een bondscoach die zich dagelijks met de jongens bezighoudt over de af vaardiging. Bij sommige sportorga nisaties loopt dit voor de vorm nog wel eens via de een of andere com missie. En dat pro-forma is voor enkele bestuursleden van de KNSB die zich enorm voelen en graag een graantje van de successen willen meepikken juist iets te veel gevraagd. In het verleden is zulks al eens ge bleken toen Huiskes na een succes als enige niet werd gehuldigd. Ook dit maal werd Huiskes niet in de huldi ging betrokken. Dat is nog een gro vere fout van de leidende figuren ge weest. Zelfs mensen die op ruim 1500 km afstand de uiteindelijke beslis- sine over de ploeg hebben genomen, hebben n>et voor het succes van de Nederlandse schaatsers kunnen zor gen. Het conflict HuLskesKNSB Is niet het eerste. Reeds meerdere zijn voor gegaan en wie de gebeurtenissen op de Holterberg donderdagavond heeft meegemaakt voor en na de aankomst van de schaatsploeg uit Noorwegen, zal zich in gemoede afvragen of het niet tijd wordt dat de heren van de KNSB de hand in eigen boezem gaan steken. De meningen daar verkon digd, werden per half uur tegenge steld gewijzigd. Slachtoffer daarvan werd Eddie Verheyen. die aanvanke lijk moest komen en er eenmaal zijn de het ene moment te horen kreeg dat het beter was naar hals te gaan om een half uur later te horen dat hij zijn pyjama moest laten komen. Trouwens, er zijn meer voorvallen die de uitlating „wij alleen hebben de leiding" tot een lachertje hebben gemaakt. Noch Huiskes met zijn impulsieve besluit zijn vak manschap is niet in geding noch de leiders van de KNSB hebben de schaatssport een grote dienst bewe zen. Dat deden wel onze sportieve schaatsers zelf. maar die zijn nu van dat alles de dupe geworden. Het is te honen dat betreffende he ren snoedig het juiste inzicht zullen herkrijren en eventueel met het her- roenen van redane beslisingen en uitlatingen de zaken weer in goede banen zullen |e<den. Met het beken nen van ongelijk wint men eerder aan prestige dan met halsstarrigheid en hooghartigheid. Zulks geldt uiter aard voor beide partijen. De mooie schaatssnort kan alleen maar baat hebben bij een dergelijke oplossing. vrouw van boven de twintig helemaal niet meer denkt. De meisjes leken niet ouder dan achttien. Nu is het wel waar, dat hij ook een jeugdige clientèle heeft Zijn strandmodcllen waren druk, bizar en overdadig. Als materiaal gebruikte hij felgekleurd tcntlinnen, dat stug. stijf en strak de mannequins omsloot Combinaties als geel, groen en paars waren heel gewoon. Het bovenstuk van de japon dan geel, de rok groen en de ceintuur paars. Of oranje, grijs, licht blauw. De kleuren waren altijd ver deeld over de verschillende onderde len van het patroon. Dus lijf, rok. mouwen van andere kleur. Ook hier het hemdmodel zonder taille en even uitlopend naar de zoom. die halver wege de dij valt. Er werden witte kan ten kousen bij gedragen. Stadsgarderohe Voor de stadsgarderobe werden rustiger kleuren gebruikt, veel combinaties van wit en beige. Hier waren stiksels de voornaamste garnering. Mooi waren de fouraux, rechte japonnen, die toch vaag de lichaamslij n aangeven, waarom die echter weer midden op het lijf appli- qués moesten hebben van een groot hart of een schoppenaas, bleef ondui delijk. Vertrouweling Guedira naar Parijs Verhouding met Parijs nog gespannen PARIJS De verhouding tussen Marokko en Frankrijk is door de af faire uiterst gespannen vooral nu koning Hassan zijn ambassadeur te Parijs, Moelay Ali, heeft terugge roepen. Daarmee het vooorbeeld vol gend van Frankrijk dat zondagavond zijn vertegenwoordiger, Robert Gil let. naar huis had teruggeroepen. Volgens de laatste berichten poogt koning Hassan de breuk in de betrek kingen met Parijs te helen. Hij heeft daartoe zijn jeugdvriend en vertrouwe ling Guedira naar Parijs gezonden. Daar heeft hij gesproken met hoogge plaatste Franse regeringsautoriteiten. Op het Elysée werd inmiddels mee gedeeld dat nocli generaal De Gaulle noch secretaris-generaal Foccart, noch iemand uit de omgeving van de presi dent ooit een ontmoeting met Ben Barka heeft gehad. Zoals gemeld had het Marokkaanse persbureau MAP dit gisteren beweerd. Geen zelfmoord Men gaat nu meer en meer geloven dat de gangster George Figon, de sleutelfiguur in de affaire geen zelf moord heeft gepleegd maar werd ver moord. De „ploeg" die Ben Barka heeft vermoord zou dit op zijn gewe ten hebben gehad. Figon was ook lid van deze ploeg. Toen Ben Barka werd ontvoerd kregen de leden van de ploeg hun geld. Figon werd echter vergeten Deze dreigde alles te zullen vertellen.' Daarom werd hij vermoord, zo meent men.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7