DISCUSSIE HERENIGING KAN NU AU BEGINNEN KU KLUX KLAN sT;past in hr b7,!i' r ij Record begroting i van Johnson sVietnani een zware post Misdaden tegen negers te weinig ontsluierd Afstand doen van zeker type wapen Grondgebied afstaan in het Oosten alles goed en> wel Rennies coldrex hi een fiaafce Kif DINSDAG 25 JANITVRI 1566 Begroting (Van een onzer redacteuren) Een Westduitse minister heeft de moed kunnen opbrengen zijn! mening kenbaar te maken over de prijs, die de Duitsers in de Bonds- republiek moeten over hebben voor hereniging van hun land. Het was minister voor vluchtelingenzaken dr. Gradl, die Der Spiegel een uitvoerig interview toestond. Dr. Gradl is kort samengevat van mening, dat een discussie over de voorwaarden, waarop Duits land kan worden herenigd niet hoeft te wachten op de vorming van een regering voor geheel Duitsland. slo PRESIDENT JOHNSON heeft een recordbegroting ingediend, waar van meer dan de helft bestemd is voor militaire doeleinden. Een van pe de grootste „slokoppen" is Vietnam. Dat deze belangrijke post op dit met ogenblik wordt uitgetrokken, duidt Er erop, dat de Ver. Staten in de naaste toekomst geen enkele verbetering fiesc jien in Zuidoost-Azië. De nadruk wordt daar temeer op gelegd door de mededeling van de president, dat het eventueel niet voor Vietnam benodigde geld voor Amerikaanse binnenlandse projecten hkan worden besteed. Echter is evenmin uitgesloten, dat de president in het lopende begro tingsjaar nog meer geld voor de strijd zal moeten vragen. Opvallend is voorts, dat de militaire j hulp aan het buitenland voortaan je, voornamelijk zal gaan naar de lan- nq. den dicht bij communistisch China of de Sowjetunie. De nadruk zal daarbij wel op China moeten vallen. 'uc Deze concentratie van militaire mo1 hulp, ongetwijfeld aangevuld met Andere opvattingen van dr. Gradl zijn: Een herenigd Duitsland moet bij voorbaat afstand doen van een zeker type wapen (waar mee hij slechts kernwapens kan hebben bedoeld); het moet bereid zijn, mee te werken aan het stichten van een atoomwapenvrije zone in Centraal-Europa; het moet afstand doen van ze kere gedeelten van Duits grondgebied ten oosten van de Oder; en het moet economische conces sies doen, zoals het leveren van complete fabrieksinstal- laties. Verlang en dat $>U' Dr. Gradl is van mening, dat het onjuist is te zeggen, dat de dat de Amerikaanse regering zich weren dat grenswijzigingen slechts heeft gevormd van de situatie, zoalsdoor een regering voor geheel Duits die in de loop van het begrotings- i land kunnen worden goedgekeurd, jaar in Azië zal zijn. Hij heeft de indruk, dat het moge lijk is met Polen overeenstemming te bereiken over een grens, die niet ge heel overeenkomt met de Oder-Neis- se-lijn en evenmin met die van 1937. Deze mening grondt hij op de opvat ting, dat de Polen er naar verlangen, een grens met Duitsland te hebben, waarvan zij weten, dat die door de verzoening in te slaan. Ook is er reden om aan te nemen, dat zich in de Sow- ietzone van Duitsland grote verande ringen voltrekken, die Ulbricht en de zijnen op den duur niet kunnen tegen houden. Dr. Gradl vindt het de moeite waard, een vredesverdrag voor te be reiden, ook al is er nog geen regering voor geheel Duitsland gevormd. Het komt niet zomaar uit de lucht vallen: het moet opgesteld worden, zodat het op een goede dag kan worden gete kend. Vrees jj18' Want zelfs al zou er een werkelijk bestand in Vietnam komen en een begin aan onderhandelingen worden gemaakt, zou dat zonder de instem- ming van Peking moeten geschie- ger den. De dreiging, die van de agres- •- sieve houding van dit enorme land „cc, U1C uitgaat, zou onverminderd voortbe- Duitsers Ml worden"gerespecteerd ke sU*n- De begroting van president Johnson i draagt het karakter van de voor- lich lopigheid. De president houdt reke- .poj ning met een verdere ongunstige ontwikkeling in Azië. maar sluit h l daarbij andere mogelijkheden niet i V uit ook nie* die van een nog 1 in *evaarIijker worden van de situatie. NEW YORK Een Boeing-707 met 113 passagiers aan boord heeft gisteren pjijdens de landing op het Kennedv-vlieg- uisteld een neuswiel verloren. De inzivten- leien kwamen met de schrik vrij. BrhniJend maagzuur? helpen direkt! Storm Zijn opmerkingen zullen wellicht een politieke storm ontketenen, zowel in regeringskringen als onder de mil joenen Duitsers, die afkomstig zijn uit de gebieden, die thans door de Sowjet unie of een van de Oosteuropese lan den als deel van hun grondgebied wor den beschouwd. Hij staat echter niet helemaal alleen. Rainer Barzel, voorzitter van de Bonds dagfractie van de Chr.- Democratische Unie van kanselier Erhard, heeft kort geleden de suggestie gedaan, een ver trouwelijke discussie over de Duitse kwestie te houden, waaraan door alle partijen zal worden deelgenomen. De ze suggestie werd door de socialisti sche oppositie toegejuicht. Het initiatief van dr. Gradl sluit ook aan op de verklaringen van de Evange lische Kirche en het antwoord van de Duitse bisschoppen op de uitnodiging van hun Poolse collega's, de weg der o' Bijna 113 miljard dollar ;t] aa ntei WASHINGTON President ^'Johnson heeft gisteren een record- ijzipegroting by het Amerikaanse rnsCongres ingediend. Deze beoogt 4e Ver. Staten in staat te stellen, ist,rowel aan hun verplichtingen in ast^'e*nam *e vo'^oen* a's orn de Jbinnenlandse economische expan- dejiie met vermyding van inflatie te fg® De uitgaven voor 1966/'67 zijn ge- jjj^aamd op 112.8 miljard dollar, de eeIinkomsten op 111 miljard. Het tekort „„fl.8 miljard is 4.6 miljard geringer lan vorig jaar. De inkomsten komen lit de inkomstenbelasting, voor 30 pet. lit winsten, voor 8 pet. uit aankoop- lelasting, voor 2 pet. uit leningen en •n (voor 10 pet. uit diversen, ise De defensie-uitgaven zullen meer aaxlan 53 pet. opslokken. Vietnam gaat miliard kosten (vorig jaar 4.6 is nog geen rekening gehouden m ïnet de 12.7 miljard, die Johnson vori- 1 'ge week in een aanvullende begroting gevraagd. De kosten voor internationale aange- e legenheden (waaronder hulp aan het 'buitenland zijn begroot op 4.2 mil jard, dat is 300 miljoen meer dan vo rig jaar. Johnson stelt voor de Polarisraket- ten te vervangen door de nieuwe stra tegische raketten van het type Minute- man. een tweede vliegdekschip met kernaandrijving naast de Enterprise te laten bouwen, verouderde B52 en B58 bommenwerpers te vervangen door de strategische nieuwe jager FB-111, die twee maal zo snel vliegt als het ge luid, voorrang te geven aan het werk aan de Nike X, de tegen raketten ge richte raket en het verlagen van de militaire hulp aan het buitenland. Dit geld zal voortaan voornamelijk wor den bestemd voor „kwetsbare landen" in de nabijheid van rood China en de Sowjetunie. De begroting opent perspectieven j /oor vluchten van onbemande ruimte- laboratoria en in de voorbereiding van I de lancering van een satelliet Voyager j op Mars, in de eerste jaren na 1970. Het is bekend, dat men in Bonn zich realiseert dat men ook in het kamp •van de geallieerden went aan de huidi ge stand van zaken. Het gevaar be staat, dat de westelijke mogendheden na verloop van tijd het bestaan van twee Duitse staten zullen erkennen, zoals de Russen dat willen. Totdusver heeft men slechts gehamerd op het principe van zelfbeschikking. Daarmee j is men echter geen stap verder geko men. Een belemmering is de laatste tijd vooral het feit, dat West-Duits- land medezeggenschap eist over het gebruik van kernwapens in Navo-ver- band. Het wil niet als een tweede rangs-bondgenoot worden behandeld, terwijl het in de voorste linie zal lig gen, als er een conflict uitbreekt. Perspectieven Er openen zich wellicht nieuwe per spectieven, als men in Bonn bereid is. de suggesties van dr. Gradl op hunj praktische uitvoering te toetsen. Zij komen in belangrijke mate tegemoet aan de eisen van de Russen en aan de verlangens, die in de met deze mogend- j heid verbonden Oosteuropese landen (zoals Polen en Tsjechoslowakije le-j ven. We kunnen ons overigens voor-i stellen, dat ook de bondgenoten van de Bondsrepubliek een dergelijke ontwikkeling zouden toejuichen, omdat een vreedzame oplossing van het Duitse probleem in het belang van geheel Europa is. Een herleving van het Duitse militarisme zou dan vrijwel uitgesloten zijn. WENEN De communistische politie in Hongarije heeft een Hongaars rooms-katholiek priester gearresteerd omdat deze tegen het regiem zou hebben opgehitst. Volgens het Oostenrijkse rooms-katho- lieke persbureau Kathpress, is een ande re priester door een Hongaarse recht bank tot een jaar gevangenisstraf en 5.000 forinten 1430 dollar) boete veroor deeld omdat hij de valutavoorschriften had overtreden. Dwuaslieid (3) Volkomen juist wat de vorige inzen ders over de rel inzake de werkge versbijdrage aan vakbond-georgani- seerden naar voren brengen. Het lijkt er steeds meer op dat de vakbonden, zich van hun macht bewust, elke gele genheid aangrijpen om hun eigen standje te redden. Nu ook weer: ze hebben zich in een dwangpositie ge manoeuvreerd, waaruit ze niet meer terug kunnen zonder tegenover de le den hun gezicht te verliezen en daar om maar: dreigen en amok maken. Vlaardingen W. v. d. Meulen Zondaysarbeid (6) In het rapport, dat het CNV over zondagsarbeid ontving, wordt Cal- vijns uitspraak aangehaald tegen hen die van de zondag weer een sabbat willen maken. Echter mag men m.i.1 daaruit niet de conclusie trekken, als zou Calvijn zondagsarbeid toelaatbaar achten. In het tweede boek van zijn Institutie zegt hij 'samengevat) dat we 's zondags samen moeten komen om Gods Woord te horen en dat dan de arbeiders rust moet worden gege ven. Calvijn betreurt het. dat we vanwege onze zwakheid, niet alle da gen kunnen samenkomen. In elk ge val acht hij de zondag een noodzake lijk middel tot instandhouding dei- kerk. Na rijp beraad is de dag des Heren in de plaats van de sabbat gesteld. Want de vervulling van de ware rust, die door de sabbat werd afgebeeld, is er thans door de opstanding van Christus. Rotterdam L. W Schippers Moslims Vaak wordt in woord en geschrift grote onkunde gedemonstreerd met betrekking tot religies van andere vol ken ter wereld. „Mohammedanen" is een aanduiding, die voor de betrokke nen stuitend genoemd moet worden. Waarom niet over Moslims gespro ken? Vroeger had men het nogal eens over „paap" als men een r.k. bedoelde (liever Turks dan paaps), maar dit doet men toch ook niet meer? Wie nader geïnformeerd wil worden ver wijs ik graag naar de imam der Mos kee in Den Haag. De juiste aandui ding is: Q. V. Hafiz H. A., imam der Moskee, Oostduinlaan 79, Den Haag. tel. 070 - 245902. Dit schrijf ik u als Nederlandse moslim. Rotterdam G. van Til Twee broers vermoordden 12.000 mensen SALZBURG Tegen twee in Polen geboren broers, de 52-jarige Johann en de 48-jarige Wilhelm Mauer. is gisteren in Salzburg het proces begonnen, dat vier jaar van voorbereiding heeft gevraagd. Zij worden beschuldigd van de moord op twaalfduizend mensen in de Poolse stad Stanslavsky. waar 12 oktober 1941 nog steeds wordt herdacht als de „bloedige zondag". In 1945 werden de broers door het Amerikaanse leger gearresteerd, maar zij wisten zich vrij te praten. Zij vestigden zich daarna in Oostenrijk waar zij het staatsburgerschap verkregen. De officier van justitie heeft de verkla ringen van tweehonderd getuigen verza meld. Verwacht wordt, dat het proces twee weken zal duren. Oost-Duitsland: Lübke ontwierp nazi-kampen BERLIJN De Oostduitse professor Albert Nordenjo, hoofd van de politieke i propanganda. heeft gezegd, dat de West duitse president Heinrich Lübke voor de nazi's de plannen voor dwangarbeiders kampen heeft gemaakt. Hij zegt in het bezit te zijn van tekeningen met de aam van Lübke erop. Een woordvoerder van het kabinet van de bondspresident zei, dat de beschuldi gingen evenzeer zijn verzonnen als de vroegere. Mevrouw Gandhi is nu officieel premier van India geworden. Gisteren legde zij de eed af tegenover president Radjakrisj- Tasj kent: stap in goede rieliting NEW DELHI. In haar eerste 'toe- spraak als premier heeft mevrouw Gan dhi gezegd, dat de verklaring van Tasj- kent niet op staande voet de betrek kingen met Pakistan kunnen normalise ren, maar zij betekent wel een stap in de goede richting. Kkkheb wwweeer n-negen en dd-dertig... Maar verkoudheid is meer dan koorts alleen. Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex! dien vitamine C, dat het herstel ver snelt en extra weerstand geeft. Col drex verdrijft de hele verkoudheid radicaal. Pak uw verkoudheid serieus aan. Neem Coldrex I Koorts, hoofdpijn, verstopte neus u voelt u écht ziek. Daarom moet u niet één van de symptomen van uw verkoudheid bestrijden, maar uw hele kou. Dat doen Coldrex twee- laagstabletten. Coldrex stilt de pijn, doet de koorts dalen en maakt uw neus weer vrij. Coldrex bevat boven- Een Deense scheikundi ge. professor Ehlers, heeft een middel gevon den om vismeel smaak- en reukloos te maken. Deze ontdekking zou kun nen leiden tot het bakken van brood uit vismeel. De voedsel- en landbouwor ganisatie van de VN (FAO) en een Westduits consortium zouden al be langstelling hebben ge toond. Drie Amerikaanse ijsbre- kers hebbe kortgeleden een monsl ijsberg van naar scaatting tien mil joen ton in een dag over een afstand van ongeveer een kilometer weggeduwd om een vaarroute naar de McMurdobasis aan de Zuidpool vrij te maken. Zij ontwikkelden daarbij in totaal 42.000 pk. Mevrouw Myra Franklin vindt de film The sound of music zo mooi, dat ze er 350 keer naar toe is geweest. Op elke werkdag gaat ze er twee keer en op zondag een maal heen. Ze zegt dat ze de dialoog van buiten kent. Na haar 57e bezoek gaf de directie van de bioscoop te Cardiff haar een vrijbiljet. I Men pleegt te zeggen, dat de bliksem nooit twee maal op dezelfde plaats inslaat. Daar is niets van waar, tenzij de bliksem een uitzondering heeft willen maken voor de 16- jarige Freddie Was, die binnen drie dagen twee maal buiten westen is ge slagen doordat de bliksem insloeg in zijn huis in een voorstad van Johannes burg. De eerste keer was Freddv wel hevig ge schrokken, maar onge deerd. De tweede keer werd hij ongenadig tegen de grond gesmakt en werd een groot gat in de muur van het huis ge slagen. Freddy zelf had een kleine, stervormige brandwond op zijn buik, FBI infiltreert in Klan- be we gin g In de jaren, die volgen op de oprichting van de nieuwe Ku Klux Klan in 1915 door de zgn. kolonel William Joseph Simmons melden zich vele nieuwe leden maar de grote vlucht, die de be weging zal nemen, komt in 1919, waarbij Edward Young Clark en Elisabeth Tyler een grote rol zullen spelen. Beiden hadden zich voordien o.m. beziggehouden met het collecteren voor lief dadigheidsverenigingen en zy zagen in de organisatie van de K.K.K. goede mogelijkheden veel geld bijeen te krygen. Iets, wat „kolonel Simmons" niet wist te realiseren ondanks het feit, dat hy nu „Keizer van het onzichtbare Keizerrijk en wijs man met wonderlijke machten" was geworden by de K.K.K. „Er is een fortuin te verdienen met de Klan", vertelden Edward Clark en Elisabeth Tyler de „Keizerlijke Tovenaar" Simmons. „Ver trouw ons de financiële administratie van de organisatie toe. U behoeft slechts te regeren wy doen de rest!" Simmons, die hier niets bij kan verhezen, stemt toe waarop Edward Clark en Elisabeth Tyler hun plan nen kunnen uitvoeren. Iedereen, die voortaan tot de K.K.K. wenst toe te treden, zal om te beginnen tien dol lar moeten betalen als tegemoetko ming in de kosten van inwijding. In feite echter wordt dit bedrag ver deeld onder de wervingsagenten, de „Kleagles" (4 dollar voor elk nieuw iid), de „Keizerlijke Tovenaar' en niet te vergeten Edward Clark en Elisabeth Tyler zelf! KLORAN Spoedig wordt de jaarlijkse contri butie op 5 dollar gesteld. Verplichte aankoop van de „Kloran" en ver plichte abonnementen op diverse bla den. die door de K.K.K. worden uitgegeven, vormen verder een niet te onderschatten bron van inkom sten. Ook de activiteiten van de K.K.K. nemen voortdurend toe. Van 1920 tot 1922 bereikten zij een record. In de staat Oklahoma werden niet minder dan 2.000 strafexpedities georgani seerd, die evenzovele moordpartijen betekenen. Intussen hebben repor ters van „New York World" echter ontdekt, dat Clark en Elisabeth Tyler een goed beschreven strafregis ter hebben: exploitatie van bordelen, verkoop van sterke drank enz. Dit betekent het einde van beiden bij de K.K.K. en het einde aan een ruime vloed van inkomsten Ook „Keizerlijke Tovenaar" Sim mons zal weldra van zijn voetstuk worden gestoten en wel door een tandarts uit Texas, Hiram Evans, die in korte tijd van eenvoudig „Klans- man" opgeklommen is tot „Grote Draak" en die mede dank zij deze functie over ruime financiële mid delen beschikt. Op een goede dag stelt hij Simmons zonder meer voor zijn functie van „Keizerlijke Tove naar" te verkopen voor 150.000 dol lar. Simmons accepteert dit bod. Zijn oude dag is nu verzekerd en dat was hem genoeg! NIEUWE LEIDER. Hiram Evans neemt het lot van de K.K.K. in handen en in nauwelijks anderhalf jaar weet hij zijn bankre kening met niet minder dan vijf mil joen dollar te verhogen. „De K.K.K.," zegt hij op een dag, „telt nu vijf miljoen leden en het aantal sympathiserenden meegere kend betekent dit, dat één op de vier Amerikanen ons ondersteunt!" Do K.K.K. is inderdaad tot een grote organisatie uitgegroeid, zodat het geen wonder is, dat de K.K.K. in mei 1924 een grote demonstratie kan org a n i s e r e n waarbij 40.000 K.K.K.-mannen in vol ornaat voor het Capitol in Washington defileren. In het zuiden van de Verenigde Staten hebben de leden van de Ku Klux Klan voorts bijna alle sleutelposities in handen gekregen. Tot de leden van de K.K.K. behoren namelijk ve le burgemeesters, sheriffs, rechters gouverneurs enz. Dit is ook een ver klaring van het feit, waarom zovele misdaden, bedreven door de K.K.K. ongestraft blijven. Robert M. Shelton, de Imperial Wizard van thans, is exploitant van een benzinestation in Tusca loosa. Hij zegt, dat de Klan niet zal terugdeinzen voor geweld. Ook de politici van de K.K.K. zit ten niet stil. In 1924 en in 1928 orga niseren zij een felle campagne tegen de gouverneur van de staat New York, Al Smith, en candidaaf voor het Witte Huis, omdat hij katholiek is. En Al Smith moest inderdaad het onderspit delven. Drie jaar later gebeurt er iets zeer merkwaardigs in de gelederen van de K.K.K. als de „Grote Draak." Da vid Stevenson, ervan verdacht wordt zijn secretaresse Madge Obenholzer te hebben ontvoerd en verkracht. Zij pleegt daarop uit schaamte zelf moord. En wat nog nooit in de ge- og nooit 1 schiedenis van de K.K.K. is gebeurd, gebeurt nu: De K.K.K. helpt zelf de veroordeling van Steven son, aie tegen alle verwachtingen in tot levenslang wordt veroordeeld. De rechtszaak heeft echter een enorme weerslag omdat veel omtrent de weerzinwekkende zeden en financië le transacties van de K.K.K. bekend is geworden. „Klansmen" treden bij honderdduizenden tegelijk uit de or ganisatie en belastingautoriteiten eisen enorme bedragen van de K.K.K., die ondanks de enorme bezittingen en de schier onuitputtelijke bronnen van inkomstentotnutoe geen cent belasting had betaald. De verwarring in de Ku Klux Klan is compleet temeer omdat er intussen een economische crisis zon der weerga is uitgebroken en in 1934 kan men zeggen, dat de K.K.K. opge houden heeft een politieke macht te zijn. Dit blijkt ook uit allerlei mani festaties zoals in juni 1939, toen een groep „Klansmen" met rijpe tomaten en rotte sla werd bekogeld door een groep negers Een groep fanatici hoopt nog, dat het Nazisme het zwaar gecompromit teerde prestige van de Ku Klux Klan zal kunnen herstellen. Deze fa natici sluiten zich aan bij pro-Nazior ganisaties zoals de „Bund van Duits-Amerikanen" maar de oorlog maakt spoedig een einde aan hun illusies. Aan het einde van de Tweede We reldoorlog is de Ku Klux Klan-bewe- ging vrijwel machteloos geworden. Weliswaar worden er in de zuidelij ke staten nog steeds zgn. strafexpedi ties gehouden en de rassenhaat aangewakkerd maar de kas is leeg Bovendien aanvaarden verschillende zuidelijke staten de federale wet, waarbij het de Ku Klux Klan verbo den wordt de beruchte witte pij te dragen! DERDE OPLEVING Toch zal de Ku Klux Klan een nieuwe opleving beleven de derde in de geschiedenis en wel in 1954 als de „Wet op het verbod van ge scheidenheid van ras op de scholen" wordt uitgevaardigd. Deze wet ontsteekt weer de toorts van terreur in vele zuidelijke steden zoals Mont gomery, Birmingham, Little Rock, Atlanta en Selma. De K.K.K. organi seert de ene actie na de andere: mishandelingen en aanslagen aan de lopende band en Ku Klux Klan-gou- verneur Faubus en gouverneur Wal lace keuren alle acties tegen de ne gers goed en nemen zelfs openlijk stelling tegen de federale macht. De schuldigen worden niet gearresteerd of blijven ongestraft Reporters van grote Amerikaanse bladen schrijven: „Op elke officiële functionaris, die de K.K.K. bestrijdt, zijn er twaalf, die hun ogen sluiten voor de misdadigheid, die de K.K.K. bedrijft De uitvaardiging van de wet op de burgerrechten, die voorbereid werd door wijlen president Kennedy en die ten uitvoer wordt gebracht door president Johnson, doet de geweld dadigheden nog toenemen. Dit bete kent een nieuwe stimulans voor de Ku Klux Klan, waarvan de leiders tot op vandaag overal uitroepen: „Wij moeten alle negers verjagen of ze vermoorden!" De man, die de derde „visie" van de K.K.K. leidt heet Robert M. Shel ton en hij woont in Tuscaloosa in Alabama. Hij exploiteert een servi ce-station en hij beweert 90 procent van de huidige Ku Klux Klan-leden (naar schatting 50.000 tot 100.000) te regeren. „Wij zullen, zolang dit mo gelijk is, wettelijk strijden," zo ver klaarde hij een keer. „maar als het nodig is, zullen wij niet terugschrik ken voor het gebruik van geweld!" En Shelton heeft woord gehouden. Het aantal rassen- en politieke moor den in de zuidelijke staten van Ame rika is in de laatste jaren bijzonder sterk toegenomen en evenals vroeger weten ae daders meestal aan bestraf fing te ontkomen..... Om te trachten de „killers" van de K.K.K. op heterdaad te betrappen en te kunnen arresteren heeft de F.B.I. intussen een nieuwe tactiek ontwik keld. Een aantal F.B.I.-mannen zijn zogenaamd toegetreden tot de K.K.K. en dit zaait thans veel onrust derli: deren zij deze nieuwe tactiek slaagde de F.B.I. er kortgeleden ook zo spoedig in de moordenaars van mevr. Luizzc te arresteren. Of zij echter veroor deeld zullen worden is een andere kwestie want de Ku Klux Klan heeft leden, die tal van belangrijke functies bekleden, zelfs tot in de rechtscolleges President Johnson wenst, dat de Ku Klux Klan met alle middelen Klan-beweging zal kunnen bewerk stelligen, is zeer de vraag (Copyright Opera "Mundi/Het

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5