VRAGEN BIJ DOOD VAN EEN KROONGETUIGE Als in de nacht een kruis in vlammen opgaat Vietcong schendt eigen bestand s<!LIijfc Jjt ecft hy Robert Menzies is afgetreden 5 DONDERDAG 20 JANUARI 1966 Papon (Van een onzer redacteuren) Kort nadat president De Gaulle zich erg boos had gemaak,t over het uitblijven van vorderingen in het officiële onderzoek naar de zaak Ben Barka werd de kroongetuige in deze onver kwikkelijke affaire, Georges Figon, dood in zijn woning aan getroffen. Hij zou zich van het leven hebben beroofd, toen de politie zich voor zijn huis bevond om hem te arresteren. En het is nu de vraag, of ooit de ware toedracht van deze politieke moord volledig uit de doeken zal worden gedaan. Het is geen wonder, dat er in Parijs wordt getwijfeld aan de bewering van de politie, dat Figon zelfmoord pleeg de. De politie zelf blijkt bij deze zaak Ben Barka, het slachtoffer van het ten nauwste betrokken te zijn en zeer complot. hoge functionarissen uit de directe omgeving van president De Gaulle wa- - ren de laatste tijd in grote verlegen heid gebracht. De dood van Figon komt voor al deze mensen op een zeer gelegen ogenblik. Zij trekt temeer de aandacht, omdat men voordat De Gaul le met de vuist op tafel sloeg geen enkele poging heeft gedaan, Figon te arresteren. Het was alsof de politie, die talrijke foto's van hem had laten verspreiden, de andere kant opkeek, als Figon in de buurt was. Het Parijse weekblad Paris Match publiceerde er zelfs een, waarop men Figon kon zien voor het hoofdkwartier van het „Scot land Yard" van Parijs... Vrouw jyjEVROUW Gandhi is op het ogen blik de enige vrouwelijke re geringsleider in de wereld. Vóór haar was dat mevrouw Bandaranai- ke, die enkele jaren premier van Ceylon is geweest. In beide gevallen was er een bijzon dere aanleiding tot haar benoeming. Mevrouw Bandaranalke werd geko zen in de plaats van haar vermoorde echtgenoot. Mevrouw Gandhi heeft haar benoeming voor een deel te danken aan het feit, dat zij een dochter van wijlen premier Nehroe is. Aan mevrouw Bandaranaike be waart Ceylon geen goede herinnerin gen. Onder haar bewind dreigde de eilandstaat het karakter van een po litiestaat te krijgen. En bij de vorig jaar gehouden verkiezingen maakte de bevolking duidelijk, dat zij daar niet van gediend was. India hoeft niet bevreesd te zijn, dat het met mevrouw Gandhi soortge lijke ervaringen zal opdoen. In de eerste plaats liggen de verhoudingen in dat land volkomen anders dan op Ceylon. Bovendien huldigt ipevrouw Gandhi van huis uit opvattingen, die ontsporingen vrijwel uitsluiten. Daar komt nog bij, dat mevrouw Gandhi als een compromis-figuur moet worden beschouwd. Zij heeft haar benoeming mede te danken aan het feit, dat haar mannelijke rivalen elkaar de eer niet gunden. Deze „oudere staatslieden" zullen nauw lettend op de gedragingen van me vrouw Gandhi toezien. Nu is het bepaald niet zo, dat me vrouw Gandhi premier van India is geworden, omdat zij een dochter van de onvergetelijke Nehroe en een compromis-figuur is. Zij bezit naar a' gemeen wordt aangenomen wel derelijk de capaciteiten om de 480 miljoen Indiërs leiding te geven. Als zij zegt, in het voetspoor te zul len treden van Mahatma Gandhi, haar vader en haar voorganger. Lal Bahadoer Sjastri, is dat geen holle Ooggetuige Anderhalve week geleden publiceer de l'Express nog een op de band opge nomen verklaring.:van Figon onder de titel:„Figon Ik zag hoe Ben Barka vermoord werd". Het is een verslag van de gebeurtenissen, welke zioh rond om de Marokkaanse politicus-in-bal- lingschap hadden voorgedaan, sinds het ogenblik dat hij vrijwillig werd meegevoerd door twee (zich thans in arrest bevindende) politiemannen en door Antoin Lopez, inspecteur van de Air France. Ben Barka verkeerde toen blijkbaar in de veronderstelling, dat hij ondervraagd zou worden door een belangrijke Franse instantie. De drie mannen leverden hem echter af in de villa van een zekere Boucheseiche aan de rand van Parijs, niet ver van het vliegveld Orly waar Ben Barka was aangehouden. Figon Ben Barka realiseerde zich pas la ter, dat hij zich in handen bevond van vijf Fransen, die met een behoorlijk strafregister rondliepen. Een van hen was Figon, die als jongen drie jaar in een zenuwinrichting had doorgebracht en later zes jaar gevangenisstraf opknapte, omdat hij bij een incident op de politie had geschoten. Figon zou echter ook door de Franse geheime politie gebruikt zijn om vroegere le den van de OAS (de organisatie van het geheime leger, die zich te vuur en te zwaard tegen de Algerijnse politiek verzette) te kidnappen. Hij zou de man geweest zijn, die kolonel Antoine Argoud uit München naar Frankrijk ontvoerde en hem meer dood dan le vend aan handen en voelen gebonden in een kleine bestelwagen bij het Pa leis van Justitie te Parijs afleverde. Minister Ben Barka kennelijk een hunner vel de. Op dat ogenblik verschenen twee „voorname Marokkanen", van wie de belangrijkste generaal Oufkir, de Ma rokkaanse minister van binnenlandse zaken zou zijn geweest Toen Ben Barka een van hen zag, ontstak hij volgens Figon in grote woede. De twee- de kwam even later binnen, trok eer dolk, sneed Ben Barka's keel open, maar doodde hem (aldus nog steeds Fi gon) niet. Marokko Ben Barka werd daarop gebonden en in een wagen met nummerplaten van het Corps Diplomatique naar een villa vervoerd, die de Marokkanen van Lopez te leen hadden gekregen.... Vandaar werd het slachtoffer (le vend of dood) vermoedelijk in een grote koffer naar een transportvlieg tuig gebracht, dat naar men aanneemt rechtstreeks naar Marokko is gevlo gen. Dit „verhaal" van Figon kwam overeen met andere gegevens tot en met het ogenblik, waarop de twee poli tiemannen en Lopez de villa van Bou cheseiche de rug toekeerden, al dan niet in de wetenschap, dat met Ben Barka korte metten zou worden ge maakt. Ook is officieel vastgesteld, dat de twee door Figon aangeduide Marokkanen inderdaad in Parijs wa ren gearriveerd en zich naar de be wuste villa hadden begeven. Namen De namen van vooraanstaande Fran sen werden voor het eerst bekend, toen een van de twee politiemannen besloot, te vertellen wat hij wist. Dat was Louis Souchon, hoofd van de nar cotica-afdeling. Hij noemde de namen van Foccart, als secretaris-generaal een van de belangrijkste figuren het paleis van De Gaulle, Max Fernet, directeur van de rechterlijke politie, Papon, prefect van de politie en Jac- Figon was dus een van degenen, wier willekeur Ben Barka was overge- 'everd. Zij probeerden de Marokkaan te verdoven met een middeltje, men in zijn thee had gedaan. Maar de Marokkaanse oppositieleider wilde niet in slaap sukkelen, zodat het vijf tal krachtiger maatregelen moest ne men. Er ontstond een gevecht, waarbij ques Aubert, directeur-generaal van het ministerie van binnenlandse za ken. Deze Aubert zou Souchon hebben opgebeld met de mededeling, dat deze de instructies moest opvolgen van de leider van de ontvoering, genoemde Air France-inspecteur Lopez. Van dat ogenblik was iedereen benieuwd, wat er zou gaan gebeuren. Waarom Er werd wel gezocht, maar blijk baar in de verkeerde richting. Ieder een die er moeite voor deed, wist Figon te vinden. Thuis of in een van de vele nachtclubs, die de Franse hoofdstad telt. Zo niet de politie, die belast was met de opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van Figon, de kroongetuige. Twee vragen rijzen hier: in de eerste plaats werd de indruk gevestigd, dat Figot relaties in de hoogste kringen had, die er (bij voorbeeld in verband met de kidnap ping van kolonel Argoud in Mün chen) belang bij hadden, dat hij niet gearresteerd zou worden; en voorts zou het interessant zijn te vernemen, of de door Souchon genoemde groothe den inderdaad hun fiat hadden gege ven, dat de geheime politie aan de verdwijning van Ben Barka zou mee werken. Opvallend Wat dit laatste betreft was het opvallend, dat Figon in geen van zijn vele verklaringen iets zei over voor aanstaande Franse figuren, die bij de zaak betrokken geweest zouden zijn. Zolang hij op vrije voeten liep, had h(j daaraan geen enkele behoefte. Zou hij gearresteerd worden, dan zou voor hem zwijgen niet langer enige z"~< al ben gehad, integendeel. Na het ingrij pen door De Gaulle werd de arrestatie van Figon onvermijdelijk. En het Franse publiek kan moeilijk geloven, dat deze kroongetuige zelfmoord zou hebben gepleegd, toen de politie voor de deur stond om hem jn te rekenen. Al geruime tijd had hij als het ware de politie getart, hem te arresteren, door in het openbaar te verschijnen of er niets aan de hand was en door verklaringen af te leggen, waarin over :ijn eigen rol niet gezwegen werd. Nadat we deze regels geschreven hadden zou een nieuw feit aan het licht zijn gekomen, namelijk dat Fi gon voor zijn dood een afspraak had gemaakt met een onbekende man. Giffon zou deze onbekende hebben opgewacht met zijn jas aan en twee volledig gepakte koffers. Bij zijn dood had hij 17.000 francs op zak, benevens een identiteitskaart op zijn eigen naam en twee andere met valse na men. Hij had zich zodanig veranderd, dat sommige rechercheurs hem slechts met moeite konden indentifi- ceren, naar later werd toegegeven. De Franse pers betwijfelt nu temeer, of Figon zelfmoord heeft gepleegd. Zij besteedt ook aandacht aan het feit, dat de Marokkaanse ambassadeur te Parijs voor overleg naar zijn land is teruggekeerd Zuivering De Franse regering heeft thans be sloten, de geheime diensten en poli- tie-organisalies drastisch te zuiveren. Toegegeven is, dat enkele agenten van de Franse geheime dienst en van de politie aan het complot hebben deelge nomen. Het hoofd van de contra-spio nagedienst, generaal Jacquier, is met vervroegd pensioen gegaan. Maar daar mede zijn de werkelijke schuldigen nog niet aangewezen en is de ware toedracht van deze misdadige affaire nog niet uit de doeken gedaan. Het wordt hoog tijd, dat zulks gaat gebeu- X een eigen taal \uiU°n%ed>. Na een lange rit rijdt een grote blauwe auto de Amerikaanse stad Atlanta binnen en stopt even later in een van de hoofd straten in het centrum van de stad voor een groot modern ge bouw, waar een parkeerverbod geldt. Op nauwelijks honderd meter staat een politieman op post, die de auto spoedig ontdekt en er op afgaat. Een gebruikelijk toneeltje in grote steden maar ditmaal echter niet. De chauffeur maakt namelijk een bepaald teken met zijn hand, de agent zwaait wat met zijn arm, waarop de chauffeur rustig uit zijn auto stapt en de agent doorloopt alsof er niets aan de hand is! Een ogenblik later stapt de chauf feur het grote gebouw binnen en laat zich met de lift naar de derde verdieping van het gebouw brengen, waar de kantoren van een vooraan staande firma gevestigd zijn. Aan de secretaresse, die hem te woord staat, geeft hij zijn kaartje af en hij vraagt haar naar de directeur met wie hij, naar hij zegt, een afspraak heeft gemaakt. Even later is hij in het kantoor van de direc teur, die met uitgestoken hand en vriendelijk lachend achter zijn bu reau vandaan komt om hem te groe ten, zoals gebruikelijk voor Ameri kaanse zakenlieden bij een eerste contact met een onbekende. TWEE VINGERS Ogenschijnlijk een volkomen nor male kennismaking in dat kantoor.... maar nadat de vreemde bezoeker op een bepaalde manier twee vingers op de hand van de directeur heeft gelegd, is plotseling alle „zakelijke vriendelijkheid" verdwenen. „Ayak?", vraagt de directeur la- „Akia!", antwoordt de bezoeker. Direct daarop volgt een geani meerd gesprek, doorspekt met aller lei vreemde woorden, die voor een leek niet te begrijpen zijn, zoals „Kli- grapp, Klailiff, Klekan, Kadds, Kara- ges enz. Het is... de KU KLUX KLAN-taal. „Ayak" betekent „Are You A Klansman" („Aangesloten bij de Ku Klux Klan?") en „Akia" wil zoveel zeggen als „A Klansman I Am" („Ik ben bij de Ku Klux Klan"). Nu kunnen beide onder het mom van een zakengesprek de opdrachten bespreken, die de bezoeker van de leiding van de Ku Klux Klan-orga- nisatie heeft meegenomen voor de directeur betreffende bepaalde Klan activiteiten in Atlanta! De bezoeker maakt zich intussen geenszins ongerust of de verkeersa gent inmiddels ook een „bon" achter de ruitenwissers van zijn foutief ge parkeerde auto heeft geschoven want hij weet, dat de agent ook Klan-lid is- SCHIMMEN Een week later heerst er, tegen het vallen van de avond, een onge kende drukte op betrekkelijk onbe langrijke wegen in de omgeving van Atlanta. Meestal zijn deze wegen ver laten op dit uur van de dag maar nu rijden er tientallen auto's en ze rij den allemaal in dezelfde richting. Achter het stuur van deze auto's zit ten mannen, afkomstig uit Atlanta: middenstanders, zakenmensen, bu reau- en magazijnbedienden enz. Tussen al die auto's bromt ook een vrachtauto mee, die er eveneens schijnt bij te behoren aangezien deze evenals de andere auto's de hobbeli ge zandweg inslaat, die naar de hel ling van een heuvel voert. Na een paar honderd meter stopt De KKK verbergt zich achèer angstaanjagende masikers en ge waden, die in het duister een schvmmenwereld vol dreiging vormen. ren, welke hoofden er ook moeten val len en hoe nadeling de invloed er zal zijn op de Franse betrekkingen met Marokko Mevrouw Gandhi: „Ik volg politiek van mijn vader" NIEUWE DELHI Mevrouw Indi ra Gandhi, gisteren gekozen tot voor zitter van de Congrespartij, heeft ge zegd de politiek van haar overleden vader Pandit Nehroe te zullen navol gen. In de komende dagen zal zij haar regering samenstellen. Enkele politie ke uitspraken heeft zij al gedaan: de overeenkomst van Tasjkent zal volle dig nageleefd worden, India zal voor de vrede strijden maar zijn verdedi ging niet verwaarlozen, met China zal onderhandeld worden als de omstan digheden zich daartoe lenen. Het eerste nationale vraagstuk waar India mee wordt geconfronteerd is echter de voeding. Kort na haar verkiezing heeft pre mier ad interim Nanda zijn ontslag aangeboden. President Radhakrisjnan verzocht hem echter aan te blijven om de lopende zaken af te handelen. WASHINGTON President John son heeft de nieuwe Indiase premier, mevrouw Indira Gandhi, uitgenodigd voor een bezoek aan de Verenigde Sta ten. De uitnodiging was vervat in een boodschap, waarin Johnson Indira ge lukwenste met haar verkiezing als pre mier. Wijlen eerste-minister Sjastri zou op 1 feburari voor een bezoek in Washington komen. Of mevrouw Gan dhi dan al naar Amerika komt, kon niet worden bevestigd. de hele karavaan op een groot gras veld maar niemand stapt uit.... Eerst als de nacht volledig is ingevallen verlaten de inzittenden de auto's. Zij staan spoedig als verloren op een groot grasveld bijeen in een indruk wekkende anonimiteit want zij dra gen nu allemaal een lange witte toga alsmede een soort puntige muts, waarvan het voorste gedeelte kan worden neergeslagen, zodat het gehe le gezicht bedekt wordt Ter hoogte van de borst is op de toga een Mal- thezer kruis geborduurd met in het (midden een ruit, die in het zwart is afgezet en waarin een soort helrode komma is aangebracht. LUGUBER Intussen heeft men een groot hou ten kruis op het hoogst gelegen ge deelte van het grasveld in de grond gezet en voor het kruis is een spreek gestoelte geplaatst. Door middel van een looplamp wordt er voor een schaarse verlichting gezorgd. Een man, gekleed in een rode toga en op het hoofd een grote witte muts, neemt plaats achter het spreekge stoelte terwijl de menigte zich voor hem opstelt in twee rijen in de vorm van een kruis. Vervolgens weer klinkt een kort bevel. Een lugubere schim, het gelaat verborgen, loopt naar het grote houten kruis met een brandende toorts in de hand. Hij legt de brandende fakkel aan de voet van het kruis, dat met hars en benzine is ingewreven en in een oogwenk staat het huis in vuur en Op dat moment weerklinkt een zware =n diepe stem van de man in de rode toga. die een vreemde litanie inzet, die een lange vervloeking en blasfemie is: „O God!", brult de man in het rood. „Wij danken U. dat U ons in staat heeft gesteld deze recht schapen blanken hier te verenigen. Wij weten, dat wij hier zijn door Uw heilige wil en wij willen slechts Uw heilige wil volbrengen. Help ons klaar te staan voor de strijd en be reid tot bloedvergieten indien het nodig is, opdat wij onze manier van leven kunnen behouden. Laten wij bidden in naam van Jezus. Amen". CEREMONIE wijd. Morgen zal er weer een kruis in vlammen opgaan maar dan ver moedelijk niet ter gelegenheid van de inwijding .i nieuwe leden. Dat kruis zal misschien een verschrikke lijke boodschap brengen. Het zal mis schien de veroordeling betekenen van een negergezin, dat op het punt staat zijn intrek te nemen in een flatgebouw, dat tot nu toe slechts door blanken werd bewoond of mis schien de veroordeling betekenen van een blanke middenstander in de stad, die koppig blijft volharden met negers samen te werken.... (C'pyri.p'ht r-T". Mund! Copyright Opera Mundi Volgende keer: Duivelse samenzwering legen de gemeenschap SAIGON Vietcong-troepen hebben vannacht op verschillende plaatsen hun eigen „Nieuwjaars bestand" geschonden. Dit bestand zal tot en met zondag duren. De Zuidvietnamese en Amerikaanse troepen zullen ook een bestand in acht nemen. Dit begint echter twaalf uur later en eindigt zes uur eerder. De mo gelijkheid bestaat, dat de Vietcong wel aanvallen op de Amerikanen zal doen. Haar aanbod geldt alleen de Zuidviet- namezen. Intussen werd het Vietna mese Nieuwjaar met veel geknal van vuurwerk ingeluid. Dat was een be proeving voor de Amerikanen, die tel kens denken, dat er een aanslag op hen wordt gepleegd. De Zuidvietnamese militaire veilig heidsdienst heeft een aantal subalterne officieren van het leger gearresteerd om een samenzwering tegen het be wind van premier Ky te verijdelen. Er zou ook een gepensioneerde gene raal bij betrokken zijn geweest. Ky's woordvoerder wilde zich hierover niet uitlaten. De in ons land gevoerde actie, Viet namese kinderen naar Nederland te halen, blijkt misverstand te hebben veroorzaakt. Het is nl. niet de bedoe ling, deze kinderen te adopteren. Er zal slechts een verblijfsvergunning voor hen worden verstrekt. Men wil teleurstelling bij aspirant-pleegouders voorkomen. Door een brand, die dinsdag een 110-tal hutten bij Seoel (hoofdstad van Zuid-Korea) in de as heeft gelegd, zjjn 23 mensen (voornamelijk kinde ren) omgekomen. Enkele duizenden j werden dakloos. Een twee jaar oude jon gen in Turkmenië, in Russisch Centraal Azië, groeit zo snel dat zijn moeder elke twee weken nieuwe kleren voor hem moet maken. Welmoerad Oroesgledjef is met zijn twee jaar en zeven maan den 95 cm lang. Hij weegt 40 kilo en hij is zo sterk dat hij een emmer water zonder enige moei te optilt. Hij is onder con stant dokterstoezicht, maar mankeert niets. Bij zijn geboorte waren zijn lengte en gewicht nor maal, maar toen hij twee maanden was begon hij snel te groeien. I Voor de vogels is er, hoewel het nu al weer enige tijd achtereen vriest, nog geen sprake van een noodtoestand. Dit zal pas het geval zijn als ook de grotere rivie ren bevriezen, die echter nog overal open zijn. Dit zei een woordvoerder van het comité „wintervoe- ding" te Den Haag. Het comité bereidt zich voor op de mogelijkheid, dat de vorst nog strenger wordt en landelijke hulp acties zullen moeten worden georganiseerd. I Een 38-jarige Berlijnse, die bij voorkeur herenkle ding droeg, heeft drie da mes onder valse huwe lijksvoorwendsels voor 30.000 mark opgelicht. Zij werd dinsdag tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. De vrouw wilde met het geld haar hartewens vervullen: de dure hormoonkuren beta len die van haar een man zouden maken. I Dezer dagen zagen we een suppletoire bezoldi- gingsstaat, waar het standplaatsnummer 16745505004 werd ver meld. Het aantal perso neelsleden van de Neder landse Spoorwegen is bij na 28.000. Zou dit neerko men op zes miljoen stand plaatsen per personeels lid? Nederland is onge veer 32.000 km2 groot. Zou iedere vierkante me ter dan In vijf standplaat sen zijn verdeeld? Dit vraagt Richting, het orgaan van de Nederland se Katholieke bond van De Teheran Journal maakte gisteren melding van een macabere dubbe le tragedie, die begon toen een man die men dood waande plotseling „weer tot leven kwam" vlak voor hij begraven zou worden. Het verslag van het blad luidde dat de aanwezigen op het kerkhof in paniek zijn ge vlucht. De diep bedroefde weduwe kreeg aan het graf een hartaanval en stierf. Enkele ogenblik ken later stierf haar man ook toen hij zijn vrouw MELBOURNE Premier Ro bert Menzies van Australië heeft zgn aftreden bekend gemaakt. De 71-jarige staatsman, die 16 jaar pre. mier is geweest, wordt opgevolgd door minister van financiën, Ha rold Holt. Menzies lichtte zijn besluit toe met de woorden: „Ik ben vermoeid. Mijn werk tempo is te traag. Ik zou het ambt niet veel langer kunnen vervullen, zonder de problemen van het land de nodige aan dacht te kunnen ge- Robcrt Menzies advocaat, die in zijn jeugd gematigde socialistische sympathiëen had. Robert Menzies haalde Holt gedurende zijn eer ste ambtstermijn als premier uit het leger en benoemde hem tot minister voor het leger en de nationale dienst. Holt was toen 32 jaar. Toen Menzies in 1949 opnieuw aan de macht kwam, gaf hij Holt dezelfde por tefeuille. Holt's beminnelijkheid kwam hem goed van pas aan het na-oorlogse sociale front, toen vooral in het trans portwezen en de zware industrie de com munisten zeer grote invloed in de vak bonden hadden. Van 1949 tot 1956 was Holt ook minis ter van immigratie. In die periode stroom den de immigranten Australië binnen. Hij werd in 1953 lid van de Kroonraad, in 1956 voorzitter van het Huis van Af gevaardigden en in 1958 minister van financiën. Daarvoor heeft hij alle porte- i feuilles beheerd, die nauw verband hiel den met financiën en economie en de gevolgen van immigratie op de nationale groei. Wanneer praktijk de premier maakt, dan kan men van Holt wel het een en ander verwachten. Hij heeft een de dertigjarige ervaring als parlementslid. De leden van Men zies Liberale partij I Platte landspartij (de twee regeringspartij) waren voor een ver gadering van hun zomerreces teruggeroe pen. Het was zo goed als zekér, dat Holt als opvolger van Menzies zou worden aangewezen, ook als leider van de Libe rale partij. Voordat het parlement in maart bijeenkomt zal Holt een nieuw kabinet vormen. Holt heeft bijna even lang in het par lement zitting gehad als Menzies, die echter daarvoor al in beide Huizen van het Parlement van de staat Victoria zat nationale figuur was, voordat hij Canberra bereikte. Holt zette reeds vroeg zijn zinnen op een politieke carrière. Hij trad twee maal toe in het strijdperk voor de verovering van een zetel, die door een candidaat van Labour werd e- zet voordat hij in 1935 dankzij zijn talent voor opn zag ineen j v"kiêzmg" Zt JaTr storten. Het echtpaar is jS hij altijd parlementariër gebleven. RJCU1, samen begraven. Holt is een in Melbourne woonachtige bourne cn Sidney heeft. heeft 18 jaar in het kabinet gezeten was acht jaar lang een van de oppositie leiders, toen de socialisten aan de macht Evenals Menzies kreeg Holt zijn oplei ding aan het Wesley College in Melbour ne. Beiden behaalden hun rechtengraad aan de universiteit van Melbourne. Belast met de portefeuille van econo mische zaken cn de leiding van het Huis van Afgevaardigden, was Holt nooit een leidende figuur in de debatten betref fende buitenlandse zaken. Men verwacht, dat de Australische buitenlandse politiek onder zijn leiding dan ook weinig ver andering zal ondergaan. Holt huwde in 1946 mevrouw Zara Feil een weduwe met drie zonen, die sinds dien de naam van Holt hebben overge nomen. Mevrouw Holt is een energieke zakenvrouw, die kledingzaken in Mei-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5