Weekagenda Groot Russisch dirigent toonde zijn meesterschap Mgr. Bekkers gastdocent in Leiden Ook in ons land sinds kort vergifcentrum Met geleende handblusser auto gered Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Woningen voor Leiden e.o. Pedologische kliniek bestaat tien jaar Rijnland gaat morden malen Congres in Leiden over hartinfarct Nieuwe chr. raadsfractie in Voorschoten In Leiderdorp wellicht politiek samengaan Knoeiende koppelbazen voor de rechtbank NIEUWE EEÏDSE COURANT WOENSDAG 19 J ANUARI 1966 Woensdag Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: afd Leiden Ned. Reics-ver. kleurendia s Pieterskerk. 7.15 uur- avondgebed Hogewoerd 49. 7 en 9 15 uur: K. en film. ..Echtscheiding op zijn Italiaans". Breestraal 19. 8 uur: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zit ting sociaal raadsman Vredeskerk Burggravenlaan. 730 to* r 50 uur: gebed voor de eenheid christenen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 Ned. Comedie met .Kleine Alice" Den Haag: Diligentia 8 uur: Gerald Frederic piano. Schevenlngen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest Donderdar Kantine Derde Binnenvestgracht 3 7.15 tot 9.30 uur- ruilavond Philatelies uuth kerk. Hoogl Kerkeracnt, 8 uur eesnrekskring Oecumenische Kaad. de -.ecumene en de heilige doop Srhelpenkade 6. 8 uur: jaarvergade ring afd Leiden Kon Ned. Natuurhist Vereniging Gehoorzaal. 8 uur: K en O -conert Meesterserie. Lutherse kerk, Hoogl Kerkgracht. 7 3'i tnt 7.50 uur: gebed voor de eenheid der christenen. j Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nap de Kleijn viool en Rudolf Jansen piano lagerstraat 7 (aula) 7.30 uur: wel sprekend heidooncours Interscholaire Con tact Commissie. I .ammenschansweg 6. 8 uur contact commissie Kinderbescherming dr G Mik te Groningen over onaangepaste jongeren. Kagerstraat 7 <L. de Colignv-H.B S. 2 uur: beroepenvoorlichting. Ver. va vrouwen met academische Opleiding, voor vrouwelijke eindexamenkandidaten van scholen voor v h.m.o Leiden. Oegst- geest. Woerden, Alphen en Gouda Zaal Koningskerk (Leiden-N »ord). 7 30 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars Academiegebouw 4 uur: inauguratie prof. dr. K R. Mandelkow (Duitse let terkunde) Doopsgezinde kerk, Pieiterkerkstraat, 7 30 tot 7 50 uur: gebed voor de eanheid der christenen Steenschuur 6. 8 u.: afd. Leiden. Chris ten-vrouwenbond. mevr. dr C v d Plas-Korenhoff over „Verantwoorde gezinsvorming" Filmzaal academie. 8u.: Salon Indien ;n L. A. K., Jan Blokker over films „Une histoire d'eau" en „Snobs" Den Haag- Kon Schouwburg 8.15 uur Haagsche Comedie met „Glazen speal Zaterdag Rapenburg 10. 5 uur- filmavond jon- herensociëteiten. Maranathakerk L. Morsweg, 8 uur Herv jongerensociëteiten film .Val niet. ptofessor" (gebouw In de iVloriaan is gesloten). Bevrijdingskerk Montgonierystraat 7 30 tot 7 50 uur: gebed voor de eenheid der christenen OEGSTGEEST- St Willibrorduskerk Rhijngeesterstraatweg 35 7.30 uur: bij eti.komst in kadei van Week van gebed vi"r de eenheid der Christenen Burcht. 8 u.: feestavond Smit Röntgen. Uen Haag Kon Schouwbuig. 8.la uur Haagsche Comedie met ..Dylan Thomas' Den Haag: Diligentia 2.15 uur: Aren: mei ..De spelers' s avonds De Nieuwe Komedie met ..Romulus de Grote Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: sidentie-Orkest Zondag St Jozefkerk. Herensingel. 7 30 tot 7a0 uur gebed voor de eeuheid dei christenen Welke apotheek? Geopend vooi spoedeisende gevallen apotheek rot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. tel 21080 avond- en nachtdienst van apo theek R van Breesi Smallenburg t« Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. Films Camera C2.30. 7 en 9.15 uur): Goldfarb kom terug (14 jaar», woensdag: Echt scheiding op zijn Italiaans <18 jaar) Lido (2.30 en 8 uur): My tair lady (alle leeltijden) Luxor (2.30. 7 en 9 15 uur): Champagne ;n seks (14 jaar', woensdag- Les para pluies de Cherbourg (14 jaar). Rex (2.30. ..15 en 9.15 uur): Spervuur (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): La visits (18 jaar) Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur):) The knack 18 Jaar) Camera 2.30. 7 en 9.15 uur: Tom Jones (18) Lido: 2.30. en 8 uur: My fair Lady (a.l Luxor: 2.30 en 8 uur: Overwinning in de Pacific (14): woensdag: 2.30. 7 en 9 15 uur: De avonturen van prins Valiant (14) Rex: 2 30. 7.15 en 9.15 uur: Spaanse driften (18) Studio- 2.30. 7 en 9.15 uur: Beslist niet op zaterdag (14). Trianon: 2.30. 7 en 9.15 uur: De verza melaar (18) Tentoonstellingen Janvossensleeg 59. aquarellen en pen seeltekcningen Hans Ducro. 1031 ia Lakenhal -schilderden, giuaches -»r n innen van Herbert Fiedlei uil een _2se patin uitere dcc tot 24 jan. In Pieterskerk LEIDEN Monseigneur W. M. Bekkers, bisschop van s-Hertogen- bosch, zal op 25 januari om 5 uur in de Pieterskerk spreken over de waar dering van de op het Vaticaans Con cilie tot stand gekomen resultaten. Op 1 februari, eveneens om 5 uur, volgt eventueel een tweede college als de plaatsruimte dit eist. Dat wordt ook in de Pieterskerk gegeven. Mgr. Bekkers geeft deze colleges, die voor alle belangstellenden toe gankelijk zijn, in het kader van het Studium Generale der Leidse uni Residentie-Orkest in Leiden LEIDEN Het Residentie-Orkest stond gisteravond onder de briljante leiding van de Russische dirigent Gennady Roshdestvensky, die we hier al eenmaal eerder hoorden en toen reeds ten zeerste konden roemen. Zijn meesterlijke beheersing van de stofzijn suggestieve directie en grote macht over het orkest stempelen hem tot een dirigent van de eerste orde. Beethovens derde Leonore-ouverture hebben we zelden zo genuanceerd in dynamisch opzicht horen uitvoeren, het stuk kreeg iets zeer dramatisch, als een weerspiegeling van het opera-drama waarvoor het werd gecompo- Weinig dirigenten kunnen zulke fijnzinninge crescendi en decrescendi realiseren. Af en toe kwam in het co- loriet een spoortje Tsjaikofsky naar voren, doch dit deed aan Beethovens muziek geen afbreuk. Dezelfde synthese van hartstocht en transparante redelijkheid kenmerkte de verklanking van Strauss' Vier letzte Lieder uit 1948, op bijna onnavolgbare wijze gezongen door de sopraan Zara Doulouchanova. Haar ongemeen grote tessituur, volmaakte beheersing der techniek, zeer natuurlijke toonvorming en instrumentale aanpak pasten ge heel bij deze symfonisch geschreven geresigneerde, wat contrastloze doch diep doorleefde liederen. Strauss schreef ze een jaar voor zijn dood, ze ademen dezelfde geest als de Meta morfosen voor strijkorkest, en als de finale van de opera Capricoio. De vertolking door Zara Douloucha nova zal ons lang heugen. We zijn er van overtuigd, dat we in haar een der Tot steun van de huisartsen grote stemmen van de naaste toekomst mogen begroeten. Haar optrede® wekte een stormachtige bij-val. Tenslotte de uitvoering van Sjosta- kowitsj' 10e symfonie uit 1953. Rosh destvensky gelooft volkomen in deze haar idioom wat beperkte, zich zelf vaak herhalende, doch in dit spe ciale geval ha-ar eigen tendenties tot breedsprakigheid knap beheersende muziek. Daarom waarschijnlijk, dankzij deze transparante, en toch geladen vertol king, zijn we er ook in gaan geloven en hebben we met overgave de ont vouwing van dit muzikale gebeuren meebeleefd, wachtend op de grote cli max die tenslotte we gingen er bijna aan twijfelen toch kwam Ln de fi- Het is een vrij somber werk, in de middendelen scherp geritmeerd, doch nergens erg blijmoedig hetgeen van deze componist uit de socialistische heilstaat wel verrast. Ook in deze mu ziek trof ons de grote zorg van de di rigent voor de dynamische opbouw, de doorziohtigheid van kl-ank en vooral van die van de houtblazers. Grote geestdrift der toehoorders be wees hoezeer Roshdestvensky de har ten der overigens niet zo talrijlke toe hoorders had veroverd en hoezeer ieder hoopte op een spoedig weerzien in de Stadsgehoorzaal. Dr. J. van der Veen LEIDEN Ook in ons land is kort geleden een vergifcentrum op gericht, dat de arts bij gevallen van acute vergiftiging zonder verwijl toxicologische informaties kan ver schaffen, tot steun bij de keuze van de door hem te nemen maatregelen tot behoud van het leven. Dit blijkt uit de openbare les, die drs. D. D. Boer gistermiddag heeft gehouden bij de officiële aanvaarding van zijn ambt als buitengewoon lec tor in de toxicologie (leer der ver giften) aan de Leidse universiteit. Drs. Boer vestigde er de aandacht op. dat in de laatste eeuw vooral op de voorgrond treden vergiftigingen die ontstaan zijn door absorptie door de huid en die welke het gevolg zijn van inademing van giftige gas sen en nevels. Deze als recent te beschouwen wij ze van vergiftiging is te wijten aan de enorme ontwikkeling van de tech niek en de chemische industrie. Ook de snel toenemende motorisering van het verkeer levert een voor de volks gezondheid ongunstige bijdrage. (Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met de handblusser van een aangehouden NZH-bus heeft de heer J. A. I. Meijers (49) te Leiden gistermiddag op de Rijns- burgerweg een in brand geraakte auto voor algehele vernieling be hoed. In de file voor het stoplicht bij de Warmonderweg zag hij onder de achterzijde van de auto vóór hem vlammen komen. De heer Meijers zette zijn wagen aan de kant en waarschuwde onmiddellijk de twee inzittenden. Terzelfder tijd hield hij een autobus aan. Zonder veel omhaal leende hij de handblusser van chauffeur J Hogervorst, waarmee hij de vlam men te lijf ging. Toen de brand weer arriveerde was het vuur al gedoofd, mede door de hulp van omstanders. De schade bleef door dit snelle en doortastende optre den beperkt. v. d. WATER heeft het. De oesie merken. JUNGHANS, KIKNZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Maandag de gehele dag gesloten Tenslotte stond drs. Boer stil bij de hedendaagse ontwikkeling van de psychisch giftige stoffen, een geheel nieuw aspect der toxicologie. Schaatswedstrijden LEIDEN De leerlingen van de Prof. Van der Leeuw-ulo-school (Van der Brandelerkadej waren gisteren te vinden op de sintel-üsbaan van de Leidse Hout waar voor 236 deelnemers kortebaan- af- valwedstrijden werden gehouden ovei een afstand van 100 meter Zowel de meisjes als de jongens warer ingedeeld in twee groepen Lw. groep A (leeftijd tot en met 14 jaar) en groen B (boven 14 jaar), terwiil de leerkrachten als juryleden fungeerden. Mede dank zij de voortreffelijke orga nisatie van het geheel, die de heer H. Scheerder weer voor zijn rekening had genomen, kunnen zowel de deelnemers als de toeschouwers terugzien op prachtige ijssportd-ag. Rest nog te melden, dat ook nu weer is gebleken, dat „Noren" slechts een voordeel ople veren als men er goed op kan rüden Matige rijders op ..Noren" vielen gauw af. De einduitslagen zijn: Meisjes groep A: 1 Lia v Kommer; 2 Nienke Haanstra: Els Paes; 4 Marjan Teeuwen; groep B: 1 Marjorie Cossee; 2 Helma Koen; 3 Ania Kesteren; 4 Anneke de Wolf. Jongens groep A: 1 Matty Overdijk; 2 Pierter vd Leek; 3 Ton Nieuwenburg; 4 Hans Han ti groep B: 1 Eddy Staal; 2 Rudie Mastenbroek: 3 Albert Wilhelm: 4 Rinus Schutten. Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: Marco P. zn v A Visser en M A Breyr; Jan J H. rat v L de Beukelaar en U Clever; Veronica AMP. drvJPFv Rooij, en M C J de Romijn; Isabelle J M. dr v F J G Wijdicks en M J P v Aren- donk; Robert, zn v W H Lammers en E Schiemanowski; Carmen E A. dr v B C J Strampraad en E Arnoldus; Christian, zn v A G Dorrestijn en H Müller; Elisabeth, dr v C Zandber gen en L van Velzen. OVERLEDEN: F J K Hess. 23 j. man; F C Koole 20 j, dochter; A W Schaperköt-ter 40 j. man; W Zand bergen 77 j, echtgenote v L Mary- nus; E Looyestein 78 j- wed v G Ruig- rok vd Werve; N Breedijk 66 j, man; J M C Bink 62 j, vrouw; J Valstar 86 j. echtgenote v C Klinkenberg; J F Vellekoop 88 j, man; G Vergunst 88 j. echtgenote v C Dissel; J H Brugman 63 i. man LEIDEN Gistermiddag heeft de 9®- jarige J. Verhoeven uit Leiden op het Rapenburg een bloedende wond boveo het rechteroog opgelopen, toen hij over een trottoirband struikelde. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De 36-jarige F. Blom slipte gistermid dag in de Zonneveldstraat met zün fiets: hy viel en brak zijn linkerenkel. By het schaatsen heeft de 15-jarige A. Schimmel uit Leiden gisteren zün rech terpols gebroken. Academiegebouw: schilderijen, goua ches en tekeningen van Edouarl Arthur (Genève). 26 jan.28 febr. dagelijks van 9—18 uur Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: ten toonstelling van gouaches en tekeningen van L. Straman te Leiderdorp (va jan.22 febr.). Wassenaar: Kunstzaal Heufl Hoflaan 7- tentoonstelling sinilderyen aquarel len ei) pastels vac de (taliaan.-e schilder Pirio Bozzolinii tut en met 27 ian., dage liiKs van 10 tot I? uur onk u; dinsdag avond, y.an b tot 1 uur, zondags gesloten! riet werk van een buschauf- Minimum leeftijd21 jaar. feur heeft vele aantrekkelijke Loopt u eens binnen op onze kanten. Wij zullen u gaarne in- wekelijkse contactavonden lichten over onze opleidings- DEN HAAG: Elke dinsdag- mogelijkheden.overonzeloon- en vrijdagavond in café-res- en arbeidsvoorwaarden (waar- taurant „Paviljoen", Rijswijk- onder vijfdaagse werkweek, seplein 39. twee weken vakantie, vrij ver- LEIDEN: Elke donderdag- voer en uitstekende sociale avond in het N.Z.H.-haltekan- voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM, negen. Of vul onderstaande coupon in: toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE DEN HAAG Hel bouwdistrict Leiden en de Bollenstreek krijgen d>it jaar 600 woningwetwoningen plus 140 voor de fensie vorig jaar 600 plus 190). 380 pre miewoningen (vorig jaar 380 plus 60 voor defensie) en 375 ongesubsidieerde wo ningen <v.j ook 375). De Rijn- en Gouwestreek: 420 woning wet (vorig jaar 419 plus 15 defensie), 210 premie (gelijk) en 200 ongesubs. wonin gen plus 16 exitra (vorig jaar 200). Ter Aar: 30 woningwet (vorig jaar 26), 15 premie (vorig jaar 10), ongesubs. 2C (gelijk). Voorschoten: 45 woningwet (vorig jaar 44), 55 premie (gelijk) en 50 ongesubsi dieerde (gelijk). Zoeterwoude: 15 woningwet 10 premie en 20 ongesubsidieerde (alles gelijk). Feest in Oegstgeest OEGSTGEEST Zaterdag 29 februari wordt in de Pedologische kliniek „Curium" aan de Rhijngeesterstraatweg 32 feest gevierd. Om 1 uur begint een programma van kindercircus, koorzang door personeelsleden, gooche len en een wedstrijd voor ouders. Een actiecomité onder voorzitterschap van mr. G. J. Duchemin zal bovendien voor een verrassing zorgen. Schaatsers: PAS OP o (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Morgenochtend om zes uur gaat het gemaal in Katwijk aan Zee malen tot vrijdagavond. In die twee dagen moet het waterpeil in het hoogheemraadschap Rijnland met on geveer vijf centimeter zakken. Vooral in water met stroming kan dit het ge vaar opleveren dat de ijskorst afslijt. Het water, dat altijd nog een tempe ratuur van o:ngeveer vier graden bo ven nu heeft kan door de bemaling het ijs gevaarlijk voor schaatsers ma- ken. Door slechts van één van de drie motoren van het gemaal gebruik to maken, hoopt men het zakken van het water zo geleidelijk te laten verlopen, dat het ijs meegaat. Hoe dichter bij Katwijk hoe meer kans dat ijsverzwakking optreedt. OOK IN RIJNLAND Uiteraard geldt deze waarschuwing ook voor de poldervaarten in Rijnland. Niet alleen schaatsers maar ook andere gebruikers van het ijs. worden ge waarschuwd. In Koudekerk bijvoor beeld is bekend, dat tal van kinderen de Rijn oversteken, om de omweg naar school af te snijden. Ouders doen er dus goed aan hun kinderen ernstig tfc waarschuwen voor het gevaar. Eervolle benoeming voor hoogleraar in Leiden LEIDEN Prof. dr. J. H. Waszink, hoogleraar in de Latijnse taal- en let terkunde en Romeinse oudheden aan de Leidse universiteit, is benoemd tot buitenlands lid van het Koninklijk Genootschap van Kunsten en Weten schappen te Göteborg. Leide bouwdistrict LEIDEN Het Leidse gemeentebe stuur heeft er bij de provincie op aangedrongen, ook Voorschoten en Zoeterwoude in het Leidse bouwdis triet op te nemen. Consequenties hier van moeten voor het totale aantal toe te wijzen wondingen niet worden ver wacht. Inwilliging van het verzoek kan het werken in het district ver gemakkelijken. Dit alles vanwege het feit, dat de kliniek in augustus 1965 tien jaar be stond. De viering van dit tweede lus trum is dus wat verlaat, maar zaterdag over een week is het dus zover. De kliniek bfegon tien jaa"r geleden met ongeveer twintig patiëntjes uil het gehele dand; thans zijn er 28 kinfteren met aanpassingsstoornissen, van wie de oudste 17 jaar is. Er is een wacht lijst, doch men heeft geen ruimte om nog meer patiëntjes op te nemen. Plannen voor uitbreiding van het ge bouw op eigen terrein zijn nog niet Directrice J. Buchele heeft sinds zes jaar de dagelijkse leiding. Haar voor gangsters waren mej. zr. J. A. M. LEIDEN De Internationale Ver eniging voor Geografische Pathologie (International Society of Geographi cal Pathology) houdt van 7 tot en met 10 sptember in het Fysiologisch Labo ratorium van de Leidse universiteit haar negende congres. Het vorige con gres had twee jaar geleden in Milaan plaats. Tijdens deze bijeenkomst, gewijd aan de studie van hart. en vaatziek ten. zullen de resultaten worden be sproken van een enquête onder patho logen in 41 landen over veelvuldig heid en verbreiding van het hartin farct. Vele specialisten hebben toegezegd lezingen te houden of op andere wij ze tot de besprekingen bij te dragen. Verwacht wordt, dat ongeveer 200 specialisten uit de gehele wereld aan de bijeenkomst zullen deelnemen. Sassenheimer gewond OEGSTGEEST Met een ernstige hoofdwond is de 40-jarige Sassen- heimse bromfietser J J. Tiemeijer vanmorgen naar een Leids ziekenhuis gebracht. Hij had die verwonding op gelopen toen hij op het kruispunt van Haarlemmerstraatweg en he' fietspad langs de rijksweg geen voor rang kreeg van een Leidse automobi liste. VOORSCHOTEN Het raadslid van de prot. groep, drs. A. B. Vaan drager heeft aan het bestuur van de CHU meegedeeld zich niet beschikbaar te stellen voor de volgende periode. De heer Vaandrager is het jongste raadslid in leeftijd in Voorschoten. De Prot.-Chr. groep staat voor de moeilijkheid en vrijwel geheel nieuwe raadsfractie te moeten samenstellen. Van de vijf zitting hebbende leden ke ren er vier n-iet terug, te weten: wet houder J. J. Dekker (stelt zich niet herkiesbaar. CHU), E. P. Bakels (we gens grenswijziging), J. v. d. Ende (wegens grenswijziging) en drs. Vaan- draeer (stelt zich niet herkiesbaar. CHU). Bij de KVP-fractie keren beslist twee raadsleden niet terug, te weten: wethouder G. Schrama (wegens grens wijziging en leeftijd) en ir. J. Rom- bouts (andere werkzaamheden). De fracties van de VVD en PvdA hebben nog geen kandidatenlijst sa mengesteld, zodat nog niet bekend is. of alle raadsleden zullen terugkeren. IJ-plezier in Voorschoten VOORSCHOTEN Gisleren was de ijsbaan aan de Anthonie Leeuwenhoeklaan weer in uitstekende conditie, zodat er naar hartelust kon worden geschaatst. 's Avonds werden de jeugdkam pioenschappen korte baan voor jon gens verreden en vanmiddag om half drie kwam de schooljeugd in het geweer. Morgenavond om kwart voor acht worden nationale seriewedstrijden 5000 meter gehouden, vrijdagavond om dezelfde tijd is er sleetjerjjden met hindernissen voor paren en terdagmiddag half drie sleetjerijden voor heren boven de dertig. Lindner en mej. Hamer- Dr D- A. Krevelen, lector in kinderpsychiatrie aan de Leidse universiteit, is de ge neesheer-directeur; dokter A- Zonne veld is chef de clinique. Vóórts zijn bij .Curium" werkzaam een psycholoog, twee maatschappelijke werksters.'- een onderwijzer, een ar- beidstherapeut. artsen die zich spe cialiseren in kinderpsychiatrie, een assistente van de directrice en acht observatrices onder leiding van een supervisor. Agendanieuws OEGSTGEEST Vanavond om 7.30 uur vergadert de gemeenteraad De middenstandersverenigiing Oegst geest Actief' houdt morgenavond om 8 uur een ledenvergadering in De Gouden Larrtaern. Adjudant A. Koer- ten zal de verkeersmaatregelen in het winkelcentrum toelichten. Zaterdagmiddag van half 5 tot half 6 worden in het gymnastieklokaal aan die Geversstraat, bij het politiebureau, demonstraties van iudo en iiu jitsu ge geven Zaterdagavond 7.30 uur' werft van gebed, rk kerk Voor de NCVB hoopt prof. dr. R. I< ZieLhuis maandagavond om 8 uur in Irene te spreken over Leefbaarheid Ln Nederland" Dinsdagavond 7.30 uur* week van eebed. herv. Pauluskerk. LEIDERDORP Onder leiding waarnemend voorzitter E. van Veld- huyzen hiel dde afd. Leiderdorp van de CHU een ledenvergadering in het dorpshuis Zoals bekend zyn er reeds besprekingen gevoerd om by de ko mende gemeenieraadsverkiezingen uit te komen mei één gezamenlijke prot.- chr. lijst. Van CHU-zijde heeft men bij deze besprekingen gezegd dat de eerste zes zetels zouden worden bezet door AR en CH-leden. De zevende zou be schikbaar zijn voor een SGP-lid. Vóór 22 januari zou de SGP de AR meedelen of zy met deze regeling akkoord kan gaan of van verder sa mengaan afziet. Met nadruk stelden de leden gisteravond de voorwaarde dat bij een tussentijds bedanken van een raadslid deze plaats dan weer door een AR of CH-kandidaat wordt inge- Indien de SGP weigert op deze voor waarden in te gaan en weer met een eigen lijst zal uitkomen, zal men met het AR-bestuur eventueel verder spre ken om gezamenlijk aan de verkie zingen deel te nemen. Gezien de voor treffelijke samenwerking in de raad zal dat niet op onoverkomelijke moei lijkheden stuiten Er was een schrijven binnengeko men van de heer W. v. d. Sluys. frac- H involi jkscoll ecte LEIDERDORP - Op 29 en 31 janu ari houdt de Oranjevereniging een huis-aan-huis-collecte voor het ..Natio naal huldeblijk huwelijk prinses Bea trix en de heer von Amsberg". Giften kunnen ook per giro worden overge maakt op rekening 284023 van de Coöo Raiffensenbank te Leiderdorp met ver melding Tegoed Oranjever. Leiderdorp Nationaal Huldeblijk. Collectanten kunnen zich opgeven bij het secretari aat van de Oranjevereniging. Hoogma- deseweg 13. tel. 21103 tieleider van de CHU in de raad. dat hij zich bij de komende verkiezingen wegens drukke werkzaamheden niet meer als kandidaat beschikbaar zal stellen. WARMOND Naar de rijkspolitie te water ons meedeelt, is het ijs op de Kagerplassen nog zeer onbetrouwbaar. Het schaatsen daar is levensgevaarlijk en moet dan ook met klem worden ontraden. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 18 januari Doet «x. geschiede nis: de heren A Lammers. cum laude (Rijs wijk. ZH). G O Junge (Lelden): doet ex. natuurkunde: de heer B Vis (Lelden); doat. ex. scheikunde: de heer J P M Janson (Lel den). mej. L Doting (Lelden), de heren H J Takken, cum laude (Lelden), J Lugten- burg, cum laude (Lelden); doet. ex. geolo gie: de heren F J Werre (Den Haag). W K Boehmer (Leiden), A J Wljwaard (Hazers- woude): doet. ex. biologie: de heer M S Hoogmoed (Barendrecht); kand. ex. A' W en N: mej. P M J de Haan (Lelden); Idem A: de heren P C van Deelen (Gouda), R J van Wissen (Den Haag), mej. R C van Wijngaar den (Lelden), de heer J J E N M Creyghtom (Lelden); Idem A'; de heren W de Haas (Leiden). P H Fortuin (Lelden); idem F: de heer G J Alsema (Lelden), mej. A Bosselaar (Leiden), de heren M van Leent (Lelden), R J Joostens van IJsseldiJk (Lelden): Idem G: de heren A J de Hoog (Lelden), N J van Slttert (Lelden), R A van Santen (Lei den); idem K'mej, M M D Hoogendoorn (Lelden); idem L: de heer D H ter Hofstede (Lelden). Agendanieuws Lisse LISSE De buurtvereniging „Wil- helmina" houdt donderdagavond om 8 uur in De Taveerne een kaartbüeen- komst. Ds. Oegema uit Bloemendaal spreekt donderdagmiddag om 3 uur voor de af deling van de Ned. Chr. Ouderenbond over zyn ervaringen in het Jappen kamp. Donderdagavond om 7 uur wordt in de veilingzaal van de Hobaho een gro te dierenshow geopend LISSE Dc afdeling Lisse van de Christen-Vrouwenbond houdt vanavond om acht uur een vergadering in Salva- tori. Op het programma staat onder meer een bestuursverkiezing. HILLEGOM Morgenavond om 8 uur wordt in hotel Sistermans een bijeenkomst van de Christenvrouwen- bond gehouden, waar als spreker zal optreden ds. J. van Leusden met als onderwerp „Gesprekken op de weg naar Rome" toegelicht met dia's. Voor deze bijeenkomst zijn ook de leden van de katholieke vrouwenbewe ging uitgenodigd Schaatswedstrijd Warmond WARMOND Bij de heden ge houden districtskoppelwedstrijden. waarvoo.- ook van de zijde van het publiek grote belangstelling bestond, heeft het paar Bozen-Pennirtgs de ju bileumtrofee gewonnen. De verdere uitslagen luiden: 2. Zui- derduin-De Jong; 3. Duivenvoorde-De Groot; 4. Baars-Hobo. DEN HAAG De Haagse recht bank heeft zich gisteren beziggehou den met een uiterst ingewikkelde knoei-affaire, waaraan een 34-jariee koppelbaas uit Rijnsburg en een 24- iarige koppelbaas-aannemer uit Lei den zich zouden hebben schuldig ge maakt. Ook een onderaannemer uit Zeist speelde een belangrijke rol. In de dagvaarding werden bedragen van 15.000 en ƒ18.213 genoemd, die aan faillissement zouden zun onttrok ken, doch in feite zyn er belangrijk hogere bedragen mee gemoeid. De twee verdachten zün ook slechts voorlopers van een verdachte, die over enkele maanden zal terecht staan, waarbij geknoei op nog grotere schaal zal worden berecht. De onderaanne mer uit Leiden zou hebben geknoeid met allerlei kwitanties betreffende sociale lasten, enz In de zgn. „Leidse groep" van kop pelbazen werden bedragen onttrokken voor Raad van Arbeid, Algemeen Fonds Bouwnijverheid en de Sociale Verzekeringsbank. Vaak werden so ciale lasten overgedragen aan een on deraannemer. die failliet is verklaard. Een koppelbaas verklaarde als getui ge. dat hy inderdaad mei allerlei kwitanties had geknoeid „Zy deden niet anders dan knoeien" zei deze getuige. ..Maar u verdiende er goed mee", constateerde de president Het zou neerkomen op een bedrag van tien gulden „per kop" zoels dat in die kringen heet. Getuige verklaar de. dat hij zijn medewerking had ver leend „teneinde zün werkgever ter wille te ziin" Er werden tegen vergoedingen van 1000 en 1500 handtekeningen ge zet onder blanco kwitanties, waarm.® dan werd gemanipuleerd. Op een gegeven moment bleek de zaak zo ingewikkeld te worden, dat de president besloot deze aan te houder., om dc- kroongetuige in deze affaire uit Zeist als getuige te horen. De zaak werd aangehouden tot 15 februari.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3