Bevorder toch arbeid van vrouwen Loonvoorstellen bouwbedrijf moordaanslag op welvaart Pact van München nog van kracht Pleidooi van commissie SER: Aantal buitenshuis werkenden moet jjmet 50 pet omhoog Claus von Amsberg twee dagen bij mijnen Werkelijke eis Republiek in Zweden geen 8 maar 25 procent Schip binnenshuis in beslag genomen Meisje gestikt tussen spijlen van brug Vakbond hoeft geen schade te vergoeden Schip voer land op VRIJDAG 14 JANUARI 1966 I (Van onze soc.-econ. redactie) iEN HAAG De Commissie Ar- imarktpolitiek van de Sociaal- momische Raad meent dat het op momische gronden aanbeveling lient maatregelen te overwegen bevordering van vrouwenarbeid, t name van gehuwde vrou Rieden 50 jaar. Het moet volgens commissie in principe mogelijk rden geacht het aantal buitens- is werkende vrouwen met gezins- •antwoordelijkheid in de komen- vijf jaren met ca. 50 procent uit breiden. 'ot deze conclusie komt de commissie voorzitterschap van prof. dr. F. Roos) in een ontwerp-advies aan de [ering over de vraag in hoeverre het •idsmarktbeleid nog meer dan tot be door de inschakeling van vrouwen n worden afgestemd op de bevorde- van een optimale economische groei, dit vraagstuk zitten echter zoveel •tten, dat de commissie-De Roos zich beperkt tot een tussentijds advies. Ministers Bogaers: legering heeft geen gegevens over kamerhuren DEN HAAG Minister Bogaers 'olkshuisvesting en ruimtelijke orde- ng) beschikt niet over gegevens be- effende de vraag of de werkelijk betaal- huren door kamerbewoners in over- instemming zijn met de wettelijke voor- ihrlften. Minister. Bogaers antwoordt jt op vragen van het Tweede-Kamerlid Irandsma (soc.) Van de 16.000 mensen die een lelfstandige woning wensen (op een to- pal van 125.000 alleenstaanden) betaalt, algens op steekproefbasis verkregen «evens, 35 procent" een huur van f 500 minder per jaar, slechts 3 procent 1700 of meer en de rest tussen deze 'ee bedragen in. Inister Bogaers betwijfelt of het binnen l grenizen van het redelijke uitvoerbaar een algemeen onderzoek naar de wer- 'lijk betaalde kamerhuren in te stellen daarbij waar het in feite om gaat tevens na te gaan in hoeverre zij met j wettelijke voorschriften overeenstem- en. nbreker krijgt 3 jaar DEN BOSCH. De rechtbank heeft i 33-jarige K. van den E., uit Tilburg nform de eis veroordeeld tot drie ar met aftrek. Van den E. had vorig ar september inbraken gepleegd in (eert, Rotterdam en Oss (in de laat- p plaats was de waarde van de buit 1000 gulden). Matige vorst DE BILT. Rond een depressiege- ed boven de Balkan en zuidelijk van n krachtig hogedrukgebied in noord- iropa stroomt continentale lucht uit sland naar het westen. In onze om- ing stroomt lucht binnen uit Scan- avië, waarin 's nachts op de meeste iatsen matige vorst voorkomtDe 'elopen nacht vroor het od enkele atsen ongeveer 10 graden. Uoringen met sneeuwbuien worden tewisseld door opklaringen. In deze rtoestand komt het komende et- il weinig veranderina. Zon en maan aterdag 15 januari: zon op 8.42. i 16.58; maan op 2.45, onder 12.35 u pondag 23 januari: nieuwe maan. Hoogwater Scheveningen 5 januari: 9.33 v,m.; 22.12 d. Dit zal volgende week vrijdag door de SER in openbare vergadering wo behandeld Voorwaarden Het bevorderen van beroepsarbeid door de gehuwde vrouw moet volgens de SER-commissie echter wel aan be paalde voorwaarden voldoen. Zo moet o.a. het gezin klein zijn, opdat de extra lasten, veroorzaakt door het werken buitenshuis, gemakkelijk te dragen zijn. Het werk moet nabij zijn en de werktijden in overeenstemming met de gezinssituatie. Voor een kind of kinderen moet op verantwoorde wijze zorg gedragen kunnen worden. Onder deze voorwaarden worden in het interim-ontwerpadvies de volgende maat regelen aanbevolen, die kunnen leiden tot vergroting van het arbeidsaanbod van gehuwde vrouwen: 1 Het scheppen van mogelijkheden voor part-time arbeid, waarbij de werxty- den zijn aangepast aan de gezins situatie, in 't algemeen valt te denken aan werktijden die vallen binnen de schooltijden van de kinderen. Meer mogelijkheden voor kinderen om op de scholen voor de lunches over te blijven. Daar de lust om buitenshuis te wer ken relatief het grootst is bij vrou wen die nog geen kinderen hebben kan gedacht worden aan faciliteiten als bijv. het verlenen van een maand onbetaald verlof na het huwelijk Opletten dat de werkgevers geen dis criminatie in lonen en andere arbeids voorwaarden toepassen van de gehuw de vrouwen, in het bijzonder t.o.v da ongehuwden. Het scheppen van faciliteiten voor vrouwen van hogere leeftijd, met na me voor hen wier kinderen min of meer zelfstandig zijn o.m. door het geven van (her) scholingscursussen bijv. voor de verzorgende beroepen, kantoorarbeid, kleinhandel en indus triële arbeid. 7 Ernstig onderzoeken in hoeverre het mogelijk is de sluitingstijden van win kels en openbare diensten aan te pas sen aan de behoeften van degenen, die beroepsarbeid verrichten, in het bijzonder van gehuwde vrouwen. In het algemeen pleit de SER-com missie bovendien nog voor het geven van schoolkeuze- en beroepsvoorlich ting op alle daarvoor in aanmerking komende scholen, vestiging van bedrij ven die vrouwelijke arbeidskrachten nodig hebben (textiel, voedings- en ge notmiddelen bijv.) op het platteland, waar de vrouwelijke arbeidsreserve gro'er is dan in de steden, alsmede van het onderzoeken van de vraag of een herziening van de financiële waarde ring van een aantal specifiek vrouwe lijke beroepen (de verzorgende beroe pen bijv.) gewenst is Tekorten De commissie-De Roos komt op grond van een grote dosis cijfermateriaal tot de conclusie dat de beroepsbevolking in Nederland een naar verhouding tot andere landen laag percentage van de totale bevolking uitmaakt, veroorzaakt o.m. door een relatief geringe deelname van vrouwen aan het arbeidsproces. In 1960 (laatste voorstelling) namen ca. 173.000 gehuwde vrouwen aan het ar beidsproces deel, maar de relatieve tekor ten op de arbeidsmarkt zijn bij vrou wen groter dan bij mannen. Er is vooral behoefte aan stiksters, naaisters, wasse- rijpersoneel, leder- en rubberbewerk sters, handelspersoneel, typistes kantoor bedienden, personeel in de verzorgende beroepen, werksters en huishoudelijk personeel. Uit enquêtes is gebleken, dat uit breiding van arbeid buitenshuis van gehuwde vrouwen afhankelijk is van de mogelijkheden tot het verrichten van part-time arbeid. Slechts 1 a 2 pet. van de gehuwde vrouwen zou i.v.m. de zorg vooT het gezin een volledige dagtaak kunnen aanvaarden. De part time arbeid voor vrouwen is in ons land nog weinig algemeen verbreid, maar de ervaringen met proeven op vrij grote schaal (opgedaan bijv. in het Philips-telecommunicatiebedrijf en de gemeenteziekenhuizen te Den Haag) zijn vrij gunstig. HEERLEN De heer Claus von Amsberg heeft woensdag en donder dag een bezoek gebracht aan het Limburgse mijngebied. Gisteren stond op zijn programma een afdaling in de staatsmijn Emma. Op een diep te van 700 meter nam hij kennis van het zware werk dat bij de delving van steenkool wordt verricht. De verloofde van prinses Beatrix was zeer onder de indruk. Gehuld in een werkpak en een helm op kon hy het werk van zeer nabij gadeslaan. In gezel schap van de hoofddirecteur en andere employees daalde hij per lift af. Daarna reed het gezelschap met een treintje naar de te bezichtigen mynpjjler. Op kasteel Hoensbroek werd de lunch gebruikt. Als geschenk van de Staats- Zevenhonderd meter onder de grond slaat Claus von Amsberg de werk zaamheden in de staatsmijn Emma gade. Naast hem ir. K. J. H. Jordaans, directeur van de mijnbedrijven, die tekst en uitleg geeft. Radicale afwijzing door aannemers UTRECHT De wijzigingen, die de werknemersbonden in het bouw bedrijf hebben voorgesteld voor de c.a.o.-1966, zijn „wild" aandoende voorstellen. Zij ha«den"een veelvoud in van wat de regering maximaal verantwoord acht. Zij spotten mét de weloverwogen en goed gedocumen teerde waarschuwing en aanbevelin gen van de voorzitter van de Sociaal- Economische Raad. Deze voorstellen kunnen eenvoudig niet als een se- se basis gelden voor de onder- Westduitse professoren: IET WEER l/V ElIROPA ipporten hedenmorgen zeven uui idhoven ,-Limb. »ckh. s 11 17 - BONN. Vier Westduitse professo- en, die autoriteiten op het gebied an het internationale recht genoemd 'orden, zijn in een dezer dagen gepubliceerd rapport tot de conclusie gekomen, dat de overeenkomst van München van 1938 een nog steeds gel dig document is. Zij adviseren de bondsregering niet in te gaan op eisen dat het verdrag ongeldig verklaard zal Zo'n akte van afstand, aldus het rap port, zou onvoorziene gevolgen hebben voor miljoenen mensen, hun nationaliteit hun eigendomsrechten. Wanneer men doen alsof er nooit een grenswijzi ging had plaats gehad, zou dat betekenen dat de positie van de Sudeten-Duitsers ettelijk dezefde zou ziin als voor teke ning van het verdrag van München Als men de problemen van de persoon lijke status en de menselijke rechten de Sudeten-Duitsers zou bestuderen, dan zou men de grenswijzigingen zien ah legale bevestiging van het feit dat de ..Tsjechoslowaakse staat de culturele sociale ontwikkeling van de Sudeten- Duitsers had verwaarloosd." De opstellers van het rapport zijn Hubert Ambruster van de universiteit Minz. het hoofd van het instituut onderzoek van buitenlandse aa legenheden en internationaal recht. Fritz Munch uit Bonn. een lid van het Heidel- bergse Max-Planck instituut voor inter nationaal recht en Theodor Veiter uit Liechtenstein. Eigen initiatief 7Ai stelden het rapport over het ver drag van München niet samen op verzoek de bondsregering of van een of an dere organisatie, maar geheel uit eigen initiatief. Ten dele in antwoord op de erklaring van de Britse minister van buitenlandse zaken Stewart. Deze heeft april in Praag verklaard, dat de gren- i van Tsjechoslowakye geen onder- rp van gesprek zouden vormen bij de onderhandelingen over een vredesver- Het rapport zegt. dat omstreeks 90 pro cent van de bevolking van het Sudeten- land volkenkundig gezien, Duits was, zo dat het verdrag van München niet de in lijving van buitenlands gebied regelde, ver een verlate toepassing was „nationaliteitsprincipe'. In de kritiek op het verdrag is gezegd, dat het niet wettig tot stand gekomen is. aar dat een deel ervan onder protest getekend was, maar dat maakt het verdrag nog niet minder bindend. Het rapport is door de organisaties va vluchtelingen met dankbaarheid ont vangen. STOCKHOLM Premier Erlander heeft zijn steun gegeven aan een motie van 34 parlementsleden tot het instel len van een onderzoek naar de moge lijkheden om in Zweden een reDu- bliek uit te roepen. De motie oppert het denkbeeld van een onderzoek door een parlementaire commissie naar de mogelijkheid om een ..democratisch verkozen staatshoofd in een republiek" te installeren. In de mo- tie wordt nog opgemerkt, dat koning Gustaaf Adolf volgend jaar 84 jaar word» terwijl de kroonprins Gustaaf Adolf no* 20 moet worden en niet voor zijn 25sto jaar op de troon kan komen (Van onze soc.-econ. redactie) handelingen. Zij zouden niet minder dan moord betekenen op onze wel vaartsontwikkeling. De eisen van de werknemers komen in totaal neer od ongeveer 25 proeent loonkosten stijging. Dit is de reactie van de Ned. Chris telijke Aannemers- en Bouwvakpa troonsbond op de looneisen van de drie werknemersbonden. Er wordt welis waar gevraagd om een loonsverhoging van 8 procent, maar met de andere eisen samen komt de algemeen secre taris van de bond. mr. W. Aantjes, tot een percentage van gemiddeld 25 pet. Gevraagd wordt om verwerking van alle bestaande huurcompensaties in de uurlonen en opneming van de 10 pet. toe slag in de lonen. Ook hierover wordt nog eens 8 pet. loonsverhoging gevraagd. Voorts wil men de eemeenteklasinde- ling afschaffen, de vakanties uitbreiden, de vakantietoeslag verhogen evenals de vorstverletuitkering, verdere verkorting van de arbeidstijd, invoering vz terinssloon en verhoging van de fran- 'niet serieus De NCAB-secretaris gelooft, dat de werknemersbonden zich niet de conse quenlies van hun voorstellen hebben gerealiseerd Iedere kostenberekening ontbreekt bij de voorstellen. Bij meer serieuze bestudering van de voorstel len zullen de bonden, naar het oor deel van de heer Aantjes, zelf tot het inzicht komen, dat hun plannen zelfs bij benadering niet als een serieuze basis voor onderhandelingen kunnen Hij hoopt, dat nadere meer serieuze zerweging er toe zal leiden dat de werk- emers alsnog meer verantwoorde voor stellen zullen indienen. De heer Aantjes voegt er aan toe. dat de werkgeversorga nisaties zeker niet in gebreke zullen blij. ven hunnérzüds .voorstellen ter tafel t( leggen. De publikatie van de loonvoor stellen door de werknemers, reeds voor- LONDEN Voor het eerst in de geschiedenis van de Britse marine is gisteren een schip aangehouden niet op zee, maar op het vasteland, zelfs binnenshuis. Dat gebeurde gisteren op de internationale boten- tentoonstelling. De officier, die de aanhouding moest verrichten, had enkele „moeilijke" ogenblikken te verwerken. Om te beginnen moest hij een entreebiljet van vijf shilling kopen voor hij tot de tentoonstelling werd toegelaten. Daarna bleek dat hij niet, zoals de traditie dat eist, het bevel tot aan houding aan de mast kon spijkeren want die was van aluminium; sello- tape bracht echter redding. En tijdens de plechtige uitvoering van de aanhouding werd een mode show van meisjes in bikini gehouden De aangehouden boot is de ..magnifik midget", een zeewaardige race sloep ter waarde van 4620 dollar, die door een Zweedse firma wordt ten toongesteld. Deze Zweedse firma zou een schuld hebben bij een Britse scheepswerf. Tot de sluiting van de tentoonstelling mag de sloep er blijven. dat de onderhandelingen zijn begonnen, zal de vakbonden, zo meent de heer Aantjes, in een dwangpositie plaatsen. Prestige en vrees voor gezichtsverlies kiuinen. een zodanige vers(grring der (fronten'-veroorzaken, dat de zaak daar door muurvast komt te zitten. Hij noemt de voortijdigewpublikatie de grootste en bijna afdoende bijdrage tot een moge lijke impasse bij de onderhandelingen. commentaar De heer J H. Hazes, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid, gaf hier op als zijn commentaar, dat de 25 pet, die de heer Aantjes noemt, onjuist is berekend. De heer Hazes wees er op. dat de franchise weliswaar verhoogd wordt, maar de ondernemingsgewijze differentiatie komt daartegenover te vervallen. Het investeringsloon is nog niet te berekenen, omdat het gesprek hierover in de studiecommissie nog gaande is. Voorts geldt de gevraagde arbeidstijdverkorting niet voor 1966. maar voor 1967- Ten slotte wees de heer Hazes er op. dat 8 pet loonsverhoging is gevraagd, maar dat daarbij is afgezien van de zogenaamde loonindexering. Wanneer tussentijds de prijzen sterk stijgen zal het bouwbedrijf niet vra gen om een extra loonsverhoging. Voor het metaalbedrijf is deze loonindexe ring wel in de cao opgenomen. „Glaasje op Laat u rijden" groot succes NIJMEGEN De oproep „Glaasje op? Laat U rijden" is een gouden slagzin gebleken. Wat met alle ernstige vermanin gen over alcoholgebruik en snel verkeer nooit kon worden be- riekt is mogelijk geweest met deze oproep. Plotseling toont iedereen belangstelling en be reidheid tot gulle medewerking. Tijdens een gisteren gehouden bijeenkomst van het Verbond voor Velig Verkeer stroomden de adhesiebetuigingen uit het ge hele land binnen. Talloze carna valsverenigingen uit alle provin cies hebben verklaard het voor beeld te zullen volgen van de Nijmeegse Zottenclub „Blauwe schuit". Deze club liet na een feestelijke bijeenkomst, alle gas ten per autobus naar huis bren gen. Een brouwerij heeft meege deeld speciale glazen in omloop te zullen brengen met de nieuwe slagzin-, terwijl een grammo- foonplaten/maatschappij bezig is aan een passend lied ter onder steuning van die actie. Bovendien hebben vele carnavalsverenigin gen toegezegd over enikele we ken in hun optochten de opwek king van het Verbond te zullen opnemen. Het NIPO zal binnenkort via een enquête proberen vast te stellen wellke gevolgen al deze enthousiaste bijvallen in de prak tijk ih/eeft gehad. SCHAGEN De zevenjarige Tsitske Fledderman uit Schagen is gisteren gestikt, toen het tussen de spijlen van de brug terecht was gekomen en zich niet meer kon bevrijden. Zij wilde op weg van school naar huis 'en het ijs proberen en liet zich daartoe onder de laagste stang van de brugleu ning omlaag zakken. Zij kon echter niet met de voeten bij het ijs en ze bleef met de kin op het betonnen brugdek hangen. Enkele kinderen, die het zagen gebeuren realiseerden zich niet dat het meisje in levensgevaar verkeerde. Toen enkele volwassenen even later de brug passeerden, bleek het kind al te zijn overleden. New York herademt Quill e.a. worden vrijgelaten NEW YORK Aan de staking van het personeel bij het openbaar vervoer te New York, die dertien dagen heeft geduurd, is zoals we gis teren reeds meldden, gisteren een einde gekomen. Vrijwel direct nadat vertegenwoordigers van werkgevers erknemers een akkoord hadden bereikt en de bonden het personeel opdracht hadden gegeven 't werk te hervatten, ginfe*cr de ondergrondse treinen en de bussen rijden. verkeerschaos in de ochtenduren groot, maar tegen de middag was de toestand weer normaal. De negen vakbondsleiders, onder wie voorzitter Quill, worden in heid gesteld. Ook heeft rechter Geiler van het hooggerechtshof zijn goedkeu ring verleend aan het vervallen van eis van 322 000 dollar schadever goeding voor elke stakingsdag- Vier procent Werkgevers cn bonden zijn overeen gekomen. dat de transoortarbeiders per 1 januari vier procent loonsverhoging krijgen. Voorts nóg eens vier procent op 1 januari 1967 en zeven Drocent Der 1 an dat jaar. Ook ziekte- en pensioen uitkeringen worden verhoogd, terwijl de uniformen gratis worden verstrekt. De ken vakantie en 50 procent salaris bij pensionering na 25 dienstjaren geëist. De vereniging van handel en industrie schat dat de staking de economie van de stad op 1300 miljoen dollar komt te staan, terwijl dit volgens burgemeester Lindsay nauwelijks meer dan 500 miljoen dollar kan ziin. President Johnson heeft zijn tevre denheid betuigd over de beëindiging van de staking- Hij betreurde echter, dat het akkoord met in overeenstem ming is met de van regeringswege aan bevolen normen. Heerew aarden HEEREWAARDEN. De lege tan ker „Patria" uit Hamburg is gister nacht bij het fort ,.St Andries" tussen Heerewaarden en Rossum vanaf de Waal een weiland ingevaren. Deze vreemde manoeuvre op een plaats, waar de rivier een bocht maakt, is waarschijnlijk toe te schrijven aan een zich vergissen in de lichten. Het schip schoof over de lage zomer dijk en liep dertig tot veertig meter verderop aan de grond. Het eiland staat ongeveer 90 centimeter onder water, aangezien het water snel zakt mijnen kreeg de heer Von Amsberg uit handen van hoofddirecteur Van Aken «en honderd procent nylon deken aangebo den. Claus wil na zijn huwelijk nogmaals een bezoek brengen aan de Limburgse mijnen. Volgende week gaat de heer Von Ams. berg voor ccn werkbezoek naar de lucht haven Schiphol. Bouwvakarbeiders en aannemers op visite bij minister Bogaers UTRECHT Het record van bijna 115.000 nieuwe woningen in het afgelo pen jaar is voor minister Bogaers aan leiding geweest de besturen van de bonden van aannemers en bouwvakar beiders uit te nodigen voor een gezel lig samenzijn. Vanavond om half zeven hoopt de minister zijn gasten in een Haags hotel te kunnen begroeten. Vorig jaar ..vierde" hij op dezelfde wijze met de bestuurders van de werk gevers- en werknemersorganisaties de mijlpaal van honderdduizend woningen. Bij die gelegenheid gaf de minister de vertegenwoordigers van de bouwnijver heid tevens enkele stille wenken mee. AKU-werknemers geven vakbonden alle volmacht (Van onze soc.-econ- redactie) ARNHEM Ruim 600 afgevaardigden van de werknemers der AKU-fabrieken te Arnhem. Breda, Ede, Emmen en Steen bergen hebben gistermiddag hun vak bonden gemachtigd om ,.met alle be schikbare middelen" te stryden voor verwezenlijking van de eisen die b(j de onderhandelingen over de nieuwe AKU- c.a.o. ter tafel z(jn gebracht. Daarbij gaat het niet alleen om de verkrijging van de 250.000 gulden die cle AKU-directie vorig jaar ten behoeve van de georganiseerde werknemers heeft toegezegd indien op centraal niveau over de bevoordeling van de georganiseerd en overeenstemming zou worden bereikt, maar ook over het verkrijgen van extra voorzieningen van deze werknemers in de toekomst. Ook kregen de vakbonden alle vol macht om pal te staan voor de eisen ten van werktijd verkorting, vakan- itieverlengiing en betere loon voorzienin gen dan de directie heeft voorgesteld. Het overleg met de AKU wordt dins dag hervat Amerikanen gered door Sow jet-zeelui MOSKOU Twee gewonde Ameri kaanse matrozen, die aan boord waren van een treiller zijn gered door Russische zeelui, behandeld door een Russisch» scheepsdokter en daarna naar een Ame rikaanse haven gebracht. Dit hebben Russische kranten gisteren gemeld. Volgens deze berichten was de hoofd motor van de Amerikaanse trailer on klaar, terwijl ook de verbindingen van het schip niet meer werkten. Russische zeelui gingen aan boord van het Amerikaanse schip en haalden d« twee gewonden er af Minimuminkomen en algemene bijstandswet DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Dtams 'soc.) heeft aan staatssecretaris Eg.as van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk schriftelijk gevraagd of de regering naar aanleiding van de verhoging van het sociaal minimumin komen tot 120 gulden per week de bij standswet uit hoofde van de groeps regelingen van de algemene bijstands wet navenant wil verhogen en bij de gemeentebesturen wil aandringen op •nzelfde gedragslijn. Jongelui plegen overval op station UTRECHT Gisteravond voor slui tingstijd hebben enkele jongelui een over val gepleegd in de hal van het Amster damse Ams tel sta tl on. Ze sloegen een spreekrozet (de ronde opening In het loketraam) stuk en deden een greep in de kas. De jongens gingen er met enkele honderden guldens vandoor. Volgens de lokettist werd de overval gepleegd door twee jongens. Hij verliet tegen twaalf uur zijn plaats achter het loket om zijn handen te wassen. Toen hij teruekwam zag hy de jongelui net weg- looen. Een jaar en toezicht voor wurgpoging GRONINGEN Wegens een poging om I zyn vrouw te wurgen werd gisteren voor de Groningse rechtbank tegen de 55- jarige K. V. uit die stad een jaar met aftrek, waarvan vier maanden voorwaar, delük geëist en een proeftijd van drie jaar, toezicht reclassering en zonodig psychiatrische begeleiding. V.. die volledig invalide is verklaard, brengt momenteel zijn hechtenis door in het centraal ziekenhuis van het gevange- niswezen in Vught. In de nacht van 10 op 11 september vorig jaar tractïtte hij zijn vrouw te wur gen. Het was de derde keer dat hij haar trachtte te vermoorden. In het ziekenhuis van Boxtel is gisteren de 61-jarige landbouwer J. Oomen bezweken aan de zware verwon ding ?n die hij woensdag had opgelopen bij een val van een hoge hooizolder. Od de weg tussen Schouwerzijl en Warfhuizen ;s gistermiddag het zeven jarig meisje Ubina Werkman, dat op haar fiets op weg van school naar huis reed, onder een passerende vrachtauto geraakt. Zij was od slag dood Het meisje had voldoende ruimte, maar het begon l» slingeren met haar fiets.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9