■Weekagenda Eysinga-huis Rijnsburgerweg retraite-plaats voor de Leidse universiteit Gedupeerden in Zoeterwoude hielden protestbijeenkomst BEZORCERS Commissaris dankt een 65-jarige Leidenaar Staten-leden bezorgd over personeelslast MAANDAG 10 JANUARI 1966 VI na Jd? Maandag v» Zomerzorg, 8 uur: Ver. voor Pedago- ^fliek, film en lezing. ldef De Doelen, 8 uur: Leidse foto-amateurs Tweede ronde kleur V.O. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned kejkamerorkest. met sopraan. Dinsdag rdei Rest. Van der Heyden, Breestraat 85 iet«| uur nam.: Rijnlandse club Verbond egevan Prot.-chr. Werkgevers in Nederland 3 eürs. D. E. Cnossen over het sociale kli maat in 1966. den Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur )0Thr. Emigratiecentrale. nt Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds \yjicd. Gemeenten. [jjw Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Filmclub veiK en O., de fotografie in de film, inlei- fokdcr Joop Pieëte. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur met „De thuiskomst", Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Zuid Orkest, met gitaar. Woensdag .k(i Gehoorzaal, 8 uur: recital Amerikaanse u.aianist Jerold Frederic iza'j Museum Volkenkunde. 8 uur: lezing demonstratie, lichtbeelden en film! ftver kunstambachten in China. Zomerzorg, Stationsweg 35a. 'i uur: afd. P.S.P., drs. G. J de Bruyn over htpiviele verdediging, ot Pieterskerk, 7.15 uur' avondgebed, izal Den Burcht, 8 uur: afd. Leiden Cnr. :on»edrijfsbond voor de metaalnijverheid v.O0en elektrotechnische Industrie, filmavond 11 'S uur kindermiddag. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: films l,„Leven in India" en „Bezoek aan het t g.Paul Kruger - park", kinderen onder 13 Jaar geen toegang zonder geleide, inij Geref. jeugdhuis 8 uur: afd. Leiden jociChr. plattelandsvrouwen- en meisjesbond, i lichtbeelden van Zuid-Holland. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: fed. Comedie met „Mevr. Warrans bp- :ep Schevenlngen: Kurzaal, 8.15 uur: Re- ssei Scheveningen: Kurzaal, met piano. Donderdag Gehoorzaal. 7.30 uur familie-avo e, Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: Ver. afd. Leiden. voordracht heuiesbet Veendorp hter Bovenzaal Bevrijdingskerk, ïlenL A. Bodaam voor NCVB Zuid-West over \uis,Werk en avontuur". 5in? Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 ^Waagsche Comedie met „Cactusbloem". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: cabaret .„.Justitie. Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: opera ,n ^orum met „Don Giovanni", ine) Vrijdag sser leuï Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 8.30 blijuur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 10: jongerensociëteit 't lichVenster ontvangt fet: Geref. kerk Oude Vest. 7.30 uur: rnu- Chr. lyceum ho- Zaterdag I Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur' Herv ^rn.ngerensociëteit, discobal Den HaaS: Kon Schouwburg, 8.15 uur: jj^aagsche Comedie met „De vervolging jan en de moord op Jean Paul Marat" eer. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Albert met „Dagboek van Europa" nan Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Con eeftjertgebouworkest. met pianiste en Groot Omroepkoor van Ned. Radio-Lnie. dé Welke apotheek? Jeril Geopend voor spoedeisende gevallen: irotheek Centraal Breestraat 74. tel iksa.o' -i npoineeit n. van Dimi uuuniuu. e a"fe LEIDERDORP is de gehele week ge ■send. Films jCamera (2.30, 7 en 9J5 uur): De man (iet de vijf paspoorten (14 jaar) jLido (2.30 en 8 uur): My fair lady <al- leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het pronk- uk van de familie (alle leeftijden), oensdag: Too hot to handle (18 jaar) Rex <2.30. 7.15 en 9.15 uur): De grote sldtocht der Sioux (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes- 18 jaar). JJ3Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Help Ijk.blle leeftijden), for- Tentoonstellingen an" Üe Lakenhal: scnilderuen. gouaches er lastfckeningen van Herbert Fiedler uit een eenldagse particuliere verzameling van ingn tot '24 ian Wassenaar: kunstzaal Heufl. Hoflaan tentoonstelling schilderijen aquarel- Fn en pastels van de italiaan.-e schilder nstljr.o Bozzolinii tot en met 27 jan., dage »nS|ijKs van 10 tot 17 uur. ook op dinsdag Ivond. van 8 tot 1 uur. zondags gesloten) een Ene collecte bracht u" f 300 meer op I LEIDEN Het resultaat van de ene lollecte in de Herv Gemeente, die zon- januari, voor het eerst werd ge- ,vn, is bemoedigend, zo vernamen De opbrengst lag ongeveer drie- pnderd gulden hoger dan gewoonlijk, hen moest bij de beoordeling van dit edrag nog in aanmerking nemen, dat kerkbezoek de eerste zondag van n het algemeen minder is dan De collecte wordt dit jaar, als :f, op de eerste zondag van elke id gehouden. Oase van rust tot dienst aan mensheid LEIDEN Zaterdagmorgen is het achter de huizen van de Rijnsburger weg verscholen Eysinga-huis door de universitaire gemeenschap in Leiden officieel in gebruik genomen als centrum voor ontvangsten en bijeenkom sten van wetenschappelijke medewerkers en huisvesting van buitenlandse geleerden. Het Leids Universiteits Fonds kreeg het Eysinga-huis in bezit nadat dr. A. J. Ch. Haex, lector in de gastro-enterologie (leer van maag en ingewanden) aan de rijksuniversiteit van Leiden, plannen tot inrichting van het pand als centrum had ontvoud. Men vond met deze plannen gehoor bij de heer R. Zwolsman, die aankoop en inrichting mogelijk maakte. zen te geven. Als dank werd hem De voorzitter van de Universiteits raad, mr. J. W. Gratama, was blij met het gebouw dat een nieuwe zaal kreeg, benevens flats, logeerkamers en een prachtige tuin grenzend aan het terrein van het Academisch Zie kenhuis, „waar het zoet toeven is" De heer Gratama deelde het grote gezelschap genodigden uit de univer sitaire wereld,, burgemeester Van der Willigen, wethouder Piena en de hé ren van de EMS mee, dat het Eysin ga-huis zal dienen voor recepties van binnen- en buitenlandse geleerden en een oase van rust zal zijn voor de wetenschapsbeoefenaren die in de be slotenheid van gedachten willen wis selen. Hij noemde het huis een op lossing voor de universiteit in stad die nagenoeg is verstoken van hotels. De heer Gratama beschouw de het ook als een eremonument voor prof. mr W J. M. van Eysin- ga, die er tot 24 japuari 1961 heeft gewerkt en gewoond en die een zeer beminnelijk en geleerd man was. Vervolgens gaf de voorzitter van de Universiteitsraad een uiteenzetting hoe met hulp van velen het L.U.F. de beschikking over het pand kreeg, dat was bestemd, voor de belastingdienst, de noodzakelijkheid waarvan mr. Gratama twijfelde Na bemiddeling van jhr. mr. F. van Kinschot en wethouder Piena kon het gebouw dank zij de verkre gen aankoopsom van de heer Zwols man oudpatiënt van dr. Haex van de rijksgebouwendienst worden aangekocht. De heer Van Eden van de EMS werd toen ingeschakeld om bouwtechnische tekeningen en advie- Schaatsenrijden op „open" ijs is nog steeds zeer riskant (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Grote voorzichtigheid blijft geboden met schaatsen op bevroren sloten, plassen en derge lijke. Het gehele weekeinde is de natuurlijke waterlozing bij het ge maal in Katwijk aan Zee doorge gaan. Vanmorgen is zij stopgezet maar het is nog niet zeker of dat zo kan blijven. Zoals bekend ver oorzaakt waterlozing in ogen schijnlijk betrouwbaar ijs trekga ten en zwakke plekken, waardoor het schaatsen hoogst riskant wordt. De abnormaal hoge waterstand van de laatste weken sluit noodzakelijke bemaling geenszins uit. Warmnndse jongen dacht slim te zijn.... LEIDEN Zaterdagavond hield de politie een bromfietscontrole. De brom fiets van een 17-jarige jongen uit War mond werd meegenomen voor controle maar daar bleek de jeugdige Warmon- der het niet mee eens te zijn. Hij kwam zijn beklag doen in het politiebureau. Dat was geen slimme zet, want wat bleekDe jongeman had vorig jaar augustus na een overtreding een valse naam opgegeven, zodat zowel de over treding als dat opgeven van een valse naam nog een justitieel staartje zal krijgen. In Leiden en omgeving kan men vandaag nog niet terecht op de vol gende banen: de tennisbanen van het Roumburgerpark en de Leidse Hout en de ijsbaan in Leiderdorp. daarvoor een filmapparaat aangebo den. Mevrouw Van Eden kreeg een antieke klok. De restauratie van het Eysinga-huis kon geschieden dank zij giften van grote bedrijven en enke le particulieren. De vloerbedekking werd geschonken door de Ver. Touw- abrieken te Leiderdorp (en ook ge legd), terwijl van het Stedelijk mu seum de Lakenhal enkele schilde rijen in bruikleen werden ontvangen om het tehuis wat „aan te kleden". Informele gesprekken ontviel aan de gecommitteerden. Hij was blij dat mevrouw Mulder wel aanwezig kon zijn. De heer Haex deelde mee dat de medische faculteit een zekere prio riteit zal genieten bij het gebruik. De congressen gaan steeds meer plaats maken voor informele ronde tafelgesprekken waar redevoeringen niet meer alle tijd opslokken en voor discussies geen tijd meer is. Het Eysinga-huis is volgens hem ech ter ook een middel om de strijd aan te binden tegen de isolatie van ver schillende takken van wetenschap. Na nog de bruikbaarheid voor de Boerhaave-cursus te hebben onder streept, sprak dr. Haex de wens uit, dat het Eysinga-huis zal mogen bij dragen tot integratie van de weten schap, tot heil van de mensen en dienst van de wereldvrede. Nadat mr. P. Heering nog had meegedeeld, dat het huis geen winst object is, onthulden de heren Zwols man en Haex een nabij de ingang in de hal aangebrachte plaquette, waarmee de officiële opening een feit werd. Zij kregen beiden een album met foto's. ZOETERWOUDE Ongeveer vijf tig mensen hebben zaterdagavond in het Don-Boscohuis geluisterd naar on der meer de heer Adriaan van der Poel die uiteenzette waarom hij een actie voert tegen de zijns inziens te hoge gemeentebelasting op nieuwbouw. Als voorzitter van het actiecomité uitte hij zijn misnoegen over heffingen van f 6000 tot f 24.000. Hij meende dat de gemeente op een andere manier aan geld moet zien te komen en bestreed de juistheid van de desbetreffende, in door de raad vastgestelde veror dening. Hij verwachtte dat binnenkort in de raad een verklaring over deze zaak zal worden afgelegd. Enige tijd gele den is namelijk op voorstel van B en W een commissie benoemd, die de gehate verordening nog eens kritisch zou be kijken. Namens de gedupeerde bou wers sprak de heer M. Laken, lid van het actiecomité. Hij noemde het een onrechtvaardige zaak dat de gemeente sedert 1965 niet meer per vierkante Twee Leidenaars gewond LEIDEN Zaterdagmiddag werd een 21-jarige Leidse voetganster, die plotseling de Steenstraat overstak, aan gereden door een motor. Zij kreeg een gebroken onderkaak, een gebroken jukbeen, een gebroken linkerarm en verwondingen in het gezicht. Zondagmiddag brak een 21-jarige Leidse bromfietser zijn linkerpols toen hij. komend van de Beestenmarkt de Oude Singel wilde oprijden. Hij werd gegrepen door een auto. waaraan hij geen voorrang had gegeven. Marokkaan vernielde ruit Leids station LEIDEN De politie heeft een 20- jarige Marokkaan aangehouden, die zaterdagavond in het Leidse spoorweg station reizigers bedreigde De man. die onder invloed van alcohol ver keerde. vernielde een grote ruit van de restauratie-afdeling. Hij hield ver moedelijk verblijf in Gouda maar zit thans in een cel te Leiden In Leiderdorp is de ijskorst mo menteel 6 centimeter. Die moet ten minste 8 cm worden. De kwaliteit van het ijs is ideaal. Ir. Oegstgeest kan men vandaag weer schaatsen, zoals het gehele week einde het geval is geweest. Vandaag is het kaartverkoophokje geplaatst (met de muziekinstallatie), zodat men morgen officieel de baan zal openstel len. meter, maar per kubieke meter belas ting heft. Het comtié wil een nieuwbouwbe- Lastlng van drie gulden per vierkante meter in plaats van zes gulden per ku bieke meter. De heer J. Dorrepaal, eveneens lid1 in het actiecom. wees op een soortge lijk geval in Assen, waar de gedu peerden het pleit gewonnen hebben- De heer P. Paardekoper stelde voor de kosten van de actie te bestrijden uit een bijdrage van f 5 tot f 25 per geval, waarmee men akkoord ging. De vergadering, die ook werd bijge woond door burgemeester Detmers en de raadsleden Westermaji en Straver, had een rustig verloop. Burgerlijke stand der gemeente Hillegom HILLEGOM. Geboren: Fiona Aga tha d. v W C Zonneveld en HEM Duijndam: Johanna Maria, d v A J Assendelft en H G C v d Aart. Ondertrouwd: L de Winter en H E Been. Getrouwd: E H Timmerman en M M van Roode: H M J Heemskerk en A M Franssen: J F J ten Berge en B M Brummel; F J Bouckaert en W J G Jonkman: J H van Rijswijk en A d Akker. Overleden: C van Bohemen, v. oud 80 jaar. Week van gebed voor de eenheid LEIDEN Het was maar een kleine groep mensen van verschil lende kerken die in de twintiger Jaren van deze eeuw voorstelde, dat er bijzonder in de week van 1825 januari zou worden gebeden voor de eenheid van de christenen. Nu zijn het er waarschijnlijk miljoenen, ovei de gehele wereld verspreid, die sa menkomen tot dit gebed- De Oecumenische Raad van Ker ken in Leiden, tezamen met het deke naat van de Rooms-Katholieke Kerk, heeft in het kader van deze Wereld gebedsweek voor de Eenheid volgende samenkomsten belegd: Dinsdag 18 januari, 7.307.50 uur: Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat; Woensdag 19 januari, 7.307.50 uur: Vredeskerk, Burggravenlaan; Donderdag 20 januari, 7.307.50 uur: Lutherse kerk. Hooglandse Kerk gracht; Vrijdag 21 januari, 7.307.50 uur: Doopsgezinde kerk. Pieterskerk- straat; Zaterdag 22 januari, 7.307.50 uur: Bevrijdingskerk, Montgomery straat; Zondag 23 januari, 7.307.50 uur: St. Jozefskerk. Herensingel; Maandag 24 januari, 7.307.50 uur: Oud-Katholieke kerk, Zoeterwoud- sesingel; Dinsdag 25 januari, 7.307.50 uur: Pieterskerk, Pieterskerkhof. Alle christenen van Leiden worden uitgenodigd een of meer van deze samenkomsten te bezoeken en te bidden voor de eenheid van de chris tenheid in liefde voor elikander en tot getuigenis voor de wereld, hoofdingang naar het podium worden gedragen. Jong en Jolig in Den Helder LEIDEN De afdeling Jong en Jolig van het chr. muziek- en toneel gezelschap Sempre Avanti geeft op 9 maart een speciale voorstelling in de Nieuwe Schouwburg te Den Helder ter gelegenheid van het huwelijk prinses Beatrix. Dezelfde afdeling houdt daarvoor en daarna nog verschillende muziek avonden: op 10 januari in Avifauna te Alphen, op 13 januari in de Stadsge hoorzaal te Leiden, op 28 januari in hotel ,,'t Witte Paard" te Noordorp, op 11 februari in gebouw Florida te Boskoop, op 15 februari in het An- thonius-clubhuis te Leiden, op 2' m^art in Bejaardencentrum Rijn en Vliet te Leiden, op 6 mei in Anthoniius-clubhuis te Leiden en op een nader te bepalen datum in april op vliegveld Valkenburg. De „grote avond" wordt op 29 april in de Stads gehoorzaal gehouden. Verder geeft Sempre Avanti dit voorjaar twee toneelvoorstellingen: op 1 februari in 't Vliiethof te. Rijnsburg cn op 7 februari in^ het Antonius- clubhuis te Leiden. „Avontuurlijke" vis in Leiden verkocht ZAANDAM De Eindhovense po litie heeft zaterdag tijdens een routi necontrole een vrachtwagen aange houden, die was geladen met gebak ken vis. De bestuurder, een achttien jarige jongeman uit Monnikendam, kon geen rijbewijs tonen, waarop de politie hem en zijn medepassagier, een eveneens achttienjarige plaatsgenoot, mee naar he., bureau nam. Hier bleek, dat het tweetal de avond tevoren de wagen, die niet af gesloten was, had meegenomen om er een uitstapje rvaar de hoofdstad mee te maken. Hier besloten zij naar Duitsland te gaan nadat vlak voor de grens de vis zou zijn verkocht. De Monnikendamse vishandelaar kreeg nog dezelfde dag zijn wagen met vis terug. Hij kon later op de dag in Leiden zijn waar van de hand doen. De jongens werden overgebracht naar Monnikendam en in het politie bureau ingesloten- Brandjes in Leiden LEIDEN Waarschijnlijk door brandstichting door jongens ontstond in een garage van de academie aan de Doelensteeg zondagmiddag brand. De brandweer bluste het vuur. Voorts moest de brandweer zowel zaterdag- als zondagmiddag uitrukken omdat kwajongens brand hadden ge sticht in een militaire opslagplaats aan de Morssingel, waarin stro was opge slagen. Wanneer vanmiddag en vannacht de vorst doorzet, is het mogelijk dat de Leidse tennisbanen morgen worden opengesteld. Voor enkele wijken in het centrum van Leiden vragen wij voor direct Geschikt voor scholieren boven 15 jaar. Aanmelden dagelijks op ons kantoor: Steenstraat 37, Leiden. Twee Duitsers in arrest LEIDEN Een 65-jarige Leidenaar heeft een belangrijk aandeel gehad in de arrestatie van twee 18-jarige Duitse machinebankwerkers, afkomstig uit Emmerik. De man krijgt voor zijn doortastend optreden een schrifte lijke dankbetuiging van de commissaris. De jonge Duitsers, die geen on bekenden blijken te zijn van de Duitse justitie, bevinden zich in hechtenis in het Leidse politiebureau. De officier van justitie zal beslissen wat met hen moet gebeuren. De twee jongens werden vrijdag avond gearresteerd nadat zij omstreeks half 8 in de Burchtsteeg een 70-jarige Leidse vrouw een boodschappentas uit de hand hadden gerukt. De vrouw keek achterom en zag twee jongens wegrennen in de ridhting van de Nieuwe Rijn. Zij waarschuwde een 65- jarige Leidse man, die op de fiets voorbij kwam, en deze zette de ach tervolging in. Op zijn aanwijzingen kon een door hem gewaarschuwde politieman in de Breestraat een van het tweetal arres teren en eveneens op zijn aanwijzin gen werd de tweede tassenrover in de Haarlemmerstraat aangehouden. De tas werd later zonder portemonnaie J ud overeni gin g OEGSTGEEST Om de inwoners in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de judovereniging „Oegstgeest" werd zaterdagmiddag een openbare les met demonstratie gehouden, diie door geïnteresseerde ouders en kinderen werd bijgewoond. De vereniging geeft van 15 januari af iedere zaterdagmiddag judolessen in het gymnastieklokaal van het Rijn lands Lyceum van de M.H. Tromp- laan. De heer L. M. de Vries, meer dere mallen kampioen van Leiden, Zuid-Holland en Nederland, is de lei ding van de lessen toevertrouwd. Agendaniemvg Sassenheim SASSENHEIM Dinsdagmiddag half 2: Het Bruine Paard Algemene Bond Ouden van Dagen; dinsdagavond 8 uur: Hervormd Ver enigingsgebouw Hervormde dames kring (de heer D. van Biezen spreekt over zijn reis naar Moskou): woensdagmiddag half 3: Jeugdhuis, Frot-Chr. Bejaardenkring; donderdagavond 8 uur Jeugdhuis, wijkavond Geref. Kerk (wijk 10); Zaterdagavond 8 uur: Het Bruine Paard feestavond tennisvereniging SASSENHEIM Tot ouderling van Hervormde Gemeente zijn benoemd de heren E. F. Brunekreef en A. J Westra Hoeksema; tot ouderling-kerkvoogd de heren D. van Biezen en P. Th. Bunjes: tot jeugdouderlinge Wees-Lalleman. Correspondentschap Rrnsburg RIJNSBURG De redactie *va<n de NLC zoekt in Rijnsburg een tweede cor respondent voor de plaatselijke bericht geving. Wie heeft hiervoor belangstel ling? Hij (of zü) melde zich spoedig! Rijnburgse Marktdagkoopjes Groot pak kantkoek0,59 Zak Paul Kaiser koekjes 0,69 500 gr heerlijk belegen volvet 2.19 De fijnste tomatensoep, literblik 0,76 Mooi gesorteerde kwatta-chocolaatjes 150 gram 0.79 De fijnste ham 150 gram 0,89 Roomboter, koelhuis1,09 Deze prijzen gelden alleen morgen. v. d. MEY'S ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN LEIDEN Met ingang van februari zal mej. E. van der Pool te Leiden op treden als leidster van het zusterkoor van het Academisch ziekenhuis. In ver band hiermee heeft zij de begeleiding van de Gemeentezang in de Herv. Koningskerk (Leiden-Noord) beëin digd. Zij verleende daar medewerking sinds de opening van de kerk. Het or gel wordt nu (voorlopig) bespeeld door de heer J. Brons, organist van de Hoog. landse kerk. Zoals bekend, is deze kerk van de winter gesloten. Op de foto: het zusterkoor van A.Z.; links mej. Van der Pool. teruggevonden in de Mandemakers- steeg en de portemonnaie in de Korte Schoolsteeg. Uit het onderzoek bleek, dat de jon gens op 4 januari in Emmerik een auto hadden gestolen, waarmee zij naar Nederland waren gereden. Een van hen was kort ervóói vrijgelaten uit een opvoedingsgesticht; de tweede bleek ook in Duitsland verscheidene diefstallen te hebben gepleegd. Lisse trekt steeds meer toeristen LISSE De Vereniging voor Vreem delingenverkeer heeft een jaarover zicht over 1965 opgesteld, waaruit blijkt, dat de werkzaamheden vorig jaar belangrijk zijn toegenomen en wel met 85 procent ten opzichte van 1964. Men boekte 3200 overnachtingen tegen 2150 in 1964 Het aantal bezoekers aan De Keu kenhof steeg van 710.000 tot 730-000. Nieuwe ingezetenen kregen dank zij de V.V.V. een gidsje: „Lisse uw nieu we woonplaats". Helaas heeft het gemeentebestuur laten weten, dat het geen prijs stelt op verdere schenking van bloembak ken ter verfraaiing van de straat om dat het verzorgen van die bakken de gemeente te veel geld kost- De V.V V. betreurt dit verzoek. Morgenavond hoopt men een nieuwe voorzitter te kiezen in de vacature- Broxterman. Blijspel in Warmond WARMOND Dat ook het amateur toneel in staat is stukken op zijn reper toire te nemer», die de bezoekers weten te boeien is bij de toneeluitvoering van St. Matthias duidelijk gebleken.. De uit voering, die werd gegeven in 't Trefpunt, werd, wegens verblijf van de voorzitter in het buitenland, geopend door de vice- voorzi titer. Na de gebruikelijke nieuw jaarswens memoreerde hij de vele succes sen die zowel de afdeling harmonie als de afdeling toneel in het afgelopen jaar heeft behaald. Hij deed een beroep op de jongeren als werkend lid tot de ver eniging toe te fa-eden. Voor de afdeling toneel kan men zich opgeven bij de heer Nic. de Korte, Jan Steenlaan 9. Het stuk dat ten tonele werd gebracht, was het blijspel van Wilfried Wroost getiteld „Als je maar geld hebt", met el» gastregisseur de heer J. Vlasveld uit Voorhout, Na afloop bracht dc vice-voorzitter spelers en regisseur dank voor het ge boden e. Voor mensen die bezwaar hebben te gen toneelspel op zondag zijn de uitvoe ringen die vroeger op zondag werden gegeven, verplaatst naar zaterdag. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Leden van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland hebben zich vol zorg uitgelaten over de sterk gestegen personeelskosten op de provin ciale begroting voor dit jaar. In bet verslag van de commissie van rappor teurs wordt deze stijging wel zeer op vallend genoemd. Er wordt dan ook bij Gedeputeerde Staten op aangedrongen zeer voorzichtig te zijn bij het aantrekken van meer ambtenaren. De vraag is zelfs gerezen of het niet urgent is de werkzaamheden op de diverse afdelingen eens door te lichten. Dit raakt niet alleen de over spanning op de arbeidsmarkt, maar ook de financiële positie van de provincie, aldus het verslag van de commissie van rapporteurs. Gesuggereerd wordt om een effi ciency-bureau in te schakelen. Ook het gebruik van een computer of andere moderne kantoormachines wordt over wogen teneinde het aantal personeels leden te beperken. Prof. Diepenhorst naar Parijs en de West DEN HAAG. Op 12 en 18 januari zal prof. mr. I A. Diepenhorst, minis ter van onderwijs en wetenschappen, deelnemen aan de tweede conferentie van ministers belast met de zorg voor de wetenschappen, in Parijs. Op uitnodiging van de Surinaamse minister van onderwijs en volksontwik keling gaat minister Diepenhorst van 17 tot 22 januari naar Suriname. Hfj zal besprekingen voeren met zijn Antil liaanse en Surinaamse ambtgenoten. De uitnodiging geschiedt naar aanlei ding van de zesde zitting van de advies raad voor culturele samenwerking tus- de landen van het koninkrijk die 10 tot 22 januari in Paramaribo wordt gehouden. Op zijn terugreis naar Nederland zal minister Diepenhorst een kort bezoek brengen aan de Nederlandse AntQléiv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3