Tv-ontevredenheid in de V.S. en in Denemarken Het geheime dorp Gulden schot via Early Bird Onbewust expressionisme, door mevrouw Révész Acteur kon niet meer Uit de Haagse hof geplukt Brick Bradford Senmoet 9 DINSDAG 28 DECEMBER 1965 ETHERGOIVENETHEBGOIVEN-ETHERGOIVEN-FTHERGOLVEN ITHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN- Nieuwe NTS-serie voor de jeugd BUSSUM Met een laatste stoei partijtje in de sneeuw na het hachelij ke 4?ionage-avontuur zijn de Franse Sebastian en zijn witte St Bernard Belle van het zondagse scherm verdwe nen. Zij worden op 2 januari, de eerste zondag van het nieuwe jaar, tussen 7.30 en 8 uur op Ned. 2 opge volgd door'een Engelse reeks, getiteld „Het geheim van de oude molen". Sarah, Rusty, Mike en Alan zijn alle maal nog te jong om lid te worden van de plaatselijke toneelvereniging en omdat ze zo dolgraag willen spelen, besluiten ze zelf een toneelgroepje op te richten. Later komt er nog een ande re jongen, Philip, bij. Ze noemen hun club „The Barnstor mers" en gaan aan de slag. Bij de repetities voegen zich echter nog een aantal avonturen, die zich in de eerste aflevering al aankondigden zoals de titel zegt: „Het vreemde licht" begint te schijnen. De actrice en de acteurs die in deze serie optreden zijn niet zo jong als ze zich moeten voordoen: Patricia Wilson die Sarah speelt, is 16 jaar, Gerald Rowland (Rusty) 15, John Pike (Alan) 19 en de 18-jarige Peter Hemp- son verschijnt later als Philip. Dennis Waterman, die als Mike de jongste van het stel is, kan men de enige echte „kinderrol" noemen. krijgt een AVRO nieuwe perschef (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nadat hem ander half jaar geleden zijn ontslag was aangezegd „wegens reorganisatie van de persdienst", hetgeen van directiewe- ge later weer min of meer werd terug getrokken, heeft de heer Hans Rein- hardt thans zelf met ingang \tin 1 januari a.s. ontslag gevraagd als pers chef van de AVRO. Dit is hem eervol verleend. Zijn opvolger wordt de heer H. A. van Griethuysen (39), thans eerste assistent van de public-relation- man bij een autofabriek in Eindhoven. Hoewel van AVRO-zijde de benoe ming in de dubbel-functie van hoofd van de public relation- en de persafde ling nog niet officieel is bevestigd we gens het afwikkelen van enkele forma- liteiten, is het ons bekend, dat de heer Van Griethuysen de benoeming heeft aanvaard. Zijn functie wordt uitgebrei der dan die van de heer Reinhardt was. Hans Reinhardt, uit de journalistiek afkomstig, is 8 jaar. perschef van de AVRO geweest. Voordien was .hij, werkzaam bij de gemeentelijke voor lichting in Rotterdam. Op onze vraag, waarom hij ontslag heeft genomen, antwoordde hij dat „verschil van inzicht in bepaalde za ken" voor hem reden was. Voorlopig, zo vertelde hij ons, gaat hij als free lance-journalist werken. Een grootvader en zijn kleinzoon (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Met meer dan veer tig grootvaders en hun resp. kleinzo nen heeft Jaap Molenaar gesproken, toen hij op een speurtocht door het hele land stof zocht voor zijn Oude- jaars-televisieprogramma „Opa en kleinkind". Eén tweetal heeft hij ten slotte uitgekozen en die zal hij de kij kers voorstellen niet als het ideaal van „dé grootvader" en „dé kleinzoon", maar als een paar, dat laat zien hoe de relatie tussen beiden kan zijn. Bij het maken van dit programma heeft Jaap Molenaar zich afgevraagd: hoe ligt die verhouding in deze modeme tijd? Is opa de Sinterklaas in burger, de verhalenverteller, de grote vertrouw de vriend? De grootvaders met wie hij sprak waren allemaal verschillend, zij hadden slechts één ding gemeen: de kleinzoon. Of we op Oudejaarsavond veel nieuws en interessants zullen verne men? Laat dat voor elke kijker een verrassing blijven. Zeshonderd vissersgezinnen op het ei'?nd Tapmoen, dat tot Hongkong be hoort, leven thans in nieuwe huizen, waarvoor het geld bijeengebracht is door de kerken in Nieuw-Zeeland. Artikelen Het Kwartet gebundeld Dat een zo prominente uitgeve- pest. Haar echtgenoot, wijlen prof. Gé- r* als Mouten de heeft willen verrijken met de inte den ^ier en,ge jaren na de wereld- ressante studie van mevrouw dr. oorlog I. Ons contact met mevrouw Magda Révész-Alexander, Onbe- J" wust Expressionisme, vervult ons met betrekking tot de status van onze krant met gepaste trots. Im mers, deze verkenning en analyse van het onbewust expressionisme hebben wij in de jaren 1959 en 1960 exclusief voor onze bladen gepu bliceerd en wel even rijk geïllu streerd als nu het geval is in dit kunstboek-met-cachet. BUSSUM Kijken wij er hier al van op, dat kijkers thuis via de telefoon kunnen meespelen in het KRO-televisiespel „Het gulden schot", wat Duitsers en Amerika nen in maart a.s. gaan beleven is nog heel iets anders! Dan zal dit spel, in Duitsland op het tweede net sinds maanden geleid door Lou van Burg, via de satelliet Early Bird worden gespeeld door kijkers uit beide landen. Het wordt een direct uitwisselingsprogramma, waarbij Amerikaanse kijkers aan wijzingen mogen geven door mid del van de draadloze geluidsver binding over oceanen heen. Dat is pas een experiment! Geen wonder, dat er in beide werelddelen verlangend naar wordt uitgekeken! Waarschijnlijk zal het programma over het Eurovisienet worden uitgezon den, zodat wij er mogelijk ook getuigt van kunnen zijn, hoe dat wel gaat. ïn elk geval moet men duidelijk een stil beeld kunnen overseinen via de kunst maan. Is dit reden tot televisievreugde, er bestaan in Amerika zowel als in Dene marken ook redenen tot televisie-onte vredenheid. Wat de V.S. betreft zijn de drie grote networks boos feit, dat de Amerikaanse PTT zulke exhorbitante prijzen vraagt voor het gebruik van Early Bird. Zij hebben gezamenlijk geprotes teerd bij de overheidscomuaisie FCC, welke belast is met het toezicht op radio- en televisiezaken. Het zijn tot nu toe uitsluitend de drie „groten": NCB, CBS, en ABC, die van de satel liet gebruik kunnen maken, maar zij hebben de commissie laten weten, dat zij bij zulke ongelooflijk hoge kosten de programma-uitwisseling met Euro pa niet kunnen onderhouden. Zoals U zich zult herinneren, heeft ABC als kleinste network enkele maanden geleden een aanvraag inge diend om zelf een satelliet te mogen pu.vppf het gebruik van Early Bird moeten worden betaald, per uitzen ding gerekend. Ook zouden de net works dan gezamelijk veel meer gele genheid hebben, een kunstmaan vooi Europees relais te gebruiken; Early Bird is met PTT-zaken voor heti'omroep: de minister is oppermachtig grootste deel van de tijd belast. NIET SERIEUS Intussen is de FCC wel met behande len van de aanvraag begonnen, maar zij doet het heel kalm aan. Men heeft de indruk, dat de commissie het ver zoek niet serieus neemt en denkt dat het een reclamestunt van ABC is. Ook dit zint de networks niet en aangezien de machtige maatschappijen weinig reden hebben om bang te zijn voor de overheidscommissie die nogal gemoedelijk te werk gaat, hebben zij hun protest ook hiertoe uitgestrekt. Niet minder dan ruim 60 pet. van de Deense kijkers, die zich ijverig vereni gen in protestgroepen, hebben ook het gevoel, dat zij niet serieus worden ge nomen door de overheid. Wat toch is het geval? De Deense omroep lijdt zwaar onder geldgebrek en dat is duidelijk merkbaar in de televisieprogramma's. De steeds terug lopende kwaliteit daarvan heeft vele kijkers allang boos en ontevreden ge maakt. Zij hadden het verlcaien jaar a klaargespeeld ruim 30 pet. van het to tale kijkersaantal te verenigingen en uit die gezamenlijkheid de minister voor culturele zaken Hans Solvhöj te pressen tot invoering van reclame bij radio en televisie, om aan meer geld en dus betere programma's te ko men. „Neen", zei de volksvertegenwoordi ging tegen de reclame en „neen" zei ook de minister. KIJKGELD OMHOOG Nu echter hebben 62 pet. van de kijkers zich verenigd tegen dit mini- striële besluit en zij eisten opnieuw reclame. Het antwoord van de bewindsman was wéér „neen", maar.ging verge zeld van de mededeling „dat met ingang van 1 april a.s. zowel kijk- als luistergeld omhoog moet gaan, wil men de omroep financieel niet laten verzanden. Wij wijzen er nog eens op, dat men fe*cticf AVRO: 18.00 Niei POTTER'S CATARRH PASTILLES I, 402 louu «1CUWS- ik "£,k«aT,ltelte!l: ,1®'25 Licllte orkestmu- ■k iai» v.-i00 Gespro. dek; 13.55 Voor dé kinderen; Pa rij i; 19.05 Indonesisch Orff-Schulwerk op school 9.35 Het in. muzikale lezinj ziek; 10 21 show. (in de re); 23.25 Lichte 23.45 Aktualiteiten: '3.55-1 op sch 20.00 Nieu' Hermans C ie: 21.50-21.55 mofoonmu; n, 29 Sm. KRO: 19.00 Nleu 19 10 Actualiteiten; 19 30 KRO Jubileum- ziekfeest 1965 20.00 Nederlands Motet- Madrigaalkoor (opn 20 25 Klankbeeld o.c, ""'■■cle grote Heilige Theresia; "'55 Geestelijke 21.25 liedere 22J5 Zie. ik k alles nieuw, - I P0 Nieuw: Epiloog: 22.45 Lichte grammofoon! Bonanza nu ook naar Arabië (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De over de gehele wereld bekende en geliefde serie Bo nanza is door het 57ste televisieland aangekocht en wel door Saoedi-Ara- bië. Bonanza wordt al dan niet na-ge synchroniseerd vertoond: de Cart- wrights. die bij ons in het Engels spre ken (zolang zij geen reclame voor de KRO maken!) laten zich in andere' landen resp. in het Frans, Duits, Spaans, Portugees of Japans horen. Of zij nu Arabisch zullen gaan spreken of dat de Arabieren het evenals wij met onderschriften zullen moeten doen, we ten we niet. NTS 19.00 Nieuws ir as Vaak; 19 05 Journaal 19 32 Engelse les._ (Les 13 kort; lS.Oil KJ: gehoorgestoord en herh. les 12); 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 -■23.25 Journaal. derland II. NTS: 20.00 Nieuws In KRO: Muzikaal Kerstspel. NTS: vanavond te zien 7.05 uur (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. 7.32 uur vervolgcursus Engelse les. 8,2011.20 uur herhaling van de Toon Hermans-show. Ned. 2 KRO 8.01 uur kerstspel op tekst van Carl Orff door jongeren uitgevoerd. 8.30 uur (NTS) 15e aflevering van ,,Het grote avontuur": De ver dwenen president, Grover Cleveland (1893). 9.20 uur Andy Williamsshow met meneer en mevrouw en 17 familie leden. 10.15 uur laatste uitzending in de reeks „Bijbel voor alleman?" vanavond te horen 7.05 uur Gamelan. 8.2011.25 uur Toon Hermans-show (in de pauze nieuwsberichten, pJm. 9.50 uur). HU vt 1 11 KRO 9.30 uur meer muziek van het Muziekfeest voor harmonie- en fan fare. 8.00 uur Nederlandse uitvoering van de „Missa Hodie Christus natus est" van Palestrina. 8.25 uur klankbeeld over het leven van de H. Theresia (15151582). 9.25 uur gevarieerd muziekprogramma (serieus) met afwisseling van meditatie en nieuws). 10.45 uur muziek bjj de schemerlamp: plaatjes en praatjes. ■■■■■■■BPK. 9.35 Waters VPRO: .9.40 Drieluik voor verwach Kerstoverdenking. VARA: 10 CO LI Alt-mëzzo en piano. 12.00 Stcre» instrumentaal septet 12.22 Voor he land. 12.27 Mededelingen t.b v. land bouw: 12.30 Salonorkest; 13.00 Nleu- .lender; is 25 Elel tron 7.45 Radiokran grammofoonmuziek en zieken: 9.40 Voor de assickc kamermuziek: uitzending; U.OO Londens Symfonieorkest (gr.); 11.30 Lichte grammofoonmuziek; 12.27 Mededeling» 12.40 Ned. Hei Kerkdienst. 13.00 [rammofoonmuziek; isoliste: 14.00 Voor- Londent belverteUing voor de Jeugd; 16.00 Voor jeugd: 17.00 Stereo: Meisjeskoor en lie instrumentaal sextet: 17.20 Jazzperspecti» 17.50 Overheidsvoorlichting; 18.00 Cello piano (gr.); 18.30 1"' Hilvei III (F.M.-kanalen): NRU/KRO 9 02 Licht gevarieerd platenpro- 10 02 Albanië», wat betreft ge- en verboden voor de etherpraktijken. Hij wil het luistergeld op 50 en het kijkgeld op maar liefst 185 kronen per jaar brengen: het zullen dus luiste raars en kijkers moeten zijn, die de omroep uit het slop helpen, zonder dat zij er veel betere programma's door krijgen, want de verhogingen zijn er op gebaseerd om voornamelijk de ontstane tekorten te dekken. Het boekjaar 1965 sluit voor de Deense omroep nl. met een tekort van 45,6 miljoen kronen en dus zal het reserve-kapitaal dat 51,6 miljoen telt, moeten worden aangesproken. Wordt de voorgestelde verhoging van kijk en luistergelden doorgevoerd, dan zul len die in 1966 54 miljoen méér gaan opleveren. Gezien de nog altijd stijgen de kosten blijft er dan weinig of niets over om te spenderen aan de toch al zo magere programma's. De Deense kijkers zijn besloten, vol te houden en telkens opnieuw aan te dringen op invoering van reclame in de ether, en dus gaat het er nu maar om, wie aan het langste eind trekt. AMSTERDAM Na ongeveer een half ar te hebben gespeeld, kreeg Han Bentz m den Berg vrijdagavond in de Amster damse Stadsschouwburg een inzinking, was tijdens de afmattende voorstel- van „Wie is bang voor Virginia Woolf" dat de acteur-directeur van de Nederlandse Comedle plotseling zijn tekst niet meer kende en grauwbleek van het toneel liep. HU was volkomen leeggespeeld; „laat het doek maar zak ken", zei hij nog. Behalve in het stuk van Albee, dat door een constante haat-reuptie ook in andere landen de spelers lichame lijk en zelfs geestelijk aantast, speelt Han Bentz van den Berg een rol in „Het Onderzoek" en in „Kleine Alice". Bovendien is hij overdag bezig met de regie van de „Gijsbreght". Ondanks de oververmoeidheid was hij gisteren weer in de Stadsschouwburg om de repetities van de traditionele nieuw jaarspremière te leiden. Meegenieten van B elgië- Bulgar ij e HILVERSUM De voetbalwedstrijd tussen dc elftallen van België en Bul garije, die woensdag 29 december in Florence wordt gespeeld wordt recht streeks uitgezonden op Nederland I van 14.25 uur tot 16.15 uur; op Nederland 2 volgt een herhaling van 18.30 uur tot 20.00 uur. Commentaar is de Belg Daniël Mortier. De twee elftallen die in de voorronden een gelijk aantal punten behaalden, spe len deze wedstrijd om uit te maken welk elftal in 1966 zal deelnemen aan de wedstrijden in Londen voor het we reldkampioenschap voetbal. De schrijfster studeerde kunstge schiedenis, filosofie en esthetica aan de universiteiten van Wenen en Buda- Révész Alexander na de tweede wereldoorlog leidde tot een uitvoerige reeks artikelen in ons Zondagsblad. Gereformeerde Kerk in Japan groeit snel TOKIO De kort na de oorlog gestich te Gereformeerde Kerk van Japan viert begin volgend jaar haar twintig jarig bestaan. De kerk. die met slechts enkele families begon, telt thans over de vierdui zend leden. Zij groeit snel. Vergeleken bij vorig jaar is het ledental met 55 procent toegenomen. Van de 65 plaatselijke gemeenten zijn er 32 in financieel opzicht geheel zelfstan dig. De andere gemeenten krijgen nog steun. In totaal beschikt de kerk over 61 predikanten. 123 ouderlingen en 159 dia» kenen. Tijdens de vorige maand gehouden jaarlijkse synode zijn de voorbereidingen getroffen voor de jubileumviering. Met vreugde ontving de synode een brief met ken. Het nu in boekvorm gebóden over- de goede wensen van de Gereformeerde zich. hebben wij cpnieuw geboeid gele- ^X^erYe KerC'"IS zen. Na aan de hand van boekverluch ting, bij bronzen kerkdeuren en Rom- maanse beeldhouwkunst het anoniem expressionisme in de Vroege Middel eeuwen te hebben belicht, stelt de schrijfster enkele grote expressionis ten aan het licht van haar studie. Het zijn in de eerder door ons gepubli ceerde volgorde: Greco, Goya, Dau- mier, Rodin, Van Gogh, Masereel en Picasso. Als slotdeel ontvouwt mevrouw Révész haar theorie omtrent het wezen van het expressionisme bij latere wer ken van grote meesters, t.w.: Mictiel- angelo. Tintoretto, Frans Hals en Rembrandt. Slechts ontbreekt de ver melding, dat mevrouw Révész dit alles eerder bij ons heeft gepubliceerd. (169 blz„ 55 ill., 18,50). Heel het land was gisteren ir mist, maar gek genoeg het hart Den Haag lag in een schaal van licht. Bij het stationnetje Laan Nieuw Oostindië kon je begin noch lei te beginnen? de Oudejaarsavond is. Nog maar vier. En kend in het enige dorp, waar men het van als het goed is moet alles vóór die niet met die officiële regeling eens :on- tijd gedaan zijn. Je moet toch trach- ten. ernstig trachten, met uitstappen de trein in, omdat je voor het zelfde In het vroege donker geld naar Hollands Spoor mag doorrij- begonnen, in de late den. Had al spijt in Amsterdam niet avond geëindigd. Je ziet niet de vroege T.E.E. genomen te hebben de map dunner geworden is. En en dan helemaal te vergeten in Den Haag uit te stappen. Waar die T.E.E. hebben gebracht Aanvankelijk had men de klok schone helemaal niet willen verzetten, maar tenslotte kwam men tot een compro- lege map. De mis en maakte er een half n. Dat v heel gek, want met de middag de bus deed je er precies een half uur •n van de over naar het dorp. Ging je om vier uit de stad dan kwam je ook om uur in het dorp. Maar ging je uit wat nieuws het dorp dan moest je een uur naar de stad rekenen. Geen mens vond het overigens gek Wat deed zo'n klok ■W Ach, waarom zal een mens zich HHIIHPIH A-eet ik niet eens, maar je voelde dat druk maken? We tuimelen gewoon nou toe? Het dorp leefde bij het ge- hij naar goede oorden vertrok. Waar- •--* J--- *--■* J111u~* Hfifc om doen we dat toch nooit? Waarom stappen we toch weer uit op het stati- plicht ons roept? Nooit maar ergens naar toe, nooit zo maar ergens opeens de reis afbreken en de velden inlopen. Nu goed, men, de grote men, doet dat niet. En ik dus ook niet. Zo ben ik wel getraind. De braven worden in de verhaaltjes steeds beloond en ik dué ook. Met een zonnig Den Haag. map| Ze lachten me wel uit toen ik i slecht zicht praatte, dat wel. aue rw Tot natuurlijk de kettingsbotsingen en alle nare berichten kwamen. De zon langzaam wegtrok. Toen maar de map te voorschijn met de gehaald met alle brieven, die geschre- het eeri ven moeten worden: brochures, die eerste ster gelezen moeten worden; cijfers die de jaren dertig gekend hebben, me zo interessant leken en bestudeerd dan in de perfectie, moeten worden. Voor de Kerstdagen netjes geordend in die map. En weg gesloten. Nog vijf dagen vóór het jaar in het andere, met loei van de koeien en het ogenblik, dat de lamp op moest. Dat was ge noeg. Daar tussen lagen de uren van wer ken, gewoon stug door. Wat klaar kwam, kwam klaar en de rest was voor morgen. Omdat ik al in de grotere snellere wereld geweest was, vond ik toen dat dorp wat mal. Later ben ik het hele maal vergeten. Had het veel te druk. Maar nu begin ik er anders over te denken. Die klok wat terugdraaien; lukt het vandaag niet, dan lukt het dén Beréh ^rgen. gaat het van het jaar niet oen «ergn mMp jn 1966 draaien we wel yer_ Genieten van een uur zon klusjes. Dat uur zonne- toch veel belangrijker. En nog komen kun- Prof. George heeft eens de tijd willen verzetten, gewoon iedere dag de klok letterlijk met de zon mee te laten draaien. Bij het eerste zonnestraaltje op en bij de Zoiets als Zomer en winter verschilden toen ur per dag. Dat was landelijk, ik zat toen enige tijd uitgere- QiA 77 Een kwartier later fietste ze tegen de wind in naar het ziekenhuis. Ze zat erover te tobben wat er door deze onverwachtse tegenslag nu weer on gedaan bleef liggen behalve de was, de boodschap- en de bedeltocht langs de diverse betrouwba re winkels, die misschien nog een partijtje over alls en kleren op de kop hadden weten te tikken, waar ze graag haar deel van had. Bonsma had ook gevraagd of ze kwam om de bijdragen op te halen, die ze van verschillende kennissen gekre gen hadden. Ook moesten er nog bonkaarten rond gebracht worden bij de mensen, die onderduikers hadden. Heintje kon het niet doen en de anderen ook niet. Dat (noest maar tot morgen wachten. Arme tante Saartje ging voor. Er waren ook waar schuwingen binnengekomen over een rondloeren de jongen, die met de landwachten heulde en die in de gaten gehouden moest worden. Als dat Chris maar niet door zijn hoofd schoot. En dan bedacht ze zich met schrik, dat die avond de knokploeg zou komen, die iets op touw had gezet voor de nacht en van het hoofdkwartier af zou opereren. Dat kwam nu al heel slecht uit. Ze trapte werktuigelijk en lette noch op de weg, nog op het verkeer. Er waren geen vliegtuigen in de lucht. Eigenlijk jammer, want al konden ze ieder ogenblik als haviken uit de lucht vallen en op je neer duiken, toch gaf het je moed. Ze was nu al op de hoogte van Harderwijk. Het betonnen fietspad fietste gemakkelijker dan de straatweg, maar de wind, direct uit zee, blies nog straffer. Verderop, bij de spoorwegovergang en de kazer nes, wemelde het van het Feldgrau. Ze moest een H. H. VAN NIJNATTEN— DOFFEGNJES beetje uitkijken, maar wie lette er nu op een al wat oudere oververmoeide vrouw, die zich in het zweet trapte om een Jodenmens, al was het mis schien maar tijdelijk, van de dood te redden? In het ziekenhuis trof ze het tenminste. Op haar vraag werd ze dadelijk bij de geneesheer-direc teur toegelaten. Een vriendelijk, maar ook een strijdvaardig man, nog vrij jong en vol idealen. Hoevelen had hij al het leven gered en voor hoevelen zijn eigen leven in de waagschaal gesteld als het ging om een patiënt uit Duitse handen te houden. Daar was moed en sluwheid voor nodig, Voor tante Christina haar mond had openge daan, zat ze al in een luie stoel met een glas ijskoude limonade voor zich, en toen ze wat bijge komen was en haar verhaal gedaan had. was de zaak ook al in orde. Het ziekenhuis was weliswaar overvol, maar plaats zou er gevonden worden, hoe dan ook. Hij zou persoonlijk de patiënte in ont vangst nemen en zorgen, dat geen onbevoegd oog haar te zien kreeg. En Christina fietste de weg terug met de wind in de rug en met een licht hart. Ze dacht: als alle mensen eens wisten welk een moed en bezieling het gaf een beetje medeleven, een beetje onbaatzuch tigheid en een beetje waardering te ondervinden. Het kon haar niets meer schelen, dat er Duitsers op de weg waren, arrogante Duitsers en hoogharti ge „Grijze Muizen", dat er zelfs een Hollands meisje liep te vrijen met een Feldwebel en dat uit alle mooie villa's langs de weg Duitse koppen staken. Want de dalende zon maakte het IJssel- meer zo mooi, dat je erop zou willen varen, de nevelige einder, de ronde zonnebol tegemoet. Bo ven de velden stegen hoog de leeuweriken op en misschien zat er in haar hart ook één te zingen. Ze voelde geen druk, geen vermoeidheid meer. Ze wilde naar Chris om te vertellen, dat het leven toch mooi was als je er met beide benen instond, al moest je een heel mensenleven lang als een forel tegen de sterke stroom op zwemmen en voor je tijd ten onder gaan; het was beter dan mee te drijven met de stroom. Het was alleen zo jammer, dat het inzicht zo zelden tot je kwam, dat je zo helder door de zorgen heen keek in plaats van er tegenaan, en dat je je door de zorgen liet neer drukken zonder te beseffen, dat ze er waren om er sterk en rijp door te worden. (Wordt vervolgd) gramma: 1C.0O Niei 10.05 Licht platcnprogramma: 11.00 Nieuws. 11.02 Aktualiteiten; 12.05 Licht gevarieerr. platenprogramma; 13.00 Nieuws; 13.02 Aktua liteiten; 13.05 Licht platenprogramma; 14.00 Nieuws; 14.02 Aktualiteiten: 14 05 Licht pla tenprogramma. NRU/AVRO 15.00 Nieuws: 15.02 Lichte grammofoonmuziek; 16 00 Nieuws: 16.02 Volksliedjes; 16 30 Rhythm and blues gr.): 17.00 Nieuws; 17.02-18.00 Gevari eerd platenprogramma voor de automobilis- Cfi»

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9